Květen 2012

Co mě těší 10

31. května 2012 v 23:07 | Eva |  Fotografie a jiné
Měla bych napsat, co mě potěšilo, protože azalky už dokvétají. I když jsou jen olístěné , líbí se mi i v těchto dnech odlehčené křivky větviček a nové přírustky zaujmou nezvykle šťavnatou zelení, ve které se mísí žlutá, jako by tam slunce zanechávalo sílu pro příští jaro.
Pohled z okna. " Po cestě z oblázků půjdu si pro lásku..."


Přiblížíme...


A jeeště kousek...


To je jedna z nejstarších azalek.


A nejmladší...


A nejobdivavanější...


Protože rostě v místě, kolem kterého jen procházím a nevidím na ni ani z okna, ani od posezení, neodolala jsem a zakoupila si ještě jednu před několika dny.
Ta první zná ranní slunce, roste na severovýchodní straně a těší oko i mých sousedů. Když se květinami propojí dvě zahrady, je na co se dívat po celý rok. Proč kolem sebe stavět zdi?

A nakonec tamaryšek.


Také vám letos vymrzly ibišky?

Veselý kůň

29. května 2012 v 21:38 | Kristýnka |  Hosté
Představuji Kristýnku Vajčnerovou, devítiletou dívenku, která ráda kreslí.
Kéž vám její veselý koník pozvedne náladu.


Pozdrav od Marie s receptem

28. května 2012 v 23:01 Pro inspiraci
Takový krásný pozdrav jsem dostala na FB od Marie.Ví, že miluji šípkové růže a ona si zase ráda hraje.


Také dělá skvělé marmelády a recept na jednu z nich - z okvětí šípkových růží najdete na jejím blogu.

Čekání na zázrak zabraňuje vidět skutečnost

28. května 2012 v 22:01 Slova a obrázky

V jednej malej dedinke žil kňaz. Bol veľmi oddaný svojej práci a svojmu Pánovi. Jeho kázania neboli len bezduchým citovaním písma, ale boli naplnené živou silou. Ľudia ho mali radi, pretože vždy dokázal poradiť láskavým i prísnym spôsobom, podľa toho, čo bolo práve potrebné. Mohlo by sa teda zdať, že to bol ideálny pastier pre svoje ovečky, žiaľ, nebolo to celkom tak. Tento kňaz, hoci sa snažil žiť čistým životom, mal slabinu, ktorú si neuvedomoval, ba považoval ju dokonca za cnosť.

Magický krystal

27. května 2012 v 22:07 | Eva |  Slova a obrázky
Magický krystal nebo jiné světy? Vesmír tvoří...


Z cyklu Vesmírné energie.

Co mě těší 9

26. května 2012 v 0:52 | Eva |  Fotografie a jiné
V posledních dnech se mi nechce vůbec psát. Připadá mi, že všechna slova jsou zbytečná, protože krása kolem se slovy popsat nedá a příroda toho moc nenamluví. Jako bychom si z ní měli vzít příklad.
Miluji kopretiny. Letos jsem se dočkala neposečeného pásu, taková minilouka v zahradě.


V podvečer zářily svou čistotou a každá z nich je takové slunce.


Na bříze obsadia loňské hnízdo rodina holuba hřivnáče, největšího holuba u nás.
Je nádherně zbarvený a poznáte ho podle bílé skvrny kolem krku.


Sedím pod korunou břízy a nade mnou se rodí další život.


Jen straky kolem poletují, snad holubi uchrání své potomstvo. A kousek opodál rozkvetla první denivka.


Hned vedle ní "dvě drbny?


Když se dva baví, třetí naslouchá.


A pak má člověk něco psát, když příroda mnohem více promlouvá. Nepotřebuje slova ani klávesnici a přesto sděluje nejvíce.
Krásný víkend všem.

Přicházím ze Slunce

24. května 2012 v 22:08 Zajímavé knihy, odkazy

Přišli jsme na Zemi ze Slunce pomoci, mami!

Flavio a Marcos vyprávějí o místech ve vesmíru, ve kterých přebývali, než se narodili na Zemi. Už od svých tří let rozvíjeli myšlenky o životě na mimozemských úrovních, teorie o struktuře Univerza, hmotě a antihmotě i o podstatě člověka. Podrobili tak těžké zkoušce konvenční představy svých rodičů - psychologů. Jejich "vzpomínky" otřásly do té doby pevnými základy rodičovského pohledu na svět, založeného na poznatcích oficiální vědy.
Jeden z vynikající knižních počinů poslední doby, aspoň pro mne! Rodiče zapisovali výroky a vzpomínky svých dvou synů... Ti již od malička tvrdili, že přišli na Zemi asistovat při spirituální obnově. Uváděli neuvěřitelnépodrobnosti života v jiných částech Vesmíru.

Poslání
Když bylo Flaviovi šest let, prochzel těžkým obdobím: často se cítil bez nálady a smutný, nechutnalo mu jídlo a chyběla mu vitalita. Občas říkával: "Život mi dává zabrat, tento svět je pro mě velmi namáhavý."
V té době nás navštívila Aida z Brazílie, která pracovala jako transpersonální psycholožka. Mezi ní a Flaviem se navzdory rozdílnému věku a jazykovým problémům vytvořil intenzivní vztah. Můj muž a já jsme sice byli při setkání také, ale zůstali jen stranou a sledovali velmi speciální interakci, která se mezi nimi vytvořila. Aida byla první, která s ním mluvila jako s dospělým. Vyprávěla o svých potížích, které zažila jako dítě, o jejím procesu přizpůsobování se hmotnému světu. Flavio měl pocit, že ho skvěle chápe a že je s ní úzce spjat. Oba byli hluboce dojati a měli v očích slzy. Toto setkání bylo pro Flavia velmi užitečné. Od této chvíle se jeho duševní stav vylepšoval, sám projevil zájem o přiměřené stravování a začal se více zajímat i o naši každodenní realitu.
Když od nás Aida odešla, Flavio setkání nadšeně komentoval slovy: "Konečně jsem našel někoho, kdo mi je podobný! Ona má stejné poslání jako já! Cítil jsem se na Zemi velmi opuštěný. Teď vím, že je nás hodně a že naším úkolem je říci lidem věci, o kterých víme, dokud je nebudou umět a cítit všichni. Přicházíme, abychom pomáhali na fyzické úrovni, a další bytosti pomáhají zase z jiných rovin.
Lidé se začínají měnit v jiné bytosti; děti, které se nyní rodí, jsou více otevřené duchovním věcem. Mnoho lidí věří v Boha, ale necítí ho. Jiní v něho nevěří, protože nepřijímají to, co hlásají náboženství, ale cítí, že jsou součástí ŽIVOTA - a ten pochází z Božství. Když se každá lidská bytost rozpomene, že je součástí Boha, ato planeta bude jiná. Samozřejmě nikdo neví, jak dlouho tato přeměna potrvá. Závisí to na mnoha věcech, ale nedá se tomu zabránit, neboť proces, který dělá lidi méně fyzickými a více duchovními, započal již dávno. Duše lidí se mnohokrát vracejí na Zemi, aby se naučily zacházet s fyzickou hmotou. Nyní se však začínají více cvičit v duchovním.
I duše může jít na jiné planety a vést tam rozmanité životy, může se pohybovat v celém Univerzu a nakonec být znovu částí Boha.
Listy
Dopis, který jsem diktoval mámě
Milá Aido,
kniha se mi velice líbila. Nemůžu uvěřit tomu, že v ní píšeš to, co si myslím i já!
Planeta Země je škola. Je to velmi obtížná škola, neboť je zde hodně hmoty a málo ducha. Lidé sem přicházejí, aby se naučili používat (fyzické) tělo a věci, kterých se mohou dotýkat.
Ale existuje mnoho škol (i na různých planetách), ve kterých se učíme rozmanité věci. A pak jsou i planetární domy a v nich duše. Mně se zdá, že i plantární domy a v nich duše. Mně se zdá, že přicházím ze Slunce; na Slunci jsou jen duše. Pak jsem prošel Saturnem, který je méně hmotný než Země. Teď se mi zdá, že jsem lépe pochopil, co je to reinkarnace (=opakované převtělování se, pozn. překl.). Mít na Zemi tělo je tak obtížné, že je třeba mnohokrát z něj vystoupit a znovu do něj vstoupit, abychom se s ním naučili zacházet.
A ještě je tu rozdíl mezi tím - být mužem a být ženou. Muži mají více energie. Ženy, když jsou těhotné, dávají dětem svou energii a jejich energie je průhledná. Muži ztrácejí sice méně energie, ale ženy se učí něco důležitého: když nosí děti, "cvičí" se v umírání! Když vychází dítě z břicha, je to, jako když duše opouští tělo.
Někteří to nevědí, a proto je smrt zarmucuje. Příliš věří jen v existenci fyzického (těla). Zapomínají, že život přichází z Boha a nic, co je z něho, nikdy nekončí! I kdyby planeta Země vybuchla, i tak zůstala částí Boha.
Předtím jsem věřil, že Bůh je celé Univerzum. Jednoho dne mi však Bůh ukázal prázdnotu a řekl: "I toto jsem já." Univerzum, jiné univerza i prázdnota, nic nekončí, neboť Bůh nemá začátek ani konec.
Aby duše lidí nebyly smutné, musíme si o tom všichni vyprávět.
Aido, od té doby, co jsi nás navštívila, vím, že je nás mnoho a že máme stejné poslání. A mám dojem, že nyní přichází mnoho duší, aby pomáhalo na této planetě. Jsou to "misionáři".
Se srdečným pozdravem
Flavio
(Flavio, 6 letý)
ukázka je z knihy Přicházím ze Slunce

Archanděl

24. května 2012 v 21:08 | Eva |  Slova a obrázky

Paprskem léčím všechny buňky těla.
Zavolala mě, sténala a tolik chtěla...
Země.
Do náruče beru všechno, živé,
objímám, laskám neduživé,
aby našlo sílu v sobě
probudit se a kvést.

E.L.

Léto s delfíny

23. května 2012 v 22:56
Milí přátelé delfínů, jejich energie a láskyplných vibrací.

Dovolujeme si Vám poslat nabídku našich letních pobytů,
které pořádá občanské sdružení DELFÍNO, a pozvat Vás na
zážitkové týdenní pobyty, letos nikterak u moře, nýbrž v "tajemných"
Jindřichovicích pod Smrkem, pod názvem

LÉTO S DELFÍNY

Přihlásit se můžete na jeden ze tří týdenních pobytů, kde budete
mít možnost procítit si toto úžasné spojení mezi člověkem a delfínem.
Více informací naleznete v přiloženém letáku a také na našem
webu:

Těšíme se na společně strávený čas!

Budeme velice rády, pokud budete tento mail sdílet se svými
přáteli, děkujeme.

Dana Hegerová a Valpurga Hozáková


tel.: 731690274

Bohyně...

23. května 2012 v 21:09 | Eva |  Slova a obrázky

Zatím nechávám obrázek bez textu. Hezké dny vám všem a děkuji za návštěvu těchto stránek.

21.5.2012

22. května 2012 v 23:09 | Eva |  Slova a obrázky
Obrázek vytvářený v prvních hodinách docela významného dne.


Večeře kosa

22. května 2012 v 22:16 | Eva |  Fotografie a jiné

Fuíí, mám úlovek.

ŽÍŽALA.


Pěkný kousek...Mám totiž velkou rodinku.
Je mi líto, žížalo, ale máme hlad a kluci kosí potřebují maso, aby měli sílu.


Co říkáte? Já ale nejsem vegetarián.


Naporcovat, zauzlovat, sbalit, nezdržujte, prosím.


Jaký recept? Jaká pochoutka? S bylinkami?..Budu o rom přemýšlet...


Kdepak, zůstanu svůj.Nemám čas, spěchám do hnízda, rodina čeká.

Moudra

20. května 2012 v 22:10 Citáty

Každý "zlý" člověk, který zkříží naši cestu tím, že se snaží nám ublížit, nám dává příležitost, abychom se nenechali vyprovokovat k odvetě, hněvu nebo rozhořčení. Když se nám podaří překonat své vlastní city, vystoupíme o stupeň výše.
Paul Brunton


Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás...
Eduard Tomáš.


Květa Fialová v Oáze poznání

17. května 2012 v 21:22
Jarní povídání s Květou Fialovou včetně autogramiády jejích knih v pondělí 21.5. 2012 od 18 hodin - 20 hodin v Oáze poznání v Ostravě. Jste srdečně zváni.

Správná rozhodnutí

16. května 2012 v 23:04 | L. Hay |  Slova a obrázky


Správná rozhodnutí


My všichni máme odlišné názory. Vy můžete mít ty pravé pro sebe a já mám ty pravé pro mě. Nezáleží na tom, o co v tomto světě jde, jediná věc, na které můžete pracovat, je co je pro vás dobré. Musíte se dostat do kontaktu se svým vnitřním vedením, protože to je moudrost, která zná odpovědi pro vás. Není jednoduché naslouchat sami sobě, když vám vaši přátelé a rodina neustále říkají, co máte dělat. Přesto však všechny odpovědi na všechny vaše otázky, na které se chystáte ptát, leží uvnitř vás právě teď.

Pokaždé, když říkáte "Já nevím", zavíráte dveře ke své vlastní vnitřní moudrosti. Zprávy, které dostáváte od svého Vyššího Já, jsou pro vás pozitivní a podporující. Pokud začínáte dostávat negativní zprávy, pak vycházejí z ega a vaší lidské myšlenkové úrovně, a také možná z vaší představivosti, přestože pozitivní zprávy k nám často přicházejí také skrze představivost a sny.

Podporujte sami sebe tím, že pro sebe budete dělat správná rozhodnutí. Když si nejste jisti, zeptejte se: "Je toto rozhodnutí ke mně láskyplné? Je to pro mě dobré?"

Můžete udělat jiné rozhodnutí v pozdějším okamžiku, dni, týdnu nebo měsíci. Pokládejte si tyto otázky neustále.

S tím, jak se učíme milovat sami sebe a věřit naší Vyšší Moci, stáváme se spolutvořiteli s Nekonečným Duchem našeho milujícího světa. Naše láska k sobě samým nás posouvá z pozice oběti na pozici vítězů. Naše láska k sobě samým k nám přitahuje zázračné zážitky. Všimli jste si někdy, že lidé, kteří se cítí sami se sebou dobře, jsou přirozeně atraktivní? Obvykle mají nějakou svou kvalitu která je prostě nádherná. Jsou šťastní se svým životem. Věci k nim přicházejí snadno a bez nucení.

Kdo jste vy? Co jste se sem přišli naučit? Co jste sem přišli vyučovat? Každý z nás má jedinečný úděl. Jsme víc než jen naše osobnosti, naše problémy, naše obavy nebo naše nemoci. Jsme o mnoho více než jen našimi těly. Jsme propojeni se

všemi na této planetě a se vším životem. Jsme duch, světlo, energie, vibrace a láska, a my všichni máme moc žít své životy s naplněním a smyslem.


Louise L. HayCo mě těší 8

16. května 2012 v 21:40 | Eva

Když jsem našla na listu ulitu "pruháče, byla jsem ráda. Následoval průzkum, zda žije. Kterou cestou se vydáš?


Namířeno k předkůlm...


No , že ses také zastavil doma...
Větším překvapením byl odpolední nález obydleného pelíšku.


Vyhříval se na sluníčku a já jsem přemýšlela,. jestli je to zranněný ježek z podzimu, že pžežil a zmocniula se mě obrovská radost.


Ale ježek asi radost neměl, protože už několk dní se doma neukázal. Doufám, že žije, protože naši ježci jsou velci tuláci a miluji frekventované silnice.


Azalku jsem vysdadila v roce 1976. Přivezla jsem ji z Flóry Olomouc.Ale potřebuje zřejmě zmladit, protože přes všechnu péči s přihnojováním vykvétá mnohem menšími květy.

A další vyrostla ze semínka a roste v těsné blízkosti borovice. Snafd jednou srostou dohromady, tak jsou těsně u sebe, ale svědčí jim to.

Příští návštěva bude v "Azalkově". Krásné dny.

Vydej se stezkou duhy

15. května 2012 v 10:57 Citáty

"Vydej se stezkou duhy,
vydej se stezkou písně
a vše kolem bude krásné.
Je jedna cesta ven ze všech temných mlh
a vede přes duhu."

píseň kmene NavahůPředstavuji Janu Bouškovou

14. května 2012 v 14:08 | Eva |  Hosté
Dnes vám chci představit Janu Bouškovou, i když jsme se nikdy osobně neviděly. Tady netřeba slov.Víla léčivého pramínku

13. května 2012 v 16:11 | Eva |  Slova a obrázky
Otevírají se studánky, otevírají se prameny...
Jsme tady pro vás Vesmírem chráněny.


S vděčností všem studánkám a pramínkům čistých vod,
s vděčností léčivým pramenům
pro zdraví, pro nový zrod,
pro průzračnou krásu vod,
pro změny, které nás tlačí,
pro proměny,
pro křištálově čisté nebe nad zemí.
Pro lásku doušek pramenité vody,
pro lásku kvítek naděje,
jeho semínka ať staré obrodí
a vítr je rozseje do všech končin světa.

E.L.

Sokratova moudrost

13. května 2012 v 14:18 Citáty

Staří Řekové věděli, že si Sokrates velmi váží znalostí. Jednoho dne ho
potkal jeden známý a povídá: "Jestlipak víš, Sokrate, co jsem se zrovna
dozvěděl o Tvém příteli?" "Počkej chvilku," odpověděl Sokrates. "Než mi
cokoli řekneš, rád bych Tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít."
"Tří sít ?" "Přesně tak," pokračoval Sokrates. "Než mi začneš vyprávět o
mém příteli, možná bude dobré na chvilku zkusit prosít to, co mi řekneš.
První síto se jmenuje Pravda. Máš naprostou jistotu, že to, co mi chceš
říct, je pravda?" "Ne," odpověděl ten člověk, "vlastně jsem to jenom slyšel
a..." "Dobře," řekl Sokrates. "Takže ty opravdu nevíš, jestli je to pravda
nebo není. Teď vyzkoušejme druhé síto, síto se jmenuje Dobro. Chceš mi
o mém příteli říct něco dobrého?" "Ne, naopak..." "Takže," pokračoval
Sokrates, "chceš mi o něm říct něco špatného a nejsi si jist, jestli je to
pravda. Ale pořád ještě můžeš zkouškou projít, protože zbývá ještě jedno
síto. Jmenuje se Užitečnost. Je mi to co mi chceš o mém příteli říct
užitečné?" "Ne, moc ne." "Dobrá," uzavřel Sokrates, "to co mi chceš říct
není ani pravdivé, ani dobré, dokonce ani užitečné, tak proč bys mi to
měl vyprávět?" To je důvod, proč byl Sokrates velký filosof a všichni si ho
vážili.

Vděčnost

12. května 2012 v 21:04 Videa

Představuji Irenu Miškovou

12. května 2012 v 19:50 | Eva
S paní Irenkou jsem se seznámila na kurzu mandal, když si přišla zkusit zvládnout techniku kreslení. Těší mě, že jsme stále v kontaktu a mohu sledovat vývoj kresby. Tenkrát nám přinesla ukázat výrobky z Fimo hmoty, té zcela propadla a dokonce vytvořila i mandalu, kterou jsem už tady na blogu jednou uvedla.
Nedávno mi přišla nabídka . Rozhodla jsem se ji zveřejnit nejen pro vaši inspiraci, ale také na podporu tvořivosti, protože každý člověk je rád, když se druhým dílka líbí a najdou si své majitele.

Objevila jsem před časem úžasnou hmotu s názvem Fimo a začala s ní pracovat.Vyráběla jsem šperky jen pro sebe a jako dárky,ale protože se mi množily dotazy,jestli nemám něco na prodej,udělala jsem toho trošku více a zkusila nabídnout.Během dvou dnů jsem toho hodně prodala,něco je ještě volné a určitě budu dělat další.Takže kdyby se vám něco líbilo,kontaktujte mě,klidně si vymyslete,jak by váš šperk měl vypadat-barva,tvar,velký,malý,můžu udělat i na zakázku,třeba ke konkrétním šatům,halence...Ať se vám to líbí a v případě zájmu mě kontaktujte.Iren

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.375969175777907.82654.100000944848262&type=1&l=1a970beed0

Záchrana mloka

9. května 2012 v 20:34 | Foto Iva Pavelková |  Fotografie a jiné
Brzy zjara se u nového jezírka objevil mlok. Ve vodě nějaká vajíčka, to je radosti. Pak udeřil nečekaný mráz a mlok usnul v ledu napořád.
Tento víkend se ale objevil jiný.


Hověl si u malého semenáčku. Je třeba mu ukázat nové a hlubší jezírko, pomyslelo si něco velikého, co stálo nad ním a sledovalo , jak je umouněný po vydatném dešti. A je ve vodě. Jenže pak člověk zjistil, že mlok není žádný dobrý plavec a z jezírka asi těžko vyleze bez pomoci.. Je třeba vybudovat přístup. Než se tak stane, začíná záchrana.Tak pojď...Vidíš, jak ti to jde. Koupel byla asi studená.
Šup a je to.Konečně pevnina.A na další kámen.


To je ale výška.


Zvládnu to?Vrchol zdolán.


A rychle jim zmizet do úkrytu.


To " veliké" nade mnou se na mě dívá ze všech stran. Mám krásná očka jako korálky, že? Díky, že jste mě v té vodě nenechali.


A jsme doma.
Přístup k jezírku je hotov. Mloci, jste vítáni.
Děkuji Ivě Pavelkové za krásný fotoseriál .

Hvězda pro Tebe

8. května 2012 v 19:33 | Eva |  Slova a obrázky

Na nebi září nová hvězda,
svítí jen pro Tebe.
Možná se Ti to ani nezdá,
vždyť hvězdy jsou tak vzdálené,
ona však každou noc
přichází Tobě na pomoc.
Přináší s sebou veliké jmění,
to penězi se neplatí,
smutky a bolesti v radosti mění
její láska se neztratí.
Až budeš ji hladit ve své dlani,
poděkuj prostě za ni,
láska se do světa rozletí.
Ta hvězda přichází každou noc
s Mistry Tobě na pomoc.
Ta hvězda září také ve dne,
když tvoje srdce se rozhlédne
a první paprsek sluneční
dostane od tebe dík.

E.L.

Moudro na květen

7. května 2012 v 22:47
Moudro Květy Fialové zaslala Liduška.


Andělé říkají, že je měsíc lásky, a proto si máme aspoň na 10 cedulek
všude doma po bytě napsat:
"Pevné zdraví je tady a teď mým přirozeným právem až do konce tohoto vtělení a
láska lehce proudí každou mojí buňkou,
jsem zcela zdravý/á"


S poděkováním zdravím nejen Vysočinu a posílám pozdrav sasanek.
Když mám málo času a pomyslím si, že nestihám dát něco na blog, obvykle mi někdo pomůže. Před chvíli přišel pozdrav od Ivy P. Děkuji a miluji Tě.Obrázek dnešní

4. května 2012 v 22:08 | Eva |  Slova a obrázky

Jsem to, co velmi dobře znáš,
jsem to, co vždycky rozpoznáš,
když hledáš cestu pravou.
Jsem kvítek na nové cestě,
metamorfóza,
co ještě?
Zpívám píseň sfér,
lehkost motýlích křídel dávám všem,
zdánlivě nspojitelné spojuji,
miluji, miluji, miluji...
Všechno a vše v jednotě je,
naslouchám hlasu tvému
a odpovídám Ti,
každému zvlášť...
Slyšíš můj hlas?

E.L.


Ve znamení bílé

2. května 2012 v 22:59 | Eva |  Fotografie a jiné
To se jednoho dne sklonil tulipán k sasankám...

Jediný při zemi hvězdičkám bílým něco našeptával, zatímco ostatní stáli vzpříměně a odolávali větru.
Naproti se chystá další rozkvétání.


A kousíček opodál mladá hrušeň se snaží.


Takový vzkaz shora. Dva bílé tulipány vyrostly si jen tak...Vidíte tam anděla?


V tropických dnech ale rychle odkvétají...Pro mě hodně vzácné, vloni darované Irenkou Sochovou.


Pěnišník nakvétal už v dubnu.


A další vzkaz...Andělská křídla... na kopřivě. A zase dvě.


Vidět znamení, ale ještě jim správně porozumět...Komu asi patřila bílá hebká peříčka, která hrou světla na displeji fotoaparátu vytvářela modravé odrazy? Hezky pospolu ... spadla z nebe...


Ještě jednou sasanky.


A primulky. Růžová u nás také rostla, ale při rozdávání rostlinek asi odešla jinam.


Vděčné floxíky patří máji.


A modrá tečka za bílou...

V Baumaxu jsem neodolala a nákup byl trošku větší.


Osteospermum - přímo kosmické...


A kameny.... těm málokdy odolám. Jen jeho jméno jsem zapomněla.


Valoun nyní zaujímá čestné místo. Památce jednoho stromu. Má za úkol mu poslat vzkaz.
Omlouvám se, prosím odpusť mi,děkuji ti, miluji tě.
Vítám tě u nás , valounku, kdo ví odkud.

Díl lásky

1. května 2012 v 21:45 | Hana Tomková |  Slova a obrázky

D í l l á s k yMatko, jež vychováváš dítě,

uvědom si, že jednou opustí tě,

vrátí se k tobě po dlouhém čase,

s láskou tě obejme a políbí tě zase.V tom velký zákon života jest,

ten zákon je zákonem přírody a hvězd,

toť věčný života je koloběh,

s láskou vychováš dítě, dá se v spěch,

jak ptáče křídly zamává, z domova odletí,

ty budeš čekat na dopisy od dětí.Nechtěj, abys vše hned dostala zpět,

pohledˇ na ptáče, dalo se z hnízda v let,

velikou lásku a péči dala matka mláděti

a to se vztahuje i na tvoje děti.Matka dá lásku, jen část se jí vrátí,

druhá část v prostoru se neztratí,

ten lásky díl dá dítě zas svým dětem,

to je ten koloběh, který jde věky světem.Mějte pochopení, matky, ženy,

vždyť každý díl lásky je stejné ceny,

ta láska, kterou dítě svým dětem dá,

vrátí se k tobě, až obejmou tě vnoučata.Až tvoje vnouče svoje hebké dlaně,

položí na tvé prošedlé skráně

a vonné vlásky pohladí ti tvář,

zachytíš z dětských očí lásky zář,

pak vrátil se ti druhý lásky díl -

cos zasela a tvůj život měl cíl.Hana Tomková

28.3.2011