Září 2014

Sedm poselství

29. září 2014 v 19:19 | Jiří Hamerský |  Citáty
SEDM POSELSTVÍ
( ze stejnojmenné knihy Jiřího Hamerského)

První poselství: Zázrak přijde, když otevřeš své srdce.

Druhé poselství: Štěstí se rodí v tichu.

Třetí poselství: Cokoliv děláš druhým, děláš sám sobě.

Čtvrté poselství: Více lásky. Tohle má smysl.

Páté poselství: Dokud to svíráš, tak to nemáš.

Šesté poselství: Jsi bytost bez hranic.

Sedmé poselství: Svým úsměvem můžeš změnit svět.Choďte bosí

27. září 2014 v 20:28 | z e -mailu |  Zdraví, bylinky...

Co by měl vědět nejen kulhající prezident Zeman: Cukrovku, selhání ledvin a chronické záněty skvěle léčí nová metoda, která je stará tisíce let. Mohou za to boty?
Erika Hájková informuje o jedinečné metodě uzdravování, k níž potřebuje pacient jediného lékaře, většího než my všichni.
Ještě před sto a více lety bylo i u nás docela běžné, že chudší vrstvy chodily v létě - či dokonce i v zimě - bosky. V tomto ohledu to vypadá, že jsme opravdu "pokročili": Dnes si boty může dovolit každý. Jenže to není taková výhra, jak si většinou myslíme. Je sice dobré, když nás nezebou nohy, jenže chodit neustále obutý není, jak vyplývá z výsledků nových i starších výzkumů a klinické praxe, tak docela zdravé. Jedním z velkých moderních zdravotních "objevů" totiž je fakt, že ke svému životu a zdraví nejen svého srdce a cév potřebujeme - přímý kontakt se zemí.

Prostinký zázrak

"Uzemnění" se začíná rozvíjet jako čím dál větší a úspěšnější léčebná metoda, o níž píší v zahraničí i kliniky, specializující se na kardiovaskulární choroby. Ne tak u nás - na rozdíl od Ameriky to vypadá, že zatím nikdo žádný "Uzemňovací institut" nezaložil a knihy o uzemňování nepíše. Je to dobře, nebo špatně? Toť otázka. Sama metoda je totiž tak jednoduchá, že je otázka, zda je pro její použití skutečně třeba číst knihy, nebo kupovat speciální pomůcky. V každém případě však platí, že je nutné o tomto překvapivě jednoduchém a účinném způsobu uzdravení vě dět.

Kardiochirurg žasne: Země vyléčila diabetes

Polský kardiolog Karol Sokal a jeho syn Pawel, specializující se na neurochirugii, aktivně zkoumají a dokumentují různé účinky "uzemnění" již více než dvacet let. Ve své praxi jej vyzkoušeli na stovkách pacientů, včetně mnoha, trpících diabetem. Na dobré výsledky této praxe poukázali ve studii z roku 2011.
"Některým pacientům jsme dokázali úplně vysadit inzulín, protože jim krevní cukr klesl jen na základě bosých procházek v trávě," říkají otec a syn Sokalové. "Dokonce se ukázalo, že v některých případech kombinace léků a uzemňování vedla k tomu, že inzulín poklesl příliš. Je to docela těžké, říci "běžnému" pacientovi, že už ty léky na cukrovku nemusí brát, protože stačí chodit bosky - ale přesně to jsme zjistili. A neplatí to jen v případě cukrovky. U ní samozřejmě záleží hodně na tom, o jaký typ a jakou závažnost se jedná, nedoporučoval bych to plošně a bez konzultace s léka� �em. Ale některým pacientům, kteří pol ykali léky proti diabetu, jsme je úplně vysadili."
Jak dodává: "Naše experimenty ukázaly, že již pobyt v "uzemnění" po tři dny a dvě noci u některých pacientů znamenal pokles hladiny glukózy v krvi. Zatím jsme však měli na testy jen dvanáct dobrovolníků, z nichž polovinu tvořila kontrolní skupina, která uzemněná nebyla. Potřebujeme další výzkumy na to, abychom dokázali - možná - změřit, jak dlouhý pobyt komu stačí, aby mohl vysadit léky. Dost možná, že k tomu někomu budou stačit tři noci."

Chcete lepší imunitu? Choďte bosi!

Pozitivním účinkem na krevní cukr však příznivé účinky nekončí. Mimochodem, americký lékař Stephen T. Sinatra, který se uzemnění rovněž věnuje, tvrdí, že za zlepšením stavu diabetiků mimo jiné stojí silné protizánětlivé působení "groundingu", jak se uzemňování anglicky nazývá. To zamezuje sestupné spirále, při níž se v diabetikově těle při diabetu druhého typu z tuku vytvářejí chemické látky, obvykle doprovázející zánět, které dále blokují rozeznávání inzulinu.
Jeho závěry také znamenají, že "vedlejším produktem" chození bosky je lepší imunita a hojení ran. Dalším pozitivním účinkem je vliv na činnost srdce a krevní oběh. Již po několika minutách je možné pozorovat, jak se upravuje krevní oběh a nohy se prokrvují. Jako by se "protrhla přehrada" dlouho zadržované energie, která náhle proudí do nohou.

O co jde? Princip je skutečně prostinký. Naše tělo, tvořené z většiny vodou a minerály, výborně vodí. Země má samozřejmě elektrický potenciál - a ten, ve formě proudu elektronů (jinak řečeno slaboulinkého stejnosměrného elektrického proudu), přechází do buněk lidského těla, pokud není tělo od "Matičky Země" odděleno gumou nebo jiným špatně vodivým materiálem.

Uzemnění "diabetické nohy

Potom nepřekvapí, že "uzemňování" je zjevně dobrým lékem i na diabetickou neuropatii, tedy poruch nervových funkcí u diabetiků, vedoucích spolu se špatným prokrvením končetin ke vzniku nechvalně proslulé "diabetické nohy" plné vředů a gangrény. Diabetikům s tímto postižením umí pomáhat různé alternativní směry léčby (především má v této souvislosti skvělé výsledky homeopatie), ale klasická medicína léčí "diabetické nohy" spíše paliativně, tedy ulevuje, amputuje, atd. "Uzemnění" by proto mohlo být důležitým podpůrným činitelem pro účinnou léčbu.
Jak dosvědčuje i doktor David Richards, rodinný lékař z Nového Jižního Walesu: "Jsem rodinným lékařem už přes třicet let a nikdy jsem neměl prostředek, jak doopravdy pomoci při diabetické neuropatii. Žádný doktor vám v tomhle směru nic moc nenabídne. Můžete zuby nehty držet hladinu krevního cukru v normě. Ale cit v nohou vám to nevrátí. Jenže když jsem začal pracovat s uzemněním, všechno se diametrálně změnilo.
Už po jedné hodině konzultace s nohama "uzemněnýma" speciálním přístrojem, který jsem jí připnul na plosky chodidel, se jedna má pacientka ozvala, že cítí nohy. Nevěděl jsem, že je měla necitlivé, to mi nikdy neřekla, udělal jsem to původně z jiných důvodů.
Od té doby takovou proceduru s diabetiky dělám standardně, ať si na potíže s citlivostí končetin stěžují, nebo ne. Vyléčil jsem i mnohem těžší případy. A nejen diabetu. Lidé se selhávajícími ledvinami se začínají náhle uzdravovat. Mému švagrovi, který je na dialýze a takový 'hokus pokus' zkusil jen velmi nerad, jeho ošetřující lékař řekl: "Nevím co to se sebou děláte, ale dělejte to dál." Lepší se. A je jen jeden z mnoha. 'Vyléčil' jsem nervy i dámě, která téměř třicet let p o operaci páteře vláčela za sebou 'svou mrtvou nohu', jak jí říkala. Nemohla hýbat prsty ani chodidlem. A teď může. Jen proto, že se důkladně uzemnila.

Světlo jako klíč

Elektrony v buňkách jsou životně důležité pro naše zdraví. Ostatně ze stejného principu těží úspěšná metoda doktorky Budwigové, s níž si dnes lidé po celém světě svépomocí léčí rakovinu, a o níž jsme již na Protiproudu mnohokrát informovali. Jde prostě o to, dostat do buněk - "světlo".
Zdá se, že právě světlo je klíčem k uzdravení.
Přesto je velmi důležité si připomenout právě "uzemnění", protože jak se ukazuje, může mít zásadní zdravotní důsledky. Týkají se nejen cukrovky a chorob srdce a krevního oběhu, ale i dalších civilizačních nemocí. Je zřejmé, že dotyčné nemoci ("civilizační") nevznikají pouze ze způsobu stravování, ale i z dalších "vymožeností", které s sebou přinesla civilizace. Prostě jděte ven...

Výčet "zázračných uzdravení" by mohl pokračovat téměř do nekonečna. Mnoho lékařů, podobně jako dr. Richards, vsází na speciální "udělátka", která pacienta uzemní. Prodávají se i zvláštní matrace, protože spánek "v uzemnění" je údajně vůbec tím nejlepším, co pro sebe může člověk učinit.
Taková "hejblátka" mohou diabetikům i jiným těžce nemocným lidem velmi pomoci. Ale rozhodně nejsou jedinou cestou k "uzemnění". Dost možná stačí docela málo: po dlouhé době se zase po ránu projít bosýma nohama v orosené trávě. Ta totiž ze zkušenosti nejlépe vodí. Není špatné udělat si z toho zvyk: chvilku času jen pro sebe. Nebo ještě důkladněji: vyrazit do přírody a zdřímnout si ve spacáku "pod širákem" na zemi.
Za horkých letních nocí nepotřebujete karimatku, a když vystrčíte ruku ze spacáku, uzemníte se zrovna tak jako na speciální matraci. Alespoň to tvrdí lékaři, zabývající se touto "revoluční" metodou, která je ve skutečnosti, jako všechny dobré uzdravovací techniky, stará jako svět sám.

PŘEČETLI JSTE SI TO ? JÁ TAKÉ . ZKUSÍTE TO ? JÁ TUTOVĚ !!!

Dárek a Sri Chinmoy

26. září 2014 v 23:47 | Eva |  Slova a obrázky
Dnes ke mně přišel poštou dárek. Vlastně to bylo dárečků několik.
Jsem obdarována kamínky - minerály z Kozákova. Držím v ruce hromovou kuličku a cítím nesmírné propojení se vším. Vnímám její vůni, cítím vůni tamější půdy a blaží mě pocit, že se jí paní Marie vzdala a poslala mi tu, kterou kdysi našla. To je vzácný dar. DĚKUJI MNOHOHRÁT, MARUŠKO.
Prohlížím si korálkové vánoční ozdůbky, nádherná práce, objevování těch, které jsme kdysi vídávali jako děti. Jaká škoda, že tohle řemeslo se vytratilo a navrací se jen díky trpělivosti žen - tvořilek. POZDRAVUJI VŠECHNY V TATOBITECH, VŠECHNY NA TURNOVSKU.POZDRAVUJI VŠECHNY, AŤ JSOU KDEKOLIV.DĚKUJI.
Držím v ruce knížku Kapky moudrosti srdce. Miluji Sri Chinmoa a lehce intuitivně otevírám.

Buď opatrný na to,
co děláš se svými myšlenkami,
neboť každá myšlenka
má atomovou sílu
a je atomovou silou.
( ze s.135, kde je drobná kresba labutě )
***
Nevěř tomu,
co slyšíš,
nevěř tomu,
co vidíš,
ale věř tomu,
co cítíš.

(ze s. 89, opět jednoduchá linie ptáka, připomíná mi tučňáka, u všech kreseb je vidět, že jsou tvořeny automatickou kresbou, v níž je autor mistrem.)

DĚKUJI, MARUŠKO, za knížku mouder, kterých není nikdy dost. Měli bychom si je denně opakovat.
Dnes jsem si uvědomila ještě více, jak nás kresba spojuje, jak pomáhá vytvářet přátelství, jak nás obohacuje, jak léčí naše duše, jak nás rozvíjí. Můžeme být přáteli, aniž se vidíme, prostě jen cítíme blízkost.
Děkuji, že mohu psát tyo řádky s hřejivým pocitem v srdci.


Vkládám obrázek Sen. Patří mezi obrázky mých počátků. Z jeho obsahu jsem dnes pochopila docela jiné věci než dříve.
Jako se měníme my, vnímáme i jiné energie, které jsme předtím nevnímali ?
Nevím, jak tomu je, ale ptáci na obrázku a ptáci v knížce jsou tolik propojeni ... Snad posílají vzkaz o síle ženství, o ženských energiích, mateřství , touhách a snech. Možná v současném dění je na nás, ženách, abychom ještě větší měrou usilovaly o něco mnohem vyššího. Abychom vyzařovaly tolik něhy a laskavosti, že všechno kolem nás rozkvete.

Žena

24. září 2014 v 22:15 Slova a obrázky
Pohledy mužů na ženu. Zajímavé.

Žádná žena na světě se nemůže stát osvícenou. Ptáte se proč? Protože sama o sobě je světlem a zdrojem světla! Žena není temná, tak jak se nám to snaží namluvit některá náboženství a filozofie. To žena je tím světlem, které vede muže k osvícení. Žena je totiž ta, která dává život. Žena je blíže Bohu nežli muž. Ve skutečnosti může dojít k osvícení pouze muž, který tak učiní skrze vědomou ženu. Neboť ona je zdrojem života a světlem, které jej může osvítit. Žena je jediná bytost v této realitě, která tvoří přijetí. Přijetí tvoří ve své děloze a děloha je orgán, který emituje přijetí - vyzařuje jej do prostoru.

Tomáš Keltner

Petr Václavek
Odvážné a místy provokativní povídání na téma vztahu MUŽE a ŽENY v současném světě. - Petr Václavek, toho času žijící v Kuvajtu, je bývalým výkonným ředitelem Leo Burnett, zakladatel Lemonade a propagátor nových trendů v marketingu. Dnes pracuje na pozici digital account director pro kuvajtskou pobočku BBDO. - Kromě reklamy se Petr Václavek věnuje také řadě projektů jako je Relove Summit, Nové vzdělání, Nové bohatství, či Foodleaks. www.novebohatstvi.cz
Přednáška se konala v rámci akce SÍŤOVÁNÍ ŽEN A MUŽŮ, pořádané Lindou Kubačákovou a Bohdanou Kurkovou, a jejich webem www.zenskysvet.cz
Natočil Igor Chaun a David Borůvka pro GoschaTV.

Tajuplná místa s pozitivní energií

24. září 2014 v 21:51 | odkaz |  Relaxace
Chceteli si " dobít baterky ", objevte v blízkosti svého bydliště tajuplná místa, o nichž se dovíte více zde -

Podzimní rovnodennost u Macháčků

22. září 2014 v 20:35 | Marci a Eva |  Pro inspiraci
Tác - barva zlátnoucí listí ... a pak krásný slovní doprovod...


Rovnodennost (ekvinox) je astronomický bodem, a země se při svém otáčení všelijak vychyluje, proto se datum každý rok může o něco lišit. Podzimní rovnodennost nastává ve chvíli, kdy zažíváme dny a noci ve stejné délce. Až do této chvíle moc světla převládala nad tmou. A to se nyní změní.

Označuje sklizeň, a říká se že právě v takovémto vzácném okamžiku se příroda ocitá v dokonalé rovnocáze.

Je čas sklidit, co jsme zaseli, dát díky za úrodu a hojnost, kterou Země dává. Čas dokončovat rozdělané projekty, a rozmýšlet budoucnost. Tohle období je dobou oslavy a rovnováhy.

Udělejte si vnitřní sklizeň. Vnitřní sklizeň znamená vše,
čeho jste v této sezóně dosáhli, co jste měli a co jste prožili.
Obnovte pocit vděčnosti za svůj život.
Nic z toho, co se událo, nebylo samozřejmé.

Rozjímejte. Toto je čas, kdy horečná aktivita léta utichá a začíná více předvídatelný,
pravidelný režim podzimu. Meditujte nebo cvičte tai-ji,
abyste obnovili rovnováhu uvnitř sebe.

Něco tvořte. Podzim nabízí spoustu možností k tvořivým hrám - vyřezávání jablíček, obtisky ze spadaných listů,
věnec z listí nebo obraz z listí, který si můžete zarámovat.

A protože je v textu výzva ke tvořivosti, důvod je stonásobný.
A protože s těmito dny už začínáme uvažovat o dárcích, i toto může být inspirací.

Podzimní dekorace

22. září 2014 v 20:11 | odkaz |  Pro inspiraci
Zítra začíná astronomický podzim. Včera večer jsem přemášlela, jak si vyzdobím dveře z toho, co mám uloženo v krabičce a co mi poskytla zahrada. Dnešní celodenní deštivo můj záměr zmařilo,ale našla jsem.


Jenže ten " nález" mi opět dal důkaz o tom, jak si nesmíme myslet, že "nápad" je právě jenom náš. Právě včera jsem vzpomínala, zda ještě mám loňské listy, či jsem jsem je všechny v záchvatu pročisťování prostor vyhodila a před spaním jsem si představovala, jak je lepím na lepenku do kruhu. Kdepak, to nebyl můj nápad, já jen zachytila inspirační vlákenko, které už putuje prostorem jako spoustra jiných. Na níže uvedených stránkách je totiž polepený kruh
Všechno je někde nahoře , kde tančí ony múzy a občas se jedna z nich dotkne nás. Nic víc.


Jak to máte vy?

17. září 2014 v 18:54 | odkaz z e-mailu |  Slova a obrázky
Výsledky nového vědomí a měnící se Akáša
Akáša k vám mluví prostřednictvím konceptů. Nová energie přináší starým duším odlišné hnací mechanismy přežití. Do vašeho mozku budou dodány koncepty, ve kterých se už nevyskytuje další karma, protože už jí není více třeba. Běžte kupředu s Akášickou energii, kterou jste si pro svou budoucnost vytvořili, místo konceptu z minulosti.


Pozdrav z naší zahrádky

15. září 2014 v 21:28 | Eva |  Fotografie a jiné
Zrání zbarvuje do oranžova a červena. Zplanělá růže má docela jiné plody než růže šípková.
A to je ona. Přijela k nám až z Jesenice a letos poprvé její šípky září do dálky.


Některé korunky vypadají jako strašílky. Šípek...Když se na něj podívám, mám pocit, že by měl mít ženské jméno.Vždyť vyzrál z takové princezny.Naše dýně.Víte, kolk váží?
Tahle má 47,5 kg. Jsem zvědavá , s kým se podělím, co z ní uděláme. Menší je o 10 kg lehčí.
Obě mi udělaly velikou radost.Tykve mě od dětství fascinují. Rychlý růst, křehký a vodnatý dutý stonek. Kde se v něm bere tolik síly, že vyživí takovou " bečutku"? Je krásné pozorovat její vývoj. Méně poetičtější je pak do ní říznout.

Jsem ...

15. září 2014 v 20:03 Meditace
Došla ke mně jedna důležitá afirmace.Spíše pro denní uvědomění si.

Jsem věčná a nesmrtelná duše. Vše je pro mne snadné a jednoduché. Miluji každou živou bytost.
Dokážu všechno, co budu chtít. Jsem zdravá, silná a mocná bytost. Mám všechno, co si přeji mít.
Každá důležitá informace ke mně přijde včas a rozumím jí.
Pokud je to vůle tvá, ať se stane vůle má. Jsem láska, jsem blaho, jsem světlo.

z web.str. P. Chobota


Modlitba vize

14. září 2014 v 20:42 | Barbara Marciniak |  Zajímavé knihy, odkazy
Modlitba vize

Mám vizi, v níž všichni lidé žijí v míru, nasyceni a se střechou nad hlavou,
kde je každé dítě milováno a vychováváno k projevení jeho schopností,
kde srdce je důležitější než rozum
a kde moudří jsou uctíváni víc než majetní.
V tomto světě vládne spravedlnost, rovnost a čestnost.
Příroda je ctěna, vody proudí čisté a jasné,
vzduch je svěží a průzračný.
Rostlinám a stromům se dostává výživa a všem zvířatům úcta i laskavá péče.
Vládne tu štěstí a smích.
Lidské bytosti kráčejí ruku v ruce s anděly.
Děkuji za lásku, pochopení, moudrost, odvahu a pokoru, díky níž přispívám k šíření světla.
Nechť vzestoupí celý svět.
Tak se staň.

ukázka z knihy Barbara Marciniak: Poslové úsvitu


Překyselení organismu

14. září 2014 v 19:50 | odkaz |  Zdraví, bylinky...
Překyselení organismu. Jde o módní trend nebo realitu? Z ordinací našich lékařů vyplývá, že realita je to správné slovo. Jak si s tím poradit?
Naše nutriční poradkyně, Ing. Ludmila Pszczolková, má pro vás ukázkový "odkyselující" jídelníček. Vypadá možná fádně, ale...vaše tělo určitě potěší:-)
Jako první do žaludku ráno doporučuji sklenici horké vody - převařenou vodu nalijte do sklenice a vypijte tak horkou, jak dokážete. Další sklenicí by měla být voda s citrónovou šťávou. Dále pijte čistou vodu v průběhu celého dne. Pitný režim je velmi důležitý. Ale pozor - nemá cenu vypít najednou půl litru. To je špatně. Ideální je napít se každou půl hodinku v objemu cca 100 ml.
Snídaně: kaše (jáhlová, rýžová, vločková, pohanková, špaldová, kroupová) uvařená bez mléka, s čerstvým nebo dobře omytým sušeným ovocem, trochou másla, medem nebo domácím karamelem
Svačina: ovoce, čerstvá ovocná šťáva; zeleninový salát; hrst ořechů - ideální jsou mandle (natural); zakysaný mléčný výrobek - to spíše výjimečně (2x týdně)
Oběd: zeleninový salát s kvalitním olejem (olivový, konopný, dýňový, bodlákový - 1 lžíce denně); hustá zeleninová polévka; velká porce dušené zeleniny s rýží, guinoou, pohankou, jáhly, špaldou. Maso 2-3x týdně, podle chuti.
Svačina: totéž co dopoledne
Večeře: polévka od oběda.
Pokud se o odkyselení chcete dozvědět více, koukněte se na kompletní rady na naše stránky: http://svethomeopatie.cz/cs/948-jsem-prekyselena-co-mam-jist

Houby v zahradě

13. září 2014 v 21:14 | Eva |  Fotografie a jiné
Vesmír dobře ví, kdy vám má udělat radost. Začalo to v srpnu nápadným zeleným kruhem v blízkosti mladé jablůňky.Denně jsem jej pozorovala, jak se neztrácí ani po zásahu sekačky. A najednou se objevily.Bílé bambulky a každý den přibyly další.


Příběh pýchavky nebude mít pokračování.Rozpráší se kolem a zbude po ní jen ten zelený kruh.
Tak proto posílá nenápadná srdíčka...
Současně s ní se objevila houbička, jejíž život je velmi krátký.


Roste v místech, kde zůstal kořen starého stromu.


Má svou strašilku.


Z pohledu mravence...


Loňská čechratka se mumifikovala a příběh houby pokračuje.


Téměr po roce, skrytá pod stříškou, "přežila", aby se setkala se svými potomky.


Ani letošní čechratka nebude mít pokračování. Stala se obětí slimáků a deštivých dnů.
Její loňský příběh najdete v rubrice Foto přírody - složka příběh houby , trošku pozpátku a také v článcích z miunulého roku.
Škoda, že není jedlá.


Moudro

4. září 2014 v 20:12 | z e -mailu |  Citáty

Paraelní světy

2. září 2014 v 16:11 | převzato a Eva |  Záhady a tajemno
O paraelním světě jsem slyšela poprvé od svého bývalého žáka. Bylo to kolem roku 1990 a já bych tenkrát vlastně vůbec nečekala právě od Radka, který jako malý snil o tom, že bude astronautem,že právě on mi sdělí něco, co si nedokážu představit. Informace měl od jednoho ruského léčitele a s nadšením mi vyprávěl, jak to vlastně je. V té době jsem měla možnost hledat jen knihy a těch ještě nebyl dostatek. Přesto jsem informaci brala vážně, protože automatická kresba mi dokládala , že opravdu vše je trošku jinak, než jak učíme ve škole. Za ta léta se škála informovanosti natolik rozšířila, že už musíme třídit, abychom stačili obsáhnout to, co je právě pro nás důležité. Jakýpak čas!
Vidíte , od mého setkání tenkrát uplynulo bezmála čtvrt století a dnes je zde informace nová. Oficiální.

Na bárce poznání

1. září 2014 v 19:36 | Eva |  Slova a obrázky

Na bárce poznání nechej se nést,
hledej svůj cíl na jediné z cest,
která k tvému srdci míří.
Chtěj znalostí tolik,
abys šťastný byl a život svůj snadno pochopil.
Otevírej s láskou učební lekce,
i když se ti třeba už vůbec nechce.
Překážky zdolávej s lehkostí
a vybírej z nich poučení,
to ony ty poskytnou potřebné vybavení.
Každá zkouška je stupínkem k výši,
tam nalezneš moudrosti plnou číši.
Každý z ní pije,
je to zdroj,
z něhož vše žije, každý tvor.
Až uzříš tu krásu oceánů,
až poznáš, že v zrnku písku
je také život skryt,
už nebudeš nic chtít.
Malinké zrnko je také velehora
a kapka vody oceán.
A ty, člověče, nejsi nikdy sám ...
Na bárce moudrosti nechej se nést,
poznej svůj cíl a nechtěj ho splést
se schůdnou cestou.
Buď sám sebou,
šťastnou cestu ...

E.l.

Dokreslovánka

1. září 2014 v 19:23 | Eva |  Dětem
Přeji všem úžasný nový školní rok bez strachu a obav. S tvořivými, laskavými a chápajícími lidmi, kteří dokáží pracovat s láskou a rozdávat radost kolem sebe. Není to málo, je to snad přespříliš, ale pokud i vy přispějete odvahou a pochopením, že škola nás učí docela všemu, budete mít odvahu plnit si svoje sny a možná méně naříkat " zase škola,ach jo ", třeba k ní zase najdete cestu. Vždyť jako děti jste byli plni očekávání, zvědavosti, dychtivého poznání. Třeba jste ztratili iluze a nyní přistupujete ke škole jako nutnému zlu, které jen musíte vydržet a překonat.
Když se starších dětí zeptáte, jak se těší do školy, obvykle vám odpoví negativně. Hledejme společně v čem to tkví. Je to o přístupu. Vesmírný zákon přitažlivosti platí i zde.
Proto veselé vykročení všem.
Dokreslovánka...

Včera jsem na Fb napsala přání. Trošku jinak, možná více srozumitelněji, nevím. Mám potřebu jej vyslovit znovu, aby se stalo skutečností. Proto ještě jednou.
Krásný start do nového školního roku všem. Bez obav a strachu, s radostí a představou, že to bude ten nejúžasnější, laskavý, veselý, plný humoru a nádherného pznávání.Bude takový, jak si ho představíte.