Červen 2017

Indiánská píseň lásky

25. června 2017 v 21:00 | Eva |  Slova a obrázky
Indiánská píseň lásky... Buď pochváleno léto.... Světlo pro všechny... V meditaci....
Možná vás napadne něco docela jiného. Obraz vznikl 22.6.2017
Krásný nový týden, přátelé.


Mapy a videa, osvětlující články o počasí

25. června 2017 v 20:24 | z e-mailu |  Zajímavé knihy, odkazy

Hodně osvětlující články , mapy a videa o POČASÍ Kdo ovládá počasí, ovládá svět.
Počasí je nepřetržitě celoplanetárně řízeno
Umělé bouře a haarpové kruhy radarů Brdy a Skalky 25. 6. 2017
Mezinárodní/nadnárodní spolupráce klimateroristů.
Umělé bouře 22. 6. 2017

Je důležité vědět

24. června 2017 v 21:16 | Eva a z e-mailu |  Zajímavé knihy, odkazy
Mám mnho přátel, známých i nejbližších, kteří se jevu " chemtrails " spíše vysmívají, nic takového neexistuje. Prosím, lidé, otevřete už konečně oči a sledujete oblohu dlouhodobě a uvidíte, že kondenzační čáry vypadají docela jinak, že šedivá mračna se pak valí pruzích. Starší lidé si určite vzpomenou, jak vypadala obloha dříve, jak vypadala přirozená bouřková mračna.
Sleduji tyto jevy snad už deset let. Přemýšleli jste o tom, proč i mladí lidé se cítí v dnešní době unavení ? Není to jen vliv PC a WIFI, zvedněte hlavu vzhůru a pozorujtre.
Dnes mi přišel e-mail . Je důležité vědět ... Přeberte si to každý sám, já jen cítím povinnost znovu připomenout.


Informujme se , sdílejme důležité informace, abychom mohli sebe i své blízké chránit .
/ panikařit či vztekat se nemá smysl - je to "kontraproduktivní . Vědět je důležité . /

Chemtrails Archivy | tadesco.cz
Více článků, videí i rad - o problematice - jak si pomoci ...
OCTOVÁNÍ
Octováním se zabývají také jiné servery, např.:

Co to OCTOVÁNÍ je :
Celé je to zcela jednoduché, jde pouze o elektrický náboj atmosféry. Při CHEMTRAILOVÁNÍ se atmosféra nabíjí KLADNĚ a vznikají zde KATIONTY, jsou to kladně nabité molekuly. U OCTOVÁNÍ vzniká náboj opačný - ZÁPORNÝ, vznikají tzv. ANIONTY. Obojí je bezbarvé, bez chuti a bez zápachu.
ANIONTY, díky svému zápornému náboji, neutralizují viry s kladným nábojem a zároveň zneškodňují baktérie, eliminují zápach v ovzduší, zabraňují rozvoji nákaz.....Čím více je aniontů v ovzduší, tím méně je v něm škodlivin.
Žádný živý organismus, nejen člověk, nemůže existovat bez aniontů. Existence záporně nabitých elektronů na oběžných drahách jednotlivých atomů jim umožňuje přitahovat ze vzduchu různé mikročástice. Anionty též odstraňují ze vzduchu prach a zabíjí mikroby. Spojení "aniont - vzduch" je analogií spojení "vitamíny - strava". Anionty se často nazývají "vzdušnými vitamíny", "prvkem dlouhověkosti" a "čističi vzduchu". Ačkoliv užitečné vlastnosti aniontů zůstávaly dlouho nepovšimnuty, jsou velmi důležité pro lidské zdraví.
Takže anionty mohou akumulovat a neutralizovat prach, ničit viry s kladně nabitými elektrony, pronikat do buněk mikrobů, ničit je, a tím rušit destruktivní působení na lidské zdraví. Čím je více aniontů ve vzduchu, tím je tam méně mikrobů (když koncentrace aniontů dosáhne určité úrovně, množství mikrobů se prakticky blíží nule).
Nejjednodušší a nejefektivnější možností, jak do vzduchu dostat co nejvíce aniontů, je OCTOVÁNÍ. Právě obyčejný OCET (jehož cena za litr se pohybuje cca okolo 10 Kč) má totiž záporný, vysoce kontruktivní náboj. Jestliže postříkáte OCTEM například silnici, začne se OCET okamžitě vypařovat do atmosféry. Tedy jinak řečeno, začnete neutralizovat atmosféru. A z vysoce kladné atmosféry (vytvořené chemtrailovaním) se záhy stane atmosféra neutrální, mnohdy i záporná, tzn. chemtraily se začnou rozpouštět....
Laicky řečeno: pokropíte chodník, silnici nebo jiný povrch OCTEM, ten se vypaří a cca po hodině místo počmárané chemtrails oblohy zažijete krásné "azuro" :-)
A hlavně neutralizujete to, co na nás "sprejují".
Mějme vlídné a bezpečné dny !!

Meditace o osvobození zvířat

22. června 2017 v 20:56 | z e-mailu |  Meditace
Došlo ke mně a posílám dál.


TŘÍDENNÍ MEDITACE 23-24-25. 6 . 2017 ( PÁTEK, SOBOTA, NEDĚLE )
TUTO MEDITACI SESTAVILA LÁSKA.
VÍTEJTE V TÉTO VELMI UNIKÁTNÍ MEDITACI, KTEROU VEDE TENTO MALÝ KLUK DOLE NA VIDEU. ON JE PATRONEM CELÉ TÉTO ÚŽASNÉ PRÁCE V OSVOBOZENÍ A LÉČENÍ VŠECH ZVÍŘAT NA CELÉ PLANETĚ ZEMI.BUĎTE JAKO ON A ZACHRAŇTE VŠECHNA ZVÍŘATA SVĚTA . ON VÁM UKÁŽE, JAK TO MÁTE UDĚLAT. PROŽIJTE HO. DÁ VÁM TO VELKOU SÍLU A OTEVŘE VAŠE SRDCE. BUĎTE JAKO ON A VYKONÁTE ZÁZRAKY!
1. SMYSLEM TÉTO MEDITACE JE OČISTIT A UZDRAVIT A NAPLNIT LÁSKOU CELOU ZVÍŘECÍ ŘÍŠI PLANETY ZEMĚ. 2.LÉČENÍ VZTAHU ČLOVĚKA KE ZVÍŘATŮM - OTEVŘÍT SRDCE LIDÍ, NEBRAT ZVÍŘATŮM VEŠKEROU VOLNOU PŮDU A DOMOVY. 3. NALÉZT OPRAVDU FUNGUJÍCÍ ALTERNATIVY V OBLASTI POTRAVINÁŘSTVÍ,VĚDY A VÝZKUMU.
INSTRUKCE:
KAŽDÝ DEN 23-25.6 . 2017 VEČER ve 21:00 SRAZ ve SPOLEČNÉ MEDITACI.
1. UVEĎTE SE DO KLIDU A POPROSTE SVOU DUŠI, VYŠŠÍ JÁ , BYTOSTI , SE KTERÝMI RÁDI PRACUJETE, I SAMOTNÉHO BOHA V PODOBĚ JAKOU MILUJETE, O POMOC , VEDENÍ , OCHRANU , OČISTU , LÁSKU A LÉČENÍ DANÉHO TÉMATU.
2. VIZUALIZUJTE SI FIALOVÝ NEBO BÍLÝ OČISTNÝ BOŽSKÝ OHEŇ , PLAMEN, KTERÝ SPALUJE VEŠKERÉ NEGATIVNÍ ENERGIE V CELÉ ZVÍŘECÍ ŘÍŠI NA VŠECH ÚROVNÍCH.
3. VIZUALIZUJTE SI SVĚTLE RŮŽOVOU ŽENSKOU BOŽSKOU ENERGII , KTERÁ NAPLNILA A ZAPLAVILA VŠECHNA ZVÍŘATA SVĚTA A CELOU ZVÍŘECÍ ŘÍŠI A PŘÍRODU NA VŠECH ÚROVNÍCH. DOCHÁZÍ K ZÁZRAČNÝM UZDRAVENÍM VŠECH ZVÍŘAT. TATO BOŽSKÁ ENERGIE VNIKÁ DO VŠECH SRDCÍ LIDÍ CELÉHO SVĚTA, LÉČÍ JE A UZDRAVUJE VZTAH ČLOVĚKA KE VŠEM ZVÍŘATŮM A PŘÍRODĚ.
4. VIZUALIZUJTE SI, OBJEVY ŽIVOTADÁRNÝCH ELIXÍRŮ, NEBO VYTVOŘENÍ NÁDOB, KTERÉ BY MATERIALIZOVALYSUPER CHUTNÝ BOŽSKÝ POKRM. POKRM , KTERÝ BY DOKONALE VYŽIVOVAL FYZICKÉ TĚLO I OSTATNÍ TĚLA A DUŠI. VIZUALIZUJTE SI NOVÉ OBJEVY VE VĚDĚ, KTERÉ BY VYŘEŠILY PROBLEMATIKU POTŘEBY ŽIVOČIŠNÉ BÍLKOVINY A ŽIVOČIŠNÝCH TUKŮ. NAPŘ: HARMONICKÝM ZPŮSOBEM ZÍSKÁVÁNI - VYTVÁŘENÍ.

5. PODĚKUJTE VŠEM I SOBĚ A UVĚDOMTE SI, TO VELKÉ MNOŽSTVÍ LIDÍ , KTEŘÍ TUTO MEDITACI PRAVĚ DNES PROVÁDÍ. UVĚDOMTE SI, ŽE LÁSKA, KTERÁ SESTAVILA TUTO MEDITACI, JE TA SAMÁ LÁSKA, KTERÁ JE VE VAŠEM VLASTNÍM SRDCI A KTEROU JSI I TY SÁM NAPROSTOU SOUČÁSTÍ...
( VAŠÍ INICIATIVĚ V TÉTO MEDITACI SE MEZE NEKLADOU. UVOLNĚTE SE A BUĎTE PŘIROZENÍ . BUĎTE KLUKEM ČI HOLKOU,KTERÝ / KTERÁ OSVOBOZUJE ZVÍŘATA SVĚTA. UVOLNĚTE SE A BUĎTE LÁSKOU PŘEDEVŠÍM. )
MALÝ KLUK OSVOBOZUJE ZVÍŘATA CELÉHO SVĚTA. NAPLNˇTE SE ENERGII TOHOTO VIDEOKLIPU A OSVOBOZUJTE...
https://www.youtube.com/watch?v=jQY_QL_wvQU

TAKTO BY MĚL DOPADNOUT VÝSLEDEK TÉTO MEDITACE :-) I U HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT.
https://www.email.cz/download/k/MOE9TDkmmyh-5MY9zm7ZchYCp24yHOJcHiAD5jQud0H80nXoRLj0G6n8s8Y1CD_S8BTL3mU/13141858_1593374194307891_1911891116_n.mp4
VÍTĚZNÁ SKLADBA - PŘIPOJTE SE KE COBROVÝM CELOPLANETÁRNÍM MÍROVÝM MEDITACÍM. POKUD SE SPOJÍ CO NEJVÍCE LIDÍ A SKUPIN,DOJDE K PODOBNÉMU SYNCHRONIZIVANÉMU SJEDNOCENÍ JAKO JE NA TOMTO VIDEU. TO S SEBOU PŘINESE ÚŽASNÉ VÝSLEDKY PRO PLANETU ZEMI A LIDSTVO. COBROVY MEDITACE JSOU NA : PREPARE OF CHANGE . V ČESKÉM JAZYCE NA : BOD ZLOMU BLOG SPOT
https://www.youtube.com/watch?v=0wwXdsxsycc
PS: BVYTVOŘTE , PROSÍM , NĚKDO MEDITACI NA DOSTATEK VODY NA PLANETĚ ZEMI PRO VŠECHNY !! ALTERNATIVY: HLOUBKOVÉ STUDNY V AFRICE A INDII. MATERIALIZACE MYŠLENKY, ŽE VODNÍ SYSTÉM NA PLANETĚ SE UZDRAVIL A VŠICHNI MAJÍ VODY DOSTATEK . ( NAPŘ. COBRA A JEHO TÝM - JE VE VEDENÝCH MEDITACÍCH OPRAVDU VYNIKAJÍCÍ ...)
SDÍLEJTE TUTO MEDITACI S OSTATNÍMI PO CELÉM SVĚTE. TATO MEDITACE JE VEDENA A ŘÍZENA BOHEM, BOŽSKÝMI BYTOSTMI. MÁ BOŽÍ POŽEHNÁNÍ.
VÍTĚZSTVÍ SVĚTLA A LÁSKY!!! MÍR VE VAŠEM SRDCI...
ZDRAVÍ VÁS VAŠE LÁSKA VE VAŠEM SRDCI...

Mějte vlídné dny !!
MÍR a KLID ve Mně i ve VÁS !!

Cvičení a slunovrat

19. června 2017 v 20:53 | Václav Vocásek |  CVIČENÍ
Proč si 21.6. 2017 posílíte tělesné a duševní zdraví mnohem více než v jiné dny?

Náš organismus je nerozlučně spojen s cykly v přírodě. Jednou významnou změnou je střídání ročních období, které na nás mocně působí.

21.6. 2017 proběhne letní slunovrat a začíná léto. V tento den mají veškerá tělesná a duševní cvičení mnohonásobně vyšší účinek. Využijte také této šance a věnujte sami sobě více času.

Přeji vám přínosné cvičení. Václav Vocásek.

Doporučené cviky pro slunovrat:

Cvičení na červen 1.

Cvičení na červen 2.

Cvik na srdce.

Cvičení na červen

17. června 2017 v 21:34 | Václav Vocásek |  CVIČENÍ

Cvik na uvolnění ramen a paží

17. června 2017 v 20:58 | Václav Vocásek |  CVIČENÍ

Čísla a jejich vibrace, propojení se slovy

16. června 2017 v 20:41 | převzato |  Zajímavé knihy, odkazy

SVĚT a veškerý ŽIVOT je pod vlivem SVĚT-la Slunce. Světlo Slunce nese (napříč planetární soustavou) informace související s érou Vo-DNA-ře. Člo-věk začíná vnímat "věk" lidstva a svět kolem sebe v širších souvislostech. Více zřetelnější, pro lidské vnímání, je symbolika převrácenosti - s vývojem civilizace je to poněkud jinak, než nám bylo předkládáno v souvislosti s věkem Ryb. Symbolika protikladů je vyjádřena nejen v mystických symbolech, ale také v číslech, například v číselném spojení: 69. Čísla 6 a 9 v tomto spojení představují jednotu (ženský a mužský princip), a zároveň dvojakost, převrácenost.
Slunovraty (zimní a letní) odkazují na dvojakost: světlo/tma - světlá a temná polovina roku společně tvoří jednotu. K symbolice 69 v souvislosti se slunovraty se dostaneme numerologickým výpočtem:
Zimní slunovrat 21.12 = 2+1+1+2 = 6
Letní slunovrat 21.6 = 2+1+6 = 9
Symbolika protikladů - 69
S věkem Ryb odchází věk informací postavených na hlavu (převrácených naruby). Ryby ve zvířetníku jsou vyobrazeny v páru, "převrácené proti sobě", ve tvaru 69, odkazují na dvojakost. Věk Ryb souvisí s křesťanstvím, s ustupujícím řádem církevních dogmat, s náboženskou mystikou - rozpolcenou a nejednotnou, dělicí od sebe malé skupiny i celé národy. Vodnář přináší moře inspirace, učí nás propojenosti, jednotě a souznění. Představuje utváření nových společenství, motivuje k smysluplnému (kreativnímu) soužití jednotlivců i navzájem se respektujících skupin. Vědro Vodnáře je bezedné, představuje kolektivní nevědomí lidstva - morfická informační pole. Nebeská vědra jsou plná inspirace, kreativních nápadů, neobvyklých myšlenek a překvapivých informací. Nádoba na vodu také představuje symbol lidského těla, v této souvislosti je zřejmý vliv slunečního záření na lidskou DNA - ve spojení se světlem a s vodou, (lidské tělo je složeno převážně z vody, a světlo vyzařuje každá buňka hmotného těla).
Mystická tradice (nejen) numerologie spočívá v tom, že každé číslo má specifické vibrace. V hmotné sféře máme všechny věci pojmenované, jde o zajímavou hru života, která má tajemná, avšak nikoliv náhodná pravidla. Číselné vibrace ovlivňují lidský život podobně jako světlo a zvuk. Všechno se vším souvisí. Výběr následujících slov byl proveden víceméně "náhodně", o to napínavější bylo zjištění, jakou číselnou vibraci to které slovo nese, a jak se postupně projevila provázanost některých slov se shodnou vibrací. Vnímejte tento rozbor jako hru slov, písmen a čísel, která lze nekonečně kombinovat, jako hru slov, v kterých je skrytý tvořivý potenciál, větší, než jsme ochotni sami sobě přiznat.

KABALA, DNA, ŽENA, SATAN, EVA, ADAM, HŘÍCH - vibrace čísla 1

KABALA 2+1+2+1+3+1 = 10 = 1
DNA 4+5+1 = 10 = 1
ŽENA 8+5+5+1 = 19 = 10= 1
SATAN 1+1+2+1+5 = 10 = 1
EVA 5+4+1 = 10 = 1
ADAM 1+4+1+4 = 10 = 1
HŘÍCH 8+9+9+3+8 = 37 = 10 = 1
KABALA je pro znalce učením, které obsahuje kabalistické (číselné) klíče vedoucí k odhalení pravdy o makro a mikrokosmu. DNA člověka (zvířat i rostlin) v sobě obsahuje základní informace pro život. Jednička (grafické znázornění: tečka) je výchozím bodem a zdrojem síly, vychází z ničeho, tedy z nuly. V kabale je symbolem jedničky koruna, též svastika. Číslo jedna je něco jako "kořen života" nebo "koření života", alfou a počátkem, je nadechnutím, skrytým vnitřním světlem, božským zrakem a božskou jiskrou. Jednička je prvním číslem Universa, (totéž platí pro písmeno A), je zasvěcením. Obsahuje všechna esa skrytá v nadhmotné existenci kolektivního vědomí, včetně tajemství přítomného okamžiku. DNA člověka je v této transformační době ovlivňováno energií Slunce (hvězdnými informačními portály). Jednotka je dominantní jako zlato, světlo, oheň, je symbolizována Uroborem - hadem, jenž je zakousnutý do vlastního ocasu, představuje koloběh životních, přírodních a vesmírných cyklů. Jednička je všetvořící nezávislou silou, zvanou též hadí síla, jde o sílu s ženskou podstatou (proto musela být ŽENA ve středověku upálena, proto mají představitelé náboženství z této síly strach). Had, potažmo SATAN, vzbuzuje v člověku nepříjemné asociace, přitom symbolizuje životní sílu dřímající uvnitř člověka, a stejně jako světlo disponuje schopností odhalit vše, co je skryto přímo v člověku. Hadí síla - životní energie - je nosnou osou transformace, procesu, jehož součástí jsou jak světlo, tak i stín. SATAN - v podobě hada střežícího ono biblické jablko poznání - je součástí absolutního principu, tvořivosti i sebepoznání. EVA a ADAM symbolicky představují dualitu skrytou v jednotě. V jednotě, z níž vycházejí všechny vývojové formy. Obraz náboženského Boha je více pozemský, než nebeský, proto slovo Bůh disponuje, jak zjistíte níže, vibrační hodnotou čtyřky. Převrácenost božské tváře spočívá v překroucené pravdě, v nesmyslné víře v prvotní HŘÍCH, ve víře v trestajícího Boha s všudepřítomným okem soudce, Boha, který lpí na přísných zákonech a bere lidem svobodu. Stejně jako v jedničce je ve slovech DNA, ŽENA, SATAN, EVA, ADAM, HŘÍCH skrytý nesmírný potenciál. Na člověku záleží, jak tento potenciál využije, zda v sobě vzbudí odvahu, nebo ustrne ve strachu z mocností a sil, jejichž moc a síla - zbavená strachu (z Boha stejně jako ze satana) - se naplno projeví, pokud bude zbavena "převrácenosti".

SLOVO, SLUNCE, ZLATO, ŽIVOT, DÍTĚ - vibrace čísla 2

SLOVO 1+3+6+4+6 = 20 = 2
SLUNCE 1+3+3+5+3+5 = 20 = 2
ZLATO 8+3+1+2+6 = 20 = 2
ŽIVOT 8+9+4+6+2 = 29 = 11 = 2
DÍTĚ 4+9+2+5 = 20 = 2
Dvojkou začínají formy všech zjevení, stavy manifestace skryté v čísle jedna - v nejvyšší božské jednotě. Dvojka (grafické znázornění: přímka) je silou, která vychází ze zdroje, v souvislosti s transformací je touto silou SLOVO (informace). Elixír života, zlatý elixír, je skrytý v zaklínadlech, v tajemství zaklínadla skrytého v tom kterém slově. Ne nadarmo se říká: mluviti stříbro, mlčeti ZLATO. Zdrojem života je SLUNCE. Slunce a zlato spojuje stejná vibrace. Dvojka má charakter impulzu, je dynamická, a je symbolem moudrosti a božské prozřetelnosti. Dvojka představuje pro ŽIVOT v souvislosti s každou novou informací "druhý krok", to znamená, nejen informaci postřehnout, ale také přijmout - moudře uplatnit v životě. Dvojka na jedné straně prezentuje dualitu ve všech říších a ve všech sférách, ale na druhé straně nám říká, že pól a protipól jest součástí jednoho, a jeden nemůže existovat bez druhého. Jako elektřina a magnetismus, světlo a stín, noc a den, láska a nenávist, dobro (bůh) a zlo (satan), život a smrt - nic není od sebe odděleno. Splynutí s vůlí a mocí stvořitele brání člověku víra v oddělenost. Každé DÍTĚ do určitého věku prožívá v přítomném okamžiku ŽIVOT nikoliv v dualitě, ale ve stavu neoddělenosti od všeho ostatního. V okamžiku narození nemá dítě nic jiného, než čisté, bezbřehé vědomí - SLUNCE. Od chvíle, kdy spočine v náruči matky, zažívá první emoce, pocity a city, rozvíjí instinktivní reakce - Měsíc. Jak dítě roste, uvědomuje si samo sebe, začíná rozlišovat kdo je, vzhledem k osobnímu vnitřnímu prostoru, též ve vztahu k vnějšímu okolí, učí se komunikovat (používat SLOVO). Poznává svět kolem sebe a hodnoty (vnitřní i vnější). Na sklonku života se člověk, jenž své vnitřní dítě nosí stále v sobě, navrací k původnímu, bezbřehému vědomí. Spirituální význam dvojky spočívá ve zkušenosti, kterou lze charakterizovat slovy: setkání s Bohem tváří v tvář. ŽIVOT nekončí smrtí, přichází proměna světa hrubohmotného v jemnohmotný, jedná se o přechod do jiné úrovně bytí.

HVĚZDA, SVĚTLO, INFORMACE, POHYB - vibrace čísla 3

HVĚZDA - 8+4+5+8+4+1 = 30 = 3
SVĚTLO 1+4+5+2+3+6 = 21 = 3
INFORMACE - 9+5+6+6+9+4+1+3+5 = 48 = 12 = 3
POHYB - 7+6+8+7+2 = 30 = 3
Dvojka (přímka) vede díky podnětu či impulzu k POHYBU, a dále k trojce (grafické znázornění: trojúhelník), což může znamenat: příchozí informace + kvalita + kvantita. Číslo tři, pokud sjednotíme polarity (plusy a mínusy), je číslem tvoření (plození). Nejen život, ale život a smrt, vede k nejvyššímu poznání. SVĚTLO nese INFORMACE kosmickým prostorem. Ne nadarmo se říká, že každému člověku svítí na nebi jeho HVĚZDA - obrazně řečeno se jedná o osobní soubor dat, informační databanku, morfické pole. Je na člověku, jak zvládne tok informací a jejich "korekturu". Světlo Slunce neboli světlo HVĚZD není odděleno od astrálního světla, od principu Akáši, vše je součástí božského proudu - POHYBU INFORMACÍ. Čas má přímou vazbu na pohyb (akceschopnost), jak jde čas, uvědomujeme si zákon o zpětné vazbě, v podobě zrcadlového odrazu. Zpětně se k nám vrací to, co vysíláme. Některé naše činy postupem času vytvářejí kritické množství vyslaných energií (informací) a my začínáme sklízet to, co jsme v minulosti, během určitého životního období ať už vědomě či nevědomě zaseli. Trojka je mystická, symbolizuje svobodu, samostatnost, neohroženost, nové myšlenky, kreativitu, inteligenci a komunikaci. Představuje triády, trojúhelníky tvořivé síly: duše, duch, tělo. Podvědomí, vědomí, nadvědomí. Muž, žena, dítě. Nebe, země, moře. Začátek, střed, konec. Nahoře, uprostřed, dole. Mládí, zralost, stáří. Víra, naděje, láska. Trojka symbolizuje realitu každodenního života, tím pádem také konflikt, vibračně je ve spojení s planetou Jupiterem - velkým učitelem.

BŮH, ATOM, PROSTOR, ZEMĚ, MĚSÍC, DUŠE, INKARNACE - vibrace čísla 4

BŮH - 2+3+8 = 13 = 4
ATOM - 1+2+6+4+ = 13 = 4
PROSTOR - 7+9+6+1+2+6+9 = 40 = 4
ZEMĚ - 8+5+4+5 = 22 = 4
MĚSÍC - 4+5+1+9+3 = 22 = 4
DUŠE - 4+3+1+5 + 13 = 4
INKARNACE - 9+5+2+1+9+5+1+3+5 = 40 = 4
Albrecht Dürer: Melancholie I. (24,1 x 19,2 cm, 1514, British Museum Londýn)
Číslo čtyři představuje svět forem, svět jemnohmotných substancí "oděných do hmoty", není divu, že slovo INKARNACE nese vibraci čtyřky. Vtělená DUŠE, stejně jako duch lidského bytí, je součástí veškerého prostoru. BŮH je vše, Bůh je PROSTOR, a vše, co prostor obsahuje, včetně ZEMĚ a MĚSÍCE a veškeré hrubohmotné materie. Bůh je v každém kousku hmoty, v každém ATOMU. Proč má slovo bůh vibrační hodnotu čtyřky (grafické znázornění: čtverec) a nikoliv všemocné jedničky? Právě proto, že čtyřka je hmotná, v božském čtverci jsou obsaženy čtyři přírodní živly, a čtyři světové strany. Boha lidé ztělesňují, dávají mu hodnotu lidských vlastností, což je jen polovina pravdy, neboť Bůh není pouze v každém člověku, je všude v přírodě, ve všem živém i neživém. Více nám napoví, že čtyřka je číslem pořádku a spravedlnosti. Vysvětlení se nabízí také v náboženských dogmatech, kdy křesťanská víra nepřipouštěla život jinde ve vesmíru, než pouze na Zemi, jejímž obyvatelům byl předložen pouze "pozemský Bůh". Čtyři základní aspekty vesmírného božství jsou: vše-obsažnost, universální láska, moudrost, nesmrtelnost vědomí. Vlivem informačního vesmírného toku se proměňuje sama ZEMĚ, a lidé se více soustředí na život více spjatý se zemí (s půdou) a s přírodou. Lidská DUŠE je také spjata s hmotou, se Zemí, s MĚSÍCEM, a s veškerým prostorem, protože pouze skrze vše hmotné poznává sama sebe, skrze nedokonalost hmoty poznává nehmotnou dokonalost božské představivosti a fantazie.

VESMÍR, GALAXIE, VĚDOMÍ, ČLOVĚK, PENTAGRAM, EMOCE, ČAS, OSUD - vibrace čísla 5

VESMÍR - 4+5+1+4+9+9 = 32 = 5
GALAXIE - 7+1+3+1+6+9+5 = 32 = 5
VĚDOMÍ - 4+5+4+6+4+9 = 32 = 5
ČLOVĚK - 3+3+6+4+5+2 = 23 = 5
PENTAGRAM - 7+5+5+2+1+7+9+1+4 = 41 = 5
EMOCE - 5+4+6+3+5 = 23 = 5
ČAS - 3+1+1 = 5
OSUD - 6+1+3+4 = 14 = 5
Není náhoda, že slova VESMÍR, GALAXIE, ČLOVĚK a VĚDOMÍ mají shodnou vibraci čísla pět. Pětka spojuje nebe se zemí, je číslem meditace, hudby, barev, tvůrčího potenciálu, vědy a geniálnosti. Hudba dávných časů byla dimenzovaná na pět tónů, (také vyjadřuje "pět" - jako zpívat). Pětka rezonuje se stromy, rostlinami, drahými kovy. Dynamické číslo pět je matematickým základem Zlatého řezu. Hvězdná symbolika spojuje lidské VĚDOMÍ s vesmírnou energií odpradávna. Mikrokosmos ČLOVĚKA je zobrazen v mystice PENTAGRAMU. Tento energetický zářič má natolik silnou vibraci, že ve světě plazmatické energie existuje cosi jako "energetická bytost" (egregor) podílející se na zrcadlení této energie napříč prostorem i ČASEM. V pentagramu vidíme podobu člověka: horní cíp hlava, prostřední ruce a spodní představují rozkročené nohy. Aktivní moc a síla přírodní elementární energie pentagramu souvisí s pětkou - s číslem ČLOVĚKA, s lidskou manifestací ve všech formách bytí. Pokud základní parametry pentagramu uzavřeme do kruhu, a do vzniklého prostoru namalujeme rozkročenou lidskou postavu, přesně podle zásad Zlatého řezu, vyjádříme tak trvalé sjednocení těla, mysli a ducha. VĚDOMÍ, podvědomí a nadvědomí. Člověk má pět smyslů, které korespondují s pěti živly: čich se zemí, chuť s vodou, zrak s ohněm, hmat se vzduchem, sluch s éterem. Pěticípá hvězda je symbolem psychického světa, včetně EMOCÍ, říká nám, že mysl je nad hmotou, zde shledáváme, že je zároveň symbolem páté dimenze. Pentagram je symbolem dechu a vývoje nejen lidského ducha, ale také lidského OSUDU. Dvě pěticípé hvězdy položené přes sebe symbolizují nejen Slunce o deseti paprscích, ale také makrokosmos obsažený v desítce, a všudepřítomnou dualitu. (Desítka je číslem dokonalosti, dovršení a znovuzrození, představuje celistvost, skutečnost, sféru pozemského bytí, světské zájmy. Je číslem Země, neboli takzvaného pásma zemské zóny - nejblíže ležící duchovní sféry. Znamená sebeuvědomění v hmotném světě. Konec jednoho cyklu a začátek nového. Je vždy složena z několika položek, stejně tak rozložena, kdykoliv se její dovršení může rozpadnout a je nutné ji neustále obnovovat.)

PLAZMA, OHEŇ, VODA, DÉMON, STRACH, MUŽ - vibrace čísla 6

PLAZMA - 7+3+1+8+4+1 = 24 = 6
OHEŇ - 6+8+5+5 = 24 = 6
VODA - 4+6+4+1 = 15 = 6
DÉMON 4+5+4+6+5 = 24 = 6
STRACH - 1+2+9+1+3+8 = 24 = 6
MUŽ - 4+3+8 = 15 = 6
Šestka vyjadřuje (nekonečné) spojení člověka se zemskou a kosmickou energií. Od nepaměti je symbolem spolehlivosti, milosrdenství, prozřetelnosti, a je v přímém vztahu se srdeční čakrou člověka. Představuje šestý smysl, intuici, dokonalost, prozíravost, obrazotvornost, hluboký vnitřní smír, splněné tužby a emoce. Je spojena se srdcem, láskou a romantikou, je číslem sexuality. A to vše, pokud žijeme v harmonii. Pokud se však pro ,,pytel zlaťáků" upíšeme ďáblu (vnitřním DÉMONŮM), nedivme se případným následkům. Člověk sám má možnost svobodně se rozhodnout, zda svůj osud naplní a jak jej naplní. Zda stane se bytostí vědomou, nebo zda víceméně nevědomě podepíše smlouvu s ďáblem. Číslo šest je obrazně vyjádřeno v hexagramu (Davidova hvězda). Šestka vyjadřuje makrokosmos v jeho dokonalosti a úplnosti. Hexagram je složen ze dvou trojúhelníků. Trojúhelník se špicí nahoru je symbolem OHNĚ (aktivní mužský princip). Trojúhelník se špicí dolů je symbolem VODY (pasivní ženský princip). Vibrace ženy je spojena s dokonalostí jedničky, vibrace MUŽE je spojena s dokonalostí šestky. Koncepci stvoření, která dala vzniknout zóně pro život, shledává nejen mystika, ale i věda, v PLAZMATICKÉ jemnohmotné astrální sféře. Oheň a Voda v sobě nesou jak tvořivou energii spojenou s milosrdenstvím a se životem, tak DÉMONICKOU, respektive lidmi démonizovanou energii spojenou se STRACHEM a se smrtí. Tato symbolika opět odkazuje jednak k dualitě, a jednak ke skutečnosti, že nic od sebe není a nemůže být odděleno.

TRANSFORMACE, SMRT, PROGRAM, STROM ŽIVOTA, UHLÍK, FOTON - vibrace čísla 7

TRANSFORMACE - 2+9+1+5+1+6+6+9+4+1+3+5 = 52 = 7
SMRT - 1+4+9+2 = 16 = 7
PROGRAM - 7+9+6+7+9+1+4 = 43 = 7
STROM ŽIVOTA - 1+2+9+6+4+8+9+4+6+2+1 = 52 = 7
UHLÍK - 3+8+3+9+2 = 25 = 7
FOTON - 6+6+2+6+5 = 25 = 7
Sedmička je absolutní vesmírné číslo, je dělitelná pouze jedničkou a sama sebou, je dokonalým prvočíslem. Je symbolem harmonie a sedmi božských paprsků, jde o sedm barev duhového spektra, které se váže také k sedmi čakrám lidského těla (jejich symbolem je sedmihlavý drak), a k sedmi tónům hudební stupnice. Barvy v přírodě vytváří sluneční světlo, součástí světla jsou FOTONY, elementární částice. Foton je částice zprostředkující elektromagnetickou interakci, patří mezi intermediální částice, můžeme si pod tím představit tajemné medium - jsoucí mezi dvěma jevy - tvořící mezičlánek, propojení, zprostředkování informací. Informací souvisejících se životem, a se vším živým na planetě Zemi. Informací souvisejících s multidimenzionální existencí života v doposud neprobádaných sférách vesmíru. Nejen sedm ctností, ale i sedm neřestí, ovlivňuje průběh TRANSFORMACE lidského vědomí. Sedmička souvisí s tajemstvím nerozluštěných záhad, s abstraktním sněním a vizualizací. Odkazuje na STROM ŽIVOTA, je klíčem k pochopení věcí a jevů mimo tento svět. Sedmička je zasvěcení, iniciační proces, spiritualita, mystika, filozofie, moudrost, inspirace, pravda, dynamický vývoj. Vynáší na světlo vzpomínky, včetně vzpomínek na minulé životy, zbavuje člověka strachu ze SMRTI. Někdy může prohlubovat samotu, která je žádoucí v čase niterného přemýšlení, hledání pravdy a duševní odvahy, což nakonec vede k pochopení procesů NAPROGRAMOVÁNÍ lidského vědomí. S transformací vědomí a s programem pro život, se základní vesmírnou matricí života, souvisí chemický prvek UHLÍK - základní stavební kámen všech organických sloučenin a tím i všech živých organismů na planetě Zemi. Vlivem slunečního světla (kódovaných světelných vláken) dochází k aktivaci (spících) programů souvisejících s DNA lidského těla. Solární systém nemá jen pouhou mechanickou funkci, solární systém funguje jako přenosný sytém vesmírných, kódovaných dat, informací souvisejících se STROMEM ŽIVOTA a s databankou Vesmírného Vědomí.

HOLOGRAM, MAGIE, LÁSKA, ZLO, DIAMANT - vibrace čísla 8

HOLOGRAM - 8+6+3+6+7+9+1+4 = 44 = 8
MAGIE 4+1+7+9+5 = 26 = 8
LÁSKA - 3+1+1+2+1 = 8
ZLO - 8+3+6 = 17 = 8
DIAMANT - 4+9+1+4+1+5+2 = 26 = 8
Osmička je číslem intelektu a vědění, je také číslem magie (tajného učení). DNA inkarnovaného člověka - s vazbou na osobní holografické pole - je ovlivnitelné slovem, MAGIE slova je tou nejvyšší magií. Vesmírný HOLOGRAM je součástí akceschopnosti (pohybu od plusu k mínusu a naopak) lidského ducha, pohybu myšlenek, představ a snů. Vesmírný HOLOGRAM není vlivem akceschopnosti lidského ducha statický, ve své proměnlivé celistvosti je součástí jak makrokosmu, tak lidského mikrokosmu. LÁSKA (dobro), stejně tak ZLO, ve své energetické podobě je součástí čtyř přírodních živlů. Živly mají vliv na čtyři základní aspekty lidského ducha: vědomí, rozum, vůle a cit, a to od okamžiku kdy duše vstupuje do hmoty. (Den narození člověka má v hermetické symbolice vazbu na drahé kameny, DIAMANT náleží osobě narozené v sobotu.) V součtu zmíněných aspektů činných ve světě (omezené) hmoty se dostáváme k číslu osm, a k osmiúhelníku, jehož magickou podobu tvoří dva na sebe položené čtverce. Zlato, diamanty a brilianty nemají pouze materiální hodnotu, nejcennější jsou energetické vibrace těchto darů země. DIAMANT je nejtvrdší přírodní minerál, jedná se o krystalickou formu uhlíku C. Jednotlivé krystaly - srostlice krystalů diamantu - mají dodekaedrický nebo krychlový vzhled. Nejen zlato, také diamant je symbolem Slunce, někdy bývá zmiňován také jako kámen Saturnův (nejpřísnější učitel). Symbolem zasvěcenců, mistrů hermetiků, je právě diamant - symbol Kamene Mudrců. Také v antickém světě je diamant označován jako adamant: "nezničitelný a věčný". Diamant je jedním z magických prostředků používaných k dosažení vysoce koncentrovaných stavů (změněné vědomí), podobně jako zlato. DIAMANT býval nedílnou součástí kabalistických šperků, prstenů a broží. Magické šperky obsahovaly několik drahokamů, záměrně uspořádaných tak, aby počáteční písmena drahokamů vyjadřovala určité Slovo nebo Heslo (akrostichon), viz magický prsten krále Šalamouna. Krystalická struktura nejen drahých kamenů, ale také obyčejné soli - jak je známo z pohádek: "Sůl nad Zlato" - má odpradávna mystický význam. Hebrejský výraz melach pro sůl či koření lze vyjádřit číselnou hodnotou podle kabalistických pravidel: 40+30+8=78, tato hodnota se rovná trojnásobku nevyslovitelného jména božího: JHVH - 10+5+6+5=26. Sůl, a symbolika krychle, je manifestací všudepřítomného boha - LÁSKY - v lidském těle.

DUCH, ENERGIE, HADÍ SÍLA, CIVILIZACE, PŘÍRODA - vibrace čísla 9

DUCH - 4+3+3+8 = 18 = 9
ENERGIE - 5+5+5+9+7+9+5 = 45 = 9
HADÍ SÍLA - 8+1+4+9+1+9+3+1 = 36 = 9
CIVILIZACE - 3+9+4+9+3+9+8+1+3+5 = 54 = 9
PŘÍRODA - 7+9+9+9+6+4+1 = 45 = 9
Devítka je fascinující svou schopností vracet se sama k sobě, tím vyjadřuje tvořivou sílu. Kouzlo devítky spočívá v tom, že její násobky rozložené na dvě samostatná čísla, vytváří v součtu zase devítku - to jiné číslo nedokáže. Devítka je spojována s měsíční magií. Neboť právě Měsíc je tím, kdo se v pravidelných cyklech neustále vrací sám k sobě - od úplňku k novoluní a od novoluní k úplňku. Číslo devět je dokonalost a dokončení, nejzdárnějším příkladem je devátý měsíc těhotenství, devítka je v magii úzce spjatá s Měsícem, který má vliv na ženský měsíční cyklus a tím i na plodnost. Proces plodnosti je měsíčním vlivem řízen také v PŘÍRODĚ. Další příklad dosažení dokonalosti devítky, v určité životní etapě, najdeme v různých mystických či spirituálních zkušenostech, od daru léčitelství až po schopnost astrálně cestovat. To vše souvisí s uvědomováním si tvořivé životní ENERGIE - hadí síly. Devítka je také symbolem nezávislosti, například na normách a společenských statusech (politických, náboženských) majících vliv na rozvoj či stagnaci jedince a tím i jeho DUCHA, případně Ducha CIVILIZACE. Dokonalost devítky spočívá v sebepoznání, ve schopnosti správného úsudku, v probuzené intuici, ve schopnosti používat kritické myšlení, ve vypořádání se s případným zrcadlením vlastních stínů, strachů a negativních aspektů osobního charakteru. V ten okamžik člověk ve svém nitru rozpoznává HADÍ SÍLU - životní ENERGII, více či méně úspěšně dokáže vědomě čerpat energii v přírodě, uvědomuje si životadárnou energii slunečního světla. V případě úspěchu projde zasvěcením v podobě alchymické smrti, v hluboké meditaci dokáže projít energetickým portálem do vyšších světů, a dokáže odhalit tajemství bájné zahrady Eden.
Pradávné, zaniklé civilizace, a učenci starověku, disponovali věděním a znalostmi, které jsou dnešnímu člověku ve vzdělávacím systému (záměrně) odepřeny. Uvěříme-li v sílu slova a myšlenek, a ve vlastní božskou tvořivou sílu, může pro nás a skrze nás tato přírodní síla pracovat jako kouzelná Aladinova lampa. Až se stane pozitivní a kreativní myšlení VĚDOMÉ, a celistvé - holistické - nazírání na svět naší přirozeností, naplno pochopíme význam slova TRANSFORMACE.


Mandaly Moniky podruhé

16. června 2017 v 18:10 | Monika |  Mandaly
Tvorbu Moniky najdete v rubrice hosté - článek Mandaly z Magdaly zde.
Dnes jsem nadšená z další pastelkové mandalky , u níž je následující text.

"Rozednění"
"Když noc se rozpouští a nový den se probouzí, když po modrém nebi červánky něžné se malují, když sluneční paprsky nový den rozsvítí... s úžasem vnímám tu krásu zrození..." Zhluboka nadechni se a zrození své pozapomenuté vnitřní krásy s týmž úžasem a okouzlením odemkni....Líbí se mi tvorba Moniky Lainové , proto jsem ji vložila u sebe na blogu pro inspiraci , pro krásu samotnou, pro energii pulzující láskou, pro pochopení prostého systému vesmíru, prostě proto, že ...

Mandaly z Magdaly

11. června 2017 v 21:19 | Monika a Eva |  Hosté
Dnes jsem na FB poznala skrze mandaly úžasnou paní Moniku Lainovou a ráda vás tímto zvu do jejího ateliéru nabitého něžností a láskou k přírodě a všemu kolem. Citlivě vypovídá o svém setkání s mandalami:
Mandalky jsou mou srdeční záležitostí, mou vášní, radostí, touhou... Maluji je s radostí, s láskou a z lásky a jsem tomu ráda...
Už ani nevím, kdy tenhle příběh začal... Vím jen, že každou jeho kapitolku, každou jednotlivou mandalku vepisuji s nesmírnou láskou a radostí... Listuji těmi namalovanými a těším se na další, které přijdou...
A ptáte-li se, kde se berou... pak odpovím pohádkou..."Kde se vzaly, tu se vzaly, u srdíčka zaklepaly....." Je to zvláštní pocit, který je ve mně a současně jsem jeho součástí.... No a pak že není všechno jedno...;) Mandalky, obrázky tančí a zrají v myšlenkách a "prostě" chtějí "ven"...
Tak tedy vítejte, snad Vás mé mandalky potěší...
www.mandaly-z-magdaly.cz
http://www.mandaly-z-magdaly.cz/news/mandalky/


Nebylo snadné vybírat . Krásná pojmenování, dokonalé sladění barev,mandaly vyzařující lásku a porozumění, myslím, že slova jsou zbytečná. Nechejme je promlouvat a s vděčností přijímejme dar snesený shora prostřednictvím Moniky.Mandaly tvořené pastelkami, malované na hedvábí, na sklo a dokonce pak využívány jako šperky - tato různorodost svědčí a veliké kreativitě autorky.

V tichu kapradí


Vůně horských luk
Mandalou " Když slunce tančí v mé duši " ukončím dnes návštěvu slovy: Milá Moniko, přeji hodně času ke tvoření, přeji radost a štěstí a zdraví a děkuji, že jsem k vám mohla nahlédnout. Velmi jste mě potěšila.

nebo na osobní web - http://www.mandaly-z-magdaly.cz/

Intuice

10. června 2017 v 21:08 | převzato |  Zajímavé knihy, odkazy

Otevření intuiceCo je intuice a jak funguje? Někdy je snazší vysvětlit intuici na základě toho, čím není. Není to mysl, která vše počítá. Nefunguje jako počítač, který sčítá a + b + c = d. Nevyužívá principů logiky způsobem, jakým to dělá počítač. Intuice není ego a není ze světa forem a struktur.


Intuice je schopnost vědět beze slov, vnímat pravdu bez vysvětlování. Funguje mimo čas a prostor a spojuje vás s vyšším já. Není vázaná na fyzické tělo. Pracuje s vědomím, že minulost, přítomnost a budoucnost existují současně. Vezme touhy vaší vědomé mysli, jde do budoucnosti a najde cesty, jak vám je splnit. Mluví k vám prostřednictvím vhledů, zjevení a nutkání. Nepřikazuje jako intelekt: "Tohle musím zítra udělat, to mám na seznamu, to by bylo dobré mít hotové." Místo toho vám říká: "Nebylo by to zábavné? Nebyla by to radost? Tohle chci dnes udělat." Intuici často pocítíte jako hravé dítě, které se vás snaží silným vnitřním nutkáním odvést od těžké práce do světa radosti a her. V tomto světě můžete překvapivě nalézt všechny odpovědi, jejichž hledání vám jinak zabere celé měsíce práce.


Intuice dokáže bleskově dávat dohromady myšlenky. Géniové jako Edison nebo Einstein pracovali s velice zušlechtěnou a rozvinutou intuicí. Přinášeli své odpovědi zpoza času a prostoru. Intuice jde skrze známé do neznáma. Může vám pomoci najít odpovědi a informace, které nejsou v mysli žádného jiného člověka. Intuice, šestá čakra, je spojená s indigovou barvou. Pokud vás tato barva přitahuje, je možné, že se v této oblasti otevíráte. Výzvou pro všechny, jimž se otevírá šestá čakra, neboli třetí oko, jak jste si jej nazvali, je své intuici naslouchat a následovat ji v činech.


Následujete-li svou intuici, budou se před vámi otevírat dveře.


Můžete najít odpovědi na problémy, na nichž jste pracovali celá léta. Řekněme, že chcete opustit své zaměstnání a intelekt vám neustále napovídá: "Když odejdeš, nebudeš mít dost peněz, budeš hladovět, to nedokážeš." A intuice říká: "Proč to neudělat, dělej, jako by to bylo možné - možná na tebe čeká zázrak nebo dva, které ti pomohou to zrealizovat." Abyste přemostili prostor mezi intelektem a intuicí, používejte srdeční energii důvěry a naděje. Intuice vám často dá odpovědi, které jakoby nebyly logické, a přesto zafungují, budete-li jim věřit a jednat podle nich.


Jak můžete rozvíjet svou intuici? Nejdříve se naučte jí důvěřovat. Všichni slyšíte ve své mysli šepot, myšlenky o tom, co chcete dělat nebo čím být. Určitě máte vizi plnějšího života, ale mnozí si nedovolíte snít o ní častěji, a ještě méně z vás jí důvěřuje natolik, abyste ji převedli do své každodenní zkušenosti.

Žijete-li však příliš ve světě intuice, můžete se dostat do různých pastí. Jednou z nich je, že intuice pracuje s budoucností a vy můžete být tak oslněni budoucími myšlenkami, že se vám přítomnost bude zdát v porovnání s nimi všední a nudná. Mezi fyzickou a mentální realitou je rozdíl. Fyzický svět je složen z mnohem pomalejší energie než svět intuice nebo svět myšlenek. Pomocí intuice a své mysli můžete v jednom okamžiku dostat nápad, nechat ho dozrát a hned jej také prožít. Zrealizovat ho ve hmotě trvá mnohem déle, protože svět fyzické reality zahrnuje formy a čas. Promýšlet nápady může být mnohem zábavnější, než je pak skutečně vytvářet. Chcete-li přeložit svou intuici do hmotné reality, rozvíjejte si trpělivost, důvěru, sebevědomí, soustředěnost a koncentraci.


Všichni máte schopnost používat svou intuici a následovat svá tušení. Když vám zvoní telefon, někdy víte, kdo volá. To je intuice. Máte také vizi, kým chcete být. Výzvou je věnovat jí pozornost a mluvit, jednat a chovat se podle ní. Uzpůsobit jí své názory a přístupy. Budete-li jednat podle své intuice, ucítíte svou opravdovou sílu.


Jednáte-li podle intuice, dosáhnete svých cílů rychleji.


Existujete-li zejména na intelektuální úrovni, máte pravděpodobně neustále sepsány seznamy věcí, které byste měli udělat. (Zaposlouchejte se do slůvka "měli".) Nejspíš máte svůj den, týden a měsíc pěkně naplánovaný, a přece si říkáte, proč nemáte z ničeho radost a necítíte se volní. Možná žijete příliš ve světě intelektu. Intelekt a intuice byly též nazvány levou a pravou mozkovou hemisférou. Levá hemisféra je ta vaše část, která si pamatuje, pracuje s logikou a myslí v lineárním čase. Pravá hemisféra představuje intuici a pocity, tvořivost a představivost, svět mimo slova.


Nestačí však jen žít ani jen ve světě intuice, protože takový člověk nedělá nic jiného, než sní a fantazíruje, a možná toho také hodně namluví. Viděli jste lidi, kteří neustále mluví o svých velkých vizích a plánech, ale nic z toho nevytvořili a žijí v bídě. Přenést intuici do fyzické reality vyžaduje značné soustředěné, trpělivost, vůli a záměr. V momentě, kdy vás napadne myšlenka, je ve fyzickém světě už stará. Proto si máte vážit všeho, na čem jste pracovali v minulosti, milovat to, jací jste byli. Vše je okamžitě minulostí, jakmile to přejde z intuice do vědomí, jakmile to uslyšíte. Važte si toho, kdo jste byli a odkud přicházíte, ctěte a milujte svou minulost.


Mnozí máte tendenci podhodnocovat to, kým jste byli. Píšete-li například knihu, možná se vám nelíbí, co jste napsali před rokem. Postupujete-li v kariéře, třeba si postesknete: "Před třemi lety jsem byl/a jen..." Čím více si dokážete vážit své minulosti, tím dříve uslyšíte hlas své intuice a posunete se do další fáze svého života. Je těžké slyšet intuici, nemilujete-li to, kým jste byli, protože intuice se otevírá do té míry, do jaké milujete formy, které jste vytvořili. Čím více milujete, co jste vyvolali v život, na tím vyšší úrovni intuice můžete operovat.


Posílejte si láskyplnou energii do své minulosti.


Je důležité vracet se a pročistit si obsah své paměti, protože jinak vám ego bude přinášet nechtěné negativní vzpomínky, které vás budou brzdit. Všimněte si kvalit duše, které jste si v bolestných obdobích rozvíjeli, a uvědomte si, že jste dělali to nejlepší, co jste uměli. Vhledy, dovednosti a názory, které dnes máte, jste si utvořili právě v té době.

Z každé lekce jste vyšli s novými poznatky, které vám umožnily udělat další krok. Jak často myslíte na všechny ty báječné věci, které se vám podařily? Už teď máte mnoho vzpomínek, jak jste úspěšně dokončili, co jste chtěli. Budete-li si je připomínat, pomůže vám to k úspěchům dnes. A pokud nemáte přesně takové vzpomínky, jaké byste teď potřebovali, máte alespoň podobné prožitky, které vás podpoří, pokud se na ně postupně rozpomenete.


Chcete-li zrealizovat vize ze své intuice, musíte nejprve zachytit jejich obrazy, zpomalit je, držet si je v mysli a pak být dost trpěliví, abyste je mohli postupně převádět v činy. Ve chvíli, kdy zachytíte svou intuici, její vize se stane vzpomínkou a tudíž minulostí. Je důležité připomínat si minulost pozitivními vzpomínkami, protože obsahuje vize, které uskutečňujete v hmotném světě dnes.


Podívejte se teď na seznam všech svých "měl/a bych" vytvořený vaším intelektem. Můžete strávit týdny a měsíce, ba dokonce roky, ve snaze mapovat si v mentální rovině svou budoucnost, promýšlet si každý budoucí krok. Je přínosné mít plán, protože vám dodává důvěru a víru, že můžete dosáhnout svých cílů. Nejdůležitější ale je držet si vytrvale vizi svých cílů. Pokud následujete svůj plán příliš striktně, nezbyde prostor pro zázraky a tvůrčí proud vaší energie. Když následujete svou intuici, tvoříte vždycky rychleji a snadněji vše, co chcete. Intuice vám ve své hravosti může pomoci dosáhnout všech cílů a vizí vašeho intelektu, a obyčejně je ještě převýší. Intuice často řekne: "Co kdybychom dnes nic nedělali? Pojďme na procházku, pojďme do lesa, do knihkupectví, pojďme se dát do něčeho zcela neproduktivního." A pak, věřte nevěřte, na konci dne budete mít vykonaný daleko větší krok směrem ke svým vyšším cílům, než kdybyste splnili všechny úkoly ze svého seznamu. Možná vás napadla myšlenka, která vám ušetřila půl roku cesty - protože intuice žije v budoucnosti.


Mnozí byste byli raději v budoucnosti než v přítomnosti či minulosti. Pamatujte však, že jedna věc je žít v budoucnosti a přinést si vize do současnosti, a druhá podle nich také jednat. Nejednáte-li podle svých vizí, nebudete schopni vytvořit si život podle svých představ.


Nejlepší způsob, jak otevřít svou intuici, je naslouchat jí.


Kolik z vás slyšelo tiché rady ve své mysli a ignorovali jste je? Kolik z vás například slyšelo vnitřní hlas napovídající, co byste rádi studovali a dělali za práci, ale neustále jste si vytvářeli důvody, proč to nejde? Nebylo by snazší vytvářet si důvody, proč to jde? Brzdit se vyžaduje mnohem víc energie, než dovolit si postoupit dopředu. Uvědomte si, jak jste vyčerpaní, když se noříte do negativního, a jak nabití se cítíte - a jak lehce se věci hýbou -, když se obracíte k pozitivnímu.

Možná opravdu chcete odejít ze zaměstnání a začít se věnovat svému koníčku nebo nějakému dlouhodobému zájmu jako své nové práci. Vaše mysl vám našeptává, že to je klidně možné, že to půjde. Uslyšíte o jiných lidech, kteří také uspěli v podobném oboru, a budete objevovat další a další potvrzení, zprávy vesmíru, že to je ta cesta, kterou máte jít. Intuice vás směřuje do budoucnosti, k věcem, které vás přitahují a rádi je děláte. Budete-li následovat svůj vnitřní hlas, budete mít otevřené dveře, kamkoliv přijdete. A pokud narazíte na dveře zavřené, je to zpráva vesmíru, že je nějaká lepší varianta, kudy jít. Nesnažte se je prorazit a rozhlédněte se raději po jiných, otevřených dveřích.


Intuice k vám mluví v přítomném čase. Pomocí nutkání, záblesků myšlenek, vhledů a pocitů vás posouvá určitým směrem. Abyste ji dobře slyšeli, věnujte pozornost svému vnitřnímu světu myšlenek a pocitů. Když se nutíte dělat jednu věc, zatímco vaše pocity vás vedou k něčemu jinému, nevěnujete své intuici pozornost. Vaše intuice vám neustále dává znamení a v každé chvíli vám říká, co dělat, abyste otevřeli svou energii. Vždycky vás směruje k oživení a na vyšší cestu.


Váš intelekt může často s intuicí bojovat. Vaše kultura, věda a akademický svět, které jsou orientovány na rozvoj racionální, logické mysli, vás vedou k uctívání intelektu. Přesto mnohé z vašich velkých vynálezů - jako rádio, elektrické světlo, televize a mnohé další - vzešly ze spolupráce intelektu s intuicí. Intelekt bývá vysoce rozvinutý; zbožňuje být pánem situace. Intuice ho také může lekat. Mnozí jste přesvědčení, že jdou-li věci příliš lehce, je něco v nepořádku. Nebo když na něčem tvrdě nepracujete, výsledky nemají takovou hodnotu. To je jeden ze způsobů, jak vás intelekt může kontrolovat.


Když pracujete s intuicí, vše probíhá snadno a lehce.


Intelekt miluje plánování na základě logiky, intuice je spontánní. Flexibilita je tu důležitá. Pokud se příliš rigidně držíte svých původních plánů, můžete minout mnoho zpráv své intuice, které vám napovídají, jak dělat věci jednodušeji. Až se budete příště něčemu vnitřně bránit, zastavte se a zeptejte se sebe sama, co byste dělali raději. Možná tato vaše činnost není to nejlepší, co můžete pro věc udělat, nebo ještě nepřišel ten správný čas. Budete-li si důvěřovat a jednat podle svých pocitů, tak jak se budou v dané chvíli odvíjet, budete plynout v souladu s proudem své intuice a vesmíru.


Intelekt má svou úlohu, kterou je formulace plánů, rozhodování o směru cesty, nebo převádění nápadů do konkrétních činů. Intelekt je jako kapitán lodi, který konzultuje mapy, dělá plány a kormidluje. Přesto aktuální kurz plavby nakonec určí počasí a směr větru a kapitán musí zůstat pružný a používat své plány jen jako vodítka. Stejně tak je to s intelektem, který kormidluje vaši loď. Intuice vás upozorní na bouře před vámi, na odbočky (které se ukážou být zkratkami), a sleduje a navrhuje takovou cestu, která vám přinese vaše nejvyšší dobro. Používejte svůj intelekt ke stanovení cílů, k nasměrování výš. Soustřeďte k cestě vzhůru i svou vůli a záměr - to je nejlepší využití intelektu: ať vás udržuje ve vašem směru, stanovuje cíle a propojuje vás se světem. Vaše intuice vás pak povede k cíli tou nejlepší, nejrychlejší a nejjednodušší cestou, budete-li následovat své pocity, nutkání, vnitřní tušení a hlubší touhy.


Vezměme si například člověka, který si chce najít novou práci, novou kariéru. Kdyby se dokázal uvolnit a představoval si její obrazy, intuice by ho k ní zavedla. Jednoho dne by například měl hravou chuť jít se projít ven a jako náhodou by potkal někoho, kdo by mu dal prvotní inspiraci, nebo by ho napadla myšlenka, která by mohla odsartovat sérii dalších kroků. Intelekt se může snažit prošlapávat cestu podle přísně logického plánu a často nevidí, jak by věci mohly do sebe zapadnout. Následování svých pocitů a intuice chce notnou dávku důvěry, protože intuice obvykle ukazuje vždy jen jeden krok dopředu. Svou intuici můžete otevírat tím, že se budete učit naslouchat svým pocitům a jednat podle nich. Máte-li chuť něco udělat, udělejte to. Nenuťte se chodit do zaměstnání, které vás nebaví - poslouchejte své pocity. Začněte se otevírat novým možnostem, jak si vydělávat peníze na živobytí. Jednat podle svých pocitů může vyžadovat velký skok v důvěře. Ohlédněte se za prožitkem, kdy jste následovali svá vnitřní hnutí, jednali podle nich a byli jste příjemně překvapeni svým úspěchem.


Následování intuice chce velkou důvěru a víru. Abyste si obojí více rozvíjeli, vzpomeňte si, kdy jste si věřili, slyšeli tiché rady své mysli a jednali podle nich. Intuitivní jednání vyžaduje flexibilitu a spontánnost. Vzpomínejte na chvíle, kdy jste byli pružní, nechali být plán plánem, a výsledek byl nakonec ještě lepší, než jste čekali. Chcete-li zvýšit svou produktivitu, poslouchejte svůj vnitřní hlas a jednejte podle něj. Hrajte si. Dělejte to, co jste vždycky chtěli. Staňte se znovu dítětem. Najděte si v životě zábavu a vaše tvůrčí energie se probudí a bude tak živá, jako nikdy dřív.

* * *

- z knihy Osobní síla skrze uvědomění, Sanaya Roman

Zdroj : http://andelskydenik.blogspot.cz/2014/05/otevreni-intuice.html