Červen 2012

Co mě těší 13

28. června 2012 v 23:18 | Eva |  Fotografie a jiné
Dnešní ráno po dešti krásně vonělo. První pohled z okna - nové výhonky modřínu září svěží zelení a strom statečně bojuje s bílým nepřítelem - mšicí.


Kousek opodál nějak brzy rozkvétá můj milovaný clematis.

Modrý je na zahrádce dědečkem, ale bílý, to je mladík.


Nebo mladice? Květy jsou jako malé princezny.


Pod oknem kvete žlutá růže. Měla být pnoucí, ale roste spíše jako vysoký keř. Letos se musí vzpamatovat z podivné zimy, tak každý květ potěší.


A v blízkosti žluté něhy se pokouší vzpamatovat pro mě vzácná zablekla.


A moje milované kopretiny... také mají nepřítele a keříček se ne a ne rozrůst.


Letos si všechno nějak více pospíšilo. Dokonce bělotrn už vítá včely.


Ostružinomaliník zase nás.


Do pergoly nás volá fuchsie.


Přátelé, zítra je poslední školní den. Začínají prázdniny a ty vždy vítá květina zahrádek babiček.


A to není z dneška zdaleka všechno. Nafotila jsem 317 záběrů a pak vyberte.
Hádánka z dnešního rábna.
Které kytce dají čmelaci a včely přednost. Levanduli nebo máku?

Léto

26. června 2012 v 8:29 | Eva |  Slova a obrázky


Pampeliška- smetánka lékařská a...

22. června 2012 v 23:31 | z e-mailu |  Zdraví, bylinky...
Běžný plevel ze dvora, který prokazatelně zabíjí rakovinné buňky, podvod s opalovacími přípravky a jiné zajímavé články na :

http://www.naturalmagic.cz/vnitrni-zdravi/74-objevte-bezny-plevel-ze-dvora-ktery-prokazatelne-zabiji-rakovinne-bunky


Většina propagátorů přírodní péče o zdraví ví, že pampeliška je výborné tonikum na játra. Poslední výzkum však opět dokládá, že je to navíc i zdatný bojovník proti rakovině. K těmto výsledkům došli vědci na Windsorské univerzitě v Kanadě.

Siyaram Pandey, pracující na univerzitě jako biochemik, jen zdráhavě rozběhl výzkum pampelišek, když jej k tomu

vyzvala onkoložka Dr. Caroline Hamm. Ta totiž u několika pacientů s rakovinou zaznamenala, že pokud pili pampeliškový čaj, dařilo se jim lépe.

21.6.2012

21. června 2012 v 16:08 | Eva |  Slova a obrázky
Červnový den 21. mám ze všech dnů nejraději. Už v dětství jsem se těšila na první letní den a vzpomínám, když mi dědeček s babičkou první jarní den opakovaně sdělovali, že dnes je den a noc v rovnováze. Jak se dny prodlužovaly a já rostla, zdálo se mi, že ty naše trošku " bílé noci"v červnu jsou docela dlouhé období. Teď už si to nemyslím. Radovala jsem se z večerů pod hvězdnou oblohou, kdy i u nás byly vidět i drobounké skupiny hvězd. Jako na horách to sice nebylo, ale oproti dnešku nádherná klenba.
Červen voní růžemi, lípami a šimrá prázdninami .Má chuť vyzrálých jahod a třešní a hýří barvami barevných luk. Kopretiny. máky, fialové bodláčí a večer vůně sena. Pocit naprosté svobody, volnosti a očekávání něčeho zázračného.
Vzpomínku na rozketlé louky kolem nás si nechávám v paměti - dnes jsem kousek takové zahlédla u supermarketu a srdce mi zaplesalo nad kousíčkem neposečeného přirozena. V noci si v mysli přikresluji zářivé body na klenbě, tam se přimísila k modré barva hnědá a šedá... a k tomu všemu za teplých nocí, kdy vane vítr od jihu, nevoní seno , ale páskovské papírny. A to už není vůně....Jako by se všechny mrtvé kmeny tamější pily domluvily a řekly si: " Tady to máte., nenasytní lidé.... "
A "celulózka" chrlí nejen tuny papírů, odřesků, ale také dusivého pachu.
Bydlím na okraji města, kde padesát metrů od nás nádherně voněl les. A tak v mém dětství se za oněch večerů prožitých s babičkou a dědou na zahradě mísily tři vůně. Lípy, lesa a posečené louky. Fialové zvonky, růžové kohoutky, žluté pryskyřníky a nekonečná paleta zeleně se mi zjeví, když zavřu oči. Děkuji za ty dny krásných denních setkání, která jsem brala jako samozřejmost a vůbec mě nenapadlo, že někdy mohou pominout.
Tak hledám mezi šedi betonových ploch kdejakou rostlinku, která se snaží sdělit, že tady dříve žila.
Jen slunovratový den je stále stejný, možná více zářivější než dříve, možná mnohem silnější. Už není jen o časové nerovnosti mezi dnem a nocí. Už je o docela něčem jiném .
Každý z nás nosí v sobě trošku jiné hodiny. Ale o slunovratu pošle Slunce každému zvlášť paprsek světla, aby mohl i za setmění číst v moudrých knihách, nad nimiž bdí " Mistři věčnosti ".


Levandule

21. června 2012 v 15:00 | Jája a Eva |  Pro inspiraci
V minulém roce mě zaujal tento nápad.


Děkuji Jáji za příspěvek na FB, tam najdete fota levandule a spoustu bylinek k jídlu.Přímo na talíř.
Doporučení stránky - Žít zdravě.

Co mě těší 12

20. června 2012 v 23:32 | Eva |  Fotografie a jiné
Začalo to krásným svítáním. Něco mě probudilo po třetí hodině.Otevřela jsem okno, pohlédla směrem k východu a při zpěvu ptáků pozorovala mezi stromy záblesk slunce. Severovýchod nebyl ještě zbarven zlatavou, jen mezi listovím problikával zářivý srpek. Byl 17. červen.


Čas 3,30

Zvláštní, jako by to bylo druhé slunce. Pak vše zmizelo najednou, zřejmě ve smogu.
Já tam viděla anděla.
Překvapení druhé.


Na zahradě v trávě se objevil zdvojený zvonek.


Obíhám s obdivem kolem něj, odkud se vzal? Všude mi kvetom jednoduché zvonky. ( viz. foto vloni)


Nemohu se na tu krásu vynadívat. Miluji jejich nádhernou barvu.


A také tuhle žlutou kytku mám moc ráda.

Zase jsem neodolala a přivezla domů dvě. Ale jim se u nás moc nelíbí..Vysazuji je už potřetí a vždy mi odejdou. Letos i ta druhá vadne. Možná červení mravenci .Možná mé veliké chtění ji mít.Také růže to neměla v zimě lehké. Květů je mnohem méně než vloni.


"Plevelům" se u nás líbí.


A také jahůdkám, zvláště těm divokým.Buď požehnáno léto.
Krásný slunovratový den všem.

TAI CHI by Paul Hertzog

17. června 2012 v 21:19 Videa
Pro ty, kdo si o moři nechávají jen zdát....


Něha

16. června 2012 v 1:20 | Eva |  Slova a obrázky

Zítra je 15.6.

14. června 2012 v 22:11 | z e-mailu
Protože se ke mně dostal celý originál textu, uvádím znovu. I když dost dobře nerozumím, že už v úterý mi přišla e-mailem část textu, v němž nebyl uveden zdroj a v dnešním , jak níže uvidíte, najdete , že posleství bylo přijato dnes.
Možná na tom tolik nezáleží, pokud by dole nebyl uveden onen zdroj. Předběhl někdo sdělení nebo je vše docela jinak?
Ať je to jakkoliv, stojí za to se zklidnit a procítit.

Pozdrav od nás

14. června 2012 v 21:53 | Ali a Eva |  Fotografie a jiné
Máky patří červnu stejně jako kopretiny, chrpy, zelené obilné klasy, růže....
K měsíci červnu mám snad ten nejvřelejší vztah. Stejný jako k Václavovicím, místu kousek od Ostravy. Dnes mi přišel pozdrav od mé švagrové Ali, za který moc děkuji. Napsala ...Pozdrav od nás.


Vlčí máky přinášejí zvláštní poselství, lidé to instinktivně vědí, proto se jim tolik líbí.
Ale která květina poselství nepřináší, že?
Každá rostlina, každý živý tvor nás něčemu učí.
I stéblo trávy. Padne pod kosou a znovu roste.
A čím je trs trávy starší, tím jsou stébla silnější.
Děkuji za červnovou vůni, děkuji za milý pozdrav, Ali.

Super vychytávka na pečenou roládu

14. června 2012 v 13:52 | převzato |  Pro inspiraci
Taková milá vychytávka Moniky Brydové - Malovaná roláda. Podívejte se, i při pečení si můžete kreslit.

To světla

13. června 2012 v 18:39 | z e-mailu |  Slova a obrázky


Není nejdůležitější, zda je člověk dobrý nebo špatný, ale zda je či není. Pokud nevěříte, vzpomeňte si na Pavla, který nejdříve pronásledoval a zabíjel křesťany, a pak se stal nejsilnějším Ježíšovým apoštolem nebo na Ježíšova slova "... nevěstky a celnici vás předejdou do království nebeského."

Špatný člověk může totiž snadno poznat pravdu a stát se dobrým. Pokud je však někdo vnitřně prázdný, hraní si na dobrého mu k duchovnímu uvědomění nepomůže. Aby člověk byl, musí být v duchu živý a jeho bytostí musí téci Světlo. Nosit masku dobra, které se zaměňuje za změkčilost, nestačí.


Tok Světla bývá v člověku často blokovaný různými vlastnostmi - vypočítavostí, přetvářkou, neupřímností, komplexy ... Čím je takových bloků víc, tím více je brzděn tok životní energie, který proudí ke každému člověku stejným dílem. Proto je správné tvrzení, že Bůh miluje všechny stejně. Každý blok, který stojí v cestě tomuto proudu Světla, je tvořen našimi vlastními energiemi stojícími nepřátelsky proti Světlu - pýchou, strachem, závistí ... Čím méně je takových bloků v člověku, tím je vitálnější a schopnější vnímat duchem. Aby člověkem naplno teklo Světlo, nemusí vlastně dělat nic; stačí, když přestane děl at to, co blokuje tok Světla, který k němu proudí. Kdyby člověk uvěřil - což je totéž, jako nebránit Světlu (přestal mít strach, předsudky, omezené názory ...), začal by krásněji vyzařovat a hned by přitahoval jiné životní situace ... Proto je pravda, že víra dělá zázraky. Čím je člověk vnitřně lehčí a světlejší, tím více může vnímat duchem, a pak se před ním i otevře skutečná duchovní cesta životem, kterou nenahradí žádné přečtené a naučené informace.


Děkuji Zuzce za zaslání.

K zamýšelní

12. června 2012 v 20:25 | z e-mailu |  Slova a obrázky


Prší? Tančeme!

Bylo půl deváté, pracovní dopoledne už v plném proudu, když dorazil postarší pán, osmdesátník, k odstranění stehů z prstu.

Řekl, že spěchá, že má už na devět něco dalšího domluveno.

Viděl jsem, jak je nervózní a řekl mu, aby si sedl;

věděl jsem, že se na něho sotva kdo podívá dřív než za hodinu.

Díval se však pořád na hodinky, a já zrovna neměl pacienta, tak jsem
se rozhodl se na jeho ránu podívat.

Zjistil jsem, že je dobře zhojena, tak jsem si promluvil s jedním lékařem a obstaral si vše potřebné k odstranění stehů a převázání rány.

Zatím co jsem byl takto zaměstnán, zeptal jsem se jej, spěchá-li snad tolik kvůli další návštěvě u jiného lékaře. Odvětil, že nikoliv, že potřebuje jít do sanatoria, aby posnídal se svou ženou. Tak jsem se zeptal na její zdraví. Řekl, že tam už nějakou dobu je a že má Alzheimera. A jak jsme tak povídali, otázal jsem se, vyvedlo-li by ji z rovnováhy, kdyby přišel trochu později. Opáčil, že jeho žena už dlouho neví, kdo je a jeho že už pět let nepoznává. To mne překvapilo a ptám se: A vy tam přesto docházíte každé ráno, i když ona neví, kdo jste? Usmál se, poklepal mi na ruku a pravil: Ona mne nepozná, ale já pořád vím, kdo je ona!

Musel jsem zadržet slzy, když odcházel. Na ruce jsem měl husí kůži

a pomyslel jsem si: Tak takovou lásku bych chtěl v životě mít.


Opravdová láska není tělesná ani romantická.

Skutečná láska spočívá v přijímání všeho, co je, bylo, bude a nebude.

Nejšťastnější lidé nemusí zrovna mít to nejlepší ze všeho, oni si udělají to nejlepší z toho, co mají.


V životě nejde o to, jak přežít bouři, nýbrž jak tančit v dešti.

Všichni stárneme; už zítra může dojít na vás. Užívejte si už nyní života naplno.
Má omezenou dobu platnosti.

Mladá dívka je pořád ve mně

12. června 2012 v 19:02 | z e-mailu
Tuto báseň napsala žena, která zemřela v oddělení pro dlouhodobě nemocné v Ashludieově nemocnici poblíž Dundee ve Skotsku.
Personál nemocnice ji nalezl mezi jejími věcmi, a tak se jim líbila, že ji opsali a báseň pak putovala po celé nemocnici a dál.


Mladá dívka je pořád ve mně

Poslyšte, sestro, když na mě hledíte,
řekněte, koho to před sebou vidíte.

Ach ano, je to jen ubohá stařena
s divnýma očima a napůl šílená.
Odpověď nedá vám, jídlo jí padá,
nevnímá, když po ní něco se žádá,

o světě neví, jen přidělává práci,
boty a punčochy napořád ztrácí.
Někdy je svéhlavá, jindy se umí chovat,
už potřebuje však krmit a přebalovat.

Tohleto vidíte? Tohle si myslíte?

Sestřičko, vždyť o mně vůbec nic nevíte.

Budu vám vyprávět, kým vším jsem bývala,
než jsem se bezmocná až sem k vám dostala.

Miláčkem rodičů, děvčátkem, tak sotva deset let
s bratry a sestrami slád' život jako med.
Šestnáctiletou kráskou, plující v oblacích,
dychtivou prvních lásek a pořád samý smích.
V dvaceti nevěstou se srdcem bušícím,
co skládala svůj slib za bílou kyticí.
A když mi bylo pár let po dvaceti,
já chtěla šťastný domov pro své děti,
pak přešla třicítka a pouta lásky dětí,
jak rostly, už mohli jsme uzlovat popaměti.

A je mi čtyřicet, synové odchází,
jenom můj věrný muž pořád mě provází.
Padesátka přišla, ale s ní další malí,
co u mě na klíně si jak ti první hráli.
Však začala doba zlá, můj manžel zesnul v Pánu,
mám z budoucnosti strach, někdo mi zavřel bránu.

Život jde dál, mé děti mají vrásky
a já jen vzpomínám na ně a na dny lásky.

Příroda krutá je, i když byl život krásný,
na stará kolena nadělá z nás všech blázny.
Tělo mi neslouží, s grácií už je ámen,
kde srdce tlouklo dřív, dnes cítím jenom kámen.
Však vprostřed zkázy té mladičká dívka žije
a srdce jí, byť hořce, tam uvnitř pořád bije.
Vzpomíná na radost, na žal, co rozechvívá,
vždyť pořád miluje a nepřestala být živá.
Málo bylo těch let a netáhla se líně,
já smířila se s tím, že všechno jednou mine.

Otevřete oči, sestřičko, teď, když to všechno víte,
neuvidíte seschlou stařenu,

Teď už - MĚ uvidíte!


Pohár plnění přání

10. června 2012 v 22:56 | Eva |  Slova a obrázky

Pohár splnění přání

Míváme různá přání,
nikdy však nezapomeňte na ni...
Na Lásku, která na křídlech svých
přinese rychle, co možná netušíš.
Pohár přání se naplňuje,
poselství dávná přichází.
Když na Lásku myslíš, nic Ti neschází.
A všechno přijde v pravý čas.
V myšlenkách svých lehkost křídel motýlích mít
a duši nezradit pošetilými tužbami.
Když myslíte na Lásku, je všude před vámi
a zlehčí v mysli každý smutek,
udělejte denně dobrý skutek.
Třeba dát vodu ptákům, když vedro sužuje zem,
netrhat luční květy, nechat je včelám všem
a motýlům a broukům, ti krášlí naši zem.
Naplň pohár láskyplným citem,
přemýšlej o svých přáních a naplnění Lásce odevzdej.
Pak víc už nežádej a jen se prostě " měj"..
E.L.Citát

10. června 2012 v 10:13 Citáty
"Láska boží, nevýslovná a dokonalá,
proudí do čisté duše tak,
jako světlo čirým předmětem prochází.
Čím více lásky nalezne, tím víc ze sebe dává;
a s tím, jak rosteme a otvíráme se,
tím větší panuje radost na nebesích.
A čím více duší, které spolu souzní,
tím propastnější je hlubina jejich lásky,
jakoby v zrcadle, všechny duše se vzájemně odrážejí."
Dante Alighieri

Ze zdroje: http://www.novoucestou.cz/


Za utajované inormace se platí...

9. června 2012 v 23:50 | převzato
Velmi hezky napsaný článek zde.

Poselství naděje

9. června 2012 v 23:34 Videa

Síla myšlenky je neviditelná jako semeno, ze kterého vyroste obrovský strom.
Je však příčinou viditelných změn v životě člověka.
L. N. TolstojUž zítra...

5. června 2012 v 18:08 | z emailu


Vážení přátelé,
zítra 6.6. 2012 nastane na nebi neobvyklý jev - láska bude mít navrch nad egem.
Od východu Slunce až do 6:55 h. bude stát Venuše před Sluncem.
Co s tím, proč Vám to píši?
Stojí to za to, zkuste si prožít, promeditovat,
jaké je to, když v obyčejném životě má navrch srdce a ne rozum.
Jaké to je, když nasloucháte a jednáte
dle svého citu a ne dle logiky.
S kým tyto chvíle strávíte?
Astronomické podrobnosti této události je možno prohlédnout si na stránce Českobudějovické hvězdárny http://www.hvezdarnacb.cz/ .
Miloš Klinkera

Aziza

5. června 2012 v 9:47 | převzato |  Videa
Dívenka s překrásným vyzařováním .Zde máte přeložená slova z ruštiny:

Prišla láska

Ako mnoho rokov vo mne láska spala
Nič mi nehovorilo ani len to slovo.
Láska sa ukryla hlboko vo mne, čakala-
Dokiaľ som sa nezobudila a neotvorila svoji oči!

Teraz nespievam ja- to spieva láska!
A táto pieseň zneje echom po celom svete.
Láska prišla tak, ako príde ráno.
Len ona jediná vo mne plače i sa smeje!

Celá planéta kvôli mne roztvorila svoju náruč!
A tá radosť, len nech slnko neochladne!
Ty nemôžeš ujsť pred týmto ohňom!
Neukryješ sa, neschováš sa -
Láska Ťa dobehne!

Ako mnoho rokov vo mne láska spala.
Nič mi nehovorilo ani len to slovo.
Láska sa ukryla hlboko vo mne, čakala-
Dokiaľ som sa nezobudila a neotvorila svoji oči!

Přeji všem čitatelům nádherný den a odreagování, někteří z Vás si při skladbě popláčí a uvolní energie.....
.....s Láskou a úsměvem tomáš marný....

Úplně stejné vyzařování má i dívenka ze Švýcarska, o které jsem kdysi napsal článek:
http://karolinaloskotova.blog.cz/1101/me-setkani-s-indigovou-divenkou-autor-tomas-marny

Vystavil Orgonet , odkud je text převzat

Kristýnka Vajčnerová podruhé

4. června 2012 v 21:49 | Kristýnka |  Hosté
Děkuji mamince Aničce Vajčnerové a zvláště Kristýnce.
Dětské práce patří k těm nejkrásnějším. A když dítě kreslí s nadšením a radostí, srší pa obrázky kouzelnou energií.

Milá Kristýnko, jsem moc ráda, že zde mohu tvoje obrázky ukázat ostatním lidem a přeji ti hodně inspirace.
Kresli, maluj, tvoř, jsi šikovné děvče a rozdáváš radost.

Co mě těší 11

4. června 2012 v 21:16 | Eva |  Fotografie a jiné
Takové malé ohlédnutí..,

Pomněnky jsou vděčné kytičky. Když jim dáme prostor se vysemenit, zjara nás překvapí všude a jejich modř patříí k nejkrásnějším.


Pěnišník vypěstovaný z řízku. Kolik že mi je let?


Už jsi plnoletý, stejně jako tvoje kamarádka azalka. Ta ale vyrostla ze semínka.


Ale růžová kráska je mladice.


Jen ona zatím kvete, ostaní se věnují vytváření semeníků.
Takový byl letošní máj.

Kruh setkání

4. června 2012 v 20:04 | Zibby
Mí drazí,

Tento email je poněkud jiný, než obvykle.
Je to jistá výzva ke změně myšlení, následně konání. Ptal jsem se sám sebe mnohokrát, zda do toho mám jít.
Pak jsem si uvědomil, že jsem ten, co nosí medicínu (pozor! - ne mediciman), tudíž posílám nápad/myšlenku/návod na změnu v životě.
Každý si tu informaci přeberte podle svého a udělejte patřičné rozhodnutí.

Když změna přijde do tvého života, můžeš si být jistý, že je to pro tvé dobro.
Možná to tak ve chvíli jejího příchodu nevypadá,
ale když počkáš na chvíli a máš víru v tento proces, pak uvidíš, že je to pravda.
- Neale Donald Walsch

přeji všem krásný den,--
Zbynek "Zibby" Eller
If you cannot be a poet, be the Poem

Přechod Venuše přes Slunce 6.6.2012

4. června 2012 v 10:50

Drazí přátelé, co říkáte té úžasné konjunkci Slunce s Venuší 6.6. kdy tato planeta Lásky a Harmonie v ranních hodinách projde přímo slunečním diskem? Je to obrovská událost i po stránce numerologické. Ani tan to lépe sedět nemůže. Vždyť i číslo 6 je číslem Venušiným a hned ho máme na dvakrát! A pak bude na 120 let utrum... Je to velká výzva k šíření lásky. Tam nahoře nám tím dávají více nežli najevo, že bychom měli už konečně prozářit své životy něčím hodnotnějším, nežli jsou světla bouráků a televizních obrazovek... V úctě Štěpán Rak


V náručí...

1. června 2012 v 22:32 | Eva |  Slova a obrázky

V náručí Lavanduel spí se ti sladce,
slunce tě laská paprsky svými,
opojná vůně do dálky se šíří,
starosti odlétají jak lehounké chmýří.
Vše okolo ztiší se i uvnitř Tebe,
nad hlavou budeš mít blankytné nebe
a v srdci zazní ten nejjemnější tón,
který rozehrává jenom On .

E.L.

Testy medů

1. června 2012 v 21:29 | převzato |  Zdraví, bylinky...
Doporučuji se podívat na testy medů.