Únor 2014

Moudro

28. února 2014 v 20:07 Citáty

Nové lidstvo bude schopno naslouchat svému srdci vědomě, bděle a pozorně. Neustále se jím řiďte a jděte tam, kam vás povede. Samozřejmě vás někdy zavede do nebezpečných situací - ale mějte na paměti, že jen v takových situacích vyzráváte. A občas sejdete z cesty - ale opět si pamatujte, že i to je součástí růstu. Mnohokrát upadnete. Znovu vstaňte, protože právě to člověka posiluje - když upadne a zase vstane.

OSHO

Co nám tělo říká - záněty

27. února 2014 v 18:07 | Milan Hrabica |  Zdraví, bylinky...
Převzato z :
Nemoc člověku pomáhá. Příjem nevyvážené stravy, drobná nerovnováha ve výdeji a příjmu sil, anebo malý niterný neklid záhy rozpohybují mechanismy jejího vzniku.
V některém z psychikou oslabených orgánů začne zmnožování kultur bakterií, virů a plísní, které obývají náš organismus.
Tělo se brání zvýšeným přísunem obranných látek do postižených míst za současného místního či celkového zvýšení teploty. Začíná zánět, jehož celkové příznaky zahrnují bolest, otok, zarudnutí, zteplání i poruchu funkce příslušného orgánu. Odborně označený zánět má koncovku -itida.
Zánět je prvotním odrazem boje člověka se světem. Náš život je často spíše bojem než procházkou růžovou zahradou.

Mantra, která pracuje na vícero úrovních

27. února 2014 v 17:59 | převzato |  Relaxace

MANTRA, KTERÁ PRACUJE NA VÍCERO ÚROVNÍCH

RaMaDaSa - Snatam Kaur - Love Vibration
Zpěv univerzální mantry, která nám pomůže jak v uzdravení ,tak lépe přejít do
stavu vyšší dimenze.

Mantra Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung je mimořádně účinná při řešení zdravotních
problémů. Pracuje na mnoha úrovních - duševní, duchovní, emocionální i fyzické.
Nazývá se Shushmana Mantra. Obsahuje osm zvuků, které stimulují tok Kundalini
energie v centrálním kanálu
pátře a v duchovních centrech. Vyrovnává levou a pravou hemisféru mozku;
aktivuje neutrální mysl, nervový systém, žlázový systém, čistí buňky, svalový
systém. Čistí auru.
Ra Ma Da Sa je jako vzácný diamant, který vás spojí s čistou léčivou energií vesmíru.

První část mantry nás spojuje se "nebem".
Druhá část se zemí.
Mantra transformuje nevyvážené a nezdravé tělo do harmonie a zdraví.
Stejně jako Davidova hvězda ( symbol dvou provázaných trojúhelníků ), tato mantra propojuje ducha a hmotu.

Zdroj - Moje pravdy
Tato mantra už kolovala e-maily a možná je uložena v rubrice videa. Ta je už ale tak nepřehledná, že jsem rozhodla pro rubriku novou - Relaxace - a postupně se snad dostanu k tomu, abych videa nějak roztřídila. Potíž je ale v tom, že když jsou uložena v jednou článku nebo častěji za sebou, občas se prohazují a neodpovídají zadání. Zzatím něvím, jak na to.Voda živá

27. února 2014 v 16:33 | z emailu |  Zdraví, bylinky...
Díky čtenáři za tip na zajímavý článek přeložený z http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/08/18/exclusion-zone-water.aspx, z 18. 8. 2013
Převzato: http://www.protiproud.cz/svoboda/zdravi/telo/620-zahadna-supervoda-h3o2-co-nam-vedci-dosud-nerekli-o-ctvrtem-skupenstvi-vody-prinasime-prelomovou-informaci-zasadni-pro-nase-zdravi.htm
Záhadná "Supervoda" H3O2: Co nám vědci dosud neřekli o "čtvrtém skupenství" vody? Přinášíme přelomovou informaci zásadní pro naše zdraví
Soustavně a systematicky se snažíme čelit mystifikaci mediálního mainstreamu, že k uchování zdraví je nezbytné polykat kila léků-jedů produkovaných farmaceutickým průmyslem. Naším záměrem je navázat nitky k záměrně "zapomenuté" tisícileté zkušenosti předchozích generací, které věděly: Nejlepší léky často bývají ty nejjednodušší a zdánlivě obyčejné věci. Jednou z nich je právě voda. Nyní se v zahraničním mediálním "protiproudu" objevily zásadní, vpravdě zázračné vědecké informace.

Každý může udělat " provaz "

27. února 2014 v 16:21 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Přečtěte si zajímavý článek o možnostech našeho těla a neuvěřitelném vlivu myšlenek od George Pranskeho. Originál zde.
Důvěryhodný fyzioterapeut mi jednou řekl, že v rámci celkové anestezie může každý udělat provaz a jiné krkolomné cviky, která obvykle dokáží jen jogíni. Můžete vzít tělo osoby v narkóze a ohýbat ho jakým způsobem chcete i přesto, že se ten člověk za normálních okolností ani nedokáže sehnout, aby si zavázal tkaničky.
Rozpor mezi flexibilitou člověka při vědomí a flexibilitou člověka v narkóze ukazuje na sílu myšlenek. Anestezie odstraňuje omezení, které si při vědomí vytváříme. Umožňuje aby tělo informovaly přirozené myšlenkové procesy. Tento rozpor mi připomněl jak málo si uvědomujeme, jak nás naše myšlenky omezují. Neuvědomujeme si to, protože vnímáme své myšlenky jako realitu. Dosud jsem si myslel, že omezení ohebnosti našeho těla je určeno tím, jak jsme se o tělo starali, anatomií našich svalů, kloubů, dědičností. Přidal bych k tomu ještě jak často a jaké provádíme cvičení a také vliv mého věku. Že na to mají vliv myšlenky by mě napadlo až na posledním místě. Ani mě to nenapadlo, dokud jsem neslyšel o překvapující skutečnosti, že mé tělo má stále svou původní pružnost a omezení způsobují jen mé myšlenky.
Tohle nové poznání mě přivedlo k zajímavé otázce : "Co všechno ještě se zdá naprosto reálné a je přitom jen výplod mé fantazie, stejně jako neohebnost mého těla?" Změnilo to můj pohled na svět kolem nás, když jsem si uvědomil, jak jsem to celou dobu neviděl.
Když jsem uviděl, že mě ani nenapadlo, jak celou dobu nevidím skutečnost o omezeních mé fyzické ohebnosti, najednou jsem uviděl všechno naše poznání s mnohem větší pokorou a začal jsem podezirat, že mi myšlenky namlouvají spoustu dalších věcí, které by vůbec nebyly pravda, nebýt myšlenek v každém okamžiku.
Na poznání, že věci mohou být úplně jinak, než jak si myslíme že jsou, je něco povzbudivého. Vzrušujícího. Je to inspirující pomyšlení, že je tu mnohem více toho, co může být úplně jinak, než jen to, co máme pravé teď před očima.

Krokusové srdíčko a první pampeliška

26. února 2014 v 18:47 | Eva |  Fotografie a jiné
Dnes mě uvítalo krokusové srdíčko.


A jaro je opravdu tady...
Jak jsem rostla - příběh houby 2

26. února 2014 v 18:04 | Eva |  Fotografie a jiné
Dnes jsem našla loňskou houbu, jejíž příběh začal 14.9.2013 - článek 12.10.2013
Houbičku jsem uložila k malému smrčku a letošní zima provedla patřičnou mumifikaci.Pozoruji, co jí mráz ubral, co zima přidala obrazů...Na zániku není nic milého.


Poslední říjnové dny ztrácela houba svůj šarm.


Jako by se připravovala na poslední slzu...


A 29. října se zcela odevzdala.


Ve složce Příběh houby najdete 106 zastavení s houbičkou, která svým způsobem přečkala zimu a uvidíme, jaký bude další její úděl. Na oblázcích pod malým smrčkem má své místo.


Světlo pro Tebe

25. února 2014 v 23:53 | Eva |  Slova a obrázky

Světlo a Láska pro Tebe, Země má,
Světlo a Láska pro Tebe,
kdo náruč otevřenou máš k rozdávání,
kdo ruce volné k zažehnutí,
kdo mysl otevřenou máš,
pro Tebe, kdo nic nečekáš ...
S pokorou kloním se k Matce Zemi,
s pokorou ptám se:
" Jsme připraveni ? "

E.L. - 25.2.2014

Pro krásné sny

24. února 2014 v 23:25 | video |  Relaxace

Kdepak jste včely ?

24. února 2014 v 22:42 | Eva |  Fotografie a jiné
Vloni bylo jaro jiné. Včelky vesele poletovaly a kolem nich taková zvláštní optimistická energie. Ale sousedské vztahy jsou všelijaké, někdy konání nepochopitelné a podle přísloví, že moudřejší ustoupí,ustoupil i náš včelař. Marně jsem dnes hledala jedinou včelu a to prý létaly letos i na Nový rok.


Ještě včera stály jako vojáci - oblíbené krokusy. A dnes ?
Nemohu se jich nabažit. Jen bzukot schází.


Takový dotek křídel motýlích... Jako by mi krokusy chtěly při mém postesknutí poslat aspoň motýla, tak mi v tuto chvíli připadaly, až se mi zřejmě ruka zachvěla.


Jedna , dvě a jde se dál...


Sněženka nejdříve spí v docela jemné postýlce...Pak se objímá s kmarádkami...První letošní plicník ...


A dokonce rozrazil


Jeho modrá mě tolik fascinuje, že fotím každý kvítek.

m

Drobné , malé mezi oblázky se v poledne probudily po nočním mrazíku. Překvapily mě natolik, že u nich trávím nějaký čas.


V dětství jsme rozrazilu říkali " pršavka" a věřli, že když ho utrhneme, bude pršet. Dnes mi sdělil., jak asi ke svému jménu přišel.


Vidíte tu dámu Pršavku s paraplíčkem ?
Ostatní detaily dnešního dne ve složce Detaily a ostatní fotogerafie ve složce " únor " - ZDE.

Ještě jedna sněženka...


A stal se zázrak. Jediná včela. První letošní... Musela přiletět z větší dálky.


Spěchala a fotit se nedala. Díky! Takové zhmotnění myšlenky.
Vím, že se opakuji. Můj svět všedních - nevčedních dnů má necelých 800 m čverečních. Rostlinek nových mi moc nepřibylo , přesto jsou kvítky každý rok jiné. Vyprávějí nové příběhy a stejně jako se měníme my, mění se i ony. Na první pohled sněženka, docela obyčejná sněženka. Ve skutečnosti mění dokonce stanoviště. Někdy vymizí, jinde se objeví. To když se seká tráva, nemohou rostlinky vysemenit a cibulky se možná zatahují do půdy hlouběji a hlouběji. Nebo je něco požírá?
A tak se raduji z každého nového kvíku, který se nečekaně objeví. Tak tomu bylo před několika lety, kdy mě jedna sněženka inspirovala k vytvoření mandaly. Ve slutečnosti je obrázek mnohem krásnější. Skener byl nekvalitní, obrázek jsem ořízla příliš.V paspartě ale vypadá hezky - Sněženková víla. Co by mi asi dnes prozradila? Jak bych ji zobrazila ?


Všední strašidelnosti

24. února 2014 v 20:33 | Eva |  Fotografie a jiné
Zhlédla jsem kousek filmu Harry Potter. Zatím jsem nedorostla, abych se mohla dívat na všechna ta kouzla.Určitě je v knize dostetek moudrých myšlenek ,chlácholím se. Film mě poznamenal. Fotím všední strašidelnosti.
Krajina, kdce děj začíná.Postava první ..


Vidíte ho také? Plivník jeden slizký...Dokonce má tři oči a vyplazuje jazyk...


Krajina druhá.


Kolik postav vidíte? Kde se asi nachází?


Tváře...


Šípem zraněný král ?


A obráceně někdo jiný ...
Asi se ptáte, kde se skutečný děj odehrával. První krajina se nachází v tlakovém hrnci. Po několikaleté odmlce jsem vařila hovězí vývar. Krávě jsem se omluvila. A potom i na mě se maso pousmálo.


Jen kosti zlověstně trčely do výšky jako jakési památniky tomu, co mělo tak krásné oči.
Další výjevy krajiny první přenechal uvařený celer. Kdo by to do něj řekl, že se promění v takového plivníka?
Krajina druhá. Hádejte jak vznikla ? Objevila jsem ji venku a vznikla zásluhou mé zapomnětlivosti.Sežmolení novinového papíru, kterým jsem utírala venkovní plech . Odhodila jsem do zahrady a pak na něj zapomněla. Kulička mezi oblázky prošla děštěm i mrazem, aby pak dala vystoupit několika královským postavám. Třeba. Tak si to užily.
A protože nelíbivá strašidla nemusím, ukončím dnešní všednosti pokrmem připravovaným s láskou. Dostala jsem na talíř srdíčko.


A příště rychle do zahrady, protože tam je život.Vesna

22. února 2014 v 23:55 | Eva |  Slova a obrázky

V předjaří Vesna našlapuje lehce,
míchá si žlutou pro podběl,
sněženkám už bílou zima propůjčila,
když skřivan vzhůru vyletěl.
Krajinou vůně jara se šíří,
písnička kosí probouzí ráno,
Vesna k pahorkům hor právě míří,
probouzí Zemi, je vykonáno.
Děkuji, zašeptaly louky i lesy,
když česaly si první vlásky,
Vesmír nám poslal tolik lásky ...

E.L. 22.2.2014

Malachit

22. února 2014 v 20:32 Kameny

Vzájemné prolínání a prostupování světlých a tmavě zelených odstínů tvoří tak nesmírně bohaté obrazce a tvary, že sovu krásou předčí veškerou fantazii. Tento zemitý kámen nám připomíná, že se i náš život skládá ze světlých a tmavých tónů, což nemůže ani jinak být v našem podvojném světě. Život je plný protikladů, bez nichž ani není života. Malachit nás učí s trpělivostí a klidem přijímat i zlo, neboť i zklamání, nepřízeň osudu a neúspěch mají smysl. Platíme jimi daň za zkušenosti, které mají podstatnou cenu pro náš další vývoj. Kdo na cestě životem pozná vlastní slabosti a chyby a poučí se z nich, tomu se stane při jejich odstraňování malachit spolehlivým druhem a pomocníkem. Tento silný opakní kámen, který se nikdy neopakuje, který si v každém úlomku zachovává svou vlastní individualitu, podporuje koordinaci našich obou mozkových hemisfér, čímž uvádí do harmonie a rovnováhy cit a rozum. Probouzí v nás lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony. Malachit je rovněž kámen kreativity a změny. S jeho pomocí snadněji odstraníme vzory a blokády, které nám brání intenzivně, každým okamžikem prožívat život v celé jeho rozmanitosti a kráse. Učí nás, že jen v pohybu a dobrodružství má náš život na Zemi cenu. Malachit neutralizuje i citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír. Pomáhá nám vyzvednout potlačené pocity do vědomí a tam je zpracovat a jednou provždy se jich tak zbavit. Pomáhá nám překonat nemístný ostych, který nám zabraňuje projevit city a pocity navenek. Duševně v nás udržuje vnitřní pozornost, která nám umožňuje činit rychlá, nicméně intuitivně správná rozhodnutí.
Položen v centru srdce příznivě ovlivňuje srdeční činnost, na ostatních čakrách, zejména v období rekonstrukce, sebeuzdravující proces organismu. Jinak jej můžeme přikládat i přímo na postižená místa. Jeho zklidňující očistná energie mírní bolesti, jejichž příčinou bývají hlavně zánětlivá onemocnění, ale i citově zraněná duše. Posiluj sebeobranné reakce organismu. Podporuje funkci žaludku, pankreasu a sleziny. Doporučuje se při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech. V neposlední řadě zmírňuje průběh sklerózy multiplexu a nemoci.
Zejména společně s azuritem proráží a léčí citové blokády a hluboké duševní jizvy, které nám tak často brání odpouštět, rozmělnit naše zatrpklé pocity v milosrdné lásce.
V žádném případě se nedoporučuje užívat malchit ve formě prášku vnitřně. Malachitovou vodu používat jen uvážlivě?
Očista: jelikož je malachit citlivý na kosmetiku a pot, ztrácí lesk, neměli bychom jej nosit trvale na těle. Po očistě vodou kámen ihned osušíme. Na horském křišťálu ho nabíjíme několik hodin na denním světle.

Zdroj: J.P.Kreperát-Skrytá moc drahých kamenů

Z jiného zdroje - Na křídlech nadělů

Malachit/Malachite

Barva: Soustředné tmavé a světlé proužky a rozety
Vzhled: Ve všech velikostech
Vlastnosti: Malachit je kámen obdařený velikou mocí, ale současně patří mezi krystaly, s nimiž je zapotřebí nakládat s velikou opatrností. Nejvhodnější je používat ho pod dohledem kvalifikovaného léčitele, který má s uzdravováním pomocí krystalů zkušenosti. Je jedovatý a mělo by se pracovat pouze s jeho vyleštěnou formou. Nikdy nevdechujte jeho prach. Užívá-li se jako drahokamový elixír, aplikuje se pouze zevně. Druhou možností je postupovat nepřímou metodou, kdy se kámen položí do skleněné nádobky, jež se postaví do misky s vodou, aby se s ní kámen nedostal do styku.
Malachit zesiluje kladné i záporné energie. Uzemňuje duchovní energii do půdy. Někteří lidé věří, že se malachit dosud vyvíjí a později se stane jedním z nejvýznamnějších léčivých kamenů nového milénia. Malachit je ale již dnes důležitým ochranným kamenem. Snadno pohlcuje negativní energie a znečišťující látky, které odebírá přímo z atmosféry nebo z lidského těla. Před použitím i po něm by se měl vyčistit tak, že jej necháme na slunci položený na krystal křemene. Nikdy nepoužívejte sůl, protože by poškodila povrch.
Malachit vstřebává znečištění plutoniem a chrání před zářením všeho druhu. Měl by ho mít doma každý, kdo žije v blízkosti jaderné elektrárny nebo zdroje přírodní radioaktivity. Rovněž čistí elektromagnetické znečištění a léčí zemské energie. Je pevným poutem spjat s přírodními a božskými silami.
Malachit čistí a aktivuje čakry a umožňuje naladění na duchovního průvodce. Pokud se položí na třetí oko podporuje vyvolávání vizí a duchovního pozorování. Položený na srdce přináší rovnováhu a harmonii. Otevírá srdce a vyvolává nepodmíněnou lásku.
Lze jej použít při věštění z koule nebo ke vstupu do jiných světů - vnějších i vnitřních. Cesta jeho stočenými vzory uvolňuje mysl a vyvolává proud podvědomých představ. Pomáhá při přijímání vzkazů z budoucnosti.
V duševní rovině je malachit kamenem proměny. Pod vlivem tohoto kamene, spojeného s dobrodružstvím a podněcujícího k riziku a změnám, lze prožít mnohem intenzivnější život. Nelítostně ukazuje, co blokuje váš další duchovní růst. Malachit vytahuje hluboko ukryté pocity a psychosomatické problémy, přetrhává nežádoucí pouta a překonané způsoby jednání. Učí, jak přebírat odpovědnost za vlastní činy, myšlenky a pocity. Uvolňuje zábrany a povzbuzuje k projevům emocí. Tento kámen
zvyšuje schopnost vcítit se do myšlení jiných lidí a ukazuje, jak by se jeho majitel cítil na jejich místě. Potlačuje ostýchavost a podporuje přátelské vztahy. Malachit se projevuje užitečně při psychosexuálních problémech, zejména těch, které způsobily traumatizující sexuální zkušenosti v minulých životech. Pomáhá při procesu znovuzrození.
V duševním životě dokáže malachit proniknout ke kořeni problému. Zvyšuje intuici a vhled. Pomáhá potlačit duševní problémy včetně duševních chorob. Zmírňuje dyslexii. Posiluje schopnost vstřebávat a zpracovávat informace. S jeho pomocí dokážeme lépe pozorovat okolí a snáze porozumět složitým jevům.
Položený na solar plexus umožňuje malachit zevrubné duševní uzdravení. Uvolňuje negativní zkušenosti a stará traumata, vynáší na povrch potlačované myšlenky, vrací schopnost hlubokého dýchání, uvádí do rovnováhy srdeční a pupeční čakru a zlepšuje schopnost vnitřního vhledu. V citovém životě umožňuje prožívání intenzivnějších emocí, ty se ale mohou rychle měnit. Malachit lze užít rovněž při zkoumání vlastního nitra. Podněcuje snění a vyvolává živé vzpomínky. V některých případech je ale třeba působení malachitu při uzdravování a procesech proměn
podpořit dalšími kameny.
Léčebné využití: Malachit je mimořádně všestranný léčivý kámen. Zvlášť užitečný je při potlačování křečí (včetně menstruačních). Usnadňuje porod: někdy se mu říká kámen porodní báby. Rezonuje s ženskými pohlavními orgány a léčí pohlavní nerovnováhu. Snižuje krevní tlak, léčí astma, artritidu, epilepsii, zlomeniny, otoky kloubů, patologické výrůstky, nevolnost při cestování, závratě, nádory, zrakový nerv, slinivku břišní, slezinu a příštítnou žlázu. Uvádí do souladu DNA a buněčnou strukturu. Zlepšuje činnost imunitního systému. Podporuje odbourávání jedovatých
látek v játrech, snižuje okyselování tkání. Pokud se nosí kolem pasu, léčí cukrovku.
Umístění: Noste na levé ruce nebo položte na třetí oko. Rovněž lze umístit na místo, které se má vyléčit. Položíte-li malachit na solar plexus, bude pohlcovat negativní emoce. Používejte vyleštěný malachit nebo nepřímou metodu přípravy elixíru. Aplikujte zevně.
Poznámka: Malachit může vyvolat slabší bušení srdce. V takovém případě jej okamžitě odstraňte a nahraďte růžovým křemenem nebo rodonitem.

K textům jsem se dostala dnes díky obrázku - 22.2.2014 - Květ malachitu, možná také princezny malachitu nebo...
Zahrada dnes

20. února 2014 v 21:00 | Eva |  Fotografie a jiné


Podléška a sněženky vedle sebe...


Loňský list jen poulí očka, jak krokusy stojí vzpřímeně i přes ranní mrazik ..


Takový mikrokosmos mechu...A jaro je tady...
Tak tohle tady být nemělo. Přečkalo zimu


a tváří se dost podivně.


Podruhé kvetoucí bělotrn v letošní zimě vyzrál ...

A modřín se otáčí...


A všechny ty krásy dnešního dne najdete zde ( fotografie - příroda, složka únor ) stačí kliknout na foto a můžete být na chvíli součásti toho, co jsem viděla dnes já.

Krajiny vnitřní Stanislava Kadlece

18. února 2014 v 21:07 Hosté
Následující video nepotřebuje už žádná slova. Jsem ráda, že mohu takto představit v rubrice malíře, manžela mé internetové kamarádky. Děkuji , Jitko, za odkaz a oběma vám přeji hodně inspirace na všech úrovních.


Résované kraslice

18. února 2014 v 9:41 | Hana Horáková a Eva |  Hosté
S pojmeme " résované " kraslice jsem se setkala letos poprvé. Ani jsem nezjišťovala, zda se jedná o výraz z nářečí v oblasti Kyjova. Lektorka této tradičná techniky Anna Horáková napsala...

Résované, neboli vyškrabované kraslice patří ke starým tradičním technikám zdobení velikonočních vajíček.
Vyskytují se na několika místech v Čechách i na Moravě, liší se vzorem, který vychází z lidového ornamentu jednotlivých oblastí. Tyto vzory nazýváme lidové, vyskytují se na tradičních výšivkách, keramice a z nich vycházíme i při zdobení kraslic.
Tradice mizí, jen pár nadšenců se je snaží udržovat, protože patří k identitě národa a naší kultuře.
Je to právě to, co turisté v každé zemi vyhledávají, tradici a kořeny…U nás ale pomalu mizí a je to škoda.
Proto vznikly i mé kurzy a workshopy.
Techniku, kterou chci předávat dál, jsem se naučila jako asi 10 letá od stařenky u nás v obci. Je k ní třeba trpělivost a trochu zručnosti, především ale chuť a vytrvalost s křehkou skořápkou se naučit zacházet. Někdo si techniku jen vyzkouší , aby zjistil, že to není tak jednoduché, jiného práce chytne a stane se jeho koníčkem. Stačí, když svou prací bude moci potěšit své blízké, i to je šíření a udržení tradice.
Těším se na všechny zájemce, kteří možná v sobě objeví novou zručnost a schopnosti.

A zde je pozvání.

Velikonoční kraslice

Stará tradiční technika zdobení velikonočních vajíček
tzv. résování, neboli vyškrabování
workshop U Momo-pavilón E, Černá louka, Ostrava
7. 3. 2014 13-18 hod., 8. 3. 2014 13-18 hod. cena: 300,-Kč
Tradiční résované (vyškrabované ) kraslice z oblasti Kyjovska (obec Archlebov)

Lektorka: Mgr. Anna Horáková
V programu workshopu je … technika barvení
skladba ornamentu
Každý účastník dostane příručku se vzory, veškerý materiál a nástroje k výrobě mu budou k dispozici.
Zájemci si přinesou 2 celá (plná) vejce.
Možnost zakoupení kraslic od lektorky.
Přihlášení a informace: Hana Štrbová tel.: 732 47 50 71

Hlas v hlavě

17. února 2014 v 13:44 | Jan Menděl |  Slova a obrázky

V naší mysli neustále probíhá monolog nebo určitý druh dialogu. Jak říká známá autorka Louse L. Hay, tento monolog je jedním velkým proudem afirmací. Jenže jaké jsou tyhle afirmace? A jak využíváme tento dar vlastního vnitřního hlasu? Bohužel většinou tragicky špatně nebo vůbec. Je to ale ohromná škoda. Kdyby lidi pochopili, kolik pozitivního by jim přineslo, kdyby spolu v duchu vřele promlouvali a udělali si z tohoto rozhovoru každodenní zvyk, věnovali by tomu hlasu ve své hlavě mnohem větší pozornost.


Anita Moorjani

16. února 2014 v 20:40 | video |  Záhady a tajemno
Dříve než Anita Moorjani napsala knihu Musela jsem zemřít, byla s ní natočena 4 videa .Knih i videí o zážitcích blízkých smrti je už poměrně hodně, přesto mě povídání tété mladé ženy zaujalo natolik, že jsem se rozhodla je zde připomenout.Naše tělo jinak

16. února 2014 v 12:11 | převzato |  Zdraví, bylinky...

ZÁKLADY SYMBOLIKY TĚLA (ROZDĚLENÍ PRO LAIKY)
Tímto článkem s radostí reaguji na vaše požadavky o sepsání úplných základů symboliky těla pro laiky a začátečníky. O.K., tady to máte, přátelé.


Vše, co se dále dočtete, podrobně probírám a vysvětluji na svých přednáškách:


Mandaly k dotváření a...

16. února 2014 v 11:50 | Eva |  Mandaly
Mandala formální ...Rozhodne barvenost...Rozkvétání...


Mandala neformální. Možnost barevného dotvoření...jednou barvou, třemi barvami či zcela barevně. Nebo jen černobílé? Probouzení ...


A " jen tak " ...Únoroví otužilci

14. února 2014 v 15:13 | Eva |  Fotografie a jiné
Středeční mimořádná nadílka sněhu pomalu mizí a malí otužilci slaví valentýnský den.


Malý pavouček mě dnes překvapil, zatímco clematis se otužuje už od prosince.


Velkým překvapením dne - jaterník. První kvítek letošního snad už " jara " ...Jeho společnice - sněženky...Ani nelze říci, která kytka je něžnější...

Všechny se snaží, některé samotinké...


Jiné ve skupince... A všechny se derou ke slunci...


Ledová brána varuje před spěchem...A led ukazuje tvář jakéhosi bojovníka?


A tak se v tom únorovém valentýnském dni promíchávají variace březnové s únorovými...


A protože je jich třicet, najdete je všechny v galerii - Foto příroda - složka únor nebo klikem zde.

Díky, sedmikrásky

13. února 2014 v 21:41 | Eva |  Slova a obrázky
Taková vděčnost sedmikráskám, trávě a všemu kol a kol ...


Tvoření

11. února 2014 v 16:33 | Eva |  Slova a obrázky

Jak je to s čísly...

9. února 2014 v 19:32 | Eva |  Záhady a tajemno
S numerologií jsem se trošku seznámila přesně před deseti lety prostřednictvím numeroložky Marie Janšové. Jí děkuji za mnohá pochopení souvislostí, za poznání sebe. Díky ní jsem si uvědomila , proč se věci dějí právě tak, jaký je můj úkol a ... není důležité, jak vnímám čísla já, že jim hodně věřím, že jsou v těch mnohých proměnách světa právě těmi neměnnými, konstantními symboly směřujícími však k proměnám nás. Mohou nám ukázat směr, mohou mnohem více, než si myslíme. Proto se zaujetím pročítám jakékoliv pohledy jiných. Můžete nahlédnou v celém článku.


Domácí vegeta

9. února 2014 v 17:27 | převzato |  Zdraví, bylinky...

Suroviny

mrkev3 díly300 g127,5 kcal
celer1 díl100 g49 kcal
petržel1 díl100 g63,1 kcal
cibule2 díly200 g82,2 kcal
petrželová nať2 díly200 g17,2 kcal

Postup

  1. Všechny ingredience omyjte a popřípadě oloupejte.
  2. Sušte je postupně, protože každá ingredience se suší jinou dobu. To poznáte při rozlomení - křupne a pokud v misce prohrábnete, tak šustí.
  3. Nesušte při vysoké teplotě - nižší teplota uchová barvu!
  4. Doba sušení se pohybuje podle teploty kolem 5 - 8 hodin.
  5. Dbejte, aby jednotlivé plátky nebyly při krájení tlustší jak 5 mm.
  6. Všechny ingredience házejte do společné mísy, pokud máte hodně petrželové naťě, dejte si část stranou.
  7. Po promíchání nasekejte na malé kousky, jen tak se dobře dávkuje a také skladuje.
  8. Nasekanou domácí vegetu uzavřete do skleněných dóz s víčkem s gumovým těsněním, aby dovnitř nemohl vlhký vzduch. Pak vydrží i několik let.
  9. Pokud máte i papriku, můžete ji také usušit a přidat.

Cibule si nasušte více, budete překvapeni, jak dobrá je sušená - například k televizi....
Sušenou zeleninu můžete také uchovat v plátcích a nedrtit. Potom je lépe skladovat jednotlivé ingredience odděleně.
Víte, že v prodávané vegetě je zeleniny jen 14 - 15 %, a vše ostatní je jen sůl a glutaman?
Míra škodllivoti glutamanu sodného nebyla nikdy prokázána, ale je lepší rovnou použít chuťově a zdravotně kvalitní ingredience.
Co přesně je glutaman sodný se podívejte ZDE.

Přikázání štěstí

8. února 2014 v 22:18 | převzato |  Slova a obrázky
......Tato slova údajně pověděl svým učedníkům Ježíš Nazaretský v době putování po Egyptě.
Fragmenty těchto ponaučení jsou zachyceny v kanonických evangeliích.
Celé jsou zaznamenány v takzvaných kumránských svitcích, jež byly nalezeny
v Palestině u Mrtvého moře v polovině dvacátého století........

PŘIKÁZÁNÍ ŠTĚSTÍ

Když sešel z hory, kde přivítal východ Slunce, řekli ti, kdo se shromáždili u úpatí hory :

Jsi pro nás zdroj inspirace. Tvá slova mění srdce a tvá moudrost rozjasňuje rozum.

Toužíme ti naslouchat. Pověz nám, kdo jsme ?

Usmál se a řekl :

Jste světlo světa.
Jste hvězdy. Jste chrám pravdy.
V každém z vás je Vesmír.
Podřiďte rozum srdci, ptejte se svého srdce, poslouchejte skrz svou Lásku.
Blažení jsou ti, kdo znají jazyk Bytí.

- Jaký je smysl života ?

Život je cesta, smysl i odměna.
Život je tanec lásky.
Vaše poslání je rozkvést.
Být je veliký dar.
Váš život je součástí historie Vesmíru.
Život je krásnější než všechny teorie.
Život je důvod k oslavě.
Život je cenný sám o sobě.
Život se odehrává v přítomnosti a smysl přítomnosti je být v ní přítomen.
- Proč nás pronásleduje neštěstí ?

Co jste zaseli, to také sklízíte.
Neštěstí je vaše volba.
Chudoba je výtvor člověka.
Hořkost je plod nevědomosti.
Když obviňujete, ztrácíte sílu.
Když po něčem toužíte, zaháníte štěstí.
Probuďte se.
Žebrák je ten, kdo si neuvědomuje sám sebe.
Ti, kdo nenajdou vnitřní království, jsou bezdomovci.
Kdo zbytečně plýtvá časem, stává se ubožákem.
Nedělejte ze svého života živoření.
Nedovolte davu, aby zničil vaši duši.
Ať bohatství není vaším prokletím.
- Jak přemoci neštěstí ?

Neodsuzujte se.
Nezříkejte se sami sebe, neboť jste božští.
Nesrovnávejte a nerozdělujte.
Za všechno děkujte.
Radujte se, neboť radost koná zázraky.
Milujte se, neboť kdo miluje sám sebe, miluje i ostatní.
Blahořečte nebezpečí, neboť odvážní nalézají blaženost.
Modlete se, pociťujete-li radost, a neštěstí se vás nedotkne.
Modlete se, ale neobchodujte s Bohem.
A vězte, že vychvalování je pro duši nejlepší modlitba a štěstí je nejlepší strava.

- Jak dosáhneme štěstí ?

Šťastní jsou ti, kdo jsou vděční.
Šťastní jsou ti, kdo jsou klidní.
Šťastní jsou ti, kdo našli ráj v sobě samém.
Šťastní jsou ti, kdo přijímají dary s radostí.
Šťastní jsou ti, kdo hledají.
Šťastní jsou ti, kdo jsou probuzení.
Šťastní jsou ti, kdo naslouchají hlasu Božímu.
Šťastní jsou ti, kdo naplňují svá poslání.
Šťastní jsou ti, kdo poznali jednotu.
Šťastní jsou ti, kdo se meditací přibližují k Bohu.
Šťastní jsou ti, kdo žijí v harmonii.
Šťastní jsou ti, kdo vidí krásu světa.
Šťastní jsou ti, kdo se otevřeli Slunci.
Šťastní jsou ti, kdo plynou jako řeky.
Šťastní jsou ti, kdo jsou připraveni přijmout štěstí.
Šťastní jsou ti, kdo jsou moudří.
Šťastní jsou ti, kdo si uvědomují sami sebe.
Šťastní jsou ti, kdo milují.
Šťastní jsou ti, kdo vychvalují život.
Šťastní jsou ti, kdo tvoří.
Šťastní jsou ti, kdo jsou svobodní.
Šťastní jsou ti, kdo odpouštějí.

- V čem je tajemství hojnosti ?

Váš život je nejcenější šperk v klenotnici Boha.
Bůh je šperk lidského srdce.
Bohatství uvnitř vás je nesmírné a hojnost kolem vás nevyčerpatelná.
Čím více dáváte, tím více dostáváte.
Svět je dost bohatý, aby se každý stal bohatým.
Nevyčítejte si bohatství.
Štěstí stojí na prahu vašeho domu.
Otevřete se hojnosti a přeměňte vše v životě ve zlato.
Blažení jsou ti, kdo našli poklad v sobě samém.

- Jak žít ve světle ?

Žijte naplno každý okamžik svého života.
Život, který není prožit naplno, vyvolává zatrpklost.
Vězte, že co je uvnitř, to je i vně.
Temnota světa pochází z Temnoty v Srdci.
Člověk je zárodek Slunce.
Meditace o Bohu je rozpuštění se ve Světle.
Jasná mysl je jako záře tisíci Sluncí.
Blažení jsou ti, kdo touží po Světle.

Jak dosáhnout harmonie ?

Žijte prostě.
Nikomu neškoďte.
Nezáviďte.
Ať vás pochybnosti očišťují, ale neoslabují.
Zasvěťte život kráse.
Tvořte kvůli tvoření, ale ne kvůli ocenění.
Jednejte s bližními otevřeně.
Změňte minulost.
Přinášejte do Světa něco nového.
Naplňte tělo Láskou.
Staňte se energií Lásky.
Láska vše oduševňuje.
Kde je láska, tam je Bůh.

- Jak dosáhnout dokonalého života ?

Šťastný člověk dokáže změnit mnoho lidí.
Nešťastní zůstávají otroky.
Štěstí miluje svobodu.
Radost je tam, kde je svoboda.
Pochopte podstatu štěstí.
Otevřete se světu a svět se vám otevře.
Jestliže přestanete být v opozici, stanete se vládcem.

- Jaká je podstata reality ?

,,Já" je jméno Věčnosti.
Uvědomění si sama sebe jsou dveře do vyšší reality.
Uvědomění si sama sebe je klíč k přeměně.
Když najdete odpověď na otázku ,,Kdo jsem ?", odpovíte si na všechny otázky.
Stanete se příčinou svého štěstí.

A podíval se na všechny s láskou a dodal :

"Ticho mnohé odhalí.
Buďte sami sebou."Převzato: http://www.lecitelstvi-shamballa.cz

Bytosti přírody a léčení Země

8. února 2014 v 17:41 | Margot Ruis |  Zajímavé knihy, odkazy

Co je to ÓM?
ÓM jsme slyšeli v přírodě, ozývalo se z hory, ze stromů, z kamenů. Znělo jako hluboké mručení, Oooooommmoooooommm...
ÓM vibruje přírodou, ovšem na úrovni ne zcela přístupné. Není tomu tak, že bychom si prostě řekli: já ted' chci slyšet ÓM od tohoto stromu, kamene, hory, a než se nadějeme, už bude zaznívat. Tak to nefunguje. Pokud se tato rovina otevře, pak je to spontánně, bez našeho přičinění, a my to přijímáme jako dar, jako milost.
Mnozí znají ÓM z indické tradice. Tam je ÓM esencí božského tvoření, posvátným zvukem z něhož vše vzniklo a pořád vzniká.
"Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a Bůh byl Slovo", čteme v Janově evangeliu.
Jestliže ÓM tak jako tak zaznívá přírodou, mohl by se někdo ptát, proč si pak elfí žena přeje, aby se na něj naladily světové vysílače? Důvodů bude asi víc. Mnoho, mnoho lidí by si tak ÓM poslechlo a to, co slyší, by na ně zapůsobilo. Mohli by to být lidé, kteří s ničím takovým nikdy nepřišli do kontaktu. Možná by si i zazpívali a pocítili, jak je jim dobře, když jsou naplněni mírem a harmonií. Spojení s touto vysokou energií časem způsobuje subtilní změny v lidské bytosti, posilují se vlastnosti, jako je soucítění, sounáležitost se vším živým, vnitřní mír, radost, láska. Není sporu, že bytosti přírody touží po tom, aby lidstvo takovouto změnou prošlo. Každý jednotlivý člověk, který se takovému růstu otevře, přispívá svým dílem k léčení Země.
Za čtvrt století práce s jemnohmotným světem jsme získali zkušenost, že k přenosu jistých energií "sem" je zapotřebí lidské spolupráce, jakkoliv jsou "tam", tedy v jiném světě , stále přítomny. Slovem "tam" není míněna prostorová vzdálenost, nýbrž rozdíl ve vibracích. "Tam" je přesně tady, kde ted' sedíme, a na vyšší úrovni právě tohoto "tam"se nachází všechno, co nám "tady" chybí k blahu a spáse. To ale neplatí, pokud naše vědomí nepřejde "tam". Člověk je schopen život z životem plynout tímto oceánem světla/lásky/blaženosti/nejvyšší energie/ÓM, aniž by to zpozoroval, poněvadž jeho vědomí je omezeno na "tady".
"Sedíme na březích té nejmohutnější řeky a umíráme žízní," tak popsal situaci lidí indický mudrc. Žít u řeky a zemřít žízní jen proto, že tu řeku nevidíme!
Všechno, co nám - a přírodě! - chybí, existuje bez přestání a v každé době, avšak "tam". Takže pro nás zůstane neuchopitelné, dokud se neotevřeme, dokud nanavážeme se sférou "tam" kontakt, nezískáme spojení. To znamená, že ty tolik žádoucí vysoké vibrace neproudí jen tak beze všeho do našeho trojrozměrného světa, aby tu všechno uzdravily, nýbrž že vyžaduje jisté úsilí je sem "dopravit". Četné vysoce vyvinuté bytosti z jemnohmotných říší, zvláště bytosti přírody a moudří lidé všech dob a kultur, kteří již nejsou zde na Zemi inkarnováni, v tomto duchu pracují. Existují však zákony, které jejich působení stanoví jisté hranice, takže jim není vždycky dovoleno zasahovat nebo "dodávat" tolik prospěšné, ozdravné síly, kolik by jí přinést mohly. To by pro nás bylo také příliš pohodlné: Nechte Neviditelné, at' tu práci zařídí! Ne, zde je nepostradatelná lidská spolupráce. Bytosti přírody nás opakovaně upozorňovaly, jak obrovské duchovní síly máme my lidé k dispozici a jak důležité by bylo jejich vědomé a konstruktivní užívání. Když sem například "přesuneme" ÓM, zformujeme v našem světě něco, co pomůže nám samotným, přírodě a jejím bytostem, stejně jako vibracím planety Země vůbec. ÓM může být naším průzorem, naším spojením s "tam. Opakování slabiky ÓM podporuje nejen náš vlastní spirituální pokrok, jak tvrdí upanišady, nýbrž pomáhá i přírodě tím, že posiluje zvuk, jímž sama vibruje. Tím se kruh uzavírá a my jsme zase u elfí ženy a jejího přání.
ÓM se dá zpívat bud' nahlas, nebo bezzvučně opakovat v duchu. Pro začátek se doporučuje první varianta, abychom získali zkušenost se zvukem, a taky proto, že je snazší "zůstat na drátě". Po určité době cvičení a s dobrou koncentrací je i bezzvučné "ÓMování" velmi krásným zážitkem, poněvadž tak slyšíme ÓM ve svém nitru.

Ukázka z knihy Margot Ruis : Bytosti přírody a léčení Země

Medovníky

7. února 2014 v 16:01 Pro inspiraci
Medovníky - perníky nemusí patřit jen k Vánocům a Velikonocům. Můžeme jimi potěšit kdykoliv. Inspirace proi vás.


Irina z Ruska je niekoľkoročnou prispievateľkou na našej medovníkovej stránke. Nechajte sa inšpirovať jej nádhernými srdiečkami z lásky. Viac krásnych medovníkov nájdete v jej katalógu. http://medovniky.artmama.sme.sk/user/13028/images


A pokud sladkosti odmítáte, je možno vystřihnout šablonky z lepenky a " pernikářský " zdobit barvami. Mně se osvědčilo temperové barvy promíchat s bílým latexem, ale bylo to v době, kdy se ještě akrylové barvy neprodávaly všude. Lepenka, oblázky, květináče, cokoliv můžeme oživit a vnést barvy do našeho života.Veselé, jasné, zářivé a duhové...

Z cyklu léčivé proudy

7. února 2014 v 14:56 | Eva |  Slova a obrázkyK výběru obrázků mě dnes inspiroval e-mail od Jarči Bártové.
...
Často se mě ptají ostatní, jaký mají barvy význam a co mandala,kterou vybarvili vlastně znamená. Jednou jsem již psala,že některé významy jsou obecné, pro někoho mají ale zcela jiný význam. Zkuste si sami napsat, jaké asociace, pocity a nálady ve vás vyvolávají určité barvy. Přikládám tabulku a pokud se tozhodnete ji vrátit nebo napsat pár slov o jednotlivých barvách, budu ráda. Můžete se tak podělit s ostatními a zjistit, jak barvy na nás působí.

Jarča


Ačkoli každá barva má svůj pozitivní i negativní význam , pro mě je žlutá spojena se samými příjemnými představami a emocemi. Tepla, narcisek, sluníčka, příjemné pohody, léta a dobré nálady.

Co napadne vás u jednotlivých barev? Má každá pro vás pozitivní i negativní význam?

Barva
Osobní spojení významu
Bílá

Červená

Černá


Modrá

Fialová

Žlutá

Hnědá


Zelená


Oranžová

Možná se vám vybaví i barvy další - tyrkysová, fuchsiová, okrová atd. Také je třeba si uvědomit, že jiné asociace může vzbuzovat barva světlá a tmavá (např. světle - tmavě modrá, zelená oranžová) . ..

Protože se s obsahem ztotožňuji, dovolila jsem si jeho část zde vložit. Uvědomila jsem si, že povídání o barvách nemusí být jen součástí kurzů. Někdy je lépe nevědět, říkávám, když se lidé pustí do kreslení. To proto, aby použili právě ty barvy, které jejich tělo potřebuje a k nimž je přivádí jejich duše. Až se technika kresby zvládne natolik, že výběr barev bude skutečně automatický, potom klidně nahlédněme do teorie barev a můžeme přemítat. I když...úkol byl dávno splněn tvořivým způsobem, ruka nás vedla, barvy byly vybrány zcela intuitivně, co více si přát.
Tabulka Jarči se mi zamlouvá, možná časem zjistíme docela zajímavé výsledky a třeba budou zcela odlišné od dosavadní teorie. Všechno se mění. Mění se i náš vztah k barvám v průběhu života tak, jak se proměňujeme my. Co všechno nás při jejich výběru ovlivní!
Každá barva je vibrace, každá barva je tón a nás ovlivňuje mnoho faktorů a barvy jsou jedním z nich. Na toto téma bylo vypracováno už mnoho studií. Vždyť už sám J. W. Goethe se barvami zabýval.
My se ale nechejme unášet barevnými doteky jen tak.... a až se vám bude chtít, zkuste si doplnit tabulku a třeba mi ji pošlete a já ji odešlu dál.