Listopad 2017


Stojí k zamýšlení

20. listopadu 2017 v 22:12 | převzato |  Slova a obrázky

Horoskop na období 20. 11. - 26. 11. 2017

Vyšší moc zasahuje - důvěřuj mi a spolupracuj!
Nastávají poslední dny Štíra a dostáváme se do hlubin svého prožívání, která mohou odhalovat bolestivé emoce. Nechte je vyplavat na povrch a poznejte je, seznamte se s nimi. Nastalo uzrání vaší emocionální síly, abyste se s těmito nevědomými emocemi mohli setkat. Poděkování, přijetí či modlitba postačí k rozpuštění. Pokud jsou emoce spojeny se silným traumatem, požádejte o pomoc průvodce, který umí s emocemi pracovat. Vrcholí kvadratura mezi Plutem a Marsem, která aktivuje vnitřní boj. Přestaňte bojovat sami se sebou či osudem. Tím se otevře cesta k řešení.
Slunce vstupuje 22. 11. ve 4´05 hodin do znamení Střelce, kde máme možnost odlehčení a uvědomění si veškerých možností, které nám život nabízí. Následně je potřeba umět zacílit a rozhodnout se, kam člověk směřuje. Mistrovství Střelce je upřímnost pramenící z moudrosti, kterou člověk získal ze zkušeností. Pak je jednoduché vidět podstatu věci. Člověk se tím stává srozumitelný a přímý. Nalezením důvěry v sebe, ve své pocity a vlastní moudrost, která je opřena o poznání víry člověka přesahující.
Nebezpečím Střelce je nesoustředěnost, věnování pozornosti příliš mnoha možnostem a neustálé přebíhání od jednoho zážitku ke druhému, když se objeví nová nabídka. Energie je tak roztříštěna a zmatená, že se nikam nemůžete dostat. Jste jak na pouti, kde je mnoho atrakcí a vy máte potřebu vyzkoušet všechny a stále dokola. Nebo hledáte jinou pouť, kde je ještě více atrakcí, které zde nejsou. A při těch všech lákadlech jste zapomněli, že jste měli jen projít. Až si na to vzpomenete, musíte atrakce opustit a rozhodnout se, kam směřujete.
Energie Střelce nás má naučit, umět se soustředit. Rozlišit povrchnost a pravdu. Umět propojit lehkost života, užívat si humor, umět se bavit, a přitom zůstávat v kontaktu s ryzostí středu, smyslu bytí.
Venuše ve Štíru v kvadratuře na Vzestupný uzel (Dračí hlava) ve Lvu a Mínusový uzel (Dračí ocas) ve Vodnáři (20. - 24. 11.) značí téma Lásky, harmonie a hodnot. Má se propojit rozum a srdce. Intenzivní prožitky v oblasti lásky, vášní, harmonie - neharmonie, hodnot a financí (Venuše) vedou k potřebě spojit rozum (Vodnář) a cit (Lev). Nadhled Vodnáře, který rozumí principu fungování vesmírných a lidských zákonitostí propojit s vášnivým srdcem Lva, který upozadí svůj osobní zájem a tvoří pro blaho ostatních.Propojením těchto dvou rovin dostaneme vášnivého alchymistu - "vědce", který se umí odevzdat vyššímu záměru - vizi, vhledu, zkouší, hledá nové možnosti pro vývoj kolektivu, obohacení společnosti. Takovéto propojení rozumu a citu nás proměňuje na té nejhlubší úrovni. Když pocítíte hlubokou lásku k něčemu, k někomu, otevřete své srdce a dotknete se podstaty - věci či srdce druhého, dochází tím k propojení energií a vzájemného obohacení, které vytvoří novou esenci, novou podstatu. Promění se tak a nově nastaví i naše prožitky v oblasti lásky, vášní, harmonie, hodnot, financí.
K tomu vrcholí trigon Jupitera s Neptunem (3.11. - 26. 12.), který jsem již popisovala v předešlých týdnech. Tento aspekt je velké požehnání a štěstí. Je zde propojena božská podstata v člověku, která pracuje pro vaše blaho, váš růst, vývoj a štěstí. Božská podstata v člověku je stále spojena s Božským vědomím a jeho určením. Když vědomí odchází do lidské reinkarnace, udělá si smlouvu s Bohem, co naplní, co se naučí, v čem bude pracovat. Jak se vědomí spojí s fyzickou částí, prochází zapomněním a pak člověk někde v sobě jen tuší, že něco má naplnit. Hledá a tápe. Potom záleží na poznání duše, jak rychle se k tomu dostane a začne naplňovat svou smlouvu. V době aspektu Jupitera s Neptunem je velká podpora energie, kdy můžete vnímat svou božskou přirozenost a vaši vyšší úmluvu.
Vysvětlím to obrazně: Jste malé dítě, které se naučilo chodit a prozkoumává svět. Vše vás fascinuje, zajímá a do všeho se vrháte s radostí a nadšením bez vědomí důsledků. Nad vámi bdí rodič, který vás hlídá, abyste se nedostali do nebezpečí. Když se rozběhnete k řece, kde se na hladině odráží světlo a ono se to třpytí, s důvěrou byste do vody skočili. Nevíte, že byste se mohli utopit. V tom přiběhne váš moudrý a vševědoucí rodič, chytí vás do náruče a odnese na pískoviště. To vás samozřejmě rozčílí a máte pocit, že vám bylo něco zkaženo. Začnete plakat nebo se vztekat. Rodič kolem vás na pískovišti vyloží hračky. Po předešlém zklamání možná začnete s hračkami házet, nebo se urazíte a děláte nezájem anebo si svou frustraci začnete kompenzovat na dalších dětech. Nebo máte hlubokou důvěru ke svému rodiči. Máte pocit bezpečí, tím důvěřujete. Cítíte, že jednou, až nastane ten správný čas, k té řece půjdete a naučíte se plavat. Přijmete hračky a začnete objevovat na těchto hračkách, které byste si vy sami nevybrali, něco obohacujícího. Jiný rodič vezme své dítě, spokojeně si hrající na pískovišti, a odnese ho na prolézačky.
Občas i my jsme takto "přenášeni". Vyšší vůle zasahuje, abychom byli tam, kde máme být, abychom potkali, koho máme potkat, a tím mohli naplnit to, co jsme si někde naplánovali. A v této době aspektu Jupitera s Neptunem je to laskavá péče a moudrá pomoc Rodičů nejvyšších. A jaký máte vztah ke svým rodičům? Máme pocit důvěry či ohrožení? Dle tohoto nastavení pak reagujeme, když něco nedostaneme či jsme "přeneseni" na jiné místo. Když nedůvěřujeme, neumíme ani přijmout příznivé podmínky, "náhody" a nabídky. Nebo je odmítnete z pocitu nedůvěry, že se vám nemůže nic dobrého stát? Toto vše vychází z pozice strachu. Často tak přijdeme o požehnané příležitosti.
Viděla jsem vhled - obraz, jak na Zem přichází požehnání, že je božská přítomnost snášena na Zem. Lidé se ale ani nezastavili, nenechali v sobě utichnout rozbouřené emoce a jen se strachem křičeli, utíkali, i když jim bylo nabízeno světlo a požehnání. Jen málo který člověk se zastavil a bral si světelné obláčky k sobě. Projevené požehnání přišlo tak, jak to lidé neznají, jak by neočekávali. Tím, že to lidé neznají, znamená, že je to nebezpečné? Pramení to ze základního nastavení důvěry k Bytí. Buď strach - nedůvěra nebo láska - důvěra.
Zastavte se a dívejte skrze své srdce, skrze první plášť viditelné formy. Nedávejte na první dojem pohledu. Vnímejte energii, která je za tím, co vidíte. Je to stejné, jako když se díváte na fasádu domu. Nějak působí, má nějakou "tvář" (barvu, strukturu), ale až vstoupíte dovnitř, zjistíte, co je to za dům a jak se tam cítíte. Naučte se správně dívat.
Merkur se v tomto týdnu přibližuje k Saturnu (20. 11. - 12. 12.), naše mysl, analýza, komunikace, má projít zralostí, moudrostí, pokorou. Ve spojení s Uranem je velké požehnání vidět nově, jinak. Vidět za povrch věcí, vidět vše z nového úhlu pohledu. Přichází možnost prozření. Nebo naopak mysl může propadnout strachu, paralýze, tíze života, těžkostem a beznaději, která vede ke ztrátě víry. Když se spojíte s prazákladním pocitem bezpečí - JSEM V BEZPEČÍ, JSEM V LÁSCE, tak i zátěžové situace prožijete snadněji a získáte z nich užitek.
Tento aspekt nás bude provázet několik týdnů díky retrograditě (zdánlivý zpětný chod) Merkura. Merkur je výsledek rozhodnutí a zhmotnění. Co vytvoříte z těchto dvou základních principů je vaše svobodná vůle. Svobodnou vůli máte v tom, jak reagujete na okolnosti. Výsledek tedy máte ve svých rukách. Míček je na vaší straně.
Přeji Vám požehnaný čas. S láskou Petra Nel

Mandaly pomocí PC

20. listopadu 2017 v 21:32 | Eva |  Mandaly
Nové předlohy najdete na FB - zde -https://www.facebook.com/eva.lipinova/photos_albums
Jsou v původní velikosti. Zde mě program nutí je zmenšit a jejich kvalita není příliš dobrá. Budu je sice postupně vkládat, už jich je k dnešku 27.Najdete je pak v galerii Mandaly,podsložka černobílé.

Relaxace s piánem

14. listopadu 2017 v 14:23 | video |  Relaxace

Kreslit v PC, to je taková droga ...

14. listopadu 2017 v 0:48 | Eva |  Mandaly
Dnes, vlastně už včera jsem propadla programu Nakresli mandalu. nemohu přestat. Chce to jen vylepšit a vyčistit přetahnuté linky a zjistit, jak z programu vydolovat správnou velikost. Zatím jsem je zvětšila a pro blog následně zase zmenšila v programu PC. Tak jen pro inspiraci, vyzkoušejte. Odkaz je v článku zde : http://duhovaposelstvi.blog.cz/1711/mandala-on-lineMandala On-line

13. listopadu 2017 v 18:53 | Eva |  Mandaly
Pro ty, kdo si chtějí hrát. Skvělý nápad programátora Lukáše Havlíčka, který píše:
Dlouho jsem přemýšlel, jak ještě více usnadnit tvorbu mandal. A protože sám občas tvořím na počítači, rozhodl jsem se vytvořit jednoduchý online nástroj pro tvorbu mandal. Jak to dopadlo si můžete vyzkoušet sami (web je optimalizovaný na stolní počítače) na https://www.nakreslimandalu.cz/ V komentářích se nezapomeňte pochlubit svými výtvory :) Za sdílení webu předem díky a taktéž budu rád, když se připojíte ke skupině https://www.facebook.com/nakreslimandalu/
Jednoduchý nástroj pro tvorbu mandal online. Vytvořte mandalu jednoduše, hravě a rychle.
nakreslimandalu.cz
Už se těším na mandalkování. Sice tato počítačová mandalka ubere na terapeutickém účinku kreslení vlastní mandaly, ale vrátí nám to jinak. My pak čas můžeme věnovat doplňování jednoduššího motivu třeba vzory zentangle. A v počítači je to zase jiná hra. Tak ať nezlobíme...Hodně inspirace.

Terapie léčivou hudbou

13. listopadu 2017 v 16:24 | z e-mailu |  Relaxace
Posílám dále a děkuji Ivě Sedláčkové za zaslání.

Hýčkejte se a vyzkoušejte na Sobě, doporučte svým blízkým .
Nemáte-li ještě vlastní zkušenost, je vhodné začít s frekvencemi UT ( DO ) - RE - MI
Harmonizující , šetrné a hluboce léčivé .
-- Terapie léčivou hudbou --SOLFEGGIO frekvence - UT ( DO ) - RE - MI -- --
Solfeggio frekvence:

UT - 396 Hz - Osvobozující pocit od viny a strachu.

Tón UT může být používán jako prostředek pro realizaci cílů a dodává sílu nebo energii v dosažení cíle . Tato uzdravující zvuková frekvence má blahodárné účinky ve vztahu k pocitům viny. Tato frekvence očišťuje od pocitu viny, který často představuje jednu ze základních překážek k realizaci cílů. Tím umožňuje dosažení těchto cílů. Tato frekvence UT vás zbavuje pocitu viny a strachu tím, že snižuje obranné mechanismy. Tato Solfeggio frekvence může být také použita jako prostředek probuzení, vystřízlivění a návratu k realitě.

RE - 417 Hz - Vracení situace a usnadnění změn.

Tento tón je spojen s rezonancí a empatií. Tón RE může změnit určité odcizení člověka od Boha a jeho návrat na správnou cestu. Vyčistí traumatické zážitky a vymaže destruktivní vlivy minulých událostí. Může být použit pro odstranění omezujících pocitů či dojmů, které brání člověku v dosažení svých životních cílů. Tón RE podporuje energeticky buňky a DNA, aby fungovaly optimálním způsobem a to tak, že dodají energii Vašemu tělu za využití svého tvůrčího potenciálu .

MI - 528 Hz - Transformace, zázraky a oprava DNA./ frekvence lásky

Tón MI slouží k návratu lidské DNA do svého původního, téměř dokonalého stavu za podpory energie působící z této frekvence. Tím, jak dochází k opravě DNA, probouzejí se blahodárné účinky našeho těla, zvyšuje se množství životní energie, jasnost mysli, povědomí, probouzí se a aktivuje se tvořivost a lidské tělo se dostává do pocitu hlubokého vnitřního klidu a pocitu duchovní slávy. Tón MI také otevírá lidem hluboké duchovní zkušenosti a osvícení.

Svatomartinské malování

11. listopadu 2017 v 0:31 | Eva |  Slova a obrázky
Pro dnešní obrázek nemám pojmenování. Možná přichází doba, kdy beze slova přijmeme, procítíme, víc není třeba. Ostatní se dostaví samo. Každému jinak, každému s láskou, každému pro pochopení, každému pro radost, každému pro štěstí, každému pro zdraví, každému pro krásné sny ...


Mandala na plátně

9. listopadu 2017 v 23:57 | video |  Mandaly
Mandala na videu mě doslova uchvátila jednoduchostí a barevností. Tečky miluji.


Andělské pírko

6. listopadu 2017 v 21:04 | Eva |  Slova a obrázky

Andělské pírko
poslali andělé,
aby ses tvářila opět vesele,
abys věděla, že nikdy nejsi sama,
andělskými křídly objímána,
hýčkaná svitem hvězd,
abys dál mohla kvést,
rozdávat lásku,
rozdávat objetí.
Pírko už letí,
chytej moje milá,
jen v Tobě je ta božská síla.
Peříčko malé, peříčko bílé,
děkuji, že jsem tě objevila.

E.L. 6.11.2017

Relaxace

6. listopadu 2017 v 15:10 | video |  Relaxace

Zpomal a zamysli se ...

6. listopadu 2017 v 14:38 | z e-mailu |  Slova a obrázky

Vzpomněl jsem si na jednu scénku s Mr.Beanem, jak nebyl schopen předejít v hotelu na schodišti pár starců a stařen a jak vyváděl. Naprosto jsem ho chápal...

Zastav se na chvíli a čti!
Když jsem včera vystupoval z vlaku, přede mnou šla pomalým tempem stará žena. Pospíchal jsem a nevěděl, jak ji předběhnout. Nepříčetněvytáčela. Vtom jsem se zarazil a říkám si, kam vlastně pospíchám? Ozvaly se ve mně výčitky svědomí, že jsem se v duchu zlobil na ženu, která měla dost času a navíc za svoji pomalost nemohla. Celý život pracovala a možná si i hodně vytrpěla. A možná i všechno trpělivě nesla. A já jsem takový netrpělivý a malicherný. A to všechno jen proto, abych byl o 10 minut dřív doma. Ty minuty i tak promrhám na internetu nebo u televize.
Alibisticky to shodím na dobu, ve které žijeme.
Všichni jsme hrozně uspěchaní. A večer zjistíme, že jsme toho zase moc nestihli. Frustrovaní zalehneme a usneme spánkem spravedlivých.
Přes SMS si vyznáváme lásku, přes chat komunikujeme
a do očí si nemáme co říct. Trápí nás účty, kariéra.
Ve schránkách se nám hromadí maily, protože nemáme čas odepsat.
Na polici se nám hromadí knihy, neboť nemáme čas číst, nevíme, jak voní příroda, protože nemáme čas k ní přivonět!
Do kdy to ale vydržíme?
Čím víc toho chceme stihnout, tím méně toho stihneme.
Věnujeme velmi času věcem, které si to nezaslouží.
Neumíme se zastavit a uvědomit si hodnotu věcí.
Nafotíme spoustu fotografií, ale už si je ani neprohlídneme = vypálíme je na CD a tím to končí.
Počítače máme plné hudby, na kterou nemáme čas,
máme množství televizních kanálů, které ani nestačíme všechny sledovat. Místo zábavy stres!
Stále kontrolujeme mobil, jestli nám někdo nevolal,
přestáváme si vážit krásných věcí, kvůli kterým se vyplatí žít.
Můj děda má 87 roků.
V životě
- nebyl v zahraničí,
- nemá mobil,
- poslouchá jednu stanici na svém starém rádiu.
- A přitom si myslí, jaký krásný život prožil.
- S úsměvem vzpomíná, těší se z pěkného dne, z vůně dřeva, ze svých vnoučat.
- Žil těžký život, ale váží si ho!
To my dnes neznáme. A tak máme infarkty, rakovinu, deprese. A možná by stačilo jen zpomalit! Tvrzení, že se to nedá, neobstojí. Zamysleme se, kolik času věnujeme nepodstatným věcem.
Zkusme vypnout mobily a počítače a porozprávět si.
Snad jsem si uvědomil svůj rychlý život včas, abych zpomalil. Kamarád má chalupu v malé osadě obklopené horami, není tam signál, žádná televize, obchod otevřený jen v úterý a ve čtvrtek a jedna hospoda 5x5m.
Asi tam zaběhnu, abych zpomalil a nezlobil se na staré lidi, kteří si váží zbytku života a zbytečně nespěchají za smrtí, tak jako mnozí z nás!
*Pěkný den…a zpomalte…žijete jen jednou…a velmi krátce! *


Mandala a duchovní znak ?

6. listopadu 2017 v 1:14 | Eva
Už si ani nepamatuji, kdy vznikla jedna mandala se zvláštním znakem - něco jako měsíc a koule - kruh. Po nějaké době jsem znak objevila na fotografii - hřbetu knihy. Napsala jsem dotaz, co znak znamená a odpovědi se mi dostalo až dnes. Ale je zvláštní, že autorka profilu mi odpověděla až po čtyřech měsících, někdy v srpnu a ke mně dorazil až dnes.


Nerozuměla jsem mandalce, jen jsem cítila, že je hodně důležitá.
Na mandale je obráceně a kruh je posunutý. Později se ale začal při kreslení objevovat v podobě , jak jej uvidíte na videu. Ono jde o úhel pohledu. Jak nahoře, tak dole. O posuny.
Zalistovala jsem v archivu zde na blogu a mandala byla zde vložena 2.9.2008. Ještě že jsem ten článek nesmazala, zatím.
Takže AllatRa. Možná. Kdo tenkrát asi vedl moji ruku?


Publikováno 26. 4. 2016
Jak působí znak AllatRa na každého člověka a co je to duchovní transformace. Čtěte více v knize AllatRa. Kniha zdarma ke stažení na: http://ibisbooks.cz/dload/book_allatr... Audiokniha ALLATRA zdarma ke stažení na: http://allatra.eu/uploads/audioknihy/...


Moudro nejen pro tyto dny

1. listopadu 2017 v 17:24 | J. Lenon |  Citáty