Listopad 2010

Vděčnost 25. dne

30. listopadu 2010 v 10:05 | Zibby |  Vděčnost
Den 25                    Zármutek/radost

                "…díváme se vpřed i vzad, toužíme po tom, co není:
                         náš upřímný smích i bolesti je proložený;
             Nejsladší písně jsou ty, které hovoří o smutných myšlenkách …"

Zármutek a radost jsou jako dvojčata, které považujeme za zapřísáhlé nepřátelé.
Obě však mluví k naslouchajícím srdcím. Obě obsahují nesmírnou hloubku pocitů.
                                    A obě ukazují směrem k Vděčnosti.

Zármutek (žal) pochází ze srdce-rvoucího ocenění toho, co opravdu je důležité pro nás, zatímco radost nás opětovně probouzí k životním divům, i když si uvědomujeme, jak nejisté jsou.

Modlitba znamená, že navazujeme spojení se zdrojem, ze kterého jsme vzešli. Otevřme oči našich srdcí k Vnitřnímu Světlu sídlícím ve všem.
Cítíme se spojeni se Zdrojem - skrz vznášejícího se kolibříka, přes hihňání miminka, přes aroma čerstvě upečeného chleba - však v oka-mžiku se spojení zdá být přerušené a my vrženi do zármutku. To nás učí, nechat být … odvážně …. znovu a znovu. Nikdo by nebyl schopen takového úkolu, kdybychom neuzřeli světlo, mající stálou přítomnost. S radosti si uvědomujeme, že záření jenž jsme zahlédli, neustále plyne a dává lesk všemu stvoření ve věčném světle.


Úkolem nyní je vidět dvojčata - zármutek/radost - jako hrající si spolu, učící se navzájem, pečujíce jedno o druhé. Rozeznáváme jejich výměny a nálady. Náhlé potěšení může zazářit v čase velké bolesti. Pak, i v naší radosti jsme schopni slyšet nářek trpícího světa.
Plný život se neodvrací ani od zármutku, ani od radosti. Plný život je takový, jak o tom napsala
Zora Neal Hurston:
"byla jsem v kuchyni žalu a slízla všechno špinavé nádobí. Pak stála jsem na vrcholu hory zabalena do Duhy, s harfou a mečem v rukou."

Být na dně v žalu a stále se těšit s duhy:
                                 
            "mohli bychom si přát hlubší vyjádření Vděčnosti?"

Vánoční

30. listopadu 2010 v 9:45 | Růženka S. |  Slova a obrázky
Vánoční pozdrav pro Obrázkový svět v programu malování Windous vytvořila Růženka Sosýnová.
Její něžné obrázky už znáte ze stránek. Přestože jsou tvořeny na počítači, obohacují nás nevšedním nábojem láskyplného paprsku přinášejícího vždycky nějaké poselství. .
Děkuji , Růženko.

vánoční R.S.

Rada malé babičky-Little Grand Mother

29. listopadu 2010 v 20:58 Videa
Kliknutím dole na titulky se objeví přepis  v českém jazyce.

Astrologické okénko

29. listopadu 2010 v 20:13 Záhady a tajemno

Astrologické okénko 1. díl je videokurz astrologie ZDARMA. Jde mi o to, aby co nejvíce lidí začalo vnímat a rozumět jak úžasnou sílu v sobě má astrologie. Každý týden budu posílat Astrologické okénko všem, kteří mají zájem se učit orientovat v Astrologii. Pošlete to svým známým a zapojte se do tohoto jedinečného projektu.
Astrologie je úžasná a měl by se v ní naučit orientovat úplně každý člověk. Proto jsem se rozhodla, předat svoje vědomosti a to ZDARMA vám všem, kteří máte o astrologii zájem. Jde mi o to, aby se každý člověk naučil pracovat sám se sebou. Aby každý člověk věděl, kde má postaveny planety a jak s těmito planetami má pracovat. Proto vám nabízím KURZY ASTROLOGIE ZDARMA a každý týden se můžete podívat na mé ASTROLOGICKÉ OKÉNKO. Přijde vám na váš email jednoduchá videonahrávka, ve které se dozvíte, jak jsou v daném týdnu postaveny planety, co to pro vás znamená, na co se máte připravit, v jaké fázi je měsíc. Zda je úplněk, zda je novolunní. A když Novolunní tak v čem a jak s ním máte pracovat. Postupně budu přidávat také informace o ostatních planetách a o astrologii jako takové. Čím více lidí se začne zajímat o astrologii, o numerologii nebo o duchovní rozvoj obecně, tím více pozitivních energií nás bude obklopovat. Duchovno kultivuje lidské duše a my se musíme naučit spojovat a vysílat sílu lásky nejen po celé zemi, nejen ke všem lidem, ale také do vesmíru. Ten kdo má lásku v srdci a miluje, ten dokáže svými energiemi mnoho. Určitě to cítíte stejně jako já, že se musí spojit síly dobra a pozitivního myšlení. Že je čas bojovat za lásku, za mír, za zdraví. A určitě cítíte i to, že se naše energie musí spojit. Proč by měly vítězit negace? Jen proto, že se umí spojit? Ale to my přeci umíme také. Přivádíme na svět děti proto, aby byly v bezpečí a aby žily v míru. Když začneme každý u sebe, když se pokusíme sladit své energie, když se naučíme je vysílat, můžeme mnoho věcí ovlivnit. O to mi jde hlavně. Je pravda, že v astrologii a také v jiných vědách duše, čím toho víte více, tím toho víte méně, ale to nevadí. Aspoň máme co dělat do konce života a ještě i v příštích životech. Jestliže máte zájem, dostávat ZDARMA KURZ ASTROLOGIE prostřednictvím mého ASTROLOGICKÉHO OKÉNKA, napište na email bohacovaamartina@seznam.cz nebo na čísle: 603 37 56 26


http://www.youtube.com/watch?v=pJ47YAOuTUo

Martina Blažena Boháčová
www.ezoter.estranky.cz
mobil: 603 37 56 26
Program na týden od 29.11.- 5.15. v celém článku.

Pojďte si hrát....

28. listopadu 2010 v 0:19 | Eva |  Dětem
Zrodila jsem se odrazem na vodní hladině, jmenuji se Mandalína - odrazová.
Kdo by to řekl, jak věci vypadají jinak než se zdají...
Mandalína - kouzelnice
Už mě vidíte?

Stačilo tak málo.... Koukněte, co toho nosím v hlavě.... Mám kouzelný plášť a na talíři vám naservíruji, co si budete přát... Koukněte, jak mi srdíčko bije radostí....
Mandalinka odrazová
Jsem prostě Mandalína - kouzelnice.
Právě jsem zjistila, že stačí tak málo....trošku pootočit, podívat se z jiného úhlu a všechno je jinak. Každý obraz v sobě totiž skrývá odraz a ten odraz je pak jiný obraz... To je legrační.... Představte si, co se podařilo panu Krásnému.... vyfotil kapku rosy, ty on miluje a odraz se na něj usmál...Úsměv kapky rosy byl na světě.
Úsměv kapky
Tak je to se vším, děti...Jen se dívat..... Koukněte na tu kapku.... podle našich měřítek má život docela krátký, ale jak se , panečku snaží , jak boulí očka, aby všechno hezky viděla....Možná vám vzkazuje, že mnoho tajemství zdánlivě skrytých je právě v odrazu. Co vysíláš, to se ti vrátí....
Usmívej se jako já - Mandalína  - kouzelnice, rozdávej úsměvů na tisíce a ony se ti zas k tobě vrátí, možná se svět  pak  k lepšímu obrátí a radost pokvete kolem tebe. Pojď si hrát.... věci nejsou, jak se zdají, moudří, ti se nikdy neptají.... hledají sami....jako pan fotograf, co našel úsměv kapky...

Vybarvená mandala

27. listopadu 2010 v 23:17 | Eva |  Mandaly
Díky předlohy P. vznikla adventní mandala.
Adventní
Nedokážu být tak přesná, abych vytvořila mandalu formální. A když ji mám, tak stejně přesnost naruším a vždycky si musím něco přidat.
Takže rada pro vás...Předělávejte předlohy podle svého. Ubírejte, přidávejte.
Krásný adventní čas.

Adventní slavnost

27. listopadu 2010 v 19:20 | z e-mailu

Milí přátelé,
posílám v příloze v "adventním" tónu pozvání na Adventní slavnost, kterou pořádá Ostravské muzeum a waldorfské školy v Ostravě a která se uskuteční na Masarykově náměstí v Ostravě ve čtvrtek 2. 12. 2010 v 17.00 hodin se zpěvem, světlem i teplem nejen v čaji.


Přijďe se projít spirálou světla a pozvěte i další.


S vděčností
Yvetta Ellerová


www.e-deska.cz/alternativnims

advent

Včerejšek a dnešek

27. listopadu 2010 v 16:18 | Eva |  Fotografie a jiné
Včerejšek...
růže 26.11.
Růže stále udržuje svoji krásu a právě na ni dopadají ranní paprsy přes bránu stromoví.
Sluneční anděl posílá pohlazení novému dni.


ráno
Dnešek  hned zrána pohladilA ZIMA.
růže 27.11.

pupen odchází
"Odcházím" , zašeptalo nerozkvetlé poupě a tráva mu prokřehlými prstíky mává.
sníh
Už vím. odkud zima dostala přívlastek "šedivá" . Dokonce fotoaparát zachytil zeleň listů šedivě.


kos
"Máte tady něco i  pro mě?" očima se ptá kos, zatímco sýkorky si pochutnávají na semenech slunečnic.
sýkorky
Přiletěla také sojka.
sojka
sýkorka
Z výsledku focení jsem byla zklamaná, nepodařilo se. Nevím jestli proto, že nemám režim pohyb, dělám nějakou chybu. Obrázky jsem vložila proto, abych připomněla , že už je třeba přikrmovat ptáky... Nezapomeňte.....potřebují nás a my jim za rok toho hodně dlužíme...

Počítej svá požehnání

27. listopadu 2010 v 13:37 | Zibby |  Vděčnost
Den 22                Počítej svá požehnání

Ikdyž se nedíváte na televizi, jistě jste slyšeli o reality show "survivor" - ten, kdo přežil.
Zúčastnění podstupují primitívní podmínky v divočině.

Víte proč se show stalo ihned tak populární? Je více názorů, ale jeden je zřejmý. Když totiž vidíme lidi třesoucí zimou, škrábající se od neustálých kousanců hmyzu, či vychutnávající si na ohni opečenou kukuřici - nemůže si pomoci, než ocenit naši vlastní situaci.

Samozřejmě realita světa nabízí mnohem pichlavější srovnání. Ne vždy se díváme, ale nemusíme se dívat daleko.

Bezdomovectví, chudoba a hlad sužují milióny lidí - naše bratry a sestry.

                                      Jak může Vděčnost začít léčit takové utrpení?
Krok 1

Začněme se probouzet darům kolem sebe. Posílám vám vzkazy, tak mohu předpokládat, že jste u PC. Také vím, že umíte číst, což vás odlišuje od 2 miliard lidí na světě, kteří neumí. Již zde můžete počítat něco, co jiný nemá.

Podívejte na své okolí, své tělo nevyjímaje. Co můžete přidat na seznam vašich požehnání? Třeba radosti, jako je dobré zdraví, dobrá práce, oblečení, nebo místo, které můžete nazývat domovem. A co trochu dál mimo vaše nejbližší okolí: dobří přátelé, duchovní ukotvení?
Možná objevíte méně zřejmá požehnání; složitý vztah (jakýkoliv) nutící vás dozrát, nebo hluboké pohnutí s násilí vás přinutí šířit mír, šířit porozumění. Na kus papíru, nebo v počítači si napište pár těchto darů.

Docela dobře si to můžete změnit v nespěchajíci projekt - mate-li čas.
Doneste si hromádku časopisů a udělejte si pohodlí. Potřebujete nůžky, lepidlo a papír. Teď, jste-li připraveni - vystřihujte obrázky a slova, která vám připomínají vaše požehnání. Tyto pak lepte na připravený papír a vytvořte koláž.
Koláž si dejte na viditelné místo, jako připomínku.
Krok 2

Ať jste jakkoli důslední, zřejmě opomenete nějaká požehnání. Čím více vědomí jste, tím více překvapeni se můžete stát nad rozsahem vašim stěstím. Zatímco rovnováha světa se nustále mění, informace o naši "globální vesnici" zůstávají uzavřena trendu a připomínají nám hojnost v naší blízkosti.

…. Na pokračování …. dodatek v celém článku...

Vánoční štola

27. listopadu 2010 v 13:30 | z e-maiilu |  Pro inspiraci
VÁNOČNÍ ŠTOLA PO ČESKU
Už několik let peču na Vánoce štolu. Poprvé jsem ji jedla u kamarádky v jižních Čechách a ta chuť byla úchvatná. Od té doby ji peču sama a každý rok zkouším přidat trochu něčeho jiného, abych se nenudila :-) Původní recept byl na tvarohovou štolu, kypřenou ne droždím, ale kypřícím práškem. Dnes je toto pečivo podobné pravé štole v hutnosti těsta, v tom, jak ji tvaruji, v tom, že se po upečení polije máslem a zasype bohatě cukrem, nechává se rozležet několik týdnů ve studenu a jí se na Vánoce. Pokud nebudete mít jindy čas a upečete ji den před Štědrým dnem, vůbec nic se nestane a pochutnáte si stejně! Upečte si a uvidíte :-))
Suroviny :
·       500 g polohrubé mouky
·       150 - 200 g cukru
·       1 prášek do pečiva
·       250 g mletých vlašských ořechů, 250 g mletých oloupaných opražených mandlí
·       1 lžička skořice, ½ lžičky perníkového koření, ½ lžičky soli
·       250 g hera
·       250 g tvarohu
·       2 vejce
·       5 lžic rumu
·       sušené švestky jako náplň (pokud jsou tvrdé, necháme je přes noc nabobtnat a změknout v rumu nebo vodě)
·       na pomazání přepuštěné máslo
·       smíchaný moučkový a vanilkový cukr na posypání
Poznámka:

Přepuštěné máslo uděláme tak, že koupíme máslo s vysokým obsahem tuku, alespoň 80%, dáme ho do hrnečku na vařič a rozpustíme. Necháme ho pomalu bublat.
POZOR - neodcházíme od sporáku a s láskou hlídáme, kdy nastane ten správný okamžik k odstavení z vařiče a ten je tehdy, když se vyvaří všechna voda a hrnečku už je jenom tuk - na dně už není tekutina, ze které zbyly jen maličké bílé tečky.
Kdo si ještě z dob našich babiček
pamatuje na "přeškvařené" máslo, může použít i to, jen pozor na žlučník :
Rozdíl mezi přepuštěným a přeškvařeným máslem je v tom, že přepuštěné máslo má u dna BÍLÉ tečky a přeškvařené máslo necháváme na sporáku trošičku déle, aby ty maličké bílé tečky zhnědly.
Postup:
V hrnečku rozmíchám vejce se solí a rumem. Sypké suroviny smíchám v míse, přidám změklý tuk a tvaroh a rychle promnu - vytvoří se něco jako drobenka, tuk a tvaroh jsou rovnoměrně rozmíchané v mouce. Přileji vajíčka s rumem a solí a zadělám hutné těsto. Dobře prohnětu, pracuju rychle. Těsto dám zhruba na 1 hodinu do chladna.
Poté ho rozdělím na tři díly a z každého vytvaruji štolu tak, že díl rozválím na obdélník, pomažu přepuštěným máslem, posypu sušenými švestkami a okraje těsta přehnu přes sebe jako např. u štrůdlu. Položím opatrně na plech s pečícím papírem a peču zhruba ¾ hodiny na 180o C. Abych poznala, kdy je štola upečená, používám maminčinu metodu: před vložením do trouby napíchám do štoly na kraje a doprostřed kousek špejle a při vyndání z trouby je vytáhnu. Když je špejle suchá, je upečeno. Pokud se mi zdá, že je na ní přilepené syrové těsto, ještě ji dám na chvíli péct.
Po vyndání z trouby na horkou štolu stříknu rum, bohatě pomažu (nebo chcete-li lehounce poleju) přepuštěným máslem a silně posypu moučkovým cukrem s vanilkou. Nechám do druhého dne vychladnout, zabalím do alobalu a schovám do chladu. Doba uložení je několik týdnů, peču ji ještě před adventem.

Jednoduché žití

26. listopadu 2010 v 13:24 Vděčnost
Den 21                                      Jednoduché žití
Vděčnost a jednoduché žití jdou ruku v ruce. Když jsme vděční, oceňujeme dary života:

přátelství a samotu; aktivitu a odpočinek; štědrost přírody a její zimní introverzi;
naši vlastní střídající se sonátu radosti, bolesti a obnovu radosti.

Skrz toto ocenění nacházíme spokojenost.
Tento proces je protipólem potřebě mít více a více.
Naše společnost nás láká do eskalujicího rozladění.

Než začneme chodit do mateřské školky, mnozí z nás jsou již nasákli tisíci reklamami. Tyto reklamy nám dávají pocit, že:

jsme v nebezpečí (kupte si pojištění), jsme osamělí (co tak třeba ústní vodu), nejsme spokojeni (tohle BMW vám pomůže).

Lehce se necháme vtáhnout do vírů (docela pěkné tornádo) neukojených tužeb. My doufáme, že nás zvedne a odnese do místa "nechtění"… místo toho se však dostáváme závrať, jak se točíme rychleji a rychleji.

Náš strach, že jsme nějak nekompletní (zranitelní) jen přidává na rychlosti.

                                             Vděčnost tiší bouři.

Vděčnost nám dovoluje vidět, že to co chceme, je již před našima očima. Mnoho věcí, které bereme jako nadbytečné - hudba, stín javorového stromu, srdečné objetí - nám davá materiál pro plné prožití života.

Konec konců "nadbytečně" znamená, že je něčeho nad - standard …. v našem případě "štědrost-bonus."


Když se odevzdáme této štědrosti, začneme jednoduše žít. Objevíme to, čeho máme dostatek v našem životě a co nás osvobodí.
Vděčně sdílíme dobro života s našimi sestrami a bratry po celém světě.

Výšivka na PC - Vánoce

26. listopadu 2010 v 0:29 | Eva a Růženka S. |  Pro inspiraci
Růženka Sosýnová si nyní pohrává s vánočními motivy.
Zajímavá vyšívka. Počítačová...

R:S
A celý motiv trochu jinak s krásnými spirálkami symbolu Gratitude , které velmi hezky dotvářejí celé přání.  AŤ je to zleva či zprava, shora nebo zezdola, vše směřuje do středu , kde je symbol Vděčnosti v celé své kráse.

Vánoce R.S
První přání  - výšivka na PC  mi připadá hodně symbolická nejen  prvním plánem obrázku, ale také větévka mi připomíní strom . A baňky, kterých je právě sedm, a světlo..... a ratolesti v popředí....
Děkujeme, Růženko...

Citát

26. listopadu 2010 v 0:13 Citáty
"Používejte talent, který máte. Lesy by byly tiché, kdyby tam
zpívali pouze ti nejlepší ptáci." --
Henry Van Dyke

A k tomu dodávám....často jsem slýchávala už od dětí větu typu :"Já na to nemám, nemám talent."
Všichni víme, co asi vyvolalo v dětech pocit , domněnku o vlastnbí nedokonalosti.
Přimlouvám se za mnoho pochval malým , větším, i dospělým. Neměli bychom jim nikdy šetřit.
Když člověka pochválíme,rozsvítí se mu radostí oči. Když je zalitý radostí, získává sílu, začíná si více věřit  A to je cesta k úspěchu. K takové  vnitřní spokojenosti, kterou pak i on sám je schopen předávat dále.
Každý se rodí s určitým talentem, jen jej musí objevit.
Mít talent, to není show Talentmanie.....protože talenty mohou být na zcela jiných úrovních....

Sni největší sen

25. listopadu 2010 v 23:35 | Zibby |  Vděčnost

Snít největší sen - je pro nás všechny - měla by to být připomínka, že cokoli je, co opravdově chceme v našich životech, může být naše.
MY jsme vytvořili svůj vlastní "nedostatek" …. A

Snít Největší Sen nám může pomoci vytvořit "hojnost."

Existují citáty a definice na hojnost a nedostatek, neboť pro každého z nás to může znamenat něco jiného. Nejdůležitější je, co tahle slova znamenají pro vás.


·
ztotožni se s tím, co chceš ve svém životě a jak se chceš cítit, když žiješ svůj život …
·
soustřeď se na tyto myšlenky, emoce, sny a touhy ….
·
tvé zkušenosti se pohnout podle toho ….


Funguje to !

 …….
A pamatujte - v realitě snů je vše možnénepřemýšlejte nad tím, jak by to mohlo být možné a podobně …. Prostě si přejte … a přejte si pro své nejvyšší dobro!

Pro Tibet

22. listopadu 2010 v 20:21 | z e-maiilu

Pomozte Tibeťanům účastí v charitativní aukci tibetského umění

Tisková zpráva
Praha, 11. listopadu 2010 -
Již druhý ročník internetové akce "Charitativní aukce tibetského umění" se bude konat ve dnech 21. - 30. 11. 2010, a to na internetovém aukčním portálu www.aukro.cz. Pořádá ji česká rodinná firma Grund, a.s. a Občanské sdružení M.O.S.T.
Výtěžek aukce bude použit na pomoc tibetským uprchlíkům, kteří při letošních srpnových povodních v Ladaku (indické Himálaje) přišli o své domovy.

Tento ročník aukce je zajímavý tím, že se podařilo přivést tradiční výrobky od nomádů z Čhangtangu. Jedná se např. o koberce, nomádské látky či šály. Zajímavé jsou také ladacké panenky, malovaný skládací stolek, modlitební mlýnky nebo mani kameny s mantrami. Raritou celé aukce je mnišský hudební nástroj tzv. dungčhen, který je ručně mistrovsky vytepán z bronzu. Na své si přijdou také milovníci tibetských stříbrných šperků, sošek či thanek s vyobrazením Buddhy. Cenná je také thangka Buddhy, která je celá sešita z brokátu - tzv. brokátová applique, pouze Buddhovy oči na ní jsou domalovány. Všechny sošky mají ručně zlacené a malované obličeje. Výrobky je možné si prohlédnout již teď na www.protibet.org.

Aukci na pomoc Tibeťanům zastřešuje rodinná firma Grund, a.s., která výrobky od tamních obyvatel nakoupila a do aukce věnovala. Výtěžek z prodaných výrobků a uměleckých děl pak opět poputuje na pomoc tibetským uprchlíkům. "Do projektu jsme se zapojili s cílem dlouhodobě pomáhat a tato cesta se nám zdá ideální. Jednak pomůžeme tibetským řemeslníkům a umělcům zakoupením jejich výrobků. Pak mohou pomoci i lidé v České republice, kterým umožníme tyto výrobky vydražit na Aukru. " vysvětluje Jiří Grund, obchodní ředitel společnosti Grund a.s.
"Výrobky a umělecké předměty do letošní aukce jsme kupovali od místních nomádů a řemeslníků z exilových dílen za složitých podmínek, bezprostředně po povodních," říká Ing. Jana Neboráková, koordinátorka projektů o.s. M.O.S.T. v Indii. "Věřím, že aukce vzbudí zaslouženou pozornost a že lidé takto přispějí k  obnově exilových vesniček, k vybudování zdrojů pitné vody, cest i prostředků obživy."

Pro Tibet
Cílem občanského sdružení M.O.S.T. je podpora vzdělanosti a životních podmínek lidí žijících v oblasti indických Himálají - tibetských uprchlíků i původních obyvatel Ladaku a regionu Spiti. Pomáháme dětem, mnichům a mniškám v klášterních školách, starým lidem bez rodin formou kmotrovství na dálku, realizujeme projekty na podporu tamních škol, hledáme nové cesty k udržení místních řemeslných tradic.
Pro českou veřejnost pořádáme celoroční kulturně vzdělávací akce vrcholící březnovým Festivalem ProTibet. Školám nabízíme workshopy a přednášky v rámci globálního rozvojového vzdělávání. Součástí naší činnosti je také podpora dobrovolnické činnosti a spolupráce s univerzitami a neziskovými organizacemi z České republiky i zahraničí. Naše projekty byly podpořeny z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.
O společnosti Grund
Společnost Grund a.s. je česká rodinná firma založená v roce 1990. Postupem let se vypracovala na špičku mezi výrobci textilních koupelnových doplňků. Firma zaměstnává v ČR ve výrobě 150 pracovníků a zhruba 40 v Německu, kde má distribuční centrum a zhruba 80 vlastních obchodů. Mimo prodejní centra v obchodních domech patří k zákazníkům zásilkové obchodní domy, luxusní prodejny s bytovým textilem a dále velkoobchodní zastoupení ve více než 40 zemích světa.
Firma Grund a. s. se soustřeďuje na odlišnost od konkurenčních výrobků ve světě nejen v kvalitě produktů, ale především v jejich designu. Za téměř dvacet let existence je firma Grund akceptována zákazníky jako inovátorská firma, jejíž kolekce přinášejí odvážná řešení, která nacházejí uplatnění nejen na domácím, ale především světovém trhu. Vlastní výroba zajišťuje kontrolu nad kvalitou a hlavně flexibilitu pro zákazníky.

Delfíní ráj

22. listopadu 2010 v 19:55 | Eva |  Mandaly
Léčení vodou, léčení delfíní terapií, spojení se s vodními vílami, přijmot vzkazy moudrých delfínů, to nám umožní mandala Delfíní ráj.
Zkuste se s ní ponořit do modravých hlubin , nechte se omývat proudy vody a naslouchejte tónům oceánů. ...

Delfíní ráj

Zahrada v půli listopadu 2010

22. listopadu 2010 v 18:14 | Eva |  Fotografie a jiné
Když se ráno probudím a vykloním z okna, pozdraví mě žlutá růže.


žlutá růže
Stále vykvétají nové pupeny. Růže dobře ví, jak žluté je hodně třeba, pozvedne náladu a šedivé ráno promění v zázrak.
žlutá
Křehký zvonek se také snaží,  vždyť je tak teplo...asi si myslí, že je jaro.
zvoneček
Jen klokaní tráva musí zachovat svůj odrostlý vlas. Už je babičkou , tak jí nezbývá, než se radovat , že takto přečká až do jara.
klokaní tráva
A růže v pozadí? Té už je zima, přesto se snaží obdarovávat svou krásnou korálově červenou barvou.
růže
Sedmikrásky se dívají do kraje do poslední chvilky, než je přikryjí sněhové peřinky.
sedmikráska
A jedna modrá kytičky kvete i bez sluníčka....
modrá
Pozor, pozor, já jsem Podzimačka révová.... hlídám vchod dveří. Asi mě najdete jinde ztěží, protože paní domácí když ne květinky, tak se jí hodí hoblinky.
podzimačka révová
Koukněte, jakou sukni mi ušila.To abych se vám líbila..
sukně
I když nemám žádné vnady, v hoblinách mám kamarády.Jsou tam pěkně schovaní.
hoblinky
hoblinka sněhulák
Tak co, vidité, mě  - maskovaného sněhuláčka? Čepici až k nosu jsem si dal, snad někdo mě rozpoznal. Jsem strážce šípků , než přiletí ptáci . Neměli se mnou žádnou práci.... hoblina k hoblince stáčí se sama a sukně Podzimačky je dekorována.
hoblinky 2
Hezký pozdrav ze zahrádky všem.

Vlna Vděčnosti

22. listopadu 2010 v 13:37 | Zibby |  Vděčnost
Den 17                                    Mládí a stáří
              Z hloubky duše víme, že děti jsou dar.
                    V každém nově narozeném dítěti vidíme úsvit lepšího světa.
                       Takové dítě se všemi přísliby je přítomné v každém z nás.Staří lidé jsou rovněž dar, který často naše společnost nedokáže ocenit.

Nabízí nám moudrost celo-životních zkušeností.
Oni reprezentují kořeny naší minulosti a všechny skvělé těžkosti, jenž se udály při vytváření nás těmi, kým jsme.

Když přemýšlíme o mládí a stáří, uvědomujeme si náš vlastní život a jak je vše propojeno.

V našich dětech jsou semínka těch, kdo jsme a ve starých lidech jsou stále děti plné možností.

Rumi řekl: "nikdo nebude znát mé pravé jméno do posledního dechu mého."


Nikdo -ani my sami - nevíme, kdo opravdově jsme, dokud náš život nedokončíme.

A přitom jsme kompletní v každé chvíli, kterou prožijeme ve Vděčnosti.


                 

Patchwork - mandaly

20. listopadu 2010 v 19:44 | Eva a kol. |  Pro inspiraci
Právě před týdnem v tuto dobu skládaly šikovné ruce  žen do svých kufříků vystavované výrobky vytvořené technikou patchworku .Dvoudenní výstva končila.
Barevný sál zářil barvami podzimu, květinovými motivy, ale také šesti  soutěžními kusy na téma Vánoce.
Návštěvníci měli možnost hlasovat a vítězkou se stala paní Míla Chalupová z Ostravy.
Mila Chalupová - vítězný
Právě ona byla lektorkou kursu šití Hajánka.Škoda, že zájem nebyl tak velký. A jak vypadají Hajánci?
Hajánci


Tentokrát bylo hodně prací zaměřeno na ztvárnění mandaly. Vyfotila jsem jich pro vás několik a jména autorek uvidíte kliknutím na obrázek, který je dobré si zvětšit.


Liba Valoušková,Val. Meziříčí

Hana Macháňová, Val. Meziříčí


Pavla Maďarová

Jana Komoňová

Následující mandalu nazvala Jana Dušková Východ slunce. Byla prodejná a stála 1800,-Kč
Jana Dušková, Východ slunce

Ester Vrbová

Lenka Stelmachová

detail polštářku
Tak to je detail polštáře, autorku jsem nezjistila, ale byl na prodej.

Slunce , které zářilo do všech stran, však bylo  neprodejné.

Magda Lišková
Že nescházely ani módní doplňky, vidíte vlevo u sluníčka.
A ještě jeden od paní Liškové.


Magda Lišková

Nejen mandaly, ale také pohádkový svět....
Mirka Kalinová
A protože " patchworkářky" - nevím, jestli se jim tak říká - jsou také maminkami a babičkami, nescházejí ani zvířátka.
zvířátko
Patchwork je krásná technika , z níž vyzařuje takové zvláštní  teplo. Náročná na čas, ale také finance, protože barevné látky jsou dosti drahé. Ve speciálních obchůdcích  najdete tolik barevných variací, až či přecházejí.
Odnášela jsem si domů několik kousků látek na kraslice, myslela jsem na to, že jsem se nepomamila ani nepobabila, i když mě babička se starou "Singerkou" seznamovala asi v jedenácti. Ušít loutku, to ano, ale pečlivě měřit , skládat a kombinovat a hlavně pak důkladně prošít,,, chtěla bych, ale nějak nestíhám.
A tak obdivuji všechny ty švadlenky i ty neprofesionální šičky, které podlehly kozlu textilu. A bylo jich opravdu hodně.
Rozmanité výrobky jsem už nefotila, protože jsem se zaměřila jen na mandaly. Snad zase příští rok.
Děkuji všem za  pestrou přehlídku textilní tvorby, lektorkám, které se věnovaly dětem a učily je vytvořit tentokrát látkové kvítky, za trpělivost.  A K-Triu v Ostravě Hrabůvce za realizaci a udržování tradice Festivalu patworku.

Vesmírné vzkazy

19. listopadu 2010 v 23:13 | Eva |  Mandaly

 Mandalka   ze složky určené k jiným účelům se hlásila o zveřejnění.
Asi pro ni nastal čas, i když vznikla téměř před dvěma lety.
Vzkaz nekonečné Lásky? Léčení ženského principu? Vzkaz sv. Hildegardy?Panenka Marie?..
Víte, že nerada pojmenovávám obrazy, ale dnes jsem pochopila , že čísla nestačí.
Nebrání však slova názvu divákovi v jeho rozletu, v hledání dalších možností a variant?
Třeba se mýlím...

Nekonečná láska
A ještě jeden vzkaz...
Hilarion

Galerie 3 - prodejní

19. listopadu 2010 v 22:43 | Eva
Vlna vděčnosti s sebou přináší docela zajímavé impulsy.
Stačilo několi vět... uvedu je později...
Přestala jsem lenošit  a začala dělat pořádek ve složkách obrazů i mandal, kde mám značný chaos. Omluvou je, že jsem zpočátku nepředpokládala otevírat prodejní galerii.
Uvědomila jsem si ale, že všechny obrazy byly  vytvářeny se záměrem, o němž se Zibby ve svém včerejším a dnešním vzkazu zmiňuje. Že by mohly být přínosem pro mnohé, že nastal čas některé připomenout, jiné vytáhnout ze složek.Možná mě v tuto chvíli opustila skromnost, nevím...
Tak jsem se s vděčností pochválila, poděkovala za dar , že mohu kreslit a rozhodla se otevřít Galerii reprodukcí, které jsou na prodej a to na objednávku.

Hotel Radun

19. listopadu 2010 v 15:04 Fotografie a jiné
O hotelu Radun jsem letos psalav době, kdy mu ještě scházel nový kabátek.
Krásná funkcionalistická vila v Bílé čtvrti Luhačovic opět ožívá také pravidelnými klavírními koncerty.
Proč o ní píši dnes? Na stránkách hotelu
najdete zvláštní fotografii.


Radun
Všimněte si, že se podařilo zachytit strom tak, že vypadá, jako by prorůstal hotelem.
Když jsem tam letos byla, řádilo několik dní předtím v té oblasti tornádo, které vymýtilo část lesa v blízkosti hotelu a pramenu Aloiska. Statná borovice čelíci náporům silného vichru přišla o nějakou starou haluz a dále se dívá do kraje. Měla jsem pocit, že k tomu hotelu nějak hodně patří . Nedávno mi přišla forografie hotelu v novém oděvu a první, co mě upoutalo, byla ona borovice.
Jako by to byl  vzkaz pro ty, kdo by někdy uvažovali o její likvidaci.. Nebo je to jen náhoda?

Povzbuzující článek k roku 2O12

19. listopadu 2010 v 10:41 Slova a obrázky
18. listopadu 2010
Little Grandmother z Curychu o r. 2012

http://orgo-net.blogspot.com/

Kiesha, Little Grandmother, hovoří o roce 2012
Zurich, listopad 2010

Žijeme v magické době. V nejúžasnějším čase, který kdy byl na planetě Zemi. Země se znovuzrodí ve své plné slávě svého nebeského Já.

Změna již začala. A my budeme mít možnost dosáhnout v ní osvícení. Máme jenom dva roky, abychom změnili to, jací jsme.

Jsou tisíce knih o roce 2012 a dozvěděli jsme se z nich mnoho různých věcí. Ale vy víte, že národ Mayů, jediný národ, který kdy dříve prožil úplný posun, promluvil teprve před několika měsíci. A Mayové říkají: "Nemějte strach. Radujte se ve svém srdci." Protože to bude krásné. Budeme mít příležitost postoupit ve vývoji lidstva, stát se osvícenými. A když jste osvícení, všechny věci dávají smysl. A vy žijete ze srdce.

Víte, že nyní užíváme méně než třetinu svého mozku? Velmi brzy nám bude darováno plné užívání.

Nyní máme strach jen proto, že ty věci nechápeme. Jakmile budeme osvíceni, všechny věci se vyjasní. Není čeho se bát.

Alejandro, praotec všech mayských národů, řekl, že jediné zdi, které kolem sebe uvidíme padat, jsou zdi, které nás držely ve vězení, a měli bychom se radovat a být nadšeni a šťastni, že z něho vycházíme.

To, čemu věnujete svou energii a své emoce, se stane realitou. To je dar všem lidem. Ať je to cokoli, stane se pro vás realitou. A v příštích pár letech se změní mnoho věcí.

Možná se zatím bojíme, protože nevíme, co přijde, a tak žijete ve strachu. Ale když budete přebývat ve svém srdci, budete nadšeni tím, co přichází. Pak budete žít v radosti. Opakuji, není čeho se bát. Brzy poznáte, že celý svět se změní na něco mnohem krásnějšího.

Čeho byste se báli? Přichází nebe na Zemi. A my můžeme žít v nebi. Je to naše volba. Zůstanete-li ve svém srdci a budete láskou, budete osvíceni a postoupíte s matkou Zemí do něčeho vyššího. To říká národ Mayů, který prožil už dříve podobnou změnu.

Ta úplná změna se odehraje během několika minut, velmi rychle. Ale bude pár dní úplné temnoty. V tu dobu je pro nás velmi důležité zůstat ve svém srdci. Shromážděte své rodiny, prostě jen buďte v lásce a zůstaňte klidní. Nenechte se překonat strachem. Všechno bude v pořádku. Až zase vyjde slunce, uvidite novou Zemi. A všechno bude dávat smysl. Stanete se osvícenými. Postoupíte kupředu k novému lidstvu, kterému vládne láska.

Mnozí lidé nechápou, jak se svět posune. A to jim přináší hodně strachu, a ptají se, zda bude hromadné ničení. Nějaké přírodní katastrofy budou, ale kdy žilo lidstvo bez přírodních katastrof? K těm dochází stále.

Planeta Země má velmi tvrdý střed. Kolem něho je horká láva. Něco jako poleva. A zemská kůra sedí na té lávové polevě. A když se změní póly, nepohne se to celé, ale střed bude pevně držet, a zemská kůra se prostě pohne. Nebude to tak tragické, jak si myslíme. Matka se protáhne a posune se do svého dokonalého stavu. A bude tu skutečné nebe. A my ho uvidíme a budeme v tom stavu i žít.

Ten posun již začal. Póly se již začínají pohybovat. A na planetu Zemi přícházejí obrovská kvanta energie. Já mohu vidět energii, a vidím, kdy energie přichází. I naše věda umí změřit, kolik energie přichází na Zemi. A víte, že v posledním roce se energie více než ztrojnásobila.

Obrovská množství energie přicházejí na planetu Zemi. A přicházejí v krátkých intervalech, aby nám daly čas strávit tyto nové energie. Někteří z nás pociťují vedlejší účinky příchodu těchto nových energií. To proto, že naše těla se snaží tyto energie zpracovat a strávit je.

Až dojde k velkému posunu, na planetu Zemi přijde ohromné množství energie. A jestli nevěnujeme ani trochu času tomu, abychom si na ně zvykli, lidské tělo zemře.

Ale opravdu už to začalo, matka Země a lidská těla nyní mají více vibrující energie než předtím.

Příliš mnoho lidí na Zemi si myslí: "To je jenom historka, kterou si vyprávějí domorodci už dlouho." Ale my si neuvědomujeme, že se to skutečně děje, teď. Svět se mění. Naše těla se mění. Mění se i struktura DNA. Je to reálné. My zažijeme tento posun. My jsme ti, kteří budou během té změny naživu. A skutečně je na nás, abychom změnili způsob, jakým žijeme.

K zamýšlení

19. listopadu 2010 v 10:28 | Zibby |  Vděčnost
Dnešní den "vlny " :


Uctění práva BÝT


Když stojíme v pravdě,
                                   stojíme ve světle Dědy Slunce.

Kořeny naší pravdy
            Prorůstají do hloubky hrudi Matky Země.

Záda máme rovná,
jako kmen statného Dubu.

Srdce máme čisté
a nebojíme se ničeho.

Každá žijíci věc má vlastní Posvátný názor.

Když respektujeme tyto názory bez snahy vnucovat náš názor na druhé, abychom je změnili, pak jsme se naučili respektovat Posvátný prostor mezi všemi formami života.

Když se my bojíme jiného způsobu myšlení, či bytí, ztrácíme spojení se svou vlastní pravdou.

Když slyšíme hlas pravdy v našich srdcích, není prostor pro strach.

Můžeme následovat pravdu, kterou neseme, vědíce, že kráčíme v rovnováze. Taková pravda neubližuje nikomu, nachází radost ve všedních věcech, oslavuje život a ctí stezku, která vede k Vnitřnímu Klidu a Světovému Míru.


            Čí právo BÝT jsi uctil(a) v poslední době?

Tajemný vesmír

18. listopadu 2010 v 22:27
Dostala jsem odkaz na video.Také další od stejného autora stojí za podívání.


Pohlazení od andělů

17. listopadu 2010 v 21:52 | JanaMichaela |  Slova a obrázky
JanaMichaela zaslala mandalu, kterou nazvala Pohlazení od andělů. Děkujeme, Jani.


pohlazení

Meditace pro každý den

17. listopadu 2010 v 12:33 | z e-mailu |  Slova a obrázky

Meditaci, kterou můžete provádět každý den!
Tato  meditace  s  velkým  úspěchem  koluje  mezi  lidmi , autor nebyl uveden - ale ze srdce mu děkuji, všechny zprávy nebývají tak pozitivní a obohacující..... 
E-mail zaslala Anička, které tímto také děkuji.
Krásně zapadá do Vlny vděčnosti. Když jste jí unášení, stává se mnohem častěji, že skládáte mozaiku všedních dní a okamžiků, v nichž se rýsují vzájemné souvislosti čitelněji než jindy.


_________________________________________________________________
.
1  Každé  ráno  do  pěti  minut  po  probuzení  si  vzpomeň na svou planetu a své blízké. Usměj se prostřednictvím svého
duchovního  srdce  a  poděkuj  za  nový  den  tvého  života.  Poděkuj  za  všechny  ty drobnosti, které jsou každodenní
součástí tvého života, a uvědom si je. 
.
2.  Když  vstaneš  a  poprvé  pohlédneš  ráno  do zrcadla, usměj se na sebe zcela  obyčejným  úsměvem  a poděkuj, že jsi
taková bytost, jaká jsi. Roztáhni  ruce  jak nejvíce můžeš s představou, že objímáš celou planetu. Vnímej toto spojení
celou svou bytostí.
.
3.  Až vyjdeš ven, pohlaď list stromu nebo květ květiny nebo trávu nebo se dotkni kmene stromu. Ve chvíli dotyku pošli
moudrost těm, kteří ovlivňují dění na tvé planetě a ve své nevědomosti ji ubližují a pošli lásku obyčejného člověka té
rostlině, které se právě dotýkáš. Tato energie poteče říší rostlin až do samého srdce tvé planety. 
.
4.  Až  potkáš  prvního  člověka,  popřej  mu  ve  svém  nitru  zdraví,  úspěch  a  lásku. Skrze tohoto člověka se tvé přání
dostane během několika hodin do duchovních těl všech lidí tvé civilizace a skrze ně do srdce tvé planety.
.
5.  Až  budeš  jíst v právě prožívaném dni první pokrm, poděkuj upřímně za tento dar své planetě. Poděkuj čistě vnitřním
prožitkem   a   uvědoměním.   Možná   se  budeš  divit,  ale  tento  tvůj  počin  pomůže  nasytit  velké  množství  právě
hladovějících a tvé poděkování potěší tvou planetu. To samé učiň při prvním doušku jakékoliv tekutiny. 
.
6.  Seznam prosím s těmito sedmi body inspirace každý den jednu novou lidskou bytost.
.
7.  Až  v právě prožívaném dni poprvé pocítíš smutek, žal, či jakoukoliv bolest nebo stín na Své duši, vzpomeň si na svou
planetu. A uvidíš, co úžasného se stane.


Proč sdílet....

16. listopadu 2010 v 9:45 | Eva |  Vděčnost
 Dnes Zibby napsal, že nejsme zrovna nejsdílnější skupina že...

..."Sdílení je medicína (tedy léčení) tím si pomáháme navzájem.
A vy všichni máte tolik, co nabídnout."....

Když jsem mu psala svoje pocity, netušila jsem, že je dá na svoje stránky.
Teprve dnes jsem pochopila, proč tomu tak je.
Ujímám se slova  .

Gratitude

S láskou a vděčností na vlně Vděčnosti kolébám svoji mysl, aby věděla, že se srdcem má být stále, že konejší její rány a čeká dále, kdy vezmou se za ruku a půjdou pospolu k veliké hoře, kde není žádné hoře, jen výhled do modra
A vlna kolébá , unáší dál, cítím se jako král - svobodná , šťastná, mám vše , co potřebuji, nad hlavou nebe, mraky plují... obláčky vzkazy posílají.... že všichni nás rádi mají, když pozveme je k sobě blíž...
Odchází tíže všedních starostí, ukolébaná moudrostí věků , co prostupuje každou naší cévou, zachycuji tep pradávného, co ve mně je a nikdy nezmizí...Objevuji v sobě každou květinu, každý strom, každý kámen, cítím v sobě hvězdy zářit a vím,  a cítím, že jsem součástí něčeho obrovského a to obrovské je také ve mně. Pulsuje, tepe v okamžicích, kdy naplno prožívám spojení s vlnou Vděčnosti.
I když ted píšu, cítím každý strom, který toužím obejmout, polaskat květinu, pohladit kapku v moři.... nic  nezboří mé sny, vidiny lesů, luk  a polí, jezer a vod   , všechno, po čem toužím , mám ve své mysli....mám ve své paměti pradávných časů, kdy vládl všude mír... Na Vlně Vděčnosti houpu se dále, posílám ti tyto řádky, ač neměla jsem je v úmyslu vůbec psát....                                                               Děkuji.....Eva


Předávám hůlku k vaší promluvě a velmi ráda ji přepošlu dál.
Protože Vlna Vděčnosti je opravdu také o sdílení  a tím, že si o prožitcích také povídáme, znásobuje se její energie. Když píšeš, co prociťuješ, prožíváš znovu neskutečně krásný pocit Vděčnosti a omýváš se jejím léčivým proudem.
Sdílení může mít také formu obrázků, fotografií, al i slovo je velmo mocné.... Každá hláska přináší s sebou  vibrace a stejně jako tóny mají svoji barvu - nositelku energií, stejně je tomu se slovy. Slova nás vyzývají, promluv , člověče , o svých pocitech....

Tvořivost

16. listopadu 2010 v 9:24 | Zibby |  Vděčnost
Den 11                 Tvořivost

… mísí dohromady všechny prvky lidské povahy; vnímání, představivost, intelekt, odvahu, intuici a empatie.

My potřebujeme schopnost vidět, cítit, chutnat, dotýkat se nádhery kolem nás, schopnost zvednout "n" z každého nic (*),
jak E.E. Cummings říká:

                "všechno co je přírodní, je nekonečné … což je Ano."


A je nutné brát více tuto nádheru, než jen běžnou věc, a představovat si její nesčetné možnosti: tangara šarlatová nabírá v básni křídla, skloněný dub se stává stavebním obrazcem, chatou, která shlíží do údolí a přijímá nesmrtelnost díky tahům štětce malíře.


Potřebujeme osvobodit naše mysli od zbytečností a klišé - a zpívat novou píseň, vyprávět zářivý příběh, předvídat unikátní cesty, nabízet rady s čerstvou čirostí, dokonce ikdyž se zdá, že jsme se setkali se stejnou věcí již stokrát.
Jen síla našich srdcí - podporována záblesky do utajených významů věcí - umožní takové konání. A my potřebujeme vědět, že naše tvoření plynou skrz nás pro dobro všech: lidí, zvířat, rostlin, bouřkových mraků, slunce, galaxií, či dokonce kamenů u našich nohou.

Je nám velkou ctí být kanálem Božské představivosti.

Protože nejen, že bereme za své a milujeme vše, co je nám volně dáváno - definice Vděčnosti - ale také se velkomyslně účastníme v rozvoji a naplnění tohoto daru.

Jak se podílíme na tvořivosti, která vytéká z Největšího Tajemna, prožíváme možná ten největší dar z darů.


(*) - trochu angliřtiny
                                    Nothing = nic …. Nature = příroda                 
                           Vzít "no" z každého nothing nechává … thing, což je věc ….

Je třeba být informován

15. listopadu 2010 v 23:35 Slova a obrázky
Vy, kteří chodíte na stránky relaxovat, raději  neotevírejte celý článek. Už jednou jsem vedla diskusi s těmi, kteří si myslí, že není dobré  vůbec číst texty, obsahující negativní zprávy. Dnes mi ale přišly dva e-maily spolu souvísející . Člověk nemůže jen nečinně přihlížet...