Červen 2011

Buď pochváleno léto

30. června 2011 v 8:26 | Eva |  Slova a obrázky
Konečně. Oddechnou si dnes žáci i učitelé. Poslední den školního roku prožívám stále stejně. Pocit volnosti, svobody, kdy se vám zdá, že všechny stezky jsou připraveny pro kola, že louky s vůní sena připravují plochu pro obrovský tanec radosti, že nekonečná klenba hvězdné oblohy vám dá nahlédnout za hranice fantazie.... vůně táborového ohně a píseň zpívající řeky.Objetí tichého lesa s dary modrých borůvek a vůní malin. Euforie z nalezeného hříbku a milé setkání se srnou....ptačí cvrlikání a paseka s červenými jahodami.
Každý máme svá oblíbená místa, vzpomínky na lásky léta nebo jsme plni očekávání, jaké bude?
Každý máme svůj karneval léta.
Z celého srdce vám přeji poklidné prázdninové dny naplněné tím nejkrásnějším, co léto může darovat. Sobě věnujte vnitřní ztišení a pozorujte, co všechno se kolem vás mění. Jakou barvu má teď slunce, co se třpytí ve vzduchu, co vám předvádí obloha a kolik krásy je kolem nás... Je jiná , zářivější a promlouvá k vám už docela nahlas. Naslouchejte , objímejte, buďte šťastní.

Hádejte - odpověď

28. června 2011 v 21:22 | Eva
Je na čase ukončit vaše tipování. Škoda, že ohlasů bylo tak málo, protože tvůrkyni těchto krásných " nenahodilostí" je paní Pavlína z Valašska. Ano, jedna trefa přece. Paní Vlaďka správně poznala, že se jedná o svíčky z palmového vosku.
Osobně jsem jimi tak unešena, že každému, kdo si svíčku rád občas zapálí , doporučuji hodně, hodně moc. Vyzařují nádhernou energii, jsou krásně zbarvené a na svém hedvábně hladkém povrchu se objevují nádherné obrazy, které snad aní fotografie nezachytila.Ve skutečnosti jsou mnohem krásnější.
Přiznám se, že ty veliké je mi až líto zapálit, barevné odstíny tolik lahodí oku.... Než bude mít paní Pavlína webové stránky, mohu vám zaslat katalog. Stačí, když napíšete na e-mail. Jsou to takové svíčky pro Novou Zemi v mnoha barevných variantách.
Kombinací a tvarů je tolik, že se jen můžete těšit, až je uvidíte na nových webových stránkách nebo vyzkoušíte. Článek může vypadat jako reklama, ale věřte, že je to jen projev mé euforie
nad plamínkem s krásnou aurou, nad dokonalostí, kterou Vesmír těmto jedinečným svíčkám vložil díky paní Pavlíně. Přeji jí hodně inpirace, protože světla není nikdy dost...


Centrum zdraví pro duši

28. června 2011 v 21:04 | Delfino

Pozvání do " Makovic"

26. června 2011 v 23:28 | Eva |  Fotografie a jiné
Jednoho rána jsem stála u rozkvétajích makovic a snažila se zachytit čmeláka, včely. A najednou z toho bylo 529 snímků a vybrat z nich bylo obtížné... Tak se omlouvám za těch 16, které vytvořily takovou serii.

Dobré ráno, kláním se....

Vítáme vás v Makovicích. Pokračování - klik na celý článek.

Hádejte 3

26. června 2011 v 17:39 | Eva |  Fotografie a jiné
Pokud jste si prohlédli " Hádejte 1 a 2 " , můžete pokračovat v prohlížení v celém článku.

Lžou nám o vyspělé civilizaci na Měsíci?

25. června 2011 v 21:40 | převzato |  Záhady a tajemnoVčera večer se objevil na internetu dokument s českými titulky, který si co nedříve zkoukněte. Možná bude brzy vymazán. Najdete tam výpovědi lidí, kteří na vlastní oči viděli »SKUTEČNÉ« snímky Měsíce. Přísahají, že tam jsou stavby, radary, chladící zařízení a mnohé jiné vyspělé techniky. Do našich rukou se prý dostávají jen vyretušované podvrhy!
Můžeme vidět skutečné UFO?
Constable Trevor už před šedesáti lety zjistil, že UFO lze jen těžko spatřit pouhým okem, podle jeho názoru a zkušeností existují ve světelném spektru, které nelze běžně spatřit ani vyfotografovat. V dnešní době s nejmodernější technikou už to prý možné je. Jak? Podívejte se na následující video, najdete tam návod. Možná vás také překvapí, že v roce 1995 přestala NASA vysílat přímé přenosy mise raketoplánů, protože údajně prozrazovaly to, co mělo zůstat lidstvu přísně utajeno (video číslo 1).


Máme je přímo před nosem?
Uvidíte tzv. střely, které se pohybují obrovskou rychlostí v naší atmosféře. Někteří lidé tvrdí, že se jedná mimo jiné i o živé bytosti mimozemského původu. Další tajemství UFO - mají schopnost materializace a dematerializace? Podívejte se na astronautské záběry a šokující výpovědi (video číslo 2).

Svědkové se představují a mluví o černých operacích, o kterých věděli, a přísahají, že to, co říkají, je pravda. Vysvětlují, proč se rozhodli odtajnit tajemství, které je svíralo celá léta. Co všechno nám tajili? (Video číslo 3.)

Retušují stavby na Měsíci?
7. listopadu 1965 - astronauti James Lowell a Frank Borman hlásí z Gemini 7 Houstonu pohyb, který zaznamenali během své mise v kosmu. Trevor James Constable tvrdí, že američtí astronauti brzy zjistili, že na Měsíci někdo žije a ve skutečnosti z Měsíce před něčím utekli. V dokumetu silně pochybuje, že se tam ještě někdy lidstvo bude chtít vrátit, protože tam je »někdo« , kdo si jejich přítomnost nepřeje. V další části dokumentu si vyslechněte výpovědi svědků, kteří tvrdí, že všechny fotografie Měsíce, které má lidstvo k dispozici, se pečlivě retušují. Co nám chtějí utajit a proč? To samé se podle nich děje i s UFO, které se prý hojně vyskytují všude po světě. Údajně existuje skupina, která čítá maximálně 25 vlivných osob, které mají dost »dlouhé« prsty na to, aby se celou pravdu nikdo nedozvěděl (video číslo 4).

Otevřené rozhovory s lidmi, kteří nás chtějí informovat o tom, jak se zachází s nepohodlnými svědky UFO, kteří se nenechají umlčet vyhrožováním nebo zesměšňováním. Příběhy vojáků a pilotů, kteří by byli degradováni, kdyby prozradili pravdu třeba jen nejbližším.


Ještě pořád si myslíte, že satelity mají kontrolovat a pomáhat Zemi? Jsou lidé, kteří na to mají jiný názor. Tvrdí, že ve skutečnosti mají za úkol sledovat mimozemská vozidla. Vyslechněte si lidi, kteří byli součástí vyjednávání s bytostmi z jiné sluneční soustavy. V dokumentu se také dozvíte, kdo pravděpodobně stojí za nejtajnější a nejvlivnější vládou, která ve skutečnosti vládne světu. Věděli jste, že už jsme dávno nemuseli jezdit na benzin? Opět vyhrávají finance nad pravdou.


Co mě těší 5

25. června 2011 v 21:04 | Eva |  Fotografie a jiné
Když jsem kupopvala růži, měla jsem požadavek " čajová " .

Nakonec se vyklubala růže docela jiné barvy. A čajové se mi tolik líbí....
Asi to růže tuší , tak ukázala v rozkvětu ...
Při troše fantazie určitě objevíte uprostřed květu postavičku.
Koupila jsem další růži a těšila se na květy žluté s jemně narůžovělými okraji.
Letos keřík vymrzl a na jediném stvolu v pátek se rozvila ...

Tak máme dvojčata. Nu, označení asi někdo zaměňuje. Proč asi? Co je to proti případu mé kolegyně, která si objednala z velice známého zásilkového obchodu slivoň a na jaře ji vyrašila broskvoň.
Denivky jsou velmi vděčné. Vykvétá u nás ta docela obyčejná.Tyčinky v jejím květu vypadají jako čtyři poslové a ve skutečnosti opravdu přicházejí přesně ze čtyř světových stran.
Když květ odkvétá, v záloze má další pupeny.
Také u dalšího květu tyčinky obráceny stejným směrem - jako růžice kompasu.
Nádherný květ žijící jediný den.

Denivkám se uklání první kvítky ptačího zobu.

Čtyři noty pro harfičku..Tento plamínek si letos pospíšil.

Moje oblíbené žluté...
Listy jemné jako kopr a žluté hvězdičky k polaskání.


Jednou jsem si přinesla semínka vlčího máku a od té doby vyroste tam, kde se uchytí. Obvykle v místě, kde by být neměl, ale má to dobře vyměřeno. Ten letošní má zřejmě hodinu geometrie.
Vedle čtvercové kachle trojúhelník květů.Také jsem milovala matematiku. A co teprve posvátná geometrie...

A ještě jednou čtyřlístky. Pěstuji je v truhlíku a dělají mi radost.

Ćechrava

25. června 2011 v 0:37 | Eva |  Fotografie a jiné
Čechrava , ta má hodně barevných odstínů. Mám takovou, která mi připomíná cukrovou vatu.

Pochází z mateční rostliny, které snad bylo přes padesát let a já mám radost, že se pěkně rozmnožila.

Fotím ji ze všech stran, protože ji tolik miluju...Koho Astilbe zajímá, ať otevře celý článek.

Byl jsi tam

25. června 2011 v 0:03 Videa

Hádejte 2

24. června 2011 v 23:03 | Eva
Prosím začněte u článku Hádejte 1...

Další foto v celém článku.

Hádejte 1

24. června 2011 v 22:36 | Eva |  Fotografie a jiné
Milí přátelé,
mám pro vás připravenou takovou " Správnou trefu " . Postupně tady zveřejním několik fotografií ( asi 21) a prosím, abyste je otevírali v jednotlivých celých článcích a to počínaje číslem Hádejte 1.... Jak vznikla tato fotografie? Obraz?
Nejsem autorem. Kde se může takový motiv vyskytnout? Co je to?
Budu se těšit na vaše komentáře, e-maily a možná přidám nápovědu. Uvidíme.

Co mě těší v tyto dny - 4

23. června 2011 v 23:26 | Eva |  Fotografie a jiné
Těší mě, že ještě ve stínu rozkvétá bílý zvonek,
že je jich tam více,
že se přijal clematis ze zahrádky po mamince,


že se objevily ve skalce jahůdky,

Netěší mě, že jsem je na podzim vtrhávala, protože se šířily závratnou rychlostí, ale těší mě, že se zázrakem dvě zachránily .
Tento zvonek už je vzpomínkou.

Těší mě, že jsem viděla tuhle dvojici, že máme doma slunečnici od žáka, sice není moje, ale stejně mě těší.
Těší mě, že jsem si mohla přivonět k lípě,

zblízka si prohlédnout její květ

přivonět a vidět , jak lípové víly tančí...
Těší mě, že existuje taková technika, a já se mohu s vámi podělit o všechnu tu krásu kolem.
A to ještě nevíte, že jsem dnes ráno nacvakala 250 snímků u jediné rozkvetlé makovice, kde právě snídal hmyz. Jeden čmelda si tam tak slastně pobroukával a kmital nožičkami mezi pylovými tyčinkami tak rychle, že by to chtělo spíše kameru.
Těší mě, že vám mohu poslat trojlístík čtyřlístků pro štěstí. Kdo nezná oxalis, ráda mu pošlu na podzim hlízky.

Krása křídel motýlích aneb tip na výlet

23. června 2011 v 22:42 | Zuzka a E, |  Fotografie a jiné
Zuzka Muchová mi sdělila, že v průběhu měsíce června je možno ve skleníku arboreta Nové Dvory u Opavy pozorovat, jak se líhnou motýli. Zaslala hodně fotek, z nich jsem vybralaOstatní v celém článku.

Ti, kdo mají křídla

21. června 2011 v 23:43 | Eva |  Fotografie a jiné
Na FB jsem si vytvořila složku z výše uvedeným názvem.Zde
Ale pro ostatní trošku vůně lípy.

Vybrat si není jednoduché, někde je už vyjedeno...

Po zahradě jsem honila babočku. S roztaženými křidélky sedala všude, hlavně na kopřivy... musím najít její jméno... ale fotit se nechtěla.

Po chvilce domlouvání se rozmýšlela

a nakonec řekla: " Tak jo..." a letěla dál.

Můj čmelda už trošku povyrostl.

A náprsník s ním. pomalu dokvétá. Tak mám správně křidélka?

A ještě z profilu.

Myšlenky tvoří realitu

21. června 2011 v 16:21 | Eva |  Slova a obrázky
Už před mnoha lety jsem si uvědomovala, jak se skutečností stávají myšlenky vědeckofantastických románů. Nyní se stále častěji setkáváme s větou " Myšlenky tvoří." Nejvíce si to uvědomuji, když doma zapnou televizi a na programu jsou katastrofivké filmy. Já utíkám a snažím se vytvářet něco pozitivního, ale tím častěji přemítám nad tím, kolik nás musí být a jak silnou energii musíme vynaložit, abychom nějakým způsobem negovali již vzniklé filmy, scénaře a články z novin.
Proto mě zaujal článek zde, kde také můžte zhlédnout film Co my jen víme nebo video Holografický vesmír. Vypněte televizi, nabádá článek a má pravdu.

Když se Láska probouzí

20. června 2011 v 23:10 | Eva |  Slova a obrázky

Když se Láska probouzí
celý Vesmír jásá.
Roztančí se motýli,
nesmírná to krása
vstoupí do srdce každého ,
kdo vidí záblesk nového.

Objektivem Hanky 2

20. června 2011 v 12:10 | Hanka a E |  Fotografie a jiné
Dnes nahlédneme do rubriky Pustevny - Beskydy Hanky Kupkové.
Z mnoha fotografiií jsem vybrala jen několik. Pro ty, kdo z nějakých důvodů nemají možnost šlapat stezkami nádherných beskydských kopců nebo pro ty, kteří milují zobrazovanou atmosféru krás lesa i pohledy do dálky.

Beskydy jsou takové milé hory.Přívětivé a laskavé, i když jsou místa se zvláštní energií, s tajemnými zákoutími, dokonce taková, odkud spěchám pryč na prosluněnou stráň. Tak to cítím u výstupu na Lysou horu. Přesto jsou nadšenci, kteří na nejvyšší vrchol Beskyd vystupují kadý týden a trhají časové rekordy.
Mně se líbí slunné paseky a miluji vůni trav.

A každý odumřelý strom zanechává po sobě zvláštní skulpturu, která promlouvá zvláštní řečí.
Zastav se, člověče, dýchej a vnímej všemi smysly, nabádá vše živé v lese.

Potůčky s mnoha zvláštními odlesky, potůčky, u nichž cítíte přítomnost skřítků a dobrotivých vil.

Krajina velkých zázraků

Hory, které inspirují tolik valašsých umělců.
Mezi poklidné fotografie Hanky jsem vložila několik vět jako poděkování místům, která tolik miluji
Na bystřinky , osamělé stromy i jejich torza, na sochu Radegasta a další krásné záběry se můžete podívat zde.

Mandalkodávání 3

19. června 2011 v 22:04 | Eva |  Mandaly
Blíží se Slunovrat, proto mandalka Propojení...

Propojení
Když poznávat chceš svět,
stačí mít oči otevřené,
když vědět chceš více,
musíš naslouchat,
dívat se vzhůru do oblak
a pozvat k sobě průvodce,
ti radu ti pak dají
jak vesmírná se kniha otevírá.
Naučíš se v ní číst,
když obracet budeš list,
nádherná záře kolem Tebe,
co vyléčí Ti minulost
a ukáže to nejlepší,
co tvoje duše skrývá.
Uvolnění, propojení,
klid a mír v duši
pochopení...
E.L.
Hudba léčí...


Anděl hudby Tobě hraje,
abys viděl květ,
co pohádky navečer
umí vyprávět.
Když pak vstoupí do tvých snů
probouzíš se svěží,
s melodií andělů
snadno se ti běží
za splněním dětských snů,
co čekají na nábřeží
na vítr ,který je povznese výš.
Anděl hudby Tobě hraje tón,
vždyť jsi jako ON...odvážný,
smělý , laskavý a milý,
kolem vás tančí zlehounka víly,
co plní dětské sny
křehké, jak křídla motýlí...
E.L.

A jeden skrytý vzkaz pro ty, kteří chtějí číst...

Vám
Vám dávám sílu,
vám posílám víru,
vám nesu list
z dalekých hvězd.
Vám dávám energii,
vám dávám vědění,
vám posílám zprávy,
smutek pusťe z hlavy.
Radím vám: žádné strachy,
věřím vám, že sílu máte,
těžkosti že překonáte...
Posílám spojení
pro vaše léčení...

E.L. 19.6.20111

Té změny si nikdo ani nevšiml

18. června 2011 v 0:22 Videa
Velmi zajímavé video Té změny si nikdo ani nevšiml.
Děkuji všem, kteří zaslali.

Mandalkodávání 2

17. června 2011 v 23:56 | Eva |  Mandaly
Láska léči, láska nás učí být lepšími , láska je všemocná...láska je když....

Srdíčka maluji na vaše vrátka,
cestička k Lásce je velmi krátká.
Vezmi si od srdce klíč,
bolest a smutek je pryč.
Andělé lásky vděčnost s sebou nosí,
vyslyší každého, kdo o lásku prosí.
Přichází tehdy, když pravý je čas,
pak uvidíš jejich zlatý vlas
a ruce plné Rozdávání.
S vděčností přijímej, s vděčností dávej...
E.L.

A když se srdce spojí, vytvoří květ. Ze všech květů dozrají semínka, co mohou změnit svět.
Od srdce k srdci

Od srdce k srdci Láska plyne,
na vlnách hudby sfér
ji denně kolébej.
Andílek Něhy k Tobě se blíží
bys překonal vše bez potíží.
E.L.

Když přichází láska, ta ryzí a pravá, člověk narovná záda, napřímí se a v opojení štěstí přeje si být druhý den ještě lepší. Krásnější, zářivější a obdarován Láskou šíří ji dál pro ty, co stojí opodál .Láska přece hory přenáší...
Anděl Proměny - transformace

Přicházím k vám,
odvahu a sílu rozdávám,
přináším světlo proměny,
připravuji vás na změny.
A nejsem sám, je nás více,
zapalte prosím barevné svíce,
myslete na sebe, myslete na Zemi,
tančete na vlnách veliké proměny.
E.L.
Mandalkodávání 1

17. června 2011 v 16:05 | Eva |  Mandaly
Jak vznikl název "mandalkodávání" najdete v článku Mandaly trochu jinak - 17.6.2011
Mandala Léčení


Přicházím k vám z květů lípy,
tiše vnáším klid,
abyste se v dalším žití měli stále líp.
Spojím nebe se Zemí,
je to velký dar,
nalezneš pak soustředení.
budeš o kus dál.
E.L.
Čěština je nádherný jazyk! Podívejte se na sloveso soustředit se.... Jsem -li v klidu a míru, mohu být ve svém středu. Jsem-li ve svém středu, jsem spojen se svou duší, svým srdcem, mohu se spojit s životní silou Země, ale také jí mohu obdarovat zpětně. Jsem spojen s Vesmírem.
A učení může začít...
Anděl ochránce a učení.

Celý Vesmír v křivkách pluje
a v v liniích harmonie
chci vás stále kolébat,
protože nekonečné poznávání
nenechá nikoho už stát.
Mám vás rád.
E.L.

O mandalách trochu jinak

17. června 2011 v 15:39 | Eva
Mandaly jsou jako víno. Musí dozrát. Když je člověk netrpělivý a sbírá plody předčasně, víno je pak trpké. Také já jsem musela získat řadu zkušeností a zřejmě ještě stále se trpělivosti musím učit. Mám přemíru touhy se dělit o radost z tvoření, ale...
Všechno má svůj čas. Přestože jsem slyšela slabý hlásek, že ještě čas nenastal, šup s mandalkou na stránky... A tak tam ve složce tiše spí.
Ale dnes se přihodilo něco zvláštního, co se dá těžko popsat . K mandalkám přispěchala slova.Obyčejná prostá, jejichž obsah je vám všem dobře známý. Snad k připomenutí, snad k uvědomění , ale vím, že ted je ten čas. Čas otevírání mandalami pro ty, kteří otevírají své oči. Je čas probouzení , ne souzení a posuzování.Všichni nemohou být první. Čas pro ty, kteří už "něco" ví, ale mandalky promluví už jinou řečí..
Léčivé mandaly , léčivé obrázky , tomu pojmenování jsem se několik let bránila. Když je něco léčivé, člověk očekává okamžitě reakci, vyléčení...Ale tak tomu není... Cítila jsem jakousi zodpovědnost za druhé.
Dnes vím, že každá mandala je léčivá, pokud je do ní vložen záměr.
Děkuji za dar, který jsem dostala, abych si mohla jen tak kreslit a vytvářet tak "duhová posletví "
I mně ted posílají obrázky ve složkách docela jiné vzkazy Mandaly jsou živé a promlouvají zvláštní energií, která odkrývá hebké závoje.
Když napíšu, že jsou nadčasové, sbírám v sobě odvahu,protože kdo by chtěl vypadat jako "chvástal" ? Věřte ale, že je to jen moje zkušenost, jak se mnou komunikují po několika letech.
Je to komunikace neverbální, pocitová, je to o pochopení určitých souvislostí, které mnohdy dáme dohromady třeba až za nějaký čas. Mandaly otevírají.
AIe Vesmír tvoří na mnoha úrovních. Hodně lidí kreslí, maluje a já mám z toho obrovskou radost, protože láskyplné energie klidu a pohody vznikající právě při tvoření nám pomohou negovat , co je zapotřebí.
Tak si dovoluji otevřít znovu takové "mandalkodávání".
( Pokud ve starších článcích najdete místo bez obrázku, je to tím, že zřejmě budu předělávat složky. Když mi napíšete datum takového článku, velmi mi pomůžete. Většina obrázků je prodejných)

KLíč

16. června 2011 v 19:08 | Eva |  Slova a obrázky

Vesmír Ti posílá klíč,
aby ses naučil v jeho knihách číst.
Klíč odemyká srdce lidí,
kde jejich duše právě bydlí...
Klíč odemyká dávná dvířka.
Když otevřeš je,
uvidíš,všechno ,
co věděl jsi už dřív.
Písmena hvězdné abecedy
skládají TI nové pohledy.
Listuješ v knize ve dne v noci,
a jako ten, kdo zvládl první čtení,
pouštíš se do pohádek,
kde není sporů, není hádek.
Vesmírná kytice k Tobě letí,
buď jako děti.... raduj se a čti.
E.L.

Z Muškátova trošku dál

15. června 2011 v 23:27 | Eva |  Fotografie a jiné
Miluji vůni muškátů, jejich hebké listy. Babička jim říkala "janky", pelargonie je asi správný název, ale možná mají ještě jiná jména...
Náš "janek", který přežil zazimování.

A letošní nováček...

A ještě z profilu.

Růžový číslo dvě
Nejmladší

Růžové není nikdy dost...a ejhle, je tam také host...

Taková miska čmelačí...růžová mandala

Výhonek v koruně švestky.

A pod její korunou roste ostružiník. K večeru na květu sotva se držela včela. Asi upracovaná dělnice. Poslední foto a sbohem. Padla k zemi. Nemají to včelky lehký život, o to sladší je pak med.
Moje lásky oblázky...

De Profundis

15. června 2011 v 22:37 Videa

Nejen růžová pohlazení

13. června 2011 v 21:24 | Eva |  Fotografie a jiné

Růže v letech - popínavá , vyhnala jeden výhon až do koruny švestky. Tak nám letos švestka kvete podruhé.

Plamínek - první květ v podvečer.

Z minirůžičky je už zdatná růže.Tímto pozdravuji z jedné prima třídy Vendulku, která mi ji kdysi věnovala.

A ještě jeden pozdrav paní, která snad tam nahoře má radost, že její kaktus krásně kvete.

Jenom bílý letos nenasadil ani jedno poupě. Proč asi?

O to více se snažil červený.
Zvonky už dne dokvétají.

A na skalce další campanula.

A ještě žlutá popínavá...

A červená popínavá...

Na dobrou noc nebo dobré ráno .

Píseň rozkvetlé louky

12. června 2011 v 23:20 | Eva |  Slova a obrázky

Na vlnách lásky rozkvétá louka.
Na vlnách lásky rodí se květ,
červnový vánek právě fouká
a zvonek odzvonil senoseč.
Ve vysoké trávě rodí se láska,
na obzoru jedné z hvězd
rozhodl se chlapec malý
pro jednu z nových cest.
Na obzoru jedné hvězdy
rozhodlo se děvčátko pro další pouť
a zakrátko zrodí se nový život.
Ve vysoké trávě rodí se nová láska.
Kopretiny závoj tkají
kohoutci v září červánků
nový úsvit očekávají
a traviny vonných luk
teplo rozdávají.
To dotýká se srdcí, co kráčí alejí,
kde lípy zpívají zpěv nových nadějí.
Opojen vůni června vracím se zpátky domů zpět,
já na louce plné květů našel jsem odpověď.
Ano, tady a teď .
Ve vysoké trávě rodí se nová láska.
Až za letního slunovratu zvonky zacinkají,
luční květy rozehrají novou Ódu na radost.

E.L.

V červnovém slunci před senosečí louká zpívá.
Ví, že už jí jen několik hodin zbývá,
pak promění se ve vůni, do které vloží všechnu něhu , lásku kvítí i sílu stébel trav.
V červnovém dnu louka zpívá píseň ... ta krajinou se nese do dáli
a nad loukou skřivani létají a zpívají vyšší tón.
Louka se roztančí, pak hluboce se Zemi pokloní,
protože ví, že je to stejné jako vloni, předloni i kdysi dávno...
Koloběh života v trávě...
Na chvíli usne a pak znovu oblékne jiný šat a počká na čas otavy.
V červnovém slunci louka zpívá nejkrásnější písně...
Složila je kopretina bílá,
slova přidal kohoutek,
pryskyřník pár slok do vínku dál
jen zvonek stojí opodál a tiše cinká...
E.L.

Čmelačí pochoutka

11. června 2011 v 22:22 | Eva |  Fotografie a jiné
Poprvé mi letos kvete náprsník. Přišla jsem k němu barbarským způsobem. Přinesla jsem si tři vysemeněné rostlinky z lesa. Je to dvouletka a tam, kde vloni byla nádherná barevná paseka, je letos pusto. Posečeno. Tak jsem vlastně ráda, že jsem adaptovala tři rostlinná miminka.
Právě nakvétá.

Kdo by odolal "vábničkám"...


Směr rovnoběžky.

Už jsem tady.

To je dobrota.

A šup do dalšího patra.

Hurá na další.

Mohu taky?

No tak zkus...Je to tady ale paráda.

Jak odstranit hliník z organismu?

10. června 2011 v 21:35 | převzat |  Zdraví, bylinky...

Jak odstranit hliník z organismu?

Od čtenáře:

Dobrý den,

občas čtu na Vašem blogu příspěvky o kontaminaci prostředí a tím i lidských těl cizorodými látkami z chemtrails. Myslím, že několikrát již v příspěvcích zaznělo, jak je z těla prakticky nemožné, resp. velmi obtížné, odstranit hliník.

Známý jasnovidný léčitel páter Ferda, který na nebezpečnost hliníku důrazně upozorňoval, doporučoval na odstranění hliníku z těla následující čajové recepty:
A) na 1/2 litru vody 1 lžička přesličky (zásadně přesličky rolní!), 7 min. vařit a poté ihned scedit,
B) do 1/2 litru vody dát 1 lžíci dubové kůry, 1 lžíci přesličky, 1 lžíci třezalky, 1 lžíci jitrocele, 7 minut vařit a poté ihned scedit.
O přesličce říká, že z těla vyplavuje hliník a působí též jako protijed na mnoho druhů toxinů jako jsou např. kovové sloučeniny, rtuť, arzen apod.
Pramen: kniha Receptář pátera F. Ferdy - Jak léčil František Ferda
Myslím, že touto informací můžete potěšit mnohé z návštěvníků OrgoNetu :)
Zdravím a přeji hodně sil

Na OrgoNetu pochopíte, proč nevycházejí předpovědi počasí. Nejen dlouhodobé.

Spinování vody

10. června 2011 v 21:25 | Orgonet |  Zdraví, bylinky...

Spinování vody: jednoduchá (a převratná) ozdravná technika

Miluju jednoduché návody na zlepšení čehokoli. (Viz orgonit a octování.) A můj nový objev na zlepšení zdraví či dokonce léčení se mi zdá také slibný. Nedávno mi totiž zničehonic padl zrak na youtube video s názvem Nová léčba rakoviny a více. To je téma, kterým se nezabývám, a nevím, proč a čím si mě přitáhlo, ale obsah videa se mi okamžitě zalíbil. Přesně můj vkus, velmi jednoduché a účinné. Tak se o to musím podělit i s vámi. Jestli se vám to nebude zdát, nevadí, za vyzkoušení nic nedáte.
Jistý David L. Kaas, Američan, byl před 3 lety těžce nemocný. Selhání ledvin (jednu mu vzali), mozkové aneurisma, těžká nadváha (180 kg), a mnohé další komplikace . Dnes je zdravý a má normální váhu. Říká, že během jeho nemoci mu sdělil Bůh/Stvořitel způsob, jak se má vyléčit, a že tuto metodu má šířit dál.
Nejprve stručně popíšu podstatu, což se fyzikům teoretikům samozřejmě bude jevit jako nedostačující, ale nevadí, hlavně že to funguje.
Tedy: lidské tělo obsahuje 70-80% z vody. Takže je důležité, jak se ta voda v těle chová. Molekula vody v lidském těle má kolem sebe elektron, jehož kruhová dráha je ve 180° polokruhu směrem na jih. Ale veškeré tekutiny, které konzumujeme, byly prohnány kovovým potrubím, což způsobilo, že elektrony jejich molekul se točí k severu. (Tato opačná rotace je vlastní třeba hmyzu a kočkám.) Pijeme-li tuto na molekulární úrovni nesprávně ovlivněnou vodu (a to pijeme všichni), znamená to, že "negujeme" svůj sedmiletý cyklus obnovy buněk, což způsobuje naše rychlé opotřebování a nemoci.
Začneme-li veškeré tekutiny, které pijete, "spinovat na jih", znamená to, že dáme svému tělesnému systému přesně to, co potřebuje, aby buněčná obnova probíhala správně. Za nějaký čas se zbavíme všech nemocí včetně nejtěžších, bude nám stačit méně jíst, méně spát, a budeme vypadat mnohem mladší.
David Kaas říká, že když začal spinovat své pití, zbavil se postupně a zanedlouho svých nemocí i své těžké nadváhy, bez diety a cvičení. Začaly mu opět růst vlasy a dostaly opět barvu.Je zdravý a aktivní, a stejně tak jeho přátelé, kteří dali na jeho radu. Napsal knihu Farmer Physics a natočil několik videí,(viz dole pod článkem), kde sděluje podstatu metody. Pokud se ho chcete na něco zeptat, můžete mu napsat do komentářů na youtube.


Jak "spinovat vodu k jihu"? Velmi jednoduchým gestem drženým po dobu 30 sekund. Vidíte ho výše na obrázku a a je vysvětleno na videu pod článkem. Je prý jedno, která ruka má jakou pozici.
Ochutnejte a budete překvapeni, jak je spinovaná voda dobrá a "hladce" se pije. Výborné výsledky prý má spinování vína - nemám vyzkoušeno. Můžete prý spinovat i potraviny - zejména s vysokým obsahem vody. Maminky, spinujte veškeré pití pro své děti!
Já už dva dny spinuju veškeré pití i polívku a výsledky se mi zdají pozoruhodné. Všechno pití se zdá velmi chutné a hladké, lepší trávení, daleko menší únava při práci, mimořádně dobrý spánek v noci ... A dává to mi smysl: dosud asi moje tělo muselo vynakládat dost námahy jenom na to, aby "obrátilo" veškerou vodu na molekulárně správně rotující ...
Pokud to bude nadále fungovat tak, jak se ukazuje a jak tvrdí David Kaas, pak je to opravdu revoluce v léčbě ...
Neptejte se mě na podrobnosti, vím jen to, co je ve videích. Jeho knihu Farmářská fyzika, kde jsou detaily, zatím neznám, ale možná si ji pořídím ...

Video s českými titulky najdete zde.