Září 2016

Ach, ta matematika

28. září 2016 v 11:24 | Eva |  Zajímavé knihy, odkazy
Stále mě překvapuje, fascinuje ..,.Dokonalé.
Moje návštěva antikvariátu

26. září 2016 v 22:45 | z e-mailu
Následující text mi přišel e-mailem a je mi z něj trošku smutno. Kam to naše školství směřuje? Utěšuji se, že tato slečna je podprůměrný student. Jsem naivní, že?

Slečna za pultem. Na stěně visí velká fotografie Jana Wericha a hned vedle
Oldřich Nový.
Já: Slečno, kolik stojí ty fotografie?
Slečna: Těch dvou chlapů?
Já: Ano, těch dvou herců.
Slečna: Se musím zeptat. A to sou herci?
Já: Ano, to jsou, respektive za svého života herci byli. Vy opravdu nevíte,
kdo na těch fotografiích je?
Slečna: Nééé ! Akorát toho s bradkou jsem viděla, jako malá, v nějaký
pohádce.
Já: Vy jste studentka?
Slečna: Nóóó. Letos maturuju.
Já: Vzhledem k tomu, že letos maturujete, fakt nevíte, kdo je Jan Werich a
Oldřich Nový? (Dobře, toho Nového bych jí odpustil)
Slečna: nééé !
Já: Hm. A chodíte například do kina nebo do divadla?
Slečna: To jako proč ? Samozřejmě že nechodím !
Já: A co vás teda baví, když máte volno?
Slečna: Nóóó, hlavně serfuju po internetu a poslouchám muziku.
Já. No? (S nadějí) A jakou muziku?
Slečna: Justina Biebera. Ten je prostě Boží.
Já: Hm. A budete dál studovat?
Slečna: Nó. Vejšku. Chtěla bych studovat ŽURNALISTIKU........(!!!) A PSÁT O
SLAVNEJCH LIDECH. TO BY MĚ BAVILO.
Já: Bez pozdravu, mizím v pražských ulicích a jen davy lidi kolem mi brání,
abych nahlas neřval:
Ten Novotňák (Pavel Novotný) měl pravdu. Je to všechno pakáž nevzdělaná a
nic jiného si nezaslouží, než abychom ji dnes a denně oblbovali bulvárem.
Jejich mozkovna totiž již na nic jiného nestačí.

PS. Přesně takové blbce tento systém začal produkovat. Hlavně moc
nepřemýšlet, neptat se, žít a jíst dle reklam a plnit rozkazy ještě větších
blbů ...
=

Tanec hojnosti

23. září 2016 v 22:04 | Eva |  Slova a obrázky

Podzim

23. září 2016 v 1:22 | Eva |  Slova a obrázky
Žehnám Ti, Živote,
v podzimním čase,
neseš si barvy zrání,
však světlo pro Tebe,
pro zimní rozjímání,
pro sílu budoucího jara,
pro nadějná rozkvétání,
přináším ...

23.9.2016 E.L.


Vlnění

21. září 2016 v 23:59 | Eva |  Slova a obrázky

Cvičení bez pohybu ?

19. září 2016 v 18:23 | převzato |  CVIČENÍ
Tak to je článek přesně pro mě.
Cvičení a bez pohybu? Výsledky jsou nečekané
Posilovat svaly můžete i pouhým myšlením na cvičení. Že je to hloupost? Není, mozek se dá ošálit a "neviditelné cvičení" vás zbaví bolesti zad i zpevní postavu. Jak se cvičí Infinity?
Někdo má duši sportovce a bez hodinky denně v endorfinovém zápřahu si život nedokáže představit. Pak jsou ale tací, které ke sportu dovleče maximálně olympiáda v televizi, v horším případě zdravotní obtíže. Kostra bez řádné podpory hlubokých svalů nemá valnou šanci udržet veškerou váhu rosolovitého těla. Není pak divu, že se hrbíme, křivě stojíme a bezděčně tak umetáme cestičku bolestem krční páteře, zad i beder.
.
Bolest zad lze odstranit snadno, aniž by to někdo poznal
Potřebujete trochu zpevnit tělo, narovnat páteř, ale lenost a nedostatek času u vás stále vítězí? I když se posilovna nikdy nestane vaším druhým domovem a hi-tech trička, odvádějící litry potu, taky nikdy do šatníku nezařadíte, cvičte. Bez zadýchání, krátce, potají, ale zároveň na veřejnosti. Nikam nemusíte chodit a začít můžete teď hned. I když sedíte v open space s třiceti dalšími spolupracovníky. Bez obav, nikdo to nepozná.
Cvičte v hlavě
V první chvíli to zní jako nesmysl, ale když se začtete do slov primářky Michaely Tomanové z Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí, uvěříte neuvěřitelnému. Tato lékařka se už celých třináct let zabývá vývojem vlastní speciální rehabilitační a fyzioterapeutické metody Infinity, kterou vypracovala na složitých základech systému biomechaniky, neurofyziologie a anatomie. "I když jsou základy složité, snažila jsem se o to, aby byla metoda Infinity jednoduchá a snadno uchopitelná pro všechny," říká Michaela Tomanová. Ať už se potýkáte s bolestí svalů, kloubů či zad, anebo potřebujete pozvolna rozhýbat tělo po úraze či operaci, možná jste právě našli "zázračný lék".
Jak začít cvičit?
Metoda Infinity se cvičí pomocí téměř neznatelných pohybů v problematických částech těla. "Hlavní je správné dýchání. Představte si hrudník jako balón, který nafukujeme a vyfukujeme, nezvedejte ramena, držte je uvolněná," radí primářka. V první fázi je třeba se co nejvíce narovnat, stabilizovat a vycentrovat tělo, současně ale musí probíhat uvolnění, protažení a posílení celého pohybové ustrojí. V začátcích je vhodné sledovat vlastní profil celého těla v zrcadle. Dejte si pozor na prolomení v oblasti beder, špulení břicha a kulatá ramena. S cvičením se začíná v oblasti boků a pánve. Srovnejte tělo do osy a začněte, byť jen v představě, opisovat boky ležatou osmičku. Zleva doprava, zepředu dozadu. Pak můžete obdobně pokračovat v oblasti hrudníku i ramen.
Ležatá osmička coby symbol nekonečna je i symbolem pro metodu Infinity, tedy česky nekonečno, a také základem většiny cviků. Jedná se mimo jiné o opisování tvaru ležaté osmičky pomocí našeho těla, a to v různých jejích rovinách.
Metodu Infinity lze provádět ve třech variantách pohybu:
 • běžný pohyb, jak ho známe - Makro pohyb
 • Mikro pohyb - pohyb téměř v milimetrech, je to spíš o uvědomování těla (určeno především pro pacienty, kteří se nemohou příliš pohybovat)
 • Pohyb v představě - pacient si cvik představuje


Cvičit lze kdekoliv
Makro pohyb trénujte třeba v kuchyni při přípravě večeře a mikro pohyb klidně vleže v posteli, když vás záda berou tak, že nemůžete vstát. "Velký úspěch máme s pacienty s tzv. kořenovými syndromy. To jsou výhřezy plotének, které tlačí na nerv a objevují se jako bolest nebo brnění. Právě díky mikropohybu můžeme zapojit hluboké svaly kolem páteře a nastavit její postavení, aby se obratle srovnaly a výhřez se dostal do jiného, ne tak bolestivého postavení," naznačuje primářka cíl vlastní terapie.
I vlastní mozek můžeme přechytračit
"Je vědecky dokázané, že mozek nerozezná skutečnost od představy, a proto je přínosem právě i cvičení v představě, tedy aktivita, kdy na jednotlivé cviky pouze myslíme," představuje možnost, jak ošálit mozek a zapojit svaly i bez hnutí, Michaela Tomanová. Budete-li si kupříkladu jako bývalý volejbalista představovat smeče, ten program známého pohybu se v mozku bude dál cvičit a obnovovat. "Pokud se mozek aktivuje představou, dochází i k napínání svalů. I pouhé cvičení v představě totiž aktivizuje spojení mezi centrální nervovou soustavou, tedy mozkem a svaly. Ty jsou pak aktivně zapojovány i přesto, že tělo na pohled nevykonává žádný pohyb. Ale akce tam prokázána je," říká lékařka a odkazuje nás na průzkum z Ameriky, který v 70. letech pobíhal na třech skupinách sportovců. Jedni trénovali běžně, druzí trénovali jen v představě a třetí skupina netrénovala vůbec. Rozdíl mezi první a druhou skupinou byl asi jedno procento, zato rozdíl mezi necvičícími a cvičícími byl výrazný.
Kolem páteře nemáme svaly
Infinity je také preventivní program pro lidi mající sedavý způsob života. Nejen ženy pak potěší, že zpevňuje pozadí, břicho a posiluje pánevní dno, čímž dokáže vylepšit i sex.
Když vidíte páteř v knize biologie pro základní školy, jsou všude kolem obratlů vidět svaly. Nicméně v pitevním atlasu najdete kolem páteře přesnější výraz: vazivovo-svalové struktury. Ty se dají ovlivnit přes svaly a současně tím, že se rozvibrují, rozpruží a uvolní. Pokud je neuvolníme, tělo je ztuhlé a nefunguje tak, jak bychom si představovali. Tady se rodí bolest. Variant, jak cvičit a podpořit konkrétní svaly, je celá řada, vyučují je proškolení lékaři a specialisté: Absolventi základního kurzu INFINITY method
Rehabilitační metoda Infinity a její pravidelné cvičení
 • má pozitivní vliv na celkové zdraví
 • zlepší pohyblivost, pružnost, stabilitu
 • ovlivní bolesti pohybového ústrojí
 • prokrví celý organismus
 • uvolní do těla endorfiny, navodí příjemný pocit
 • pomáhá s odstraněním stresu i posílením imunity
 • zpevňuje postavu
 • zlepšuje sexuální život, prožívání sexu
Mozek je jednoznačně jeden z nejúžasnějších a zároveň nejméně probádaných lidských orgánů. Jeho možnosti jsou značné a my bychom se měli snažit ho využívat co možná nejvíc. Třeba zrovna metoda Infinity přinese vašim zádům víc než dočasná pomoc - obstřiky a tradiční rehabilitace. Za geniální lze u této metody považovat její bezbřehé variace, jejichž základy můžete do nekonečna obměňovat a rozvíjet. Stačí si pohlídat tělo v ose a soustředit se na osmičky, kolečka, sluníčka… Poctiví cvičenci třeba i hůlky odhodí a na bále kozáčka předvedou.
POKRAČOVÁNÍ :

Nový kurz automatické kresby

19. září 2016 v 17:42 | pozvánka |  Kursy a semináře
Těším se na setkání s vámi.


Město bez politiků, náboženství a peněz

9. září 2016 v 13:55 | převzato |  Zajímavé knihy, odkazy
Věděli jste, že existuje úžasné město, kde vládne harmonie? Město bez politiků, náboženství a peněz ?
Více se o něm dozvíte zde.
Na FB jsem si přečetla další informaci :
Člověk, který toto úžasné město navrhl a vytvořil, byl Mirra Alfassa, lépe známý jako "Matka."
"Na Zemi by mělo být místo, které žádný národ nebude moci prohlásit za své vlastní, kde by všechny lidské bytosti dobré vůle s upřímnou touhou mohly žít volně jako občané světa a podléhat jediné autoritě - nejvyšší pravdě. Místo míru, svornosti a harmonie, kde všechny bojovné instinkty v člověku budou využívány výhradně k překonání příčin lidského utrpení a strádání, slabosti a ignorance a k vítězství nad omezením a postižením. Místo, kde potřeby ducha pokroku a zájmu o něj předstihnou uspokojení z touhy, vášně a honby za potěšením a materiálním požitkem." To byla Alfassova myšlenka.

Světlo pro Tebe

7. září 2016 v 22:57 | Eva |  Slova a obrázky

Když po lásce toužíš,
smutkem se soužíš,
když den začíná nocí,
věz , že jsou ti ku pomoci
andělé strážní.
Když Země sténá
naříká voda zakalená,
mysl lidí bloudí,
věz, že Světlo objeví se hned,
jakmile rozzáříš sebe.
*
" Jsem tady pro Tebe ",
zvolalo Světlo .
Paprskem zlatým pohladilo lidská srdce.
Země se usmála,
voda zahrála modrou píseň,
zmizela tíseň,
zavládl Mír.

7.9.2016
E.L.


Červenec

1. září 2016 v 22:42 | Eva |  Slova a obrázky

Řezba motorovou pilou - Juraj Kapuš

1. září 2016 v 20:08 | video |  Hosté
Dnes je mým hostem řezbář, kterého jsem nikdy neviděla, ale vypovídá o něm hezké video. Na stránkách umělce najdete mnoho krásy. Pohladí vás moudrost dřeva, možná jej uslyšíte zpívat a možná, stejně jako, smeknete před člověkem, jehož ruka vytváří takovou nádheru, až se tají dech. Pojďme tedy na návštevu - zde -