Leden 2018

Představuji Zuzanu Wallovou

29. ledna 2018 v 20:57 | Eva a Zuzka |  Hosté
Poprvé mě Zuzka žijící na Slovnesku upoutala svými mandalami. Seznámily jsme se blíže - viz článek -

Požádala jsem ji, aby napsala něco o sobě.

Som človek, ktorý vníma svet hlavne cez farby. Každá situácia, každý človek či vec má v mojom ponímaní svoju farbu. Vždy som rada kreslila. Buď to bolo od radosti a šťastia, alebo som sa snažila doslova "vykresliť" z tých náročných životných situácií, v ktorých som sa práve nachádzala. V istých obdobiach života mi začali prichádzať veľmi "dotieravé" obrazy. Keď vytrvalo viseli pred mojim vnútorným zrakom, snažila som sa ich preniesť na papier. Najlepšie ako som len vedela. Postupne som zisťovala na sebe aj iných, že niektoré obrázky pôsobili svojimi farbami ukľudňujúco, harmonizujúco. O mandalách sa rozpisovať nebudem, pretože je o nich na internete popísané dosť. Sama som sa veľa o nich dozvedala vtedy, keď som začala zrazu kresliť nejako "čudne". Pýtala som sa samej seba, prečo mám zrazu potrebu kresliť práve do štvorca, prečo ten obraz ktorý kdesi predo mnou vidím je tak symetrický, prečo mi prichádza práve takéto niečo. Bol to vývoj. Celé moje vnútro načúvalo citlivo a pozorne. Moje ruky sa stali vyjadrovacím nástrojom. Dnes viem, že obrázky a mandaly nie sú moje. Sú vyššími posolstvami, sú pohladením duše, sú terapiou a ja sa snažím byť len pokorne a citlivo načúvajúcim prostredníkom. Obrázky a mandaly sa rodia radostne a ľahúčko. Pri individuálnych rozboroch využívam vedomosti z numerológie, astrológie a vedomosti o energetických centrách tela - čakrách. Spolu s klientom odhaľujeme skryté príčiny jeho osobných, alebo zdravotných problémov a postupne sa dostaneme k ich pochopeniu a riešeniu situácie. Každý má v živote svoju jedinečnú cestu, na ktorej ho - nie náhodou - niečo osloví, možno posunie ďalej, možno mu len urobí radosť, možno mu dá podnet zastaviť sa. Ak máte záujem o mandalu, obrázok, alebo individuálny rozhovor s rozborom situácie,či o niektorý druh masáže, ste vítaní. Niektoré z obrázkov, mandál a ostatných s radosťou a láskou vyrobených vecičiek sú dostupné ihneď v salóne, v budove KOS na Chrenovej v Nitre. Želám všetkým krásny farebný aj liečivý zážitok a veľa slniečka v duši i na oblohe. S láskou Zuzana
Tvorbu Zuzky najdete zde - https://www.facebook.com/farebnysvetzw/
a také v článku Proměny mandaly v rubrice MANDALY -http://duhovaposelstvi.blog.cz/1801/promeny-mandaly-1
Děkuji autorce za možnost sdílení.

Mandaly v praxi

23. ledna 2018 v 17:48 | Jarča |  Mandaly

Hezký den.

K napsání tohoto příspěvku mě inspirovaly připomínky lidí, se kterými se při mé práci s mandalami setkávám.

V příloze pak můžete najít výběr mandal, které jsou vhodné pro obě možnosti tvoření. Některé už před delší dobou proběhly při rozesílání. Věřím, že Vám to nebude vadit.
Dvojí pohled na mandaly
Mandaly - jejich tvoření nebo pouhé vybarvování se stalo pro mnohé nezbytnou potřebou. Tak jako jiné antistresové omalovánky , kterých je na trhu nespočet. Někomu prostě víc učaroval kulatý tvar. Možná i proto, že si vystačíme s pravítkem, kružítkem a konstrukci zvládne opravdu každý. Pokud jste do této doby o sobě tvrdili, že neumíte kreslit, udělejte si konstrukci mandaly a zjistíte, že to není pravda. Vždyť neexistuje mandala, která by se dala nazvat "zkaženou nebo nepovedenou". Ucítíte radost z kreslení, uklidnění, zastavení. Radost při tvoření i dodání sebevědomí. Možná vás samotné překvapí, co dokážete.
Pokud jste se také začali zajímat o mandaly, možná vás zarazily různé názory. Od těch, že je to přechodný hit, novinka, která za chvíli omrzí. Až k těm, že jsou to esoterické čarodějné obrázky a od těch raději pryč. V podstatě můžeme přístup k mandalám rozdělit do dvou kategorií podle toho, jak k mandalám přistupujeme.
1. Mandaly jako objekt pro tvoření.
Jsou to omalovánky nebo obrázky, se kterými se dá doslova čarovat. Jejich pravidelnost lze využít i při výuce geometrie nebo výtvarné výchovy. Dají se různě sestřihávat, dokreslovat, dolepovat. Použít můžeme celou řadu výtvarných technik. Je možné sestrojit si vlastní konstrukci a pak s ní dále pracovat. Nehledáme zde žádný skrytý význam ani poslání, jsou pro nás objektem kreativního tvoření, sebevyjádření. Nezabýváme se významem barev nebo tvarů. Tvořit můžou všichni. Mezi jinými jsou výborné právě pro ty, kteří chtějí kreslit, baví je to, ale nejsou výtvarně příliš zdatní. Nenakreslí medvěda, portrét nebo postavu. Mandalu ale jistě zvládnou.
Prostě si vesele tvoříme, při práci odpočíváme. Pokud chceme, můžeme si dělat poznámky, které nám pomohou více poznat sami sebe. Oba přístupy mají své zastánce.
Jedno je jisté. Ať k mandalám přistupujeme jakkoli, vždy jsou pro nás obohacující. Proto je pus
me do svého života. Budou pro nás velkým přínosem.
2. Mandaly chápeme ve smyslu esoterickém, ukazujícím nebo diagnostickém.
K mandalám přistupujeme s citem a vycházíme z jejich původního významu a poslání. Zabýváme se tvary a barvami v mandale a také je cíleně používáme. Sledujeme čísla, tvary, jejich postavení v mandale. Můžeme tvořit mandaly k určité situaci, řešení problému, poznání a studia sebe sama. Seznamujeme se s historií, vývojem, tradicí i posláním mandal. Jsou pro nás nástrojem hlubšího poznání sebe sama, vesmíru a všeho, kolem nás. Vkládáme do ní energii, necháváme je na sebe působit. Při hlubším studiu nebo rozboru více mandal můžeme objevit skryté problémy a pomocí dalšího kreslení je i řešit.
Hodně radosti při tvoření. JarčaPROMĚNY mandaly - 1

23. ledna 2018 v 16:20 | Eva a Zuzka |  Mandaly
Vždy mám obrovskou radost, když se ke mně vrátí vybarvená předloha. Ta dnešní je také v knize Mandaly pro celou rodinu. kterou vydalo nakladatelství Albatros a myslím, že je ještě k dostání. Vyšlo 7000 výtisků.
Na Fb jsem poznala paní Zuzanu Walovou ze Slovenska a ta mi předlohu vybarvila. I došly ke mně dnes mandalky. Vybarvovala se synem , o to větší je moje radost. Děkuji oběma a pozdravuji desetiletého malíře Erika.
A následující je Erikova.


Na FB vkládám více předloh, protože je jednoduché a rychlé vkládání, ale nebojte, časem se objeví i zde.
Barevnost , která se mnou hodně souzní.

Protože paní Zuzka sama tvoří, nesmírně si vážím její ochoty relaxovat s předlohou. Její práce naleznete zde.


Mandaly z teček od Evy Holanové

23. ledna 2018 v 11:57 | Eva |  Mandaly
Tečkovací metoda je oblíbenou technikou nejen v kresbě, ale také při malování na kamenech a zde dokonce uvidíte krásný efekt a úžasnou barevnost mandal. S hromným citem přistupuje Eva ke kombinaci barev. A trpělivost nezná hranice.
Pro ukázku jedna z nich.


Další mandaly najdete v rubrice Hosté - http://duhovaposelstvi.blog.cz/1801/mandaly-z-tecek

Kolik hodin asi Eva tečkovala? Mandaly jsou malovány akrylovými barvami na plátno.
Autorka svou tvorbu zveřejňuje na Fb - zde - https://www.facebook.com/obrazyodEvy/
Děkuji Evě Holanové za možnost zveřejnění a všem vám přejeme hodně inspirace.

Mandaly z teček

23. ledna 2018 v 11:43 | Eva a Eva |  Hosté
Dnes bych vám chtěla ukázat mandaly malované tečkovací metodou. Všimneme si barevnosti, která sehrává u autorky hlavní roli.
Představuji Evu Holanovou, která o sobě napsala :

Jmenuji se Eva a celým svým srdcem tvořím mandaly. Mandalám se věnuji od roku 2016 a přišlo to tak, jak mělo.
Vždy jsem obdivovala, kolik je na světě krásy, těch barev kolem nás a jak to vše tvoří celek. Postupem času jsem se začala zajímat, jaký význam mají barvy. Je úžasné, jak je vše propojené, jak na nás jednotlivé barvy působí a proč a jak samy sobě můžeme pomoci skrz náš pocit. Když jednotlivé barvy spojíme dohromady, utvoří dokonalý celek plný pozitivní energie.
Pomocí párátek a barev vytečkuji mandalu, jak momentálně cítím a proto je každý výtvor originál.
Je to několikahodinová náročná práce, ale tvorbu si užívám a vkládám do ní svou energii. Při tvorbě si pustím relaxační hudbu a nechám se vést.

Když tečkuji na přání, stačí jen vědět, jaké barvy má dotyčný rád a mohu tvořit. Při předání výtvoru přiložím i výklad jednotlivých barev a co mandala podporuje. Vždy se snažím vytvořit jedinečnou mandalu přímo pro člověka, který mě o to požádá.

Nechť ať vás celý život provází zdraví, láska a hojnost. Važte si každičký den svého života a vnímejte krásu kolem sebe.
Tvorbu Evy najdete zde : https://www.facebook.com/obrazyodEvy/

Srdce a rozhodování

11. ledna 2018 v 21:50 | Eva |  Mandaly
Od srdcek srdci cesta vede ...


Rozhoduj se srdcem, buď jako strom, který má své kořeny v zemi, ale vidí daleko.Jen v klidném rozjímání najdeš sám sebe, svůj střed a potom znáš odpověď...Přeji vám všem při zítřejších a sobotních volbách ta nejsprávnější rozhodnutí, která budou ku prospěchu všech, ne jen dominantních jednotlivců , kteří ovládají způsoby manipulace a mají mnoho jiných prstředků, aby se zviditelnili. Věci nejsou, jak se zdají, opravdu. Hezké dny.


Relaxační tvořivá sobota

10. ledna 2018 v 17:17 | Eva |  Kursy a semináře
Těším se na setkání s vámi.Mandala pro rok 2018

7. ledna 2018 v 1:58 | Eva |  Mandaly


Historie květin

1. ledna 2018 v 23:59 | video |  Videa
Do dalších dnů nového roku ...