Červenec 2013

První pomoc : MODLITBA

31. července 2013 v 20:09 | Jan Menděl |  Slova a obrázky
Díky , Honzo, za krásný článek.

Když jsem byl malý kluk, modlení mi přišlo směšné. Znal jsem z odposlechu Otčenáš a Zdrávas Maria a obě tyto modlitby mi přišly prázdné. Navíc je lidi vždy odříkávali tak strašně automaticky, že jsem z nich necítil vůbec žádnou energii nebo vibraci. Když mě babička občas vzala do kostela, kde se tyto modlitby odříkávaly nahlas a kolektivně, nahánělo mi to spíš nepříjemný pocit, cítil jsem se nesvůj a nervózní. Lidi, které jsem znal a kteří byli oficiálně křesťané, na mě nepůsobili nikterak zajímavěji nebo svým vyzařováním příjemněji než ostatní lidé. Naopak mi často přišli moc zaprdlí a úzkoprsí a časem jsem zjistil, že kolem lidí, kteří jsou ateisté, se cítím lépe a uvolněněji. A tak jsem jako dítě hodil náboženství a vše, co s ním souvisí (včetně modlitby), do kyblíku s nálepkou "trapné+zbytečné".

Pak když jsem se dostal do puberty, probudil se ve mně silný zájem o ezoteriku, pozitivní myšlení atd. V tomto oboru onoho času nebylo pro slova Bůh a modlitba také žádné místo. Naopak bylo často vysvětlováno, že modlitba je špatná, protože člověk o něco prosí, čímž dává najevo, že to nemá, čímž to neodpovídá "pravidlům pozitivního myšlení", a proto byla modlitba vyřazena okamžitě, jakmile byla jen zmíněna. Opět jsem se ujistil, že jsem udělal dobře, že jsem toto téma vypustil, protože je k ničemu a navíc ještě odporuje modernímu duchovnímu učení. Žádný z mých tehdejší oblíbených autorů nikdy modlitbu nezmiňoval a když tak jen jednou za celou knihu a to ještě jaksi mimochodem.

Kdykoliv jsem se dostal do těžké situace a nějaký můj zvláštní instinkt chtěl v duchu poprosit o pomoc, vždy jsem se přísně zastavil a místo toho začal vymýšlet, jak bych mohl formulovat afirmaci, která by nebyla v budoucnosti, negativním tvaru a zároveň jsem se u ní necítil, že si lžu sám sobě... A tu jsem právě narazil na zeď. Moje ezoterické znalosti v těžkých chvílích byly nějak k ničemu, protože ať jsem opakoval afirmace jakkoliv, pocit zoufalství a úzkosti, které svíraly moje břicho, při tomto mantrování většinou jenom rostl. A k tomuto tlaku také dost přispíval fakt, že jsem někde v hlavě stále věděl, že se "nesmím" uchýlit k modlitbě, protože ta je nevědecká, neezoterická, neefektivní. A tak právě ve chvílích, kdy jsem nejvíc potřeboval nějakou duchovní pomoc, jsem často nedělal duchovně radši nic, abych se necítil ještě hůř. Jaký paradox! Až časem, když jsem získal větší vnitřní stabilitu a sílu a dostal sám sebe trochu víc pod kontrolu, jsem si vždycky v těžkých chvílích začal pomáhat afirmací "Všechno dobře dopadne. Všechno se v klidu vyřeší." Tahle afirmace začala fungovat, uklidnila mě a vždy pomohla. Dnes zpětně vidím, jak jsem se ale zbytečně ochuzoval o možnost použití modlitby, která nám všem byla dána jako mocný nástroj, který ale většina z nás z nějakého hloupého nebo směšného důvodu vůbec nevyužívá.

Moje oči otevřela až jedna malá milá paní z Irska, Lorna Byrne. Lorna je od nejútlejšího dětství silně jasnovidná a vidí anděly, kteří ji od malička intenzivně učili mnoha věcem a připravovali ji na její budoucí úkol - sdělit širokému světu, co se děje za branou hmotného světa, ve světě duchovním, který nás obklopuje a který jen většina z nás bohužel zatím nevidí. Její poselství je velmi prosté, a přesto tak fascinující. Každý, koho by zajímalo, si může přečíst její tři knihy, které jsou k dostání v knihkupectvích, nebo se podívat na její videa či články v češtině:

http://www.youtube.com/user/honzikjuanitoangel
http://www.andelevmychvlasech.cz/

Díky Lorně jsem pochopil, že modlitba je nedílnou součástí duchovního života. Že její síla dokáže hory přenášet. Že ani jedna jediná modlitba nezůstane nevyslyšena, byť ne každá modlitba je splněna přesně tak, jak si přejeme. Že člověk není nikdy sám a nikdy bez pomoci. Že modlitba může mít jakoukoliv formu a jakoukoliv délku. Může být vyjádřena slovy nebo obrazy, ve všech gramatických časech a způsobech nebo jen pouhým pocitem beze slov a bez obrazů. Na každou jednu modlitbu Božská Prozřetelnost reaguje! Člověk je žák ve škole života, kde je neustále obklopen mnoha učiteli a pomocníky, kteří jsou vždy na blízku, aby mu pomohli. Jediné, co ale musí udělat, je požádat. Člověku, který je zvyklý žádat formou modlitby o pomoc, je pomáháno mnohonásobně více než někomu, kdo o to nežádá. Je to nespravedlivé? Není! Pros a bude ti dáno. Tluč a bude ti otevřeno. Kdo neprosí, nedostane. Kdo neklepe, bude čekat dlouho. Máš svobodnou vůli a můžeš si kdykoliv říct o pomoc, a to v jakékoliv oblasti. Pokud to neděláš, je to tvá svobodná vůle.

Mnoho lidí se nemodlí, protože neví k čemu nebo ke komu se modlit. Slovo Bůh je pro mnoho lidí nepřijatelné, nicméně modlitba nás instinktivně svádí k nějakému oslovení. Co s tím? Těžko říct. Buď se už konečně přeneseme přes to malicherné slovíčkaření a zvykneme si na slovo Bůh, kterému dáme takovou vibraci, jakou si sami zvolíme, anebo si jednoduše najdeme nějakou svojí vlastní představu nebo oslovení. Dlouho jsem řešil, jak to ono nazývat, a pak jsem stejně nakonec zjistil, že nejjednodušší a nejpřirozenější je slovo Bůh/Bože a časem jsem si jakékoliv s tímto slovem spjaté negativní konotace odboural. A je mi líp.

Také mi dlouho trvalo zvyknout si, že prosit o pomoc můžu naprosto s čímkoliv, ale opravdu s čímkoliv. Střízlivý rozumný člověk má často pocit, že modlitba je hodna pouze věcí, které jsou důležité, významné, velké. Pro většinu z nás je mnohem přirozenější se začít modlit ve chvíli, kdy máme pocit, že náš život je v nebezpečí, ale už nám nepřijde na mysl pomodlit se třeba za to, aby se nám povedl oběd. Jen díky tomu, že překládám do češtiny všechny Lorniny články a že neustále znovu a znovu musím číst a přepisovat texty, kde zdůrazňuje a opakuje, že žádná věc není tak malá nebo tak nicotná, abychom se za ní nemohli pomodlit, jsem se opravdu naučil modlit se za tolik věcí každý všední den. A znovu - je mi mnohem líp! Věci se víc daří. Můj život je šťastnější, veselejší a lehčí.

Můžete se modlit za to, abyste stihli autobus, abyste šťastně doletěli, aby bylo hezké počasí, abyste koupili tu nejlepší ledničku, abyste nebyli nervózní, abyste překonali svojí slabost, abyste si našli partnera, aby se vám v práci dařilo, aby se vám povedla polívka, aby váš byt byl chráněn, když jste na dovolené, aby vaše dítě dobře spalo, abyste se s někým udobřili po hádce, abyste se naučili hrát na klavír, aby vám šly líp jazyky, abyste zhubli, abyste měli silnější vůli, abyste se naučili říkat ne, abyste udělali dobrý dojem na pohovoru, aby vám dobře fungoval počítač, abyste byli klidnější a vyrovnanější, aby vás přestal bolet zub, abyste se vyléčili z nemoci, abyste se naučili modlit...

Jakmile se to člověk naučí postupně používat na opravdu malých každodenních věcech, uvidí ten ohromný rozdíl, ke kterému v jeho životě dojde. Pokud bude mít trochu vůle a vytrvá, jeho výsledky a spokojenost, kterou mu modlitby přinesou, ho bude motivovat a automaticky vést k tomu, aby se modlil ještě častěji a na ještě víc věcí.

Modlitba je také něco, co můžeme a měli bychom dávat světu. V dnešní době šílených médií, kdy je člověk bombardován negativními zprávami, nabývá modlitba ještě většího rozměru. Kdykoliv se vašeho srdce dotkne nějaká smutná zpráva, o něž není nikdy nouze, nebo ji prostě jen zaslechnete, dříve než ji vypustíte z hlavy, vyšlete v duchu kraťoučkou modlitbu typu "Bože, pomoz jim!" Můžeme se modlit za duše zemřelých, za pozůstalé, za oběti nějaké tragédie, za zraněné, za hladové, za trpící, za vězněné atd. Když už nemůžeme přímo zabránit nebo pomoct něčemu, co se děje přes půl světa, můžeme vždy pomoct modlitbou. Podle Lorny každý člověk, každá duše ucítí úlevu a pomoc s každou modlitbou, která je za ní kýmkoliv vyslovena. A samozřejmě, čím více lidí se modlí za jednu věc, tím silnější je dopad a vliv jejich modlitby.

Přirozeně je také třeba nezapomínat na děkovné modlitby nebo prosté díkuvzdání za vše, co máme, co se nám podařilo a co dobře vyšlo.

Modlitba je ideální doplněk k afirmacím, pozitivnímu myšlení, józe atd. Můžeme se přeci pomodlit a říct "Bože, pomoz mi, ať jsem silný a zdravý" a pak si k tomu opakovat afirmaci "Jsem silný a zdravý." Nebo si klidně můžeme říkat "Chci být silný a zdravý." Nenechme se omezovat žádným pravidlem! Nevěřme tomu, že modlitby nejsou kompatibilní s meditací nebo afirmací. Naopak, všechny tyto věci jedna druhou posilují a doplňují. Modlitba není nic jiného než další nástroj ducha, který ovšem patří mezi ty nejsilnější. Je na nás, jestli ho zařadíme mezi nástroje, které už používáme, nebo jím opovrhneme. Ve své podstatě všichni chceme v životě to samé. Chceme být šťastní a mít harmonický život. A k tomu nám může modlitba hodně dopomoct.

Kdykoliv se přistihnete, jak si na něco stěžujete (Nemám dost peněz. Nemám partnera. Nemám práci. Nemám energii. Neumím to. Nerozumím tomu. Nezvládám to.), zeptejte se sami sebe: A pomodlil ses za to, abys měl dost peněz, partnera, práci...? Tohle je smutná a až příliš častá skutečnost - lamentujeme nad něčím někdy i dennodenně, ale nepamatujeme si, kdy jsme naposledy vnitřně žádali o to, aby to bylo jinak!

A když máme pocit, že jsme šťastní a nenapadá nás, za co bychom se mohli modlit, můžeme se vždy modlit za to, aby na světě vládl mír, aby láska a duch převažovaly nad nenávistí a materialismem, aby naše planeta byla zdravá, aby lidé byli hodnější, aby vzduch byl čistší, aby všechny živé bytosti byly šťastné a žily v pokoji.

Vím, že mnoho lidí už tohle dávno ví a dělá a teď si musí říkat "chlapče, to ses probudil brzy!" Ale také vím, že je příliš mnoho lidí, kteří se z nějakého důvodu modlitbě nikdy nenaučili nebo ji měli jako já jen zbytečně zaškatulkovanou v té nesprávné přihrádce.

Zkuste využít modlitbu ve svém životě. Každý den máme tolik možností, za co můžeme poprosit nebo poděkovat. Zkuste zahodit na chvíli zbytečnou skepsi a kritičnost a v soukromí své duše se začněte modlit za věci a lidi, na kterých vám záleží. Uvidíte, co to udělá!

Až jednou lidstvo dosáhne vysokého duchovního stupně, budeme si místo večerních zpráv všichni pouštět večerní modlitbu a celý svět se bude modlit za lásku a mír, nehledě na to, že jeden bude muslim, druhý křesťan, třetí buddhista a čtvrtý neutrální. A já se modlím za to, abychom se k této budoucnosti přibližovali co možná nejrychleji!

Amen.
Jan Menděl

Mourost Matky Terezy

31. července 2013 v 19:48 Citáty
"Moudrost, která je v každém z nás je nekonečná. Hledejte ji a najdete!″


Lidé jsou často nerozumní, nelogičtí, sebestřední, i tak jim pomáhej.

Když jsi vlídný, obviní Tě třeba ze sobeckých nízkých pohnutek, i tak buď vlídný.

Když máš úspěch, získáš pár falešných přátel a pár skutečných nepřátel, i tak jdi úspěšně dál.

Když jsi nezáludný a čestný, třeba Tě podvedou, i tak buď nezáludný a čestný.

Roky něco buduješ a někdo Ti to třeba přes noc zničí, i tak buduj.

Když najdeš klid a štěstí, budou třeba žárlit, i tak buď šťastný.

Dobro, co dnes činíš, zítra třeba zapomenou, i tak čiň dobro.

Dávej světu to nejlepší co máš a třeba bude mít stále málo.
I tak dávej světu to nejlepší, co máš.


Víš, v konečném důsledku je to mezi Tebou a Bohem, nikdy to nebylo mezi Tebou a nimi.


Jak se léčí duše

31. července 2013 v 11:11 | video |  Videa
Rozhovor s významným světovým psychiatrem, bratrem Stanislava Grofa. - Převzato po domluvě a ve spolupráci ze stránek www.cestyksobě.cz
Prof. Pavel Grof se narodil v roce 1935 v Brně. V roce 1959 ukončil Lékařskou fakultu UK v Praze a nastoupil do Psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích, odkud v roce 1962 přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického v Praze-Bohnicích. Zde pracoval ve výzkumné skupině funkčních psychóz a psychofarmakologie.
Od roku 1968 žije v Kanadě, kde od počátku pokračoval ve studiu biologických aspektů afektivních poruch. V letech 1974--1977 se podílel na založení a organizaci Kliniky afektivních poruch na Univerzitě v Torontu a byl účasten při rozvoji obdobných pracovišť i na jiných kanadských univerzitách.
Období let 1977--1978 strávil jako visiting scientist v National Institute of Mental Health ve Washingtonu, zpočátku v oddělení klinické neurofarmakologie s Dennisem Murény a později na psychologickém oddělení s Fredem Goodwinem.
V roce 1982 se stal ředitelem výzkumu a vzdělávání v Hamilton Psychiatric Hospital, jenž byl přidruženým fakultním ústavem při McMaster University, kde rozvinul vědecké aktivity v rámci psychobiologie a vytvořil centrum pro výzkum a vědecký výcvik.
V letech 1985--2000 byl expertem Světové zdravotnické organizace v sekci Duševní zdraví a předsedou expertní komise a pracovní skupiny pro psychotropní drogy.
Od roku 1988 do roku 1993 byl klinickým ředitelem Royal Ottawa Hospital a současně řídil klinické a výzkumné aktivity v oblasti poruch efektivity.
V současné době řídí Centrum pro poruchy nálady v Ottawě, je profesorem psychiatrie na Univerzitě v Torontu a přednáší na řadě pracovišť i v evropských zemích.
Prof. Grof je světově uznávaným expertem zejména ve výzkumu bipolární poruchy, je mj. průkopníkem lithiové profylaxe bipolární poruchy a spoluzakladatelem mezinárodní organizace zaměřené na její výzkum (IGSLI). Publikoval více než 400 prací a tři monografie a obdržel několik prestižních národních a mezinárodních vědeckých cen a vyznamenání.

Po celou dobu své emigrace vyvíjel maximální úsilí směřující k rozvoji českého vědeckého výzkumu, podařilo se mu proškolit a uvést na mezinárodní scénu řadu českých badatelů. Jeho kolegové a žáci si ho váží pro jeho noblesní osobnost s nevšední empatií s laskavým charizma. Fascinující je jeho neutuchající zápal pro vědu, touha po poznání, odvaha riskovat a pouštět se i do těch oblastí výzkumu, k jejichž vyústění vedou cesty velmi úzké a klikaté. Na nich ho celoživotně provází ohromná systematičnost, hluboké vzdělání a znalosti z psychologie a psychiatrie a porozumění metodám statistiky.


O levanduli

31. července 2013 v 11:02 | Eva |  Zdraví, bylinky...
Povídání a recepty o levanduli včetně videa,jak levanduli vázat - viz článek z 9.7. - najedte zde.

Krása nitek

26. července 2013 v 17:39 | odkaz |  Pro inspiraci
Miluji bavlnky na vyšívání. Zvláště perlovky různých odstínů a z krabice po mamince na mne dýchá vzpomínka na její hbité ruce, které nádherně vyšívaly, hačkovaly... To všechno jsem si odkládala na "někdy"...Tohle nedělejte a chopte se každé inspirace, která přijde, ihned, neotálet...
Dnes mě zaujaly výrobky z bavlnek, takové nitkování.


Další fotografie najdete zde.

Informace o obcích

21. července 2013 v 20:03 | odkaz

Najdeš vše....i o té nejzastrčenější vesnici.


Jak vázat levanduli

9. července 2013 v 21:53 | Eva |  Pro inspiraci
Pracovat s levandulí a nadechovat její vůni je velmi uklidňující.


Kdysi mě inspirovala Jája a letos jsem si tutu činnost užila.


28 stonků svážeme na uzlík tak, aby jeden konec byl delší než kytička o tolik, aby se nám z něj dala vytvořít polovina mašličky.


Potom stonky ohýbáme pěkně dokola.


Zlomí-li se některý, nic se neděje.Levandule se snadno ohýbá v místech, kde kětenství končí.


Krátkou část stužky vložíme mezi květy a delší začneme proplétat jako košík. Sedm skupinek po čtyřech.
Počet stonků musí být takový, aby nám vytvořil lichý počet skupinek a došlo k šachovnicovému střídání. Zkoušela jsem i dvacet stonků - 5 skupinek po čtyřech, to je pro ty, kterým se nebude chtít motat dokola větší počet " nahoru a pod a nahoru a pod."


Skupinky mohou mít i tři stonky, ale vždy jich musí být lichý počet ( 3 x 7 - 21 )
V průběhu proplétání se snažíme od počátku je pěkně rovnoměrně rozdělit.


Stužku otočíme dokola a zavážeme mašličku


Hotovo.Šup do skříně, do rukou přátel...


Doplněno 31.7.2013 vše o levanduli a také názorné video zde.

Perličky našich potomků

7. července 2013 v 22:00 Slova a obrázky
Petra Šolcová mi pro pobavení poslala několik slovních reakcí potomků.

Perličky našich dětí
Přeji krásný den a posílám nejnovější perličky našich dětí, Aničky 7 let a Šimonka 4 roky....

Anička dumá nad domácím úkolem, čímže jsou její rodiče....najednou se jí rozsvítí oči a povídá:,,Už vím, můj táta svařuje, můj táta je svařák!"

Přijde k nám babička na návštěvu, Šimonek se přištrachá s kasičkou...,,Babi! Dej mi penízku!"
Babička mu dá.
,,Jak se říká?," připomínám mu.
,,Děkuji!" zazpívá a pak nastaví kasičku a povídá:,,a další!"

Šimonek má nějaký zdravotní problém, stojí před doktorem a ten ho prohlíží.
Šimonek, který doktory nemá v lásce, mu říká:,,Mě nikdo nebude nic dělat! Namažeme to "pantou" (myslí Bepanthen) a na tom se teda můžeme domluvit!"

Anička (7) napomíná brášku Šimonka (3) :" Šimone, kroť se!" Jednou budeš strejda mejch dětí!!!"

Šimonek byl ve školce na divadelním představení. Nemůžeme z něj dostat, jak se mu to líbilo a o čem to bylo. Nakonec tedy řekne:,,Byli tam šášové. Jeden, vlastně tři. A pátej umřel! Byl úplně mrtvej!"

Šimonek zlobí, poslední dobou má na naše napomenutí univerzální odpověď :,,Já už se připravuju být hodnej!"

Šimča poslouchá malou Ellinku jak křičí, přišourá se a povídá:,,Víš jak se řekne anglicky, když zlobí mimino?"
,,Ne," odpovídám....Šimča se podívá na sestřičku a řekne:,,Mimino hloupý!"

Když jsme přišly s Ellinkou z porodnice, přes veškerou přípravu sedí na posteli malý zamračený bubák. Podívá se na mě a povídá:,,Vem si to mimino a jdi, odkud si přišla! TAM!!! a ukázal na dveře. Ráno vstal a povídám mu: ,,Šimonku, už jsi se byl podívat na Ellinku?!! " Šimča jen zavrčí pod fousy:,,Já už jí viděl včera!" Teď už sestřičku miluje, je jí koro šest měsíců, takže si povídají a on se směje jejím kouskům...


Jsme s dětmi na výstavě obrázků, Šimonek (4) vletí do galerie a zakřičí:,,Jééééééé,hele! Kravín!" ( Mají tam obrovské lesklé křídlo.)

Šimonek je na návštěvě u babičky a dědy. Hraje si na mašinku a jezdí z jedné místnosti do druhé a najednou se zastaví. Na babiččinu otázku, proč nejede, odpoví:,, Já nemůžu, když je zvíře na trati!" (Kousek od něj stojí pes.)

Šimonkova nová důchodová reforma
Šimča leží v posteli a něco si řeší, najednou se naštve a povídá:,,A na nic si nebudu šetřit,na nic! Ani na důchod ne, všechno hned utratim!"

Jsme s Aničkou (7) na návštěvě u známých, mají dvě malé dcerky a vyprávějí nám, jak se spolu holky mazlí a mají se rády. Manžel se ušklíbne a povídá:,,No, to Anička se Šimonkem se spolu prali už po ránu, jsou samá modřina." Anička jdoucí vedle se na tatínka líbezně usměje a prohodí:,,Ale tati! To jsou přece šrámy lásky!"

Šimča koukal na reklamu- Kdo miluje své děti, dává jim Sunar, otčil se na mě s výčitkou-,,Vy mě nemilujete, nedáváte mi Sunar!!!!!

Je skvělé, když si maminky zapisují výroky dětí.Děkuji , Peťko, moc milé.

Optimistické melodie

7. července 2013 v 20:53 Videa
Liduško, děkuji za optimistické melodie.Třeba potěší i vás.Ze zahrádky

6. července 2013 v 21:53 | Eva |  Fotografie a jiné


A ještě drobounká srdíčka...


Kytička - skalnička, jejíž jméno jsem zapomněla. Zjišťuji, že v květináčí neprospívá.


Tenhle "tulák " zvonek je všude,


dokonce i u devaterníku se zabydlel.


Chmýří dryádky... Někdy mi aparát ostří, jak se mu zachce.Jediné z devaterníků, které mi zbyly.
Víte, kdo já jsem?Voňavý pozdrav mateřídoušky.Osteospermum a tavolník

6. července 2013 v 20:53 | Eva a Gustav Kubovec |  Fotografie a jiné
Přišel mi e-mail od pana Gustava Kubovce.
...posílám "osobní" osteospermum
(není tak úžasně kosmické, jako na Vašem blogu, ale máme ho prvně a vlastně Vám tímto
děkuju, neboť o existenci této rostliny jsem se loni dozvěděl skrze Váš blog)...Letos jsem si tuto vděčnou letničku nekoupila . Snad se i pro někoho dalšího stane inspirací prostřednictvím fotografií pana K.
Poslal mi také tavolníky a jeden se stává zase inspirací pro mě a budu ho hledat.
Tavolník Douglesův.


Celkem často se vyskytující t. van Houtteův


Nedá mi to, abych neudělala výřez . Našli jste srdíčko?Stejně jako u pana Kubovce i u nás roste tavolník japonica. Sice srdíčko jen v náznaku, ale je...


Tavolníky jsou vděčné keře. Ten můj je v zastínění, proto jeho listy nemají krásnou žlutou barvu.


Takové by měly být.


Celostní přístup ke zdraví

6. července 2013 v 10:45 | odkaz |  Zdraví, bylinky...
Mnozí hledáme zázračnou pilulku na všechny trable.

Ta ale neexistuje. Jsme jen my, s naší touhou po štěstí a radostném životě. A s naší vnitřní moudrostí, která nás vede, a chce, abychom věci pochopili - a tak byli šťastni!

Mám-li ne-moc, potom ji chci mít!


Zlomová věta v mém životě byla:

"Trápíš se v tom, v čem jsi teď? Bolí tě něco, zlobí tě něco, chybí ti něco? Pak přijmi jako holý fakt, že přesně tam, kde jsi teď, ses dostal skrze vlastní přičinění.

A není tedy úžasné, že všechno, co bude zítra, si zase můžeš udělat ty sám? Tak proč ne lepší?"

Stačí tedy 1 informace ke zdravému, šťastnému, bohatému, naplněnému a radostnému životu:


Možná, že ta informace sama o sobě stačit nebude.

Život tvůrce totiž bude třeba začít žít!

A jak začít? Zde se to dozvíte.

Jsme tvůrci už teď, ale třeba o tom zatím ještě nevíme :-)


A do té doby - buďte jednoduše zdraví i bez lékaře :-)

S láskou Miluška a Ivan

Léčení srdce a tenkého střeva

5. července 2013 v 21:37 | převzato a odkaz |  Zdraví, bylinky...
Léčení se stránkami empatie.cz.

Ukázka z článku?

Léčba našeho srdce a tenkého střeva, našich obav a nepřijímání krok za krokem - krok IV.

5. Červenec 2013 - 11:43 - MM
Srdce a tenké střevo jsou párové orgány, podporují se nejen tělesně, ale také duchovně.
Naše srdce potřebuje pro svou dobrou funkci živiny, naše radost ze života potřebuje důvody. Máme pocit, že radovat se jen tak vlastně nejde, že k radosti musíme mít nějaký důvod. A že ve smutku, trápení, neštěstí, starostech a bolesti se nejde radovat...
IV. Každý okamžik je důvod k radosti!
Je jen a jen na nás, co si každým okamžikem vybíráme - lásku nebo strach. Radost nebo smutek. Situace, které k nám přichází, nás mají vždy něčemu učit, my se jimi ale nemáme trápit. Máme si říci:
"Z nějakého důvodu tohle potřebuji, sice se mi to moc nelíbí, ale vím, že to nedostávám náhodou a je to pro mé dobro, i když mi to teď příjemné není. Vím ale jistojistě, že to je dobře!"
Tenké střevo vstřebává živiny, duchovně vstřebává zážitky, situace, které prožíváme. Umíme je vstřebat jako prospěšné pro nás a to vždy? Nebo je přijmout nechceme, příliš se v nich hrabeme, snažíme se vše pochopit ještě před tím, než je přijmu? Hledám důvody? Pak si oslabuji své tenké střevo... a následně strádá srdce.
- Má radost je nezměrná - já totiž jednoduše žiji!
- Jsem šťastná, protože umím milovat sama sebe!


Zázračný nápoj

3. července 2013 v 23:30 | z e-mailu |  Zdraví, bylinky...
Ještě jsem nezkoušela... mít tak vlastní řepu a mrkev a jablka.... vše bez chemie...

Zázračný nápoj


Tento zázračný nápoj existoval již před mnoha lety, kdysi ho přírodní léčitelé v Číně doporučovali nemocným. Jistý pan Seto dokázal, že nápoj funguje tím, že se sám vyléčil ze své nemoci, z rakoviny plic. Pan Seto tvrdí, že nápoj mu doporučoval jeden slavný čínský herbolog. Pil ho tři měsíce a jeho zdraví se obdivuhodně zlepšilo, proto se rozhodl tento zázrak zdravé výživy zveřejnit.

Je to výživa dosažitelná pro každého a s minimálními výdaji, proto chce pan Seto upoutat pozornost těch, co trpí nějakým druhem rakoviny, nebo jakýkoliv jinou chorobou, upozornit je na tento zázračný nápoj (který chrání organismus před rakovinou a jinými chorobami), aby se zotavili. Podle něj tento zázračný nápoj "brzdí rozvoj rakovinných buněk tím, že posiluje obranyschopnost organismu (imunitu) ".

Z čeho se nápoj vyrábí?
Recept je velmi jednoduchý, potřebujete pouze:
1 červenou řepu
2 mrkve
1 jablko

Postup:
Vše je třeba pořádně umýt, očistit, nakrájet na malé kousky a umixovat s trochou minerálky. Můžete použít mixér, případně "Frud Juicer". Komu se žádá, může přidat i trochu citronu, aby měl nápoj občerstvujúcejšiu chuť. Nápoj třeba vypít hned po přípravě, neskladovat!

Kdy pít tento nápoj? Hned ráno a nalačno! O hodinu byste se měli nasnídat.

Pokud chcete, aby se výsledky dostavily rychle, pijte nápoj dvakrát denně:
Jeden pohár ráno a druhý před 17:00.
Je důležité, abyste nápoj vypili hned po jeho přípravě, nikdy to nebudete litovat!

Tento zázračný nápoj účinkuje při následujících onemocněních:
1. zabraňuje vzniku rakovinových buněk / již vzniklým zabraňuje se dále rozvíjet,
2. chrání před nemocemi:
a) jater,
b) ledvin
c) pankreatu,
d) také před vředy
3. a) Posiluje plíce,
b) chrání před infarktem srdce a vysokým krevním tlakem.
4. Posilňuje imunitní systém.
5. Je dobrý na:

a) oči (zrak),
b) odstranění červených nebo unavených očí, nebo pocit sucha v očích.

6. a) Zlepšuje fyzickou kondici,
b) odstraňuje bolesti svalů.
7. Odstraní z těla škodlivé látky:

a) pomáhá se vyprázdnit, (zabraňuje zácpě),
b) pokožka bude zdravá a zářivá, pomáhá i při akné.

8. Pomůže při infekci v hrdle.
9. Tlumí menstruační bolesti.
10. Odstraní sennou rýmu.

Tento nápoj nemá žádné vedlejší účinky a má vysokou výživnou hodnotu. Je také velmi
účinný, pokud potřebujete zhubnout. Pokud dodržíte správný postup, už asi po dvou týdnech si uvědomíte, že váš imunitní systém se (díky jablkům) zlepšil.


"To, o co se nepodělíš, zmizí. To, o co se podělíš, se znásobuje. Proč se nepodělit o poznatky, dobré rady, veselost a výbuchy štěstí? Kdo se podělí, získá dobrou odezvu! "


Podvečer

2. července 2013 v 22:51 | Eva |  Fotografie a jiné
V podvečer jsem dokončila první levandulové vázání.


Prošla jsem se večerní zahradou a zjistila ,že už kvete minizvonek.


Prodral se skrze trs mateřídoušky a krásně zářil světlou modří.Takovou moudrou tvářičkou na nás pohlíží mateřídouška.


A plamínek se znovu snaží o květ.


Zapomenuté foto mušky a pupeny zahradní sasanky.


A ještě několik kapek na česneku.


Rostlina se tlačí spolu s lilií. To když to zahrádkář trošku přehání a na malé ploše chce všechno.Okrasný česnek potřebuje být sám, aby vynikla jeho krása. Chybila jsem.


Tak by to být nemělo.


Aby ukázal svoji hvězdnou tvář, pozval si kapky.