Srpen 2017

Celoplanetární meditace - 21.8.2017

21. srpna 2017 v 9:44 | z e-mailu
Pozvání na CELOPLANETÁRNÍ MEDITACI
Vážení a milí,
Všichni si uvědomujeme, co se děje ve světě, v Evropě i v naší zemi , co nás znepokojuje .
V pondělí 21. 8. ve 20.11 hod - v okamžiku zatmění Slunce - bude probíhat CELOPLANETÁRNÍ čili globální MEDITACE ,
kdy se v meditaci, modlitbě za MÍR a DOBRO v myšlence propojí tisíce lidí dobré vůle na celé naší ZEMI .
Věnujme všichni 15 min svého času a společně pošleme v jeden okamžik silnou myšlenku za MÍR a DOBRO pro celé lidstvo na naší Planetě ZEMI .
Všechny informace a Inspirace jsou ve článku a videu na :
MÍR a KLID ve Mně - MÍR a KLID ve VÁS !
IVANA

Srpnové hraní

19. srpna 2017 v 23:42 | Eva
Dnešní mandala - bez názvu - je určena k dokreslení nebo pouhému vybarvení. Záleží na vás , co vidíte, cítíte ...
Krásný zbytek léta.


PRÁN MUDRA

8. srpna 2017 v 22:48 | z e-mailu |  Zdraví, bylinky...

PRÁN MUDRA
(životní)


Áčarja Kéšava Dév říká: "Když zmáčknete tlačítko prán mudry, začne intenzivně pracovat dynamo životní energie. A když elektřina životní energie dobije baterie svého těla, pacient v sobě postupně zakouší čétnu. Pravidelné cvičení této mudry posilní slabého člověka tělesně i duševně a navrátí mu jeho vitalitu."
Poloha: Spojte malíček a prsteníček, aby se dotýkaly konečky palce. Zbývající prsty by měly zůstat natažené. Tuto mudru může cvičit kdokoliv a kdykoliv. Měla by se cvičit maximálně, neboť probouzí vitalitu.
Prán mudra posiluje vitalitu a zpevňuje imunitní systém těla proti nemocem. Její cvičení může doplnit nedostatek vitamínů. Zvyšuje vitalitu a energetizuje celé tělo. Reguluje únavu a nervozitu. Nabíjí naše baterie, zpevňuje slabé svalstvo, zlepšuje zrak. Pomůže posílit oči. Její cvičení může odstranit vady nebo onemocnění očí. Ten, kdo si přeje mít zdravé oči by měl cvičit prán mudru pravidelně alespoň pět minut. Když je člověk ospalý, měl by ji cvičit společně s gján mudrou a při cukrovce s ápan mudrou. Áčarja Kéšava vyzkoušel, že když v dlouhých obdobích bez jídla a bez vody je člověk slabý, měl by cvičit prán mudru. H lad a žízeň zmizí. Ti, kteří jsou nervózní, unavení a slabí si mohou touto polohou pomoci. Už na začátku člověk pocítí elektrické impulsy procházející nervy. Je také užitečná na oči. Je dobré ji cvičit při meditaci.

Ako vidíte jestvuje veľa spôsobov ako zlepšovať svoj život.
Majte sa dobre.
s pozdravom Gašparík


Moudro

7. srpna 2017 v 21:51 | odkaz |  Citáty

Hodně inspirace, mnoho moudra najdete na zde na profilu akademie celostního zdraví

Mantra naděje

7. srpna 2017 v 21:46 | video |  Meditace
bylo napsáno : Je to modlitba ke Guru Amar Das - což je energie naděje, kde již naděje není. Je to energie zázraků, léčení a požehnání. Je to modlitba pro vyslyšení všech modliteb