PRÁN MUDRA

8. srpna 2017 v 22:48 | z e-mailu |  Zdraví, bylinky...

PRÁN MUDRA
(životní)


Áčarja Kéšava Dév říká: "Když zmáčknete tlačítko prán mudry, začne intenzivně pracovat dynamo životní energie. A když elektřina životní energie dobije baterie svého těla, pacient v sobě postupně zakouší čétnu. Pravidelné cvičení této mudry posilní slabého člověka tělesně i duševně a navrátí mu jeho vitalitu."
Poloha: Spojte malíček a prsteníček, aby se dotýkaly konečky palce. Zbývající prsty by měly zůstat natažené. Tuto mudru může cvičit kdokoliv a kdykoliv. Měla by se cvičit maximálně, neboť probouzí vitalitu.
Prán mudra posiluje vitalitu a zpevňuje imunitní systém těla proti nemocem. Její cvičení může doplnit nedostatek vitamínů. Zvyšuje vitalitu a energetizuje celé tělo. Reguluje únavu a nervozitu. Nabíjí naše baterie, zpevňuje slabé svalstvo, zlepšuje zrak. Pomůže posílit oči. Její cvičení může odstranit vady nebo onemocnění očí. Ten, kdo si přeje mít zdravé oči by měl cvičit prán mudru pravidelně alespoň pět minut. Když je člověk ospalý, měl by ji cvičit společně s gján mudrou a při cukrovce s ápan mudrou. Áčarja Kéšava vyzkoušel, že když v dlouhých obdobích bez jídla a bez vody je člověk slabý, měl by cvičit prán mudru. H lad a žízeň zmizí. Ti, kteří jsou nervózní, unavení a slabí si mohou touto polohou pomoci. Už na začátku člověk pocítí elektrické impulsy procházející nervy. Je také užitečná na oči. Je dobré ji cvičit při meditaci.

Ako vidíte jestvuje veľa spôsobov ako zlepšovať svoj život.
Majte sa dobre.
s pozdravom Gašparík

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Danka Danka | E-mail | 9. srpna 2017 v 9:39 | Reagovat

Anděli-děkuji.Já se začínám pozorovat,jak ráno mažu k tomu mému bobečkovi a už hledám Vás.Za tohle moc děkuji a ještě bych vás poprosila o tu mudru ÁČARJA KÉŠAVA.Manžel má cukrovku,tak bych se snažila ho to naučit.Přeji Vám jenom všechno dobré a at se Vám daří.Díky Dana :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama