Září 2015

Dnešní - 28.9.2015

28. září 2015 v 2:09 | Eva
Hodiny právě ukazují 2:06.
Vítám nový den. 2:07 ...Za chvíli začne úplńkové zatmění ...
Kéž světlo je stále v srdcích všech a nikdy nezhasne po věky věků ...
Mír všem a všude ...2:09

Svátováclavský chorál

28. září 2015 v 0:24 | video |  Videa

Casia

27. září 2015 v 0:27 | Eva |  Slova a obrázky

Jsem princezna Casia,
princezna hvězd,
přišla jsem naučit vás "kvést".
Rozkvétat do moudrosti,
vyrůstat v lásce,
radovat se z plodů
své osobní práce.
Každý sám za sebe
a všichni spolu
vystoupat nahoru
na nejvyšší horu...
Rozhlédnout se kolem
a pochopit,
že jen v klidu se dá žít.
Každý má svoji hvězdu,
každý své slunce má,
vidí ho když spí nebo rozjímá.
Casia přichází, abyste se našli,
abyste věděli, že je čas
pro změnu ...
Svítím vám na cestu sestry a bratři,
žijte jen v radosti jaksepatří.
Probuďte se, prosím,
nastal už čas,
nepromarněte chvíle,
všechno je v nás a ve vás a ve všem
a všude, v každé chvíli,
zastavte se a buďte zase milí ...

E.L. 27.9.2015


Podzim Helenky Louženské

24. září 2015 v 21:41 | Foto: H.L. |  Hosté
Včera začal astronomický podzim. V zahradě mi kvetou fialky a listí se zatím nezbarvuje. Jen pod jablůňkou zavonělo zrání.
Stále se učím mít ráda podzim. Líbí se mi barevností, jen ta tma tak brzo ... Ale Helenka je moudrá žena .Přijímá vše, jak přichází a ráda se dělí o moudra a sdílí , co její oko vidí. Každý den k ní zavítám na FB, abych se potěšila.
Podzim u Helenky ...


Takový žaludový vrabeček vzadu.
Mějte krásné dny.

Krvavý úplněk na svatého Václava

23. září 2015 v 13:00 | z e -mailu |  Slova a obrázky

Už jen 14 dní a Krvavý Měsíc je tady!


Toto září budeme svědky fenoménu, který je opravdu velmi vzácný! Máme možnost zažít unikátní jevy. Odehrají se v noci z 27. 9. na 28. 9. 2015.


Bude možné vidět jak "Krvavý Měsíc", tak "Super Měsíc" neboli "Super úplněk", ale i úplné zatmění Měsíce! Podle expertů z oblasti astronomie to bude nádherný zážitek. Jedná se o jevy, při kterých se rozhodně máme na co těšit!

Super úplněk
Měsíc bude 28. 9. přesně ve 4:50 (pouhou hodinu před maximem zatmění) větší než obvykle. I když projde na své dráze nejblíže okolo Země, jedná se o pouhou optickou iluzi. Jsme zvyklí na to, že vzdálené objekty jsou zpravidla velké. Velká vzdálenost, která nás dělí od Měsíce, je mimo naše chápání a mozek tuto informaci vyhodnotí jako obrovský objekt - mnohem větší, zvláště je-li Měsíc poblíž obzoru. Když je vysoko nad obzorem, nemůžeme jej s ničím srovnat, proto se nám jeví menší. Jakmile tedy Měsíc vystoupí výš, nevidíme už kolem něj žádné pozemské objekty (stromy, domy,…) a iluze mizí.

Úplné zatmění Měsíce
Později v noci, v ranních hodinách 28. září, Měsíc zmizí, dojde k jeho zatmění, které bude druhým fenoménem, a zhruba o hodinu později, ve 3:47 středoevropského času, budeme svědky třetího unikátu.
Krvavý Měsíc v úplňku
Krvavé Měsíce v úplňku jsou samy o sobě velmi vzácné. Ale kombinované se Super úplňkem, to se opravdu jen tak nevidí. Ke krvavému úplňku dochází při úplném zatmění Měsíce, kdy jeho povrch osvětlují nepřímé sluneční paprsky, které se lámou v zemské atmosféře. Luna poté má červený nádech.
Čeká nás totální měsíční podívaná. Země se posune přesně mezi Slunce a Měsíc, Měsíc tak bude úplně krvavý.

Obojí na svatého Václava!
Tento rok vyšel Super úplněk a Krvavý Měsíc na opravdu zajímavé datum, na svátek svatého Václava, patrona naší země. To je čtvrtý unikátní fenomén. Krvavý Měsíc a Super úplněk na nás budou působit velmi silnou energií, která bude účinkovat velmi dlouho. Měli bychom si tuto podívanou zkrátka vychutnat opravdu celou až do konce. Oželte spánek, ráno si můžete řádně odpočinout, naspat chybějící hodiny, když je svátek.
Jedná se o zvláštní úkazy, tak je nepropásněte!. Nejdříve ho opět uvidíme až v roce 2033! Navíc máme zcela poprvé příležitost vidět skoro celý průběh jevů, které se na noční obloze objeví.


Jen se dívej ...

Jen se dívej,
padá hvězdný třpyt,
nechej procitnout vše,
co ještě spí.
Dříve než se rozední
astronom pozoruje oblohu,
ty dívej se víc nahoru.
Vnímej celým tělem to jemné chvění,
všechno se právě rychle mění,
rychleji než dřív,
lehčí je zemská tíž.
Povznes se nad šarvátky a boje,
rozkrývej pro sebe jemné závoje
a mysli na MÍR.
Klid a mír v Tobě,
klid a mír ve světě.
klid a mír na celé planetě.
Jen se dívej, pozoruj jemné chvění ...

Tato mandala vznikla v červnu 2011 a tenkrát jsem dne 19 napsala:

Vám
Vám dávám sílu,
vám posílám víru,
vám nesu list
z dalekých hvězd.
Vám dávám energii,
vám dávám vědění,
vám posílám zprávy,
smutek pusťe z hlavy.
Radím vám: žádné strachy,
věřím vám, že sílu máte,
těžkosti že překonáte...
Posílám spojení
pro vaše léčení...

E.L.

Protože je to stejně aktuální jako dnes, vkládám znovu. Povšimněte si grafického tvaru textu. Porovnejte prosím text minulý a z dnešního dne. Zajímavé, že?

Plstění Magdaleny Dudové

21. září 2015 v 22:37 | Eva a Magdalena |  Pro inspiraci
V létě se ke mně přes monitor snesla Duhová víla.


Zašeptala mi, že mám oslovit autorku na Fb a tak se stalo.


Pozdravila mě další bytůstka Slunečnicová a já jsem cítila nesmírnou blízkost osoby, s níž jsem si pak chvíli povídala a nahlížela do její dílny.


Když lidé tvoří srdcem, jejich srdce pak Vesmír spojuje a radost z tvoření se zmnohonásobí.


Zem se raduje a člověk cítí , s jakou jemností se spřádá vše okolo nás.


Víly čekají na své majitele...


Vznikají zvířátka, ptáci ...


Podzimní víla přináší vůni babího léta a teplo domova.

Zeptala jsem se Magdalenky, jak se k plstění dostala a ona mi napsala:
Pracovala som vo "waldrofskej škôlke" a tam som sa po prvý krát stretla s ovčím rúnou. Každý pozná deky, prikrývky z ovčieho rúna. Menej ľudí však dekoračné predmety, obrazy, hračky, tašky, čiapky vyrobené technikou plstenia.
Plstenie je starodávna textilná technika a jej vznik sa spája so začiatkom chovu oviec. Jemné dlhé vlákna ovčej vlny sa pod vplyvom pôsobenia vody a pohybu prichytia k sebe a vznikne pevná, silná látka s dobrými izolačnými vlastnosťami.
Domovom vzniku plstenia je stredná Ázia, stredná Európa a niekoľko 100 km široký pás, ktorý spája tieto dve územia.
Plstené prikrývky, prikrývky na sedlá, plášte, kanáty, prikrývky na hlavu, tašky, vrecia, látky na okrúhle stany zhotovovali najmä manželky kočujúcich pastierov.
Tieto úžitkové predmety boli zhotovené z hrubej plsti, ale Skýti už v 1.tisícročí pred Kristom dokázali zhotoviť tenkú plsť, často spracovanú s inými materiálmi, hodvábom alebo konopnou látkou.
Ak je plsť spracovaná s prímesou iných prírodných vlákien, aj tenká plsť bude pevná, ale splývavá. Technikou mokrého plstenia sa dá z veľmi jemnej ovčej vlny (Merino) a hodvábu vytvoriť napríklad šál.
Počas procesu plstenia vlákna vlny preniknú cez plátno, prepoja sa a vytvoria tak zaujímavý povrch.
Táto technika sa nazýva aj mokré plstenie.
Ďalšia možnosť je pomocou špeciálnych vrúbkovaných ihiel, rôznej hrúbky, vyrobiť z ovčieho rúna hračky, obrazy, dekoračné predmety... Táto technika sa nazýva suché plstenie.

Na všechny dílka se můžete podívat na http://magdalena-dobrava.webnode.sk/fotogaleria/
Najdete ji také na FB, ale o tom až příště v rubrice Hosté.
Děkuji za milé setkání.


Jak je to se zemskou osou?

17. září 2015 v 11:03 | převzato |  Zajímavé knihy, odkazy
Nemám ověřeno, ale když pozoruji slunce už pár let, je čím dál více jiné, svit je bílý, jeho ostrost vyšší, mnohem vyšší, ani popsat se to slovy nedá. Možná jste také zažili v srpnu jakýsi pocit výkyvu, takový mini, jako když se zhoupnete na housenkové dráze, ale velmi kratičký, téměř neznatelný. Když si uvědomíme, že celá sluneční soustava se pohybuje po dráze - zde -https://www.facebook.com/Nassim.Haramein.official/videos/266716193519646/?pnref=story
tak je možné i následující.
Pro mě to znamená pozorovat pečlivě a vnímat... možná se podívat do starých kalendářů, kdy slunce zapadalo v tyto dny a ověřit následující.

Vážení přátelé ,

Dovolte mi , abych Vás seznámil se svým bádáním ohladně posunu naší zemské osy . Již zhruba měsíc po letním slunovratu mi přišlo , že je Slunce stále poměrně vysoko na obloze , když už má vlastně třetinu doby do podzimní rovnodennosti za sebou .

Tak jsem se na to zeptal při duchovní komunikaci pomocí kyvadla a bylo mi odpovězeno , že naše Matka Gaia začala ode dne letního slunovratu srovnávat náklon své osy z původních 23°30´ na 0° , to znamená kolmo ke Slunci , tak , jak tomu bylo v naší velmi dávné minulosti , za časů Lemurie a Atlantidy .

Ke konci Července jsem zjistil opět duchovní komunikací , že osa je již posunutá o 15°30´ , takže zbývá ještě posunout o 8° . Toto je už dokončeno v posledních Srpnových dnech .

Mám pro to i matematické důkazy :

od letního slunovratu do podzimní rovnodennosti se při náklonu zemské osy 23°30´zkrátil den o 2 hodiny - tedy 120 minut a

mezi letním slunovratem a podzimní rovnodenností je celkem 94 dnů . Průměrná konstanta zkrácení dne je tedy 120 / 94 =

= 1,2765957 minuty za den .

K dnešnímu dni uplynulo od letního slunovratu celkem 75 dnů násobeno 1,2765957 minuty = 95,744677 minuty ze 120 .

Slunce by tedy mělo zapadat teď , tedy 19 dnů před podzimní rovnodenností 24,25533 minut po 19 hodině letního času , tedy

19,2425 hodin , což tedy dnes rozhodně nezapadalo .

Jak jsem zjistil opět při duchovní komunikaci , Slunce teď začíná vycházet , to znamená , že se nad obzorem začne objevovat horní okraj slunečního kotouče , v 6,12 hodin letního času a trvá přibližně 8,5 minuty , než vyjde Slunce celé .

Zapadat začíná v 19,495 hodin a úplně zapadne za obzor v 19,58 hodin . Takže zapadá již později , než by mělo o 33,75 minuty !!!

Co to pro lidstvo bude znamenat ?

Přestanou se střídat roční období , stromům přestane opadávat listí , veškerá vegetace poroste nepřetržitě dál , u nás v Česku možná nebudeme muset vůbec topit a když tak jenom ráno zavlažit , klimatizovat se bude jenom mírně nebo vůbec , dojde ke zrušení letního nebo zimního času ...

Bohužel , jak se dalo čekat , tak klimateroristi už pracují na vytváření "umělého podzimu" , aby "ovládaná většina" nic nepoznala , ale jestli už tohle lidstvo neprobudí , tak už nic . Emotikona smile

http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/6370783:BlogPost:281593

A jak to vnímáte vy?

Důležité

17. září 2015 v 9:19 | převzato
Přišel me e-mail s tímto článkem zveřejněným
Došlo ke mně a protože to se mnou velmi souzní - dělím se. Ano je potřeba zvýšit své vibrace a vyslat do vesmíru zprávu, co opravdu chceme. Mám zato, že chceme šťastný a spokojený život, v harmonii, bez násilí v zemi, kde si jeden váží druhého, dbá na to, aby příroda nebyla drancována, jídlo bylo zdravé a lidé byli svobodní a politici používali zdravý selský rozum a nebyli loutkami v něčích rukou. Aby to tak bylo, nestačí jen čekat a spát, ale také něco udělat. Minimálně to, že to sdělíme vesmíru, ale i všem okolo a budeme to jeden každý z nás vyžadovat.
Dobrý den Emotikona smile. Zde je krátký článek a vysvětlení, proč je datum 28.září 2015 tak velmi důležité. Jak možno zjistit, je to svátek svatého Václava. Svatý Václav je patron České republiky.
Jelikož je situace ve světě, a tím i v České republice velice napjatá, je právě velmi důležité ukázat a projevit to, co jako lidé do svých životů chceme a co ne. Česká republika, tedy její občané, mají jeden velký nebezpečný problém, a to je, že SPÍ.
Tím, že spí, nevnímá a neuvědomuje si plně, co se okolo ní a uvnitř děje. Lid é České republiky jsou v jakémsi umělém spánku, tedy v jakémsi otupeném stavu vnímání. Je to jako by vám někdo něco dal do pití a vaše smysly se tak sníží, že ani nevíte, že vás právě okrádají, nebo znásilňují. A to je to, co se opravdu děje. Ti lidé, co o tom ví, se díky této droze nemohou plně bránit, a tak se alespoň uchýlí k hrubému verbálnímu projevu, kdy vyjadřují svoji nespokojenost.
Bohužel v hospodách, barech atd. je tato stížnost bezpředmětná. Již mnoho lidí sdělovalo, že když přijedou z ciziny např. z dovolené, nebo z pracovní služební cesty, při překročení hranic do České republiky najednou cítili jakousi hustotu, něco, co nebylo příjemné, jakýsi vliv, který v nich začal vyvolávat deprese, smutek, podrážděnost a nejistotu.
Ano, to nejsou konspirace, ale fakt, že Česká republika je na bázi elektromagnetických vln záměrně uspávána. Stali jsme se líhní všech otrockých návrhů a zákonů, které jsou na nás jako zkušební balíček aplikovány.
Není v hodné se dále o tom rozšiřovat, ale co je mnohem důležitější, je probudit Ducha národa, probudit ho z umělého spánku a jako Duch nár oda je nejvhodnější datum 28. září 2015.
Stačí, aby si každý člověk v tento den přál, aby se Duch českého národa probudil a začal jednat ve jménu spravedlnosti, úcty, lásky a míru. Ten mír je velmi důležitý, protože není nutné a není ani vhodné, aby docházelo při probuzení k anarchii a ke zmatkům. Je důležité vše činit v míru, a to jednoduchým způsobem - říci STOP, JIŽ DÉLE NE, TEĎ JSME TADY My, LIDÉ atd.......
Abychom však na to měli sílu, je právě 28. září 2015 v tomto důležité. Je důležité aktivovat Ducha národa Českého, který započne svoji práci tehdy, když uvidí u lidí jejich zájem.
Otázka, zdali zde budeme mít islámský stát, nový světový řád atd, záleží jen na nás, ne na americké vládě, Evropské unii či zkorumpovaných politicích. Pokud však budeme stále spát, pak budeme zažívat otroctví, které si nikdo nepřeje. Zde ani milionáři, ani duchovní, ani církve nebudou mít šanci bý t tím, čím jsou dnes.
Tím chci říci, že to se týká i jich.
Chcete změnu, která vám dovolí být opravdu svobodní? Opravdu vnitřně šťastní atd? Tak stačí proto něco málo udělat, a to 28. září si přát, aby se pravý duch Českého národa probudil a začal konat. Konat bude na mentálních a astrálních úrovních a nám dodá sílu na materiální úrovni, tedy kdy se spojíme a začneme táhnout za jeden provaz všichni společně, za ten provaz, který nemá nic společného s demokracií, protože všichni už víme, že demokracie je klam.
Provaz, za který táhneme, nemá nic společn ého s komunismem, amerikánstvím, socializmem atd. a vším tím politickým balastem, ale souzní s vládou lidu, kdy si lidé sami volí, co opravdu chtějí, jak chtějí žít a co chtějí prožívat. 28. září můžete přijet i k nám ( informace dostanete na merlain@seznam.cz ) anebo můžete učinit vlastní setkání, kde společně řeknete, DUCHU NÁRODA ČESKÉHO, PROBUĎ SE.
Můžete udělat i oheň, ale důležité je se sejít, popovídat o tom, co by se mělo změnit a co ne a VYSLOVIT PŘÁNÍ O PROBUZENÍ DUCHA ČESKÉHO NÁRODA. Všeobecně by se měly takovéto svátky oslavovat a udržovat.
Je to proto, aby se duch daného svátku udržel a nezeslá bl. Důležitý je také svátek svatého Jana - svatojánská noc., dále je důležité slavit Den Země a také všechny rovnodennosti. Rovnodennost znamená, kdy noc a den jsou co se týče délky, stejné, což znamená, že dualita tedy plus a mínus jsou si rovny, dochází ke středu, k sjednocení těchto sil, a to znamená, že nevznikají rozpory, odlišnosti, iluze atd.
Slavte všechny tyto svátky, ty svátky, které chcete, aby se ve vašem životě projevovaly. Ty svátky, které nemají význam pro lidstvo, opusťte a vymažte.
I když si to lidé zatím tolik neuvědomují, jsou tyto svátky velmi důležité pro jejich funkci, jejich vyzařování, jejich smysl bytí. Lidem to opravdu velmi pomáhá.
S úctou Merlain
PS: Ještě doplním jednu důležitou věc. Sedět doma a čekat na zázrak, je žití v iluzi. Všechno, co člověk chce změnit nebo stvořit, musí vždy on sám. Je vhodné zapojit do života činnost a ne jen sedět a modlit se. Modlitby nestačí. Můžete se modlit, abyste vyhráli miliony, ale když neuděláte kroky k tomu, že si nevyplníte los, pak vám opravdu modlitba nestačí. Je nutné dělat i kroky.
Mnoho lidí tak s úsměvem čeká jen na zázraky, ale kroky k tomu neudělají, pak jsou jen zklamaní a zahořklí. Proto se klidně modlete, ale čiňte k tomu i ty fyzické kroky. Jste nespokojení s t&iacu te;m, co se děje? Pak čiňte i kroky, protože jen tak se to dá změnit.

Milan GelnarPoďme se domluvit a 28.9. si to z rána připomenout, celý den ma to myslet a do vesmíru vysílát a večer při západu slunce (18:48 h.) zameditujme. Ti co mají tu schopnost a vůli mohou i při východu slunce ( 6:57). Součástí meditace by měla být prosba o ochranu nás, našich rodin, našeho domova, země a všech dobré vůle před vším negativním a případné obrácení negativní energie zpět k těm, kdo ji vyslali a vysílají ...

Osobně se přikláním ke každodení práci ve výše uvedeném směru.


V říjnu bude kurz v kulturním domě K-Trio

14. září 2015 v 17:07 | z letáčku |  Kursy a semináře

Těším se na setkání s vámi v příjemném prostředí Kulturního domu K- Trio v Ostravě Hrabůvce.
Vezměte si s sebou měkké pastelky a papíry A 4. Je nutné se přihlásit předem na výše uvedené adrese.
Kontakt na vzdělávání a kurzy - http://www.kzoj.cz/cz/page-kontakt-k-trio/
Požehnání

12. září 2015 v 1:02 | Eva |  Slova a obrázky
Dnes jsem přidala do Galerie 2 obraz s pořadovým číslem 212 pod názvem Požehnání.


Žehnám Ti , Země má,
posílám Světlo jasné,
žehnám Ti ,Země má,
nechť vše je zase krásné.
Zdravé a silné pro život,
pro život zpívám píseň ...
Pro klid a mír vyháním tíseň ...
Žehnám Ti, země má,
se všemi svými skvosty,
jsi tolik nádherná
a zasloužíš si mnohem více.
Zapalte prosím barevné svíce,
myslete na mír,
na lásku, prosím,
na klid a rozkvétání,
žehnám Ti, Země má,
s vděčností velikou
děkuji Tobě,
že jsi tak statečná
v každičké době.
Hladím tě, objímám,
miluji Tě.
Ty modrá planeto,
živote krásný,
žehnám Ti ...

E.L.Proč meditace ...

10. září 2015 v 9:45 | Petr Chobot |  Meditace

Přišlo mi e-mailem :
odkaz přímo na stránky kde je víc informací které by Vás mohly zajímat :

Meditace na pomoc Evropě a planetě Zemi

Drazí přátelé, rozhodl jsem se - a to z důvodu informací získaných mimosmyslovým vnímáním - dělat meditace na ochranu Evropy a planety každý týden. Doporučuji: 1. Zaměřit se v duchu na to, aby léčivá a harmonizující energie (očistné světlo, láska) prostoupila každým člověkem, který se snaží narušit evropské pole fanatickou agresí a nenávistí k evropské kultuře, civilizaci a lidskosti. 2. Nechat tuto energii prostoupit každým Evropanem, ať mocně aktivizuje jeho srdeční centrum a také solar, neboť Evropany je třeba probudit ze zakletí letargie. 3. Žádat o pomoc všechny světelné bytosti v bytí a všechny str& ;aac ute;žce Evropy - žádat všechny formy života ve vesmíru, které to s námi myslí dobře, aby poskytly Evropě a celé planetě v dalších několika letech maximální možnou ochranu.
Vnímám, že Evropané jsou stále více zpracováváni běžně neznámými zbraněmi, které ovlivňují lidské myšlení tak, aby lidé byli co nejvíce apatičtí a dovolili těm, kteří do Evropy přicházejí, usidlují se zde a množí, ale lidskost a evropskou kulturu nenávidí, aby se stali rozhodujícím nástrojem k zničení Evropy zevnitř. Vnímám Evropu jako poslední garanci lidskosti a pozitivní evoluce na planetě Zemi. USA jsou bohužel zcela kontrolovány negativními mimozemskými civilizacemi - a tyto jsou opět kontrolovány nehmotnými dravci. Kontrolováno je i Rusko a jeho kontrola se neustále stupňuje, na každé větší ruské město jsou zaměřeny silné zbraně měnící vědomí, obyvatelstvu jsou podávány v potravě jedy a je v podstatě určeno k vyhynutí. Je mocně dotována ruská pravoslavná církev, kterou zevnitř ovládly tajné služby napojené na globální neviditelný kontrolní systém. Situace se velmi zhoršila také v Japonsku, kde neustále sílí kontrola jedinců a jejich ekonomické vydírání. O ostatním světě není třeba mluvit, protože je dosud necivilizovaný (kromě pár ostrůvků jako je Austrálie, Kanada, N.Zéland) a je mnoha a mnoha mechanismy plně ovládán destruktivními a životu nepřátelskými silami.
Cítím - a je to též názor jihoamerických šamanů - že nadcházejících několik let je velice významnou dobou, která určí, jakým směrem se bude ubírat vývoj lidstva během dalších několika staletí. Můžeme si představit lidstvo jako vlak, který se pohybuje po kolejích. V současné době se hraje o "přehození výhybky" - tedy události, ke kterým nyní na Zemi dojde, určí podobu budoucnosti na velmi dlouhou dobu. Jste duše, které načasovaly svůj vstup do lidské hry tak, aby mohly být právě teď, ve zcela klíčovém období lidských dějin, aktivními účastníky tohoto dramatu. Byť se nezasvěcenému může zdát, že v současnosti se nic tak významného neděje, vězte, že evoluce lidstva skutečně dospěla do zlomové fáze a že právě teď je naprosto jedinečná příležitost k osvobození se. Manipulace lidmi trvala tisíce let a záleží jen na nás - duších v lidských tělech - zda bude trvat dál a ještě bude zdokonalena, nebo se staneme tak silnými, že "přestane fungovat".
My - vtělené duše - surfujeme na dějinných evolučních vlnách. Vlna, která se právě zvedla, je jedinečná - nenechme si ji ujít. Pokud ubráníme Evropu, můžeme ji zvednout vysoko do světla - a spolu s ní celou planetu. Pokud ji neubráníme a necháme realizovat zákeřný plán životu a člověku nepřátelských sil spočívající ve zlomení "jejího ducha", necháme celou Zemi propadnout se na velmi dlouho do stavu, ze kterého budou těžit jen ti, kdo nás připravují o životní energii - o naši posvátnou sílu. Nesmíme nechat úctu k životu nahradit nenávistí a pohrdáním životem. Neviditelné dravčí síly se nám snaž&a mp;i acute; vnutit nové omezující modely existence. Snaží se nás vlákat do nich jako do pasti. A tyto síly dobře ví, že pokud se jim to během dalších let v tomto období nepodaří, tak se již nezadržitelně vydáme takovou cestou, která nás od nich osvobodí. Proto je jejich úsilí nyní velmi rafinované a tyto jemnohmotné entity, zvyklé na nás tak dlouho parazitovat, investují do destruktivních společenských změn na Zemi v této době obrovské množství energie. Pokud ovšem zmobilizujeme své vnitřní energie - a to hromadně - žádná moc ve vesmíru nás už nemá šanci zastavit. Každý, kdo zaktivizuje své srdeční centrum - a také solar, centrum v temeni lebky - se stává živou světelnou zbraní, která má moc ochránit život na této planetě a zahnat daleko každého, kdo by chtěl způsobovat na Zemi utrpení.
Ze všeho nejdůležitější je nenechat se "nakazit" dravčím vnímáním reality, nepřevzít takové vzorce chování a myšlení, které nám dovolují ubližovat vědomě jiným a brát jim právo na svobodnou existenci. Pokud začneme využívat a zneužívat jiné, parazitovat jakýmkoliv způsobem na jiných - přímo skrze své biopole otevíráme dravcům vstupní brány do tohoto světa. Pokud žijeme v režimu "služba sobě", stali jsme se sami dravcem a fungujeme jako most mezi dravčími dimenzemi a planetou Zemí. Jakýkoliv boj je tedy nutné začít u sebe a v sobě. Je nutné si neustále připomínat kým doopravdy jsme - to je dokonalá obrana před všemi léčkami a před veškerou dravčí hypnózou. Duše - kterou je každý z nás - je čistá, božsky dokonalá a zářivá bytost. Nemá vůbec zapotřebí přistupovat na jakékoliv kompromisy se světem dravců. Indiánští šamani vědí o existenci dravců již tisíce let. A také vědí, že pokud se rozpomeneme na to, čím jsme a rozsvítíme se, tito "jemnohmotní kosmičtí šmejdi" nemají žádnou šanci nás dále ovládat, vydírat, nebo námi manipulovat. Nemohou před námi ani s nasazením toho největšího úsilí zakrýt skutečnost. Člověk s ohnivě planoucím srdečním centrem a čistým biopolem není manipulovatelný. Domnívám se - a m oji p řátelé indiánští šamani jsou stejného názoru - že je na čase dát planetu Zemi do pořádku, přestat se hrbit před zlem a - NAROVNAT SE. Přeji vám krásnou meditační práci.
Během meditací lze použít meditaci na DVD - Léčení planety Země, nebo meditaci z 21.12.2012 3.část meditace, nebo od 1.3. budeme vysílat každou středu od 20. h meditaci na pomoc planetě Zemi v našem rádiu Free-planet. Takže ji můžete využít. Nebo můžete meditovat sami podle sebe. Děkujeme za podporu.
Časy společných meditací na pomoc Evropě vždy ve středu ve 20 hodin. Podrobnější tabulku o časech meditací najdete na úvodní stránce Meditace dole.

I ořešákové listí léčí

10. září 2015 v 9:18 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Léčivé účinky ořešáku
Listy i oplodí tohoto stromu mají silné antibiotické a adstringentní účinky. Pomáhají při nachlazení, horečkách, průjmech, žaludečních nevolnostech, chudokrevnosti. Posilují cévní systém a vlastně celý organismus. Zevně je s úspěchem můžeme používat při léčbě kožních nemocí, zánětech dutiny ústní, spojivek, při hemoroidech či na posílení růstu vlasů.
Co z ořešáku sbíráme?
Trháme listy, oplodí a také plody.
Listy ořešáku můžeme aplikovat vnitřně ve formě vín, likérů. Zevně pak k přípravě koupelí, olejů, mazání. Ořešákové listy si můžeme na zimní období usušit a pak je používat dle potřeby.
OSVĚDČENÉ OŘEŠÁKOVÉ RECEPTY
Ořešákové víno proti chudokrevnosti
 • Potřebujeme: 2 lžíce nasekaných ořechových listů, 1 lžíci kopřivových špiček, 1 litr kvalitního červeného vína
 • Postup: Léčivky zalijeme vínem a vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat. Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do skleněné lahve a uschováme v chladnu a temnu. Užíváme 2× denně 1 štamprli po dobu 3 týdnů.
Bylinkové víno na posílení cévního systému
 • Potřebujeme: 1 lžíci nasekaných ořešákových listů, 1 lžíci komonice, 1 lžíci nadrcených plodů arónie (dají se koupit v bylinkářství), 1 l kvalitního červeného vína
 • Postup: Léčivky zalijeme vínem a vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat. Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do skleněné lahve a uschováme v chladnu a temnu. Užíváme 2× denně 1 likérovou skleničku po dobu 6 týdnů.
Ořešákový likér na trávicí potíže
 • Potřebujeme: 1 lžíci ořešákových listů, 1 lžíci máty, 0,5 litru kvalitní ovocné pálenky
 • Postup: Ingredience přelijeme pálenkou a vše necháme 14 dní na klidném místě louhovat. Denně protřepáváme. Poté přecedíme, vzniklý likér nalijeme do sklenice a uschováváme v lednici. Tento přípravek užíváme při žaludečních potížích 3× denně 1 lžíci.
Listové kloktadlo při zánětech dutiny ústní, aftech
 • Potřebujeme: 1 lžíci listů ořešáku, 2 dl vroucí vody
 • Postup: Listy přelijeme vroucí vodou a vše necháme 15 minut louhovat. Poté přecedíme a hotový čaj používáme ke kloktání. Tento postup opakujeme po dobu 7 dní. Denně si vaříme čerstvý čaj.
Výplachy z listí ořešáků při zánětech spojivek
 • Potřebujeme: 1 lžičku ořešákových lístků, 1 lžičku květů heřmánku, 2 dl vroucí vody
 • Postup: Léčivky smícháme, přelijeme vroucí vodou a vše necháme 15 minut louhovat. Poté přecedíme přes jemné sítko či plátýnko (nesmí zůstat žádné zbytky) a 7× denně vyplachujeme obě oči.
Ořešákový olej na kožní neduhy (ekzémy, lupénku)
 • Potřebujeme: 3 lžíce listí z ořešáku, 3 dl panenského olivového oleje
 • Postup: Listy zalijeme olejem a vše necháme 14 dní na klidném místě macerovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat, aby se uvolnily léčivé látky. Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do skleněné lahve a uschováme v lednici. Olejem promazáváme ložiska.
Ořešáková koupel při kožních onemocněních (ekzémy, lupénka, kopřivka, akné)
 • Potřebujeme: 3 hrsti listu ořešáku, 1 litr plnotučného mléka, 2 litry vroucí vody
 • Postup: Listy přelijeme vroucí vodou a vše necháme 60 minut louhovat. Pak přecedíme, hotový čaj smícháme s mlékem a vše nalijeme do vody ve vaně. Bylinková koupel by měla trvat 15 minut. Pro zesílení účinku koupele si můžeme dopřát 20minutovou relaxaci. Tuto proceduru opakujeme 4 dny po sobě.
Ořešáková koupel při nadměrném pocení
 • Potřebujeme: 3 hrsti listu ořešáku, 3 litry vroucí vody
 • Postup: Listy přelijeme vroucí vodou a vše necháme 60 minut louhovat. Pak přecedíme, hotový čaj a vše nalijeme do vody ve vaně. Bylinková koupel by měla trvat 15 minut. Pro zesílení účinku koupele si můžeme dopřát 20minutovou relaxaci. Tuto proceduru opakujeme 10 dní po sobě.
Ořešáková koupel při nadměrném pocení nohou
 • Potřebujeme: 1 hrst ořešákových listů, 2 litry vroucí vody, lavor, ručník
 • Postup: Listy přelijeme vroucí vodou a vše necháme 1 hodinu louhovat. Poté přecedíme, nalijeme do lavoru, připustíme horkou vodu. Koupel nohou by měla trvat 15 minut. Tuto proceduru provádíme denně po dobu 3 týdnů.
Sedací koupel z listů ořešáku při hemoroidech
 • Potřebujeme: 1 hrst ořešákových listů, 2 litry vroucí vody, dětskou vaničku (či větší nádobu), ručník
 • Postup: Listy zalijeme vroucí vodou a vše necháme 30 minut louhovat. Po uplynutí této doby přecedíme a čaj přilijeme k teplé vodě do vaničky. Sedací koupel by měla trvat 10 minut. Tuto proceduru provádíme 1× denně po dobu 1 týdne.
Ořešákový vlasový aktivátor
 • Extrakt z listů ořešáku má blahodárný vliv na vlasovou pokožku, čistí ji a posiluje kořínky vlasů.
 • Potřebujeme: 2 lžíce nasekaných listů ořešáku, 3 dl 60% lihu, 1 dl vody
 • Postup: Listy přelijeme lihem a vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat, poté přecedíme, přidáme vodu. Hotový aktivátor denně po dobu 4 týdnů aplikujeme na vlasovou pokožku, necháme 2 hodiny působit.
podle zdroje, upraveno:


Duše lesa

9. září 2015 v 14:29 | Tomáš Prokopič |  Relaxace
Nádherné video, s nímž naprosto souzním.


A další naleznete zde : http://www.prokopic.cz/

MANTRA ÓM na frekvenci 432 Hz

6. září 2015 v 18:49 | převzato |  Zajímavé knihy, odkazy

Frekvence "432 Hz" je také známa jako "Verdiho A". Jde o alternativní tóninu, která je matematicky konzistentní s jedním ze základním kmitočtů Vesmíru, jež podporuje projevenou formu Života. Hudba, která je primárně postavena na frekvenci "432 Hz", vysílá příznivou léčebnou energii. Podle výzkumníka a hudebníka Braina T. Collinse je tzv. "standardní" výška (A = 440 Hz) ve své podstatě disharmonická na jakékoliv úrovni. Frekvence 440 Hz je antipatická přirozenému kosmickému rytmu a vlnové frekvenci toku životní energie. Největší hudebníci světa, jakými byli například Mozart nebo Verdi, komponovali svou hudbu na přirozenou frekvenci "A = 432 Hz". Na první pohled by se zdálo, že rozdíl pouhých 8 kmitů nemůže mít na lidský organismus a vědomí prakticky žádný vliv, jenomže právě opak je pravdou. I tento malý rozdíl má pozoruhodné účinky na jakoukoliv formu života.

V současné době se v prostředí hudebního světa začaly probouzet aktivity směřující k návratu na ladění "432 Hz". Výhodu mají hudebníci kteří hrají na strunné nástroje, mohou si nástroj sami vyladit na frekvenci "432 Hz". Ostatní hudební nástroje jsou už dělané tak, že mohou hrát jen na frekvenci "440 Hz".
Dnes už prakticky neslyšíme hudbu, která je laděná na přirozenou frekvenci 432 Hz. Jak jsem se již zmínila, byla vystřídaná frekvencí 440 Hz a její zavedení bylo násilné a účelové. K této násilné přeměně došlo několik roků před 2. Světovou válkou, což o mnohém napovídá. Mnoho muzikantů, kteří nepostrádali informovanost v tomto směru, protestovali, ale marně. V podstatě všechnu hudbu, kterou slyšíme dnes v mediích nebo se prodává v obchodech, ať už je to rock, jazz, soul nebo klasika, je atonální a kontraproduktivní ve frekvenci 440 Hz - ve srovnání s úžasnou transformační silou frekvence "432 Hz". Zde je zpívaná mantra ÓM právě v této "432 Hz"léčivé stupnici ♥ Já při ni nejen medituji, ale i cvičím jógu nebo jiné cviky na jemnohmotný energetický systém / čakry, meridiány ..../A protože nahrávka je dlouhá, dobře se při ní i usíná.


MANTRA ÓM na frekvenci 432 Hz


Na you tube však najdete i nahrávky jednotlivých léčivých a transformačních SOLFEGIO FREKVENCÍ, jsou vytvářené zvukovým generátorem - jak jinak

Základních 6 SOLFEGIO FREKVENCÍ:

UT - 396 Hz - Osvobozující pocit od viny a strachu. https://www.youtube.com/watch?v=IJUu-xiJPx8

RE - 417 Hz - Vracení situace a usnadnění změn. https://www.youtube.com/watch?v=7ftMa2Rzo54

MI - 528 Hz - Transformace, zázraky a oprava DNA./ frekvence lásky https://www.youtube.com/watch?v=tZrBRQn6K0A

FA - 639 Hz - Soudržnost / Vztahy / harmonizace mozku https://www.youtube.com/watch?v=CLuEy2p2bBw

SOL - 741 Hz - Vyjádření / Řešení / probouzející intuici / spojuje s nelineárním poznáním https://www.youtube.com/watch?v=gBrocj_s-wE

LA - 852 Hz - Prohloubení intuice./navracející k duchovnímu řádu / osvícení https://www.youtube.com/watch?v=hhHe8C6Qej4


Doplněné frekvence Dr. Horowitzem


285 Hz - kvantové poznání https://www.youtube.com/watch?v=q7sHjv6QthQ

963 Hz - posvátný akord / probuzení DNA / aktivace šišinky mozkové/ https://www.youtube.com/watch?v=hqEFyy6JuHY

Zdroj: FB

Moudré

6. září 2015 v 17:17 | z e -mailu |  Citáty
DOKONALÁ NEDOKONALOST
Neočekávej od sebe ani od života dokonalost a nečekej,
že tě budou ostatní jen chválit.
Jednou to bude tak a podruhé onak.
Ostatní se nemusí k tobě chovat tak, jako ty k nim - nikde to není psáno....
Realita je namíchána z různých barev, proto jednostranný pohled
a snaha o perfekcionismus není na místě.
Připusť, že i ty se můžeš mýlit a nemusíš mít vždy a všude pravdu.
A už vůbec neočekávej, že budeš vždy uspokojen
a tvůj život půjde tak, jak máš naplánováno.
Vědomí má připraveny různé pozice a úhly pohledu, kterými musíš projít.
Život není "fér", tak ho tak ber.
Prostě neměj potřebu, aby život splňoval tvé představy.
Z kosmického hlediska dokonalý je,
na lidské úrovni je úžasně dokonale nedokonalý.
Jedině tak život může splnit účel, který v sobě nese
a tím je vytvářet různé situace a procházet nejrůznějšími scénáři,
aby si tak Zdroj zajistil nepřetržitý přísun zkušeností.Sedm let

1. září 2015 v 13:42 | Eva |  Slova a obrázky
Když se před sedmi lety narodil tento blog, netušila jsem, kam až bude mířit jeho obsah.Stránky mě obohatily o několik skutečných přátel, přivedly mě k zajímavým lidem. Blog mi vzal mnoho času, ale také hodně dal. Když nyní píšu tyto řádky,mám v levém sloupci přehled o počtu článku po celou dobu jeho trvání.. Mohu tak sledovat svoji aktivitu a jsem překvapena. Rok 2009 - 597, 2010 - 627 a pak je pomalu klesající tendence. Vloni dokonce jen 300.
Prožívám nějakou krizi. Zmítám se v rozhodnutích , co zveřejnit a co ne. Je mi smutno. Před sedmi lety by mě nenapadlo,že se mě bude dotýkat politika tak hluboce a já z ní budu bezradná. Na jedné straně přesvědčení, že musím myslet na hezké a láskyplné věci, na druhé straně pocit zodpovědnosti - nebýt pštrosem a strkat hlavu do písku, pak pocit bezmoci. Co mohu? Kam mohu zajít ?
Denně dostávám e-maily o situaci v Evropě, u nás.... Články, které mnozí považovali jen za konspirační, se stávají skutečností a internet, FB, proč vlastně vznikly? Jaký je je úkol těchto mocných prostředků informovanosti,která se může zdát objektivní. Kde je ten zlatý střed pravdy?
Dostávala jsem zprávy, že si lidé chodí na duhová poselství odpočinout.Neměla bych kazit náladu zprávami z nezávislých novin, vždyť si je každý dohledá. A když kolují e-maily, jednou se k vám stejně dostane. Otázka je, zda nebude pozdě. Otázka je, zda ta zpráva je skutečně tak důležitá, když nás po přečtení jen rozesmutní.
Obyvkle jsem přála školákům, studentům , učitelům i přednášejícím šťastné vkročení do nového školního roku.
Dnes přeji všem KLID A MÍR. Klid a mír ve všech směrech bytí, klid a mír na celé planetě.
A odkazy na to, co mě dnes rozesmutnilo vložím do komentáře. Tam je nemusíte otevřít a já je mohu kdykoliv smazat. Až budu vědět, co je přínosnější. Zatím tápu, hledám ...
Vše dobré, přátelé.