Leden 2015

Meridiální dýchání

30. ledna 2015 v 23:26 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Dá se využít v různých životních situacích - například silně stresových, velkém vyčerpání , při nemoci atd. Můžeme praktikovat i při běhání- špatně by se nám ale asi běhalo v pozici "ypsilon", takže si ji budeme udržovat jen v představě . Toto dýchání nám okamžitě zvýší kondici, protože představy podpoří tok životní energie v celém těle. Vyplývá z toho tedy, že bychom neměli praktikovat večer, protože bychom špatně usínali.
Přesněji řečeno, je to zjednodušené meridiální dýchání. Inspirací pro tuto techniku byly meridiánové cykly v knize Dr. Nadya Coattes Norman Jollyman "Jde o život". Cvičení se dá dělat i vleže, ale ve stejné pozici - v pozici "ypsilon".
Jen pro informaci - vychází se z faktu, že jinové dráhy jsou na neopálené části těla a jangové na těch, které nám sluníčko snadno opaluje.
Zpočátku je třeba ruce vzpažit v magické pozici ypsilon. Máme-li nějaké zdravotní příčiny proč neudržíme ruce ve vzpažení, necháme ruce svěšené, ale v představě si udržujeme pozici rukou ve vzpažení v pozici ypsilon. Při cvičení si vizualizujme tok životní energie po meridiálních drahách tak, jak je vidíte na obrázku / Obrázek jsem si vypůjčila z http://www.eldhwen.sk /
Podle Číňanů život začíná od plic
1.
Zhluboka se nadechneme - nasáváme energii ze Slunce a při výdechu si představujeme, že vzduch (energie) směřuje od plic (jin) po vnitřních stranách obou rukou přes dlaně až do konečků prstů. V konečcích prstů to pak doslova zabrní.
2.
Přes konečky prstů po vnější straně rukou ( jang ), ramenními pásy, po šíji, až na vrcholek hlavy nasáváme (vdechujeme) energii ze Slunce
3.
Z vrcholu hlavy po zádech, zadních stranách stehen, lýtkách a vnějších kotnících (jangová strana) až k prstům vydechujeme energii - směřujeme ji až do středu chodidla (reflexní ploška ledvin).
4.
Středem chodidla nasáváme (vdechujeme) energii Matky Země a představou ji vedeme po vnitřních stranách nohou, pánví, břichem až do plic, načež celý postup cyklicky opakujeme, a to nejméně třikrát.
Když nahradíme vydechování zpěvem prastaré mantry ÓM MANI PADME HUM - vyslovuje se ÓM MANI PEME HUM, vložíme do procesu velmi účinné a pozitivní vibrace . Je-li nám zima, velkým chladem zúžené energetické kanálky (meridiány) se tímto cvičením okamžitě uvolní, což je pociťováno jako velký příliv tepla.
Mantra MANI PADME HUM poskytuje mocnou ochranu před zápornými vlivy všeho druhu a různými formami nemocí - což je pochopitelné, jedovaté emoce otravují i fyzické tělo.A ještě k pozici YPSILON:
Pokud se čelem (třetím okem - nachází se mezi obočím u kořene nosu ) nastavíme ke slunci, přijímáme informace, které působí na hypofýzu a šišinku - epifýzu. Dvě malé žlázy v mozku s obrovským dopadem na náš život. Tak by se daly charakterizovat šišinka (epifýza, corpus pineale) a hypofýza. Pokud nevíte kde se nachází šišinka, namiřte ukazováky přímo za ušima směrem do středu lebky, kde se setkají, tam hluboko mezi mozkovými hemisférami má své místo.Mimo jiné funkce, ze kterých mnohé ještě nejsou probádané působí i jako měřič Světla v těle. Dělá to tak, že pomocí hypotalamu přijímá světlem aktivované informce z očí a pomocí hormonů informuje tělo a mysl o základních potřebách organizmu. Pokud bychom se podívali na šišinku pod mikroskopem, uvidíme, že tato žláza s vnitřní sekrecí je pokryta neobvyklou krystalovou strukturou, která funguje jako anténa a je vnímavá na elektromagnetickou stimulaci. Pokud se tedy nastavíme směrem ke slunci, stáváme se "lidským rádiem", které přijímá signál ze slunce. Pokud je šišinka anténa, co je baterie? Baterie je SOLÁRNÍ PLEXUS, který je v kontaktu s celým vesmírem a slouží jako prostředník komunikace mezi člověkem a vesmírem. Solární plexus je solární baterií, která nás zásobuje energií. Pokud je solární plexus nabíjen, přijímání šišinky je znásobeno. Nejlepší je nabíjet solární plexus tím, že se postavíte na slunce v POZICI YPSILON. Starodávní Řekové a Indiáni věděli, že pozicí Y přijímají sluneční éterické záření. Následně sluneční světlo aktivuje srdeční čakru, probouzí naši ENERGII a také probouzí náš šestý smysl - INTUICI /zkušenost "bleskového" náhledu, pochopení nebo nápadu /
Takže v pozici ypsilon se můžeme slunit a běžným způsobem zhluboka nadechovat a pomalu vydechovat, koncentrovat se při tom .na solar plexus Pokud nemáme ruce unavené. Později můžeme zopakovat. Myslím že v zimě, kdy je slunečního svitu málo, bychom měli tuto techniku využít každou slunnou chvilku / třeba i na balkoně, nebo si udělat přestávku práci o okna / Ale nejideálnější je to samozřejmě v přírodě, v parku.
SOLAR PLEXUSCo bychom měli vědět o páteři

27. ledna 2015 v 20:09 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Páteř je nejdůležitější orgán pohybového ústrojí. Bohužel si tento fakt uvědomíme až teprve tehdy, když bolesti páteře máme.
Málokdo se však zeptá: proč mě bolí záda? Měli bychom si uvědomit, že stav naší páteře závažným způsobem ovlivňuje stav našich vnitřních orgánů a tím i naši celkovou kondici. Každý obratel naší páteře je odpovědný za stav a funkci určitého konkrétního orgánu. Naznačení souvislostí stavů vnitřních orgánů. Naznačení souvislostí vnitřních orgánů s jednotlivými bloky

Mým hostem je dnes Patricie Fitzgerald

23. ledna 2015 v 18:43 | Eva a Patricie |  Mandaly
Dnes mě na FB velmi oslovily mandaly Patricie Fitzgerald. Důvěrně mně známé linie spojené do symbolů, které najdeme v tolika dílech. Přece rozdílné a přece stejné. Vesmír jimi posílá vzkazy a netřeba k nim slov. Stačí jen prožít.
Pokud se ale my chceme nějak dorozumět, slova jsou nutná. Třeba jen požádat paní žijící v Dublinu, zda mohu použít její mandalky tady na stránky, abych vám zprostředkovala "prožitek ",bylo pro mě obtížné. Jazykovou bariéru sice vyřešil překladač Google, ale jak... Naše nádherná čeština , která dokáže vyjádřit ta nejjemnější chvění duše se proměnila v " něco " ... Nevadí. Patricie pochopila a svolení dala spolu s odkazem na článek, který napsala.Vypovídá a potvrzuje to, co tady už dávno píšu, že mandalky prostě " otevírají cestu " . Že v sobě skrývají nejmocnější sílu a ta pomáhá člověku poznávat sebe, poznávat svět a ukazovat směr. Tak nějak samy o sobě živě komunikují s naší duší. Jsou v nás, uvnitř nás, uvnitř každé buňky a řádem všudepřítomné posvátné geometrie nám přibližují pochopení.
Článek Patrice Umění mandaly: Moje cesta k probuzení zde dávám pouze jako odkaz. Kdybych se ho snažila přeložit, nebylo by to stoprocentní a mnozí anglicky rozumíte.


Pod touto mandalou je na FB následující text.
Mandala pro Om: energie ze všech věcí ❤ "Om není jen zvuk nebo vibrací. To není jen symbol. Je to celý vesmír, ať už můžeme vidět, dotek, slyší a cítí. Navíc je vše, co je v rámci našeho vnímání a vše, co je mimo naše vnímání. To je jádro naší existenci. Pokud uvažujete o Om pouze jako zvuk, technika nebo symbol Boží, bude to úplně chybět. Om je tajemné kosmické energie, která je substrát všech věcí a všechny bytosti celém vesmíru. Je to věčná píseň Boží. To je neustále znějící v tichosti na pozadí všeho, co existuje."- Amit Ray, skandování Om a meditace pro více o mé práci naleznete www.healingcreations.ie
Oslovila mě nejen filigránská práce, ale velmi osobní pojetí, nádherná energie.A zde, na stránkách kreslířky a knihovnice , objevíte nádherný svět. Healing Creations Mandala by Mandala Flame
Přeji vám příjemné chvíle a také hodně inspirace nám všem.
Děkuji, Patricie, že jsi mi umožnila ukázat tvoji tvoji tvorbu.

Léčivá mandala Soni Klváčové

22. ledna 2015 v 23:14 | Soňa |  Mandaly
Na počátku ledna mi Soňa Klváčová poslala nádhernou mandalu s tím, že obsahuje vápník, draslík a hořčík. Na jejich stránkách v galerii Andělských léčivých mandal ji najdete na podkladech různých barev . Tenkrát ještě k mandale neměla text, jedná se o první mandalku letošníhio roku. Dnes už text má a všechno kolem ní najdete na stránkách LÉČIVÉ MANDALY zde.


Milá Soni, hodně inspirace a spoustu lidiček kolem sebe. A která barva podkladu se líbí vám?

Činská cvičení

21. ledna 2015 v 18:11 | videa |  Zdraví, bylinky...

Přeposílám výborné návody čínské medicíny


Seriál Viliama Poltikoviče na ČT

21. ledna 2015 v 17:16 | odkaz |  Zajímavé knihy, odkazy


BRÁNA SMRTI JDE DO VYSÍLÁNÍ
Televizní seriál Viliama Poltikoviče o smrti se začne vysílat 22.ledna od 22:00 na ČT .
Televizní dokument o 13 dílech, který nabízí zcela jiný pohled na smrt, než je běžné Většina lidí má ze smrti strach, je to téma depresivní, je to až tabu.
V tomto seriálu, který Viliam toužil natočit již mnoho let, můžete poznat, že lidé napříč historií a kulturami vnímají smrt a život jako proměny našeho věčného bytí.
Narození a smrt jsou jen brány.
V seriálu najdeme inspiraci, jak se vypořádat s odchodem blízkých, jak se připravit na vlastní smrt. K tématu se vyjadřují osobnosti, jako je dalajlama, Stanislav Grof, R.Moody…. ale velmi silné jsou i výpovědi lidí veřejně neznámých, kteří se s tématem smrti potkali a kteří v seriálu sdílí své zkušenosti.
Seriál se začne vysílat 22.ledna večer na ČT 2!

Mandalkodávání 1

18. ledna 2015 v 19:36 | Eva |  Předlohy
Jednoduchá mandala k dokreslení či jen vybarvení.
Jsme spojeni

Aby mohla Země kvést,
nesmí se nikdo nikomu plést
do života a vměšovat se víc.
Respektovat je třeba,
chytit se za ruce,
roztančit úsměvy,
přivodit smíření,
odpustit minulost,
kéž toto pochopí
planety každý host.
Vzkázala Minulost,
když pochopila Záměr.
Paprsky slunce hladí tvou tvář,
laskají nitro,
otevírají srdce,
když nastává jitro.
Tak každé svítání
naději přináší
na věčný mír.
Uchop ji a nepouštěj nikdy do nekonečna,
jen tak bude Země věčná.

* * *

Druhá mandalka přináší zprávu o tom, že se tak stalo.


Jen ve svých rukou máš,
co dokážeš , co vykonáš.
Semínka jasné hvězdy
klíčí v pokoji,
nad jejich růstem andělé bdí,
lidé lehkost motýlích křídel do vínku dostali
v kruhu pak společně píseň zpívali...
Píseň díků, slova pochopení,
tóny vděčnosti,
jemné rozechvění,
taková nová Óda na radost.CELLOS - Benedictus

18. ledna 2015 v 17:57 | video |  Relaxace

Rady a návody

18. ledna 2015 v 17:49 | odkaz |  Zajímavé knihy, odkazy
Zajímavosti, rady všeho druhu neustále doplňované najdte na webu radytady.cz.

Jak se z konspiračních teorií stává skutečnost

17. ledna 2015 v 18:22 | Eva |  Slova a obrázky
Není tomu dávno, kdy byly mnohé konspirační teorie napadány a jejich autoři považováni za blázny. Ještě dnes je spousta lidí mezi námi, kteří věří více zprávám v televizi,aniž by si okolnosti ověřovali u jiných zdrojů. Škoda, protože mediální prostředky jsou užitečné, ale zároveń i nebezpečné. Naše přísloví, kolik moudra v sobě nesou!
Na každém šprochu pravdy trochu. Důvěřuj, ale prověřuj.... a to platí o zprávách dvojnásob.
Konečně přiznali to, co už sledujeme několik let. Chemtrails existují. Jen náš tisk spíše mlčí jak už mnohokrát. Nehodí se.
Jak směšný je pro mě Sisyfos. Tenkrát v roce 2012 mě docela pobouřil - zde -
Dnes ale vím, že vše chce čas. Pravda vyjde najevo. Dočkej času jako husa klasu. Tak si raději budu číst v knize Přísloví
a skeptiky nechám dál sbírat těžké balvany, aby je mohli rozdávat a nadále chodil s hlavou skloněnou k zemi, protože si vidí aspoň na špičku svých bot. Jen kdyby po druhých nešlapali a ty bludné balvany si rozdávali mezi sebou...


Moudro

16. ledna 2015 v 22:49 Citáty
"Nemrhejte svým drahocenným časem kladením si otázky: ,Proč to
není na světě lepší?´ To je ztráta času. Položte si otázku: ,Jak
mohu udělat svět lepším?´ Na to odpověď existuje." -- Leo F. Buscaglia
Být ...

6. ledna 2015 v 21:40 | Matka Tereza |  Citáty
Lidé jsou často nepřiměření a sebestřední.
Odpusťte jim tak jako tak.
Pokud jste laskaví, lidé vás mohou obvinit z vedlejších úmyslů.
Buďte laskaví i tak.
Pokud jste poctiví, lidé vás mohou ošidit.
Buďte poctiví i tak.
Pokud naleznete štěstí, lidé mohou žárlit.
Buďte šťastní i tak.
Dobro, které jste vykonali, může být zítra zapomenuto,
konejte dobro i tak.
Dejte světu to nejlepší, co máte a nikdy to možná nebude dost.
Konejte i tak vaše nejlepší.
Pro vás uvidíte, nakonec, je to mezi vámi a Bohem.
Nikdy to koneckonců nebylo mezi vámi a nimi.
Matka Tereza

Skřítek Radostníček

4. ledna 2015 v 0:18 | Eva |  Slova a obrázky
Když jsem byla malá, na dobrou noc mi babička přála : " Vyspi se do růžova." Tak tomu bylo každý den, až mi to přání docela zevšednělo - tenkrát- a také jsem nechápala, jestli mám mít po ránu růžová líčka, nebo to myslí babička jinak.
Vyspat se do růžova pro mě dnes znamená mít v noci nejen příjemné sny, ale také se probudit s vitalitou do láskyplného dne. Růžová líčka už ponechávám stranou, i když při prvním pohledu do zrcadla by marná nebyla. Hlavně když je energie.
A tak ti , moje babičko, děkuji za lásku, za všechno moudro, které jsi mi dávala, za péči, za všechno a hlavně za tvoje "dobrou noc". Třeba mě tam nahoře právě posloucháš. Krásné sny.


Skřítek Radostníček

Když v noci spíš,
skřítkové červánků navlékají korálky radosti,
aby tvoje probuzení bylo veselé,
abys měl kolem sebe přátelé
a den byl usměvavý jako sluníčko,
ty moje malá holčičko,
i ty kloučku malý,
abyste se bezstarostně smáli ...
Když v noci spíš,
skřítkové červánků navlékají korálky radosti pro dospělé,
aby jejich ráno bylo též veselé.
Korálků musí navléci mnohem více,
vždyť starostí mají na tisíce.
Někdy jsou skřítkové unavení moc,
pojďme jim všichni na pomoc.
Odložme starost před spaním,
buďme jako malé děti,
růžový sen k nám přiletí ...
Vítejme červánkové svítání,
skřítek Radostníček chmury zahání ...

Jak se plete vánočka

3. ledna 2015 v 16:40 | video - Jana Florentýna Zatloukalová |  Pro inspiraci
Vánočku přece nemusíme péci jen o Vánocích. Já tuto činnost přenechala dceři, protože jsem nikdy nepochopila, jak ji plést, i když mě to maminka učila. Pro takové jako jsem já - přehledné video od autorky Kuchařka pro dceru.

A trošku jednodušší pletení ze 6 pramenů.


K zamýšlení

2. ledna 2015 v 23:44 Videa
Příroda nepotřebuje lidi - Julia Roberts, Harrison Ford, Kevin Spacey, Edward Norton, Penélope Cruz a Robert Redford se spojili, aby byli hlasem přírody.

Novoroční

1. ledna 2015 v 14:42 | Eva |  Slova a obrázky

Jsem tady od počátku ,
jsem zde stále,
přilétám v jiném šatu znovuzrozená,
mírná a laskavá, něžná a objímající,
tvář odhalující v paprscích slunce,
ve svitu měsíce,
v trávě i oblázku,
v koruně stromů,
v květině vonící
vracím se domů.
*
Jsem tady od počátku,
kráčím s Tebou každý den,
když mě hledáš,
vypadá to jako sen,
protože hledáš něco,
co dávno máš ...
Jsem LÁSKA,
když se probouzíš,
i když usínáš,
nosíš mě ve svém srdci,
stále mě máš,
nemusíš hledat ve světě více,
Láska má podob statisíce.
Jsem v zrnku ranní kávy,
srdcem svým tě vžycky zdraví.
Jsem všude a ve všem ,
zahaluji tě obláčkem duhovým,
ten pokaždé ti napoví,
že i ty jsi Láska sama.
*
E.L. 1.1.2014Zdravěnka v kapce rosy
pozdraví zeleň luk i lesa.
Kráčí údolím, mezi skalami,
pustinami i na pobřeží ...
Když zavoláš na ni,
rychle k Tobě poběží,
podá ti drahokam Síly,
buď na ni pokaždé milý,
poděkuj a s vděčností
přijímej její dar.
Vědom té síly,
posílej ho dál.
Přeji Ti zdraví.
Přeji Ti zdraví.
Přeji Ti zdraví.
Zdravěnka praví
a kráčí dál zemí mou
s třpytivou rosou na nohou ...

E.L. 1.1.2014