Leden 2014

Obrázek dnešní

30. ledna 2014 v 22:51 | Eva |  Slova a obrázky

Kormidlo života jen ve svých rukou máš,
věř, že vždy překážky překonáš.
Po bouřích zase slunce svit
zahřeje duši a bude líp.
Nad hlavou nebeská klenba ,
záře hvězd vypráví příběhy lidí,
paprsky síly, paprsky víry, paprsky lásky
probouzí zas nový květ naděje
pro každého člověka,
který se ptá...
Země zkoušená i objímána
a ty s ní vstupujete společně
do nových dní.
Probudit v sobě vesmírné dítě,
dotknout se srdcem přediva sítě
pochopení a učení se
nového, krásnějšího než včerejšek,
zářivého jako slunce a čistého jako průzračný křišťál
v každém okamžiku ...

E.L. 30.1.2014

Kristýnka Vajčnerová a její obrázky

28. ledna 2014 v 14:46 | K. a E. |  Hosté
Ani se mi nechce věřit, že prní obrázky Kristýnky zde na blogu byly zveřejněny před dvěma lety. Od té doby vyrostla , ale koníkům zůstala věrná. Dnes jsem objevila jejího diamantového koně a požádala ji o možnost nahlédnout do její galerie na Fb a něco vložit také zde. Těžko se mi vybíralo.


A pokud vás obrázky zaujaly, můžete ke Kristýnce nahlédnout zde.Mandala Aničky Vajčnerové

28. ledna 2014 v 13:45 | A. a E. |  Mandaly
Na profilu Aničky Vajčnerové snad není den, kdy by na vás nevykoukla nějaká nová mandala. Ta dnešní je přímo skvostná , tak se o ni chci s vámi podělit. Ostatní najdete v rubrice Hosté nebo přímo na Fb zde.


Celer

25. ledna 2014 v 17:15 Zdraví, bylinky...
Nějak jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, že celer je třeba vysévat už v lednu. Každý rok jsem zakoupila sazeničky na trhu. Vloni se mi ale stalo, že listy nebyly moc kvalitní a bulva neurostla téměř žádná.Takový podivný hybrid asi. Vysévat semínka v bytě při takovém nedostatku světla asi nemá cenu, tak si jen přeji lepší "kup" v letošním roce , protože celer je skvělý.
CELER Léčivé účinky celeru 1. Snižuje hladinu cholesterolu Nedávná 8 týdenní studie, provedená na zvířatech, dokázala rapidní pokles hladiny cholesterolu a zvýšené vylučování žluče u zvířat, která jedla celer. Pokud máte zvýšený cholesterol a doktor vám doporučí vyloučit z jídelníčku mastná jídla, proces uzdravení můžete urychlit tím, že budete pít celerový džus. Po dobu 3 týdnů vypijte každé ráno na lačno sklenku celerového džusu. 2. Ulevuje od zácpy Celer funguje jako účinné projímadlo. Jestliže trpíte zácpou, pijte celerový džus, nebo jezte celer v syrovém stavu. Pokud tímto problémem trpíte často, je nejlepší jíst celer pravidelně, aby k zácpě nedocházelo. 3. Snižuje riziko rakoviny žaludku a tračníku Celer obsahuje složky, které mají protirakovinný účinek, proto vás konzumace celeru může ochránit před rakovinou žaludku. Z toho důvodu doktoři doporučují denní konzumaci celeru, pokud možno ve velkých dávkách. 4. Snižuje krevní tlak Nedávná studie odhalila, že u lidí, kteří pijí celerový džus po dobu minimálně jednoho týdne, dochází k výraznému snížení krevního tlaku. Celer obsahuje složku, která napomáhá k uvolnění svalů kolem tepen a rozšiřuje cévy, čímž dochází k lepší cirkulaci krve. 5. Zlepšuje funkci ledvin Konzumace celeru vede k lepší činnosti ledvin tím, že napomáhá tělu urychlit proces odstraňování toxinů. Navíc, tento proces zabraňuje vzniku ledvinových kamenů. Abyste se vyhnuli tomuto problému, je doporučeno pít celerový džus ve velkých množstvích; nicméně, konzumace čerstvého celeru je také velice prospěšná. 6. Pomáhá zhubnout Celer je výživné jídlo, kterého úkolem je, kromě jiného, snížit apetit a chuť na sladká a mastná jídla. Umyjte celer, nakrájejte ho na plátky a jezte ho v průběhu celého dne. Na konci dne uvidíte, že jste snědli podstatně méně jídla. 7. Pomáhá k detoxikaci těla Jestliže se cítíte být unaveni, nebo jestliže jste v poslední době konzumovali jídla obsahující hodně chemických látek, či chcete-li své tělo pročistit, jezte celer a pijte celerový džus denně. 8. Urychlí odstranění ledvinových kamenů Celerový džus pomáhá rozložit a odstranit ledvinové kameny. Evidentně, abyste dosáhli žádoucích výsledků, musíte celerový džus pít přibližně jeden měsíc. Zároveň se tím chráníte před vznikem dalších ledvinových kamenů. 9. Zklidňuje nervový systém Alkalické minerály obsažené v celerovém džusu mají zklidňující účinek na nervový systém; jeho pití je proto skvělým řešením pro lidi, kteří trpí nespavosti. Jestliže máte tento problém, pijte sklenku celerového džusu každý večer hodinu před spaním. 10. Regulátor hormonů Vědci zjistili, že celer obsahuje látku, která reguluje hormony u žen i u mužů. Navíc, celerový džus zvyšuje plodnost, odstraňuje frigiditu a dokonce bojuje proti impotenci.
Zdroj:celostnimedicina.cz

Výzva

24. ledna 2014 v 13:26 Slova a obrázky
Lidé nyní udělají společně kvantový skok, nebo projekt Lidstvo může v troskách skončit

Konec světa všichni očekávali v prosinci 2012. Marně. Ten skutečný může však nastat jen o pár měsíců, maximálně let později. Lidstvo se ve své novodobé historii ocitá zřejmě nejblíž svému vyhynutí.

Důvod je prostý, z rukou vymknutá energie technologie štěpení jádra. Atomová energie. Mozky planety Země předběhli dobu, vymysleli a rozpracovali tuto energii přes veškerá učiněná varování příliš brzy. Chybou bylo, že lidé na používání této formy energie postrádali vyšší úroveň vědomí.

Paradoxně jsou to nyní právě mozky lidí, myslící společně jedním směrem, v minimálním počtu větším jak 50 milionů jednotlivců, které jsou schopné zachránit planetu Zemi a zajistit přežití lidstva i dalších druhů.

Tématu fukušimské katastrofy se věnuji již několik let. V Americe padají z nebe mrtví ptáci, kteří se díky radiaci rozložili zaživa. Celé americké západní pobřeží je pokryto mrtvolami ryb a mořských živočichů. Ledním medvědům na severním pólu líná srst a objevují se velké krvavé boláky. V této fázi jsou zaznamenány oběti na životech i mezi lidmi. V Japonsku dokonce vydali zákaz měření radiace. Budete-li tam přistiženi s dozimetrem, skončíte ve vězení. V Japonsku je také pod pohrůžkou vězení zakázáno psát o Fukušimě cokoliv jiného, než oficiálního.Každý den se přes poškozené elektrárny přímo do moře uvolní 400 000 tun radioaktivní vody, která v sobě nese částice plutonia. Voda z moře se dostává přímo k reaktivním tyčím a odtud zpět k živým tvorům, kteří masivně hynou.

Odborníci odhadují, že nám zbývají asi jen 2-3 roky, než radiace silně zasáhne celou planetu. Při špatném chlazení však zejména dochází k tavení tyčí, což se dnes děje a hrozí tedy gigantický nukleární výbuch."Lidé se nyní musí sjednotit a ukázat svou sílu. Ve svém vlastním zájmu, v zájmu svého přežití." Sedím v malém soukromém letadle na jednom z evropských letišť. Osud lidí, ale i lidstva chodí často v nejrůznějších narážkách a znameních. Proto mé překvapení, že se se mnou chce vidět indigová dívenka, se kterou jsem se před 5 lety v zahraničí setkal, bylo jen malé ve chvíli, kdy jsem od ní dostal tuto žádost. Bylo to totiž hned následujícího dne poté, co jsem měl sen. Ve snu se mi tato dnes třináctiletá dívenka zjevila a předala vzkaz, že se mnou chce velice naléhavě mluvit. Kdo je tato dívka jsem popsal v TOMTO článku (http://www.osud.cz/me-setkani-indigovou-divenkou-opakovani ). Její schopnosti jsou pro normálního člověka 20. i 21. století stále jen těžko uvěřitelné. Dokáže vidět minulost, i budoucnost. Dokáže teleportovat své vědomí. Dokáže číst životy i osudy lidí tak jasně, že máte dojem, že s vámi mluví někdo, kdo vás celý život od rána do večera pozoruje.

Právě ona před několika dny vyřkla v malém najatém letadle, do kterého si mne pozvala, neboť hned pokračovala dál, naléhavou prosbu: "Lidé všech ras a přesvědčení, spojte se, jinak máte jen malé vyhlídky na přežití." S touto zprávou přiletěla z nějakého důvodu, který je znám zřejmě jenom jí, právě za mnou. Teď sedí pohodlně zabořená v sedačce a nespouští ze mne oči, její panenky jak přilepené bez jediného mrknutí hledí do mých očí. "Řeknu ti jak to udělat, máte ve svých silách a ve svých rukou to dokázat." Říká odhodlaným hlasem člověka, který přesně ví, co má na mysli, s důrazem na každé slovo.

Pokud se k projektu připojí aspoň 50-90 milionů lidí, elektrárna ve Fukušimě a veškerá jejím prostřednictvím uvolněná radiace, zmizí. Lidstvo tak poprvé hmatatelně ochutná a prožije svou sílu. Pozná, že pokud se lidé a jejich mozky dokáží v synergii spojit za ušlechtilými účely, je jen těžko na planetě Zemi síla či technologie, která by to dokázala překonat.

Prosíme všechny čtenáře velmi naléhavě, pomozte i ve svém vlastním zájmu. V této chvíli, jakkoli se to snaží vlády i masová média zamlčet, jde již lidem zcela o všechno.

Myslete alespoň 1x denně, od této chvíle až do uskutečnění cíle na tuto základní myšlenku, kterou si zároveň prosím uvědomte:
"V této chvíli mizí ze světa celá japonská jaderná elektrárna Fukušima a to včetně veškeré radiace, kterou ve světě zanechala."

Kdo umí, můžete zároveň s větou i vizualizovat. Vnímat své překvapení, emoce, až poprvé uvidíte, že elektrárna opustila náš hmotný svět.

Veškerá hmota je v základu energie a tuto energii lidské vědomí dokáže ovlivňovat! Váš mozek má totiž větší sílu, než atomová bomba, což není mezi lidmi obecně příliš známo. Mozky 50-80 milionů lidí při koherentním, čili stejném myšlení, vytvoří tak ohromnou energii, že se přání uskuteční. Představte si tuto ohromnou sílu, která bude působit na hmotu, která se v důsledku tohoto koherentního myšlení lidí zdematerializuje = zmizí z fyzického světa. To je v této chvíli jediná možnost, jak lidstvo zachránit.

"A připojí-li se skutečně k tomuto rituálu více než 50 milionů lidí, budete překvapeni, že opravdu dojde k fyzickému zmizení jaderné elektrárny. Započne zcela nová etapa v dějinách lidstva. Dnes je ale třeba aktivity každého z vás pro rozšíření zprávy po celé zemi. Všude žijí lidé, kteří si chtějí navzájem pomáhat a pomoci také Zemi, ale potřebují tento návod, aby věděli, co dělat. Ať již mluvíte jakýmkoliv jazykem, přeložte prosím tento text do něj a oslovte své známé a také nezávislá média ve své zemi."

Vše je jasné. Piloti nahazují motory a já se loučím. Přede mnou stojí úkol, jak oslovit 50 milionů lidí z celého světa. Není už v této době malých úkolů.


Vy jste dnes jedním z nich.

Prosím, pomozte!


tomáš marný, Česká republika, 21.1.2014
publikováno 23.1.2014 ve 23.55 na OSUD.cz a dalších spřátelených servrech v ČR i zahraničí http://www.osud.cz/lide-nyni-udelaji-spolecne-kvantovy-skok-projekt-lidstvo-muze-v-troskach-skoncit

English: http://www.osud.cz/either-we-make-quantum-leap-together-or-human-race-project-may-end-ruins

Deutsch: http://www.osud.cz/entweder-machen-menschen-nun-gemeinsam-einen-quantensprung-oder-das-projekt-menschheit-kann-als-hava

Lidé nyní udělají společně kvantový skok, nebo projekt Lidstvo může v troskách skončit

Konec světa všichni očekávali v prosinci 2012. Marně. Ten skutečný může však nastat jen o pár měsíců, maximálně let později. Lidstvo se ve své novodobé historii ocitá zřejmě nejblíž svému vyhynutí.

Důvod je prostý, z rukou vymknutá energie technologie štěpení jádra. Atomová energie. Mozky planety Země předběhli dobu, vymysleli a rozpracovali tuto energii přes veškerá učiněná varování příliš brzy. Chybou bylo, že lidé na používání této formy energie postrádali vyšší úroveň vědomí.

Paradoxně jsou to nyní právě mozky lidí, myslící společně jedním směrem, v minimálním počtu větším jak 50 milionů jednotlivců, které jsou schopné zachránit planetu Zemi a zajistit přežití lidstva i dalších druhů.

Tématu fukušimské katastrofy se věnuji již několik let. V Americe padají z nebe mrtví ptáci, kteří se díky radiaci rozložili zaživa. Celé americké západní pobřeží je pokryto mrtvolami ryb a mořských živočichů. Ledním medvědům na severním pólu líná srst a objevují se velké krvavé boláky. V této fázi jsou zaznamenány oběti na životech i mezi lidmi. V Japonsku dokonce vydali zákaz měření radiace. Budete-li tam přistiženi s dozimetrem, skončíte ve vězení. V Japonsku je také pod pohrůžkou vězení zakázáno psát o Fukušimě cokoliv jiného, než oficiálního.Každý den se přes poškozené elektrárny přímo do moře uvolní 400 000 tun radioaktivní vody, která v sobě nese částice plutonia. Voda z moře se dostává přímo k reaktivním tyčím a odtud zpět k živým tvorům, kteří masivně hynou.

Odborníci odhadují, že nám zbývají asi jen 2-3 roky, než radiace silně zasáhne celou planetu. Při špatném chlazení však zejména dochází k tavení tyčí, což se dnes děje a hrozí tedy gigantický nukleární výbuch."Lidé se nyní musí sjednotit a ukázat svou sílu. Ve svém vlastním zájmu, v zájmu svého přežití." Sedím v malém soukromém letadle na jednom z evropských letišť. Osud lidí, ale i lidstva chodí často v nejrůznějších narážkách a znameních. Proto mé překvapení, že se se mnou chce vidět indigová dívenka, se kterou jsem se před 5 lety v zahraničí setkal, bylo jen malé ve chvíli, kdy jsem od ní dostal tuto žádost. Bylo to totiž hned následujícího dne poté, co jsem měl sen. Ve snu se mi tato dnes třináctiletá dívenka zjevila a předala vzkaz, že se mnou chce velice naléhavě mluvit. Kdo je tato dívka jsem popsal v TOMTO článku (http://www.osud.cz/me-setkani-indigovou-divenkou-opakovani ). Její schopnosti jsou pro normálního člověka 20. i 21. století stále jen těžko uvěřitelné. Dokáže vidět minulost, i budoucnost. Dokáže teleportovat své vědomí. Dokáže číst životy i osudy lidí tak jasně, že máte dojem, že s vámi mluví někdo, kdo vás celý život od rána do večera pozoruje.

Právě ona před několika dny vyřkla v malém najatém letadle, do kterého si mne pozvala, neboť hned pokračovala dál, naléhavou prosbu: "Lidé všech ras a přesvědčení, spojte se, jinak máte jen malé vyhlídky na přežití." S touto zprávou přiletěla z nějakého důvodu, který je znám zřejmě jenom jí, právě za mnou. Teď sedí pohodlně zabořená v sedačce a nespouští ze mne oči, její panenky jak přilepené bez jediného mrknutí hledí do mých očí. "Řeknu ti jak to udělat, máte ve svých silách a ve svých rukou to dokázat." Říká odhodlaným hlasem člověka, který přesně ví, co má na mysli, s důrazem na každé slovo.

Pokud se k projektu připojí aspoň 50-90 milionů lidí, elektrárna ve Fukušimě a veškerá jejím prostřednictvím uvolněná radiace, zmizí. Lidstvo tak poprvé hmatatelně ochutná a prožije svou sílu. Pozná, že pokud se lidé a jejich mozky dokáží v synergii spojit za ušlechtilými účely, je jen těžko na planetě Zemi síla či technologie, která by to dokázala překonat.

Prosíme všechny čtenáře velmi naléhavě, pomozte i ve svém vlastním zájmu. V této chvíli, jakkoli se to snaží vlády i masová média zamlčet, jde již lidem zcela o všechno.

Myslete alespoň 1x denně, od této chvíle až do uskutečnění cíle na tuto základní myšlenku, kterou si zároveň prosím uvědomte:
"V této chvíli mizí ze světa celá japonská jaderná elektrárna Fukušima a to včetně veškeré radiace, kterou ve světě zanechala."

Kdo umí, můžete zároveň s větou i vizualizovat. Vnímat své překvapení, emoce, až poprvé uvidíte, že elektrárna opustila náš hmotný svět.

Veškerá hmota je v základu energie a tuto energii lidské vědomí dokáže ovlivňovat! Váš mozek má totiž větší sílu, než atomová bomba, což není mezi lidmi obecně příliš známo. Mozky 50-80 milionů lidí při koherentním, čili stejném myšlení, vytvoří tak ohromnou energii, že se přání uskuteční. Představte si tuto ohromnou sílu, která bude působit na hmotu, která se v důsledku tohoto koherentního myšlení lidí zdematerializuje = zmizí z fyzického světa. To je v této chvíli jediná možnost, jak lidstvo zachránit.

"A připojí-li se skutečně k tomuto rituálu více než 50 milionů lidí, budete překvapeni, že opravdu dojde k fyzickému zmizení jaderné elektrárny. Započne zcela nová etapa v dějinách lidstva. Dnes je ale třeba aktivity každého z vás pro rozšíření zprávy po celé zemi. Všude žijí lidé, kteří si chtějí navzájem pomáhat a pomoci také Zemi, ale potřebují tento návod, aby věděli, co dělat. Ať již mluvíte jakýmkoliv jazykem, přeložte prosím tento text do něj a oslovte své známé a také nezávislá média ve své zemi."

Vše je jasné. Piloti nahazují motory a já se loučím. Přede mnou stojí úkol, jak oslovit 50 milionů lidí z celého světa. Není už v této době malých úkolů.


Vy jste dnes jedním z nich.

Prosím, pomozte!


tomáš marný, Česká republika, 21.1.2014
publikováno 23.1.2014 ve 23.55 na OSUD.cz a dalších spřátelených servrech v ČR i zahraničí http://www.osud.cz/lide-nyni-udelaji-spolecne-kvantovy-skok-projekt-lidstvo-muze-v-troskach-skoncit

English: http://www.osud.cz/either-we-make-quantum-leap-together-or-human-race-project-may-end-ruins

Deutsch: http://www.osud.cz/entweder-machen-menschen-nun-gemeinsam-einen-quantensprung-oder-das-projekt-menschheit-kann-als-hava
Lidé nyní udělají společně kvantový skok, nebo projekt Lidstvo může v troskách skončit

Konec světa všichni očekávali v prosinci 2012. Marně. Ten skutečný může však nastat jen o pár měsíců, maximálně let později. Lidstvo se ve své novodobé historii ocitá zřejmě nejblíž svému vyhynutí.

Důvod je prostý, z rukou vymknutá energie technologie štěpení jádra. Atomová energie. Mozky planety Země předběhli dobu, vymysleli a rozpracovali tuto energii přes veškerá učiněná varování příliš brzy. Chybou bylo, že lidé na používání této formy energie postrádali vyšší úroveň vědomí.

Paradoxně jsou to nyní právě mozky lidí, myslící společně jedním směrem, v minimálním počtu větším jak 50 milionů jednotlivců, které jsou schopné zachránit planetu Zemi a zajistit přežití lidstva i dalších druhů.

Tématu fukušimské katastrofy se věnuji již několik let. V Americe padají z nebe mrtví ptáci, kteří se díky radiaci rozložili zaživa. Celé americké západní pobřeží je pokryto mrtvolami ryb a mořských živočichů. Ledním medvědům na severním pólu líná srst a objevují se velké krvavé boláky. V této fázi jsou zaznamenány oběti na životech i mezi lidmi. V Japonsku dokonce vydali zákaz měření radiace. Budete-li tam přistiženi s dozimetrem, skončíte ve vězení. V Japonsku je také pod pohrůžkou vězení zakázáno psát o Fukušimě cokoliv jiného, než oficiálního.Každý den se přes poškozené elektrárny přímo do moře uvolní 400 000 tun radioaktivní vody, která v sobě nese částice plutonia. Voda z moře se dostává přímo k reaktivním tyčím a odtud zpět k živým tvorům, kteří masivně hynou.

Odborníci odhadují, že nám zbývají asi jen 2-3 roky, než radiace silně zasáhne celou planetu. Při špatném chlazení však zejména dochází k tavení tyčí, což se dnes děje a hrozí tedy gigantický nukleární výbuch."Lidé se nyní musí sjednotit a ukázat svou sílu. Ve svém vlastním zájmu, v zájmu svého přežití." Sedím v malém soukromém letadle na jednom z evropských letišť. Osud lidí, ale i lidstva chodí často v nejrůznějších narážkách a znameních. Proto mé překvapení, že se se mnou chce vidět indigová dívenka, se kterou jsem se před 5 lety v zahraničí setkal, bylo jen malé ve chvíli, kdy jsem od ní dostal tuto žádost. Bylo to totiž hned následujícího dne poté, co jsem měl sen. Ve snu se mi tato dnes třináctiletá dívenka zjevila a předala vzkaz, že se mnou chce velice naléhavě mluvit. Kdo je tato dívka jsem popsal v TOMTO článku (http://www.osud.cz/me-setkani-indigovou-divenkou-opakovani ). Její schopnosti jsou pro normálního člověka 20. i 21. století stále jen těžko uvěřitelné. Dokáže vidět minulost, i budoucnost. Dokáže teleportovat své vědomí. Dokáže číst životy i osudy lidí tak jasně, že máte dojem, že s vámi mluví někdo, kdo vás celý život od rána do večera pozoruje.

Právě ona před několika dny vyřkla v malém najatém letadle, do kterého si mne pozvala, neboť hned pokračovala dál, naléhavou prosbu: "Lidé všech ras a přesvědčení, spojte se, jinak máte jen malé vyhlídky na přežití." S touto zprávou přiletěla z nějakého důvodu, který je znám zřejmě jenom jí, právě za mnou. Teď sedí pohodlně zabořená v sedačce a nespouští ze mne oči, její panenky jak přilepené bez jediného mrknutí hledí do mých očí. "Řeknu ti jak to udělat, máte ve svých silách a ve svých rukou to dokázat." Říká odhodlaným hlasem člověka, který přesně ví, co má na mysli, s důrazem na každé slovo.

Pokud se k projektu připojí aspoň 50-90 milionů lidí, elektrárna ve Fukušimě a veškerá jejím prostřednictvím uvolněná radiace, zmizí. Lidstvo tak poprvé hmatatelně ochutná a prožije svou sílu. Pozná, že pokud se lidé a jejich mozky dokáží v synergii spojit za ušlechtilými účely, je jen těžko na planetě Zemi síla či technologie, která by to dokázala překonat.

Prosíme všechny čtenáře velmi naléhavě, pomozte i ve svém vlastním zájmu. V této chvíli, jakkoli se to snaží vlády i masová média zamlčet, jde již lidem zcela o všechno.

Myslete alespoň 1x denně, od této chvíle až do uskutečnění cíle na tuto základní myšlenku, kterou si zároveň prosím uvědomte:
"V této chvíli mizí ze světa celá japonská jaderná elektrárna Fukušima a to včetně veškeré radiace, kterou ve světě zanechala."

Kdo umí, můžete zároveň s větou i vizualizovat. Vnímat své překvapení, emoce, až poprvé uvidíte, že elektrárna opustila náš hmotný svět.

Veškerá hmota je v základu energie a tuto energii lidské vědomí dokáže ovlivňovat! Váš mozek má totiž větší sílu, než atomová bomba, což není mezi lidmi obecně příliš známo. Mozky 50-80 milionů lidí při koherentním, čili stejném myšlení, vytvoří tak ohromnou energii, že se přání uskuteční. Představte si tuto ohromnou sílu, která bude působit na hmotu, která se v důsledku tohoto koherentního myšlení lidí zdematerializuje = zmizí z fyzického světa. To je v této chvíli jediná možnost, jak lidstvo zachránit.

"A připojí-li se skutečně k tomuto rituálu více než 50 milionů lidí, budete překvapeni, že opravdu dojde k fyzickému zmizení jaderné elektrárny. Započne zcela nová etapa v dějinách lidstva. Dnes je ale třeba aktivity každého z vás pro rozšíření zprávy po celé zemi. Všude žijí lidé, kteří si chtějí navzájem pomáhat a pomoci také Zemi, ale potřebují tento návod, aby věděli, co dělat. Ať již mluvíte jakýmkoliv jazykem, přeložte prosím tento text do něj a oslovte své známé a také nezávislá média ve své zemi."

Vše je jasné. Piloti nahazují motory a já se loučím. Přede mnou stojí úkol, jak oslovit 50 milionů lidí z celého světa. Není už v této době malých úkolů.


Vy jste dnes jedním z nich.

Prosím, pomozte!


tomáš marný, Česká republika, 21.1.2014
publikováno 23.1.2014 ve 23.55 na OSUD.cz a dalších spřátelených servrech v ČR i zahraničí http://www.osud.cz/lide-nyni-udelaji-spolecne-kvantovy-skok-projekt-lidstvo-muze-v-troskach-skoncit

English: http://www.osud.cz/either-we-make-quantum-leap-together-or-human-race-project-may-end-ruins

Deutsch: http://www.osud.cz/entweder-machen-menschen-nun-gemeinsam-einen-quantensprung-oder-das-projekt-menschheit-kann-als-hava

Levandule

23. ledna 2014 v 11:46 Videa

Je třeba vědět a učit děti, jak se naplnit optimismem

23. ledna 2014 v 11:26 Slova a obrázky

7 způsobů, jak se naplnit optimismem

Dne: 23. 1. 2014 | Kategorie: Osobní rozvoj
  • 1352
  • 0
    inS
"Víc myslíme na to, jak život prodloužit, než jak ho naplnit." T. G. Masaryk
"Dám to," řekl mi kamarád. A dal to. Sjel černou sjezdovku. Já ji nedal. Bál jsem se. Proto jsem se nahoře ani neodpíchl. Bylo mi čtrnáct a myslel jsem, že měl jen kliku.
Dnes patří k nejlepším obchodníkům drogistické firmy. Kdykoli jde na těžká jednání s velkými řetězci supermarketů, řekne: Dám to. A dá to. Už nemyslím, že má kliku.
Někteří lidé jsou optimističtí odjakživa, ale optimismus není vlastnost. Je to volba, kterou lze učinit každé ráno po probuzení. Stojí za to. Optimisté dle výzkumů lépe zvládají stres i nemoci, žijí déle a jsou šťastnější a úspěšnější. Co pro to udělat?
"Optimista cestuje na ničem odnikud ke štěstí." Mark Twain
1. V každé těžkosti vidět klad
Za války ruční granát utrhl končetiny dvěma mužům v zákopu. Zatímco jeden v polní nemocnici žehral, že přišel o ruku a již nikdy ji nezíská zpět, ten druhý byl rád, že přežil a stále má jednu nohu, s níž se dá žít. Ten první se usoužil k smrti.
Optimista neignoruje problém. Ale uvědomuje si, že má dostatek schopností nebo sil, aby problémům čelil. Ať je komplikace jakákoli, nevzdává naději a věří v obrat. Optimismus dodává sebedůvěru, tolik důležitou pro vydržení a dosažení úspěchu.
"Nejkrásnější duhy přicházejí z největších bouřek. A stačí k nim jenom úzký paprsek slunce." Aliko Dangote
2. Očekávat vzestupy a pády
Optimista nemá lepší dny než pesimista. Zažívají stejné věci, ale mají k nim jiný přístup, úhel pohledu. Jsou jako dvě strany téže mince. Oba jsou stejně pravdiví.
Příroda je založena na střídání dějů. Přílivu a odlivu. Dnu a noci. Optimista ví, že po noci přijde den. Pesimista ví, že po dni přijde noc. Oba jsou realisté. Rozdíl je v tom, že pesimista má sklon negativní události považovat za nekonečné a osobní. Optimista si nic osobně nebere, protože se totéž děje každému, a v permanentnost nevěří, protože nic v životě není trvalé. Každá situace se změní. Svět už je takový.
Optimista je jako oceán. Nevyžaduje po vlnách, aby se jen zvedaly. To by žádné štěstí nepřineslo. Dokáže přijmout tříštění se vln o hladinu, protože je následováno dalším krásným vzedmutím. Optimismus je smíření se životem z té lepší stránky.
"Připravte se na nejhorší, ale myslete na nejlepší. První vytváří pokoru, druhé optimismus." Richard Branson
3. Infikovat se od jiných
Člověk je takový, jaká je společnost, v níž se zdržuje. V prostředí sytého humoru a pozitivních přátel lépe chápe, že optimismus je naučený či převzatý zvyk. Tak jako jiní udělají něco pozitivního pro nás, můžeme i my pro ně. Pozitivní energii to rozlije oběma směry, protože radost má obdarovaný i dárce. Je to největší síla v kosmu.
Zvykli jsme si ji nazývat láskou. Ale ona se netýká jen zamilovaných, také rodiny, přátel nebo úplně cizích lidí, které jsme náhodně potkali. Proto má mnoho jmen. Ta síla X vždy znamená bezpodmínečné dávání a sdílení štítu proti nevíře a samotě.
4. Infikovat sám sebe
Očekáváme-li průšvih, stane se. Není to smůla ani vizionářství. Je to jen výsledek našeho zaměření. Pokynu pro mozek, čeho si má z 25 000 podnětů denně všímat.
Optimismus není zázrak ani náhoda. Je to biologie. Vytvarováním úsměvu na své tváři aktivujeme tu část mozku, která zalije tělo pocitem štěstí. Kromě úsměvu to dokážou i naše myšlenky. Pamatujme si, že všechno je možné. Že vždy máme na výběr. Že jediná věc, kterou stoprocentně můžeme kontrolovat, je naše naladění.
"Události neovlivníme. Náš pohled na ně ano." Platón
5. Dělat na tom, co můžeme ovlivnit
Pesimismus je nepraktický. Nutí nás lpět na negativech, která se ještě nenaplnila, a snižovat úspěchy, kterých jsme již dosáhli. Pesimismus probouzí nerozhodnost.
Věnujeme-li se věcem, na něž stačíme, neoznačujeme se za oběť. Nezaměřujeme se na to, co strašného se nám stalo, ale přemýšlíme, co udělat, aby se to zlepšilo.
Když se nám nelíbí zaměstnání, začneme si hledat jiné. Věříme, že najdeme lepší, a jednáme. Když lepší najdeme, pak to, co jsme považovali za strašné, nás vlastně posunulo vpřed. Nic netratíme. Nakonec si vždy můžeme vybrat, zda zůstaneme.
"Pesimismu nejvíc zazlívám to, že krade čas. Každou vteřinu totiž můžeme naplnit buď smutkem, nebo radostí. Nikdy ne obojím." Ernesto Bertarelli
6. Počítat své úspěchy
Optimista není slepý na jedno oko. Vidí i to, že v našem životě je mnoho dobrého a krásného. Jen někdy potřebujeme nadhled, abychom to ocenili. Pak to zlepší naše naladění a vyčistí mysl od skepse. Někdo si založil sešit, někdo složku v počítači, kterou plní krásnými vzpomínkami, obrázky svých mazlíčků, vzkazy. Ta schránka je jako pionýrská kápézetka, krabička poslední záchrany. Není objektivní, protože obsahuje jen slunné stránky. Ale pomáhá k objektivitě, jestliže cítíme jen ty stinné.
7. Zaměřit se na přítomnost
Pesimisté jsou posedlí svou minulostí nebo budoucností. Nedivím se, že propadají bezmoci, protože ani s jedním nejde hnout - nazpět ani dopředu. Život probíhá jen teď. A nejhorší je, že v silách pesimisty není ani ovlivnit svou přítomnost, pokud je myšlenkami v jiném čase. Jak pesimista, tak optimista vědí, že jediná šance něco změnit je teď. Pesimista je přesvědčen, že to nevyjde. Optimista věří, že to vyjde.
A jak je život rozsoudí? "Ať věříte, že něco dokážete nebo nedokážete, vždycky budete mít pravdu." Henry Ford
Příklady nenapravitelných optimistů, kteří dosáhli epochálních úspěchů, najdete v novém vydání FC. Tištěný časopis je k sehnání do vyprodání kapacity pouze zde.
Petr Casanova
- See more at: http://www.firstclass.cz/2014/01/7-zpusobu-jak-se-naplnit-optimismem/#sthash.ppCdZK9D.dpuf

7 způsobů, jak se naplnit optimismem

Dne: 23. 1. 2014 | Kategorie: Osobní rozvoj
  • 1352
  • 0
    inShare
"Víc myslíme na to, jak život prodloužit, než jak ho naplnit." T. G. Masaryk
"Dám to," řekl mi kamarád. A dal to. Sjel černou sjezdovku. Já ji nedal. Bál jsem se. Proto jsem se nahoře ani neodpíchl. Bylo mi čtrnáct a myslel jsem, že měl jen kliku.
Dnes patří k nejlepším obchodníkům drogistické firmy. Kdykoli jde na těžká jednání s velkými řetězci supermarketů, řekne: Dám to. A dá to. Už nemyslím, že má kliku.
Někteří lidé jsou optimističtí odjakživa, ale optimismus není vlastnost. Je to volba, kterou lze učinit každé ráno po probuzení. Stojí za to. Optimisté dle výzkumů lépe zvládají stres i nemoci, žijí déle a jsou šťastnější a úspěšnější. Co pro to udělat?
"Optimista cestuje na ničem odnikud ke štěstí." Mark Twain
1. V každé těžkosti vidět klad
Za války ruční granát utrhl končetiny dvěma mužům v zákopu. Zatímco jeden v polní nemocnici žehral, že přišel o ruku a již nikdy ji nezíská zpět, ten druhý byl rád, že přežil a stále má jednu nohu, s níž se dá žít. Ten první se usoužil k smrti.
Optimista neignoruje problém. Ale uvědomuje si, že má dostatek schopností nebo sil, aby problémům čelil. Ať je komplikace jakákoli, nevzdává naději a věří v obrat. Optimismus dodává sebedůvěru, tolik důležitou pro vydržení a dosažení úspěchu.
"Nejkrásnější duhy přicházejí z největších bouřek. A stačí k nim jenom úzký paprsek slunce." Aliko Dangote
2. Očekávat vzestupy a pády
Optimista nemá lepší dny než pesimista. Zažívají stejné věci, ale mají k nim jiný přístup, úhel pohledu. Jsou jako dvě strany téže mince. Oba jsou stejně pravdiví.
Příroda je založena na střídání dějů. Přílivu a odlivu. Dnu a noci. Optimista ví, že po noci přijde den. Pesimista ví, že po dni přijde noc. Oba jsou realisté. Rozdíl je v tom, že pesimista má sklon negativní události považovat za nekonečné a osobní. Optimista si nic osobně nebere, protože se totéž děje každému, a v permanentnost nevěří, protože nic v životě není trvalé. Každá situace se změní. Svět už je takový.
Optimista je jako oceán. Nevyžaduje po vlnách, aby se jen zvedaly. To by žádné štěstí nepřineslo. Dokáže přijmout tříštění se vln o hladinu, protože je následováno dalším krásným vzedmutím. Optimismus je smíření se životem z té lepší stránky.
"Připravte se na nejhorší, ale myslete na nejlepší. První vytváří pokoru, druhé optimismus." Richard Branson
3. Infikovat se od jiných
Člověk je takový, jaká je společnost, v níž se zdržuje. V prostředí sytého humoru a pozitivních přátel lépe chápe, že optimismus je naučený či převzatý zvyk. Tak jako jiní udělají něco pozitivního pro nás, můžeme i my pro ně. Pozitivní energii to rozlije oběma směry, protože radost má obdarovaný i dárce. Je to největší síla v kosmu.
Zvykli jsme si ji nazývat láskou. Ale ona se netýká jen zamilovaných, také rodiny, přátel nebo úplně cizích lidí, které jsme náhodně potkali. Proto má mnoho jmen. Ta síla X vždy znamená bezpodmínečné dávání a sdílení štítu proti nevíře a samotě.
4. Infikovat sám sebe
Očekáváme-li průšvih, stane se. Není to smůla ani vizionářství. Je to jen výsledek našeho zaměření. Pokynu pro mozek, čeho si má z 25 000 podnětů denně všímat.
Optimismus není zázrak ani náhoda. Je to biologie. Vytvarováním úsměvu na své tváři aktivujeme tu část mozku, která zalije tělo pocitem štěstí. Kromě úsměvu to dokážou i naše myšlenky. Pamatujme si, že všechno je možné. Že vždy máme na výběr. Že jediná věc, kterou stoprocentně můžeme kontrolovat, je naše naladění.
"Události neovlivníme. Náš pohled na ně ano." Platón
5. Dělat na tom, co můžeme ovlivnit
Pesimismus je nepraktický. Nutí nás lpět na negativech, která se ještě nenaplnila, a snižovat úspěchy, kterých jsme již dosáhli. Pesimismus probouzí nerozhodnost.
Věnujeme-li se věcem, na něž stačíme, neoznačujeme se za oběť. Nezaměřujeme se na to, co strašného se nám stalo, ale přemýšlíme, co udělat, aby se to zlepšilo.
Když se nám nelíbí zaměstnání, začneme si hledat jiné. Věříme, že najdeme lepší, a jednáme. Když lepší najdeme, pak to, co jsme považovali za strašné, nás vlastně posunulo vpřed. Nic netratíme. Nakonec si vždy můžeme vybrat, zda zůstaneme.
"Pesimismu nejvíc zazlívám to, že krade čas. Každou vteřinu totiž můžeme naplnit buď smutkem, nebo radostí. Nikdy ne obojím." Ernesto Bertarelli
6. Počítat své úspěchy
Optimista není slepý na jedno oko. Vidí i to, že v našem životě je mnoho dobrého a krásného. Jen někdy potřebujeme nadhled, abychom to ocenili. Pak to zlepší naše naladění a vyčistí mysl od skepse. Někdo si založil sešit, někdo složku v počítači, kterou plní krásnými vzpomínkami, obrázky svých mazlíčků, vzkazy. Ta schránka je jako pionýrská kápézetka, krabička poslední záchrany. Není objektivní, protože obsahuje jen slunné stránky. Ale pomáhá k objektivitě, jestliže cítíme jen ty stinné.
7. Zaměřit se na přítomnost
Pesimisté jsou posedlí svou minulostí nebo budoucností. Nedivím se, že propadají bezmoci, protože ani s jedním nejde hnout - nazpět ani dopředu. Život probíhá jen teď. A nejhorší je, že v silách pesimisty není ani ovlivnit svou přítomnost, pokud je myšlenkami v jiném čase. Jak pesimista, tak optimista vědí, že jediná šance něco změnit je teď. Pesimista je přesvědčen, že to nevyjde. Optimista věří, že to vyjde.
A jak je život rozsoudí? "Ať věříte, že něco dokážete nebo nedokážete, vždycky budete mít pravdu." Henry Ford
Příklady nenapravitelných optimistů, kteří dosáhli epochálních úspěchů, najdete v novém vydání FC. Tištěný časopis je k sehnání do vyprodání kapacity pouze zde.
Petr Casanova

Jak se tváří petržel

22. ledna 2014 v 18:06 | Eva |  Fotografie a jiné
Takové malé petrželky mi vloni vyrostly. Krásně voněly a ...


Najednoui jedna na mě koukne pravým okem. Okamžitě beru fotoaparát , abych si přiblížila tajemný úsměv.V takových omažicích " všednosti " jako je loupání petržele si uvědomuji vděčnost půdě, vodě, semínku, celému růstu rostlinky a ona pak na mě snad trochu smutně bulí svoje očko, až je mi líto se jí dotýkat škrabkou.


Petržel je moudrá a okamžitě na můj pocit zareaguje a málem se rozchechtá.


Protáčím ji v ruce, cvakám a hledám další její tváře.


Jako by se tetelila spokojená zájmem o ni.


Ale jak už to v životě bývá, radost střídá vážnost a "kořínek" přidává další vůni, docela jinou tvářičku zadumání nad zdánlivou pomíjivostí všeho živého. Jekési odevzdání se.


A najednou se na mě dívá levým okem.Vyrovnaná, možná smířená.


Odhalující i druhou tvář.


Zázračné nápoje

22. ledna 2014 v 17:42 | převzato |  Zdraví, bylinky...

Na zníženie krvného tlaku

1 jabĺčko
½ grapefruitu
2 stopky zeleru
½ uhorky
Fenikel
Odšťaviť a okamžite vypiť. Má okamžité a pri každodennom podávaní aj dlhodobé účinky.

Proti rakovine, ochoreniu pečene, obličiek, pankreasu, vredom, pre posilnenie imunitného systému, odstraňuje bolesti svalov, zlepšuje trávenie, detoxikuje

1 červená repa
1 stredná mrkva
1 jablko aj so šupkou
Pre sviežosť možno doplniť citrónovú šťavu alebo mätu
Odšťaviť a okamžite piť (napríklad, ak pijete nápoj dva týždne, posilníte si imunitu, ak trimesiace, upravíte si celkovo zdravotný stav)

Proti nespavosti

1 mrkva
2 zelené jablká
2 stonky zeleru
Hrsť šalátu
Hrsť mäty
¼ citrónu
Odšťaviť, vypiť čerstvé hodinu pred spaním

Na detoxikáciu

2 citróny
½ uhorky
10-12 mätových lístkov
3 dcl vody
Vypiť na noc

Pre ploché bruško

2 litre vody
1 lyžička čerstvo nastrúhaného zázvoru
1 stredná uhorka pokrájaná na kolieska
1 citrón na kolieska
12 malých mätových lístkov
Naložiť na noc do veľkej nádoby, uzavrieť a nasledujúci deň popíjať. Kúru dodržiavajte popri normálnom zdravom stravovaní minimálne10 dní.

Najlepšie prírodné antibiotikum

1 pretlačený strúčik cesnaku
2 lyžice medu
2 lyžice nastrúhaného zázvoru
½ lyžičky kajenského korenia
½ lyžičky škorice
½ pohára citrónovej šťavy
Pripravte čerstvé, najlepšie z bio surovín. Zamiešajte a podajte tri až štyrikrát, pokiaľ neustúpia príznaky ochorenia.Falešné domněnky

22. ledna 2014 v 17:27 | Jaroslav Dušek |  Slova a obrázky
Výňatek z rozhovoru s Jaroslavem Duškem.


V čem si podle vás vytváříme nejsilnější domněnky?
… Další silná domněnka je, že existují peníze.

A neexistují? Já jich mám hned několik v peněžence.
Tam máte papírky, na nichž je hodnota, které se věří. Je to podobné, jako když jste jako dítě hrála monopoly. Aby se peníze mohly z definice jmenovat peníze, musí být kryté drahým kovem. Když nejsou, tak jsou to bankovky. A bankovky jsou papíry, které vytiskne banka. Ty nemají oporu v ničem. Nebo dokonce za peníze považujete číslíčka na monitoru počítače. Dneska už to začíná být zřejmé: vidíte, jak rostou státní dluhy, hypotéky, vlády si berou od těch druhých půjčky. Papír, který se jmenoval peníze, byl dřív krytý zlatem nebo stříbrem, zatímco dneska je krytý dluhem.

Tomu nerozumím.
Peníze vznikly tak, že jsem napsal papír, na kterém jsem potvrdil, že vám za něco dlužím třeba kilo zlata. Vy jste tenhle papír vzala, šla do záložny a oni vám za něj dali to kilo zlata. Tím pádem byl ten dluh, který vám vznikl, krytý jasně stanoveným váhovým množstvím konkrétního drahého kovu. Dneska je jakoby krytý jiným dluhem. Je za ním nic. Dluh kryje dluh a takový systém může fungovat jen tehdy, když mu všichni věří. Jakmile v tento systém lidé věřit přestanou a rozkolísává se, začne se sesypávat zevnitř. Přesně toho jsme všichni právě
svědkem, říká se tomu světová finanční krize. Jde o psychickou záležitost. Kdyby to tak bylo, tak člověk nemá motivaci pracovat.

Proč?
Protože přece lidé chodí do práce, aby ty peníze vydělali. To je právě jedna z nejsilnějších domněnek. Jakmile budou chodit do práce, aby vydělali peníze, tak jsou na cestě do pekla. Jakmile děláte něco ABY, tak už neděláte to, co děláte, ale děláte to ABY. Pak už to neděláte proto, že vás to baví, máte to ráda a naplňuje vás to, a peníze, které jsou s tím spojené, jsou jenom ta hra. Když to děláte jen proto, abyste vydělala peníze, tak jste v té známé pohádce o čertovi.

V jaké pohádce o čertovi?
Čert přijde a řekne: Dám vám všechno hned a vy mi za to po smrti dáte duši. Řeknete si, po smrti to je dobrý, a podepíšete. V tu chvíli pochopíte, že jste duši dali už teď. Proto Andreas Claus, známý ekonom, říká, že bankám jde o vaši duši. Jakmile uvěříte, že musíte vydělávat, abyste mohli žít, tak přicházíte o duši. Vy si myslíte, že lidé přišli o duši? Podívejte se, kolik lidí chodí k psychologům, protože mají duševní poruchy, nemoci, stres, nelíbí se jim život, nebaví je to, jsou nemilovaní, nemají motivaci, jsou v trvalé depresi, ztracení. Jsou to všichni ti, kteří uvěřili, že musí něco dělat, aby něco měli.

Musíte přece někde bydlet a nějak platit složenky, ne?
Tahle planeta je postavená na tom, že tu všechno je. Člověk se narodí a planeta má pro něj všechno kompletně připravené. Ví to každé zvíře a každý hmyz. Ti nepotřebují peníze -na co? Normálně žijou. To my lidi hrajeme virtuální hru, že si všechno musíme koupit.

Jak podle vás můžou každodenní lidé vypadnout z té hry?
Nemusí z ní vypadnout. Stačí, když si uvědomí, že to není život, ale hra. Stačí si uvědomit, že ve skutečnostinemůžou nikdy nic vlastnit. Je to jen dohoda mezi lidmi. V okamžiku smrti je to zřejmé. Nic si s sebou nevezmeme. Spousta lidí se trápí kvůli penězům, protože jsou skrze svou osobní důležitost vtaženi do té nemilosrdné hry. Banky by měly být trestané za to, co lidem dělají, jak je uvrhávají do úvěrů a hypoték, zatajují jim body ze smluv.

Co banky lidem zatajují?
Uznávaný ekonom Andreas Claus na přednášce v Brně mluvil o tom, že banka, když zbankrotuje, tak má ze zákona právo od vás požadovat okamžité splacení dluhu. Když ho hned nesplatíte, může vám sebrat tu zástavu. Jistě víte, že v posvátných starých knihách je úrok označený za lichvu. Dočetl jsem se, že islámské banky dodnes nepožadují úrok. Žijí z podílu na zisku. Půjčí vám až poté, co velice dobře prozkoumají, na co si chcete půjčit. Pokud se vám daří a vyděláváte, odvádíte bance dohodnutý podíl. Když se vám nedaří, vrátíte bance, co jste si půjčili, ale ani o kousek víc. U nás to funguje tak, že jakmile si půjčíte, už musíte vracet víc. Chápete ten nesmysl? Kde se ty peníze navíc mají vzít?

Vytvoříte zisk.
Jak může planetárně vzniknout zisk? Dívejte se na to jako na celek - zisk vznikne jen tak, že jinde vznikne ztráta. Proto civilizace krachuje.

Například vy jako herec umíte něco, co já ne, a proto vám ráda dám své peníze za to, že mi to předvedete.
To ale není zisk. To je výměna. To, co my jako civilizace hrajeme, je celoplanetární letadlo. Silné ekonomiky hledají levnou pracovní sílu, která bude pracovat za málo, a ony to potom draze prodají. Z toho rozdílu takzvaně tvoří zisk, ale ten je postavený na podvodu, na neinformovanosti. Díky internetu dneska všechny pracovní síly zjišťují, jaká je cena jinde na trhu, a výrobní továrny se musí pořád posouvat do míň a míň informovaných zemí, kde jsou lidi ochotní pracovat za nižší sazbu.

V čem vám to připomíná hru letadlo?
Že i ta se jednou vyčerpá a zhroutí. Za starých dob přišla válka, nastala katastrofa, všechno se rozbilo a zmizel faktor, který vidíme teď. Systém se nasycuje a nasycuje, zároveň rostou dluhy. A teď už je jen otázka, kdo vlastně komu dluží. Jak to, že jsou ty dluhy tak obrovské, že už ani úroky z nich nejdou zaplatit? I bez složité matematiky pochopíte, že země dluží neskutečné sumy. Já jen nepochopil komu. Kdo je věřitel všech vlád? Nechápu třeba, jak může dlouhodobě fungovat schodek v rozpočtu. Představte si, že byste takhle fungovala
doma, každý rok byste byla minus sto padesát tisíc a zase si půjčila. A pak byste si půjčila, abyste to mohla splatit. Jak dlouho byste to mohla dělat?

Myslíte, že teď je ta doba, kdy se tenhle systém hroutí definitivně?
Pro mě se zhroutil už dávno. To, co se děje, beru jen jako iluzi, kterou se někteří lidé rozhodli pořád hrát dokolečka.Na tomto odkazu najdete také povídání J. D. o tom, jak ani banky už nevěří penězům. Optimistické jako film " Nádherná zelená ".

Dozrávání v teplé zimě

21. ledna 2014 v 22:43 | Eva |  Fotografie a jiné

6. ledna na mě mrklo semínko. Spíše asi semeník. Leskl se zrána jako ozdůbka na stromeček.

.

Taková slavobrána zomního zrání...


A to je ona rostlinka, která na na konci října tušila, že dočká se semínka.


Můj nejmilejší plevelík, pro drobnost, křehkost a nádherný kvítek ho nikdy nevytrhávám.
Drchnička rolní.


Etikoterapie 1

21. ledna 2014 v 13:24 | převzato |  Zdraví, bylinky...

Vychází z vlivu negativních pocitů na duši. Jestliže je pro nás zdraví nejdůležitější a známe 7 nejdůležitějších pocitů, které nám zdraví poškozují,
pak si každý sám dovede pohlídat, aby mu některých z nich nevletěl do duše a nevzal mu zdraví. Které negativní pocity to jsou?


závist, nenávist, křivda, zloba, lítost, strach, trápení se pro jiné

náhled obrázku
Jakmile některý z těchto pocitů lidé "pustí do svého nitra", tak za všechny následky nesou sami zodpovědnost. Už Sokrates říkal, že tělo je jen obalem duše. Jakmile onemocní duše, onemocní i tělo. Všechny z tisíce diagnóz, které známe, vznikají, když se poškodí lidská duše …Co je to duše? Jak s ní spolupracujeme? Pokud ji nechápeme tak, že s ní můžeme spolupracovat, tak se dál nedostaneme.

Naše duše sídlí v oblasti Solar Plexu (sluneční pleteni) pod hrudní kostí uprostřed. Není v člověku většího bohatství, jako je jeho duše. S duší je třeba spolupracovat. Jak se o duši nestaráme, potom to vede k psychosomatickým chorobám, co už se dnes připouští, i když velmi opatrně. Pro každého je nejdůležitější jeho zdraví. Pro každého, komu je víc jak 18 roků, je nejdůležitějším člověkem v jeho životě on sám. Miluj sám sebe - v tom není pýcha nebo sobectví.
Kdosi moudrý řekl: Ať myšlenka neopustí místnost, v které jsme. Když si uvědomíte, že máte tendence řešit věci zpětně, bavit se o tom, co bylo nebo utíkáte do budoucnosti a co bude, když... tak vždy utíkáme dopředu nebo dozadu, a jen proto, neboť nechceme být tady a teď. Když utíkáme nazpět, tak tam už nejsme, jsou to tedy jenom vzpomínky. Když utíkáme dopředu, tak tam ještě nejsme. To je hypotéza. Ale když řeším TEĎ, tak jsem TADY. Když máme nepořádek v duši, tak nechceme řešit teď, neboť do toho bychom museli zahrnout sebe a uvědomit si svůj stav. Toto jsou kroky, kterými se člověk dostává k pravdě o sobě. Když se přinutíte tady a teď, zjistíte: jeden nevyřešený problém, druhý, třetí - a obecně to nazveme stres. Módní slovo, lidé se ho chytají, vytváří si antistresové programy, přičemž není možné zachraňovat člověka, pokud se on sám zachraňovat nechce. Nemluvíce o tom, že stres je také všechno zahrnující a nic neříkající slovo.
Vytvářejme si takový vztah k sobě, abychom viděli především vstupní problém, který můžeme zvládnout a do problémů, do kterých ještě nemůžeme vstoupit, je třeba nechat na později. Tak se dostáváme k elementárnímu chápání sebe samého. Aby člověk měl motivaci, jak s tím zacházet a potom to posuneme dál. Jakmile se o to nebudeme starat, začne nám to přerůstat přes hlavu, dušička se začne lámat a začnou to odnášet orgány.
Neexistuje zdravá duše a nemocné tělo, tak jako neexistuje nemocná duše a zdravé tělo.
Nejlepší jsou na tom lidé, kteří vnímají stav duše. Tedy vnímají pohodu anebo nepohodu. Když člověk nechce vnímat stav nepohody anebo je nepohody příliš mnoho, musí dojít k něčemu, co ho posune do jiných zážitků.
Každý orgán v těle má mimo svého fyziologického poslání také svojí duchovní dimenzi. Např. žaludek a tlusté střevo jsou ovládány strachem. Např. se začínají objevovat nějaké problémy s tlustým střevem - hemoroidy, zácpy. Kdo ví něco o meridiánech, které kontrolují svaly nebo svalové skupiny a dávají informaci dříve, než se tento orgán začne rozpadat, ví, o čem hovoříme. Přes meridián tlustého střeva nás může bolet rameno. Půjdeme k lékaři a on poví, že je to léty a píchne nám injekci. Tím se sice otupí bolest, což je řeč těla - tedy zatlačíme projev těla, ale vznikne následný problém - ledviny (podle pěti elementů tlusté střevo vyživuje ledviny a jeho párový orgán, močový měchýř).
Ledviny se energeticky oslabí kvůli neuspořádaným mezilidským vztahům. Nejde vždy o to, či jste s někým pohádaný. Jde o to, koho si nosíme v sobě, koho nemůžeme zpracovat, kdo nám vadí. Nevyrovnaný mezilidský vztah vede k vnitřní agresi, to vede k nadprodukci adrenalinu a ten se usazuje v ledvinách. Z toho jsou ledvinové kameny. To ale pokračuje přes meridián ledviny - otékají kotníky nebo je problém s dýcháním, bolest za hrudní kostí.
Co je to chřipka? Jsou to neuspořádané ledviny. A do toho přijde bacil. Normálně jsme schopní zpracovat kde co, ale v momentě, kdy je něco neuspořádané, stačí jakýkoliv závan a máme chřipku.
Po ledvinách pokračuje močový měchýř. Dráha močového měchýře začíná mezi očima, jde přes hlavu, tam se to rozchází a kontroluje zádové vzpřimovače a točí se. Zdvojená dráha se spojí pod kolenem a končí pod malíčkem na noze. Celá záda jsou problémem močového měchýře. Jeden problém ze sta je skutečný problém se zády. Jinak je to záležitost zádového svalstva, které na základě toho, že přes ně prochází dráhy močového měchýře a které paralyzují tyto svaly, nám znemožní pohyb /hexenšus, ústřel/. Je to záležitost svalstva. Záda nebolí. To jsou omyly, které medicína produkuje, aby nemusela akceptovat energetické souvislosti v těle. Jiné je, když jsou polámané obratle, dochází k jejich vydření, když je velký nedostatek vápníku nebo vzniká Bechtěrev. Ale to jsou výjimky.
Už jen to, že začínáme mít rýmu a já jsem prochladl. Podstatné je to, že mi teče z nosu, něco nebo někoho jsem někde nezvládl, scvrkly se mi ledviny. Já bych měl hledat, co kde mám něco nevyřešené a tím se zmizí problém s rýmou. Toto je hledání cesty k sobě. Když se "rozběhnou" ledviny a močový měchýř, u žen začnou gynekologické problémy, u mužů problémy s prostatou. Toto je též jedna z dvou příčin neplodnosti. Problém prostaty může např. spočívat v tom, že jsou nepořádky mezi nemocným a např. jeho tchýní. Neumí se domluvit, stále ho to štve …
K duši /Solar plexus/ patří 6 základních orgánů: žlučník, játra, slinivka, slezina, žaludek a nadledvinky. Když dušička začne strádat, orgány jeden za druhým začínají vypovídávat službu nebo aspoň zhoršují svojí aktivitu. Žlučník a játra jsou tzv. lapači všech našich zážitkových problémů. Trápí vás něco? Naštval vás někdo? Nemůžete někomu něco odpustit? Půjčil jste někomu peníze a nevrátil vám? Chce si někdo půjčit peníze a nechcete mu jich dát? Hryže vás žlučník. Proto, neboť se stavíme do polohy napětí.
Žlučník je sice po pravé straně, ale dráha žlučníku začíná při vnějším očním koutku a jde přes hlavu. Proto vznikají migrenózní stavy, bolí hlava - tzn. potíže se žlučníkem. Probouzíte se v noci? Mezi 23.00 a l. hodinou v noci je jeho největší aktivita, takže proto se probouzíme. Když má někdo ráno pocit, že vidí hůře, je to proto, neboť usínal s nějakým problémem. A trvá to nějaké dvě hodiny, než se rozkouká. Je to už na hraně, když člověk funguje jak tak bez brýlí, ale už žlučník upozorňuje, že se začíná trápit a je v nás problém, který nemáme vyřešený.
Dráha žlučníku vychází ze spodiny lebeční a kontroluje nám šíjové svalstvo. To, čemu se říká krční páteř, s krční páteří nemá vůbec nic společného. Jde o křeč šíjového svalstva. Zatuhnou - žlučník volá o pomoc. Kdo má vyoperovaný žlučník, nevyřeší vůbec nic, neboť energetické dráhy žlučníku zůstávají do konce života. Žlučníková dráha prochází ramenem, kontroluje mezižeberní svalstvo, ale také kyčelní klouby a kolena.
Problémy s kyčelním kloubem jsou jednoznačně žlučník. O kolena se mimo žlučníku ještě dělí játra a slezina. Když se vyrábí totální endoprotézy, určitě jich není třeba tolik. To že kloub bolí, to není záležitost opotřebovaného kloubu, to jsou bolesti všeho okolo.
Před problémem se nedá utéct. Jak ho nebudete řešit, jestli ho nepojmenujete, tak se nezruší. Křivda cvičí s každým třetím. Lítost je nejzrádnější pocit, který existuje. Všechny ostatní pocity se dají člověku vymluvit, ale lítost ne. Okolo lítostivého člověka se chodí jako okolo malomocného, aby se o něho nikdo neotřel, neboť on je lítostivý a z lítosti je nejvíc rakoviny.
Strach je pocit, který nemá žádnou hodnotu. Trápit se pro jiného je nesmysl, protože my můžeme pomoct jinému, ale trápit se za něj nemá význam. Jak problém, který vnímáme, s námi cvičí a my ho najdeme, protože ho chceme najít, a pojmenujeme ho - problém se vyřeší. Křivda - on nám sice ublížil, ale zastřelit ho nemůžeme, ani přejet autem, asi mu budeme muset odpustit. Bez odpuštění není uzdravení. To není problém toho člověka, to je váš problém. Je třeba pojmenovat to, co mě rozhodilo, co mě trápí a dát tomu název. Pojmenovaný problém přestává být problémem. Pojmenováním problému se dostáváme v 90 % zpět do pohody. Jsou ale lidé, kteří prošli v životě všeličím a nepoučili se. Chodí jako na připínáčcích, přitom je rozhazují dál a stěžují se, jaký mají těžký život. Musíme se pustit do pojmenování elementárních příčin našich nešťastných pocitů.

Játra. Je to největší tkáň v těle. Když nedostávají dost energie, už je to vážné a nastartují další problém - plíce, srdečný obal. Proto jsou časté noční úmrtí (mezi 1.00 a 3.00 hodinou v noci má játra největší aktivitu). Když játra začnou a nemají dost energie, lidé mívají v noci křeče, probouzí se v noci, neboť jim je zle, protože si játra seberou energii ze srdce a srdce se zastaví. Přes játra prochází úplně všechno. Každý z nás tam má nasbíraných mnoho nešťastných věcí a proto si musíme "hlídat" destruktivní pocity.
Přes játra jde lítost, úzkost, strach, ale též zloba, zlost, křivdy a játra se stará také o nízký krevní tlak. Ledviny vyrábí vysoký krevní tlak, játra nízký. V spojitosti s játry se projevuje nedostatek hořčíku (modřiny) a když máte nedostatek železa, máte chudokrevnost - špatně se přenáší kyslík do mozku a jste unaveni.
Únavový syndrom je záležitostí nedostatečné funkčnosti ledvin. Nejhorší je to, že játra nebolí. Když jiné orgány upozorní bolestí, játra nikdy. Mohou se pouze nafukovat. Ale mezitím pokazí, co se dá, protože když játra dobře nefungují, tak se zhoršuje se metabolizmus. Plynatost, meteorizmus, bublání v těle, sklony k průjmům, nechutenství (v pudu sebezáchovy mají nadprodukci šťáv v žaludku, ten pak odmítá stravu), až po nedostatečné čistění tkání, neboť je nedostatečný krevní tlak, takže se nečistí tkáň. Hrozí, že lymfa, která je vytlačovaná z vlásečnic krevního systému do tkáně, se někde zastaví, vznikne z toho lymfatický uzlík, z čehož je dále nádor.
Glaukomické změny na očích - zákaly. To je též od jater. Skvrny - hovoří se tomu stařecké skvrny. Ne, to jsou jaterní skvrny. Nejsou to závislé na věku, je to závislé na stavu duše. Proč se to přisuzují starší generaci? Stáří rodiče si mysleli, že když dají dětem všechno, že se dočkají vděčnosti, ale to je velký omyl. Je to záležitost trápení se, strádání, atd.
Slezina a slinivka. Slezina je orgán, o kterém se ještě před takými 10 roky hovořilo, že je celkem zbytečný a když se nevědělo, kde se chytit problému s krví, tak se slezina vyoperovala. Neboť slezina je odstředivka pro odstraňování právě lymfatických nečistot, (lymfa je tělová míza, tekutina). Lymfa se uvolňuje z krve a je tlačená přes svalová vlákna, nabaluje na sebe tuky, cukry, kde co, na druhé straně jsou to vlásečnice žilného systému, které to do sebe naberou. Nečistoty se protlačí přes slezinu, slezina je vytáhne a tak to v těle funguje. Když slezina začne chátrat, důsledky jsou zřetelné, neboť z krevního řečiště se stala stoka. Poškození sleziny nastává pocitem osamělosti. Díky tomu bolí kolena z vnitřní strany a cítíte to při chůzi z kopce nebo ze schodů. Když nás bolí kolena do kopce, jsou to játra a žlučník.
Když se Vám to stane a Vy víte, o čem je řeč, dobře je dát si otázku: kdo mi chybí, proč se trápím? Opět je to otočením se do svého vnitra. Uvědomte si, že si zase vytvářím v sobě nějaký nepořádek, který je mým produktem a vůbec mi nikdo cizí nemusel ublížit. Všechno je našim produktem. Celé přežívání života v srdci.
Když si vytvořím těžký pocit lítosti, křivd, tak je život jedno velké slzavé údolí. Udělejme si pořádek v sobě, abychom jsme se zbavili příčin potíží a v těchto intencích pak funguje naše pohoda. Nehovoříce o tom, že co jsme, to vyzařujeme. Když jsme v pohodě, tato pohoda z nás vyzařuje a takové lidí potkáváme. Potkáváme se se stejnými lidmi - rovný rovného si hledá. Na tomto principu funguje také sdružování.
Pojem stařecká cukrovka - není pravda, to je jen proto, neboť ve vyšším věku je to nejčastější. Děti odešli, nechali nás tak. Toto neštěstí v podstatě oslovuje pankreas. Pankreas se nerozpadne z jiného důvodu než z vnitřního neštěstí. Když není tak velmi dramatické, tak v pankreasu zůstane, ale když je neštěstí rozsáhlé, vzniká z něj rakovina. To, že v tomto místě začne chaotický výboj buněk, to už je další věc.
Nikdo, kdo je nemocný, si nezaslouží politování. Nemocnému máme pomoct, ale nesmíme ho litovat. To je to stejné, jako když se kolega opije někde v hospodě a my budeme nad ním plakat. Nebudeme, odsoudíme ho. Velmi rychle. Je třeba se naučit se podívat na svět střízlivě. Proto hledejme cestu k sobě, rozpouštějme v sebe vnitřní tenze. Komu to nejde, tak se snažte - najděte si někoho na komunikaci, je třeba zvolit nějaký způsob, neboť nedá se stále jít jedním směrem.
Nadledviny. Je to nejcitlivější orgán endokrinního systému. Vyrábí 60 látek. Patří sem všecky anti alergeny. Díky funkčnosti nadledvinek nebudou mít děti alergii a ani vy. Nebude vitiligo, padání vlasů, AIDS, SARS, atd. Máme v sobě všechno. Nadledviny začnou vynechávat tehdy, když je problém se žlučníkem a játry. Tím se nabourá základná funkce hormonů, feromonů, atd. Začínáme ztrácet náladu. Přes "pořádek" který se v nás děje přestávají se produkovat hormony "zodpovědné" za naši náladu.
Už jen zamyslet se sám nad sebou je obrovský start pro člověka, už jen to chtění: chtít začít řešit můj vztah. Přeci jen tím, že si nebudeme připouštět věci, které nemůžeme změnit.
Připomínám Františka z Assisi, který říkal: Bože, dEj mi pokojnOU mysL, aby sEm pŘijal vĚci, kTEré zmĚniT nemůžemE. DEj mi sÍlu, abych JsEm zmĚnil vĚci, kTEré zmĚniT můžemE. A dEj mi MOUDROST, abych JSEM rozlIšil jedno od druhého.
Když máte nějakou zlou myšlenku, časem na ni zapomenete, ale už ji máte v sobě a ona s vámi pracuje. Zkuste je napsat na papír, jakýkoliv negativní problém, neboť už tím se toho problému zříkáme. Je to vaše cesta, jak začít se sebou dělat pořádek. Je to jeden z prvních kroků.
Srdce. Srdcový obal. Plíce (4. čakra). Skutečných problémů se srdcem nebývá až tak mnoho. Spíše jde o jeho okolí. Perikard - osrdečník je spojený se stavy úzkosti a lidé to přenášejí na srdce. Je to o nevědomosti a o ochotě cosi si přiznat. Namísto toho, aby člověk, který už trošku cosi ví, si řekl - aha, píchá mě při srdíčku - to znamená - je tu jakési upozornění, že cosi mi nevychází. Moudrý člověk poví: aha, tak to je asi to, že mám jít zítra tam a tam a mne se nechce a mám z toho strach. Když si to přizná, verbalizuje to a rozjede se to. Perikard není nebezpečný z hlediska zdravotního, spíše z hlediska psychického a jeho dopadu. Verbalizovaný problém přestává být problémem. Ale co se stane - lidé začnou mít strach, čím si umocní úzkosti a potom se potíže roztáčí. V nejlepším případě se to pojmenuje angina pectoris, příp. člověk skončí na chorobném "rozběhnutí se" nějakého jiného orgánu. Od perikardu nás též může bolet ruka, ženské bolí od perikardu také zboku prsa. Když je to "nešťastné" u žen, tak v místech, kde je dráha perikardu, se vyrábí uzliny. Tyto uzliny se vytvořily až po strachu.
Plíce. Je to párový orgán tlustého střeva. A každý plicní problém je v spojitosti se strachem. Někdo si poví, no dobře, ale když přijde nějaká infekce…! Když je člověk v pohodě, tak mu to nevadí. Všechno čeká jen na naši nepřipravenost. Když budeme v pohodě, můžeme chodit v mraze s krátkým rukávem a neochoříme.
Když mám v pořádku duši, mám funkční játra.
Když mám perfektní játra, mám dobrý krevní tlak.
Když mám dobrý krevní tlak, včetně dostatku železa, tak mi dobře funguje mozek.
Když dostatečně funguje mozek, funguje také termoregulační centrum. Je to o tom, že člověk chce se sebou něco dělat a ví, že pořádek v duši je určující pro cokoliv.

Převzato ze stránek Moje pravdy

Etikoterpie 2

21. ledna 2014 v 13:21 | přezvato |  Zdraví, bylinky...
Pokračováni.
Třeba si uvědomit, že je tu souvislost s energetickými dráhami. Např. ruka - je spojená s energetickými dráhami srdce, osrdečníku, plic, tenkého i tlustého střeva - těchto 5 drah si ruku "rozebralo". Nejčastěji to bývá tlusté střevo. Proto nemůžeme kývat rukou. Můžeme dělat jakoukoliv činnost, teda když si natáhneme ruku, je třeba vědět, že každý natažený sval se upraví do 48 hodin. To co je potom, už je problém. Přes toto místo se hlásí některá z energetických drah. Když vrzají klouby, jde o zkrácení šlach a zmenší se tak vůle kloubů /ohybnost/. Je to sice fyziologická záležitost, ale začíná to též přes některý orgán, jinak by se šlachy nezkrátily.
Problém neseme v sobě. Když se to přebere, šlachy se uvolní a kloub bude chodit dobře. Když se vydírají klouby, svědčí to o tom, že nepořádek v těle je. Nadledviny se starají o klubové mazivo.
Křížová oblast je oblast větru a chladu. Ukazuje, jako prochází dráha močového měchýře. V křížové oblasti kličkuje, proto se této oblasti říká větru a chladu. Je to nejvýraznější prostor pro zvýraznění problémů s močovým měchýřem. Před močovým měchýřem jsou ledviny a to jsou mezilidské vztahy. My se trápíme s mezilidskými vztahy, např. že se lidé k nám zle chovají. My je nebereme takové, jací jsou. V tom je problém lidí. Etikoterapie pracuje na vytváření vnitřní svobody člověka.
Kdo má vnitřní svobodu, dává svobodu všem. Kdo ji nemá, ostatním bere.
Loket - je kontrolovaný hrubým střevem. Onen tenisový loket, o kterém se tak často říká, to je záležitost tenkého střeva. Většinou se vyrábí obklady, obstřiky, ale to, že mezi tím se zhoršuje vylučování vápníku v tenkém střevu a přestávají se dostávat živiny, to už nikdo nesleduje. Kdybychom ovládali tyto souvislosti, tak se nebude řešit loket, kterým se i tak nic nevyřeší, ale bude se pátrat po principu strachu, který poškozuje tenké střevo. Potom by nebylo nebezpečí vzniku osteoporózy. Při osteoporóze v podstatě jde jen o nabourání tenkého střeva v spojitosti s úzkostí.

Zjistíme, tak jako u rakoviny, že nikdo se do rakoviny nedostal smíchy, že každý se k ní protrápil. Žena, která má osteoporózu, se též trápí. Při osteoporóze jde o disfunkčnost tenkého střeva.
Komu se nehýbe zápěstí, to je k vůli plicím.
Štítná žláza jako problém je taký zřídkavý, že to ani neuvěříte. To, co se považuje za "štítnou žlázu", je strach. Je to jakoby zhmotnění problému žaludku, a žaludek - to je strach. Je to asi tak - strach se projevuje svíráním žaludku a má to vliv i na jiné orgány. Strach vám tahá krk - jak se píše v románech: Otevřely se dveře a všem se strachem sevřelo hrdlo.
Ekzémy = játra. Při vyšetření ekzému je zbytečné přijít s dítětem, neboť původcem je matka.
Lupenka /psoriáza/ je kombinaci jater a tlustého střeva. Je to intoxikace organizmu přes nabourané tlusté střevo - nečistoty jdou do krve a ty se potom dostávají na povrch.
Hořkost v ústech. To je nadprodukce játrových a žaludečních šťáv.
Pálení žáhy. Rada: 2 lžičky plnotučné hořčice zhltnout. Hořčina se spojí s kyselinami a je vám dobře.
Existují různé přípravky, ale nejvyšší ze všeho je komunikace o pocitech. Lidé se mezi sebou baví o jiných lidech, o věcech, o situacích. Tzn. o ničem, nic to nevyřeší z mého vnitra. My se máme bavit o pocitu z lidí, o pocitu z věcí a o pocitu ze situací. Pocit je přetavená vnější realita naší duše. Když mluvíme o pocitech, tak v podstatě dostáváme ze sebe ven nánosy vytvořené našim nerozumným přijímáním věcí. Když si najdete partnera, s kterým se dá hovořit o pocitech, tak z dostávání se z hrubých současných věcí se dostaneme až k věcem, na které si jinak nevzpomeneme. Avšak tím, že se pracuje s pocity, jsme schopní ze sebe vytáhnout věci, o kterých nyní chci hovořit.
Proč jsme tolik citliví a vnímaví, že přijímáme tyto věci tak, že na nás mají vliv a přitom v podstatě o nic nejde?
Narodili jsme se s dostatečnou citlivostí ve vztahu k sobě, vztahu k okolí a též ve vztahu okolí k nám. Když tyto vztahy nezvládáme, tak je to proto, že naše citlivost je vyšší, než citlivost, s kterou jsme se narodili. Za nárůst této citlivosti může některý z našich rodičů, který se na nás zavěsil. Hovoří se o zavěšení se duše na duši. To je tím, že se duše v společnosti nectí, nepracuje se s ní. Hovoří se jen všeobecně o psychice, to je ale o ničem. Moudří rodiče se nezavěsí na svoje děti. Moudří se sice můžu zavěsit, ale v 18ti je sice s těžkým srdcem, ale propustí.
Hloupí rodiče visí na dětech celý život. Tím v sobě vyrábí nepořádek v duši a dětem tím dávají za úkol očistění duše na zemi. Když je na nás zavěšený některý z našich rodičů, tak nám ze 100 % bere 40 % hned ze startu, co je téměř polovici síly osobnosti. Z 60 % se dá žít. Ale když nastane problém, propadáváme se, saháme do rezerv, dochází k druhotnému rozpadu osobnosti a potíže začínají.
Neukončená rodičovská láska přechází v lásku patologickou a lásku vražednou. Když si se sebou někoho nesu, moje citlivost je mnohem vyšší a já pak vztahy nezvládám. Právě kvůli tomu se naplní žlučník kamením, neboť mnohem hektičtěji přežíváme věci, které u jiného člověka přejdou a tak nevyrábí škody. K vůli tomu se někteří např. chlapci nežení, děvčata se nevdávají, utíkají se do alkoholu, do drog, skáčou se z mostu. Rodiče svoje dítě nepropustili. Dítě se v určitém období života dostává do polohy nezvládnutí života. Je jedno, zda jde o žijícího, nebo nežijícího rodiče, vazby nekončí úmrtím.
Dítě v průběhu těhotenství vždy poškodí matka, jinak poškozené dítě nevzniká. Všechny mozkové obrny, disfunkce, apod., hledáme-li pravou příčinu a ona se vždycky najde, je že se matka se potřebuje osvobodit. Když se problém nepojmenuje, celý život žije v neštěstí, protože právě ona má poškozené dítě.
Je to nerozum lidí, že nepropouští svoje děti. Může to být záležitost několika generací. Místo toho, aby se podívali na sebe, tak se otočili na svoje děti. Tyto děti už nemají šanci najít si pohodového člověka, neboť si hledají stejně "postihnutého", někoho, kdo si také nese břemeno. Tak dochází k degeneraci rodů. Dá se to nazvat až prokletím rodu.
Děti mají přijít do života rodičů a odejít. Ale dítě je často jako kompenzátor vztahu, chlap odchází za mladší a jeho bývalá žena dostává rakovinu. Když my sami nezačneme sami se sebou rozumně zacházet, nezačneme si vytvářet vztah sami k sobě, který je předurčující k zbytku našeho života, pořádek v nás nikdo cizí neudělá. Je třeba si zvolit některou z metod, něco, za čím už jdeme. Jde o jakousi cestu k sebepoznáni, nebo uvolnění psychického napětí, abychom se opravdu mohli nad sebou zamyslet a řešit svůj život.
Pocity lítosti, křivd a strachu, které si nosíme, si lidé též přinášejí s sebou. Přinášíme si jich z období nevědomí, z našeho prenatálního vývoje nebo z raného dětství do 9 roků. Kdybychom si tyto pocity nepřinesli, tak jich dnes neprožíváme, neboť v racionálním životě bychom je nezískali. Situace v životě v nás jen probouzí tyto archetypální zážitky a my je neumíme řešit.
Dnešní strach není dnešním strachem.
Dnešní strach může být probuzený strach např. z 5. měsíce těhotenství naší matky. To všechno řeší etikoterapie. Když si člověk přinese tyto pocity a nenese si "přisátého" rodiče, tak je všechno v pořádku. Pokud si neseme "přisátého" rodiče na zádech a k tomu ještě pocity lítosti, křivdy a strachu, tak nejen že nám rodič bere 40 % naší podstaty, ale tyto pocity se nám právě proto z 20tinásobí. Člověk, který je takto "nabouraný", jeho energetický systém funguje akorát tak na to, aby mohl zvládnout základní životní potřeby. Když chce někde zabrat, je to pro něho utrpení a život se stává pro něho opravdu složitým.
Komunikací o pocitech se tyto věci dají posunut do neškodné polohy, neboť tyto věci se dají najít. Dají se najít poměrně lehce, neboť když nyní přežíváme nějaký strach nebo křivdu a budeme se o tom bavit, tak nám naskočí celá šňůra těchto pocitů. Problémem je, že o pocitech by se neměli bavit dvě ženy nebo dva chlapi. Žena je emocionální kapsa, a chlap je více racionální. Třeba, aby racionální a emocionální prvek řešili problém spolu. Zážitková sféra ženy dotváří jemnost v racionálním chápaní muže. Na pocit se vytvoří dvojitý pohled. U muže se problém přes jakýsi vnější pocit posune. Mezi partnery se zřídka hovoří o pocitech, neboť člověk má strach, že tím odhaluje svoje vnitro a ten druhý to zneužije. On to sice nemusí zneužít, ale my se bojíme. Tak to raději zastavíme hned v základech. Rozhovory mezi partnery fungují na principech: nejprve dávej, potom ber. Neútočí na nikoho. Některý z nich začne: představ si, dnes sem zažila takovou věc. Taký divný pocit jsem z toho měla. Muž se zeptá: co to bolo? Muž musí přijít s nabídkou, ale já musím vytvořit tomu druhému pocit, že nemusí mít strach o tom hovořit.
Když se jednou podaří rozvinout komunikaci o pocitech, stává se z toho nekonečný příběh a nikdy nekončí téma. Je však třeba k tomu najít odvahu pustit se do toho.
Když se trápíme, jakýmsi způsobem věci předurčujeme, programujeme si něco a věci se tak odvíjejí jinak. Jsme naprogramovaní, dochází k střetu a z toho onemocníme.
Život třeba brát tak, jak jde a k tomu se dá dopracovat. Snaha, úsilí jsou prvořadé. Pokud toto nemáme, nemusíme se o tom ani bavit.
Literatúra:
- Prednáška Jána Cindlera
- Xenofon: Vzpomínky na Sokrata
- Chopra, D.: Sedm duchovních zákonů úspěchu
- Porkin, R., Stroll, A.: Filozofie pro každého
- Lochmanová, K.: Vězení s klíčem uvnitř
- Lochmanová, K.: Dvojí tvář lenosti
- Peseschkian, N.:Příběh jako pokrm pro dětskou duši
- Osho: Hořčičné semínko
- Strig, H. J.: Malé dějiny filozofie

Zdroj: e-mail... + časem od jednoho z vás odhalení autora :o), kterým je Jan Cindler + http://www.etikoterapiecindler.cz/

Převzato ze stránek Moje pravdy.


Příručka pro rok 2014

19. ledna 2014 v 17:10 | Share |  Slova a obrázky


1. Pij tolik vody, kolik tělo žádá.
2. Jez snídaně jako král, obědy jako princ a večeře jako žebrák.
3. Jez jídla na která máš chuť.
4. Žij se třemi E - Energie,Entuziasmus, Empatie.
5. Modli(medituj) se a věnuj tomu čas.
6. Hrej více her.
7. Čti méně knih a více naslouchej vnitřnímu hlasu.
8. Seď v tichosti alespoň 10minut každý den.
9. Spi dle toho jak cítíš.
10. Procházej se 20-30 minut každý den a usmívej se při tom.

Osobnost

11. Nesrovnávej svůj život s druhými. Vůbec nemáš tušení, o čem je jejich cesta životem.
12. Nechovej negativní myšlenky nebo věci, které nemůžeš kontrolovat. Místo toho věnuj svou energii přítomným pozitivním momentem.
13. Nepřepracovávej se. Udržuj si svou hranici.
14. Neber se tak vážně. Nikdo jiný Tě tak vážně nebere. (úsměv)
15. Nevynakládej svou vzácnou energii na pomluvy.
16. Sni více, dokud nespíš.
17. Závist je ztráta času. Už máš všechno, co potřebuješ.
18. Zapomeň na to, co se stalo v minulosti (odevzdej to). Nepřipomínej svým blízkým chyby z minulosti. To zničí Tvou přítomnou radost.
19. Život je příliš krátký na to, abychom nenáviděli druhé. Přestaň nenávidět.
20. Vyrovnej se se svou minulostí, aby neovlivňovala Tvou přítomnost.
21. Nikdo nemá moc nad Tvou radostí kromě TEBE.
22. Uvědom si, že život je škola a jsi zde, aby ses učil. Problémy jsou jednoduše součástí životopisu, které se objevují a mizí jako al ge bra class, ale lekce, kterou se z toho naučíš bude na celý život.
23. Usmívej se a směj se víc.
24. Nemusíš vyhrát každý spor. Souhlas s nesouhlasem.

Společnost

25. Buď ve spojení se svou rodinou(pokrevní, duchovní).
26. Každý den dej něco dobrého druhým.
27. Odpusť všem všechno. Ale hlavně sám sobě.
28. Trav čas s lidmi nad 70let a pod 6 let.
29. Pokus se každý den vykouzlit úsměv na tvářích alespoň 3 lidí.
30. To co si o Tobě myslí druzí nechť Tě vůbec nezajímá.
31. Tvá práce se o Tebe nepostará, když si nemocný. Tví přátelé ano. Buď s nimi v kontaktu.

Život

32. Přijímej s otevřenou náručí vše, co Ti do cesty přichází!
33. Vyhoď všechno, co není nápomocné, krásné nebo potěšující.
34. Příroda léčí všechno.
35. Jakkoli dobrá nebo špatná je situace, změní se v dobrou, pokud budeš chtít.
36. Nezáleží na tom jak se cítíš, vstaň, obleč se a ukaž se.
37. To nejlepší teprve přijde.
38. Když se ráno vzbudíš živý,děkuj za to Přírodě (Bohu...).
39. Tvé nejhlubší já je vždy radostné.Tak buď radostný.
40.Každé ráno žádej své průvodce(andělé) o pomoc se vším během celého dne.

Share


Tisk na plátno - Bublinky

19. ledna 2014 v 14:25 | Eva |  Slova a obrázky
Vždycky mě potěší, když mám možnost nechat vytisknout obrázek z Galerie 2 na plátno - autorský tisk. Ve větší ploše získá obraz " jiný rozměr " .
Přihodila se mi nedávno taková zajímavá synchronizece. Ptala jsem se doma manžela, jestli si nechce prohlédnout katalog obrazů a vybrat pro nás nějaký do ložnice. Řekl mi, že se mu líbí více obrazy na šířku. Tentýž den ke mně přišla paní vybrat si obrázek - kresbu a potom se rozhodla, že si k narozeninám pořídí obraz . Synchronizace první - do ložnice. Synchronizace druhá - rozhodla se pro plátno. Synchronizace třetí - už předtím vybraný obrázek si ale přála na šířku.
Jsem vděčná za toto setkání. Asi den předtím jsem přemýšlela, jak dostat do mateřské školy pracovní sešit Tajuplná řeč vody a dokonce jsem uvažovala o školce, kde jsou nakloněni různým alternativám, děti hrají na jamnbíčka... Nu, a přišla ke mně paní učitelka z mateřské školky a při povídání došlo i na zmíněnou MŠ.
Když poslední dobou přemýším nad tím, jak je třeba se dívat na věci z určitých úhlů, zjišťuji, že mnohem silněji než dříve přede mnou vystupují docela jiné prvky při otočení neformálních mandal nebo některých obrazů. V obrazech nalézám nové.
Bublinky radosti na šířku. Vlepovala jsem na obraz štítek , venku smogovo, ale barvy zářily takovou svěžestí, že se snad poprvé musím pochválit. Pochválit ne za obraz, ale za to, že jsem se nechala vést, že jsem přijala to, co přicházelo. " Bublinky" nepatřily k mým favoritům, ale od chvíle , kdy jsou u nás doma a čekají na paní učitelku, stávají se součástí dalšího krůčku na cestě poznávání. Děkuji, nekonečná vesmírno sílo, děkuji za všechny okamžiky, za všechny " bublinky"...Krystalky ledu

19. ledna 2014 v 10:56 | Eva |  Fotografie a jiné


Jestlipak víte, co se pod krystalky ledu ukrývá?


Žádná hospodyńka by nebyla pyšná , kdyby z mrazáku vytáhla takové...
Ale já jsem se radovala. Taková křišťálová nádhera .


Ano, jsou to jahody. Přizdobené krystalky vytvářejí zimní království.


A opět nespočet variant, mnoho obrazů. Co všechno dokáže voda...


Jakási víla v křišťálové jeskyni sedí u protékající říčky...


A zase jedno srdíčko. Najdete ho níže?Masaru Emoto odhalil tajemství vody - článek zde.

Ojínění druhé

18. ledna 2014 v 15:12 | Eva |  Fotografie a jiné

Nizoučko v trávě se odehrává pohádkový děj...


V kapičce zrcadlí se " Zvíře "...


A princezna - " kráska " naslouchá slova moudré bytosti...


Obraz sice rozmazaný , ale něco málo přibližuje ten zdánlivě neviditelný svět.


A na každé rostlině jedinečná jinovatka...


Tvoří dál nové výjevy. Jakési rytířské vojsko spěchá vysvobodit " Světlo " .


Kéž bych měla makroobjektiv, pomyslím si. Ale kdo ví....


Takový nádherný andílek jde vstříc Lásce.A to je ona. Zkřehlá, rozvrkočená sedmi - kráska .


Další mezi oblázky vypadá jako dobrácká slečinka, ještě paraplíčko a jsme v nerudovské době.


Kraj kapek je tajemný...Kdopak se to na nás dívá?Kdopak najde srdíčka ?


Růžové okvětí hladí i v chladu.A další děj začíná...


Nejmenší pastelka

16. ledna 2014 v 21:32 | Eva |  Slova a obrázky

Tak to jsme my, nejmenší pastelky,některé trpíme strouháním... Ale má nás nejraději.


Jejda, já se za chvíli vejdu do skořápky oříšku.


A zase je vpředu žlutomila...


Konečně jinak. Ale proč zase srovnávání? Nikdy se nemáme s nikým srovnávat.


Tak ať vám není líto, modrásci milí, začnu dnes s vámi, jen na chvíli si budemem hrát a na píru tancovat.


A je to. Jen tak na kousku papíru za malou chvíli obrázek pastelkám, že už jsou malé. Žlutomila už naposledy se setká se strouhátkem a ostatní ji budou následovat. Ach, jo... I jim čas rychle běží.


S dětmi je legrace

16. ledna 2014 v 16:16 | Petra Šolcová |  Slova a obrázky

Posílám vánoční a povánoční vejšplěchtíky......

Večer před Štědrým dnem se Šimonek koupe...Ptám se ho:,,Šimonku?! Kdo vylil tu vodu na zem?"
Odpověď žádná a tak pokračuji:,,Ježíšek to vidí!"
Šimča přestane šplouchat a upře na mě svá velká hnědá kukadla, načež z něj vypadne:,,No tak se ho zeptej, já už jsem to zapomněl!"

Po Vánocích jdou děti do školy. Ptám se Aničky (chodí do třetí třídy), co dostala spolužačka k Vánocům.
Áňa protáhne:,,Noo, ona dostala nějaký kostičky a spodní prádlo, říkala, že se na ní Ježíšek letos pěkně vyprd', protože říkala, že je blbej a neexistuje!"

Šimčovi se nechce po svátcích do školky...Protahuje se, natahuje, kňourá...a kvílí:,,Já nemůžu! Nemůžu do školky! Já jsem nemocnej! Bolí mě ušní a bříšková páteř!"

Šimča (4) mámí z babičky baterku na školkový pyžamový den. Babička mu evidentně nevěří. Šimča se naštve, přitáhne si stoličku k zrcadlu a významně koukne na babičku, ukáže prstem na zrcadlo:,,Tak se zeptej Ježíška!"
Koukne do zrcadla a řekne:,,Máš!"
Vítězoslavně se otočí zpět a povídá:,,Tak vidíš, babi, mám!"

Takže snad jsem nic vánočního nezapomněla.......pošlu ještě jeden, nevánoční, ať máte po svátcích co číst....S pozdravem Petra Šolcová

Srdíčko v jablku

15. ledna 2014 v 17:13 | Eva |  Fotografie a jiné

V červeném jablíčku srdíčko...

A každý pohled zas a znovu objevuje nový obraz...


Barevné korálky i v děšti září do dálky.
Top fotografií za rok 2013

13. ledna 2014 v 16:27 Fotografie a jiné
Jeden asi z mnoha výběrů fotografií - makro, který se mi tolik líbí, že se chci o zážitek podělit s vámi.

Harmonie do všech stran

13. ledna 2014 v 13:21 | Eva
Dnes mám pro vás otázku. Každý vnímáme trošku jinak a na věci je třeba se dívat z mnoha úhlu. A pokaždé jsou trošku odlišné a něco jiného sdělující. Otázka zní . následující obrázky jsou v pořadí A, B, C, D. Která varianta lahodí nejvíce vám?

A
B

C

D
Pelyněk roční s železem dokáže ...

10. ledna 2014 v 19:37 | převzato |  Zdraví, bylinky...


Pelyněk roční společně s železem dokáže během 16 hodin téměř zničit rakovinu prsu Podle studií, které byly zveřejněny v čísle Life Sciences, artemesinin - derivát pelyňku ročního (Artemisia anuua), používaného v čínské medicíně - může zabít 98% buněk karcinomu prsu v době kratší než 16 hodin.
Bylina sama o sobě způsobila snížení buněk karcinomu prsu o 28%, ale společně s železem, byl pelyněk schopen vymýtit rakovinu téměř úplně.

Artemisinin byl používán v minulosti jako mocný bylinný prostředek proti malárii, ale teď bylo prokázáno, že je to též bojovník s rakovinou.

Když subjektům v publikované studii byl podán doplněk železa, který se často hromadí v prsní tkáni, ale především v rakovinných buňkách, artemisinin byl schopen zacílit selektivně "špatné" buňky a "dobré" buňky nechat na pokoji.


Přečtěte si více : http://naturalsociety.com/artemesinin-iron-causes-98-reduction-breast-cancer/ # ixzz2ndIcBMnO


Nalezeno v chrámu...

10. ledna 2014 v 19:03 | z emailu |  Citáty
Nalezeno v chrámu sv. Pavla v Římě L.P.1696

Jdi klidně uprostřed rozruchu a spěchu
a vzpomeň, jaký mír může být v tichu.
Pokud je to možné, bez ztráty tváře,
vycházej dobře se všemi lidmi.
Říkej svou pravdu tiše a jasně, naslouchej ostatním,
třeba i omezeným a nevědomým,
také oni mají svůj příběh.
Vyhýbej se hlučným a svárlivým osobám, otravují ducha!
Jestli se budeš srovnávat s druhými,
můžeš se stát domýšlivým nebo malomyslným,
neboť vždy se najdou lidé větší i menší než ty.
Raduj se stejně z toho, čeho jsi dosáhl,
jako ze svých plánů.
Udržuj zájem o vlastní životní cestu, jakkoliv skromnou,
je to opravdové bohatství v proměnlivém osudu.
Buď opatrný ve svých záležitostech,
protože svět je plný podvodů.
Ale nenech se tím zaslepit!
Mnoho lidí zápasí o velké ideály
a všude je život plný hrdinství.
Buď sám sebou!
Zvlášť nepředstírej city a nestav se cynicky k lásce,
neboť tváří v tvář vší vyprahlosti a rozčarování
je věčně svěží jako tráva.
Přijímej klidně, co ti radí léta a až přijde čas,
s půvabem odlož vše, co náleží mládí.
Rozvíjej sílu ducha,
aby tě mohla chránit v nenadálém neštěstí.
A netrap se obavami.
Mnoho obav se rodí z únavy, nudy a samoty.
Buď k sobě přísný, ale ne tvrdý.
Jsi dítětem vesmíru ne méně než stromy a hvězdy,
máš právo zde být.
Ať je ti to jasné, nebo ne,
vesmír se nepochybně rozvíjí tak, jak má.
Žij proto v pohodě a míru s Bohem,
jakkoli si to představuješ.
A ať jsou tvé úkoly a usilování v hlučném zmatku života jakékoliv,
udržuj poklid ve své duši.
Přes všechny nedokonalosti je to stejně krásný svět.
Neumdlévej! Jdi za štěstím!

Doteky 1

9. ledna 2014 v 12:07 | Eva |  Tvorba - videa
Zibby mě naučil, že jsou v roce dny, kdy my jsme obdarováváni, ale v indiánské zemi obdarovává právě ta osoba.
Přijměte prosím ode mě malý dárek - můj první pokus o video. Není dokonalé, vím, že je co vylepšovat, ale mám z něj radost, že mi hudba vyšla na první pokus přesně, i když by chtěla vyladit s obrázky vteřinově, ale to zatím neumím. Dnes ke mně přišla Radost, proto ji sdílím dál.
Děkuji YouTube, že existuje, že mohu poslat dál kousek poselství, která s sebou obrázky přinášejí. Jsou takovými doteky největšími, jsou vyznáním i projevem vděčnosti Vesmíru, všemu co nás obklopuje a učí poznávat nekonečnost bytí. Obrázky mě učí , proto je předávám dál , aby vnášely klid, harmonii, souznění a Lásku...


Poselství pro rok 2014

7. ledna 2014 v 22:51 | Doreen Virtue |  Videa

ANDĚLSKÁ POSELSTVÍ PRO ROK 2014 OD DOREEN VIRTUE

Doreen Virtue ve svém 30-ti minutovém videu poskytuje andělská poselství pro nový rok 2014, karetní výklad pro jednotlivé měsíce a v závěru také meditaci ke zvýšení sebedůvěry.

JAK SPUSTIT ČESKÉ TITULKY:

1. Klikněte na tento odkaz: http://amara.org/cs/videos/cjNyAdlHZgCz/info/angel-messages-for-2014-with-doreen-virtue/

2. Pod videem klikněte na "Select language", kde vyberete "Czech".

3. Pusťte si video.

Vzhledem k tomu, že nejsem profesionál, je možné, že překlad není úplně dokonalý. Kdybyste objevili nějaké nedostatky nebo měli připomínky, napište mi :)

Magda

Co potěší každého učitele ?

7. ledna 2014 v 16:10 | z emailu |  Slova a obrázky
Přišel mi e-mail, z něhož vyjímám.Video stojí za zhlédnutí a paní učitelce gratuluji. Taková SMS je tím nejkrásnějším dárkem.

Milé paní učitelky, milí kolegové,
o vánočních svátcích jsem navštívila svoji dobrou známou, paní učitelku 1. stupně.
Přečetla mi SMS zprávu od svého bývalého žáka. S jejich svolením si ji zde dovolím ocitovat:
" ... v peněžence už 10 roků nosím lístek s radou, který od vás každý dostal na rozloučenou:
Nehledejte štěstí venku, ale v sobě, neboť jinak ho nikdy nenajdete.
Ukázal se být jednou z nejcennějších rad do života. Tak jsem si říkal, že by vás mohlo potěšit, že mi i dneska pořád tímto způsobem pomáháte a ani to nevíte."
Mladý muž, který tuto zprávu napsal, dnes studuje 1. ročník medicíny.
Nabízíme Vám také k zamyšlení velmi zajímavé vystoupení žáka základní školy.
Přejeme Vám všem v novém roce radost ze společného bytí s dětmi.