Srpen 2012

Zdeněk Macháček a propojování

31. srpna 2012 v 21:27 | Eva |  Hosté
"Slunce zapadá, den končí. To se denně opakuje. Konec dne bys měl ještě znovu vědomě využít. Zeptej se sám sebe, co nového ti bylo dáno prožít, naučit se a poznat. Mohl jsi například dnes ještě zřetelněji zkonstatovat, jaký zázrak je tvůj život? Pocítil jsi kolik lásky tě obklopuje? Nikdy, opravdu nikdy nevěř na zlo. Zlo nemá z dlouhodobého hlediska vůbec žádnou sílu. To špatné, co prožíváš, má jen úkol ukázat ti, co se máš ještě naučit, abys mohl spatřit a ocenit dobro kolem
sebe. To špatné je měřítkem, jak daleko se nalézáš a co máš ještě dělat. Jiné oprávnění ke své existenci zlo nemá. Prožíváš-li mnoho negativního, zeptej se sebe, co se máš naučit. A jak se nejlépe učíš? Tím, že vidíš, co máš a že jsi spokojen! Vnímej světlo kolem sebe. Vnímej nekonečnou lásku, do níž jsi zahalen. Vnímej to každý den víc a víc. A každý den ti odhalí svůj smysl a ukáže ti, jakým je darem." Promluvy k Západu, Sathya Sai

Jedno z míst, kam se ráda vracívám je "zídka " FB Zdeňka Macháčka, sochaře- řezbáře, citlivého člověka, jehož výtvory nesou stopy neskutečného souznění člověka a stromu, dláta a dřeva. Zdeněk sice do dřeva ťuká, ale ponechává mu jeho sílu a dřevo nesoucí stopy umělcovy ruky zůstává jaksi zvláštně svým stejně jako autorův pohled je tak osobitý, jemný . Když se dívám na fotografie skulptur, zdá se mi, že ateliér je zvláštní pohádkový svět a když k tomu pročítám sdílení Zdeňkovy manželky, tají se mi dech. Jako by někdo naplňoval moje dávné sny. Mací píše z mé duše a Zdeněk dělá to, co by moje duše dělat chtěla .Pociťuji veliké souznění se vším, co se kolem nich děje, s životem, jaký žijí.
Když pak otevřu webové stránky sochaře, uvítá mě hudba mému srdci blízká a to vše mě tolik těší, proto se s vámi dělím a všechny pozdravuji.

Moudro nejen pro tyto dny

31. srpna 2012 v 20:53 Citáty
"Slunce zapadá, den končí. To se denně opakuje. Konec dne bys měl ještě znovu vědomě využít. Zeptej se sám sebe, co nového ti bylo dáno prožít, naučit se a poznat. Mohl jsi například dnes ještě zřetelněji zkonstatovat, jaký zázrak je tvůj život? Pocítil jsi kolik lásky tě obklopuje? Nikdy, opravdu nikdy nevěř na zlo. Zlo nemá z dlouhodobého hlediska vůbec žádnou sílu. To špatné, co prožíváš, má jen úkol ukázat ti, co se máš ještě naučit, abys mohl spatřit a ocenit dobro kolem
sebe. To špatné je měřítkem, jak daleko se nalézáš a co máš ještě dělat. Jiné oprávnění ke své existenci zlo nemá. Prožíváš-li mnoho negativního, zeptej se sebe, co se máš naučit. A jak se nejlépe učíš? Tím, že vidíš, co máš a že jsi spokojen! Vnímej světlo kolem sebe. Vnímej nekonečnou lásku, do níž jsi zahalen. Vnímej to každý den víc a víc. A každý den ti odhalí svůj smysl a ukáže ti, jakým je darem." Promluvy k Západu, Sathya Sai

Moudra

31. srpna 2012 v 20:32 Citáty
Žádný učitel
nemůže být tak dobrý, tolik vědět a tolik ti pomáhat na tvé cestě
k naplněnému a šťastnému životu, jako učitel ve tvém nitru.

Proto se vyplatí investovat hodně času do kontaktu s ním.
Najdeš ho v tichu.

(Barbel Mohr)RHONDA BYRNE - MOC

 • Láska není slabá, chabá nebo křehká. Láska je pozitivní síla života.! Láska je příčinou všeho kladného a dobrého.
 • Všechno, co chcete být, dělat nebo mít, vychází z lásky.
 • Pozitivní síla lásky dokáže vytvořit cokoli dobrého, zvýšit množství dobrých věcí a vše negativní v životě postupně měnit.
 • Každý den, v každém okamžiku , si volíte, jestli budete milovat a tu pozitivní sílu podporovat - nebo ne.
 • Zákon přitažlivosti je zákon lásky, je to zákon, který vám řídí život.
 • Cokoli v životě vydáte, dostanete zase do života zpátky. Dávejte pozitivitu a vrátí se vám věci kladné.Dávejte negativitu a dostanete jen ty špatné.
 • Život neběží nezávisle na vás, všechno v životě získáváte podle toho, co jste sami vydali.
 • Ať jsou vaše myšlenky a pocity dobré, nebo špatné, vracejí se vám automaticky jako ozvěna.
 • Lidé, kteří mají skvělý život, přemýšlejí a mluví víc o tom, co milují, než o tom, co rádi nemají.
 • Mluvte o tom, co se přes den povedlo, mluvte o tom, co máte rádi. Přitahujte k sobě to, co milujete.
 • Máte neomezenou možnost přemýšlet a mluvit o tom, co milujete, proto máte také neomezenou schopnost přinášet si do života všechno dobré. !!!
 • Milujte, protože milujete-li, využíváte nejmocnější sílu vesmíru.

Zdravotní klaun - úsměv do nemocnice

31. srpna 2012 v 17:39
Nahlédněte, prosím, na článek zde.

Lenka Blažíková - enkaustika

30. srpna 2012 v 23:12 Enkaustika
Pro vaši inspiraci, pro radost vkládám .

Lovy beze zbraní

30. srpna 2012 v 22:31 Videa
Určitě si najděte čas.

Mandaly - kurz

30. srpna 2012 v 22:07 Kursy a semináře
Milí přátelé, nový školní rok za tři dny a s ním také přichází tradiční podzimní setkání v K-triu na kurzu mandalkování.
A protože jsem stále línější a línější, dovolila jsem si zkopírovat ze stránek kulturního zařízení a snad se prokliknete přímo k rezervaci.
Těším se na setkání s vámi.


Mandaly - cesta k tvořivosti

5 dvouhodinových seminářů
čtvrtek 17.00 - 19.00 hodin
zahájení 18. 10. 2012
cena 750 Kč objednat kurz


Tematické okruhy:

 • historie mandal a jejich význam v současnosti
 • barvy a symboly v mandalách
 • řešení problémových situací
 • poznávání sebe prostřednictvím mandal
 • hledání cesty k uvolnění a k vlastní tvořivosti
vede Eva Lipinová

Kurz bude otevřen při minimálním počtu 9 klientů.

Denně kapku vděčnosti

29. srpna 2012 v 20:42 | Eva
Od doby, kdy jsme společně prožívali vlnu vděčnosti, se dívám na svět zase trochu jinak. Snažím se.Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, že bych mohla děkovat stále a v jednom kuse. Samozřejmě to nedělám a dříve tomu tak ani nebylo. Ale denně si vždy najdu několik chvilek, kdy si vše uvědomím . Přiznám se, že nemám ráda příchod podzimu, učím se ho přijímat a potkávám lidi, kteří podzim přímo milují. I mně se líbí jeho barevnost, vím, že budu mít více času k malování, přesto všechno v tu dobu odchází "něco", co mám hodně ráda a představa, že do jara je daleko vyvolává nelibý stav. V tu chvíli hledám a vyjmenovávám si všechna plus nastupujícího období. To všechno se učím.
Dnes mi přišel krásný citát - děkuji, Liduško.

"Vděčnost za přítomnost je mnohem silnější záměr
než zaměřování se na budoucnost.
Dovolte si přemýšlet o tom, co chcete,
ale doopravdy se soustřeďte,
abyste byli vděčni za to, co už máte.
Poznávejte, oceňujte a pociťujte všechna
zázračná a cenná požehnání,
která máte ve svém životě i uvnitř sebe.
Každý den chvíli děkujte. Nezáleží na tom, o co jde,
rozhodněte se najít si něco,
za co je třeba vyjádřit vděčnost."
Sandra Anne Taylor
A v takovou chvíli si uvědomíte, že člověk musí být vděčný i za prokousaný list květiny.
Jakápak housenka si pochutnávala?
Jsem tady, dává o sobě znát na mnoha kytkách. Málem by se člověk rozzlobil.
Vděčnost - to je dívat se jinak - příští rok vyletí nějaký motýlek.
A bude zase jaro. :-)

Až půjdete spát

29. srpna 2012 v 0:23 | Marie Michalcová |  Meditace
Láska a vděčnost

Až půjdete spát, uklidněte se, začněte pomalu a hluboce dýchat a uvědomujte si, že jste v přítomném okamžiku a opakujte si v duchu do usnutí...Při nádechu: vdechuji lásku a při výdechu: vydechuji vděčnost. Nadechuji lásku a vydechuji vděčnost. Bude vám krásně, budete v klidu a míru, budete tím čím jste - Láskou.
S láskou Marie M.

Dnes dvě zajímavé knihy

28. srpna 2012 v 23:56 | Eva |  Zajímavé knihy, odkazy
Dnes se ke mně dostala kniha B.L. Weisse - Jedna duše mnoho těl. Ještě jsem ji nečetla, ale mám v knihovně knížku Mnoho životů, mnoho mistrů a proto vím, že i kniha Jedna duše mnoho těl nezklame. Proto jsem hledala nějakou vhodnou recenzi, než knihu přečtu, a objevila zajímavé stránky Libušky Čihákové s neobvyklým názvemPáchám dobro - zde přímý odkaz na její stejnojmennou knihu. Zítra si ji určitě koupím a vám doporučuji nahlédnout na výše uvedený web.

Recenze

Brian L. Weiss - Jedna duše mnoho těl

Od nepaměti člověk pátrá po tom, co je na druhé straně našeho nebytí. Od nepaměti se člověk ptá, proč se někdo rodí krásný, šťastný, bohatý, jiný jako mrzák, slepec, homosexuál, zločinec. Někdo se se svým osudem umí vyrovnat - "pánbůh dal, pánbůh vzal", jiný prožívá se svými problémy a nemocemi peklo na zemi. Někdy ani lékaři se svou klasickou medicínou nedokáží takovému člověku pomoci - a tak se tonoucí i stébla chytá. A světe div se, stéblo vede na cestu k uzdravení.
Že se regrese (návrat do minulých životů) užívá jako léčebná metoda i u nás, je mnohým známo. Poprvé však Brian L. Weiss, vědec, který vystudoval psychiatrii na Yalově a Kolumbijské universitě, ve své knize "Jedna duše, mnoho těl", vydané nakladatelstvím Metafora, čtenářům přibližuje léčebnou metodu regrese, spojenou s progresí (návštěva daleké budoucnosti).
Na mnoha případech pacientů nás doktor Weiss vede, krůček po krůčku, spolu s pacientem, do minulých životů, kde dotyčného nechává procítit jeho chování v určitých situacích, k určitým osobám, se kterými má v současném životě problémy. Pacient dochází k pochopení svých mezilidských vztahů i k příčině svého onemocnění. Pokud nepochopí a nechce změnit svoje chování a přístup k zavedeným praktikám, vede ho terapeut do blízké i daleké budoucnosti. Na křižovatku dvou cest, kde na jedné čeká dotyčného zklamání, bolest, zoufalství a utrpení z nemocí, na druhé klid a mír, spokojené mezilidské vtahy, šťastný život.
Pochopitelně, že si každý vybere tu druhou variantu. Uvědomí si, že svým chováním v minulosti si vytvořil dnešní život, a že budoucnost si tvoří v přítomnosti. Chápe, proč se mu děje dnes právě toto, proč má problémy s tím či jiným člověkem a v odhalené budoucnosti uvidí, kam by došel, kdyby svoje chování nezměnil - svoji zlobu, slovní útoky, křik, nenávist, sobeckost, strach, lakotu... Pochopí, že pokud mu někdo v tomto životě ubližuje, byl to právě on, kdo v minulosti ubližoval jemu. Uvědomění, odpuštění, empatie, neoplácení stejného stejným jsou první kroky k našemu duchovnímu (a duševnímu) vývoji.
A tak ať už této léčebné metodě lidé uvěří či neuvěří, ať si myslí, že si svoje prožitky jen namlouvají, nebo že to jsou jen jejich tajná přání, důležitý je výsledek. Narovnané mezilidské vztahy, uzdravení s plnohodnotnými prožitky již dnes, v tomto pozemském bytí.

Převzato z Páchám dobro

Krásné od Jana Krásného a...

28. srpna 2012 v 21:11 | foto Jan Krásný, Eva |  Fotografie a jiné
Na zahradu jsem nedávno vysadila komulu - vábničku motýlů. Dokonce mi kvete podruhé a mytýli? Několik bělásků občas proletí kolem, ti barevní jsou asi jen v Břeclavi. Tam totiž dělá krásné záběry Jan Krásný a krásou se můžete krásně kochat na FB nebo jeho krásných stránkách.
Ale než si začnete prohlížet fotografie, zkuste si napsat na papír slovo KRÁSA. Potom k němu přiřazujte slůvka, která vás napadnou. Pište, pokud to bude možné co nejdéle. Potom si seznam znovu pročtěte a v závěru si některá slova znovu zopakujte, aniž byste pohlédli na papír. A pak vezměte pastelku a zkuste ji na papíru roztančit.
Kolik jste napsali slov? Jakou barvu jste vybrali? Sdílejte s námi.Těším se na vaše komentáře nebo psaní.
A teď slíbené fotografie. Těžko se vybíralo ze vší té " krásy ".
Můj oblíbený hvozdík.A bílá tečka nakonec.


A další bohatství denních postřehů Jana najdete na jeho webu nebo na FB.

Co mi povídala malá slunečnice

27. srpna 2012 v 17:05 | Eva |  Fotografie a jiné
Letos jsem vysela hodně různých druhů slunečnic, ale výsledek se nedostavil. Celé léto čekám, jaké budou. Stejně tak mému sousedovi vzešlo docela něco jiného, než zasel. A tak jen s úsměvem sledujeme a očekáváme každý nový květ.
Semínka obřích slunečnic našla svá místo kolem plotu a všude, kde se našlo jen kousek volné půdy. U nás jich nakonec zbylo jen několk. Včera v podvečer.

" Koukněte na mě", srdíčkově se usmál drobný květ slunečnice u zdi.
"Moc jsem nevyrostla, že? A to jsem měla mít až dva metry jako ty za plotem.


A také jsem toužila rozkvést mnoha květy jako ty za plotem.


A zatím? "
Hladím ten kvítek, který se vejde do dlaně a vnímám jeho slova, jeho vůni.
Kdepak, slunečnice takto nemluví, to jsem si vymyslela. I když vyrostla do 150 cm, stojí vzpřímeně a dívá se do slunce.


Dokonce se na mě dívá bílýma očima a zdá se, že se usmívá.


Malý kulatý nosík, možná ho uvidíte,dělá z kvítku rozverné děvčátko, které dobře ví, že nezáleží, do jaké výšky narosteme.
Proto se stále usmívá , přijímá moje pohlazení a polibek a mnohonásobně mi vrací vděčnost zpátky.
Dvoumetrovou slunečnici mohu pohladit jen po stvolu ( žebřík vytahovat:-) ), ale tu drobounkou, s tou si mohu povídat.
Číme déle sleduji střed květu, ztrácí se malost a zůstává jen ten srdíčkový pohled.
Pravě tam je síla obří slunečnice, která zůstala "malá". Malá vzrůstem, veliká svým srdcem.
Už se těším, jak bude vypadat dnes.
Spěchám k ní, abych jí svěřila, co mě napadlo, abych ji zase pohladila.

Léčivé kameny

24. srpna 2012 v 21:20 | převzato |  Kameny
Velmi dobře zpracované . Když kliknete na kámen, otevře se vám popis jeho účinků,
Všechno najdete zde. Blog neumožnuje takový počet znaků.

Andre Rieu

24. srpna 2012 v 11:37 Videa

Vítr tvého srdce,

21. srpna 2012 v 22:39 | uk. z knihy |  Zajímavé knihy, odkazy
Je snadné být člověkem, jenž spí a chodí. Žít v srdci však vyžaduje spoustu práce a obrovskou odvahu, protože to zraňuje.
Čím víc cítíte, tím víc se zvětšuje senzitivita vašeho srdce. Někdy se stává, že srdce doslova fyzicky bolí. A tehdy říkáme: "Neber si to tak. Nebuď tak citlivý. Drž si odstup. Vnímej to myslí. A nic tě nezraní." Což je pravda. Není snadné otevřít dveře do svého srdce. Chcete-li však probudit své srdce, musíte pocítit všechna zranění a zklamání, která jste v průběhu života během dospívání prožili. Tomu nikdo neunikne. Neznamená to zbavit se všech vzpomínek. Nepředstírejte, že se něco nestalo, ani to nemeťte pod koberec. Rozvzpomeňte se pokud možno na všechny detaily - dokonce i na ty, které vyvolaly bolest a zklamání. Není to příjemný pohled, viďte?
Ale vy jste se rozhodli to udělat. A když se na to díváte, snažte se být natolik velkorysí, abyste dokázali odpustit všem, kteří vás ranili a zklamali, což vás dovede k tomu, že nakonec složíte zbraně.
Otevření srdce nutně neznamená, že se okamžitě dostaví jen radost a štěstí, jak si mnoho lidí myslí. Je to bolestivý proces, protože si začnete uvědomovat své tělo a okolní svět. Ale hádejte, kdo bude doma, až tím procesem projdete? Budete tam vy. A hádejte, kdo si toho všimne? Všimnou si toho děti. Ty to dokážou rozpoznat. I zvířata to dokáží rozpoznat. A je i mnoho dospělých, kteří to dokáží rozpoznat.
Chcete-li se spojit s duší, aktivovat srdce a napojit se na život, nemůžete jen tak klouzat po povrchu své mysli a každodenních zážitků. Musíte se ponořit hlouběji. A co vás rychle dovede do hlubin vašeho srdce? Zranění. Buď to, a nebo opravdová láska. Co jiného vás tam zavede? Někdy to dokáže i působivá scéna z nějakého filmu.
Víte, co udělá většina lidí, když je nějaké zranění zavede do jejich srdce? Oni tu příležitost promarní. Jakmile se ponoří do hlubin srdce, měli by se ponořit i do života. Ale oni zase vyskočí ven, protože se nechtějí vystavovat novým ranám. Člověk rozvinul schopnost vyhýbat se zraněním. Mnoho lidí si myslí, že jakmile ucítí bolest, vydali se nesprávnou cestou. A zvolí si jiný směr. Ale to je přesně to, co vy udělat nechcete. Jakmile ucítíte bolest, rozhlédněte se, vykročte a vydejte se tím směrem. Pokud cítíte, že začínáte mít zlost, znamená to, že jste se vydali jiným směrem. Zlobíte se proto, že se nemůžete vypořádat se svými ranami a zklamáním.
Vaším úkolem je zůstat dole. A neukazovat prstem. Nikoho neobviňovat a neříkat: "To kvůli tobě se takhle cítím. To ty jsi to způsobil. Je to tvá vina." O to vůbec nejde. Podstatné je, abyste setrvali dole. Mysl chce ukazovat prstem, a proto zůstává vně, místo aby pronikla dovnitř a využila této nesmírně vzácné příležitosti. jste v hlubině svého srdce, a to způsobuje pocit zranění.
Zranění vás dostane dolů tak rychle, až vás to dožene k pláči, protože se začnete cítit velmi špatně. "Ach můj bože, to bolí. Kéž by to nebylo tohle ošklivé zranění, ale láska. To by bylo báječné. Mám smůlu. Čím jsem si to vysloužil?? Pokud vás ale dostane dolů zranění nebo zklamání, využijte to.
Kde jste, necítíte-li žádná zranění? Jste v mysli. A v mysli jste i tehdy, když necítíte lásku nebo něco, co dojme vaše srdce. Mysl je nezbytečně spojena s tímto světem. Ovšem ten, kdo studuje život a skutečně pochopí východní texty, ten, kdo porozumí tomu, co se snažili říct ježíš nebo Buddha, ten dobře ví.Ten využije situaci, jakmile se ocitne na místě, které je pro člověka nesmírně vzácné - v hlubině svého srdce.
A proto buďte bdělí, buďte pozorní a když jste dole, chopte se příležitosti a vnímejte svá zranění. Uvědomte si, že na začátku, když se podíváte na svá vnitřní zranění, to nebude po nějakou dobu příliš příjemné. Proč? Protože se na ně neustále díváte a neutíkáte před nimi. To vám napoví, že jednáte správně. Zranění se po určité době zklidní. A pak se začnete dívat na celou situaci zcela jinak. Jakmile začnete hledět do prostoru uvnitř svého srdce, započne proměna vašeho života.
(z knihy Vítr tvého srdce - Emahó)


Co mě těší 16

19. srpna 2012 v 0:39
Pupalka plazivá kvete i ve dne. Už vím, proč se mi nedaří namnožit řízkem. Hlídá ji totiž skřítek "Záškodníček" a dnes se nechal vyfotit. Na okraji vpravo.


Květy pupalky jsou prý chutné. Dočíst se můžete v Zelených střípcích .

Oblázky mají hodně tváří. Ten dnešní ( nahoře) jen kulí oči, o čem si dvě dámy povídají.


A já zase kulím oči nad krásou jemných kvítků a cvakám a cvakám.


Zatímco my kulíme oči, svou velikou pusu otevřel balvánek: " Huá, já tě sežeru."
"Kdepak, já mám totiž žebříček a na ten vylezu, Jsi těžký, balvánku,máš smůlu.


A ve večerním vánku v objetí...

Dítě džungle

17. srpna 2012 v 23:32 Videa
Budete potřebovat dvě hodiny ke zhlédnutí nádherného filmu.


Řekl vám někdo...

17. srpna 2012 v 21:35 | J. Kořenek |  Videa

Co je v mém vnímání Bůh

17. srpna 2012 v 21:32 | Igor Chaun |  Slova a obrázky

CO JE V MÉM VNÍMÁNÍ BŮH? ...
Inteligence, Síla, Láska, všeprostupující a všudypřítomná, nad časem a nad prostorem, absolutní zdroj všeho, jsoucí nad životem i smrtí, nad stvořením i zánikem, důvod i smysl všeho... Síla nikoliv abstraktní, ale pro mne zcela konkrétní, povahy jako kdyby až technicky dokonalé a neustále živě proudící... Jako kdyby krevním oběhem Božského systému byly energie, vibrace a naše různá vědomí. To vše tvoří bezpočet světů, různě obydlených, různě se prostupujících a ovlivňujících... Je to ze své podstaty nemožné pochopit lidskou mysli, ale jsme zároveň nadáni č ipem pochopení uvnitř srdce, který nás nutí klást si tuto otázku a bytostně toužit po jejím zodpovězení... Abychom každý jeden z nás - dříve či později - zase nalezli cestu zpět, Domů, k tomuto Zdroji... Tato cesta zpět existuje a je zdůvodněním našeho pobytu tady, našeho postupného kosmického učení se BÝT, tentokrát lidskými bytostmi... Možnost Návratu a Prozření dává tomu všemu našemu životnímu usilování onen potřebný smysl, a činí celý systém funkčním a spravedlivým. Nejsme zde tedy coby rybičky v akváriu, ale možná jako příští andělé, avatáři a vysoké duchovní bytosti - v dosud jen přípravné školce... Proto nás Ony teď provázejí a pomáhají nám. Kdo to přijme, dříve postoupí... Je obtížné pro člověka ono Božské pochopit, ale kupodivu jednodušší je se Jím stát, ucítit to... A z toho se pak hlava zatočí ... a slzy dojetí po tváři skanou... Mně se to v několika třpytivých okamžicích podařilo, zahlédl jsem To... A byla to nejsilnější chvíle mého života. Umím stále ještě klopýtnout a zanaříkat, a to někdy velmi bolestně, ale Světlo naděje mi od té doby už prostě neomylně září na obzoru, a vede mne mlhou, přes všechny překážky. Světlo božské Lásky, moudrosti a inteligence.
Igor Chaun

Příběhy mraků 2

16. srpna 2012 v 23:11 | Eva |  Fotografie a jiné
Pokračujeme dále. ( část druhá)

Když se na obloze míchají mraky, záleží na nás, zda upřednostníme šedý mrak či bílý oblak. Každý z nich přináší vlastní příběh a my z něj můžeme číst.
Že by "bubáci" ?


A Gargamel?
Ale není sám . Hledejte.


Do hry vstupují další postavy.


Halo, jste na příjmu?


Láskyplné objetí.


Setkání.


A tady je možností několik.


Šeří se a babička se vrací domů. Ví, že čert nikdy nespí.


Dnes mělo "Světlo" hodně práce, tak na chvíli usnulo, aby v příštích dnech mělo hodně síly a vykouzlilo oblaka.


Přeji vám čisté nebe nad hlavou.

Příběhy mraků 1

16. srpna 2012 v 22:54 | Eva |  Fotografie a jiné
Asi se nenajde člověk, který by se rád nedíval na nadýchaná bílá oblaka. Určitě nás ale bude hodně, kteří nemáme v lásce šedivé cáry plynoucí nízko nad hlavou.Takové nabírají při západu slunce nezvyklých odstínů rudé a přinášejí s sebou ne vždy potřebné.Už o nich víme, zn áme jejich původ. Šedivce nemusím. Jsou to "mraky".
Čeština je líbezný jazyk.
Mrak - ten je hrčivý,bručoun, černý mrak pak nepříjemný host a na toho se asi mračíme.,
Oblak- ten je hladivý laskavý, proměńující se do mnoha podob, z nichž nejkrásnější jsou podoby srdcí, květin a andělů.
Bílá kupa šlehačky pluje po obloze a kolem je světlo.
Jsou dny, kdy se setkají mraky i oblaka a příběhy se rýsují jeden za druhým.

Atady moudrá babička vypravuje...


A posluchačů přibývá.A babička se promění v krásnou pronceznu.


A kde bývají princezny, konají se často souboje. Kdo zvítězí?


Na pomoc přichází anděl, ale také malý šedivý slon.


Do hry vstoupí "král".


A příběh může pokračovat jakkoliv.
Nebudu příběh vyprávět, ponechám možnost vaši fanazii.Inteligence rostlin

13. srpna 2012 v 22:16 Záhady a tajemno
Tak někdy kolem roku 1968 jsem četla v časopisu 100+1 o tom, jak reagují rostliny na nepřítele. Výzkumníci opatřoli listy rostlin detektory, které zaznamenávaly jemné pohyby.Do místnosti vešel člověk a několk listů zranil čepelí nože.
Když tentýž muž vstoupil do místnosti podruhé, rostliny se zachvěly.
Tuto informaci jsem často sdělovala dětem, když jsem jim vysvětlovala, že nemám ráda ve váze řezané květiny.
Nevím, jestli mí rozuměly, ale jsem ráda, že přicházejí informace další a je jich čím dál více.
Zajímavé odkazy.

Květináč s oblázky

11. srpna 2012 v 23:30 | převzato |  Pro inspiraci
Pro ty, kdo milují oblázky a květiny. Květináč zhotovený Jájou.


Čím přilepit najdete na stránkách Zelené střípky - žít zdravě.

Píseň šamana

11. srpna 2012 v 0:46 | Eva |  Slova a obrázky
Krásný zbytek léta, které už začíná vonět podzimem, přátelé.


Děkuji,Zibby, že jsem tě měla možnost potkat a přeji mnoha lidem setkání s Tebou.Ty, který stavíš mezi lidmi mosty, rozdáváš moudro , rozdáváš mnohem víc a ...slova došla.Snad víš.

Děkuji za psaní

10. srpna 2012 v 22:12 | z e-mailu |  Slova a obrázky

Mahátma Gándhí:
,,Nejprve vás ignorují,
pak se vám smějí,
pak s vámi bojují
a pak vyhrajete."

..Řešení světa není třeba hledat zvenčí, hledejte řešení uvnitř a naslouchejte lidem, předkládají řešení přímo před nás. Poslouchejte lidi při zemi. Znají všechna řešení světa...

Hodně zajímavé , zvláště od asi 13. minuty...

Pěkné pokoukání na prahu nového školního roku :-) z úplně jiné školy....

Pavlína

http://www.ted.com/talks/lang/cs/bunker_roy.html


Představuji Renátu Běhalovou ze Slovenska

5. srpna 2012 v 23:41 | Renáta a Eva |  Hosté
Autorku půvabných mandal jsem našla na FB. Je opět důkazem toho, jak mandaly léčí, pomáhají, inspirují a jak už jsem jednou psala - " otevírají " - Otervírají nejen naše oči, naše vidění, otevírají mnohem více. Jsou klíčem k pochopení sebe sama, ale i jiných. Jsou to takové brýle, přes které vidíme dříve neviděné.Proto jsem ráda, když mohu k někomu nahlédnout a vám zprostředkovat alespoň střípek tvorby jiných.
Renátka o sobě napsala: • Mandala je pre mňa cesta.
  Začala som tvoriť mandaly v januári 2010. Po viacerých pokusoch dostať sa, nie zrovna z najlepšieho zdravotného stavu. Zaoberanie sa mandalami, ich tvorba, sa stala pre mňa tou najlepšou cestou v živote.Pomohla som sebe a dúfam, že pomôžem aj druhým ľuďom na ich ceste.Maľujem acrylom ,technikou len " moja". Farby, ktoré sú v mandalách používam ako liečebný nástroj, majú svoj zmysel a symboliku.
  Maľujem s láskou, srdiečkom a svetlom, čo v sebe cítim.S túžbou pomôcť obrátiť mnohé veci k lepšiemu. Priniesť radosť a pocity šťastia s obrázkom čo vytvorím a ktorý si nájde u vás svoj priestor . Mandala vám rozvinie a otvorí vašu dušu. Mandala je zrkadlo, je to odraz svetla.... ktoré môže robiť zázraky...
  S láskou Renka.


Mandala - darček pre Nás. Je ako srdiečko, ktoré potrebujeme liečiť, je ako neha čo nevieme dať najavo, je ako láska čo v nás drieme a čaká na prebudenie ...
Hľadáme cestu do sadu zlatých jabloní...
S láskou Renka
Mandala Šťastia
Robí zázraky, vyžaruje nádej a očakávanie väčšieho šťastia.Pomáha vidieť veci jasnejšie, spája okamžiky do celku, chápe postup ako sa stať uvedomelou bytosťou... ako pochopiť svoje poslanie...s láskou Renka

Mandala- Pochopenia...
Najprv musíme pochopiť jednoduché veci , aby sme sa mohli venovať zložitým... A tie zložité pretvoriť na jednoduchosť života.
Duša chce vedieť, čo si sa na svojej ceste naučil. Nerobí to zo zlomyseľnosti, ale preto, lebo chce, aby sme spolu s našimi snami dostali aj lekcie, ktoré môžeme dostať len vtedy, keď ideme za splnením snov. Hľadanie sa začína... a nikdy nekončí.Mandala- Ovocie života, sakrálna geometria
To je pre Teba, je to kúsok zo mňa... je to niečo, čo svieti, svetlo lásky, dar od Boha.

Mandala Radosti
Prúď láska v našom " bytí ", v najlepšej dôvere v dobro.
Mandala vyvoláva pocit zelenej lúky posypanej kvetmi. Vytvára pocit radosti a nehy, prehlbuje duchovné porozumenie a zvyšuje našu sebadôveru. Otvára schopnosť poznať lásku, s láskou sa stávamee lepšími ako sme. Lieči srdečnú čakru v energetickom systéme tela.

Vybráno z FB, stránky Renáty jsou zde.
Pozdravuji slovenské přátelé a Tobě Renátko děkuji.