Květen 2015

Okvětí vlčího máků léčí

30. května 2015 v 23:37 | převzato |  Zdraví, bylinky...
VLČÍ MÁKY k navození spánku a rovnováhy nervového systému.
Rudé plátky, neboli sukničky makové panenky sbíráme za slunečného počasí.
Při nespavosti, kdy vám nejdou vypnout myšlenky, při úzkostných stavech, vyčerpání, pocitech únavy a vyhořelosti přidejte do čajové směsi, kterou si připravte odpoledne a večer... a do týdne uvidíte.
směs 1.
Levandule 10g,
Lipový květ 10g,
Mučenka nať 15g,
Kozlík kořen 10g,
Mateřídouška 15g,
Květ vlčiho máku 15g
Směs 2.
Třezalka 20g,
Květ vlčího máku 15g,
Šanta kočičí 10g,
Dobromysl 20g.
(Při užívání antidepresiv se třezalka nedoporučuje)


Cvik pro uklidnění nervů

28. května 2015 v 20:37 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Velmi účinná technika, která účinkuje na 90 procent praktikujících lidí, je technika vyrovnání kyslíkového deficitu mezi levou a pravou mozkovou hemisférou.
Toto krátké cvičení nám pomůže nalézt nejen zpět ztracenou rovnováhu, ale má za následek i celkově trvalé zklidnění emoční složky. Cvičení začíná účinkovat po pátém až sedmém opakování. Cvičíme pár minut, dvakrát denně. Posadíme se ke stolu nebo do pohodlného křesla a pravou rukou si přidržíme pravou nosní dírku. Levou provedeme nádech v délce trvání šesti vteřin, po nadechnutí na vteřinu dech zadržíme a vzápětí uvolníme zacpanou pravou nosní dírku a plynule vydechneme. Toto zopakujeme osmkrát. Nejprve s levou nosní dírkou, potom s pravou a nakonec takto dýcháme oběmi taktéž osmkrát na šest vteřin a vteřinku zadržení s plynulým výdechem oběmi dírkami nosu. Účinek je takový, že se nám jakoby najednou rozlije v celé hlavě příjemné teplo a dojde k výraznému uklidnění celé nervové soustavy. Toto cvičení nám může pomoci daleko účinněji než každodenní ničení těla psychofarmaky. Je zřejmé, že používání zcela přesně cílených technik má své opodstatnění, neboť dosažené výsledky jsou často vyšší než u klasického způsobu léčby psychické nerovnováhy.
Jan Šejnost, poradce zdravého životního stylu


Krásné akce

26. května 2015 v 17:45 | Eva a Kamila |  Pro inspiraci
Takové krásné akce probíhají " nedaleko " nás. Kéž je takových více.
Synchronizace skulptury

26. května 2015 v 12:20 | Eva |  Pro inspiraci
Dostal se ke mně kousek králíčího pletiva.Hned mě napadlo, že si z něj udělám ohrádku, do které dám kompost a budu pěstovat rajče. Nápad neprošel a okamžite přišel další, že si vytvořím promačkáním vílu nebo anděla. Jako obvykle u mě- nápad vždy počká. A dnes jsem uviděla video. Uchvátilo mě. Taková synchronizace...Je to nádhera. Takové dokonalosti ta moje nedosáhne, ale to není důležité. Jde jen o to, že někde na světě už ten nápad byl, jen se tak ke mně přiblížil, dotkl se jemně a aby nepřišel v zapomnění jako spousta těch, které nikdy nebyly mnou realizovány , přišel v jiné podobě.
Nic z nápadů se nerodí asi v naší mysli, není to naše, jen nás navštíví myšlenka, políbí múza.
Tak se podívejte, jestli se váám líbí jako mně.


Jak se maluje na kámen

25. května 2015 v 21:21 | video |  Mandaly

Pět Tibeťanů

25. května 2015 v 20:48 | video |  Zdraví, bylinky...

Lichořeřišnice

20. května 2015 v 20:30 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Lichořeřišnice větší je rostlinou, jejíž léčivé účinky jsou nanejvýš pozoruhodné.. Je to přírodní antibiotikum, které nás mnohdy může ušetřit užívání syntetických preparátů.. V některých případech ničí dokonce i zlatého stafylokoka! Lichořeřišnice - zázračný zabiják bakteriízoom
Lichořeřišnici můžeme běžně najít jako rostlinu pěstovanou pro okrasu, často se lze setkat s tím, že její pěstitel ani netuší, že má na zahradě rostlinné antibiotikum.
Je to většinou plazivá jednoletá rostlina se zářivě žlutooranžovými, někdy i červenými květy. Kvete od začátku léta až po první mrazíky, které však nepřestojí a uhyne. Ze zanechaných plodů se však často opakovaně vysemeňuje na stejném místě i další rok. Je velice zdobná a navíc obdivuhodně léčivá..

Lichořeřišnice je silné přírodní antibiotikum
Jak ve své literatuře uvádí známý český bylinář Pavel Váňa, lichořeřišnice působí proti všem ze 46 kmenů bakterií Staphylococcus pyogenes aureus, které jsou častými původci zánětlivých onemocnění močových cest a ledvin. Někteří léčitelé a lékaři zaznamenali úspěchy použití lichořeřišnice i v boji s těžko vyléčitelným zlatým stafylokokem, který často odolává i jiným silným antibiotikům a ohrožuje zdraví nakažených i po mnoho let.
Tato bylina však ničí nejen stafylokoky, působí i například proti salmonele nebo streptokokům. Její užívání nás může v mnoha případech ušetřit syntetických antibiotických preparátů, nebo významně podpořit a zkrátit léčbu nemoci.
Lichořeřišnici je vhodné aplikovat jak při výše zmíněných zánětech močových cest a ledvin, tak i například při zánětech dýchacích cest. Jejím včasným užíváním můžeme infekční nákazu zlikvidovat nebo omezit už v jejím začátku. Působí i jako prevence nebo je skvělá pro doléčení proběhlých zánětů s hrozbou recidivy.

Proti padání vlasů, proti lupům i na ošetření kůže
Tato bylina se dříve často používala proti vypadávání vlasů a proti lupům, dodnes ji můžeme nalézt jako součást přírodních přípravků proti těmto potížím.
Čerstvá šťáva nebo obklady z rozdrcených listů mají dezinfekční účinek při aplikaci na poranění kůže, kde ničí případné mikroorganismy, které by mohly vést k zánětu.

Připravte si léčivý salát z lichořeřišnice
Nespornou výhodou této rostliny je, že jak list, tak květ i plod (semeno) jsou v čerstvém stavu jedlé. Listy a květy jsou výborné například do salátu, mají zvláštní kořeněnou chuť, trochu připomínající křen nebo řeřichu. Čerstvé utržené listy omyjeme vodou a pokrájíme na tenčí plátky, květy můžeme do salátu přidávat celé, jsou chuťově méně výrazné. Lichořeřišnice dodá salátu opravdu jedinečnou chuť, kterou si mnozí rychle oblíbí. Výtečná je také např. ve vaječné nebo sýrové pomazánce.
Semena se dají v čerstvém stavu konzumovat přímo z rostliny, pokud by se nám zdála příliš pálivá, můžeme je také přidat do salátů nebo pokrájená např. do pomazánek, nebo na chléb s máslem. Mladší, nedozrálá semena lze též nakládat do octa a používat místo kapari.

Užití ve formě čaje, tinktury nebo tablet
Listy lichořeřišnice lze také sušit pro pozdější užití. Připravujeme z nich nálev, který v případě potíží užíváme jako čaj.
V našich lékárnách dnes už běžně seženeme tinktury a tablety s výtažkem lichořeřišnice, které jsou cenově dostupné pro každého. Dokonce existují i přípravky pro přírodní léčbu našich zvířecích miláčků s výtažkem této byliny.

Recept na nálev / čaj z lichořeřišnice:

1 vrchovatou lžičku řezaných sušených, nebo 2 lžičky řezaných čerstvých listů zalijeme šálkem horké vody, necháme cca 10 minut luhovat, přecedíme
- v případě potíží můžeme užívat 3x denně, nebo 1x denně jako prevenci

Pokud tato okrasná rostlina již obývá vaši zahradu, neváhejte ji ochutnat - osobně doporučuji lichořeřišnici na chléb s máslem, je to občerstvující léčivá pochoutka. Pokud ji na zahradě nemáte, rozhodně na ni nezapomeňte příští rok.. při troše péče potěší vaše oko i tělo pěstovaná třeba i ve větším květníku.


--
použitá literatura:
Magické rostliny - Volvox Globator
Průvodce bylináře Pavla celým rokem


Snížení krevního tlaku do pěti minut

18. května 2015 v 12:25 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Zajímavý článek jsem našla zde. Nemám ale ověřeno.

Snižte si vysoký krevní tlak do 5 minut bez léků!

Přírodní terapie umí být často velmi účinná, pomáhá i lidem, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem (hypertenze). Za vysoký krevní tlak lze považovat hodnoty 140 na 90 a víc. Výhodou přírodní terapie je, že není potřeba užívat léky, které mají mnoho vedlejších účinků. Snižte si krevní tlak bez léků!
Příčiny a možné následky vysokého tlaku
Existuje mnoho příčin přispívajících k vysokému krevnímu tlaku, jako například nadměrné solení, cukr, nedostatek bílkovin, málo pohybu, obezita, užívání hormonální antikoncepce, atd.
Snižte si krevní tlak do 5 minut!
Nezoufejte, krevní tlak můžete dostat pod kontrolu do 5 minut!
Když jsou svaly přetížené stresem, stanou se ztuhlými a cévy se v nich se stáhnou. To v nich pak vyvolává vysoký krevní tlak.
Vysoký tlak je nebezpečný, protože vyvolává přetížení srdce. To musí krev s obtížemi pumpovat, což ho vyčerpává.

První způsob, jak snížit krevní tlak bez léků

Na obrázku níže jsou znázorněny dva body - první pod kořenem ucha a druhý v jamce v blízkosti nad klíční kostí.
Body pro snížení tlaku
V prvním kroku prsty mírně přejíždějte po čáře mezi těmito dvěma body směrem shora dolů. Netlačte příliš, v tomto případě nejde o klasickou akupresurní masáž, ale o jemnější aktivaci bodů.
Udělejte to 10x na každé straně krku.
Ve druhém kroku masírujte místo v okolí druhého bodu po dobu přibližně 1 minuty na jedné straně a další minutu na straně druhé.
Nyní už masírujte o něco silnější, avšak ne tak, aby to vyvolávalo bolest.
Když skončíte, váš krevní tlak by měl spadnout na normální úroveň.

Druhý způsob, jak snížit krevní tlak bez léků

Při tomto způsobu půjde zase o masáž akupresurních bodů.
Tyto body se však nacházejí v zadní části hlavy, těsně pod lebkou v malých prohlubních na obou stranách krku, viz. obrázek dole.
Gbod
V tradiční čínské medicíně se označují také jako body GB 20.
Masáž můžete provádět kdykoliv během dne, když máte volné ruce.
Nejlepší je dělat ji pomocí palců obou rukou způsobem, jaký je uveden na obrázku níže.
Masírování
Pokud vám to nevyhovuje, tak uvedené body masírujte i rukama zespodu pomocí ukazováčku a prsteníčku.
Výhodou tohoto druhého způsobu je, že působí nejen na snížení krevního tlaku, ale celkově na jeho optimalizaci. Tedy i na jeho zvýšení v případě, že je příliš nízký.

Bez - recepty

17. května 2015 v 22:37 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Bezová marmeláda:
10 čerstvých bezových květů /otrháme od stopek a zalijeme
750 ml převařené vody - necháme v chladu 3 dny.
Třetí den scedíme, přidáme šťávu z 1 citronu, přidáme
200 g želírovacího cukru a vaříme 1 minutu, poté přidáme 200g krystalového cukru a vaříme cca 7 minut /pro lepší chuť, nebo různé varianty přidejte skořici, hřebíček, nebo pomeranč/
Med z květů černého bezu
30květů, 1 citron pokrájený na kolečka povaříme v 0,75lt vody 10 minut, poté necháme do druhého dne. Druhý den scedíme, přidáme 1,5kg cukru a vaříme do zhoustnutí. /Pro zvýraznění chuti můžeme přidat skořici/
Bezový sirup:
Sirup 1:
40 bezových květů zalít 2lt vody a necháme přes noc.
Ráno scedíme a přidáme 1kg třtinového cukru a povaříme 20 minut.
Přidáme šťávu z 1 citronu /pro jinou chuť z pomeranče/ a povaříme 5 minut.
Horké naléváme do lahví a uzavřeme.
/Sirup vydrží půl roku, když ho uskladníme na chladném místě/
Sirup 2:
40 bezových květů zalít 3lt vody a nechat přejít varem. Přidat šťávu ze 3 citronů a nechat do druhého dne.
Druhý den scedit, odměřit obsah a přidat třtinový cukr v poměru 1:1 /na 1lt tekutiny dát 1kg cukru/. Vše pomalu přivést k varu a míchat do úplného rozpuštění cukru. Horké nalít do sklenic, uzavřít a dát vzhůru dnem.
/Sirup vydrží půl roku, když ho uskladníme na chladném místě/
Šumivý bezový nápoj
Převaříme 4lt vody které necháme vychladnout. Přidáme 4 velké květy černého bezu, 0,5kg cukru, 1 omytý, na plátky nakrájený citron bez jader a 1/8lt ovocného octa. Nalijeme do 5lt sklenice na zavařování, převážeme plátnem a 3x denně s obsahem zamícháme po dobu 9 dnů.
Pak vše přecedíme na nalijeme do lahví se šroubovacím uzávěrem a uložíme na 3 týdny do chladu.
/Po otevření nápoj šumí/.
Ať se vše podaží a chutná.
Lenka

A já vkládám Bezové víly.


Nedělní pozdrav ze zahrádky

17. května 2015 v 22:19 | Eva |  Fotografie a jiné

Jsem tu spávně? Vykoukla houba na záhonku místo petržele.


Když zjistila, že jí nic nehrozí, zavolala celou svoji rodinu a slavila 3. máj.


Říká se jí Andromeda nebo kýhanka. Líbí se mi její růžové korálky .


Okrasný česnek se u nás zabydlel. Sláva.Řekli byste, že tomu šeříku je už přes šedesát let? Před dvěma lety jsme ho docela hodně seřezali a já pár let pozorovala jeho malý semenáček.Letos poprvé rozkvetl jediným květenstvím.Neroubovaný obyčejný šeřík a má naprosto stejné květy.Posílám jeho vůni a už běžím k azalce.


Moje oblíbená " bambulka " zatím v rozkvětu. A k houpačce jsem si pořídila druhou. Snad vydrží, roste totiž nedaleko borovice a azalky je údajně nemají rády. Tak jí domlouvám.


Sousedky o něco starší.


Hurá... lewisie se zvetila.I žulový balvan se na ni obdivně dívá.A tak tam rostou pospolu, růžová a bílá, jen semínka se nějak nechtějí uchytit.
Tak a letošní překvapení. Poprvé rozkvetla wistárie.


Byla jsem hodně zvědavá, jakou budou mít květy barvu. Překvapila.


A modřín? Světe div se, já rostu.


Já tak rychle rostu - zavolaly šišky. A to je dnes teprve 17. května.


Všechno letos nějak rychle rozkvétá, odkvétá... Kam ten spěch?
Klidný pracovní týden, bez spěchu, v pohodě ...

A kdybyste si fotky chtěli prohlédnou ve větším rozlišení, dala jsem je k sobě na FB do alba - Květen v zharadě - zde- Zjistila jsem, že tam je lze takto vkládat a přece jen větší fotka vypadá někdy lépe. Stačí na ni kliknout a prohlížet
Kolik letos vykvetlo tulipánů ? Zatím jsem otrhala 280 semeníků a ještě budu pokračovat. Nespletla jsem se, počítala jsem dvakrát.Zdravý nápoj

14. května 2015 v 18:27 | z e - mailu |  Zdraví, bylinky...
PŘEDÁVÁM ...

Tento zázračný nápoj existoval již před mnoha lety, kdysi ho přírodní léčitelé v Číně doporučovali nemocným.
Jistý pan Seto dokázal, že nápoj funguje tím, že se sám vyléčil ze své nemoci - z rakoviny plic. Pan Seto tvrdí, že nápoj mu doporučoval jeden slavný čínský herbolog. Pil ho tři měsíce a jeho zdraví se obdivuhodně zlepšilo, proto se rozhodl tento zázrak zdravé výživy zveřejnit.Je to výživa dosažitelná pro každého a s minimálními výdaji, proto chce pan Seto upoutat pozornost těch, co trpí nějakým druhem rakoviny, nebo jakýkoliv jinou chorobou, upozornit je na tento zázračný nápoj (který chrání organismus před rakovinou a jinými chorobami), aby se zotavili. Podle něj tento zázračný nápoj "brzdí rozvoj rakovinných buněk tím, že posiluje obranyschopnost organismu (imunitu) ".
Z čeho se nápoj vyrábí?
Recept je velmi jednoduchý, potřebujete pouze:
1 červenou řepu
2 mrkve
1 jablko
Postup:
Vše je třeba pořádně umýt, očistit, nakrájet na malé kousky a umixovat s trochou minerálky. Můžete použít mixér, případně "Frud Juicer". Komu se žádá, může přidat i trochu citronu, aby měl nápoj občerstvující chuť. Nápoj třeba vypít hned po přípravě, neskladovat!
Kdy pít tento nápoj? Hned ráno a nalačno! Po hodině byste se měli nasnídat.Pokud chcete, aby se výsledky dostavily rychle, pijte nápoj dvakrát denně: jeden pohár ráno a druhý před 17:00.
Je důležité, abyste nápoj vypili hned po jeho přípravě, nikdy to nebudete litovat!

Tento zázračný nápoj účinkuje při následujících onemocněních:
1. zabraňuje vzniku rakovinových buněk / již vzniklým zabraňuje se dále rozvíjet,
2. chrání před nemocemi: a) jater,
b) ledvin
c) pankreatu,
d) také před vředy
3. a) posiluje plíce,
b) chrání před infarktem srdce a vysokým krevním tlakem.
4. Posilňuje imunitní system.
5. Je dobrý na: a) oči (zrak),
b) odstranění červených nebo unavených očí, nebo pocit sucha v očích.
6. a) Zlepšuje fyzickou kondici,
b) odstraňuje bolesti svalů.
7. Odstraní z těla škodlivé látky:
a) pomáhá se vyprázdnit, (zabraňuje zácpě),
b) pokožka bude zdravá a zářivá, pomáhá i při akné.
8. Pomůže při infekci v hrdle.
9. Tlumí menstruační bolesti.
10. Odstraní sennou rýmu.

Tento nápoj nemá žádné vedlejší účinky a má vysokou výživnou hodnotu. Je také velmi účinný, pokud potřebujete zhubnout.
Pokud dodržíte správný postup, už asi po dvou týdnech si uvědomíte, že váš imunitní systém se (díky jablkům) zlepšil.
"To, o co se nepodělíš, zmizí. To, o co se podělíš, se znásobuje. Proč se nepodělit o poznatky, dobré rady, veselost a výbuchy štěstí? Kdo se podělí, získá dobrou odezvu! "

Kaštan

11. května 2015 v 22:42 | Pavel |  Zdraví, bylinky...
Kaštan je stromem naděje s jemnou energií…
Kaštany už někde kvetou, někde teprve ženou do květů. Načerpat trochu energie kaštanu je úžasné. Kaštan ve vás bude rozvíjet schopnost k ovlivňování ostatních lidí. Je také stromem naděje, protože vám pomůže léčit nemocnou duši, tiší její bolesti, a pomůže vám najít ztracené sebevědomí a jistotu. Zbaví vás neklidu a strachu. Je vzdáleným příbuzným dubu a tak mají podobné energie. Posiluje klid a pohodu. Naladí vás na humornou vlnu. Pomůže vám se srdcem, ledvinami a krevním oběhem. To že kaštan dává lidem naději, dokládá i příběh Anny Frankové, která za druhé světové války v kaštanu nalezla své "útočiště". Tato židovská dívka se po dobu dvou let skrývala před nacisty v jednom domě v Amsterdamu. Z vikýře, který byl jediným pojítkem s venkovním světem, Anna často vzhlížela právě na kaštan, který byl poblíž. Vytvořila si k němu silné pouto. Po dvou letech života v úkrytu byli však prozrazeni a Anna Franková umírá v koncentračním táboře Bergen-Belsen na tyfus v roce 1945. Její otec, Otto Frank, který koncentrační tábor přežil, v roce 1968 vyprávěl, že si za války nikdy neuvědomil, jak byl tento kaštan pro dceru důležitý. Přišel na to až poté, co si po válce přečetl její deník…Nadace Anny Frankové strom chtěla zachránit jako výraz naděje pro budoucí generaci a vzhledem k tomu, že strom nebyl v pořádku, nechala vypěstovat jeho odnož. Tento počin se později ukázal jako skvělý, protože tento kaštan byl při silném větru v roce 2010 zcela zničen. Nový strom, potomek původního kaštanu měl již v roce 2008 více jak dva metry a měl by být zasazen na původním místě. Mimochodem, když už tady píši o této ne zrovna povzbudivé době, můžeme zmínit, že se kaštany v době války používaly i na mouku místo pšenice. Ale pozor!! Byl na to trochu zdlouhavější postup, protože kaštany nejsou jedlé z důvodu obsahu některých látek pro tělo nepřijatelných!! Kaštany se několik dnů musely luhovat, aby se z jader odstranily saponiny a hořčiny, poté se jádra usušila a namlela na mouku. Kromě toho se kaštany dají dobře používat třeba na praní prádla, z kaštanů jdou dobře udělat třeba i mýdla a pro muže je to dokonalý čistící prostředek, jak z rukou odstranit třeba mastné skvrny od oleje nebo sazí. Podobný účinek má třeba většině mužů známá Solvina. Také se mouka z kaštanů dá používat na čištění kamen, řetězů kol atd. Dalo by se toho napsat o kaštanu opravdu hodně, ale nejpodstatnější je to, že nám dává naději, pocit klidu a pohodu. Tak nezapomeňte, až půjdete kolem kaštanu, nasajte do sebe trochu jeho dobrosrdečnosti… Přeji všem úspěšný a veselejší začátek týdne, Pavel


Jak mluvíme, tak žijeme

11. května 2015 v 0:37 | z e - mailu |  Slova a obrázky
Fakt, že slova jsou energie, že myšlenky tvoří i boří, už přijala řada z nás. Stále se učíme dávat si pozor na věty, které vyslovujeme, přesto nám občas ulétnou od pusy slova nepříliš vhodná. Zvláště mladí lidé mají ve zvyku před zkoušením prohlašovat " to snad nepřežiju", " z toho mě snad klepne " , " to napíšu blbě, to nedám "a jiné negativní formulky .Jejich neustálým opakováním jen zdůrazňujeme , co vlastně vůbec nechceme.
Přišel mi zajímavý e-mail na toto téma. NIČÍCÍ SLOVA - pozor na ně.

NIČÍCÍ SLOVA: NEVYSLOVOVAT!

[1]

Budeme mluvit o nástroji sebeprogramování, kterým KAŽDÝ DEN A
KAŽDOU MINUTU VYTVÁŘÍME SAMI SEBE; který uplatňujeme, aniž si to
uvědomujeme, a který je odpovědný za všechno, co se děje v našem
životě:

SEBEPROGRAMOVACÍ NÁSTROJ, který používáme automaticky, často
lehkovážně a velmi často až nebezpečně bezmyšlenkovitým
způsobem.

Tento sebeprogramovací nástroj má 2 názvy: jeden sofistikovaný a
druhý docela obyčejný a srozumitelný.
Ve vědeckých kruzích se užívá výrazu "verbalizace" a jde
vlastně o onu INDIVIDUÁLNÍ ZÁSOBU SLOV, kterou používá každý z
nás ve styku s jinými lidmi a k vyjádření vlastních myšlenek.

Jistě jste si všimli slova "INDIVIDUÁLNÍ" a pochopili, že v
něm je ukryt klíč.

A je to tak: jako nositel jazyka (nezáleží na tom, jakého) má
každý z nás NAPROSTO UNIKÁTNÍ slovní zásobu.
Právě tato slovní zásoba je mohutným sebeprogramovacím nástrojem.


Platí to doslova: JAK MLUVÍME, TAK TAKÉ ŽIJEME. Co sdělujeme, to
máme.
Slova jsou oděvem našich myšlenek. Energie slov má mocnější
strukturu a také mnohonásobně rychlejší (ve srovnání s energií
myšlenek) vliv na formování vnější skutečnosti.

Důkazů bylo uvedeno už tolik, že přidat k nim další snad ani už
není třeba.
Nicméně uvedu ještě jeden, natolik závažný, že byl bez výhrad
uznán za objev schopný léčit i ty nejnebezpečnější nemoci.

Jde o objev německého psychoterapeuta íránského původu NOSSRATA
PESESCHKIANA. Jako první objevil (a posléze se naučil zneškodňovat)
slova, která programují nezdravé projevy těla.

Během času přesvědčivě dokázal, že škodlivá slova obsahuje
slovník každého člověka. Neexistuje jediný člověk, který by se
uchránil používání slov programujících zdravotní indispozici,
materializujících ji v těle a bránících jejímu vyléčení.

Doktor Peseschkian nazval souhrn těchto slov "organická řeč".
Organická řeč jsou podle něj slova a výrazy přímo ovlivňující
fyziologické orgány člověka.
Jistě sami dobře taková slova znáte, připomínáme některá,
abychom podtrhli, že to nejsou prostě jenom slova.
Ve skutečnosti je to opravdu ničivá, škodlivá energie, schopná
podlomit i to nejpevnější zdraví.

Všimněte si také, jak DOKONALE ZAMASKOVANÁ ta slova jsou, člověk
by prostě nevěřil, že slova napohled tak nevinná mohou tak silně
škodit:

* má trpělivost praskla
* lámal jsem si hlavu
* něco ho žere
* naleptávají mi duši
* ten mi leze krkem
* trochu mě přidusili
* to mi hlava nebere
* vysáli mi duši z těla
* pijou mi krev
* dlabu na to
* hází mi klacky pod nohy
* obrací se mi z toho žaludek
* jako by do mě kudlu vrazil
* je mi na padnutí (celý se třesu)
* ten mi sedí za krkem
* mám toho po krk
* ohrnovat nos
* zahnali mě do kouta
* zkus si vlézt do mojí kůže
* tlačí na mě

A tak dále..........

Zdá se nám, že používáme obecné metafory, ve skutečnosti však
zadáváme svému tělu přesné příkazy a tělo je dokonce ani
nedokáže neplnit - plnit je zkrátka musí.

Přestože doktor Peseschkian publikoval své závěry před relativně
krátkou dobou, byly už mnohokrát prověřeny.…
Zejména pečlivě byla zkoumána otázka: tvoří organická řeč
nemoc, nebo o ní jen informuje?
Ukázalo se, že ji tvoří.

Jinými slovy, byl tu předpoklad, že ničivá slova se v řeči
člověka objevují POTÉ, co propukla nemoc. Mělo se zato, že
podvědomí, které řídí veškeré fyziologické procesy, dává
tímto způsobem signál, že něco je špatně.
Tento předpoklad se však nepotvrdil.

Nyní se s jistotou dá tvrdit, že obraz je přibližně takový:
ČLOVĚK NEJPRVE ZAŘAZUJE NIČIVÁ SLOVA DO SVÉ ŘEČI (VKLÁDÁ
PROGRAM URČITÉ NEMOCI) - TEPRVE POTOM NEMOC PROPUKÁ.

Přičemž ne jakákoli nemoc, ale přesně ta, která byla
proponována.

A co je pozoruhodné, když rozpoutají nemoc, ničivá slova se ještě
pevněji usazují v aktivní slovní zásobě - a rozhodně ne proto,
aby na ni upozorňovala (signalizovala ji).

ÚKOL NIČIVÝCH SLOV je zcela jiný - PODPOROVAT NEMOC, vytvářet
jí podmínky, aby "žila a vzkvétala".
A je to zcela pochopitelné: organická řeč je samostatný psychický
program a má zcela podložené poslání - podporovat to, co
vytvořila.

Možná jste si teď všimli, že máte jisté těžkosti s výběrem
slov a musíte si vybavovat některá, která z vás dříve vyletovala
bez problémů.

CHCI VÁS POŽÁDAT: HLÍDEJTE SI ŘEČ.

Ne, ne svoji řeč, to ani bez speciálního vyškolení není možné.
Všímejte si spíš toho, jaká ničivá slova se objevují v řeči
vašich blízkých.

Jenom se vyhněte "kázání".
Berte v úvahu, že lidé, ti blízcí zvláště, nemají rádi
poučování a nabádání.

Prostě si s nimi popovídejte o tématu, dejte jim přečíst tenhle i
jiné články, poskytněte jim zkrátka možnost, aby si závěry
udělali sami. A vyvodili z nich nějaké rozhodnutí.

Pamatujte, že individuální řeč člověka je něčím, do čeho se v
žádném případě nesmíme hrubě vměšovat.

Věnujte pozornost také vlastní řeči, případně požádejte člena
rodiny nebo partnera, aby si jí všímali. Možná už v brzké sobě
dokážete zlepšit svoje zdraví a budete se cítit lépe díky této
jednoduché, ale velmi efektivní metodě.

Děkuji za zaslání, Liduško.

Miluji tulipány

11. května 2015 v 0:34 | Eva |  Fotografie a jiné
Tulipány si to umí, panečku, načasovat.Rozkvetou vždy, když nastanou ty nejteplejší dny dubna. Potom je jejich barevné trvání tak krátké. Škoda. Záběry jsou z 26.4.2015


Ráda se dívám do jejich středů ...Před plotem, za plotem, žlutá patří dubnu...U zlobivé pivoňky. Dřevitá pivońka mívá nasezeno hodně poupat, ale obvykle jen dvě nebo tři vykvetou do barvy, ostatní se promění v hnědavou kouli, která zeschne.Letos se hnědé okvětí proměňuje a má uprostřed dokonce zelenavé lístky.Zkrátka zlobí.


Na nakloněné rovině...


Zůstal už jediný...Ostatní zmizely.


Oříznutý obrázek, protože jsme si nevšimla v záběru svých bot.


Některé tulipány mají bílé středy, ale tady jsou praví sourozenci.


Dvě a tři a čtyři... Počítat budu , až odkvetou.
Pod modřínem...


Před modřínem...


Z ptačí perspektivy ...
Fascinující blizny, pravidelné středy, takové mandaly...
Zkuste si tipnout, kolik tulipánů nám letos vykvetlo? Začala jsem dnes otrhávat semeníky.


Moudro

10. května 2015 v 22:30 | James Redfield |  Citáty
Moudro autora knihy Celestýnské proroctví.

"Duchovno neznamená jen věřit v jakési abstraktní božstvo. Vyžaduje to hledání úplně jiné dimenze života, té, jež funguje pouze duchovním způsobem.
Jakmile ji člověk objeví, uvědomí si, že vesmír je plný náhodných setkání, intuice a záhadných shod okolností odhalujících vyšší smysl našeho života a celkově dějin celého lidstva. Pro toho, kdo po hledání procitne do této reality, je pak jedinou otázkou, jak tento záhadný svět skutečně funguje a jak je on sám zapojen do odhalování jeho tajemství…"
James Redfield

Chytré děti - pro zasmání

6. května 2015 v 20:44 | Petra Šolcová |  Slova a obrázky
Šimča (6) si prohlíží fotku, kde je se svým dortem, na kterém svítí dvě svíčky. Zamyslí se, načež se zeptá :,,Tati? A na týhle fotce už jsem mluvil lidskou řečí?"
Babička odchází domů a Šimča za ní volá:,,Ahoj babi! Já Ti přeju, abys nespadla ze schodů!"
Děti si hrají v pokojíčku a slyším Aničku, jak domlouvá Ellinčině panence:,,To nemyslíš vážně, v tom ty děti podporovat, dyť budou celý blbý!"
Večeříme a Šimča se mě ptá na co myslím.
,,No, přemýšlím, jak na Tebe, abys byl hodnější...!" odpovídám a malý myslitel vyhrkne:,,No, to nemusíš přemyšlovat, to já Ti řeknu!"
Jdeme po louce a říkáme dětem, že jsou tam v ohradě mufloni.
Ellinku to nadchne:,,Jééé, MUCHLONI!"
Děti za námi vlezou ráno do postele, dovádí, skáčou, lezou po nás.
Šimča křičí:,,Au au, Ani! Ležíš mi na nohou!"
Anička v klidu odpoví:,,Já Ti ležim u nohou,abys věděl, jak sem Ti věrná!"
Šimča chce vědět, kde jsou Himaláje. Vezmu dětský atlas a podávám podrobný výklad, jehož výsledkem si nejsem vůbec jistá. Šimča totiž zapíchne prst doprostřed Evropy a povídá nadšeně:,,Koukej, mami! Tady jsou další dvě Himaláje!"
Jsme na výletě a hledáme české granátky na jednom nalezišti. Strejda povídá dětem - ,,Ty bílý kuličky nesbírejte, to je hnojivo!"
Po chvilce se ozve z jedné brázdy Šimčův hlas:,,Já mám bílej!"
Anička hledá taky na poli granátky, jenže nemůže nic najít. Otráveně bručí:,,To je strašný, už ani diamant nemůžu najít!"
Zpívám si v kuchyni písničku:,,Mami, mami, vem mě do zoo, nebudu už nikdy zlobit jo ho hoo!"
Když se z obýváku ozve tenoučký hlásek Ellinky (2) :,,Já budu zlobit jo ho hoo!"
Šimča nechce do školky. Bolí ho všechno až po nehty.
,,Tati! Mě bolí páteř! Nemůžu do školky!" triumfuje nakonec, když ani s infarktem neuspěje...
Jelikož zaneprázdněný otec nereaguje, slyším z pokoje malého simulanta:,,A kde že je vlastně ta páteř?"
Jedeme kolem Léčebny dlouhodobě nemocných v Mostě, vysvětluji dětem, co to je.
Šimča se rozzáří a zeptá se:,,Sem za Tebou budeme jezdit, až budeš vyřízená, viď?"

Cviky na posílení stabilizačního systému

3. května 2015 v 19:49 | Václav Vocásek - video |  Zdraví, bylinky...

Jabloňová víla

2. května 2015 v 2:20 | Eva |  Slova a obrázky

Za úplňku Jabloňová víla
růžovou sukénku roztančila.
Májovým časem vůně procházela,
opojná , lahodná vůně jabloní,
duše se radostně rozechvěla
a zpívat chtěla o tom dni,
však slova někde v pozadí ukryta zůstala.
Tak v němém úžasu v objetí jabloně
stála pak nehnutě, s vděčností na dlani
hladila bílý květ.
Už bude svítání ...
Kosové probouzí se pomalu, vítají nový den.
Víla je ukryta v růžovém okvětí,
ptáci teď zpívají pro ni jen.
A také pro Tebe, maličký,
který se choulíš v peřince ,
krásný měj svůj sen.
Právě se tě dotkla jabloňová víla,
aby tě jemně pohladila...

E.L.

Zpěvný pták

1. května 2015 v 21:05 | video |  Videa


Váha stresu

1. května 2015 v 20:35 | z e -mailu |  Slova a obrázky
MOC HEZKÁ ÚVAHA, MUSÍM SE S O NI PODĚLIT.
Psycholožka se procházela po místnosti, zatímco publiku přednášela o zvládání stresu.
Když
pozvedla sklenici s vodou, každý z přítomných očekával,
že se zeptá
:
"Je sklenice z
poloviny prázdná
nebo z poloviny plná?"
Namísto toho se však pousmála a zeptala se lidí, kolik si myslí,
že sklenice váží. Odhadů bylo
mnoho. Ona však řekla:
"Na skutečné hmotnosti nezáleží. Záleží na tom, jak dlouho
sklenici
držím.
Pokud ji držím minutu, není to žádný problém. Když ji budu držet
hodinu, bude mě bolet
paže.
Kdybych ji držela celý den, moje paže by se cítila paralyzovaná.
Každopádně, sklenice je stále
stejně těžká, ale čím déle ji
držím, tím těžší se zdá."
Pak pokračovala: "Stres a starosti jsou stejné jako tato sklenice. Myslete na ně
chvíli a nic se nestane.
Myslete na ně o něco déle a začnou vás zraňovat.
A budete-li se jimi zabývat celý den, budete se cítit
paralyzovaní - neschopní cokoli udělat."
Je důležité nezapomínat své stresy uvolňovat.
Každý večer, co nejdříve to půjde, odhoďte všechna svá břemena.
Netahejte je s sebou celý večer až do nočního spánku.
Nezapomeňte svou sklenici včas odložit!
K R Á S N Ý
D E N!

Před chvíli jsem byla pod rozkvetlou jabloní. Vzpomněla jsem si na dřívější obrázek. Každý večer, když nemohu usnout, snažím se odpoutat myšlenky a zavíta tdo míst, která mám ráda. Snažím se tam procházet, pozorovat a soustředit se na příjemné pocity trávené na pasece v lese, u bublajícího potůčku, v mechu pozoruji houby.
Jednoho dne jsem šla k večeru k naší bříze. Objala ji, ale nepociťovala jsem , co obvykle vnímám. Pomyslela jsem: "Vždyť já tě dnes nějak necítím, co se děje? " Přiložila jsem hlavu ke kmenu a najednou " ucítila " nádhernou vůni dřeva, tak silnou, tak neuvěřitelně laskavou, teplou, dotýkající se mého nitra tak hluboce, že když píšu tyto řádky, cítím ji stále. Je nezapomenutelná. Moje milá bříza vzala mé postesknutí doslova. Udělala vše proto, abych ji vnímala do hloubi jejího bytí. Nejen vůně jarního listí. Abych ji ucítila. DÍKY, BŘÍZY, DÍKY STROMY.


Jeden z dávných pokusů o zobrazení břízy trochu jinak.


Nejen k zamýšlení

1. května 2015 v 20:10 | z e -mailu
Vážení přátelé,
přeju Vám krásný jedinečný slunečný den. Najděte se chvilku - pouhých 8 minut na toto video. Natočil ho americký student, kterému jej zablokovali na Facebooku, protože není v souladu s americkými zájmy. Sdílejte jej a posílejte svým známým, příbuzným a svým nejbližším. Je zapotřebí, aby se s nim seznámilo všech 7, 5 miliardy lidí, protože jde o bytí či nebytí lidstva. Mír není zadarmo a samozřejmostí a je navíc jedinečnou příležitostí jak vyřešit všechny problémy lidstva, a to bez věčných válek, které ničí a zabíjejí miliony lidí. Podaří se konečně zastavit válkychtivé prokletí lidstva? Může každý z nás pro to něco mála udělat? Nebo snad chceme totální konec lidského světa? Dáme snad přednost jaderné válce, která v prvním okamžiku zabije třetinu lidstva a dvě třetiny přeživších lidí budou závidět mrtvým? Ne, nechci strašit, ale obávám se, že krvežíznivých a válkychtivých mocných politiků, vojenských stratégů, generálů a zbrojařů, jakož i dobře sloužících médií, novinářů a redaktorů televizí a rozhlasu je čím dál více. Nenechme zvítězit zlo na planetě Zemi! Zabraňme psychopatům, aby Zemi vehnali do třetí a poslední světové války zároveň! Kdo má zabránit té katastrofě, když ne my - lidé obyčejní a moudří a kdy, když ne teď, když se haraší zbraněmi jak na Východě, tak i na Západě? Jak vidno, zdravý rozum se ve vrcholných politických kruzích vytrácí a je na čase změnit myšlení lidstva. Dosud platilo, že lidé sloužili politikům a každé 4 roky je poslušně volili na jimi předložených stranických kandidátkách. To je třeba změnit! Musí platit to, že politici slouží lidu, tak jako je tomu například v neutrálním Švýcarsku, kde občanské kandidáty občanů a referenda rozhodují o budoucnosti lidu a státu. Kéž se toho i v ČR dožijeme!
To Vám přeje Občanská iniciativa Čas na změny
ZA 8 MINUT POCHOPÍŠ TO, CO TĚ NIKDY NIKDO NEUČIL, NEŘEKL,NEUPOZORNIL TĚ NA TO....
TAK SE DÍVEJ,ČLOVĚČE........ABYS POCHOPIL!

Klikni na odkaz: http://youtu.be/ipe6CMvW0Dg

Pokud souhlasíte, s názorem studenta, můžete zkopírovat text a poslat dál. Děkuji.

Májový - Skřítek Májínek

1. května 2015 v 1:54 | Eva |  Slova a obrázky
Všimli jste si, že v předvečer 1.máje stromy více voní? Že třešeň má vůni jadrovou, jabloně nepopsatelnou a hrušeň nasládlou? A vůbec, popsat vůně není snadné. Proč také. Každý je asi vnímáme jinak stejně jako barvy. Včera jsem zkoušela napočítat odstíny zelené v zahradě. Když jsem došla k číslu 30, vzdala jsem to.
Posílám májové pozdravení.


Vloni to byly Májenky, letos Skřítek Májínek. Mějte se láskyplně májově...