Únor 2015

Automasáž

27. února 2015 v 16:54 | video |  Zdraví, bylinky...

Paní Marii Zítkovou, vitální cvičitelku jógy, jsem zhlédla před dvěma dny a dnes mi přišel e-mail s odkazy na videa s ní.
Děkuji paní Marii za příspěvek a dělím se s vámi. Pro mě znamení - tak už, holka, konečně cvič.
Pokračování automasáže
Akupresurní body na tlak, imunitu a oběhový systém.

Air - Johann Sebastian Bach

27. února 2015 v 15:35 | video |  Relaxace
Poslech Bachovy hudby údajně pomáhá zlepšovat paměť a podporuje matematické myšlení. Vhodné pro studenty. Krásná relaxace ...


Enkaustika Evy Kedroňové

26. února 2015 v 20:11 | E. a E. |  Enkaustika
Vemi často obdivuji tvoření Evy Kedroňové. Naposledy jsem vám ukazovala její tvorbu v rubrice Hosté.
Autorka umí velmi citlivě zachycovat ty nejjemnější doteky přírody a enkaustiku zvládá velmi dokonale.
Únor, takový měsíc - ušmudlánek. Asi proto má méně dní, protože jaro má sílu a snaží se ho vytlačit a zima zase mele z posledního. Nemá to únor vůbec jednoduché. Mysl zahradkářů mu ubírá sílu se prosadit, protože stále musí poslouchat":"Už ať je březen..." A tak únor s ušmudlanými botami kráčí zasněženým polem a zanechává po sobě černé stopy.


Nevím, jestli obraz je právě o únoru, ale evokoval ve mně ten předjarní pocit.
Následující obrázek, to je veliká síla. Příliv očistné energie, léčivá zeleň, zároveň uzemnění...Nádhera. Jako byste se stali součásti obrazu,jen vstoupit, vyzývá ...


Učaroval mě jako mnohé, které můžete vidět na FB zde.
Děkuji Evě K. za možnost zveřejnění a přeji jí, aby měla neustálou touhu pohrávat si s žehličkou a rozdávat krásu kolem.


The Sound Of Silence

26. února 2015 v 18:22 | video |  Relaxace

Důkaz nebe

25. února 2015 v 20:26 | z e -mailu |  Zajímavé knihy, odkazy
Děkuji Hance K. za její e-mail :

Ahojky, objednala jsem si:

Info o aktuální knize amerického neurochirurga Ebena Alexandera III. Proof of Heaven (Důkaz nebe),

Důkaz nebe (článek):

Odkaz na koupi knihy v češtině E. Alexander: Jaký je život po životě (jen za 142 Kč - akce) http://www.dobre-knihy.cz/jaky-je-zivot-po-zivote-147698.html (nejlevnější cena)

Ukázka z knihy:

V nebi
"Na začátku svého dobrodružství jsem se ocitl v oblacích, ve velkých, nadýchaných, růžovobílých oblacích, která ostře kontrastovala s tmavě modrou oblohou. Nad mraky - nesmírně vysoko nad nimi - se vznášela hejna průhledných, světélkujících bytostí a zanechávala za sebou dlouhé stopy. Ptáci? Andělé? Ta slova se prostě na ty bytosti nehodí, protože byly zcela odlišné od toho, co jsem poznal na naší planetě. Byly to bytosti vyšších forem. Shora se šířil zvuk, mohutný a zvučný jako oslavný zpěv. A já jsem byl zvědavý, zda přichází od těch okřídlených bytostí. Později, když jsem o tom přemýšlel, mne napadlo, že to mohl být projev jejich radosti. Ten zvuk byl jasný, téměř hmotný jako déšť, který cítíte na kůži, ale nezmoknete. Vidění a slyšení byly na tomto místě spojeny. Zdálo se, že tam nemůžete něco pozorovat, aniž byste se nestali součástí toho, aniž byste se s tím nějakým záhadným způsobem nespojili. A také v tom světě nemůžete něco pozorovat odděleně. Oddělenost tam neexistovala.
A stala se ještě podivnější věc. Po většinu mé cesty byl se mnou ještě někdo. Žena. Byla mladá a pamatuju se detailně, jak vypadala. Měla vysoké lícní kosti a hluboké modré oči. Zlatohnědé kadeře rámovaly její milou tvář. Když jsem ji poprvé uviděl, letěli jsme podél nesmírně složitého povrchu, v kterém jsem po chvíli rozeznal motýlí křídlo. Kolem nás byly miliony motýlů... Oděv té ženy byl jednoduchý, ale jeho barvy, světlemodrá, indigová a oranžově broskvová, byly nesmírně pestré jako vše ostatní. Dívala se na mě pohledem, za který byste se vzdali celého dosavadního svého života, ať už se v něm odehrálo cokoliv. Nebyl to romantický pohled ani pohled přátelství. Vyjadřoval něco vyššího, něco, co přesahovalo všechny formy lásky, které si umíme na zemi představit.
Promluvila ke mně beze slov. To, co mi sdělila, mnou proletělo jako vítr. Okamžitě jsem věděl, že je to pravda. Že svět kolem nás je reálný, že nejde o fantazii, o něco pomíjivého a křehkého.
Sdělení mělo tři části, a pokud by se to dalo přeložit do lidské řeči, řekl bych to takto:
"Jsi navždy vroucně milován a chráněn."
"Nemusíš se ničeho bát."
"Nemůžeš nic udělat špatně."
Ta zpráva mne naplnila obrovským a bláznivým pocitem úlevy. Bylo to, jako by mi někdo předal pravidla hry, kterou jsem hrál celý život, aniž bych jí pořádně rozuměl.
"Ukážeme ti tady mnoho věcí," řekla žena znovu, beze slov, jako by přímo do mne vkládala své myšlenky. "Ale vrátíš se."
... Pak jsem se dostal do obrovského prostoru, naprosto temného, nekonečného, ale zároveň nekonečně útěšného. Přestože tam byla naprostá tma, zároveň byl ten prostor plný světla. To světlo pocházelo ze zářící koule, která byla jakýmsi tlumočníkem mezi mnou a touto obrovskou přítomností, která mne obklopovala. Bylo to, jako bych se narodil do většího světa a světlo vedle mne bylo mým průvodcem, který mne doprovázel obrovským, kosmickým lůnem. Později, po návratu, jsem našel citaci křesťanského básníka ze 17. století Henry Vaughana, která poměrně přesně vystihuje toto magické místo, toto obrovské, inkoustově temné jádro bylo domovem Boha samotného...
Jsem si plně vědom, že je to naprosto mimořádné a neuvěřitelné, jenže to bylo všechno naprosto skutečné. Moderní fyzika říká, že vesmír je nedělitelnou jednotou. Není žádná oddělenost ve vesmíru. Všechno je vzájemně propojeno. Před mým zážitkem byly takové pojmy jen abstrakcemi. Dnes jsou pro mne realitou. Nejenže je svět vesmír definován jednotou, je také - teď to vím - definován láskou,"
popisuje dr. Alexander své prožívání NDE.

Další odkazy:
Eben Alexander: Nebe existuje (článek a diskuse): http://pravdu.cz/nde/eben-alexander-nebe-existuje


Thovt -Projekt lidstvo

24. února 2015 v 18:21 | Kerstin Simoné |  Zajímavé knihy, odkazy

Myšlení a jednání příliš často přenecháváte druhým. Uspokojujete se nepravdami a zkreslenými představami o skutečnosti. Vzápětí se pak vracíte ke každodenním činnostem a spoléháte na informace, jimiž vás krmí vaše média či věda.
Skutečnost, kterou žijete, je vždy zrcadlem kvality vašich myšlenek. Síla myšlenky stvořila váš svět; a je na vás, abyste tuto hru rozluštili a za rouškou zapomnění hlavně poznali pravdu. Přinesli jste si sem všechny nástroje potřebné k tomu, abyste vytvářeli skutečnost. Je to vaše rodové právo a nikdo vám ho nemůže vzít. Tuto schopnost však musíte sami v sobě objevit a správně ji použít. Přesto se mnozí z vás rozhodli pro spánek zapomnění.
Kráčejte s radostí, plní jistoty a důvěry. Nepokoušejte se vydat na tuto cestu s přáteli, neboť každý na ni musí vykročit sám. Samostatně jste vstoupili do této roviny bytí a sami musíte najít i cestu domů!
Nadešel čas velkého probuzení: vždyť nádherná planeta Terra je na cestě vzestupu. Je to doba změn a nové orientace. Probuďte se a konečně získejte znovu svoji svobodu.
Pokud jste si jednou umínili jít cestou poznání, žádná nízká síla vás z této stezky neodvede. Lidé, popravdě, co můžete ztratit? Poznání a vysvobození vašich duší vás povznese na nejvyšší roviny bytí, a světlo Pratvůrce opět pronikne nejjemnějšími částečkami vašich těl.
Skuteční konšelé vaší úrovně bytí mají v první řadě zájem, aby zamezili přílivu kosmických informačních vln na Zemi, které k vám z vesmíru nepřetržitě proudí. Ruší tedy všechny frekvence božského světla a různými prostředky se vám pokoušejí zabránit v tom, abyste reaktivovali svoji božskou 12vláknovou DNA.
Položte si a upřímně si i zodpovězte tuto otázku: Co je rychlejší než světlo? Napadá vás přitom něco? Co může být rychlejší než světlo a která energie ve vesmíru je nejsilnější? Co tvoří a řídí vaše životy? Co formuje vaše rozmanité skutečnosti, vaše reality? Nuže, je to síla myšlenky, a ta vůbec nepotřebuje složité pohonné hmoty.
Všichni jste tedy mimozemšťané. Jste tu proto, abyste v husté hmotě zvýšili svoji frekvenci. Tudíž vás naplňuje hřejivý pocit touhy, jestliže vzhlížíte ke hvězdám.
Zbavte se strachů a osvoboďte svého ducha. Důvěřujte a nepochybujte. Pochybnosti a strachy jsou vašimi největšími nepřáteli. Uvědomte si, že každá negativní událost, okolnosti či emoce vás mají pouze pevněji připoutat k vaší rovině bytí. Proto se vymaňte z labyrintu a transformujte vaše vědomí tím, že přijmete pravdu; a ona se pro vás stane každodenní skutečností.
Skuteční mocipáni této úrovně ztratí na vás vliv v okamžiku, kdy ve svém nitru znovu objevíte vlastní původ. Žádná moc světa nedokáže přerušit volání bytosti, jež si dokonale uvědomila svůj původ.
Neustále se oklamáváte tím, že se nedovedete přijmout, jací jste. Snažíte se měnit svůj zevnějšek a žijete ve strachu, že vás nikdo nebude milovat. Téměř všichni jste orientovaní navenek a nevnímáte zároveň, jak moc si tím škodíte.
Hrají si s vámi, snaží se vám v jakémkoliv ohledu předvádět falešnou realitu, a vy na to dobrovolně přistupujete. Nepátráte po tom, zda jsou věci opravdu takové, jak vám je servírují média nebo předkládá současná věda. Všechno přijímáte jako dané, a tím se stále více vzdalujete pravdě. Jakékoliv informace považujete za správné a reálné.
Všichni jste zde pouze proto, abyste poznali smysl a to, jak tato hra probíhá. Jste to vy, kdo inscenuje svoji realitu. A přestože to, co vám tu říkám, jste už slyšeli mnohokrát, stále ono vědění neuplatňujete. Nadále spíte a svůj život prožíváte skrze ostatní.
Bytosti, jež v příštích letech nebudou schopny docílit frekvence úrovně planety Terra a páté dimenze, budou nadále existovat v rámci vznikajícího hologramu Země.
Začnete vyzařovat krásu a lásku, neboť v nové dimenzi existují pouze hezké a pozitivní kvality duše. Budete se cítit jako v ráji a v ráji rovněž budete, protože na těchto úrovních neexistují životní okolnosti, jak je znáte teď.
Je jenom na vás, jakou realitu chcete prožít. Světlo a pravda se nacházejí hned vedle vás. Přestaňte o štěstí pouze snít. Vy je totiž můžete prožít, budete-li připraveni jít cestou pravdy.
Stejně jako vy lidé trpím pod vlivem mocných žijících na této úrovni bytí. V současné době se realizuje řada scénářů a já jsem stále více zamořována nejrůznějšími chemikáliemi. Lidstvo bezmyšlenkovitě ukládá do mého těla všechno, čeho se chce zbavit. Znečišťuje moře i vodní tepny a zvířata, jež žijí v proudech mého bytí, kvůli tomu nevýslovně trpí. Jste si vůbec vědomi toho, jak je voda důležitá pro vaše přežití? Jak významná je tato rovnováha v rámci přírody? Pokud ano, ptám se vás: Proč přenecháváte zodpovědnost za svůj domov bytostem, jež váš domov nerespektují? Proč nezacházíte s přírodou i se vším, co patří k vaší realitě, šetrně? (Gaia - Matka Země)
Zbavte se starých přesvědčení a pochybnostem nedejte šanci. Jste svobodní a všehoschopní. Můžete ve svém životě vytvořit cokoliv, nač pomyslíte, a prožívat krásu. Stačí k tomu zaměřená a koncentrovaná myšlenka.
Člověk nemůže ztratit nic, co mu náleží, ani u sebe neudrží nic, co mu nepatří.
Vyvarujte se proto jakékoliv umělé stravy; udělejte si čas a sledujte, jaké látky přijímáte do svého těla. Na obalech čtěte i text vytištěný drobným písmem, a pokud to je možné, vždy si připravujte sami čerstvé jídlo. Věnujte s láskou více pozornosti této předůležité části vašeho života! Zacházejte se svým tělem i tělem vašich dětí s respektem; odstraňte ze své blízkosti veškeré skryté jedy. Vyhýbejte se chemickým přísadám všeho druhu a chovejte se ke svému tělu zodpovědněji.
Mnohé z dětí, jež označujete za duchovně vyspělé, jsou zkrátka jen talentovanými a majícími otevřeného ducha. Takoví byste mohli být rovněž, kdyby vám v tom nepřekážel váš omezující rozum.
Co cítíte, jakmile slyšíte třetí světová válka? Napadá vás atomová válka nebo biochemické zbraně? Lidé, vy skutečně spíte! Válka, z níž máte takový strach, už dávno v plné míře začala. A vy jste uprostřed, jenom jste si toho ještě nestačili všimnout! Tato tichá válka se vplížila do vašeho života zcela jinak, než jste to předpokládali - skrze váš životní styl, způsob komunikace, či to, jak se stravujete nebo dopravujete.
Bytosti lidské rasy žijící na planetě Terra jsou - s výjimkou bytostí žijících na nízkých úrovních - jediné, jež se živí masem těl jiných duší. Je to zvrácenost, která se odehrává jenom na vaši úrovni bytí. Zvířata v naprosté a nezištné lásce souhlasila kdysi s tím, že budou podporovat váš proces uvědomění.

Ukázka z knihy Kerstin Simoné - Thovt - projekt lidstvo.

Anotace knihkupectví Kosmas
Thovt, egyptský bůh moudrosti, praotec magie, astrologie a univerzálních umění, je opředen mnoha tajemstvími.
Kerstin Simoné tlumočí ve svých knihách jeho jasná poselství. Thovt mluví o mimozemských aktivitách ve vesmíru, o jeho složení a o změnách, které se nyní odehrávají. Láskyplně a důrazně se věnuje i našemu každodennímu životu a odhaluje pravdy a moudrost, které byly v minulosti výsadou jen přísně tajných učení.
Naší úlohou je převzít zodpovědnost za sebe, za svůj život i za život našich dětí. Síla myšlenky je nejmocnější energií v Universu - a tento potenciál nosí každá lidská bytost ve svém nitru. Našeho božského dědictví však nevyužíváme, neboť jsme "zajati" v labyrintu falešných pravd, názorů a realit, které cíleně vytvářejí "opravdově mocní" na Zemi proto, aby nás zde udrželi v nevědomém a otrockém stavu. Skutečná změna a duchovní vývoj se mohou rozvinout pouze z jediného místa - z našich srdcí.
Smrt, jíž se většina lidí tolik obává, je rovněž iluzorní. Informace o smrti je uložena v našich buňkách jen od jistých dob, kdy došlo k manipulaci a následné degeneraci lidské DNA. Člověk je nesmrtelný tvor; jeho tělesná schránka je schopna žít stovky let. Stárnutí a očekávání smrti těla je pouze manipulovaná informace vložená do našich buněk. Toto "naprogramování" však můžeme změnit.
Kniha zprostředkovává dávné okultní učení přenesené jedním z největších učitelů lidstva do dnešních dob a oděno do nového šatu - je to kvantová fyzika s návodem, jak odkrýt své dřímající schopnosti a božskost imanentní všem lidem

Další ukázka je z e-mailu od autorky níže uvedených stránek. Děkuji za ni.


Naším společným původem

je neustávající neko­nečná láska

naší-našeho Matky-Otce, Prvotního zdroje

původce všeho bytí.

Každým nádechem a každým úderem srdce jste neoddělitelně spojeni s Prvotním zdrojem. Když si v zrcadle hledíte do očí, můžete se o tom přesvědčit - díváte se do očí svého Původu. Neboť všichni jsme navždy jedním, jsme dětmi a zkušenostními bytostmi Zdroje. Přijmete-li tuto skutečnost srdcem a budete ji žít, osvobodívás definitivně z vazeb hmoty a otroctví, jemuž lidskárasa podlehla. Otevře se vám nová cesta. Jakmile na ni vkročíte, ukáže se, že je to cesta l& aacute;sky a hlubokého poznání. Objevíte svůj původ a zaplaví vás vlna božské­ho poznání, na něž jste zapomněli; skutečnost, že jsme neodlučitelně spojeni a naplněni láskou ke všemu exis­tujícímu.

Měli byste se podle toho chovat ke všem bytostem na planetě Terra - s láskou, pozorností, respektem a vědomím, že každá z nich je vaší součástí. Velká část vaší reality se nevyhnutně rozptýlí a postupně se vám otevře zcela jiný druh vnímání. Chod událostí na vaší planetě budete sledovat jinýma očima a stále více si bu­dete osvětlovat i jeviště vlastního života. Nebudete se již toužebně obracet k zašlým časům, po něvadž jste vstou­pili na stezku pravdy - a vaší snahou bude ji stále více poznávat. Zjistíte, že čistá pravda je v životě vždy jed­noduchá a láskyplná. Můžete ji jednoduše praktikovat v životě. Je to čistá a jasná láska ke všemu existujícímu, poznejte a uvědomte si, že tvoříte se vším existujícím jednotu, a pociťte, jak se ve vás probouzí láska, jež vás spojuje s vaším původem.

Jste nekonečně milováni; musíte pouze odkrýt ces­tu domů. Klíč k tomu máte v sobě, hluboko ve vašem srdci. Kdykoliv zatoužíte po domově, stačí, abyste pou­žili tento klíč a otevřeli bránu ve vašem nitru. Pak vás od této lásky neoddělí žádná moc ve vesmíru, neboť lás­ka překonává temnotu. Je to nejmocnější energie Uni­versa. Její síla pramení v myšlence, jejíž podstatou je nejčistší energie. Nejkrásněj ší, nejčistší a nejdokonalejší myšlenkou je prapůvodní energie lásky. Od této její po­doby jste se velmi vzdálili - jste však živými podobami božské lásky.

Všechny stávající formy bytí, jestli je to člověk nebo zvíře, jsou čistým a nejkrásnějším vyjádřením božské lásky. Hleďte na život ve vás i kolem vás jako na tuto pravdu a před očima se vám odhrne mohutný závěs a tělo vám zaplaví božské světlo. Poznejte pravdu za lžemi a manipulacemi; vraťte se domů, ke svobodě. Je va­ším rodovým právem a dědictvím vašeho původu, abys­te kráčeli na Zemi, ve hmotě, šťastní ; a dokonalí.

Kdybyste dokázali vaším "doutnajícím" duchem uchopitopravdovost a nekonečnou lásku Prvotního zdroje, najednou by z vás opadly všechny starosti. Ne­existujenic, absolutně nic, co by bylo ve své "dokonalosti" krásnější a větší než Prvotní zdroj, pramen všeho. Jeho krásu a neskonale hřejivou energii lásky nedoká­že uchopit žádné myšlené, vyslovené či napsané slovo. Pouze svobodný, neomezený duch by se o to mohl pokusit, avšak neuspěl by, kdyby se pokoušel tuto nádheru vtěsnat do jakékoliv slovní formy.

Cesta zpět ke Zdroji je jednoduchá a jasná. Přece je však třeba nejprve se vysvobodit ze spletitých život­ních a věroučných vzorců. Úmyslně byly takto vytvoře­ny. Na cestě pravdy nepotřebuje nikdo žádné speciální techniky dýchání, výjimečná tělesná cvičení či způsoby meditace. Láska Prvotního zdroje, Pratvůrce, je čistá, jasná a nefalšovaná. Není vázána na dogmata ani na nic jiného a nikoho neposuzuje. Tato pravda je již hluboko ve vás, je vaší součástí. Využijte zde zprostředkované vědomosti ve vaší realitě a zažijete velké změny. Těšte se na probíhající změny a zvažte, zda chcete postupovat společně s planetou Terra, nebo jestli potřebujete více času, abyste získali hlubší poznání. Neobávejte se, nic se vám nemůže stát. Změna úrovní není nic, čeho by se bylo třeba bát. Je radostným momentem, který přináší svobodu pro každou bytost připravenou přizpůsobit« nové vibrační frekvenci.

Osvoboďte se z iluzí stárnutí, smrti, útlaku a hlavně se osvoboďte ze spletitostí procesů vaší úrovně bytí. Odhrňte závěs a vneste světlo do údolí zapomnění. Probuďte se z dřímot a proměňte se v sebevědomé bytosti. Nenechávejte se více ovládat a vykročte na vědo­mou, láskyplnou cestu svobody, na cestu domů, k původu všeho bytí.

Jste jedinečnou a neoddělitelnou součástí Prvotní­ho zdroje. Každý z vás existuje, jste výjimečnými zkuše­nostními bytostmi Pratvůrce. Jste nekonečně milováni a ochraňováni. Nezapomnělo se na vás, nejste ztraceni v nekonečných hlubinách Universa.

Doprovázejí vás skvělí pomocníci. Zavolejte je, aby vám pomohli při vašem osobním hledání cesty a pravdy. Mohou vám však pomoci jenom tehdy, jestliže o to poprosíte, neboť je to věc vaší svobodné vůle. Duchovní vůdce smí zasáhnout; avšak pouze tehdy, pokud mu to dovolíte. Napojte se na vaše průvodce z vyšších sfér - a ve vás i ve vašem okolí se projeví změny. Vyšlou vám znamení a pomohou vám nejrůzněj&sc aron;ími poukazy či znameními. Ukážou vám možnosti, jak se v okolnostech vašeho individuálního života budete moci stále více při­bližovat ke svobodě. Naučte se dešifrovat jejich znamení a pociťovat jejich přítomnost.

Ať má slova dosáhnou vašeho ducha a osloví vaše srdce, ukážou vaší duši cestu ke svobodě. Nenechejte se více připoutávat k této hutné zkušenostní úrovni a osvoboďte svoji deaktivovanou DNA z manipulované­ho stavu.

Stačí, rozhodnete-li se jít cestou poznání, což už změní její rotaci - zleva se začne točit doprava. Máte sílu a schopnost uvést tento proces na správné koleje. Nechť vaše odhodlání postupovat pravou cestou posílí láska a důvěra.

Ať se tak stane!

V hluboké lásce

Thovt
Kerstin Simoné : Thovt - Projekt lidstvoNostalgické ohlédnutí

23. února 2015 v 23:18 | Eva |  Fotografie a jiné
Jedna zapomenutá složka.Smazat, ponechat ...najednou si uvědomuji, že je z října roku 2012.
Jablůňka odrudy Boskopské dala první plod.


Moje oblíbená krásenka kvete nejvíce na podzim, kdy už je ohrožena mrazem.


Raduji se z květu růže vypěstované z řízku.


Obdivuji majestátnost i nezvyklou barvu vzrostlé slunečnice.


Ach, vy gazánie, tolik pupenů na zimu.To vám ale trvalo...


Miluji vůni muškátu, ale každý rok musím koupit nové. Láskyplný dík rostlině, která už mění formu.


Kmen břízy mění podobu a vrývá všelijaké obrazy. Copak tam vidíte?


Průhledy švestkou, která už letos není.


Také jí patří veliký dík. Dělala nám hodně radosti.


Můj oblíbený ptáček, fotka ne moc kvalitní, ale radost z ní byla tenkrát veliká. Pro ten okamžik blízkosti malého tvorečka.
Pro jeho něžný pohled, krásnou modř peří, pro jeho bytí samotné.


Nezapomínejme na budky. Včera bylo pozdě.


Sloupovitá jabloň

21. února 2015 v 23:38 | Eva |  Slova a obrázky
Malá sloupovitá jablůňka s růžovými květy stále čeká na zázrak, kdy opravdu udrží své plody do plné zralosti.
K tomu si pro letošek pozvala bytosti. Třeba se zadaří ...


S lehkostí podobné vánku roztančily se víly
schované v růžovém okvětí.
Některé kvítky kolébají,
aby jim sílu předaly,
proměnily je v plody,
k tomu jiné zpívají.
Jablůňko malá s růžovými kvítky,
měj víru v život svůj
a plodům už nevzdoruj,
drž pevně je v náručí své,
jsi silná a statečná,
dokážeš mnoho,
povídá jedna z růžových vil ...
To je ta chvíle chvil,
kdy kloním se stromu,
který od počátku tady byl.
Čekám na hvězdičku v červeném jablíčku,
děkuji za ni,
ospalé pupeny hladím svou dlaní.

E.L.

Hnízdo

21. února 2015 v 21:31 | Eva |  Slova a obrázky
Dnes jsem koupila novou budku jako vzor pro výrobu. Uvidíme.
O čem asi snili včera za úplňku ptáci ?


O čem asi sní ptáci,
když úplněk se vrací ,
když jaro na startovní čáře
prostřihne pásku a vyzve k cíli.
Špačci se vrací do dutin stromů,
vlaštovky do domovů pod krovy
a ostatní pak závodí, kdo obsadí
to nejkrásnější místo.
Bezpečné a klidné, jak domov má být,
nechat písně lásky rozeznít ...
Předjaří otevírá dvířka,
klid vnáší svit měsíce do noci plné hvězd ...
O čem sní asi letící na mnoha ze svých cest ?
O lásce sní, vždyť navrací se domů,
domů do svých hnízd
a nepřejí si nic víc
než klid a mír.
E.L.

Pro mír

21. února 2015 v 20:15 | Blanka Chakoshpour |  Slova a obrázky
►SPOLEČNÁ MODLITBA PRO UKRAJINU◄
PŘÁTELÉ,
VYZÝVÁM VŠECHNY, PROSÍM PŘIPOJTE SE KE MNĚ, KE SPOLEČNÉ MODLITBĚ - MEDITACI, ZA MÍR NA UKRAJINĚ. ZA SVOBODU A POKOJ V TÉTO ZEMI, ZA KAŽDÉHO VOJÁKA HNANÉHO DO PŘEDEM PROHRANÝCH A ZMANIPULOVANÝCH BOJŮ, ZA KAŽDÉHO OBYVATELE, ZA KAŽDÉ DÍTĚ, ZA KAŽDOU ŽENU, MUŽE, STARCE I MLADÉ. PROSME ZA KLID A MÍR NEJEN PRO ŽIVÉ, ALE I TY, CO JIŽ V TOMTO NESMYSLNÉM "BOJI" ODEŠLI.
V NEDĚLI 22. 2. 2015 VE 20:00 SE MŮŽETE PŘIPOJIT KE SPOLEČNÉMU SPOJENÍ NAŠICH MODLITEB, O JEJICHŽ OHROMNÉ SÍLE A VÝZNAMNU ZDE JISTĚ NEMUSÍM PSÁT.
SPOJME SE SPOLEČNĚ V ENERGII A PŘÁNÍ ZA VŠECHNY JIŽCH SE TO TÝKÁ.
Jakoukoli modlitbu zvolíte, bude to správné. Jen Vás prosím, vneste do ní soucit, ovšem NE lítost, NE strach, NE vztek, vložte MÍR A LÁSKU. Vložte do ní všechno to, co chcete, aby nastalo, co chcete posílit!!! Pomůže také, když si představíte svým vnitřním zrakem šťastné všechny zúčastněné.
PROSÍM O SDÍLENÍ! DĚKUJI VÁM! S Láskou, Blanka Chakoshpour

Andre Rieu

20. února 2015 v 16:16 | video |  Relaxace

Duhoví pomocníci

19. února 2015 v 19:57 | Eva |  Slova a obrázky
Před chvíli jsem zhlédla dvacetiminutové video Duhoví pomocníci - zde.
Je o ANDĚLÍCH A ARCHANDĚLÍCH a já si vzpomněla na dobu, kdy jsem o těchto bytostech nevěděla téměř nic, kdy jsem začínala s automatickou kresbou a mnohému jsem vůbec nerozuměla. Přicházely ke mně texty, sdělení, nebyla jsem si jistá, jestli je vše, jak má být. Jestli jsem vůbec normální. Trvalo to nějakou kratší dobu, seznámila jsem se s lidmi, kteří toho věděli více, prostě mi tak nějak přišli do cesty. Byla jsem nespokojená, že se musím učit ovládat PC,zoufalá, že techniku nezvládám, jak bych měla. A pak se to stalo. Vrátila jsem se z práce domů a nějak - ani jsem netušila proč - vyťukala jsem slůvko ARCHANDĚL.Dostala jsem se na stránky o andělích, poznala zajímavé lidi a vznikla dlouhodobá internetová přátelství. Toto období rozvíjení a neustálého poznávání jsem vložila stručně do předcházející věty jen proto, že není pro vás důležité. Každý to máme trošku jinak.
Od dětství jsem cítila, věděla, že bytosti existují, ale výchova, škola, mě zavedly na cestu zapomnění .Z ní ale vedly stezky, kterými jsem procházela v okamžicích, kdy jsem byla v přírodě nebo jsem se tam snažila vstoupit ve chvílích rozjímání. Nebyl internet, nebyly knihy s duchovní tématikou. Dnes vím, že ani informace nebyly pro mě důležité, protože přišly až v době, kdy jsem měla čas je přijmout a byla jsem připravena je pochopit. Tomu předcházela ale dlouhá cesta.
Dnes je ale vše zrychlené, textů nadmíru a hledání ? Dnes už vím, že stačí pomyslet, informace se dostaví.
Tak se stalo i dnes. Přemýšlela jsem, co bych vložila na blog, aby dnešní povídání bylo osobnější. Skener mi nefunguje, nemohu skenovat obrázky, došla barva v tiskárně .Fotky? Ach, Duhová poselství, mám vůbec pokračovat po přečtení jednoho článku z Parlamentních listů ? Zmocnila se mě beznaděj, když i paní Táńa Fišerová ...
A opět se něco stalo. Pokračovala jsem v rolování Fb stránky a objevila video s pojmenováním mně blízkým - Duhoví pomocníci.
S duhou mám mnoho zážitků. Konečně i pojmenování blogu souvisí s mou první výstavou , kdy jsem hledala pro ni název a on přišel sám. Duhová poselství. Proto dnes v článku vkládám odkaz na video pro ty, kdo ho třeba budou potřebovat.
Obrázek Poslové duhy.

Princezny Duhy


Cesty duhových ptáků


Princezny duhy 1

Duhoví ptáci


Cestou Duhy


Můj Rozum vybíral obrázky, v jejichž pojmenování se vyskytuje slůvko "duha". Moje srdce ale ví, že v každém z obrázků psalo duhové pero, barvy míchala paní Duha a já jim k tomu jen přenechala ruku. Nechala jsem se vést. Nic víc.Protože andělé se ukrývají ve všem. V každém květu, rostlině, oblázku i stromu.


Snaží se stavět duhové mosty mezi námi, abychom si více rozuměli, abychom pochopili, co se děje kolem nás.
Zdá se mi, jako by v současné době bezmocně mávali křídly. Ale oni se nikdy nevzdávají. Určitě i my jim můžeme pomoci.


Mějte barevný den

18. února 2015 v 16:29 Pro inspiraci
Inspirace ze Švédska - ruční výšivka od Lucia Rosa Martins http://stitchinfingers.ning.com/profile/LuciaRosaMartinsPĚT TIBEŤANŮ - cvičení, které vás nabíjí energií a omlazuje

18. února 2015 v 15:58 | převzato

Cítíte únavu ? Jste podráždění a bolí vás páteř ? Už se nedokážete dívat na své ochablé svaly ? Tyto i další zdravotní problémy můžete vyřešit prostřednictvím řady cvičení 5 Tibeťanů. Jediné, co musíte udělat , je věnovat se cvičení alespoň 10 minut denně .
Pět tibeťanů představuje jednoduché cvičení, jehož úkolem je obnovit rovnovážné proudění energie v lidském těle. Pokud je v jednotlivých centrech hodně , nebo naopak málo energie a čakry " nespolupracují" tak, jak by měly, člověka časem sužují zdravotní problémy .
Už samotný název napovídá, že systém cvičení vznikl v Tibetu, kde lidé vědí, že fyzické i psychické problémy jsou způsobeny poruchami toku energie přes energetická centra - čakry. Pět Tibeťanů je jógový systém jednoduchých , ale velmi účinných cvičení , které stimulují energetická centra v těle . Známý je i jako Pět ritů omlazování.

UČÍME SE "PĚT TIBEŤANŮ"
Desítky webových stránek , videí v různých jazycích , knih i brožur nabízejí návod na to , jak správně cvičit 5 Tibeťanů . I když se dá cvičení naučit podle knížky , či videa z internetu , jednodušší je začít pod vedením instruktora, abyste si byli jisti , že cvičíte správně, " upozorňuje zkušená instruktorka .
5 Tibeťanů je cvičení přizpůsobeno dnešní rychlé době . Nevyžaduje mnoho času , není náročné a obejde se bez speciálního vybavení . A je vhodné pro každého bez ohledu na věk či fyzickou kondici . Základ tvoří 5 cviků , které se opakují . Konečný počet opakování každého cviku - ritu je 21. K tomuto cílovému číslu se dá dopracovat již v průběhu několika týdnů .
Jaká pravidla je třeba při cvičení dodržovat? " Cvičte jen tolik , abyste se cítili příjemně . Cvičení se věnujte každý den ráno, nebo odpoledne - ne těsně před spaním. Postačí 10 - 20 minut . Před cvičením si důkladně protáhněte svaly a šlachy , rozhýbejte klouby . Cviky se vzájemně doplňují, proto je ideální provést je všechny za sebou.
Je pro vás konkrétní cvik problematický a rádi byste ho vynechali ? Instruktorka 5 Tibeťanů doporučuje následující : " Pokud vám některý cvik dělá problémy , můžete jej vynechat a vrátit se k němu až tehdy, když získáte lepší kondici. Z počátku prostě budete dělat nácvik, seznamovat se se cviky. Hlavně nezapomeňte na správné dýchání a pozitivní mysl . "

Pravidelné cvičení 5 Tibeťanů prospívá tělu i duši . Mezi hlavní oblasti působení tohoto cvičení patří - zlepšení celkové pohyblivosti těla , aktivace krevního oběhu , lépe zvládání stresu , více energie a pozitivnější přístup k životu . Účinky cvičení se dostaví již po prvním týdnu. Pocítíte příliv vnitřní energie , budete výkonnější a méně unavení. Cvičení regeneruje organismus, působí proti stresu, depresi, bolestem zad, pomáhá získat štíhlejší postavu, zpomaluje stárnutí.

Cvičení 5 Tibeťanů
5 Tibeťanů je staré Tantrické cvičení přinesené a modifikované Tibeťany. Za 5 až 9 týdnů lze vypracovat až na konečný počet 21 opakování každého cviku . Pokud budete každý den cvičit těchto 21 opakování , vaše tělo bude mít energii 25letého člověka . Jsou registrovány případy lidí, kterým se ve vysokém věku zlepšil zrak , tak že odložili brýle , vyléčili se z ekzémů a mnoha dalších nemocí .
ENERGETICKÁ CENTRA - ČAKRY

Je to cvičení , které harmonizuje fungování energetických center - čaker , které přímo řídí činnost žláz s vnitřní sekrecí a tím harmonizují všechny procesy těla
..Pokud jsou všechny čakry v harmonii, je harmonický i život člověka.
Já cvičím s přestávkami 5 Tibeťanů již několik let. Naučila jsem se pěkně dýchat , což je opravdu asi nejdůležitější část, vůbec je nedělám tak rychle jako uvidíte na videích, ale spíše formou relaxace, zaměřené na ten správný způsob dýchání a koncentrace, což pomáhá při zvýšeném stresu , vyčerpanosti a únavě . Těhotné ženy by měly vynechat cvičení , stejně pokud trpíte vážnými poruchami páteře nebo kloubů . Je velmi mnoho vysvětlení jak je cvičit, ale já jsem našla před lety toto někde na internetu a proto neuvádím zdroj . Podotýkám , moje cvičení je mnohem pomalejší , než uvidíte na videích a osvědčil se mi, doporučuji ho .
Také bych nedoporučovala cvičit rity před spánkem, protože se tím zvyšuje vaše energie a špatně by se vám usínalo .
PĚT TIBEŤANŮ :
1.Tibeťan " KÁČA ", otáčení se / první cvik má urychlit otáčení jednotlivých energetických center těla - čaker.
Prvním krokem k tomu abychom se začali otáčet je zjistit , na kterou stranu se budeme otáčet
Jedna noha, na které se budeme točit, je pevná. Ta se během točení nesmí zvednout ze země

• stoj rozkročný - rozpažit obě ruce, jednu dlaň směrem nahoru a druhou dlaní k zemi . A teď si vyzkoušejte otáčení, a to tak, že se otáčejte za dlaní která je otočena k zemi . Když je to pravá dlaň,tak se otáčejte ve směru hodinových ručiček . Pak si změňte dlaně tak že ta která byla otočena směrem nahoru je dolů a naopak . Vnímejte pocity při otáčení na jednu a pak na druhou stranu. A vyberte si tu variantu která vám více vyhovuje - po zjištění se točte vždy ve svém směru maximálně však 21 krát . Pokud se někomu točí hlava, pomůže dívat se při otáčení na dlaň té ruky která má směřovat nahoru. Točit se můžete s otevřenýma nebo zavřenýma očima. Spíš doporučuji mít otevřené oči, zejména nemáte-li dostatečně bezpečný terén.

Následuje mezicvik, je to velmi důležitá součást celého procesu, protože nasměruje energii nižších čaker hlavně první, k sedmé na temeni hlavy. Zařazujeme jej po každém cviku.
Takže :
* Stojíme rovně , s mírně rozkročenýma nohama a uvolnění .
* Ruce jsou spuštěny hranami ukazováčků u sebe ,ve výši pohlavních orgánů
* S nádechem a současným sevřením konečníku a s představou směru energie od první čakry zvedáme dlaně ( jakoby každá dlaň hladila jednu polovinu trupu ) k sedmé čakře, a až do úplného natažení paží jako kdybyste dosahovali až do nekonečna .
* S výdechem ruce spouštíme a také kopírujeme pohyb energie rukama směrem dolů s představou, že vedeme stříbrného paprsek z nekonečna až k první čakře. Nadechujeme pomalu a stejně pomalu vydechujeme. Upozorňuji, že by někdo mohl mít problém dokončit nádech až nad hlavou. Pokud to nejde najednou, můžete to udělat tak, že první nádech směrem nahoru přivedete po srdeční čakru, znovu donadechnete - a dech následně vedete od srdeční čakry až nad hlavu ( říká se tomu kaskádovitý dech ). Mezicvik opakujeme 2x za sebou.
2. Tibeťan - " SVÍČKA "
V první řadě si je třeba uvědomit , že toto cvičení není žádné posilování svalů . Veškerou tzv. námahu co děláme, děláme pomocí dechu a stahování - svírání análu, konečníku či hráze - prostorem mezi konečníkem a pohlavními orgány / 1.čakra /

• Takže , ležíme na podložce na zemi , ruce volně vedle těla. S prudkým nádechem , přes nos , prudce zvedneme obě nohy tak aby svíraly s podložkou přibližně 90 stupňový úhel.
• Současně zvedneme hlavu k hrudi tak aby se dotýkala hrudi.
• Následně pomalu spouštíme nohy k zemi , s výdechem a úplným uvolněním. Opakujeme 21 x
* Následuje mezicvik:
3.Tibeťan - "PŮLMĚSÍC" Klečíme na kolenou , natažené tělo svírá pravý úhel vůči zemi a rukama si podepíráme svaly zadku tak , aby zachovaly natažené tělo i při následném pohybu .

* S prudkým nádechem se současným sevřením hráze se zakloníme do svého maximálního úhlu tak abychom byli zakloněni a ještě se nám od napětí netřásly stehenní svaly . Hlava je také zakloněná I v tomto záklonu s pomocí rukou na zadku jsme vyrovnaní a s výdechem, a současně uvolněním hráze se vracíme do výchozí polohy. Cvik opakujeme .
* Upozornění : Prsty na nohou jsou opřeny o zem .
Následuje mezicvik .

4. Tibeťan - MOST
Sedíme na podložce, ruce jsou při těle, dlaněmi se opřete o zem . Se sevřením hráze - konečníku as prudkým nádechem zvedneme směrem dopředu tak aby tělo tvořilo vůči zemi obrácené písmeno U , jako kdybychom chtěli udělat gymnastický můstek s tím rozdílem , že trup je vodorovně vůči zemi, a ruce a nohy jsou v pravém úhlu vůči zemi . Hlavu zakloníme .
S uvolněním hráze konečníku a současně s výdechem se vracíme do výchozí polohy. Opakujeme.
Následuje mezicvik .
5. Tibeťan - "STŘECHA"
Do základní polohy se dostaneme tak , že ležíme na zemi na břiše, zvedneme na ruce jen přední část trupu , přičemž tělo zůstává uvolněné a tvoří část oblouku . Nohy jsou na zemi a prsty jsou opřené o zem .
• S nádechem a sevřením hráze - konečníku s nádechem uděláme pohyb směrem nahoru tak, aby zadek byl nejvýše ,a tělo tvořilo trojúhelník se zemí - stříšku :
• S výdechem a uvolněním hráze - konečníku se vracíme do výchozí polohy. Opakujeme.
Poslední cvik který můžete a nemusíte ale je vynikající na dokončení, je následující :
• Leh na zádech , ruce při těle, ruce jen s nádechem vzpažíme prudce až za hlavu na zem.
• Potom s napnutím všech zádových svalů zvedáme ruce do pravého úhlu tak , že se nám dostanou nad obličej, přičemž při zvedání zadržujeme dech a současně napínáme špičky nohou jakoby jsme se chtěli prodloužit .
• S výdechem spouštíme ruce dlaněmi na obličej a chvíli je tam podržíme .
• Tento cvik opakovat dvakrát ne více .
Po cvičení je dobře si ještě chvíli v lehu relaxovat

Ještě pár poznámek :
* prudkost či rychlost pohybu je relativní a velmi individuální

* Není to posilování svalů - cviky se provádějí silou dechu
* není zde podstatná dokonalost provedených poloh - neznásilňujte se
* Začněte s prováděním každého cviku 5x, a postupně každý týden přidávejte o dvě opakování navíc. Cílem je postupné dosažení 21 opakování každého cviku. Další přidávání už není nutné.
* je dobře při nádechu se současným sevřením konečníku použít představu jako kdybyste vytahovali energii ze základní čakry středním kanálem až na sedmou .

Ukázka cvičení 5 Tibeťanů :
zpracováno a upraveno podle
http://www.2012rok.sk/ a
www.cvicte.sk + http://elizabehtin.wordpress.com/


Články z tohoto blogu je možné šířit v nezměněné podobě vždy s uvedením těchto stránek
jako zdroje, případně i těch, které já uvádím jako zdroj.


Krásný den

17. února 2015 v 10:53 | video |  Relaxace


Elena Hasna

14. února 2015 v 20:49 | video |  Videa
Dojala mě.


Cviky na zlepšení zraku a krční pteř

13. února 2015 v 22:46 | video |  Zdraví, bylinky...

...každý ať si najde cvičení pro svůj problémek či bolest...
https://www.youtube.com/user/cinskacviceni

Píseň Země

13. února 2015 v 20:13 | video |  Relaxace

Mandalkodávání 2 a "Pískohraní"

11. února 2015 v 18:05 | Eva |  MandalySkládej si lístky jako stránky v knize,
dej každému barvu,
ukaž své vize,
projev se linkou, co konce nemá,
mandala není nikdy němá.
Promlouvá k tobě ,
zpívá píseň,
odhání tíseň,
přináší klid,
učí tě chápat souvislosti,
je cestou ke tvé tvořivosti.
E.L.


Mandalky vznikaly pro obchůdek ve Valašské Meziříčí . Víte, co je " pískohraní " ?
Pojďte se se mnou podívat do přívětivých prostor, pokochat se škálou barevných písku a vyzkoušet trošku jinou techniku tvoření mandal. Uvidíte, že trpělivé sypání zrníček přinese nejen radost, ale také obohatí děti i dospělé o zvláštní energii, kterou s sebou přináší tvoření mandal. Podivejte se zde.
Moje oblíbená skladba

9. února 2015 v 16:10 | video |  Meditace

Nedělní pozdrav z Pusteven

8. února 2015 v 19:58 | Pavol Olbert |  Fotografie a jiné

Pro vás, kteří sedíte doma za kamny stejně jako já, přeposílám nedělní pozdravav pana Pavla Olberta z dnešních Pusteven.
Tak tento fešák - takový strážce hor - má srdce na dlani ve sněhové peřince.


Podívejte, jak majestátně stojí a hlídá tajemnou horu.


Krajkoví stromů ...


A vítr se sněhem tvoří ...Technika už je všude
Děkuji.Pavle, posílám všem pozdrav do Zubří.


Pro zasmání

8. února 2015 v 15:37 | Petra Šolcová |  Slova a obrázky
Petra Šolcová je maminlou tří dětí a zapisuje si jejich " vejšplechty " , které pak zveřejňuje v časopisech pro rodiče. Napsala mi.

Přejeme krásný den a posílám to, co jsem stihla napsat.......s pozdravem Petra Šolcová

Šimča se dívá na televizi.
,,Mami? Co je to Vatikán?"
Vysvětlím a dodávám, že tam žije hlava církve...
Šimčovi zajiskří očka zvědavostí:,,Jooo?? A vona tam žije jen ta hlava a upadly jí nohy???"

Ellinka(2) sedí na nočníku uprostřed obýváku a čte si knížku.
Anička a Šimonek:,,Teda, Elli! Ty smrdíš!"
Ellinka se nedá rozhodit, v klidu obrátí list a prohodí:,,Já nemrdim, mrdí knížka!"

Šimonek kreslí svou oblíbenou vílu a povídá:,,Já bych chtěl bejt holčička!"
Anička sedící vedle si odfrkne:,,To by ses musel nechat přeoperovat!"
Šimča se rozsvítí jako sluníčko:,,Tak jooo! A budu rovnou Zvonilka!"

Šimonek si povídá s babičkou, o své nové lásce, stavebnicích a panáčkách z obchodu Penny.
Rozplývá se a dodává:,,Až budu velkej, budu pracovat v Penny, sem tam si tam ukradnu ňákýho toho panáčka!"
Babička poznamená:,,No, to tam budeš dlouho."

Ellinka vyleze babičce na klín a povídá:,,Babi? Seš sexy?" Nečeká a poučí babičku,,Já jo!"

Čteme společně knížku, jako nadpis kapitoly je otázka - ,,Proč se Ježíšek narodil v noci?"
Šimča bleskurychle odpoví:,,Protože ho Marie neměla kam dát!"

Sedím na WC, jediném klidném místě u nás doma. Čtu. Najednou přiběhne Ellinka a houkne na mě:,,Umíš kadit?" Čekáním se nezdržuje a v letu volá:,,Já joo!"

Šimonek je nemocný, chystá se, co poví panu doktorovi....slyším:,,Bolí mě v krčku, mám kašel a taky prrrroblémy s nohama (zaráčkuje)."
,,Počkej, ty máš problémy s nohama?" ptám se ,,A jaký?"
Šimča předvádí názorně:,,Nooo, když je pokrrrčím, tak se mi ohnou!"

Stelu postele, Ellinka (2) po nich hopsá a zpívá si:,,Holka ALKOHOLKA!"

Anička si přeje k Vánocům štěně bišonka. Ellinka na devítiletou nepořádnici pohlédne a zamyšleně prohodí:,,Ježíšek neni blbá!"

Děti si rozbalují nadílku od Mikuláše a všimnou si, že maminka nic nedostala, Šimča se ke mě přitočí a povídá:,,Já ti dám z lásky to, co mi nechutná!"

Obírám makrelu k večeři, najednou kýchnu, že si ani nestačím zakrýt pusu a říkám:,,Tak a máme po večeři!"
Šimča zvedne oči od kreslení a povídá:,,Neboj, mami, tý rybě už je to jedno!"

Sedíme a večeříme, Šimča vstane a obřadně pronese:,,Kdo se narodil v Betlémě, ať se přihlásí!"

Ptám se Šimonka, jak se jmenuje jeho školková láska Barborka příjmením. Opovržlivě odfrkne a povídá:,,No přece Svatá, ne?! Když má svátek na svatou Barboru!"

Den před Mikulášem straším malého zlobila čertem. Zastaví se a povídá:,,Já ale musím zlobit, abych dostal brambory a měli jsme co jíst!"

Po Vánocích, které čítaly u nás dvě obr boule, jednu popáleninu o žehličku a odřený nos, modřiny nepočítám, jdu kolem pokojíčku a Šimča milující zrovna vílu Zvonilku mi zapáleně povídá:,,Trénuju tady vílí talenty, zrovna čaruju s vodou (zděsím se, načež mě dorazí) lítání musím ještě cvičit, to mi zatím moc nejde!"


Dnešní

7. února 2015 v 23:55 | Eva

Hlasy ptáků

7. února 2015 v 12:44 | Český rozhlas |  Zajímavé knihy, odkazy
Tam si vpravo najdete a vyberete ptáka, který vás zajímá a můžete slyšet nejen jeho hlas, ale také se podívat na hezké fotografie a přečíst výklad. Moc krásné.


Jak na posílení srdce a krevního oběhu

5. února 2015 v 22:30 | video |  Zdraví, bylinky...

Jak na bolest srdce a bušení srdce


Mandaly paní Aleny

5. února 2015 v 21:02 Hosté
Mým virtuálním hostem u mě doma byla dnes paní Alena z Minsku. A protože ukázka z její tvorby se mi více hodí do rubriky Mandaly, najdete ji v článku zde.