Prosinec 2013

Taková zajímavá líska

31. prosince 2013 v 19:21 | Eva |  Fotografie a jiné
Vysoké stromy kolem věžákových paneláků a pod korunami nastláno rozvrkočenými plody, které přimínaly spíše skřítka do chvíle, než jsem zjistila, jaký " oříšek " v sobě skrývají.


Cesta k " jádru " bývá někdy trnitá.


V novém roce přeji všem obě oči otevřené, ať se vám podaří rozlousknout každý "oříšek " cesty života , ať jádro je vždy zdravé a vy s ním.

Obrázek s klíčovými slovy...

30. prosince 2013 v 13:28 | Eva |  Slova a obrázky


Klíčová slova podle toho, jak se obrázek vyvíjel. Nejprve elementy, láska do všech světových stran a 29.12. byl dokončen a přibyla další slůvka - aktivace , magický krystal pro Zemi či bytosti živlů. Síla vesmírných energií , které k nám proudí...a ještě něco...
Vizme prosím každý podle pocitů, protože já nevím...Dokonce si nepamatuji počátek kreslení, ale bylo to nedávno, před několika dny.
A není vůbec důležité, jak jsem už mnohokrát psala, jak pojmenovat vzniklý obrázek, ale jak jednotlivec barvy a tvary vnímá.A protože jsme všichni vzájemně propojeni, aniž si to mnohdy uvědomujeme, navlékáme korálky pocitů na společnou šňůrku , která se stáčí do kruhu a ten je stále větší a větší...
Tak sdílejme své pocity, navlékejme korálky, chceme- li, okrýváme tak střípky našeho pohledu a náhrdelník pochopení a poznávání dostává ty nejduhovější barvy, jaké může dát jen laskavá upřímnost a Láska sama. Každá myšlenka nepsaná i nevyslovená, jen procítěná, nese stopy nemizící .Nechť jsou naše myšlenky čisté a průzračné jako pramínek vody a stejně jako potůček přináší vláhu okolí i my přinášejme světu ty nejskvělejší obrazy dobra, pochopení, vstřícnosti a tolerance, moudrosti a vzájemné úcty ke všemu kol a kol...

Vzpomínka na 6. máj letošního roku

28. prosince 2013 v 23:57 | Eva |  Fotografie a jiné
Jak na vás působí slůvko " máj " ve srovnání se slovem květen? Ve mně slůvko máj vyvolává jemnost a křehkost a vzpomínku na Máchův Máj . Pojmenování je možná trošku poetičtější, pokud jej nespojíme s proslavenými prvními máji. Máj je zelená louka plná rozkvetlých řeřich, modravé pomněnky, kvetoucí tulipány,máj je vůně sama, máj - to zpívá nebe.

Asi se divíte, proč v prosinci píši o máji...zase jedna zapomenutá složka... či spíše zbytek, který zůstal, protože osdtatní snímky se mi zdály asi v té době hezčí - Už nevím. Ale dnes, kdy venku kvetou sedmikrásky a jinak je šedivo, mi připadá to letošní jaro jako skvost. Proč si nepřipomenout , na co se už nyní těšíme.
Máj je bílý jako čerstvě napadaný sníh, který právě očekáváme, máj jsou srdíčka, láska, ta stále očekávaná, naplněná i nenaplněná...

Máj stejně jako jiné měsíce je obrazem proměn, které nám dávají znamení,že všechno, co kolem sebe pozorujeme ,je dílem nekonečné Lásky. A my jsme její součástí. S očima otevřenýma, v pokoře a neutuchající víře ve vítěztství dobra, se sny o harmonickém světě očekávejme dny příští na vlnách vděčnosti. Nejen se sluncem v duši, ale také se svěžími myšlenkami, tvořivými, inspirujícími , plnými síly jara. Možná to zní docela frázovitě, protože slova omezují tu nekonečnost projevu veškerého bytí. A pak si uvědomíme, že slov není třeba.Harfa paprsků

28. prosince 2013 v 22:45 | Susanne Schwatzkopff |  Zajímavé knihy, odkazy

Ve větvích stromu světů, jehož kořeny sahají dolů k prameni života a jehož koruna se kolébá v nepomíjejícím Světle, visí znějící harfa. Tiše hraje Světlo na její nesčetné struny a mocný nástroj zaznívá v prastarých melodiích. Byly od té doby, co krouží stvoření a budou, až bude tato země lidí dávno odváta jako zrnko prachu ve větru času. Okřídlení poslové navštěvují harfu, když mají příkaz zvěstovat Nejvyššího stvoření, jejich prst se dotýká struny harfy, z niž se ozývá sytý, mocný akord a světlý světelný paprsek šumí ze struny ven, které se dotkl a proráží si dráhu do dálky, tam, kde má být příkaz proveden. Na své cestě potkává mnoho, mnoho bytostí, které v tomto paprsku stojí a z skrze něj pulsují a v jeho zachvívajícím rytmu se začínají hýbat, tvořit a působit. Nemohou jinak, paprsek harfy světů je zasahuje tak všemocně, že se musejí spoluzachvívat. A není i nic pěknějšího pro všechny tyto bytosti, než se hýbat ve světle a v síle paprsků.

Moudrost skrze srdce

28. prosince 2013 v 18:58 | Eva |  Dětem


Jak se stát moudrým, ptáš se sovy bílé?
Správná otázka, to je tak roztomilé,
odpoví sova očima,
v srdíčku tvém vše začíná.

A znalosti a VŠECHNO KOLEM MĚ?
To přece dávno ve tvé hlavě je.
Když učit se budu srdcem svým,
tak brzy všechno pochopím?
Tak je to správně, dítě moje,
pak odkryješ všechny závoje...

E.L.

Návrat srdíčkové mandalky

28. prosince 2013 v 12:15 | Eva
Jsem moc ráda, že se ke mně vrátila vybarvená předloha srdíčkové mandalky.Poděkování patří Evě a Martinovi z Roupova, kteří mi ji poslali.


A zde pro připomenutí předloha.
Znovu připomínám, pokud budete chtít, pošlu vám ji v nezmenšené velikosti přímo k tisku a můžete si pohrát nejen s volbou barev. Srdíček není nikdy dost. Hezký prožitý zbytek roku, přátelé.


Doteky Lásky největší

27. prosince 2013 v 17:59 | Eva |  Slova a obrázky

Doteky Lásky největší
Paprsky Lásky míří k nám a tolik podob mají,
spojují světy pro nás neznámé, nic nám už neutají…
Když dotkne se tě Láska z hvězd,
když poznáš, jak svůj úděl nést,
taková lehkost bytí a symfonie věčnosti
chce srdce roztančiti.
E.L.

Toto jsem si dnes přečetla na FB:
"Dnes je 27.12. - Dvě a sedm je devět. Devět je božské číslo.
Božské proto, že je lze libovolně znásobit a příčný součet vždy zase dává devět: 9x2=18, 1+8=9, 6x9=54, 5+4=9 a tak dále.
Číslo dvanáct představuje svět.
Dvanáct měsíců tvoří rok i znaky zvěrokruhu. Příčný součet dvanáctky jsou tři.
Trojka je číslo, které obsahuje všechna předcházející čísla: 1+2=3.
Z číselného hlediska tedy 27.12. znamená: Bůh obsahuje všechen svět.
Tento den volím, abych se představil jako autor této knihy.
Jsem Šrí Satja Saí Baba, Avatár tohoto století.
Přišel jsem zachránit svět od hrozící zkázy.
Nepřišel jsem, jako v dřívějších inkarnacích, abych spasil dobré a zničil zlé. Můj úkol je naopak učit, podpořit a vést. Mým cílem je rozšířit svaté učení véd, šáster a purán do celého světa. Tato učení nejsou ani pro Západ zcela ničím novým, neboť tvoří jádro všech náboženství.
Nepřišel jsem zakládat nové náboženství.
Všechna náboženství jsou pro duše, které jim přísluší, dokonalá.
Jen musí být znovu naplněna svatostí a silou.
To je mým úkolem i cílem této knihy.
Následuj Má učení, spolehni se že tě spasím a buď plný ánandy, plný božské blaženosti.
To je cíl Mého trojnásobného avatarství." Promluvy k Západu

Děkuji Mací.

Air - Johann Sebastian Bach

26. prosince 2013 v 21:44 | video |  Videa

Dnešní

26. prosince 2013 v 19:11 | Eva |  Slova a obrázky

Trošku žluté a...

25. prosince 2013 v 22:08 | Eva |  Fotografie a jiné
Vánoce. Ani zima, trošku jaro, síla vichru stromy láme... takové podivné počasí, to není meluzína, to je profukování . V teple profoukávám složky a objeví se jedna "žlutá " .A do ní se zatoulala také " dvě " peříčka.


Byl to nádherný pocit vidět je tak pěkně pohromadě. Podobný tomu, jaký zažíváme o Vánocích u jednoho stolu.Vzpomínka na ty, kteří tu nejsou už s námi, radost z doteků křídel andělských, takové kratičké rozjímání. VÍRA a NADĚJE.
A Láska k tomu...


Kolik něhy skrývá v sobě květ růže


Jak hrdě vzhlíží vzhůru žlutý květ...pak křehkost azalek...


A namířeno k jaru...Takový koloběh ... slunce posílám k vám, ať prozáří poslední dny roku a dál svítí na cestu.

Tatranský národní park - živá kamera

25. prosince 2013 v 14:43 | odkaz |  Fotografie a jiné
Děkuji Lidušce za zaslání odkazu. Můžete nahlédnouta také na různé sesřihy.Krásná podívaná.

Chválím tě Země má

19. prosince 2013 v 20:26 | video |  Videa
Tato Svěrákova písnička se mi moc líbí.


Energie zimy a naše zdraví

19. prosince 2013 v 9:20 | Pavel |  Zdraví, bylinky...
Energie zimy a naše zdraví…
Den 21.12. je dnem zimního slunovratu a nastává zima. I zima má svá specifika co se týče našeho zdraví a energií, které na nás působí. A právě s energií zimy je spjata i energie ledvin. Z pěti prvků zimě odpovídá prvek voda. V zimě tudíž na ledviny nejvíce působí atmosféra tohoto ročního období. V zimě jsou ledviny nejvíce náchylné ztratit svou rovnováhu své energie a tím onemocnět, zejména když se váš životní styl odchyluje od souladu dění v zimní přírodě. Pro zimní měsíce platí zásada pečlivého doplňování tekutin do našeho těla, abychom ledviny udržovali stále čisté a ve správném rytmu. Doplňování tekutin by mělo probíhat především v podobě čisté vody, ne však chladné ale minimálně odstáté, vlažné či teplé. Káva není žádoucí, protože má opačný efekt. Organismus dehydratuje - odvodňuje. Naopak je vhodná bílá káva (směs pražených obilovin), jako všem dobře známá "melta" či v obchodech běžně k sehnání pod označením "Caro". Co se týče čaje, měl by být podáván pouze v případě, že se potřebujeme zahřát, ne však jako hlavní nápoj celodenního doplňování tekutin. Čaj by to měl být především černý, protože zelené a bílé čaje ochlazují organismus. Ledvinám v zimním období nesvědčí větší přísun masité stravy, soli a citrusových plodů. Toto omezení znají především lidé, kteří s ledvinami občas nebo trvale zápolí. Již ve staré Číně k energii zimy napsali toto: "Tři zimní měsíce se nazývají - uzavírání a uschovávání! V zimě voda zamrzá na led, země puká a otevírá se. Člověk nesmí zbytečně plýtvat jangovou energií, má chodit brzy spát a se vstáváním počkat až na východ slunce. Ducha si má uschovávat hluboko jako nějaké tajemství a musí si ho chránit jako nějakou s námahou získanou vytouženou věc. Je třeba se chránit před zimou a vyhledávat teplo, a nesmí se dovolit, aby se tělo potilo, neboť tím je poškozována jangová energie. Takovéto chování odpovídá zimní atmosféře, a je to správný způsob pěstování a uchovávání energie v zimě. Kdo se mu protiví, poškozuje si ledviny a na jaře se bude cítit ochablý a sláb, poněvadž si nevytvořil dostatečné podmínky pro rození jarní energie" (základní otázky vnitřní knihy Žlutého Císaře). Jak je zde vidět, harmonizace energií člověka není záležitostí jen používání energií, ( například energií stromů ), ale také dodržování jejích zákonitostí v širším měřítku. Není to složitý proces, jak se může zdát. Je to spíše o jiném pohledu na věci, jejich chápání a určení si priorit. Jde spíše o změnu životního stylu, který obvykle žijeme, a který nás učí tato společnost. Změna životního stylu není nic složitého a jde aplikovat i v normálním životě. Je potřeba se pouze nad věcmi zamýšlet a nedělat je automaticky jen proto, že nás to někdo naučil, že jsme na to zvyklí či proto, že to dělají ostatní… A co z toho je tedy pro nás určující? V zimě bychom neměli mnoho sportovat, spíše bychom měli dělat delší a klidnější vycházky v přírodě, náš dech by měl být klidný a hluboký. Oblékat bychom se měli teple hlavně volným oblečením a v naší mysli udržovat klid a mír, který odpovídá energii zimy. Konzumovat potraviny příslušné zimnímu období. Všem přeji krásný předvánoční víkend, Pavel

Pohádky pro kulíšky 2 v knihkupectví

18. prosince 2013 v 14:42 Zajímavé knihy, odkazy
Na e-shopu Kanzelsbergera si můžete zakoupit Pohádky pro kulíšky 2 s možností osobního vyzvednutí na nejbližší pobočce.
V pražských prodejnách budou Pohádky pro kulíšky 2 přímo na pultech knihkupectví Knihy Kanzelsberger
Kdo je to KULÍŠEK? Kulíšek je nedonošené miminko. Sdružení Nedoklubko pomáhá rodičům i dětem, třeba zrovna tím, že vydává knížku POHÁDKY PRO KULÍŠKY 2. Pohádky, říkanky, omalovánky, mandaly a hravé úkoly od umělců i rodičů zabaví dospělé i děti všeho věku.
Kdo je to KULÍŠEK? Kulíšek je nedonošené miminko. Sdružení Nedoklubko pomáhá rodičům i dětem, třeba zrovna tím, že vydává knížku POHÁDKY PRO KULÍŠKY 2. Pohádky, říkanky, omalovánky, mandaly a hravé úkoly od umělců i rodičů zabaví dospělé i děti všeho věku.Přání

13. prosince 2013 v 20:37 | Eva |  Slova a obrázky


Přeji Boží požehnání,
ať vše dobré se daří všem,
štěstí nechť provází každý den,
ve zdraví ať všichni žijí
radost pak pohladí každou chvíli
a harmonie na všech úrovních
už není jenom snem...

KOUZELNÉ VÁNOCE,
KRÁSNÁ ROZJJÍMÁNÍ,
NÁDHERNÁ SETKÁVÁNÍ
A PLNĚNÍ VŠECH PŘÁNÍ ...

E.L.

Pohádky pro kulíšky 2

13. prosince 2013 v 14:52 | Edith Holá |  Zajímavé knihy, odkazy


Pohádky pro kulíšky 2
Umělci Nedoklubku, rodičům a dětem
Špalíček pohádek, říkanek, omalovánek, mandal a hravých úkolů

Do druhé knihy svými texty přispěli někteří umělci:
písničkáři - Jan Burian, Petr Nikl, Jiří Dědeček, Petr Váša, Michal Bystrov, Petr Linhart, Marek Vojtěch, Karel Diepold, Caine, Jan Jeřábek, Jiří Konvrzek, Filip Pýcha, Daniel Burger a Hynek Žirovnický

písničkářky: Marka Míková, Terezie Palková, Jana Šteflíčková a Karolína Kamberská
spisovatelky - Daniela Fischerová, Renata Štulcová, Markéta Šichtařová, Denisa Prošková, Veronika Bendová, Alena Vorlíčková, Edith Holá a Tereza Matoušková a mnoho blogerů z idnes.cz, blog.cz a blogspot.cz.

V knize najdete také rozhovor s Míšou Maurerovou, herečkou, která má nedonošená dvojčátka. Dnes už téměř pětiletý Pepík a Madlenka. Také dalších osm příběhů maminek s jejich kulíšky.

Výtěžek z prodeje knihy putuje na projekty sdružení Nedoklubko, pečující o rodiny s předčasně narozenými dětmi.

Kniha vychází 11.12.2013. Bude k dostání v síti hračkáren Bambule, v síti Kanzelsberger, na e-shopu Nedoklubka, U Džoudyho. Bude mít 272 stran. Cena 290 Kč. Autorem obálky Ida Novotná.

E-book bude mít přes 400 stran a jako bonus omalovánky a úkoly ke stažení ve formátu A4. Cena 150 Kč. Distribuce na www.kosmas.cz

Více na facebooku Pohádky pro kulíšky nebo na Edith.Hola@seznam.cz, 723653129
pohadky-pro-kulisky.blog.cz, www.edithhola.cz, www.nedoklubko.czPro nedočkavce:
Pohádky pro kulíšky 2 jsou už ke koupi v Praze U Džoudyho (u metra I.P.Pavlova) U nich k dostání i první díl a Kulíškovánky.
http://www.udzoudyho.cz/
KŘEST na vánočním koncertu písničkářů U Kaštanu (Praha - Břevnov), ve 20h, předtím od 17h setkání v restauraci Valcha (Břevnov).

Andre Rieu

13. prosince 2013 v 10:19 | video |  Videa

Tak či tak...

11. prosince 2013 v 22:14 | Eva

Léčivé proudění druhé adventní neděle 8.12.2013
Otočení... tak či tak... páteř posiluje, vánoční hvězdy svit pomalu uzdravuje...jen být a procítit.


Krásný adventní čas...

Všednosti - radosti

10. prosince 2013 v 23:02 | Eva |  Fotografie a jiné
Zelí.... tolik krásy, tolik dobroty, když pěkně vykvasilo v nádobě na picles, kterou jsem zde vkládala. Opravdu doporučuji.A podívejte se na zelí trošku jinak. Jaký obraz vidíte?.


A vajíčko? Srdíčko na chvíli...do sbírky další.


Když svíčka hořela...


Odrazy...


Valašsko malebné aj múdré

10. prosince 2013 v 22:39 | video |  Videa

Poslové moudrosti...?

9. prosince 2013 v 20:41 | Eva |  Mandaly
Poslové moudrosti, sova či anděl sovy...kdo ví...kytice, kdopak vidí nejvíce...

Hvězda prosincová 2013

9. prosince 2013 v 20:38 | Eva |  Předlohy
Přidat či ubrat, rozkreslit, překreslit, vybarvit, prozářit, rozzářit... a po zlatém vlákenku poslat dál...hlouběji k srdci a potom dál vytvářet kruh jednoty...


Vločky

5. prosince 2013 v 20:30 | převzato |  Pro inspiraci
Spíše jako mikulášský pozdrav jen .Našla Monika Brydová a já jen přeposílám dál.Spousta návodů pro všechny, kdo se chtějí pustit do stříhání vloček: http://www.pinterest.com/YouSnowGirl/snowflakes-paper-patterns-tutorials/ - a nezapomeňte, že správné vločky jsou šesticípé: http://www.brydova.cz/napady/dekorace/755-papirove-vlocky-


Mrazíci, zmrzlíci...

4. prosince 2013 v 10:55 | Eva |  Dětem
Někdy stačí přečíst nebo uslyšet obyčejnou větu. Mandalka pro malá dvojčátka, holčičky.
A je tady. I pro větší, kteří mohou zkoušet vybírat si valéry modré barvy a dávat vločce plastický tvar, i pro snílky, kteří ledovou krásu trošku změní a vznikne hvězda barevného snění...


Mrazíci, zmrzlíci, ledoví mužíci
s krystalky ledu si v noci hrají,
stříbrnou nití pak za svitu měsíce
krajkové šaty trávě vyšívají.
Když vločka malinká na stromy zacinká
mrazíci- zmrzlíci- ledoví mužíci
chopí se ihned dobrého činu,
to oni provází ledovou královnu - paní Zimu.
Zrcadla třpytí se
v nich hvězdy zhlíží se
a v bílých závějích mrazíci - zmrzlíci- ledoví mužíci
vločky pak objímají.

4.12.2013, E.L.

Přátelé, které jsem osobně neviděla

3. prosince 2013 v 20:03 | Eva |  Hosté
V životě si k sobě přitáhneme lidi, kteří nás mají něčemu naučit a pak takové, s nimiž souzníme. To je potom veliký dar.
Mezi takové přátelé, které jsem nikdy osobně neviděla , patří manželé Macháčkovi, na FB " macháčci ".
Vesmír ví, jak hodně miluji přírodu, dřevo, snad proto mě klávesnice nasměrovala jednou právě k řezbáři Zdeňku Macháčkovi mladšímu, pokračovateli rodinné tradice, který svou první motorovou pilu dostal ve 14 letech. Patří mezi řezbáře s obrovskou pokorou k přírodě a ke stromům.Líbí se mi na něm právě nenásilný zásah do dřeva, využití původních linií stromu.

Ale víme, že za vším máme hledat ženu. Tentokrát tu opravdovou, reálnou... A tou je Marci. Objevila jsem ji na FB, skromnou, moudrou , přátelskou, která se skrývá za jménem svého manžela s takvou samozřejmostí... Protože asi když chlap tesá, žena zjemňuje vše okolo. A pak nepotřebuje být viděna. Snad jen vyslyšena.
U jedné fotografie napsala:
Nejdřív mi přišla tahle smsková : ... pole ječmene a strom, jak osamělý jezdec k nebi hledí, máky v květu, hejna ptačí v modři bez oblaků, bez oddechu, zpěv rozdávají ... no a pak i mě pole zavolalo. Znáte ten stav, kdy máte pocit, že někde musíte nutně být a nevíte kde, tak se seberete a protože někde uvnitř to volání člověka vede, dovedlo mne až k tomuto poli, kolem kterého jsem o týden dříve projížděla, zůstala jsem u něj přes hodinu, nádherná chvíle, posvátně jsem se procházela opatrně touhle brázdou, abych nic nepošlapala a v údivu hledíc na ty desítky hmyzích osůbek, pavoučků pracantů, můr a všeho takového , magicky přitahovaná tím stromem o samotě stojícím ... jen ten mák, všude ptám se v orlickém podhůří zatím nenacházím.

Prohlížím si tu dívčí něžnost, pročítám moudra, citáty i dokumentaci o tom, jak sochy vznikají, o kráse dřeva, o životě, o pocitech..Lípa...A lapma lípová


Představuji si ruce, které drží dláto...


Monumenty i interiérové doplňky, dokonce domácí mazlíčkové...sochař musí být z něčeho živ.

A dnes mě silně oslovila novinka v nabídce.


A za vší tou krásou se skrývají stromy a um a Zdeněk a Marci, dvojice jako jin a jang.


O jejich cestách se dočtete na blogu Fler

Marci je " vypravěč příběhů" , a pod tímto jménem vystavuje svoje fotografie na Flér,
kde neschází ani komentované slovo její jemné a citlivé duše.
Dnes to v Orlických horách vypadá bíle.


Na Fb prohozená slova... Co teď asi ti dva mladí lidé se svými kluky dělají?
Vypráví svůj příběh... tiše, pokorně a já za něj děkuji.
Pokud chcete nahlédnout, jak se tvoří, hledejte na níže uvedených adresách. Na Fleru můžete pořídit dárek, na FB pročítat inspirativní slova a dotýkat se nepopsatelných okamžiků bytí. Bytí dvojice i bytí našeho, protože všichni jsme vzájemně propojeni.
Děkuji, Marci a Zdeňku.

Na Flér najdte výrobky zde a osobní web sochaře vás uvítá podmanivou hudbou zde.

Paní Zima

2. prosince 2013 v 21:36 | Eva |  Dětem

Srdíčková mandala

1. prosince 2013 v 20:12 | Eva |  Mandaly
Milí přátelé,
přeji vám pokojný adventní čas.
Protože srdíček není nikdy dost, rozhodla jsem v čase rozjímání pro mandalku " srdíčkovou".
K jejímu vytvoření mě inspirovala Jája, která sbírá, jak už jsem psala, srdíčka všeho druhu na fotografiích i obrázcích, ale pouze taková, která jsme vytvořili my sami nebo byli svědky setkání s nimi v přírodě. Nedávno jejich počet dovršil 500 a pokračuje se dál.Také budu mandalku vybarvovat a vy, pokud byste chtěli velikost formátu A 4, ráda vám ji zašlu v patřičné velikosti, stačí napsat - adresa v rubrikách - Kontakt.
A kdybyste si chtěli hrát, zkuste srdíčka spočítat. Ani sama nevím, kolik jich je.
Vánoční čas není o uklízení , ale o zklidnění. A to přináší právě práce s mandalou.
Nejsou do ní vloženy jen srdíčka, je tam také symbol vděčnosti a ...
Protože pravá láska kráčí vždy po boku vděčnosti,na procházce si uvědomíme, jak obrovskou sílu nám přináší každé " Děkuji".
A můžeme začít... první srdíčko - děkuji za..., druhé srdíčko - děkuji za... nebo jsem vděčná za ...
Nemusíme vděk vyslovovat, stačí jen pomyslet na ...

Nechejte se unášet na vlnění Lásky a Vděčnosti a o výběru barev vůbec nepřemýšlejte.