Listopad 2015

Světlo

29. listopadu 2015 v 20:33 | Eva |  Slova a obrázky

Milí přátelé,
přeji vám všem krásný a poklidný adventní čas.

***
Světýlko Lásky posílám zas,
rok co rok, každý den
znovu a stále,
nikdy ho není dost.
Tak v době dlouhých nocí
v adventním čase
přejme si MÍR A KLID.
A také ŠTĚSTÍ pro Matku zem,
ve světle nechť rozvíjí se láskyplný sen.

E.L.

Jak reagovat na nepříjemné zprávy

28. listopadu 2015 v 17:44 | z e-mailu |  Zdraví, bylinky...
Přišel mi e-mail od Ivy Sedláčkové. Děkuji za zprávu a posílám takto dál


Vážení a milí,
posílám především pro naše uklidnění a nalezení Vnitřního Míru - přikládám pro Inspiraci :
"Jak reagovat na znepokojující a děsivé zprávy : "
  • Jakmile jsem v bezpečí, i moji blízcí, přestanu absorbovat množství (děsivých ) obrázků, videí a textů na toto téma, protože je to technika manipulace vědomí, která má přivést populaci k uvěření oficiální verzi zvolené pro danou událost. Musím pochopit, že čím více se budu dívat či poslouchat, tím více můj duch bude náchylný věřit této verzi činů, a tím více budu odpojen od svých vlastních pocitů a jasného uvažování.
  • Cítím v sobě emoce, a přijímám jejich poselství, Například: cítím zlost. Moje duše tedy shledává tyto činy hluboce nespravedlivými a krutými. Co tedy mohu udělat, aby se podobné činy už nemohly opakovat? Jaký by mohl být můj příspěvek? - Před rozhodnutím o možnostech jednání pozor, abyste dobře pochopili, jaké spiknutí se skrývá za touto událostí, abyste nejednali proti špatným nepřátelům nebo zbytečně. Například, v případě pařížských atentátů je zbytečné cítit zlobu vůči muslimům a Syřanům, protože oni sami jsou obětí manipulace.
  • Jakmile přijmu poselství své emoce, vracím se do svého středu a vyrovnám se. Udržuji si jasného ducha, vracím se k vnitřnímu klidu. Emoce byla jen informací, a potom už tu nezůstává. Naše vyšší vědomí nám dalo informaci přes náš systém emocionálního vedení, a poté se můžeme vrátit do pozice neutrality, abychom znovu nalezli jasné uvažování. Až do příští zaslané informace.
  • S pomocí jasného uvažování vidím, čím mohu přispět, abych konal tak, aby se ten problém řešil, aby se situace zlepšíla, aby se svět změnil, aby se už nedělaly stejné chyby v budoucnosti, aby tento druh věcí už nemohl existovat. Sdílet informaci? Uklidňovat své okolí? Vzdělávat je? Ovládnout se a ovládnout své emoce? Mít ještě více odvahy a síly, abych realizoval svou vlastní životní misi na Zemi?
  • Zejména nedopustím, aby mě přemohl pocit bezmocnosti a beznaděje. Bezmocnost je nejnižší z vibrací na žebříčku emocí, při níž lidská bytost může fungovat. Je to současně frekvence, v níž nás chtějí mít ti, kteří chtějí zůstat při kontrole našeho světa. Nedopřejte jim toto uspokojení a toto vítězství nad vámi. Vzchopte se, uchopte svou vnitřní sílu a moc. Nemusíme to přijímat, nemusíme tomu podléhat. Máme moc říci NE a máme moc inspirovat maximum lidí kolem sebe, aby pochopili, že mohou také říci NE.
  • Tehdy jsem vědomou, napojenou lidskou bytostí, která chápe svůj vliv na svět, který ji obklopuje, a která se rozhodně být aktérem změny, aby stále více lidí zvedlo závoj a pochopilo manipulaci, jejímiž oběťmi jsme po celá staletí.
  • Udržuji si své vědomí, a neuhýbám protivenství, které mě může například nadávat do konspiracionistů, bláznů, sluníčkářů, když vyslovím svou pravdu. Jestliže zamlčím pravdu pod záminkou, že někteří ještě nejsou připraveni ji slyšet, nedovoluji, aby se šířila a přispívám k přetrvávání nevědomosti. Jsem si vědom, že tato fyzická identita je dočasná, a že toto fyzické tělo je pouhým nástrojem, který jsem si vybral, abych sem na Zemi přišel konat, a že nejdůležitější věcí pro mě je být v souladu se svou duší, s jejím záměrem při jejím příchodu na Zem. Má duše nesnáší lež, manipulaci, nespravedlnost, korupci, a nikdy neporuším své vlastní hodnoty, nikdy nepodlehnu jakékoli vnější autoritě, která by mě nutila dělat něco, co by odporovalo mým vlastním hodnotám. Jsem neúplatný a mám moc říci NE.
  • Cítím radost z toho, že jsem vědomou bytostí, která již není manipulovatelná, a užívám si tuto svobodu volby již se nepodílet na iluzi Matrixu a na jeho léčkách. Jsem svobodný/á, vytvářím svou realitu i realitu zítřejšího světa. Vibruji Krásou, Spravedlností, Světlem, Informací, Mírem, Láskou, Pravdou, ztělesňuji to, co chci vidět ve světě zde i nadále.
  • Jsem a zůstanu pilířem jasnosti, moci a světla.
Více informací a celý inspirativní článek na :

Mrazík

27. listopadu 2015 v 21:48 | Eva |  Dětem
Kdo si hraje, nezlobí. To už je taková fráze, ale pravdivá. Stejně jako platí, že v každém dospělém je kus dítětě. A také konečně nastoupily do módy vymalovánky - prostředek relaxace.
Pro nastávající adventní čas vám přikládám do složky Předloh jednu "mrazivou".
Co myslíte, přivoláme s ní do nížin sníh?
Mrazík sněhulkový nebo Sněhulka mrazíková? Jak ho pojmenujete, děti i dospěláci?
Jakou mu nakreslíte tvářičku?

A pokud ho chcete ve velikosti A4, klidně mi napište.Těším se na vaše variace dokreslení.
* * *
A také musím znovu udělat trošku reklamu knížce Mandaly pro celou rodinu.Budou Vánoce.

Stačí kliknout a můžete objednávat pro kamarády, známé, přátelé nebo pro sebe.

Mandalkodávání a něco navíc ...

26. listopadu 2015 v 16:36 | Eva |  Slova a obrázky
Pro inspiraci, pro radost...kéž je jí vždy dost a dost.
Jen na vlnách harmonie houpej se každý den.
Plň si svůj pradávný sen.
Přej si přání a odevzdej ho dál ...
Máš sílu myšlenky, chovej se jako moudrý král.


Anděl štěstí k Tobě letí ...
Chytej světlo do dlaní ...


Moudrá anekdota

20. listopadu 2015 v 21:06 | z e-mailu |  Slova a obrázky


Zemanova anekdota...

Na otázku, zda dokáže odhadnout, jak bude Česká republika vypadat za třicet let, odpověděl Zeman následovně:
"Já na tuhle otázku odpovídám jednou krásnou historkou, která trvá dvě a půl minuty.
Doufám, že ji vydržíte.
Je to historka, již vykládal americký sociolog Daniel Bell a je to tak trochu židovská anekdota.
K rabínovi přijde chlapec a drží v zavřených dlaních živého slavíka.
Říká:
"Rabi, o tobě se říká, že jsi moudrý a umíš předpovídat budoucnost. Tak mně řekni, jestli je slavík v mých dlaních živý, nebo mrtvý.'
A sám sobě ten chlapec řekl:
'Když rabín řekne, že slavík je živý, tak dlaně stisknu a rychle toho slavíka zabiju. Když rabín řekne, že slavík je mrtvý, tak dlaně rozevřu a nechám slavíka odletět.
V každém případě toho rabína znemožním.'
A víte, co ten rabín udělal?
Chvíli se na chlapce díval a potom řekl:
'Záleží to na tobě.'
A jaká bude Česká republika za tři cet let, záleží na NÁS ."

Pro podzimní relaxaci

19. listopadu 2015 v 14:39 | Eva |  Předlohy
Dnes po krátké odmlce vám předkládám několik dokreslovánek, které vznikaly pro kurz automatické kresby.Jsou velikosti A4 a pokud se vám je nepodří vytisknout, klidně mi napište ( adresa v kontaktech ), ráda vám je zašlu.

Takto ji vybarvila paní Mgr. Irena Mišková z Ostravy

Anděl Inspirace čeká na barvy ...


Propojování - tak jsem nazvala obrázek s kvítky, které bychom mohli vybarvit tou barvou, která se nám líbí, kterou potřebujeme.Tímto pozdravuji všechny účastnice kurzu, protože právě ony byly inspirací ke vzniku předloh. Děkuji.

A ještě inspirace na Vánoce. Pokud ještě nemáte knihu Mandaly pro celou rodinu( článek zde), do neděle 22.11. je poštovné zdarma, pokud objednáte nad 300,- Kč. Třeba tam najdete i jinou knihu.
Budu ráda, když mi pak napíšete, jak se vám s knihou pracovalo, k čemu vás inspirovala.