Listopad 2012

Luky a šípy

30. listopadu 2012 v 13:40 | Khalil Gibrán |  Citáty
"Vaše dětí nejsou vašimi dětmi.
Jsou syny a dcerami života, toužících po sobě samém.
Přicházejí skrze vás, ale ne od vás. A třebaže jsou s vámi, přece vám nepatří.
Můžete jim dát svou lásku, ne však své myšlenky, neboť ony mají své vlastní.
Můžete dát domov jejich tělům, ne však jejich duším,
neboť jejich duše přebývají v domově zítřka, který vy nemůžete navštívit
dokonce ani ve svých snech.
Můžete se snažit být jako ony, nepokoušejte se však učinit je podobné sobě.
Neboť život nekráčí zpět a nezastavuje se u včerejška.

Jste luky, z nichž jsou vaše děti vystřelovány jako živé šípy.
Lučištník vidí terč na stezce nekonečna a napíná vás svou silou, aby jeho šípy letěly rychle a daleko.

Ať napínání rukou Lučištníka je pro vás radostí.
Neboť jak miluje šíp, který letí, tak miluje také luk, který je pevný."
KHALIL GIBRÁN


Zajímavý materiál k roku 2012

30. listopadu 2012 v 0:25 | odkaz |  Záhady a tajemno
Děkuji Ivě Sedláčkovéza zaslání odkazu na stránky Vzestup.
Změny 2012-velmi zajímavý a rozsáhlý materiál i přílohy k zamyšlení se spoustou otazníků.Galerie patchworku

28. listopadu 2012 v 22:51 | odkaz |  Pro inspiraci
Protože profesionální fotograf zaznamenal mnohem lépe atmosféru letošního festivalu patchworku v ostravském K-TRIU, uvádím zde odkaz na galerii Moravskoslezského dne. Vyhýbám se fotografům, vyhýbám se televizi, a přece mě lapil, ani nevím jak. Tak to jsem já , když jsem šla udělat pár snímků pro vás. Pak šipečkami nahoře proklikávejte další fota. :-)

Neuvěřitelná trpělivost -tvoření z papíru

27. listopadu 2012 v 21:27 | převzato |  Pro inspiraci
Dnes jsem našla tutu krásnou mandalku .


Taková zvláštní asociace. Vzpomněla jsem si na paní učitelku Tymlovou, učila nás přechodně v páté třídě a to je hodně, hodně dávno. Byla už v důchodu, starší drobná paní, laskavá, vlídná, která se nedá zapomenout.Tenkrát se slavil svátek žen a my jsme pro maminky zhotovovali kytičku kopretin.Barevnou lentilku jsme obalili celofánem, okvětní lístky , stonek i listy byly z krepového papíru. Jako kytka z pouti. Ale mi se moc líbila, protože kytička byla z kopretin a ty ja odjakživa miluji.Na paní učitelku jsem nikdy nezapomněla. Hodina pracovního vyučování byla jiná, než jaké jsme znali.
Dnes je nabídka materiálů ke tvoření tak veliká, tolik komponent ke spojování si můžete koupit, ale papír zůstává stále zdrojem velikého uplatnění.


Když otevřete stránky,z nichž jsem čerpala, uvidíte nádheru.

Voynichův rukopis

27. listopadu 2012 v 20:33 Zajímavé knihy, odkazy
První kompletní faksimilní vydání nejtajemnější knihy světa, Voynichova rukopisu, jenž mnozí odborníci považují za "Svatý grál historické kryptografie" (a který inspiroval i Dana Browna k jeho bestselleru Ztracený symbol), doplněné obsáhlou úvodní studií renomované badatelky a záhadoložky Jitky Lenkové.

Tajemný rukopis, nad nímž si lámou hlavu filologové, kryptografologové i amatérští luštitelé celého světa už přinejmenším 100 let (od r. 1912, kdy jej nalezl americký sběratel Wilifrid M. Voynich v jezuitském klášteře v italském Frascati). Zatím neúspěšně. Nikdo nebyl dosud schopen jednoznačně dešifrovat jedinou stránku, vysvětlit jediné vyobrazení ... přestože se o odhalení jeho tajemství pokoušejí nejhloubavější mozky planety. ... O jeho původu a účelu existuje více teorií, než kolik má stran. Někteří badatelé jej považují za magický grimoár, středověkou čarodějnickou knihu, jiní za babylonský okultní spis, alchymicko-astrologickou příručku či zašifrované poselství mudrců Atlantidy nebo Plejáďanů, další věří, že jde o legendární Necronomicon Abdula al-Hazreda, denník Leonarda da Vinci anebo dílo Rogera Bacona ... Hlavní teorie a hypotézy, společně se souhrnem známé historie rukopisu a jeho zkoumání od 15. století, předkládá právě tato kniha, jež zároveň obsahuje i první publikovanou verzi kompletního faksimile Voynichova rukopisu.

Léčebný kód

27. listopadu 2012 v 20:10 | převzato |  Zdraví, bylinky...

Léčebný kód - Revoluční léčebná metoda, která nemá v dějinách obdoby - vyléčení všech nemocí na buněčné úrovni

Tento systém léčení je založen na poznání, že existuje pouze jeden zdroj nemocí - a tím je fyziologický stres. Fyziologický stres nastává, když náš nervový systém není v rovnováze. Léčebné kódy odstraňují z organizmu fyziologický stres způsobem, který nemá v dějinách lékařství obdoby. Terapii tzv. léčebného kódu objevili a rozpracovali dva lékaři - Dr. Alexander Loyd a Dr. Ben Johnson.


Dr. Alexander Loyd je vysvěcený kněz, který po deseti letech studia získal doktorské tituly v oborech neuropatické medicíny a psychologie. Dvanáct let se tento muž modlil za vyléčení své ženy a hledal způsoby, jak jí pomoci s klinickými depresemi, které ji velmi sužovaly. Na jaře roku 2001 objevil jednoduchý fyzikální mechanismus odstraňující stres z těla tím, že léčí jeho zdroj. Tímto způsobem během pár týdnů vyléčil mnoho let trvající deprese své ženy. Dr. Loyd pak rok a půl ověřoval tento mechanismus pomocí testů na variabilitu srdeční frekvence, což je klasická lékařská diagnostická metoda, vyhodnocující úroveň stresu v autonomním nervovém systému (na vůli nezávislém). U 86 % případů stres z těla zmizel během 20 minut.
Dr. Ben Johnson je lékař, který se metodou léčebných kódů vyléčil z Lou Gehrigovy choroby. Jde o nevyléčitelné onemocnění, které končí smrtí zhruba pět let po diagnostikování. Léčebnými kódy se z této zákeřné nemoci úplně uzdravil zhruba po třech týdnech. Hlavní oblast jeho zájmu je léčba rakoviny.

Základní princip léčebné terapie


Máte málo času ?

26. listopadu 2012 v 18:29 Citáty
Čas je přesně tím, co z něj uděláme. Pokud budeme chtít spěchat, čas se zrychlí a my ho nebudeme mít dost. Pokud se rozhodneme věřit, že máme vždy dostatek času na to, abychom udělali věci, které udělat chceme, pak se čas zpomalí a my stihneme udělat všechno, co si vytýčíme.

Louise L. Hayová


Nabídka obrazů

26. listopadu 2012 v 18:13 | Eva
Rozhodla jsem se udělat nezvyklý krok. Do Galerie 2 jsem vložila dvě fotografie z letošní výstavy v rámci festivalu patchworku.Z určitého důvodu jsem slíbila účast na této akci a chtěla jsem přijít s něčím novým, proto jsem připravila obrázky, ale přece jen okruh návštěvníků byl možná trošku jiného ladění, také ne všichni zavítali do klubovny, kde se vystavovaly také šicí stroje, zkrátka mám nyní doma k dispozici z Galerie 2:
0 - V hlubinách, 46 - Láska, 48- Mateřská láska, 58- Dubnové jitro v lese,81- Laila,94- Strom života, 103- Setkání s láskou, 105- Čtení z moudrých knih, 123 Léto, 127- Kytice naděje, 133- Píseň borovice, 134- Jantarový strom, 136- Květ Gaii, 137- Léčení láskou a obrázek 120- Něha, ten má formát A3 plus pasparta , jak vidíte nahoře na fotografiích. Je volný také obrázek Usnul brouček v jabloňovém květu - tisk je na plátně opatřeném folií proti vyblednutí a je v bílém rámu ( viz foto první nahoře, obrázek druhý vedle Něhy).
Několik obrazů z výstavy najdete také u Pavlínky svíčkové v Zubří.
Protože blog není o cenách, v případě vašeho zájmu mi napište na e-mail eva.lipinova zavináč seznam.cz ( uvedeno v Kontaktu)
Možná se mě teď ptáte, proč tak činím. Už dávno jsem se rozhodla, že obrázky z Galerie 2 budou pouze na objednávku a důvodů k tomu je více. Chtěla jsem vystavit něco nového. Měla jsem radost, když obrázky se svíčkami vytvářely krásný prostor, v němž 18 hodin uběhlo tak rychle.
Nejkrásnější odměnou bylo setkání s devítiletým chlapcem, ten když s maminkou prohlížel katalog, zalíbil se mu jeden nevystavený obrázek.Pak se přede mě postavil a řekl: " Paní Lipinová, chci vám říct, že se mi vaše obrázky moc líbí."
To bylo to nejkrásnější poděkování. Když jsem se ho zeptala, který obrázek se mu líbí nejvíce, odpověděl, že Andromeda. Třeba se mi někdy ozve, zapomněla jsem se ho zeptat na jméno. Děkuji, kluku, ty co umíš číst z hvězd.

Recyklace - šperk

25. listopadu 2012 v 20:54 | video |  Pro inspiraci

Návod na andílka

25. listopadu 2012 v 20:46 | Eva |  Pro inspiraci

Tohoto andílka objevila Monika Brydová a návod najdete v ruštině zde.
Papírový a z nudlí, ty nepotřebují návod.Dětské centrum Domeček v Ostravě

25. listopadu 2012 v 20:06 | Eva |  Slova a obrázky
Obvykle se řídím synchronicitou - myšlenka, která mě napadne a následně pak otevřu třeba nějaké stránky nebo mi přijde zpráva... Synchronicita může mít i jiné podoby a když víme, že nic není náhoda, je dobré si jí všímat.
Tak jsem se dnes ocitla na stránkách Dětského centra Domeček v Ostravě. Nahlédnte?

Dostala jsem... to je milé, děkuji...

25. listopadu 2012 v 18:48 | Eva a Edith |  Slova a obrázky

Metál pro Vás za účast v Pohádkách pro kulíšky

Dnes v 10:35 | Edith Holá, Labanda a Nedoklubko | POHÁDKY PRO KULÍŠKY
Připravili jsme pro Vás s Labandou medaili za každé přispění do projektu Pohádky pro kulíšky, jak jsem psala včera. Děkuji všem, kdo přispěli do loňské knihy. S láskou tehdy ve velmi krátkém časovém úseku jste nakreslili mnoho ilustrací a poslali pohádky nebo básně. Děkuji všem, kteří nám i nadále s projektem především pro předčasně narozené děti a jejich rodiče pomáháte. Na jaře někteří z Vás s Kulíškovánkami.
Z každé nové pohádky, básničky nebo ilustrace mám stejně velkou radost jako kdysi z těch prvních. A rovněž tak i další dobrovolnice v Nedoklubku a rodiče, kteří se se svými kulíšky účastní setkávání i jiných projektů Nedoklubka.
Touto díky Labandě krásnou květinovou medailí s purpurovou čepičkou na hlavě kulíška Vám všem moc děkuji. Každý, kdo přispěl nebo přispíváte do projektu, si ji můžete stáhnout a bude nám ctí, když bude zdobit Váš blog.
Za projekt Nedoklubka "Pohádky pro kulíšky" Edith Holá (na květině je ilustrace Lucerny, která se už pomalu stává symbolem kulíšků v Čechách)
Tuhle medaili si mohu dát na stránky k rubrikám, zatím nevím jak. Ale proč se chlubím? Také vy můžete přispívat pohádkami, kresbami. Tak to berte trošku jako výzvu a informaci .Nebo se zrodí nový nápad, jak pomáhat...

Jak na to

24. listopadu 2012 v 21:39 | Eva
Milí čtenáři,
chtěla bych vás poprosit o pomoc.Prosím buďte opatrní při otevírání odkazů v komentářích. Není v mých silách denně kontrolovat komentáře,které jsou psány jediným autorem měnícím svoje jméno a dávajícim odkazy nebo odkaz na svůj web. Je spousta takových"...." , kteří reklamu dělají za peníze, ale dnes mi poštu opět zahltil jeden z těch, promiňte, šílenců. Vím, že je mou povinností si hlídat odkazy, ale projít jich stovky, to se nedá. Také bych mohla komentáře zcela zrušit a různě blokovat,ale přiznám se, že nerada, protože chci mít zde prostor pro vaše připomínky, či inspirativní odkazy. Proto pokud byste náhodou z jakýchkoliv důvodů otevřeli něco nevhodného, dejte mi vědět. Nechci trávit pro mě cenný čas mazáním. Autor amohu zablokovat, ale ono se najde zase jiný. Trochu divný způsob trávení času, ale já se nenechám otrávit , když mi pomůžete ve výše uvedených případech. Blog je o sdílení, proto komentáře. A těm anglicky píšícím ! expertům! vzkazuji: Existuje krásnější způsob trávení volného času. Neubližujte sobě a druhým. Snažte se být na jiné úrovni, protože to vaše klikání stejně k ničemu není. Nebo ano?

Nejen o PERAMOSTU

23. listopadu 2012 v 21:16 | Eva |  Slova a obrázky
Přeji hezký večer.
Běžně nepřeposílám hoaxy, neboť vím, že to obtěžuje. Také vím, že obsah textu je mnohým z nás známý i případně blízký. Je pravda, že je třeba si čas od času tyto myšlenky a energetické procesy s nimi spojené připomenout. Je dobré využít náš energetický potenciál a um na vše dobré, co má pomáhat všem, aby žili šťastný život. NEJSEM AUTORKOU textu v příloze, přesto jsem se ho rozhodla podpořit. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že mnoho zmíněného fungovat může v pravý čas. V 80. letech jsem snila o logopedii v podobě místnosti jako doma, nikoliv ordinace, kam chodí nemocní, jako tomu bylo tehdy ve Starém Plzenci. Splnilo se mi to. Potom jsem začala v roce 2006 snít o středisku prevence syndromu vyhoření hlavně pro pedagogy, ale i pro ostatní profese. Nedávno jsme ho otevřeli v Plzni na Borech v Alešově ulici 4 centrum prevence vyhoření. Máme tam galerii automatické kresby a malby, učebnu, nyní tam probíhá i výstava kruhů v obilí, agrosymbolů, menhirů a dalších tajemných úkazů, právě v tuto chvíli je tam k výstavě přednáška a promítá se. A to bude každý týden. 25. 11. tam budu mít 2. kurz automatické kresby. Konečně mohu lidem živě i ukázat obrazy, které jsem mohla na minulých kurzech jen popisovat. Je to zázrak. PERAMOST ŽIJE. Vybrala jsem tyto příklady, abych jimi podpořila návod, který je popsán v příloze. S ním lze jen souhlasit.
Mnoho štěstí každému, kdo se pokusí pomoci všemu dobrému i jen myšlenkou.
Eva
PERAMOST

Z filcu a látek a stužek...

22. listopadu 2012 v 19:09 | převzato |  Pro inspiraci
Inspiraci z filcu a látek najdete na těchto stránkách.


A přidám ještě několik kouliček z Fb.Co kulička, to originál, autorky doplním , jen co je zase na FB objevím.
Koule jsem si už koupila, tak snad zítra stužky, protože dva dny budu pobývat mezi těmi, které to tak krásně umí.


Těch krásných látek, které prodávají, dárečky k Vánocům...Snad někoho také potěším obrázkem.
A už si hledejte háček,jehlice, protože příště vám ukážu další krásu, tentokrát háčkovanou a pletenou.
Vidíte, a tento blog měl být o mandalách a kreslení... Ale krása se má posílat dál a takové ruční práce, ty bývají ukryty v domovech a jen občas se dostanou do prostor výstavních.


Citlivost je SÍLA

20. listopadu 2012 v 15:44 | Zibby |  Slova a obrázky

Když hovoříte pravdu …
Když projevujete lásku …
Když si řeknete o to, co chcete …
Když vystoupíte ze zóny bezpečí …

Jste velmi CITLIVÍ. Však v kolektívním vědomí je to bráno jako slabost.
Prý jste takto Zranitelní.

Když jsme byli mladí, nebylo pro nás bezpečné ukazovat svoji citlivost. Pro mnohé to přetrvává i v dospělosti. Ukázat citlivost, bylo ukázat naše "zranitelné místo," otevřít se výsměchu, odsouzení a dobírání si. Tak jsme se naučili chránit se a skrývat své city a raději začali vystupovat jako "tvrďáci" a nikdy nedát druhým cokoli, co by mohlo být použito proti nám.

To, co fungovalo jako ochranný štít, když jsme byli malí (mladí), může dnes způsobovat izolaci a samotářství.
Lidé, kteří s námi rezonují, nás nemohou najít … neboť my nikdy neukážeme, kdo opravdově jsme.
Není možné vytvořit hlubší spojení s druhými, když není citlivosti.

Někteří ukáží své vnitřní opravdové já jen v okamžicích náhlého vzplanutí zloby, či bolesti a učí se navázat kontakt s druhými jen, když bolest je již moc velká a oni cítí, že není jiné volby.

Patřil jsem mezi takové a s velkou radostí říkám "patřil."

My se můžeme naučit otevřít a být citliví … a přitom nebýt zranitelní. Můžeme sdílet, kdo opravdově jsme a vytvářet autentické spojení s lidmi, které milujeme.

Autentické vyjádření svých postojů a pocitů nám dovolí sdílet strach i nedostatky bez studu. Naopak, postaví nás to do pozice, kdy jsme zvídaví reakcí druhých raději, než spouštět obrannou hradbu.
Teď v týdnu laskavosti je úžasná příležitost udělat laskavost sobě sama. Rozbít "stěnu," která nás chrání, ale zároveň nám brání objevovat.
Kolik z nás žije ve skořápce (kokosové - silné) ?
…. přestaňme žít ve skořápkách, přestaňme žít v ústraní.

Kolem nás jsou úžasné věci k ocenění, svět k obdivování. Věci k vidění a procítění, touhy a cíle k dosahování.
Jste úžasný dar a jste VY. Nebylo vám dáno žít v ulitách ......
To je hřích, prožívat méně než jsi sám.
Je čas uvědomit si, že citlivost je přednost. Citlivost je SÍLA.

Inspirováno pivoňkou

19. listopadu 2012 v 23:12 | Eva |  Slova a obrázky
Hledala jsem ve složkách víly. už dávno jsem zapomněla na mandalku inspirovanou pivoňkou. Ještě jsem neměla čas zjišťovat, co léčí kořen pivoňky, ale dnes jsem v mandale objevila vzkazy docela nové. Přitom vznikla v roce 2008.Duhoví andělé posílají vzkaz,
aby každý z nás
poznal v pravý čas,
že nejvíce je ukryto tam,
kde květiny hovoří,
stromy šeptají,
kameny radí.
Tak malá víla pivoňková
uzdravuje mysl tvoji,
a duhoví andělé,
ti posílají vesele
další vzkaz.
I nám všem,
že nový svět byl odhalen...
Dívej se dobře, kde roste tvá květina?
Který strom je rádcem tvým?
Nové se počíná,
zůstań svým,
takovým, jakým jsi dávno byl,
čistým a zářivým
jako rosa ranní...
Pivońková víla píše
ti právě psaní...
Můžeš číst...

E.L.

Prazdroj lidem - hlasování

19. listopadu 2012 v 21:53 Slova a obrázky
Vážení,

rádi bychom Vás informovali o pro nás milé skutečnosti, náš projekt PÉČE O UMÍRAJÍCÍ V JEJICH DOMOVECH postoupil do veřejného hlasování programu PRAZDROJ LIDEM.

Prosíme Vás, podpořte tento projekt svým hlasem. Dopřejte těžce nemocným, umírajícím lidem, aby mohli zůstat mezi svými blízkými a necítili se osamoceni v posledních chvílích jejich života!

Dáte-li nám hlas, zajistíte personálně náš hospic a zvýšíte pohodlí pacientů zakoupením polohovací postele a invalidního vozíku.

Hlasovat můžete 3 způsoby:

1. Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS PLR12 na telefonní číslo 87 777.
2. Hlasujte pomocí elektronického formuláře viz odkaz: http://www.prazdroj.cz/cz/o-nas/prazdroj-lidem/moravskoslezsky-region/hlasovani-
verejnosti/hlasovaci-formular-2012.
3. Hlasovacím kupónem v Moravskoslezském deníku nebo pomocí hlasovacích uren.

Prosíme Vás, pošlete tento e-mail Vašim kolegům, přátelům a známým.
Čím více hlasů získáme, tím máme větší šanci na úspěch získat peněžní prostředky na péči.

Za tým Mobilního hospice Ondrášek

Bc. Radka Adamcová
Sociální pracovnice

Svíčky ze Zubří

19. listopadu 2012 v 21:09 | Eva |  Hosté
Minulý týden jsem navštívila obchůdek Pavlínky "svíčkové " v Zubří nedaleko Rožnova pod Radhoštěm.
Pavlínka vyrábí svíčky s neobyčejně velikou láskou a stejně tak vybudovala doma miniobchůdek, který má veliké srdce. Když si tam sednete do křesílka, zaposloucháte se do hudby a díváte se na barevnou škálu, nechce se vám odejít.


V krámku to nádherně voní a vůbec se nedivím, že někteří kupující odcházejí po několika hodinách.
Pavlínka je skromná, jak říká, dcérka z hor, ale má veliký dar. Předávat jaskési pozitivní náboje nejen prostřednictvím s láskou vyráběných svící, ale umí také psát krásné SMS nebo dopisy. Je to člověk s tak otevřeným srdíčkem, jehož práce promlouvá zvláštní, andělskou řečí.


Jsem ráda, že jsme se poznaly . A pokud jste z blízkosti Ostravy, můžete si přijít pro svíčky na letošní Fesival Patworku do K-Tria Ostrava Jih už tento týden - pátek sobota.

Jak se klube růže

19. listopadu 2012 v 18:58 | e |  Fotografie a jiné
Pod okny máme žlutou růži.


Pupeny přečkaly první mrazíky i říjnovou nadílku sněhu.


Téměř na ten pupen dosáhnu.


Odkvétající se raději dívá na jih za sluncem, ale pupének mě zdraví už druhý den.Jako miminko v peřince.


Když si prohlížím snímky, které vypadají na první pohled stejně, někdy objevím nečekané.
Vpravo nahoře se třepotá malá hmyzík.


Jen málokdy stříhám růže do vázy, tentokrát mám omluvu. Může přijít mráz a slavíme desáté narozeniny vnučky.
Růže se do rána probudila.


Skrývá v sobě tolik něhy...


Takové objímáné lístků.


Co mě trápí

17. listopadu 2012 v 9:23 | Eva |  Slova a obrázky
Vím, že asi následující odkaz nikoho nepotěší, téma už zde probírané bylo a dostávala jsem v zkazy, proč vlastně na blog dávám takové zprávy, vždyť to nejsou pohlazení.
Ale jsem přesvědčená, že je stále ještě mnoho lidí, kteří vůbec netuší, co se děje.A strkat hlavu do písku neumím.Ale také nevím, jak mohu pomoci. Mlčení a přijímání to rozhodně není. Tak se jen snažím pracovat myšlenkou. A jak jste na tom vy?

Alikvotní tón

16. listopadu 2012 v 9:59 | Zibby
Včera jsem dostala poslední vzkaz ze 42. dne vlny Ohně srdce. Jak mile jsem byla překvapena, ono nikdy nic není poslední, vše má svoje pokračování, že přišel dovětek "den po té..."
A protože je v něm psáno to, co se týká nás všech, tak zde zase jen útržkovitě uvádím, protože všechna ta moudra, která Zibby předává, si budete moci číst zde.

Den poté … mayské energie dne.
Uvádím do chodu, abych mohl ovlivnit,
Spojující moudrost.
Pečetím proces svobodné vůle s tónem služby.
Jsem veden sílou Inteligence.


Včera 15. 11. začal další - 5tý Overtone (Alikvotní tón) - měsíc v Mayském kalendáři.
Je posledním, kompletním 28 denním cyklem před oním tolik diskutovaným datem - před koncem světového (kalendářního) věku. Tímto datem začneme vědomě vstupovat do nové éry - do Nového Věku.

Energie pátého měsíce přinášejí zaměření na - posílení, ovládání a oslnivost -
… energie pomáhající sladění se jádrem podstaty a vyzařovat své unikátní dary do světa, aby se mohly dotýkat životů druhých. Sladit své srdce se srdcem Země a srdcem Nebes.
Je to čas být bdělý a opatrný, uzemněný, intuitívní, uklidněný, přitom bez ostychu, odvážný, nelineární. Je čas začít věřit v Tajemno tkající synchronistické dílo skrz osobní i kolektívní cesty.

Já nejsem hudebník, ale vy, co hudbě rozumíte, znáte alikvótní tón.
Tón, který zní společně s tónem základním.


Takže tón pátého měsíce nás směřuje:
"Uveďte svoji mysl do klidu, soustřeďte svá srdce v lásce, slaďte své tělo s dechem a naleznete se v centru Kosmu."

Vánoční dekorace

13. listopadu 2012 v 0:49 | Eva |  Pro inspiraci
Vůbec nevolám sníh, protože venku ještě kvetou růže, gazánie, ale Martina bylo včera, v pět hodin je tma, červánky zvěstovaly, že Mikuláš už peče. Dnes vyloudil úsměv sněhulák. Dobrý nápad, máte-li doma "bubínek" a vyšívání vás už nebaví.


Tento sob, to je "recyklo" hadříků...


A něco málo z papíru.


Vločky znám sice trošku jiné, překlápěcí, mají prostorový efekt a mohou být i barevné, jen jsem líná šablony překreslit, snad někdy. To abych ten sníh nepřivolala , pěkná výmluva, že? Tak teď ty obyčejnější.


Hodně námětů najdete na FB v Dobrých radách.

Mandaly na skle

13. listopadu 2012 v 0:23 | Zuzka a Eva |  Hosté
Dnešním hostem je paní Zuzana Engelbrechtová - Kovácsová ze Slevenska.
Na jejím Fb profilu mě zaujaly mandalky, o níchž jsem si původně myslela, že jsou malovány na hedvábí. Jemní barvy, krásné linie.
Láska na všechny strany - tip

10. listopadu 2012 v 0:22 | Eva |  Slova a obrázky
Můžete tipovat. Kolikrát je napsáno slůvko láska mimo kruh?


Kdo se přiblíží počtu nejvíce, dostane odměnu. Ukončení tipování za týden.

Robert Mickelsen

9. listopadu 2012 v 20:42 | video
Krása skla.


Andělé moji

8. listopadu 2012 v 23:47 | J. Nohavica |  Videa
Anděli noční, sladké zapomnění
mou radost počni, nad níž není
mou radost počni, nad níž není

Anděli ranní, svými perutěmi
jak horkou dlaní, přikryj zemi
jak horkou dlaní, přikryj zemi

Anděli denní, moje vodo živá
to co vidět není, ukaž kde se skrývá
to co vidět není, ukaž kde se skrývá

Andělé moji, ať jste nebo nejste
dokud tu stojím, sílu mi neste
dokud tu stojím, sílu mi nesteObří křišťálová pyramida v Bermundském trojúhelníku

8. listopadu 2012 v 15:58 | převzato |  Záhady a tajemno

Nyní američtí a francouzští výzkumníci učinili monumentální objev: našli částečně průsvitnou křišťálovou pyramidu vystupující ze dna Karibiku - její původ, stáří a účel jsou naprosté neznámé.