Červen 2018

Zachraň svět kolem sebe

21. června 2018 v 19:59 | Arkadij Petrov |  Zajímavé knihy, odkazy
Těm, pro něž jsou, stejně jako pro mě, slova vědomých kapkami rosy pro duši, s láskou posílám dál... 💞
"Táhneme se z jedné oblasti vědomí do druhé po cestách osudu. Kdo nám tvoří tyto cesty a kdo určil osud, který nás po nich vede? Jdeme v jednom kruhu, potom v druhém a najednou si všimneme koleje svých předchozích cest. Je ušlapaná, je v ní šířka i délka vědomí. Samozřejmě, je tu i hloubka. A v té hloubi jsou stopy našich osudů.
A naše myšlení se také velmi komfortně přizpůsobilo k těm parametrům: budeme-li srovnávat, pak má stejně jako vědomí také délku, šíři a hloubku. Pochopitelně, když nevěnujeme pozornost výšce. Ale kde jsou naše křídla? Tam, kde byla, trčí jen lopatky. Ano, ano, jak psal jeden známý básník:"A ze zad trčely lopatky, právě jako dvě useknutá křídla." Zdá se, že kdysi jsme křídla měli. Kdopak je usekl a proč?
Namáháme si paměť, víme, že vše, co člověk prožil ve všech svých inkarnacích, je uloženo v duši. Protože duše je v jednom ze svých výkladů knihou lidského života.
Jestliže vstoupíme do prostoru duše, který je menší než zrnko písku v tomto světě, ale nezměrný vesmír ve světě jiném, hned také spatříme, co člověka v budoucnosti čeká. To, co ho čeká, je jakoby latentní, pluje to v jemném oparu a může to být změněno. Vždyť jestliže člověk dokáže dosáhnout určitého poznání, má právo odebrat osudu řízení svého života. To ve větším měřítku. A v menším měřítku může svůj osud ovlivnit každý, vždyť Stvořitel nám dal svobodu."
"Máte řeku. Řeka má řečiště, to je duše, v řečišti je voda, to je vědomí. Není to obyčejné vědomí a duše, ale rozšířené. Ale vědomí při vší své rozšířenosti přece jen potlačuje duši. Nebere její poznání, nepředává své dojmy, nepřeje si harmonii. Je to egoismus, a ten je také třeba léčit. Pozvedněte se o tři nebo čtyři prostorové rozměry vzhůru a odtud řiďte vědomí. Voda musí přinášet užitek, vyživovat kořeny rostlin. Řiďte řeku, jinak vyschne, nebo se vylije a nadělá neštěstí. Vzneste se nad řekou a spatříte, jak vodopád vědomí padá do duše. Dává jí vláhu života - dojmy, myšlenky, reflexe. A duše lásku opětuje, daruje cestu, světlo života a poznání. Tak vzniká harmonie. Vždyť řeku bez vody nikdo nepotřebuje. Z takové řeky není radost ani užitek. Již to není řeka, ale vyschlé řečiště. Zaposlouchejte se do slov, která spojují vědomí s duší, do zvuků, tvořících slovo ŽIVOT."
Arkadij Petrov, Stvoření světa, Zachraň svět kolem sebe

Letní slunovrat 2018

21. června 2018 v 0:17 | Eva |  Mandaly
Polní zvonky zacinkají, letní slunovrat je tady, čarovný den silnou moc má, kdo se Zemí si povídá, kdo ukonejší její bolesti, kdo zavede ji zpátky ke štěstí ?
Země dobře ví a mnohé napoví, kámen tě osloví, bylina malá, tak čeho by ses bála ?
Jen v tichu najdeš řešení, zbavit se všeho "bláznění", které nám svět připravuje, či spíše jen ukazuje.
V lese či na louce klid najdeš vždy a Země tvůj vnitřní klid ocení.
Oblaka bílá rozdávají sny, probouzí fantazii a občas píšou vzkaz. Rozumět mu může každý z nás, jen dívat se vzhůru , pokorně stát a celý ten svět laskavě objímat.

E.L. 21.6.2018 , 0:04

Předloha se zdá složitá, tak jako všechno dění v této době. Ale pohleďte na ni, co v sobě mandala skrývá, co ve vás evokuje? Jakými barvami ji prozáříte ? Nebo jen tak můžete rozjímat.
Pokud někdo chcete v původní velikosti, ráda vám zašlu na e-mail. Jinak je najdete na mém profilu na Fb.
Zvonečkem jsem začala, vzdala jsem kytičkám dík předlohou zvonečkovou.

A takto krásně se ke mně vrátila vybarvená. Děkuji Šárce Hrbkové, že mi dělá denní radosti.

Šárce zde vytvořím medailonek, protože její práce s pastelkami je jemná, krásná, čistá, laskavá a hladivá.
Vám všem přeji pohádkové léto.

Letní slunovrat a cvičení

20. června 2018 v 23:19 | Václav Vocásek |  CVIČENÍ
Proč si 21.6. 2018 posílíte tělesné a duševní zdraví mnohem více než v jiné dny?

Náš organismus je nerozlučně spojen s cykly v přírodě. Jednou významnou změnou je střídání ročních období, které na nás mocně působí.

21.6. 2018 proběhne letní slunovrat a začíná léto. V tento den mají veškerá tělesná a duševní cvičení mnohonásobně vyšší účinek. Využijte také této šance a věnujte sami sobě více času.

Přeji vám přínosné cvičení. Václav Vocásek.

Cvičit můžete cokoli. Můžete si vybrat z doporučených cviků pro slunovrat:

Cvik 1.

Cvik 2.

Cvik 3.

Kódy Nové Země

13. června 2018 v 22:11 | odkaz |  Zajímavé knihy, odkazy
Kódy Nové Země
Kódy Nové Země jsou paradoxně kódy "Země staré", ve smyslu původní zemské matrice. Té čisté, nezatížené programy, kde nejsou žádné nemoci, karma, škodlivé záření apod.
Je to Ráj a klíčem k tomu Ráji jsme my...
Život je tvořen z elementů a planeta, stejně tak jako vše živé na ní, se nastavuje na tyto původní kódy Země, původní čisté elementy, bez nánosů.
A proto se naše těla složená z nich čistí a zevnitř vytlačují ven tyto zátěže v podobě horečky, zimnice, průjmu, zvracení, oparů... Někomu se to tak děje teď, někomu jindy, někdo si nastaví, že se to vytlačí bez toho, aby měl viditelné příznaky.
Spojte se s původními elementy - kódy Země...
Své tělo vnímejte, jako obrovský, nádherný, pevný a silný strom. Větvemi, kolem kmene, i kořenů, které se objevují na povrchu nechte prosvištět vítr, který odnese všechny nefunkční kódy.
Okolo vás jsou v kruhu menhiry, stromy, krystaly či strážci Země, elementů, draci...
Zapusťte své kořeny hluboko do Země. Rostou dále a hlouběji, jsou silnější a pevnější, prorůstají hlínou, kameny, ohněm, vodou. Nabírají onu čistou, průzračnou vodu, která se nachází hluboko v Zemi. Tu původní vodu, která je jemná, hladivá, laskavá, ale i silná a chápající. Vnímejte, jak kořeny do vás probublává, teče do žil, do těla a naplňuje vás touto esencí vodního Ráje.
Kořeny do svého těla vtahujte také výživu Země, její živiny, minerály, mateřské mléko, bezpodmínečnou lásku. Vnímejte vůni půdy, kořenů, kamenů, spojení se Zemí a jejím magnetismem.
Vaše mohutné kořeny pokračují, až k jádru Země, k magmatu, k ohňům Země. Naberte kořeny tento oheň do svého těla - stromu. Oheň hoří v žilách, prostupuje páteří, rozsvěcuje mozek. Spaluje vše nepotřebné a dodává jiskru, energii, zážeh, kde je to třeba. Tvoří ve vás pevný ohňový sloup.
Vaše koruna obtáčí Slunce, srdce vesmíru, vaše kořeny srdce Země, jádro a obě energie se spojují v oblasti vašeho srdce, kde také hoří plameny. Propojte zde všechny původní elementy do dokonalé harmonie a rovnováhy společně s Boží jiskrou, láskou, plameny, které máte v sobě.
Děkuji Lidušce za zaslání.

Kostival nejen pro Kozorohy

13. června 2018 v 0:40 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Bolesti kloubů, páteře, revmatismus
Kostival lékařský je bylina, která náleží Saturnu a je pro Kozorohy nepostradatelná. Kostivalový kořen obsahuje látky, které pomáhají hojit rány, neboť urychlují tvorbu nových buněk. Obsahuje velké množství slizu, proto chladí a zklidňuje záněty. Nenahraditelný je při zlomeninách, osvědčil se při zánětech kloubů, šlach, svalů, hojí vymknutiny, rozhání podlitiny. Zelené vršky kostivalu obsahují vitamín B12.
Důležitá bylina při problémech pohybového ústrojí.
Tinktura z kostivalu
Hrst pokrájeného nebo nastrouhaného kořene naložíme do 250 g alkoholu a necháme několik dnů louhovat.
Mast z kostivalu
Čerstvý kořen nastrouháme a povaříme v čistém nesoleném sádle. Necháme vystydnout, znovu rozpustíme a teprve potom přecedíme.
Fotka uživatele Veronika Theresia Walsbergerová.


Být v rovnováze

9. června 2018 v 21:24 | Eva |  Mandaly
Být v rovnováze znamená mít obě oči otevřené a naslouchat.
Být volný jako pták, na chvíli dítětem se stát, věřit snům a přijímat ...

E.L.


Čím pohár naplníš, ty dávno už to víš ..
E.L.

Zasévej semínka Lásky ...