Únor 2011

Jak si protáhnout páteř -video

28. února 2011 v 21:12 Zdraví, bylinky...
Video jsem našla na stránkách Emilky.
Líbí se mi názorný návod, podívejte se....

Les modrého ptáčka

27. února 2011 v 0:23 | Eva |  Slova a obrázky
Setkání s ptáčky mohou mít hodně podob. Jsou taková, která zůstanou nezapomenuta.
Ptáci jsou zvláštní poslové. Obohacují naše srdce, nutí nás přemýšlet, co je svoboda, co je připoutánost, co je omezování....Někteří se rozhodnou nemít svobodu, aby nám dělali radost.
Nebo jsme za ně rozhodli my? Možná sní svůj sen o ptačím lese....
Jeden takový posel mě na krátkou dobu navštívil.

Připomenutí moudrých slov

26. února 2011 v 10:31 | Eva
Je to už delší dobu, kdy jsme na stránkách psali o knize Svět bez hranic, kdy se zde objeilo video Ho opono ho.
Dnes jsem dostala text osobně pro mě, napadlo mě však připomenout vám tuto techniku.

Opakováním těchto jednoduchých slov, která téměř všichni běžně používáme, dosáhneme procesu čištění, intoxikace negativní energie v nás, tedy chybných myšlenek. Procesem čištění můžeme dosáhnout čehokoli - zlepšení kvality našeho života, překonávání těžkých a obtížných situací, napravování mezilidských vztahů, dosáhnutí osobních i pracovních úspěchů… Pokud dokážeme proměnit negativní energii v pozitivní, vymazat z paměti chybné vzorce uvažování, stojíme před něčím novým a zcela velkým - životem, který stojí za to žít, životem, kdy bolest a trápení vyměníme za radost a naplnění, životem, který dokážeme naplno řídit a ovlivňovat.
Opakováním těchto krásných slov se energeticky čistíme.
M iluji Tě
Omlouvám se
Odpusť mi prosím
Děkuji Ti
Když říkáte "Miluji Tě", vypouštíte do světa myšlenkovou energii lásky sami k sobě, k okolí, ke všem živým bytostem, k celému vesmíru. Láska je jednou z nejsilnějších a nejmocnějších energií, která nás obklopuje. Je-li nepodmíněná, čistá a upřímná je nejsilnějším lékem na všechny bolesti těla i duše.
"Omlouvám se" je upřímným vyjádřením lítosti. Lítost nemusí být omluvou za slabost, je to omluva za naše jednání, mnohdy chybné, způsobující bolest či utrpení. Omlouvejte se, dokonce se často omlouvejte sami sobě za hříchy, jež jste se na sobě dopustili. Jak říká Hew Len - omlouvám se neříkáte proto, aby to slyšelo božství, ale abyste to slyšeli vy sami.
Vyslovíte-li "odpusť mi prosím", říkáte nahlas, že si uvědomujete možných chyb, křivd a bolestí, jež jste se mohli dopustit. Odpuštění je velmi důležité, odpuštění sobě samému je vyjádření našeho uvědomění toho, že se můžeme dopustit chyby, ale zároveň se nelitujeme, neboť víme, že rosteme a snažíme se býti lepšími lidmi.
"Děkuji Ti" je výraz vděku a pokory za vše, co nás potkalo. Vyjádřením upřímného vděku i za věci, jež vás zranily, ublížily vám, způsobily nepříjemnosti, strach i bolest dokazujete, že si uvědomujete hodnotu všech věcí, které vás oblokupují, nejenom hmotných, ale i zkušeností a situací. Děkujte každý den za vše, co vás potká. Děkujte za to, že jste, že se ráno můžete probudit, že můžete prožít další, že máte příležitost k růstu i ke změnám.
Zdroj:www.masaze-pardubice.com

Ptačí ráj

25. února 2011 v 23:10 | Eva


Setkání se Sylvou Česlarovou

25. února 2011 v 14:45 | Eva |  Hosté
Chci vás pozvat do galerie mé kamarádky Sylvy Česlarové. Je nás mnoho, které skromná malířka oslovila nejen svojí tvorbou, ale také přístupem k životu a moudrými radami. Naše přátelství patří mezi ta kosmická. Vidíme se zřídka, ale víme o sobě a spojuje nás něco tak zvláštnho, co se dá těžko popsat.
Souzním s jejími obrazy a pocituji tam obrovskou shodu, i když vypadají jinak než moje.
Právě od Sylvinky jsem kdysi dostala sdělení automatickým písmem, že mám dále tvořit a co je mým úkolem a za toto poselství a mnoho jiného jsem jí nesmírně vděčná stejně jako za obrázky, které mi dnes poslala a já vám je mohu ukázat, abyste se v tomto čase mohli zastavit a načerpat potřebnou energii.
Květinová oáza
Důvěra
Madona
Andělské tvoření
Andělský tanec
Léčivý motýl
Anděl míru
Sylva ani netuší, že jsem z její zásilky zveřejnila všechno, protože jsem nedokázala vybrat.
Někteří se mě ptají, proč na svém blogu zveřejnuji práce jiných, že je to přece konkurence.
Je to možné, ale snažím se to vnímat jinak.Stránky se jmenují Duhová poselství... Duha vytváří mosty. Mosty spojují břehy, spojují lidi. Proč by nás nemohly spojovat právě obrazy ?
Obrazy jsou o energiích, jsou nositeli informací a to jsou ta duhová poselství.Na ně nestačím sama.
Jsem ráda, že zde mohu mít obrazy Sylvy.
Kouzelná lyra
Děkuji, Sylvi, že jsi nám umožnila nahlédnout do tvého něžného světa.
Odkaz na stránky ostravské malířky najdete zde.

Co je to posun?.....

25. února 2011 v 0:21 Slova a obrázky
Jsou texty, nad nimiž možná někteří mávnou rukou, jiní se podiví, jiní zavrhnout, jiní jsou nadšení.
Nikdo z nich nedělá chybu, protože v daném okamžiku je na určitém stupni poznávání. Není chybou, že mladší vědí více než starší, vždyť děti nás učí.Je chybou, když o sobě pochybuje. Věci jsou mnohem prostší, než si myslíme. Proto prociťujme texty a možná pochopíme více.Občas se nás dotkne něco mezi řádky, zlehounka jemně ,a uvízne uvnitř nás, aby pak vpravý čas vyklíčilo a dalo vyrůst pochopení a určitému stupni poznání.
Takovými texty jsou chanelingy z let dřívějších...
Příznaky posunu
Uveřejnil(a) Lenka
Středa, 23 Únor 2011 12:56
Tento živý channeling přijal Lee Carroll v Moskvě, Rusko, v sobotu, 23. května 2009
Zdravím, moji drazí, jsem Kryon z Magnetické služby. Cítíte to tady? Na tomto místě je něžná energie. Je to jemná energie ... něco, co je pociťováno srdcem, ne rozumem. Někdy jsem dostával otázky: "Kryone, víš, kde jsi?" Ach, ano. Jsem na místě, kde se teď loučím s mnoha myslemi a mnoha tvářemi.
Někteří cítí, že mě již neuvidí [myšleno, že je to na semináři v Moskvě poslední channeling]. Nicméně, oni opravdu nechápou. Spojují channelování mého partnera se mnou a nikdy nepochopí, že kráčím s každým z nich. Nejsem někdo, kdo má být uctíván. Jsem energií domova. Byl jsem s tebou od začátku, od prvního dechu a budu pokračovat až do posledního dechu. Každý z vás na Zemi má spojení s Bohem. Dnes bude nějaké vyučování, ale skutečnou výukou je otázka: jak doširoka můžete otevřít svá srdce? Kolik můžete opravdu přijímat? Můžete odejít jiní, než jací jste přišli.

Přichází velký posun. Včera jsme o tom mluvili a soustředili jsme se na část, která byla vědomí. Mluvili jsme o otázce, zda je posun pro každého, nebo jen pro pár jedinců. Mluvili jsme o tom, co si člověk zvolil. Dali jsme vám přirovnání o přechodu z duchovní zimy do duchovního léta a ukázali jsme vám, že přechod se děje všude. Také jsme řekli, že je na lidech, aby otevřeli dveře a vyšli ven. Je to metafora, která znamená, že člověk to může přijmout nebo ne. To znamená, že posun se děje, ale lidstvo má možnost to vidět, nebo ne. Nikde to není zřejmější než v tom, o čem budu mluvit dál.

Poselství pro tyto dny

24. února 2011 v 23:50 | Zdenka Blechová

channeling- Zdenka Blechová
ano
Včerejší den 23. 2. 2011 se stal osudným tobě i jiným v tom, že jste se opět společně pohnuli ještě k většímu cítění všeho a proto dnes můžete pociťovat ještě větší něhu k sobě a tudíž i k druhým. Pozor, nepleťte si něhu s pojmem pomáhat a hýčkat druhé. Něha pro vás znamená ještě větší pocit samoty na cestě ke svobodě a lásce ke všemu okolo sebe. Jdete do ještě většího cítění a tím se blížíte k soucítění, ale opravdovému. Soucítění jako klid duše, ale zároveň propojení se vším okolo sebe. Cítit život všeho a všech, ale bez zranění a odsuzování.
Channeling z roku 2006 - Soucítění se žije tak, že druhé vyslechnu, ale neprožívám s nimi jejich příběh ani je nezachraňuji
Když se naučíte cítit, vše je pro vás živé, se vším komunikujete, vše k vám promlouvá.
* * * * *
V současné době možná cítíte bolest u srdce, to se otevírá vaše srdce přes rány osudu a uzdravuje se, aby bylo schopné cítit. Pokud pociťujete tlak v hlavě, bolest hlavy, napětí na čele, to vaše duše mění myšlení a je to pro ni docela náročné a proto si klidně dopřejte odpočinku a klidu. Nepřepínejte své síly k druhým, ale raději vyhovte sobě. Váš proces uzdravování se zrychlí.
Pokud jste nachlazeni, bolí vás celé tělo, máte rýmu a další potíže, opět se to týká našeho čištění. Tím, že všichni čistíme myšlení, automaticky čistíme i své tělo a jak přišlo i v poselství na tento rok - viz Předpověď na rok 2011 na www.zdenkablechova.cz , může se stát, že se váš zdravotní stav zhorší, abyste se mohli uzdravit.
Vždy máte na výběr při čistotě komunikace,
buď zraníte toho druhého, protože budete chránit své zájmy
anebo se o toho druhého budete bát a tak raději zraníte sebe.
Všechna zranění, která jste utrpěli z předchozích vztahů teď vylézají na povrch a vy si lížete rány a začínáte se uzdravovat v tom,
že už nechcete zraňovat sebe.
Byl to náš strach - když zraním druhé, oni pak zase můžou zranit mě. Učíme se otevírat srdce a nebát se zranění.

Otče náš

24. února 2011 v 23:27 | Kořenek J. |  Videa

Moudro

23. února 2011 v 21:52 Citáty
"Příležitost často přijde převlečená za neštěstí
nebo dočasnou porážku." - Napoleon Hill

Fenomen " Facebook "

22. února 2011 v 0:24 | Eva
Ještě nedávno jsem tvrdila, že mi stačí e-mail. Je to pravda. Zjistila jsem, že někdy v roce 09 jsem se registrovala, ale službu nijak nevyužívala. Mnohokrát oslovena jsem odmítala přátelství jen proto, že mi přece stačí " mejlík", že nemám čas někde diskutovat..... Ani nevím, jak se to vše dnes přihodilo.....tápala jsem na facebooku a snažila se pochopit smysl sbližování a sdílení ....Jak mile jsem byla překvapena fotografií zvonků, které mi poslala Marie. Nezapomněla, jak miluju luční zvonky... děkuji moc za vlídná slova.... a najednou jsem si uvědomila, jak se vlastně lidé hledají, jak se mohou vzájemně obohacovat a poznávat, jak vzniká síť společných přátel, které spojuje stejný zájem.
Zpočátku jsem se domnívala , že se jedná ( a mnohdy to asi bude) o trošku plýtké vzkazíky , to bylo v době, kdy jsem přijala za přátelé (netušíc, co to obnáší) každého...jak naivní....
Dnes vím, že když navštívím Marii, najdu tam upoutávku na videa, která vytvořila a zajímavé odkazy.
Dnes vím, že díky Vlastě a jejímu Facebooku  jsem měla dnes možnost dostat krásný e-mail ze Slovenska. Dnes vím, proč mě Roland Santé  požádal o přátelství  , a tím spustil moje " učení  se"  tomuto novému způsobu komunikace. Dnes ale zatím nevím, co je to dát si štítek na svoje stránky.
Chápu to jako odkaz,ale vložit se mi ho nepodařilo.
Třeba pochopím ráno, třeba mi někdo poradí....


Citrín

21. února 2011 v 0:05 Fotografie a jiné
Byla jsem obdarována citrínem. Když jsem ho držela v ruce, odráželo se v něm srdíčko... Vzala jsem fotoaparát , ale už se mi nepodařilo onen okamžik zachytit.
citrín
Ve večerním světle kamínek vytvářel docela jiný obraz.
odraz
Odrazy...
 Děkuji, Aničko - Kytičko, za krásný dárek....

Bumbrlíček

21. února 2011 v 0:00 | Eva |  Fotografie a jiné
Za oknem...
bun
Otevírám okno, abych jí byla blíže. Hrdlička pěkně po snídani odpočívá a jiskrným okem se na mě dívá.
za oknem
O čem asi přemýšlí "Bumbrlíček" malý? 
  Když mi bylo třináct, poskakovala po cestě malá hrdlička a nemohla vzlétnout. Jelo auto a já jsem pro ni skočila. Řidič mi vynadal , ale já jsem vnímala jen teplo tělíčka s peřím. Donesla jsem slabého ptáka domů a dědeček pro něho vyrobil z plochých špejlí klec. Pojmenovali jsme hrdličku "Bumbrlík"  a žila s námi několik let. Poletovala po kuchyni, na ústředním topení měla krabici od bot a v ní zrcátko, před kterým se kláněla a cukrovala... Odnášela si  do krabice jako straka sponky do vlasů, prstýnek. Usedala mi na rameno i na hlavu a ve vlasech se tetelila. V létě jsme ji měli i s klecí na zahradě. Po několika letech padlo rozhodnutí udělat ji velkou voliéru, protože jsme měli krásnou větev stromu. Ve voliéře strávila jenom jeden den. Když jsem se vrátila ze školy, dvířka byla otevřená a náš "Bumbrlík" pryč. Hodně jsem ho obrečela a dodnes nevím, kdo nám to udělal....nebyla zvyklá létat. Když v kuchyni proletěla z klícky na skřínku, byla celá udýchaná. 
Od té doby uplynulo více než čtyřicet let . Nikdy jsem na Bumbrlíka nezapomněla a s každou přilétlou hrdličkou na něj vzpomenu.
bumbrlíček
Dívala se na mě v mrazivém smogovém ránu a dlouho jsme spolu rozmlouvaly, dokud jí vítr nezačal čechrat peří.
ve větru
A ještě víc... potom odletěla.... co mi asi chtěla říci, že tak dlouho poseděla...

Otevřete oči

20. února 2011 v 21:52
Pokud má jestě někdo pochybnosti, nechť si přečte následujici odkaz....


http://jaroslavkrejci.blog.idnes.cz/c/177156/Vedecke-rozbory-v-USA-Carnicom-Institute-potvrzuji-chemtrails.html

dostala jsem dnešní poštou.
Dávno nepochybuji, dívám se na oblohu a sleduji její proměny  už od roku 2007. Vzpomínáte na dny, kdy třeba týden byla obloha jako vymetená..? To už dávno neplatí...
Pokud se jeden den budete radovat z nádherného blankytu, zaručeně druhý  den budou vám nad hlavou zanechávat letadla  nemízící bílé šmouhy.... nemohu se dočkat, kdy konečně se i u nás bude veřejně hovořit o "šílenosti"páchané na nás...
Možná že i neutěšená smogová situace, jakou si nepamatuji, má s "dekou " nad hlavou něco společného.
Pamatuji si na výrok naší chemikářky z gymnázia: " Lidstvo zemře na chemii..."
Chci být optimistou..... dívejme se  a nedejme se...., být pštrosem se někdy nevyplácí....

Zázraky moderních dnů

20. února 2011 v 21:30 Zajímavé knihy, odkazy
Ukázka z knihy:

ZÁZRAKY MODERNÍCH DNŮ
Louise L. Hay

            Každý den s sebou přináší nekonečné možnosti transformace. I tak se zdá, že mnozí z nás nejsou schopni nebo ochotni ustoupit od svých starých návyků, i když ustrnuli ve vzorcích chování a myšlení, které jim způsobují bolest. Někteří z nás se bojí opustit něco, co je zaběhnuté, nehledě na to, jak bolestné to je. Nebo jsme natolik zaneprázdnění snahou přežít každý den, že si ani neuvědomujeme, že existuje nějaký jiný způsob.
            S každou novou myšlenkou, která nás napadne, dostáváme možnost se změnit, protože každá nová myšlenka je možností. Můžeme si vybrat myšlenku, která podporuje negativitu, nebo si můžeme vybrat myšlenku založenou na lásce. Utváření nového báječného života začíná tím, že přijmeme skutečnost, že už jsme báječní a že si nezasloužíme nic jiného než dobro.
           
Jak jsem změnila svůj osud
Irina, holistická poradkyně, Austrálie

            Narodila jsem se v roce 1970 v Rusku. Když mi bylo 18 let, vdala jsem se. Když mi bylo 20, emigrovala jsem s manželem a malou dcerkou do Izraele. V roce 1994 jsem váhavě souhlasila, že emigrujeme ještě jednou, tentokrát do Austrálie.
            Manžel mě psychicky i fyzicky týral a já jsem se začala cítit osamělá a deprimovaná. V době, kdy jsem si na pravé paži našla melanom, mě můj manžel opustil kvůli ženě, o které jsem si myslela, že je moje kamarádka. Stala jsem se svobodnou matkou v nové zemi. Téměř jsem nemluvila anglicky, neměla jsem kde bydlet, neměla jsem žádné peníze a neměla jsem tam žádné příbuzné ani přátele. Vše, co jsem měla, byla moje šestiletá dcera.
            Ve věku dvaceti osmi let mi bylo diagnostikováno sedm maligních nádorů v plicích a v páteři. Bylo mi řečeno, že mi zbývá pět až osm měsíců života a že moje šance na přežití je jedna ku deseti tisícům. Našla jsem ruské vydání knihy Louise Hay Miluj svůj život a ta mi pomohla změnit můj osud. Proč bych zrovna já nemohla být tím jedním člověkem z deseti tisíc, říkala jsem si. Chtěla jsem se uzdravit a Louise mě naučila jak.
            První, co jsem udělala, bylo, že jsem začala pracovat na odpuštění svému bývalému manželovi a oproštění se od vší té bolesti, kterou mi kdy způsobil. Také jsem své křehké tělo začala vyživovat (tak, jak to dělala sama Louise) kvalitní stravou, sebeláskou, meditacemi, modlitbami, afirmacemi a radostnými aktivitami se svou dcerou. Nakonec nádory zmizely a já jsem si sehanala tolik Louisiných knih, kolik jsem jen mohla.
            Vnitřní moudrost mi poskytla náhled na to, proč se mi tohle všechno stalo. Dopisy Louise mi pomohly cítit se milována. Myšlenky srdce mi poskytly každodenní motivaci a Síla ženy mě inspirovala k tomu, abych se stala pozitivní a asertivní ženou s možností sama se rozhodovat. A tato afirmace mě přivedla znovu k životu a ukázala mi cestu k úsxpěchu: Všechno je v pořádku. Všechno funguje pro mé největší dobro. Z této situace vzejde jen dobro. Jsem v bezpečí!
            Louise se stala mou opravdovou životní inspirací. Naučila jsem se důvěřovat životu a život se o mě začal starat. Jen rok po tom, co jsem četla Miluj svůj život, jsem potkala pákistánského muslima a zamilovala se do něj (i když jsem židovka!). Stal se z něj můj duchovní partner a nejlepší přítel. Teď už jsme svoji devět let a i přes rady lékařů jsem porodila další dceru. A právě tito lékaři nedokážou vysvětlit mé zázračné uzdravení. Ale já vím, že když člověk věří, je možné cokoli!
            Jsem za rakovinu vděčná, protože mi změnila život k lepšímu, a jsem vděčná i Louise, která se stala mou největší učitelkou. Naučila mě, jak změnit své myšlenky a přesvědčení a také jak mít ráda sama sebe. Dnes je ze mě holistická poradkyně, která pomáhá ostatním přeměnit své bolestné zkušenosti v sílu, a tato práce je mou obrovskou vášní. "Dokážete to," říkám jim. "Louise Hay to dokázala, já jsem to dokázala, a vy to dokážete taky

Zlatá brána otevřená

20. února 2011 v 20:22 Zajímavé knihy, odkazy
Přišlo mi  e-mailem, sama jsem knihu nečetla, ale jsem přesvědčená, že příznaky mnozí znáte...

vybírám některé poznatky z knihy Jiřího Maška "2012 Zlatá brána otevřena":
- lidé dostávají šanci změnit se k lepšímu, prožívají následky svého myšlení a skutků ve zrychlené podobě (zrychlená karma)
- ocitáme se ve věku Vodnáře, kdy na Zemi dochází vždy k prudkému vzestupu civilizace
- energie proudí fotonová z centrálního Slunce (Alcyon v Plejádách), dále energie z galaktického centra, kde je maximum gravitace
- mnoho lidí již pociťuje změny na svém těle - např. nevolnosti, z dětí to cítí více než polovina
- říká se, že transformace probíhá od roku 1998, možná již od roku 1988
- změnami je ovlivněno také vnímání času (já ho vnímám jako zrychlený)
- nyní na nás působí různá záření, bude probíhat přirozená selekce lidí, záření bude nebezpečné jen pro nepřipravené, přestaňme se bát záření
- rady pro transformaci (vzestup vibrací) - nasloucht svému fyzickému tělu - dopřávat mu, čeho si žádá, poslouchat svou intuici i vnitřní hlas, udržet se v energiích lásky a soucitu (ne lítosti), přeměnit svoje špatné rodinné a společenské vzorce (karmické předurčení)

Fyzické potíže:
 • Dřívě prodělaná nějaká infekční nemoc (často různé druhy "únavového syndromu", EBV virózy)
 • Bolest a píchání v různých částech těla. Zejména pak v zádech, hrudi, ramenech. Je to výsledek změn na úrovni DNA a uvnitř vás se budí "kristovské energie".
 • Krvácení z nosu či změny v menstruačních cyklech. Vaše energetické tělo se ocitá ve větším tlaku, což způsobuje v úvodní fázi krvácení. 
 • Nevolnosti. Pocit "je mi špatně od žaludku". Dochází k různým změnám v rotaci Země, jejím sklonu, různě kolísají i gravitační tlaky. Citliví jedinci to cítí. 
 • Motání hlavy. Svět se s vámi najednou zhoupne, nebo se cítíte tak, jako byste právě vystoupili z kolotoče.
 • Neobvyklé spánkové vzorce. Často se probouzíte v noci mezi druhou a čtvrtou. V noci se toho s vámi děje a vy se prostě potřebujete jen na chvíli nadýchnout. Budou dny, kdy neusnete až do hluboké noci, budou dny, kdy se naopak budete budit velmi brzy. Budou často dny, kdy přes den budete úplně mrtví. Nebojte se jít si zdřímnout i přes den, hlavně odpoledne. Některé noci budete mít pocit, že spíte velmi mělce, že jste v podstatě ani neusnuli.   
 • Fyzická dezorientace. Občas nebudete vědět, kde jste. Budete také vychýleni ze své osy, tudíž se například mlátit o futra dveří. 
 • Různě se zvětšující a pak zase zmenšující uzliny.
 • Problémy s polykáním. Občas se stane, že se zakuckáte při pití, nebo jen polykání sliny. 
 • Návaly obrovského pocení, často i v noci.
 • Pálení očí.
 • Citlivost na nízko vibrující energie. Je vám špatně v blízkosti některých lidí, nebo na některých místech, kde jste dříve neměli žádný problém. 
 • Problémy s dechem. Dechová cvičení budou v této době velmi důležitá. Občas budete doslova "lapat po kyslíku".  
 • Problémy s různými částmi kosterního systému. Budou vás tlačit nově se vyvíjející žlázy, např. v oblasti kostrče na zadku lze pociťovat velké bolesti při sezení. Muži budou pociťovat bolest varlat s měnícím se žlázním systémem. 
 • Ztráta šťávy. Můžete se cítit úplně vyždímaní, bez jakékoliv chuti dělat cokoliv. Je to v pořádku. Prostě vysaďte a dovolte si "nedělat nic". Je to podobné jako restart počítače. 
 • Výpadky paměti. Nemůžete si vzpomenout na věci či jména, na která byste si dříve vzpomněli i pokud by vás probudili v noci. 
 • Bolesti zubů a pod zubami (zejména šestka vpravo nahoře... :)) - zuby bolí zdánlivě bez příčiny a tvoří se pod nimi "váček-neváček"
 • Klesá tělesná teplota, často až k 35°C

Psychické příznaky
 • Intenzivní, živé sny, často nebývale hrůzostrašné. Může se jednat o válku nebo nejrůznější příšery. Uvolňujete staré vzpomínky.
 • Pocity obrovského vnitřního smutku bez zřejmého důvodu. Uvolňujete svou minulost (jak z tohoto, tak minulých životů) a to způsobuje smutek. Je to podobné, jako při stěhování do nového domu. Je zde smutek kvůli vzpomínkám, energii a zkušenostem starého domu.   
 • Pláč bez zřejmé příčiny. Podobně jako v bodě o jednu výše. Je dobré a zdravé nechat stékat slzy. Pomůže to odplavit staré energie. Pomine to.
 • Zvětšující se "rozmluvy a mluvení sám se sebou." Zjistíte, že k sobě mluvíte stále častěji. Najednou zjistíte, že už 30 minut chatujete sám se sebou. Zažíváte novou úroveň komunikace, která se stane plynnější, soustředěnější a hlubší. Nezbláznili jste se. Pouze vámi plyne nová energie. 
 • Výpadky vědomí. Pocit, že brzy omdlíte, že nejste ve svém těle. Vaše vědomí se zrovna toulá v jiné dimenzi.
 • Záchvaty hladu, kdy sníte celou ledničku, či naopak několikadenní nechuť k jídlu.
 • Obrovské pocity samoty, i ve společnosti ostatních lidí či svých blízkých. Nepříjemné pocity ve společnosti skupin lidí. Jdete posvátnou duchovní cestou, po které musí kráčet sám. Navíc tak, jak je vám špatně, nejraději byste si někam zalezli...
Další příznaky

 • Náhlé změny v práci či kariéře. Velmi obvyklý symptom. Tak jak se měníte, mění se i věci kolem vás. Nebuďte znepokojeni, že jste stále nenašli vhodnou práci. Jste v proměně a možná uděláte několik pracovních změn, než se usídlíte v pozici, která vám bude zcela vyhovovat.  
 • Uvolňování z rodinných vztahů. Se svou rodinou jste spojeni prostřednictvím karmy. Zpracováním karmy se pouta postupně uvolňují a jste volní. Budet to vypadat, že se kamarádům a rodinným příslušníkům vzdalujete, ale pomine to a budete mít šanci navázat vztahy nové úrovně.
 • U některých činností už prostě nemůžete vydržet. Nemůžete se již v klidu dívat na televizi, či dělat jiné činnosti, se kterými jste dříve neměli problém.
 • Obrovská touha odejít Domů. Říkáte si co na této šílené planetě pohledávám? Kde je láska? Kde jsou mí blízcí? Proč nejsem s nimi? Není to sebevražedná nálada. Nejde o prožívání pocitů frustrace, ale hlubokého stýskání po něčem, co tak důvěrně znáte.
 • Energie chodí doslova ve vlnách. Někdy celý den něco pociťujete, s výjimkou například dvou hodin, kdy se vám zcela uleví a pak to začne nanovo. Dříve to bývalo obráceně, ale s blížícím se vstupem Země do fotonového pásu Světla 21. prosince 2012 se poměr obrací...

Řekl ti už někdo...

17. února 2011 v 23:03 Videa
Říká se, že jsou i takové e-maily, které chodí v pravý čas. Potěší, povzbudí...
Jsou takové, které obíhají už kolikátý rok a stále jsou aktuální, je dobré si je občas připomenout pro jejich hřejivá slova, moudré myšlenky. Dnes bývají součástí těchto psaníček také videa.
Dnes večer mě jedno takové potěšilo , proto ho posílám dále...


O zdraví jinak

16. února 2011 v 15:33 Zdraví, bylinky...

"Dokud nezvědomíte nevědomé, bude to řídit Váš život a budete to nazývat osudem."
C.G.Jung

Zajímavé články  o tom, jak můžeme pomoci upevnit svoje zdraví , najdete zde

Jaká je příčina chřipky ?

15. února 2011 v 23:07 Zdraví, bylinky...
Stojí za to si přečíst zajímavou úvahu - zdeTotémové zvíře

15. února 2011 v 22:40 Slova a obrázky
S hledáním totémového zvířete mám velmi příjmenou zkušenost.
Jestli  jeho nalezení funguje podle hlásek jména ( viz text níže ), nevím.... někdy se stává, že nesouzníme se jménem, které nám bylo dáno, zvláště v mládí si často přejeme jmenovat se docela jinak....i to bych brala v úvahu, pokud nás nějaké jméno hodně přitahuje.
Myslím, že v životě člověk potřebuje vlastnosti mnoha zvířat a měl by se od každého z nich naučit potřebné. A hlavně, měl by je považovat za své partnery, sourozence, žádné povyšování nad nimi, protože ani netušíme, jak hodně nám pomáhají. Všechna zvířata na zemi jsou našimi učiteli, pomocníky, rádci....léčiteli.
Třeba vás zaujeme článek, který jsem dostala.


Totemová zvířata

Pronikněte do tajů magického zaklínání a získáte sílu a vlastnosti divokých zvířat. Přinášejí nám poznání a pomáhají k lepšímu pochopení životní cesty. Tato zvířata jsou nám prospěšná po celý život.
Totemová zvířata byla a jsou součástí mnoha rituálů a tradic. Hrají významnou roli při dosahování harmonie ducha a těla. Pokud se naučíte pracovat s léčivou silou svého totemového zvířete, otevře se před vámi brána i k ostatním. Potřebujete-li někdo například větší sílu, můžete si vyvolat vizi medvěda a získat tak jeho schopnosti. Je-li člověk v situaci, kdy potřebuje rychlost, může se v duchu spojit třeba s koněm.
Nikdy nezapomeňte na to, že žádné zvíře není lepší nebo horší. Léčivá schopnost každého z nich je vždy jedinečná a nenahraditelná. Pravá síla spočívá tedy spíše v umění rozpoznat skutečnou moc toho kterého zvířete. Totemové zvíře za vámi přijde samo a naváže s vámi kontakt. Může to být například ve snu, ale i v běžném životě...
Šamani tvrdí, že si dokážeme vybrat své totemové zvíře hned, anebo po několika jednoduchých otázkách. Možná že přesně víte, které zvíře je to vaše. Pokud ne, zkuste se zamyslet nad několika následujícími body:
1) Vzpomeňte si, které zvíře nebo pták vás vždy fascinovali.
2) Zamyslete se, jestli vás v současnosti zajímá některé zvíře více než ostatní.
Totemové zvíře se může během života změnit i několikrát. Některé může přijít a zůstat s vámi několik let, jiné se zase objeví jen v určité situaci. Někteří šamani se domnívají, že i strach může mít podobu zvířete. Bojíte se některého? Zamyslete se, jaký to má původ. Pokud strach překonáte, můžete tím mnoho získat.
Pouze tehdy, když se se zvířetem vypořádáte beze strachu, jeho síla začne pracovat pro vás. Pokud stále ještě netušíte, zkuste totemové zvíře probudit při meditaci nebo poproste o jeho zjevení před spánkem. Máte-li vybráno, nejdříve projevte zvířeti svou úctu. Někdy stačí vystavit si jeho obrázek, který si sama namalujete, anebo si koupit malou sošku. Nejdůležitější ale je, abyste si svého zvířete opravdu vážili. Můžete také nechat promluvit totemové karty.
Existuje mnoho způsobů, jak vykládat karty, a dočtete se o nich v mnohých knihách. Totemové karty - stejně jako například karty tarotové - jsou cenným prostředkem, jak si uvědomit myšlenky, obavy a přání uložené v podvědomí.
Před výkladem karet zklidněte mysl. Zkuste krátkou meditaci nebo nějaký rituál. Třeba si jen zapalte svíčku a rozložte na vykládací stolek hedvábný šátek. Ujasněte si přesnou formulaci otázky. Karty neznají odpověď typu ano-ne. Neptejte se, mám dělat to či ono, ale: co se stane, když to či ono udělám?
Karty míchejte lícem dolů, aby obrázky nebyly vidět. Míchejte tak dlouho, dokud nebudete mít pocit, že jsou karty zamíchané dostatečně, nebo dokud některá z nich nevypadne. Pak levou rukou postupně sejměte tři karty. Vyberete-li si jen jednu kartu, dá vám odpověď na současnou situaci. Prozradí vám, v jakém rozpoložení se nacházíte a jaké je právě vaše totemové zvíře.
Při výběru tří vedle sebe položených karet vám první prozradí minulost, druhá odkryje jádro problému a třetí vás nasměruje do budoucnosti.
A ještě jedna rada. Nevykládejte si karty příliš často. Ztratí pak své kouzlo, jejich sdělení budou zmatečná a přestanou k vám promlouvat.

Jméno nám může napovědět

Významem zvuků, hlásek či slabik se lidé zabývali už v dávných dobách. Zvuková vibrace byla v mnohých kulturách považována za prvotní. Pokud jméno zvukem vibruje i s vaším charakterem, přispívá k využití jeho potenciálu.
Jméno je to první, co na tomto světě dostaneme, mnohdy dokonce ještě před narozením. Jméno sice neurčuje lidský osud, ale nepřímo se v něm jisté kvality mohou ukrývat. Následující metoda vychází z védských tradic a pomůže vám zjistit, kterému totemovému zvířeti odpovídá vibrace počátečních slabik vašeho křestního jména. Ne všechna jména začínají na slabiku tvořenou jednou souhláskou a jednou samohláskou. Kristýny, Zdeňkové, Květoslavy a ostatní, v jejichž jméně je na začátku shluk souhlásek, vezmou za základ souhlásku těsně předcházející před první samohláskou. Tedy Ri, De, Ve. Jejich přiřazení najdete v závorce za jednotlivými totemovými zvířaty.


Kůň - průvodce a bojovník. (CE, ČE, CI, LA) Síla, aktivita a dynamičnost.
Jezevec - pán podzemního hradu. (LI, LU, LE, LO) Pevná vůle.
Sova - noční čarodějka. (A, I, U, E) Má schopnost vidět i neviditelné.
Divočák - nezkrotný válečník. (O, VA, VI, VU) Prohnaní a mazaní, dobří ochránci rodiny.
Buvol - vládce klidné síly. (VE, VO, KA, KE) Harmonie, odpovědnost a sounáležitost s ostatními bytostmi.
Osel - neústupný, ale trpělivý přítel. (KU, CHA, CHE, CHU) Paličatý, ale i trpělivý a věrný.
Labuť - královna elegance a věrnosti. (KI, KY, KO, KA, HI, HY) Samotářská a hrdá povaha.
Slavík - kouzelník s léčivým zpěvem. (HU, HE, HO, DA) Přináší štěstí - průvodce moudrých změn.
Ibis - učitel a rádce. (DI, DU, DE, DO) Představuje moudrost a učení.
Jelen - král lesů. (MA, ME, MI, MU) Ztělesňuje ladnost a obratnost. Miluje krásu, rozkoš, je sdílný, štědrý.
Veverka - laskavá paní hojnosti a blahobytu. (MO, TA, TI, TU) Je společenská, bdělá, hravá šibalka.
Sokol - posel slunce. (TE, TO, PA, PI) Dokáže velmi dobře reagovat, vidět věci v širších souvislostech.
Lasička - mrštná a pozorná šibalka. (PO, ŠA, NA, TY) Je ohromně praktická. Často musí bojovat za holé přežití.
Pes - věrný přítel a ochránce domova. (PE, PO, RA, RI, RY) Takový člověk v sobě má čistotu, až jiskřivost. Talent a činorodost.
Medvěd - strážce snového světa. (RU, RE, RO, FA) Medvěd je mistrem sebepozorování. Meditace v přírodě.
Páv - ochránce krásy a umění. (FI, FU, FE, FO) Bývá příjemnou osobností s láskou k umění, je podnikavý a řemeslně zručný.
Kohout - zvěstovatel vycházejícího slunce. (NA, NI, NU, NE) Je rázný, hbitý, někdy bývá až prchlivý.
Kočka - kněžka svobody a nezávislosti. (NO, JA, JI, JU) Magie noci, svět snů a fantazie.
Havran - průvodce do jiných světů. (JE, JO, BA, BI) Bývá to vyrovnaný člověk, protože dokáže přijmout sebe samého.
Orel - vládce vzduchu. (BU, HA, DY, NY) Působí dojmem důstojnosti a vznešenosti. Může být spisovatelem.
Opice - dámička chytrá, až mazaná. (BE, BO, ŽA, ŽI) Porozumění, talent na jazyky, obratnost, zručnost.
Had - mistr proměn a pán převleků. (ZI, ZU, ZE, ZO) Zkoumá tajemství. Občas si pamatuje minulé životy.
Liška - ostražitá a bdělá přítelkyně. (ŽE, ŽU, ŽO, ZA) Naslouchá, pozoruje, má velký smysl pro humor.
Delfín - moudrý vládce mořských hlubin. (GA, GI, GU, GE) Delfín je vyrovnaný, moudrý harmonický tvor.
Bobr - stavitel nedobytných paláců. (GO, SA, SI, SU) Produktivní ve všech směrech, ale i bezohledný.
Koza - laskavá a příjemná společnice. (SE, SO, DA, DI) Bývá to okouzlující bytost s uměleckými sklony a nadáním od přírody.
Velbloud - přemožitel nekonečných dálek. (DU, HA, JA, ŠA) Je veselý a společenský.
Slon - strážce vědění a moudrosti. (ŠE, ŠO, ŠU, ŠI) Je vytrvalý, smělý a svému okolí přináší dobrou náladu.

...a ještě pár slov nakonec. Nevybírejte si své totemové zvíře povrchně a podle "jeho" kvalit. Všechna mají svou sílu a jsou si rovna. Dejte se tedy sama jako kočka do pátrání, ozbrojte se psí vytrvalostí, obrňte oslí trpělivostí, nezapomeňte na orlí zrak a staňte se silnou jako medvěd...Řiďte se sami sebou

12. února 2011 v 21:27 | Jan Menděl |  Slova a obrázky
Už tolikrát jsem si říkala, že napíšu takové malé zymýšlení o tom, jak je asi užitečné být sám sebou, každý je tady sám za sebe....a dnes mi přijde e-mail ....ušetřil mi čas....Děkuji.

Jan Menděl
Řiďte se sami sebou!

V poslední době si čím dál tím víc uvědomuju, jak nás pořád zaplavuje zvyšující se tsunami informací ze všech možných sfér a oblastí a jak je ve skutečnosti těžké neztratit hlavu a udržet si nějaký svůj základní názor nebo pohled na věc. Internet je plný zajímavých článků o různých vědeckých výzkumech a objevech a člověk se dočítá, jak vědci přišli na tohle a pak zase na něco jiného a ve finále zjistili při třetím objevu, že první vlastně neplatí.
              Člověk vídá a slýchá ze všech stran často protichůdné a odporující si informace a rady například o zdravé životosprávě a hubnutí. Po čase se sami lidé cítí odborníky, a tak nám nakonec neradí jenom časopisy, televize a internet, ale každý druhý kolega, kamarád nebo soused. Jedni tvrdí, jak je zdavé ovoce a špatné mléko, druzí zase ovoce zavrhují, třetí vyzdvihují ten či onen systém stravování a čtvrtý nabádá k přísnému půstu. Při zdravotních potížích běžíme k lékaři, který nám s naprostou jistotou a sebevědomým úsměvem jasně lajnuje, co je dobré a co není, co co způsobuje a co čemu odporuje, jenže pak přijdeme domů, pro jistotu se podíváme na internet a tam se dočteme, jak vlastně už je to zase jinak a jak různí lidé radí různé věci, a nedej bože, že se podíváme na nějaké fórum, kde lidé sdílí svoje osobností zkušenosti, a po přečtení tří až pěti názorů už vlastně vůbec nevíme, co si máme myslet.
            Přiznejme si jednu věc: Je těžké žít v této době a této civilizaci a nezbláznit se. A pokud se nám tohle podařilo (nezbláznit se), pak je ještě těžší dosáhnout vnitřního štěstí, harmonie a míru a ty si potom taky udržet! Ale i když je to těžké, není to zdaleka nemožné.
            Přestože to už asi zní jako klišé, je potřeba znovu si říct a uvědomit, že základem všeho je to, co si myslíme a čemu věříme. A tady dochází ke zlomovému okamžiku, k velkému rozcestí. BUĎ si budeme myslet a věřit tomu, co vídáme, slýcháme a čteme, co nás naučili ve škole a co nám vysvětlili "odborníci", ANEBO před vnějšími názory razantně zabouchneme dveře a v tichosti a klidu svého nitra se vědomě SAMI rozhodneme, CO si chceme myslet a ČEMU chceme věřit. Zároveň se u toho nemusíme bát, že se budeme mýlit. Protože pokud skutečně postavíme svoje názory a myšlenky na tom, kdo jsme, jaké máme zkušenosti a čemu věříme, vytvoříme si tak nejzdravější možný přístup k životu, protože budeme respektovat svoji jedinečnost a naopakovatelnost. Masy lidí trpí hlubokým neštěstím, protože denně přebírají odborné a fundované názory a rady druhých, a naprosto u toho ignorují svoji individualitu a osobnost. To, že se náše názory budou časem měnit a krystalizovat, je naprosto zdravá a přirozená věc, to podstatné ale spočívá v tom, že to budou NAŠE názory a představy.
            Rozhlédněme se kolem a zamysleme se nad tím. Okolo nás běhá nesčetně příkladů, které nám dokazují, že mít své vlastní neotřelé myšlenky a názory je velmi dobrá cesta sama k sobě a potažmo i k duchovnímu rozvoji. Vídáme lidi, kteří od 15 let kouří, a když jim v jejich 80 letech začnete vyprávět, jak je kouření strašně škodlivé, srdečně se začnou chraplavým hlasem smát a váš názor s nimi absolutně nepohne. Lidi, kterým táhne na stovku, a když jim na talíř s obědem nasrvírujete porci zeleninové oblohy, odhrnou ji na stranu s úsměvem a vysvětlením, že zeleninu nesnáší. Lidi, kteří dosáhli velkých obchodních, spisovatelských nebo vědeckých úspěchů, i když nikdy nic nevystudovali, protože je to prostě nebavilo. Lidi, kterým doktor oznámil, že mají nevyléčitelnou chorobu a tři měsíce života, a oni ho s jeho diagnózou poslali do háje a vy je pak za 20 let slyšíte smát se na celé divadlo a říkáte si: "Jak to ten člověk jenom dokázal?" Lidi, kterým odborná komise oznámila, že nemají sebemenší talent, a oni se pak nesmazatelně zapíší do dějin showbusinessu. S takovými příklady se dá jít do nekonečna. Každý z nás zná někoho takového, ať už přímo nebo nepřímo. Co mají tito lidé společného? A čím se liší od těch nešťastných vyšinutých lidí v davu? Mají snad lehčí život? Lepší geny? Větší štěstí? Já myslím že ne. Co ale většinou tito lidé mají, je velká dávka zdravé drzosti myslet si a věřit tomu, co oni uznají za správné, a nikdo jiný!
            Cesta k Pravdě je synonymum duchovního vývoje. Existuje jen jedna Pravda, ale má miliony úrovní. Každý z nás je na té jedné své úrovni a ta se téměř vždy více nebo méně liší od úrovně pravdy kohokoliv jiného. Můžeme tedy zkoumat pravdy ostatních lidí, promarnit tak celý život a ničemu se nenaučit, anebo můžeme s klidem nechat každému jeho vlastní pravdu a zaměřit se na tu svojí. Univerzální pravda je jako jeden velký krásný vybroušený diamant uvnitř neotesané skály. Každý si nosí v sobě tuto skálu a každý má jiný způsob jak ji otesávat. Když se zaměřujeme jen na svou vnitřní pravdu a věnujeme jí veškerou energii, život nás vede do takových situací a k takovým zkušenostem, které nám pomáhají odlamovat kousky či kusy kamení vedoucí k vnitřnímu pokladu. Nebo můžeme statečně s kladivem a dlátem chodit k cizím skalám a snažit se formovat jejich tvar, zatímco naše vlastní skála leží ladem.
            Čím víc se řídíme sami sebou, tím rychleji odpadají nečistoty a nánosy nepravd, tím jasnější je náš pohled na život a tím hlubší moudrosti dosahujeme. Nesmíme se ale bát. Pokud chceme žít svůj život po svém a věřit své vlastní pravdě, musíme na to mít dostatečně odvahy, neboť čím víc se člověk přibližuje k pravdě a čím víc ji žije, tím víc vystupuje z davu a přitahuje pozornost těch, kteří obtěžkáni svým balastem závistivě přihlíží jeho vzestupu. Ti pak na něj hanebně křičí a ukazují, rozzuřeni myšlenkou, že se někdo opovažuje žít si drze svou vlastní, JINOU pravdu! Stejně jako malí psíci štěkají často na velké a ti je s elegancí ignorují, musí i ti, kteří hledají a žijí svou vzrůstající pravdu, ignorovat malé ukřičené duše, které se rozčilují nad rozměry, které je přesahují. Rozumný a moudrý člověk, který se řídí sám sebou a svým nejniternějším přesvědčením nehledě názorů a hlasů zvenčí, pak vždy pozná, kdy má mlčet a nechávat si svá poznání pro sebe, a kdy má naopak rázně zakročit a odvážně a beze strachu vyjádřit svou pravdu za účelem vyššího dobra.
Věřte jenom tomu, co s vámi souzní. Myslete si jen to, s čím se chce ztožnit. A nebojte se říct ne (ať už v duchu nebo nahlas), pokud vám někdo předkládá něco, co nechcete, aby se stalo součástí vašich představ a vašeho života. Nikdy nezapomínejte, že vědecké, lékářské a jiné objevy a poznatky jsou také jen zčásti otesané skály, které čeká ještě dlouhá cesta a mnoho práce, než z nich vzdejde diamant Pravdy. Je totiž možné, že vy se k tomu diamantu dostanete dřív než věda! A proto: ŘIĎTE SE SAMI SEBOU!

Setkání

12. února 2011 v 20:50 | Eva |  Slova a obrázky

Setkání 2

Zahrada v únoru

12. února 2011 v 20:26 | Eva |  Fotografie a jiné
Tání - aneb když okap spolupracuje s mrazíkem...
mrazivo
Mrazivo a ledovo....
ledovo
ledov
Tak to byl první únorový týden... a dnes... první sněženky....huráááááááááá...
první sněženka 11
U kmínku  ptačího zobu je asi teplo....
první
A druhá.... a další čekají....
první sněženka 11
Když kapaly kapičky na smrkové větvičky....aneb odrazy....
odrazy kapek
A zatímco venku mráz, orchidea kvete zas doma v teple .... děkuji za ni, Aduško....
orchidea - leden

Žluté pohlazení

12. února 2011 v 11:14 | Eva |  Fotografie a jiné
Také toužíte po jaru? Nejen smysly zrakové chtějí zachytit kousíček blahodárné žluti, ale také buňky chuťové hledají jarní zelenou.....taková pažitka.....jejda.... To všechno dobře vědí ti, kdo navrhují obaly potravin. I těch, co zrovna našemu zdraví moc neprospívají. Právě přede mnou leží  pralinky... , ba dokonce dvoje pralinky. Balení tak šikovně udělané....krásná linie vlny a pod ní žluté kamzičníky a motýlci....to všechno potlačilo rumovou vůni ... " Tady máš kousek jara"  .....
Jiný kousek jara jsem dostala také od kamarádek v lednu. Kytička malých zelených pupenů dávala tušit budoucí květy. Zatímco jsme si povídaly, žlutá pomaloučku vykukovala a tulipány se začaly proměňovat. Ráno pak měly docela jiné oblečení. Celý týden jsem pozorovala jejich proměny. Měnily sytost barvy a dokonce před očima rostly. Nikdy by mě nenapadlo, že malý zelený pupen se ve váze promění v krásný květ.... řezaná květina a roste..... kolik má v sobě síly, aby se předvedla v celé své kráse...
tulipány
Jak nemám ráda řezané květiny, protože vadnou a umírají, tak tato kytička mi přinesla tolik radosti.... tolik her barev a stínů, když bylo zamračeno , když vysvitlo slunce...na chvíli v kuchyni, potom v pokoji.... a poslední dny  života  kytice  - krása pestíků, které vytvářely drobné hvězdy...
A co  zbylo z tulipánů?
co zbylo z tulipánů
Několik okvětních lístků, které k ránu popadaly. Vadnoucí křehké okvětí poletí za chvíli do smetí....
Krabička - hedvábná vystýlka , lístků poslední postýlka...  a obojí se vydá na cestu  do OZO.
Díky , tulipány, byl s vámi krásny týden....

Sensei ze Šambaly , Anastazie Novych

11. února 2011 v 21:05 Zajímavé knihy, odkazy
Ukázka ze 14. kapitoly knihy Anastasie Novych

14

"Zamýšlel ses někdy nad tím, kdo opravdu jsi? Koho ve své podstatě doopravdy představuješ? Zamýšlel ses nad tím, jak vnímáš okolní svět? A to ne z hlediska fyziologie, ale z hlediska života... Kdo jsi? Jak vidíš, jak slyšíš, proč cítíš, kdo v tobě chápe a kdo to vlastně vnímá? Nahlédni do sebe."
A už se Sensei obracel i k ostatním a pronesl:
"Už jste se vůbec někdy zamýšleli nad nekonečností vašeho vědomí? Nad tím, co to je myšlenka? Kde se zrodí a kde mizí? Přemýšleli jste o svých myšlenkách?"
"No co by ne," zamumlal Andrej, "já přece pořád přemýšlím, nad něčím uvažuji."
"To se ti jen zdá, že právě ty přemýšlíš, právě ty uvažuješ. A jsi přesvědčený o tom, že jsou to tvé myšlenky?"
"A čí by byly? Tělo je moje, takže i myšlenky jsou moje."
"Tak je zkus sledovat, jestli jsou tvoje, aspoň jeden den. Kde se berou a kam mizí. Prohrabej se důkladně ve svých myšlenkách, co tam uvidíš kromě špíny? Nic. Samé násilí, samou podlost, jenom starost o to, jak si nacpat žaludek, jak si obléct moderní hadřík, ukrást, vydělat, koupit, ukojit pocit vlastní jedinečnosti. A to je všechno! Sám se přesvědčíš o tom, že myšlenky, které tvoje tělo zrodí, končí jen jedním, a to tvým hmotným zajištěním. Ale jsi takový i uvnitř? Pohlédni do své duše… a setkáš se s něčím nádherným a věčným, s tvým pravým 'já'. Vždyť celý tento vnější zmatek kolem, to jsou jen vteřiny… Uvědomuješ si to?"
Stáli jsme a mlčeli. Nečekaně se mi zdál tento obraz až bolestně známý. Už se mi to někdy stalo, všechno do puntíku: i tenhle rozhovor navlas stejný, i tahle louka, i tyhle jasné hvězdy a hlavně i tento velmi známý, měkký hlas, tento dobrý obličej… Přesně jsem věděla, že se to už někdy stalo. Ale kdy, kde? Ať jsem se snažila jakkoli, i když jsem hodně namáhala paměť, na nic jsem si nevzpomněla. Lehce jsem zatřásla hlavou, abych se pokusila aspoň nějak dostat z této slepé uličky svého vědomí a zpracovat skutečnost, která vyplula napovrch. A Sensei pokračoval:
"Prožili jste 16, 22, 30 let, no, dobře, tobě je skoro 40. Ale copak si někdo z vás pamatuje, jak je prožil? Ne, máte jen pouhé ubohé útržky, a ty jsou navíc jen spojené s emocionálním vzplanutím."
"Ano," zamyšleně pronesl Nikolaj Andrejevič, "život tak utekl, že jsem ho ani nezaregistroval. Samé studium, samá práce a ještě nějaké nicotné rodinné, nekonečné starosti… A o sobě, o duši opravdu nemáte kdy přemýšlet, pořád se objevují nějaké naléhavé věci."
"Přesně tak," potvrdil Sensei. "Myslíte na budoucnost, na minulost. Ale žijete přece v okamžiku, který se nazývá Teď. A co je to Teď - je to drahocenná vteřina života, je to dar Boží, který je nutné rozumně využít. Protože zítřejší den je krokem do neznáma. A není vyloučeno, že to může být váš poslední krok v tomto životě, krok do propasti, do nekonečna. A co bude tam?
Každý z vás si myslí, že má na Zemi spoustu času, proto jste nepřemýšleli o smrti. Ale je to tak? Kdokoli z vás může zemřít každou vteřinou, z libovolné příčiny, která na  straně jedné jakoby nezáleží na vás jakožto na biologické bytosti. Ale na straně druhé vy nejste pouhé biologické bytosti, jste Lidé, kteří v sobě mají částečku věčnosti. Až si to uvědomíte, pak pochopíte, že celý váš Osud máte ve svých rukou, velmi mnoho v něm závisí jen na vás samotných. A nejen zde, ale i tam. Zamyslete se: kdo jste, dokonalý biorobot nebo Člověk, materiální nebo duchovní bytost? Kdo?"
"No, člověk… asi," řekl Ruslan.
"No právě, 'asi'. A co to je ve skutečnosti člověk, přemýšlel jsi o tom? Pronikni do podstaty této otázky. Kdo v tobě cítí, jak se pohybuješ v prostoru, kdo hýbe tvými končetinami?  Jak v tobě vznikají emoce, proč vlastně vznikají? A nesvaluj hned něco na někoho, kdo se tě dotknul, kdo tě urazil nebo naopak jsi ty záviděl, byl škodolibý, pomlouval. Copak to z tebe mluví duchovní princip?
Najdi v sobě křišťálový pramen své duše a pochopíš, že všechno toto hmotné pozlátko - auta, byty, chaty, postavení ve společnosti - všechny tyto hmotné statky, při jejichž dosažení strávíš celý svůj vědomý život, jsou jen prach. Prach, který se v tomto pramenu okamžitě promění v nicotu. A život ubíhá. Život, který můžeš využít k proměně na nekonečný oceán Moudrosti.
Vždyť v čem spočívá smysl života, zamýšlel ses nad tím někdy? Nejvyšší smysl života každého jednotlivce spočívá v poznání své duše. Všechno ostatní je dočasné, pomíjející, prostě jen prach a iluze. Jediná cesta, jak poznat svou duši, vede přes vnitřní Lásku, přes mravní očištění svých myšlenek a přes zcela neotřesitelné přesvědčení, že tohoto cíle dosáhneš, tedy skrze vnitřní víru... Dokud z tebe ještě sálá život, nikdy není pozdě poznat sám sebe, najít v sobě svou podstatu, svůj svatý, životodárný pramen duše… Vyznej se sám v sobě a pocho píš, kdo opravdu jsi."
***
Sensei řekl následující:
"To je dobrý výsledek. Zachytit myšlenku své materiální podstaty je těžké a bojovat s ní tím spíš. Proti této kategorii myšlenek není v principu možné bojovat. Protože násilí vyvolává násilí. A čím víc se ji budeš snažit zničit, tím víc se v tobě budou projevovat. Nejlepší způsob, jak se jim bránit, je přepnout se na pozitivní myšlenky. Zde tedy funguje princip aikido, a to princip vychylování protivníka."
"A pokud mě pronásledují celý den. Copak jim nemůžu odseknout nějakým hrubším slovem?" zeptal se Ruslan.
"Bez ohledu na to, jak jim budeš 'odsekávat', stejně se na tebe budou valit negativní myšlenky podle zákona příčiny - následku, akce - reakce. Proto s nimi nesmíte bojovat, ale vzdálit se od nich, vědomě v sobě vyvolávat pozitivní myšlenku, tedy soustředit se na něco dobrého nebo si na něco hezkého vzpomenout. Pouze touto cestou vychylování protivníka můžete zvítězit nad svou negativní myšlenkou."
"A proč si myšlenky někdy absolutně protiřečí? Mě se to někdy taky stává, že se zamotám do svých myšlenek."
"Řekněme to takhle, v lidském těle je duchovní podstata neboli duše a materiální podstata neboli fyzická, tělesná, říkejte tomu, jak chcete. Lidský rozum představuje bitevní pole těchto dvou podstat. Proto ve vás také vznikají různé myšlenky."
"A kdo jsem pak 'já', když jsou mé myšlenky cizí."
"Nejsou cizí, ale tvoje. Ty jsi ten, kdo je poslouchá. A podle toho, kterou z nich si vybereš, takovou budeš mít povahu. Pokud dáváš přednost myšlenkám materiálného charakteru, pak budeš zlý a budeš škodit, pokud budeš poslouchat rady své duše, pak budeš dobrý člověk, lidem s tebou bude příjemně. Volba je vždy jen na tobě: buď jsi despota nebo svatý."
"A proč se mi stalo to, že moje nadšení ze zkrocení hněvu vyvolalo pocit hrdosti a   velikášství. Vždyť jsem udělala jakoby dobrou věc, ale myšlenka se dostala na úplně jinou stranu?" zeptala jsem se.
"Obrátila ses k duši a tvé přání se vyplnilo. Když byla oslabena kontrola, pak v tobě převážila materiální podstata a zvítězily tvé oblíbené egoistické myšlenky, přičemž sis toho sama ani nevšimla. Líbilo se ti, že tě chválí ze všech stran, že jsi tak šikovná, rozumná a tak dále... Neustále se v tobě odehrává boj mezi dvěma podstatami. A na tom, na čí stranu se postavíš, závisí tvá budoucnost."
Trochu jsem se zamyslela a pak jsem to upřesnila:
"Takže tady ten 'chytrák', který mi připomínal bolest a bránil mi v soustředění,  ten, kdo pocit velikášství..."
"Naprosto správně."
"Ale takových myšlenek je tam celá hromada!"
"Ano," potvrdil Sensei. "Je jich spousta, celá legie, proto je nemožné s nimi  bojovat. Kung-fu vám nepomůže, je to mnohem vážnější. Bojovat je možné s tím, kdo ti odporuje. Ale bojovat proti vakuu je pošetilé. Proti vakuu negativních myšlenek je možné vytvořit pouze stejné vakuum pozitivních myšlenek. Tedy opět opakuji - musíte se přeorientovat na dobré a pozitivní myšlenky. Ale vždy buďte ve střehu, naslouchejte, o čem přemýšlí váš mozek. Pozorujte se. Věnujte pozornost skutečnosti, že se nijak nesnažíte, ale myšlenky se ve vás stále hemží. A myšlenka není sama. Můžou být hned dvě, tři, ale klidně i víc."
"Jak se říká v křesťanství, na levém rameni sedí člověku čert a na pravém anděl. A pořád mu něco našeptávají," poznamenal Voloďa.
"Přesně tak," potvrdil Sensei. "Jenom ten čert našeptává nějak hlasitěji, asi má silnější hlas... To, co v křesťanství označují za čerta nebo ďábla, to je projev naší materiální podstaty."
"A když jsem u sebe zpozorovala toto rozdělení myšlenek, tak jsem si pomyslela, že ve mně propuká schizofrenie. Tam je přece taky něco s rozštěpením vědomí," řekla jsem, když jsem se už definitivně osmělila.
Sensei se usmál a  v žertu odpověděl:
"Neexistuje génius bez příznaků šílenství."
Nikolaj Andrejevič se zasmál:
"Ano, je to pravda. Mimochodem něco podobného pozoruji u sebe."
V tom do rozhovoru vstoupil Stas, o něčem přemýšlel:
"No, pokud je rozum bitevní pole dvou podstat a jestli jsem to správně pochopil, jejich zbraněmi jsou myšlenky, jak mám pak poznat, kdo je kdo? Jak se v myšlenkách projevuje duchovní a materiální podstata? Co to je?"
"Duchovní podstatu tvoří myšlenky, které jsou zrozené silou Lásky, v širokém smyslu tohoto slova. A materiální podstatu tvoří myšlenky o těle, naše instinkty, reflexy, pocit velikášství, přání, která jsou zcela pohlcena materiálními zájmy a tak dále."
"No, pak bychom měli žít v jeskyni," vyjádřil svůj názor Ruslan, "abychom nic neměli a nechtěli."
"S takovou makovicí, jakou máš, ti nepomůže ani jeskyně," v žertu jej popíchl Žeňa.
"Mít tohle všechno, to ti nikdo nezakazuje," pokračoval Sensei. "Jestli chceš, tak prosím, jdi s dobou a užívej si dosyta všech výhod civilizace. Ale žít kvůli tomu, považovat hromadění hmotných statků jako smysl své existence na Zemi - to je hloupé, odporuje to přirozenosti duchovní podstaty. Tento cíl je také ukazatelem toho, že v člověku převláda materiální podstata. Ale zárověň to neznamená, že musíte žít jako tulák v jeskyni. Ne. Už jsem vám jednou vyprávěl o tom, že veškeré tyto vysoké technologie, které byly lidstvu dány, byly dány pro to, aby měli lidé více času na své duchovní zdokonalování. Ale vůbec ne proto , aby člověk sesbíral hromadu těchto plíšků u sebe doma a pěstoval pocit vlastní jedinečnosti, protože vlastní tento prach."
Sensei se na chvíli odmlčel a pak zamyšleně pronesl:
"Člověk je složitá syntéza duchovní a materiální podstaty. Je to škoda, že ve vašem rozumu převládá více toho materiálního než toho od Boha... V posledních dnech jsem přemýšlel a rozhodl jsem se vám předat jednu stavěkou praktiku, která vám pomůže vyvážit tyto dvě podstaty, aby vás to materiálno tak silně nezatěžovalo. Je tak stará jako sám člověk. Je to duchovní praktika určená nejen pro práci na sobě, na svých myšlenkách, ale také, a to je velmi důležité, k probuzení duše. V životě ji můžeme srovnat s dynamickou meditací, protože funguje stále, bez ohledu na to, kde se člověk nachází nebo co dělá. Část tohoto člověka je stále v tomto stavu, kontroluje všechno to, co probíhá uvnitř a kolem.
Sensei ze Šambaly. Kniha I

Sensei ze Šambaly. Kniha I

11. února 2011 v 21:01 | Anastazie Novych |  Zajímavé knihy, odkazy

Vyprávění Mládí o setkání s Moudrostí se na první pohled zdá být naivní. Obvykle to tak vnímáme, je to však jen iluzorní překážka, past, kterou šikovně nastražilo naše Ego na cestě k dokonalosti Ducha. Ten, kdo ji překoná, odhalí pro sebe mnohem více, než by on sám mohl doufat. Chvála Přemožiteli - neboť poznání mu bude odměnou, neboť tajné se stane skutečným.
Kniha byla sepsána podle zápisků bývalé maturantky, která ve svém deníku zachycuje události z let 1990 - 1991 ( autor: Anastazie Novych )

Tato kniha odkrývá vnitřní svět šestnáctileté dívky, která se najednou ocitla tváří v tvář smrti. To ji donutilo přehodnotit svůj život a hledat odpovědí na věčné otázky: "V čem spočívá smysl života? Kdo doopravdy jsem? Proč je většina lidí na světě věřících? Vždyť když věří, znamená to, že v něco doufají. Jakým způsobem dosahují velcí své vnitřní nesmrtelnosti? Co se skrývá za pochopením podstaty člověka?"
 Nespoutaná energie vnitřního hledání ji přivede k setkání se zvláštním, velmi vzdělaným mužem, mistrem východních bojových umění a velmi tajemnou osobou - Senseiem. Senseiův neobvyklý pohled na svět, který proniká až do samotné hloubky duše, jeho fascinující filozofie a znalosti o světě a o člověku, dynamické bojové umění a moudrost v každodenních situacích, alternativní medicína, starobylé duchovní praktiky (včetně účinné techniky k ovládnutí negativních myšlenek), projevy fenomenálních lidských schopností. To všechno a mnoho dalšího hrdinka pozná, když se seznámí se světem Senseie. Nejdůležitější je ale to, že najde odpovědi na své hlavní vnitřní otázky a na základě své vlastní zkušenosti pozná, že je lidem darována shora nejmocnější tvořivá síla - síla víry a lásky.

Hančiny foto -obrazy

9. února 2011 v 18:10 | Hanka |  Hosté
nebeský chrám
Foto - obrazy  skládané.... Přijměte pozvání a pojdtě nahlédnout k Hance
Děkuji , Hani.