Srpen 2015

Co naděláme? Víc než si myslíme

24. srpna 2015 v 21:03 | z e -mailu
Nevím, kdo je autorem následujícího textu. Dostal se ke mně e-mailem a moc se mi líbí. Souzním zvláště s poslední větou.


Nedávno jsem dal na Facebook odkazy s rozhovory s osobnostmi ze světa politiky a ekonomie, které otevřeně hovořily o tom, kdo a za čím stojí a kdo tahá za nitky určitých světových organizací.

Podle očekávání, se hned objevily 2 komentáře tohoto znění:

..."Dozvíme se všechny hrůzy světa a jejich původce, budeme vědět uplně všechno ale co dál s tím ? Jak ty informace využít a osvobodit se ?"...
a
..."na co jsou tyhle všechny články, diskuse, nadávky a pod. stejně se nic nevyřeší, chce to něco udělat, vzbouřit se, ale co když národ je líný zvednout zadek od PC ? Jo, tady se to nadává a 'blije'....nic vic"....

Tohle je, bohužel, typická reakce mnoha lidí, kteří si myslí, že pouze nějakým zásadovým, okamžitým, či drastickým činem se dá něco změnit. Pro tyto lidi jsem napsal následující komentář, abych jim pomohl pochopit podstatu změn - a to nejen ve společnosti.

"Vědění" není nikdy zbytečné.

Lid se v žádné zemi sám od sebe NIKDY nevzbouří, dokud nepřekročí tzv. bod varu. Jak říká Gerald Celente, až nemá lid co ztratit, tak pak tzv. ztratí smysly a vyrazí do ulic (only when people don't have anything to loose, they'll loose it). Ale ne dříve. Ne, dokud jsou Kauflandy plné a většina lidí má na to, aby tam šla. Vyjímkou jsou povstání a revoluce, které jsou financovány a organizovány někým a za určitým účelem. Ale i tyto povstání musí mít nějaký podnět, kdy už je něčeho přespříliš a společnost se vzepře.
Mimochodem, kolik let již vyrážejí lidé do ulic v Řecku, nebo jiných zemích (o kterých média záhadně mlčí ) - a čeho tím oni protestující doteď dosáhli ? Stalo se Řecko úspěšnějším ? Postavilo se na nohy ?
Bydlel jsem, prozatím, ve třech různých zemích na dvou různých kontinentech. Mohu vás ujistit, že ve všech je to úplně stejné. Ve všech národ nadává sám na sebe, že k ničemu není a že se stejně nic nezmění. Nadává, že mu akorát vládnou elity bankéřů a nadnárodních korporací a jejich loutek, politiků. Nadává, že kdyby byl jejich národ co k čemu, tak by povstal a udělal přítrž. A že v jiných zemích jsou lidé progresivnější.....
Ale tito samí lidé pak hned jdou do McDonaldu, platí kreditkou některé z bank s nadnárodní kontrolou a kupují značkové oblečení vyráběné v novodobých otrokářských farmách. Takže podporují svým osobním chováním ten samý systém, na který nadávají.
Potkal jsem nedávno partu mladých Italů, kteří mi řekli, že oni národ protestujících nejsou a že každý doufá, že se něco nějak změní. Samozřejmě, nelze se dnes jen tak lehce vytrhnout ze systému, který je nastaven, ale svou trochou do mlýna lze onen systém nabourávat a nepodílet se tímto na finanční podpoře těch samých orgnizací, které nás ve svém zájmu zašlapávají do země jak špačky od cigaret, které už nejsou k ničemu použitelné a nikomu dobré.
Proto je třeba osvěty.
Například, v takové Americe jsou lidé tak ohloupnutí propagandou konzumerismu a sebeúspěchu, že i když je banka vyhodí z baráku na ulici a nemají co jíst, tak viní sami sebe - někdy právem, ale o to tady nejde. Jde o to, že propadli iluzi, kterou jim onen systém vydělávající na jejich nevzdělanosti a hlouposti vnutil a oni se z oné iluze vědomě nechtějí probudit. Když takovému člověku, který zrovna přišel o střechu nad hlavou, řeknete, že v některé jiné zemi by se mu to nestalo, protože by mu banka díky správně státem regulovanému systému nikdy nedala úvěr, o kterém dopředu ví, že je nesplatitelný, tak vám tento Američan řekne, že to je komunismus a že on by nikdy v takové zemi nežil. A jde bydlet do přívěsu ke známému na jeho pozemek, příjde o manželství a děti, ale 4. července (Den nezávislosti) bude zuřivě mávat americkou vlajkou a oslavovat Ameriku.
Toto jsou lidé, od kterých už nelze nic čekat, protože se svou vědomou nevědomostí dostali do bodu nenávratna.
Tudíž, nevěřme tomu, že vědění stejně není k ničemu.
Čím víc lidí si bude uvědomovat, jak opravdu systém funguje, tím hůř se systému bude dařit.
Ke změně systému není zapotřebí revolucí a převratů, nýbrž uvědomělosti občanů. Ne nadarmo nechal například Pol Pot v Kambodži při svém nástupu okamžitě pozatýkat a vyvraždit co nejvíce vzdělaných lidí.
Moc dobře věděl, že vědění je ta nejnebezpečnější zbraň v rukou lidu.

Kruhy v obilí - 19.8.2015 - Velká Británie

22. srpna 2015 v 21:48 | převzato


A jeden z komentářů na FB.
 • Prostor LáskyČíslo 9 je začátkem a koncem všeho a vším lidským životem na zemi v rovině materiální existence.
  Když sečteme všechna čísla numerologického systému, tj. 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 = 45, 4 + 5 = 9-vyjde nám 9.
  Nezáleží na tom, kolikrát jej sečteme nebo znásobíme se svým vlastním násobkem, to neplatí o žádném jiném čísle: 2 x 9 = 18, 1 + 8 = 9, 4 x 9 = 45, 4 + 5 = 9 - a tak dál do nekonečna.
  Hvězdný rok trvá 25 920 let. ( 2 + 5 + 9 + 2 + 0 = 18, 1 + 8 = 9 )
  Jakékoliv číslo stupňů rovnodennostního předcházení se rovná devět, například dva stupně trvají 144 let - tři stupně 216 let - pět stupňů 360 let atd.
  Těhotenství trvá 9 měsíců, než se dítě narodí.
  Průměrné tempo dýchání člověka je 18 dechů za minutu ( 9 ).
  Průměrný puls člověka je 72 tepů za minutu ( 9 ).
  Průměrný počet úderů srdce za hodinu je 4 320 - zase 9.
  Průměrný počet dechů za hodinu je 1 080 - opět 9.
  Za 24 hodiny se srdce stáhne v průměru 103 680x - což se rovná 9.
  Během 24 hodin průměrně vdechneme 25 920x - přesně to samé číslo, kolik je roků do jednoho velkého hvězdného roku.
  Koruna s devíti plameny je symbolem ..Kristova vědomí ,nejvyššho stupně ,kterého lze na zemi dosáhnout.Devítka je číslem zasvěcení a zasvěceného člověka,je to číslo Syna člověka.Devět stupňů očisty je třeba zvládnout na cestě k poznání a překonání pozemské oběti .

  Číslo 9 symbolizuje spojit Boží a lidské ,zvýšení vědomí,vzestup člověka do nadpozemské úrovně,přístup k duchovním vědám ,odložení duchovní pýchy,objevit něco skrytého v sobě a ve světě,uskutečnit Kristovo vědomí ,osvobodit se od potlačujicích mechanismů,každý musí splnit plán ,který je v něm obsažen a zaujmout své místo ,aby mohla být dokončená dokonalá proměna Země.Mnohé leží ukryto v hlubinách našeho Já...kdo se vydá na tuto cestu ...zažije uzdravení - POZNÁNÍM

Na křídlech intuice

20. srpna 2015 v 23:54 | Eva |  Slova a obrázky

Na křídlech intuice poznávej stále více,
nechej se vést a přinášej světlo,
aby vše kvetlo.
Paprsky vesmírné k Tobě letí,
ty velikou sílu v sobě mají,
láskyplně objímají...
Když dotknou se Tebe,
otevírá se samo nebe
a ty v tom okamžiku víš,
že obklopen jsi zázraky,
které se dějí nad mraky
a když je připustíš,
uvidíš je všude kolem sebe.
To pro Tebe tvořil Vesmír sám.
Plán probuzení vykonán.

E.L. 20.8.2015 , 23:52

.

Kruhy v obilí

19. srpna 2015 v 22:59 | video |  Záhady a tajemno
V posledních měsících se stále častěji objevují na různých místech zeměkoule " kruhy v obilí ". Ač je jejich frekvence tak častá, ve sdělovacích prostředcích se o nich nedovíme, spíše na FB jsou zveřejňovány články z různých míst. Následující video se mi moc líbí. Je z 18. srpna t.r.


Pojmenování obrazu

18. srpna 2015 v 1:00 | Eva |  Slova a obrázky
Dnešní obraz byl dokončen 18.8.2015 v 0:43.
Sice pro něj pojmenování mám . Dokonce dvě. Jedno, které přišlo potichu, druhé, které možná mysl ovlivnila . Nu, a to další čeká někde u vás.


Pro Tebe

13. srpna 2015 v 16:49 | Eva |  Slova a obrázky

Pro Terezku,
nejen pro ni, lesní palouk láskou voní,
duši uzdravuje, toho, kdo na víly věří, pozdravuje...
Kdo nevěří, ať tam běží,
oči a srdce otevřené má
a naslouchá větru v korunách,
poslouchá, co šeptá mech
a ve chvíli, kdy se mu krásou lesa zatají dech,
pocítí dotek víly malé,
všechno je v souhře tak dokonalé, že v úžasu zůstaneš stát ...
To je ta chvíle chvil,
tady jsem přece kdysi byl,
to znám nejen z pohádek...
To je návrat do míst,
která máš ukyatá hluboko v duši
a tvoje mysl možná tuší...
E.L. 13.8.2015


Na zemi se toho tolik děje...

11. srpna 2015 v 0:47 | Eva |  Slova a obrázky

Světlo pro Gaiu


V keři hlohyně Helenky

Také v docela obyčejném keři hlyhyně se odehrávají příběhy. Bobule se začínají vybarvovat do žluta, oranžova a poskytnou potravu kosům, kteří je milují.
Pozdrav patří Helence Louženské, jejíž fotografie najdete v rubrice hosté.
Ani se nechce věřit, že čas odměřuje 11. srpen. Léto se nějak rychle kutálí žárem a sv. Vavřinec je za dveřmi.
A já znovu volám déšť pro vyprahlou půdu.

Pomozte, prosím

10. srpna 2015 v 20:47 | z e -mailu
Pomůžete? Třeba i sdílením.
Nejsme sami, kdo v těchto horkých dnech trpí žízní. Na své domácí mazlíčky asi nezapomínáte, ale určitě byste měli myslet třeba i na ptactvo - kaluže jsou beznadějně vyschlé a ani ranní rosy není mnoho. Pomozte tedy ptáčkům. Jednoduše naplňte nádobu vysokou maximálně 5 cm vodou a umístěte ji na okno, na balkon, do zahrady - do stínu. Může to být miska pod květináč nebo pod truhlík, plastový podnos nebo třeba krabice od nanukového dortu... Existují i keramická a kamenná pítka, která jsou zároveň okrasou zahrady. Nezapomínejte ani na ježky a ostatní živočichy, rozmístěte nádoby s vodou po zahradě i pro ně. Vodu pravidelně dolévejte a občas misku vypláchněte.
Horní Rykytnice - chryzokol

10. srpna 2015 v 17:59 | video |  Kameny

Mapa webových kamer po celé republice

7. srpna 2015 v 17:38 Zajímavé knihy, odkazy

Jaké je u vás počasí ? Při pohledu na jednu z webových kamer na Lysé hoře je mi docela smutno. Nad Ostravou šedivá deka smogu. Kdepak jste srpnové noci plné hvězd? Ač je obloha bez mraků, marně každou noc hledám hvězdy. Jen jasný Altair je vidět. Najdete ho snadno třeba zde - https://www.stream.cz/dobyvanivesmiru/10003031-hvezda-altair

Dešťové víly

7. srpna 2015 v 16:02 | Eva |  Slova a obrázky

Volám vás, víly deště,
kde jste se zapomněly?
Volám vás, víly deště,
vyslyšte prosbu naši,
zem potřebuje pomoc vaši,
vláha je potřebná všude kolem ,
volám vás , víly deště,
zastavte se u nás ještě...
Snad s duhou si povídáte ,
příjemný déšť tam mícháte,
snad jste na nás nezanevřely...
Dešťové víly,
volám vás
a prosím stále ,zas a zas
a znovu prosím za nás lidi,
za zvířata, za stromy,
za lesy a pole,
za všechno živé,
slyšíte,
jsme dole?
Omlouvám se vám, prosím odpusťte,
děkuji vám, miluji vás,
víly deště,
čekáme na vás každý den...
Svět nádherný je přece jen,
když vody je dostatek,
přejme ji všem.

E.L. 7.8.2015Voláme kapky deště

7. srpna 2015 v 12:59 | z e -mailu |  Meditace
Milí přátelé, spřízněné dušičky !!
Od další spirit. spřízněné bytosti - pí. Zdeničky - jsem dostala vyzvání a zároveň Inspiraci, abychom spolu v meditaci "žádaly" o déšť .
Přeposílám vyzvání dále - pro ty z vás - či vaše podobně naladěné přátele, které toto vyzvání osloví .


Pí. Zdenka popsala v psaní svou vizi , ale je rovněž možné buď v meditaci požádat o ochlazení a životadárný déšť a nebo si vizualizovat vydatný "májový" deštík, který opláchne zeleň, svlaží půdu a osvěží vzduch.
Můžeme si představit, jak podvečerní příjemný déšť osvěžuje přírodu i vzduch, abychom si v noci krásně všichni odpočali .
ŽÁDEJME MOUDŘE ( a ne-ukvapeně - "pozor na splněná přání" !! ) .
Je-li nám horko, nedávejme až tolik pozornosti právě onomu parnu :: ( viz známé : kam směřuji svou pozornost - tedy svou ENERGII - tam to zároveň posiluji ) - naopak si třeba můžeme říkat, jak se těším a raduji, že se mohu vždy při osvěžujícím dešti volně nadechnout báječného svěžího vzduchu a vždy si v klidu představím, jak je to příjemné a jak se při tom cítím dobře a uvolněně .
:-)
Radostnému TVOŘENÍ pro DOBRO VŠECH zdar !!
MÍR a KLID ve Mně - MÍR a KLID ve VÁS !!
Namasté !!
S Radostí ,Vděčností a Láskou IVANA