Vědomé dýchání

15. srpna 2018 v 22:33 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Vědomé energetické dýchání je způsob, jak se propojit nejen se svým tělem a jak objevit svou vnitřní sílu a energii. Správný způsob dýchání je pro zdravý život stejně důležitý jako zdravá životospráva, pravidelné cvičení a zdravá strava. Dýcháním přijímáme energii snadno a lehce, jako jsme to dělali když jsme byly děti. Dodává nám energii, jsme produktivnější.
Tady je jedna z technik vědomého dýchání. Jedná se o pět způsobů dýchání. Každý jednotlivý typ dechu se prodýchává nejméně pětkrát. A nezapomeňte, že se celou dobu soustředíte pouze na váš dech a kontakt s přírodními živly. Tyto a podobné techniky práce s dechem praktikovali přírodní léčitelé napříč celou planetou.
ZEMĚ
Nadechujeme a i vydechujeme nosem. Pociťujte své tělo jako součást země. Nohy vás se zemí spojují a přinášejí zemské vědomí do vašeho těla. Při výdechu zarůstáte do země a při nádechu z ní vyrůstáte.
Posilujeme v sobě tyto kvality: sílu, vytrvalost, neměnnost, rozšiřování se.
VODA
Nadechujeme nosem a vydechujeme ústy. Uvědomujte si tekutiny ve svém těle, krev, mezibuněčné tekutiny.
Posilujeme v sobě tyto kvality: ústupnost, obeplouvání překážek, přizpůsobivost, pokrok.
OHEŇ
Nadechujeme ústy a vydechujeme nosem. Uvědomujte si energii, chemickou výheň v našem těle. Nadechujeme se centrem Hara ( tělesné těžiště kousek pod pupkem ) a vydechujeme srdečním centrem ( srdeční čakra ).
Posilujeme v sobě tyto kvality: síla, magnetismus, odhodlanost, tvořivost, vzestup.
VZDUCH
Nadechujeme i vydechujeme ústy. Prožijte prostornost vašeho těla, kyslík v krvi. Nádech i výdech je v nekonečnosti zakotvené v oblasti vaší hlavy.
Posilujeme v sobě tyto kvality: mysl, myšlenky, inspirace, zevnějšek.
ÉTER
Nejsubtilnější a nejjemnější způsob jakým dokážete dýchat. Nádech i výdech bývá zpravidla nosem i ústy najednou. Je to zdroj všech způsobů dýchaní. Nijak se nepohybujeme. Zjemňujete svůj dech až do té míry, že jej přestanete slyšet a vnímat
Koncentrujete se na světlo, všeprostupnost, mír, pokoj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lída Lída | 30. srpna 2018 v 20:40 | Reagovat

Děkuji za tolik potřebné připomenutí, jdu tisknout a vyvěsím.
Objímám! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama