Červen 2010

Shanti zvonkohra

29. června 2010 v 21:23 Slova a obrázky
shanti_zvonkohry_091211Shanti zvonkohra (Shanti wind chimes) je neobyčejný hudební nástroj. Její zvuk je jemný a velice příjemný. Zvonkohra je ručně vyrobena v horách, každá je originální a jedinečná. Má jedinečný křišťálový zvuk.
Výroba
Shanti zvonkohry jsou vyráběny v Pyrenejských horách již přes 20 let. Inspiraci čerpali výrobci právě z hor, jejich přirozenosti a tichosti. Jednotlivá ladění byla velmi pomalu a pečlivě rozvíjena, jsou odrazem přítomného okamžiku a koncentraci na tady a teď. Každá zvonkohra Shanti má svůj jedinečný zvuk a vlastní harmonii.
Barvy a ladění
Shanti zvonkohry jsou v nabídce v pěti typech dle ladění (níže mp3 ukázky). Každá zvonkohra má osm kovových tyčinek, které jsou přesně laděné. Krouživých pohybem se rozezvučují. Zvuk Shanti zvonkohry je bohatý na alikvotní tóny.
Barevná provedení: červená, oranžová, žlutá, zelená, tyrkysová, tmavě modrá, fialová.
Shanti zvonkohry (dle ladění):
01 - "Odraz Měsíce" - tajuplný hluboký oceán (tóny: G# D# F# A C D# F# A#) mp3 ukázka
02 - "Křišťálové ráno" - čisté a třpytivé probouzení jara (tóny: tóny G B D G A B D A) mp3 ukázka
03 - "Tanec Slunce" - zářící zvuk léta, oslava (tóny: A C# G# B C# E G# E) mp3 ukázka
04 - "Zlatý podzim" - hojnost barevného podzimu (tóny E G B C E G B C) mp3 ukázka
05 - "Ozvěna ticha" - tiché, vnímavé čekání země (A# C C# F F# A# C F) mp3 ukázka
Použití
Zvonkohry jsou vhodné jak pro použití doma, tak pro využití v muzikoterapii (pro osoby s postižením, osoby vyžadující specifický přístup, oblast sociální péče, atd.), pro všechny věkové kategorie. Rozezní ji i klienti s těžkým postižením.
Další možnost jejího použití je volné zavěšení v prostoru.


Hotel Radun - Luhačovice

28. června 2010 v 22:53 | Eva |  Slova a obrázky
Luhačovický Tugendhat. Takto s nadsázkou nazývají někteří luhačovičtí obyvatelé funkcionalistickou vilu Radun, projektovanou na konci 2O.let 20. století předním českým architektem Bohuslavem Fuchsem, čelným představitelem českého funkcionalismu tzv. brněnské architektonické školy.
V květnu letošního roku rekonstruovaná vila Radun opět přivítala první návštěvníky.Během loňského roku prošel tento architektonický skvost lázeňského města Luhačovic kompletní rekonstrukcí."Po citlivé a důkladné renovaci v souladu s originální předlohou se Radun opět stane nedílnou součástí aktivního lázeňského života.Ukončili jsme první etapu rekonstrukce, nyní otevíráme ve zkušebním provozu. Celá rekonstrukce bude dokončena na podzim letošního roku," uvedl jednatel společnosti Hotel Radun, s.r.o, Mgr.Marek Nesázal.
Zdroj: Pohodové listy hotelu Radun,
Ráda uvedu několik postřehů z pobytu. Takové moje vyznání  čtyřhvězdičkovému hotýlku v blízkosti pramene Aloiska.
Funkcionalismus mi nebyl nikdy blízký. Když jsem ale vstoupila dovnitř, dýchla na mě zvláštní atmosféra... Kombinace barevných tónů stěn a koberců mě držela při zemi, ale nějaká zvláštní síla mě povznášela vzhůru .
Napadlo by vás, že pokoje mohou mít svá jména? Filozofský, Meditace, štěstí, V přírodě.Pokoj s kruhovým oknem  Na lodi. Sluneční pokoj. 15 pokojů s kapacitou 37 lůžek  zaručuje poklidnou atmosféru a přívětivý personál ji ještě dodá punc atmosféry rodinné.
Ve vybraných pokojích umožňuje mít rodinného mazlíčka, rodičům nabídne hlídání dětí od pěti let.
Tím, že se vila nachází v Bílé čtvrti, obklopena lesem a parkem se liší od hotelů většího typu, ale řadí se ke špičkovému hotelovému servisu. Na kolonádu je to kousíček.
Dovedu si tam představit  také semináře, porady, školení...intuitivní tanec, relax pro ženy...kreslení automatické kresby či mandal... inspirativní tvořivé dny...
Vila Radun je dokonce zařazena mezi Slavné vily české republiky. Její současní provozovatelé se snaží zachovat původní  ráz a přinést komorní kulturní akce , jak tomu bylo v třicátých letech.
Až do včerejška jsem nechápala, proč se tolik lidí rádo vrací  do klidného lázeňského městečka,
proč si každoročně nechávají několk dní dovolené, aby opakovaně procházeli kolonádou, popíjeli léčivé prameny a obdivovali stavby a nádherné vily či využívali nabídky welness center.
Luhačovice jsou magickým místem . Kdybych je měla vyjádřit barvami , řekla bych bílá  a kolem zelená. V bílé se  objeví  odlesk modrého nebe a k nohám se snáší narůžovělý plátek kvetoucí růže. Jemně modrá  nás zavede ke zdejším pramenům. Jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě . Kdo by neznal Vincentku, nejznámější luhačovický pramen. Naše vnučka miluje pramen Šťastného. Já zase dokážu vypít doušek Aloisky.  A právě tam  se nachází Radun. Hotel,  kam se budu ráda vracet, kde načerpáte sílu během jedné noci. Nevím, jestli to bylo pokojem Rodinná harmonie . Cítila jsem, kolik nádherné energie vkládají majitelé  do prostor, aby byli hosté spokojeni.
Nikdy by mě nenapadlo, že  budu psát o lázních a propagovat třeba JEN  víkendový pobyt. Já, která jsem  nejvíce spokojena na lesní pasece nebo u bublajícího potůčku v mechu  mezi hříbky,
děkuji  " funkcionalistické vile Radun ".
Děkuji těm, kteří se snaží nabídnout to, co všichni nyní potřebujeme. Laskavé a klidné prostředí  pro relaxaci.
Myslím, že nabízejí mnohem více.
Na podzim dostane vila svůj kabátek a nová fasáda dá všem vědět. Tady jsem.
Už nyní jsem pro vás. Krásná, voňavá, jen vstoupit  a cítit.
Otevírám Pohodové listy , které vydává hotel Radun. Pročítám, jaká pohlazení pro tělo i duši nabízí. Voňavé, sladké, spokojené nohy, masáž Žítkovské bohyně či masáž skandinávskou?
Ale oči mi uvíznou na receptu na šťastný život.

... Ve vesmíru i v mém životě je jen láska a harmonie.
Radost a a štěstí jsou se mnou, doprovází mě na každém kroku.
Má víra v dobro je větší než si dovedu představit.
Naděje na lepší život je vždy.
Odpouštím sobě i tobě.
Jsem zářivá hvězdička.
V mém životě je vše v absolutním pořádku.

Mandala k vybarvení

24. června 2010 v 22:10 | Eva |  Předlohy
Mandala věnována projektu

Slunovrat

22. června 2010 v 10:39 | Eva |  Slova a obrázky
Včerejší slunovrat byl zvláštní. Teploty nepřipomínaly léto, jen vůně trav a barvy květů oznamovaly , že přece jen vládne měsíc červen,
Den dával pocítit sílu energií a ve vzduch bylo cítit, že se přece jen něco děje.
Snád síla meditace pro Zemi otevřela další cesty za poznáváním, snad umožní nahlédnout každému tam, kde pro něj Vesmír připravil další stránku čtiva.
Brána se otevřela a nad planetou rozkvétal nový květ.
Květ pro Zemi. Vytryskla z něj fontána  zlatých kapek, které se  pak snášely k Zemi jako netkar přinášející Lásku, Světlo, Sílu a energii pro příští dny.
Po doušcích , pomalu , pozvolna pít...Zalévat semínka nových myšlenek radosti a důvěry v lepší a zdravější život.

Fontána slunovratu


Enkaustika - krajina

21. června 2010 v 22:35 Enkaustika
V současné době najdete na YOU TUBE poměrně hodně ukázek, jak snadno vytvářet obrazy pomocí oblíbené techniky . Tak jen pro připomenutí a inspiraci.
Tvořit krajinu je fascinující.

A Martina Loos dokáže toto.

Harmonie, soulad...

21. června 2010 v 21:09 Zajímavé knihy, odkazy

alvanhou


Omraam Mikhael Aivanhov

Lidé se zabývají různými činnostmi, které jsou na míle vzdáleny od souladu, především od takového souladu, jak mu rozumí zasvěcenci. Přesto se mi však snažte porozumět.

Pokud přisuzujete dokonalosti velký význam, měli byste se soustředit na soulad, tj., usouladnit celou vaši bytost se silami vesmíru. Spiritualista se nezdráhá nasadit celou svou vůli - v tom spočívá také celá jeho moc - aby se přivedl do souzvuku s nekonečnem ,a tak dosáhl vrcholu, aby měl účast na životě Boha.

Existuje svět souladu, věčný svět, ze kterého vzniká nekonečná mnohost tvarů, barev, tónů a vůní. Do tohoto světa jsem nahlédl. Vystoupil jsem z mého fyzického těla a naslouchal jsem souladu sfér. Takovou bohatost a intenzitu jsem již nikdy v životě nepocítil. Není možné žádné porovnání. Nepopsatelný je tento pocit rozšíření se do vesmíru. Bylo to tak nádherné a božské, že mi bylo až úzko. Celá má bytost se tak roztáhla, že bylo nebezpečí, že se zcela v prostoru rozloží. Dobrovolně jsem tuto extázi přerušil a vrátil jsem se na zem. Ale alespoň chvíli jsem pocítil, jak se celý vesmír zachvívá. Kameny a stromy, hory a oceány, všechny hvězdy a slunce, všechna stvoření pějí ve velkolepém, vznešeném souladu. To si nemůžete ve fyzické oblasti ani představit. Pythagoras, Platon a jiní filozofové rovněž hovořili o tomto souladu. Ale ptám se, kdo z nich to opravdu prožil. Již pouhá vzpomínka na tento zážitek naplňuje mou duši. Je možno vědět, jak je celý vesmír spojený, jak se celek souladně zachvívá vůli kosmické inteligence, která každou věc, každou bytost vybavila vlastním tónem.

Mnozí lidé říkají, že mé přednášky jsou jednotného ducha. Mohu říci, že toto vše jsem se nenaučil z knih, ale toto vše nosím v sobě. Toto vše mi bylo přiděleno, protože jsem naslouchal souladu sfér. Tímto souladem je člověku jasné, jak vesmír žije a zachvívá se, jak je rozdělen a kam směřuje. Mnozí se domnívají, že čtením a studiem knih pokročí kupředu, dojdou k pravdě. Nikoliv, pravda se zjeví nahoře, ne dole. Mnohokrát jsem se odpojil od hmotného těla, abych mohl sledovat složení vesmíru, pochopit jeho uspořádání. Tam jsem viděl vesmír jako strukturu v oblasti archetypů. Podařilo se mi to. tento soulad sfér, který jsem směl vnímat, je výsledkem mého celého bádání, celá má práce a cvičení k dosažení beztělesnosti. Doposud platí promne jako kriterium, jako vzor, jako můstek k porozumění všem dalším věcem.

Nyní již víte, odkud čerpám mé poznatky, inspirace. Je to z oblasti, kde vládne nebeský soulad, hudba sfér. Buďte v souzvuku s tímto souladem a pak vás bude prolínat boží moudrost, mír a láska. Mnozí z vás mi již řekli: "Včera jsem měl pocit, jakoby mi bylo vše jasné, a nyní již z toho nic nevím." Ano, to je proto, protože jste se vzdálili od tohoto souladu. Proto "soulad" musí vzniknout stále hlouběji do vaší podstaty, měl by být vaší ladičkou. A když přichází nesoulad, nalaďte se opět touto ladičkou, jejím tónem, aby vaší celou podstatou pronikl opět soulad.

O této oblasti hovořili již antičtí kabalisté ve "stromu života". V každé sefiře stromu života se projevuje jedna faseta vesmírného souladu. Sefira, řídící soulad sfér je Hokmah, ovládaná Iach. V každé sefiře odpovídá Iah jménu Božímu. Jeho sloužícím je Rasiel, archanděl světla, poznání, moudrosti, moci a Logos. Dle křesťanského náboženství je pro tyto služby cherubín Pohanin. Jsou podřízeny Logosu a bdí nad vesmírným souladem a jejich moc se rozprostírá až ke zvěrokruhu (hebrejsky Maslot).

Pokud se snažíte o blaženost a rozkvět, zabývejte se souladem, snažte se přijít do souzvuku s nekonečnem. A pak jednou přijde doba, že se ve vás bude vše zachvívat v souladném spojení s vesmírným životem. To je ovšem mnohem více, než plytké pojímání věcí intelektem. To ovšem je nutno prožít, jinak není možno to pochopit. Stejně tak jen ten, kdo se zamiloval, ví, co je to láska. Být v souzvuku se vším, co existuje, z toho vyplývá poznání. Zachvívá-li se vaše tělo v souzvuku s nějakou pravdou, pocitem, předmětem, pak je znáte. Z toho důvodu hlavní činnosti žáka by měla být stálá snaha přivádět svou bytost do stálého souzvuku se vším bytím nebeských hierarchií, usoulaďovat se s nimi. Po čem toužíte, toho dříve či později dosahujeme. Kdo se však oddává zmatku a šíří jej kolem sebe, sám jednou bude rozvrácen, zničen, protože pracuje s nepřátelskými, negativními, destruktivními silami. Je nutno jednou provždy se rozhodnout ke zkoumání zákonů přírody, ale při tom však nepřehlédnout, dle kterých zákonů je člověk stvořen a v jakém vztahu má být k těmto zákonům.

Pokud pohnete srdcem někoho, pak pohnete s celou jeho podstatou. Pohnete-li však jen s jeho rukou, nohou nebo prstem, pak to nebude mít žádný podstatný účinek. Jedná se tedy o proniknutí až ke středu vesmíru. Proniknout můžete ke středu vesmíru jen se souladem. Díky tomuto souladu můžete přitáhnout všechny dobré vlastnosti a ctnosti. Poplynou k vám, protože jste našli střed a ne nějaký bod na periferii.

K proniknutí až k jádru vesmíru vám nepostačí vaše dobré vlastnosti. Je mnoho ctnostných lidí, kterým se nepodařilo dostat se až k srdci Všemocného. To se může dařit, jen když je člověk v souladu s Ním, když se s Ním souladní. Je vhodné být dobrého srdce, uvážlivý, mírné mysli, ale toto vše ještě nestačí, pokud je v nitru nesoulad. Zabývejte se jen souladem a ten vám umožní přístup všech ostatních ctností. Já to dělám také tak. Všechny ctnosti ponechávám v klidu, netoužím po klidu, trpělivosti, shovívavosti, to by bylo mrhání časem. Chci jen žít kladně a pak již tímto souladem se projeví všechny ctnosti jako moudrost, porozumění. Pokud však ve vás vládne nesoulad, pak to nikdy nedokážete. Když však vámi prolíná soulad, pak budete jednat s moudrostí, bystrostí, až vás to samé udiví. Pak najdete řešení a rady pro různé situace, protože soulad vás bude učit. Nedůvěřujte nesouladu, protože není horší nepřítel než on, vše zkazí a žádná ctnost vás pak nezachrání.

Soulad je tedy syntézou všech ctností v jednom. Když se snažíte přijít do souladu, dotýkáte se srdce, jádra věci, univerzální duše, ústředního bodu, ze kterého pochází povely, proudy, síly, které vše proměňují, přetvářejí. Kdo není plně napojen na soulad, je rozčilen, podrážděn, pak - i kdyby se snažil o dosažení jedné ctnosti, je vše marné: všechno zlé, co v člověku vězí, čeká jen na svou příležitost, aby mohlo kousat, píchat, bát, rozsazovat. Člověk se může snažit jakkoliv, nepostoupí, pokud zanedbá matku všech ctností - soulad. Soulad přivádí vše k rozkvětu: pohled a vzhled se stává krásnější, gesta vyrovnanější, slova konstruktivnější, myšlenky chytřejší.

Hudebníci mohou mluvit o souladu, dovedou jej vysvětlit v tónech, nikoliv však po stránce esoterické, kterou neznají. Nemohou nic říci o souladu, spojeném se všemi ctnostmi, dokonce i se zdravím, protože každý nesoulad ničí vaše zdraví. Kdo to opravdu pochopí, myslí jen na usouladění s božskými bytostmi. Tento soulad se snaží projevit, přivést všem buňkám. Jen soulad vám může přinést všechna požehnání, všechny poklady nebes. Nebesa neznají jinou řeč než soulad. Chcete-li s nebesy hovořit, něco si od nich vyprosit, třeba ochranu, je k tomu vždy nutný jazyk souladu. Jen v souladu budou vám nebesa naslouchat, dají vám odpověď, přinesou vám hojnost. Když stále neúnavně budete pracovat se souladem, pak vám jedině soulad je schopen přinést přátelství, lásku, boží přítomnost. Když všichni v souladu zpíváme, jdeme vstříc této dokonalé harmonii, již mnohokráte jste pocítili přítomnost nebeských bytostí, přivábených tímto souladem. tyto se pak pohybovaly v našem středu, vznášely se nad námi, rozdávaly květiny a různé jiné dary. Když vždy budete usilovat o soulad, stanete se svědky nebývalých zjevení, projevů, které vás vnitřně obšťastní, proniknou celou vaši podstatu mocnými proudy, že se budete cítit jak v extázi naprosté čistoty.

Soulad je základem každého úspěchu, každého božího uskutečnění. Stále však je nutno se snažit, aby v nás soulad vládnul. Jen za tohoto předpokladu je možno se zabývat pracemi, sahajícími až do věčnosti. Avšak je třeba mnoho píle, vůle a soustředěnosti, než se tohoto souladu dosáhne. Pak však je možno působit obrovskými silami pro dobro lidstva.

Snažte se každý den žít v souladu s celým stvořením, s prazdrojem síly. Při tom všem je možno motlitbou žádat překonání všech svých chyb, slabostí, o osvícení, aby bylo možno žít s Boží vůlí v souladu. pak je možno se obrátit k andělům a archandělům. Pak se obraťte k vysokým učitelům, dobrodincům lidstva, nabídněte se jim. A posléze se uvádějte do souladu se vším lidstvem. "Milí bratři a sestry, ať vládne mezi námi. Přehlédněme vzájemné slabosti a nedostatky, zapomeňte na všechno zlo, snažme se působit v Božím světě, aby se zeměkoule stala rájem, ve kterém budeme všichni žít v bratrství." Pak se obraťte ke zvířatům a pošlete jim soulad, světlo, mír. Pak budou na řadě rostliny, květy, stromy, poděkujte jim za výživu, kterou vám poskytují, za ozdobu, kterou v přírodě tvoří. Ujistěte je o své lásce. Nezapomeňte ani na kameny a nerosty, které jsou základem lidstva, půdou, po které se pohybujete po tisíciletí.

Pak zavřete oči a promlouvejte k celému vesmíru a všemu: "Miluji vás, chci být v souladu s vámi všemi."

Ukázka z připravované knížky - zdroj : http://www.spisyksebepoznani.wz.cz/perlicky/soulad.html
Děkuji Hance Kupkové za zaslání


Mandaly k vybarvení

20. června 2010 v 17:27 Mandaly
Pavlík s mamkou vybarvovali mandalu Delfíni.
Pavlík

Výstava

20. června 2010 v 17:02 | Eva
Docela jsem zapomněla vás pozvat na malou výstavu mandal a obrázků v galerii Pekařský dvůr v Luhačovicích (v blízkosti nádraží.)
Čekají vás tam také dobré moravské koláčky a frgály a...
Výstava je tam už od května a protože  za mě odvedli práci manželé Nesázalovi, tak jsem ostudně zapomněla dát na stránky vlastní  pozvánku.
Činím tak na poslední chvíli a jako poděkování  paní Janě a Markovi uvádím zase jejich pozvání do nově rekonstruovaného hotelu Radun, který by se mohl stát také oázou příjemných setkávání a uskutečňování různých seminářů.
Samozřejmě odpočinkový pobyt je to nejlepší, co nám příjemné prostředí v blízkosti pramenu Aloiska nabízí .
Více zde.

Kameny

20. června 2010 v 16:43 Slova a obrázky
Kdo mě zná, ví, že "ulítávám" na kamíncích. Na docela malých oblázcích. Takže takové dvě tuny štěrku jsou pro mě pokladem největším... Prohrabuji se jimi a hledám na nich obrazy, tváře.
Některým vrásky vyhladila voda, jiné vypovídají písně děště a větru.
Proto mě zaujaly  fotografie Evy Banetkové.
Její stránky- to je studna moudrostí  a nádherných pokladů světla, barev a stínů.

*
text k souboru fotografií pod názvem "Kameny"

Krajina řeky

Na břehu řeky plynoucí
z bezčasí do bezčasí
jsi vtažen do prostoru
mimo veškeré měřitelné dimenze.
Jsi tady a tam,
všude a nikde,
tehdy, teď a potom...
Je vše a nic,
jsi sebou a vším,
jsi hudbou vln ubíhajících stále vpřed,
jsi větrem, trávou, hmyzem,
jsi květinami i dýchajícím tělem země,
co rozselo své sálavé teplo do milionů
pulzujících oblázků...
A v místech, kde stýkají se sluneční paprsky
s energií Velké Matky, nalézáš
obrazy makrokosmu -
kódy vtištěné do kamenů pro ty,
kdo by snad zapomněli
na zákony věčnosti...

*
kameny

text k souboru fotografií pod názvem "Doteky světla"

Doteky páté dimenze

Dotýkej se nebe,
dotýkej se sebe,
dotýkej se Vesmíru
a nechej to vše
přijít k sobě ...
... protože jsi
už od samého počátku
jeho součástí ...
Prociťuj vlny Lásky
a nacházej se znovu
v pestrobarevných odrazech
zářivé hladiny,
která splynula se svým
okolím v Jedno ...
Reflektuji, tedy jsem ...


Meditace pro Zemi

20. června 2010 v 15:52 | Eva |  Slova a obrázky
22. dubna vznikla předloha mandaly Zemi, kterou někteří z vás vybarvili a výsledky jsou v galerii Proměny.
Soňa Klváčová vtiskla barevností jí vlastní něco ze sebe , a tak  vzniklo naše společné dílko, které je určeno právě pro tyto dny.
Každá chvíle, každý okamžik, kdy si uvědomíme svoji sounáležitost s planetou , je vhodná k tomu, abychom vyslali paprsek Světla do nitra Země a pomohli jí a také sobě.
Stačí pouha myšlenka... Dát Zemi vědět, že ji máme rádi, omluvit se jí za všechno, čím jsme nevědomky ublížili.Omluvit se také sobě, protože jsme součástí planety.
Pohoupat Zemi ve své náručí, pohladit krásným slovem.
Každý si určitě najde svůj způsob ( návodů koluje spousta), jak dát najevo svoji lásku.
Osobně se domnívám, že všechny možné afirmace, které odříkám, jsou k ničemu, pokud nevycházejí přímo ze mě, od srdce, jak to cítím právě  v daný  okamžik.
Mohou mi sloužit jako inspirace či připomenutí. Abych nezapomněla, že bude novoluní či úplněk....
Ale také ostatní dny jsou vhodné k tomu, abychom vyslali paprsky Světla a víry a naděje.
Dělejme to tak, jak nám to vyhovuje, buďme sami sebou.
Teprve když procítí každá buňka našeho těla láskyplný úmysl, teprve tehdy myšlenka nabude obrovské síly...
Tak to vnímám já...
Zemi - k meditaci

Mandala Růženky

19. června 2010 v 23:03 Mandaly
Mandala Růženky Sosýnové ....opět něžná a jemná, proměnlivá...  Na chvíli mi připomene zimu, potom léto a zahradní  chrpu, na okamžik se promění v květ bělotrnu....
R.S.

Mimozemské civilizace

18. června 2010 v 23:18 Záhady a tajemno
Myslím, že stojí za zhlédnutí rozhovor s Petrem Chobotem na stránkách Cesty k sobě

Očista

18. června 2010 v 21:31 | Z emailu Sáši |  Slova a obrázky
Prijaté 15.6.2010, Bratislava
Milovaní naši,
prihovárame sa vám znova, v mene energií Maitreyu, Márie Magdalény a Krista. Prijmite hneď na úvod prosím od nás liečenie vašich sŕdc, vašich bolestí a utrpenia. Tieto emócie už viac nie sú potrebné a je pre vaše najvyššie dobro, aby ste naplno prijali túto skutočnosť a pustili program utrpenia a bolesti do Svetla a nahradili ho programom radosti a bytia v srdci. Prichádzajúce energie a zmeny, ktoré cez našu spoločnú prácu sú neustále cez vás ukotvované (cez uzemňovanie sa) vám umožňujú ísť cestou srdca a nie cez program utrpenia. Áno, po tých dlhých rokoch, keď ste žili vo vedomí utrpenia a vedomí toho že sa za všetko "platí" a všetko má svoju cenu, je teraz o to nemierne neuveriteľnejšie pochopiť a prijať to že z okamihu na okamih, už "nemusíte" trpieť - duševne ani fyzicky cez choroby, že nie je potrebné cítiť bolesť cez akúkoľvek úroveň vášho bytia, pretože tá bolesť bola len vyvolávaná programom ega, ktorý pôsobil ako učebná lekcia. Vedzte naši milovaní, že budúcnosť bude bez utrpenia, samozrejme v závislosti s vašimi osobnými rozhodnutiami a spôsobom akým chcete preliečovať seba a svoje bytie. Vychutnajte si každý okamih cez srdce, s pocitom ľahkosti a milujúcej odovzdanosti čo i len najmenších trápení do Svetla. Už sa viac nebojte, nie je bytosti na Zemi, ktorá by vo väčšom či menšom meradle neprežila to isté čo vy. Uvedomte si, že všetci sme Jedno, prepojení a s plánom uskutočnenia Neba na Zemi. Preto sa viac nebojte, prijmite seba v plnej miere a bez výhrad, všetko bude preliečené. Celou očistou vás vedieme a je to žehnané svetelnými energiami, celý váš rast a prerod.
Naši milovaní, prijmite prosím od nás teraz tieto očistné texty ako dar a pomoc pre vás, aby ste pochopili že je to vskutku tak jednoduché:

Očista oceánů

18. června 2010 v 20:34 | Zibby
Mi drazí,
pomalu, ale jistě se blížíme velkému vikendu. Stejně, jako loni v tuto dobu se pořádá celosvětová akce pro vodu a letos se valí světem vlna úmyslu modlitby za očistu Mexického zálivu ... ale nejen tam, celé světové vody.

nastal čas!!!

…. Je to jen rada, ale já věřím, že společně v modlitbě s úmyslem lásky a léčení na tak velké škále, můžeme vykonat zázrak v Mexickém zálivu.
více info na
http://bearlodge.webs.com

přeji vám všem nádherné a naplněné dny

s Láskou a Vděčností

--
                         Zbynek "Zibby" Eller
                 May Our Teacher Be Love Itself!
Celý článek najdete v rubrice aktuality.

Ztišení - Frýdek Místek

16. června 2010 v 8:13
Srdečně Vás zveme na 2. ročník festivalu meditační a etnické hudby Ztišení, který se uskuteční ve Frýdku - Místku v areálu Sokolík v termínu pátek 25. 6. 2010 - neděle 27. 6. 2010 s následujícím programem:


hudebni.festival.Ztiseni@seznam.cz - pro přihlašování na semináře i jinou komunikaci ohledně festivalu

Pátek, 25. 6. 2010

17:00 - 21:00
HRA NA KONCOVKU (seminář), lektor Marek Gonda
Seminář hry na lidovou píšťalu koncovku - kromě výuky hry na tento nástroj vám lektor Marek Gonda v rámci semináře představí i některé z nástrojů, které používá při svých vystoupeních: koncovky, dvojačky, fujaru, gajdy, drumble (slovenské lidové nástroje), ukrajinskou dvojačku, bulharskou dvojačku, rumunský kaval, severoafrickou dvojgajdicu  a africké pentatonické píšťaly. Seminář je určen jak pro ty, kteří  nemají žádnou zkušenost s hraním na dechové nástroje, tak  pro ty, kteří si svůj um chtějí rozšířit a zahrát si společně v  kolektivu. Nástroje je možné si zapůjčit za poplatek 50,- Kč, po skončení semináře je možné nástroje i zakoupit!

"Človek už odpradávna nosí hudbu v sebe, vtiskuje se do něj z krajiny, z tradic, z poslechu. Vyrost jsem na středním Slovensku mezi Malou a Velkou Fatrou, a proto asi není až tak velkým překvapením, že jsem našel zalíbení ve slovenských lidových píšťalách, fujarách či koncovkách. Tuto životní radost jsem si s sebou odnesl i na Moravu, kde několik posledních let žiji.
Moje nadšení pro fujary, koncovky a další píšťaly se postupně rozšířilo i na etnické dechové nástroje z dalších částí světa (africké a balkánské píšťaly, didgeridoo). Po čase jsem pocítil, že se chci o tento poklad podělit i s lidmi okolo. Také proto jsem začal s učením hry na koncovky či fujary a všemožně se snažím uvést potěšení z hudby zpět do života a společnosti."

Sobota, 26. 6. 2010

9:00 - 11:30
DOTEKY MUZIKOTERAPIE (seminář), lektoři Pavel Nowak a Nikol Ubelauerová
Hudba léčí a stává se tak nejlepším a nejbezpečnějším průvodcem na cestě do hlubin vlastního vědomí. Práce s dechem, hlasem a hudebními nástroji s přirozeným laděním. Budeme se léčit, energetizovat, nabíjet se a harmonizovat. Přestože bude možné zapůjčení nástroje, je vhodné si donést vlastní oblíbený.
Kvůli zajištění dostatečného počtu nástrojů prosíme o přihlášky předem!

11:45 - 13:30
MAREK GONDA, koncert na lidové píšťaly, gajdy
"Človek už odpradávna nosí hudbu v sebe, vtiskuje se do něj z krajiny, z tradic, z poslechu. Vyrost jsem na středním Slovensku mezi Malou a Velkou Fatrou, a proto asi není až tak velkým překvapením, že jsem našel zalíbení ve slovenských lidových píšťalách, fujarách či koncovkách. Tuto životní radost jsem si s sebou odnesl i na Moravu, kde několik posledních let žiji.
Moje nadšení pro fujary, koncovky a další píšťaly se postupně rozšířilo i na etnické dechové nástroje z dalších částí světa (africké a balkánské píšťaly, didgeridoo)."
www.fujarka.cz

13:30 - 14:30
přestávka (oběd)
prezentace občanského sdružení M.O.S.T. z Ostravy
Ostravské sdružení M.O.S.T. seznamuje zájemce s historií, tradicemi a kulturou Tibetu. Informuje
také o nepříznivé situaci v oblasti dodržování lidských práv v této zemi. V roce 2006 jsme zahájili humanitární projekt "KMOTROVSTVÍ NA DÁLKU". Prostřednictvím českých dárců jsou podporovány při studiu
tibetské děti, které utíkají bez rodičů do indického exilu za vzděláváním, dále malí mniši studující tradičním způsobem v odlehlých ladackých klášterech.

14:30 - 15:30
CATENA MUSICA, koncert staré světské a duchovní hudby
Smíšený soubor Catena Musica se věnuje projektu staré světské a duchovní hudby, která oživuje koncerty a baví také jejich diváky. Do jejich repertoáru patří dále také spirituály, madrigaly, skladby pro smíšené komorní sbory a v adventním období také koledy. V roce 2001 vydali CD s názvem "Ahoj, millénium" na kterém zaznívají duchovní skladby s doprovodem nástrojů a také a capella. Název sboru lze volně přeložit jako pouto hudby, což beze zbytku vystihuje vztah souboru k hudbě a ke zpívání. Zpívají pro radost a relaxaci, hudba je jim alternativou k současné dynamické době. V současnosti sbor tvoří 15 stálých členů.

15:45 - 17:45
CAMARA, tradiční africká hudba - bubny
"Kdo má to štěstí a narodí se v rodině Camara, jeho posláním pro život je rozdávat lidem prostřednictvím hudby radost a moudrost svých předků."
Skupina Camara čerpá z rytmů a písní národa Mandeng ze západní Afriky (Guinea, Mali, Burkina Faso, Pobřeží Slonoviny, ...), které se hrají při tradičních rituálech a slavnostech na místní lidové hudební nástroje, převážně rytmické (djembe, dunduny, yabara, zvonce, talking drum, ...). Skupinu založil po mnohaletém úsilí, pobytech na mnoha workshopech a vlastní dvouměsíční bubenické studijní cestě po Guinei a Mali Pavel Nowak. Shromáždil skupinku nadšenců a začali si rytmy aranžovat do podoby vlastních skladeb. Jejich vystoupení jsou vždy zážitkem plným energie a radosti z hraní, nenechají Vás jen sedět a poslouchat, ale přinutí vás k tanci.

17:45 - 18:45
přestávka (večeře),
prezentace Bhakti Yoga centrum Ostrava

18:45 - 20:15
HUDBA V TĚLE, koncert na nejrůznější etnické nástroje
"Nemalým záměrem naších setkání a vystoupení je splynout v souznění přítomného okamžiku a nechat život projevit se a manifestovat v jeho síle, kráse a majestátnosti skrze nás coby jeho nástroje."
Při koncertu skupiny zazní bubny djembe, tepající dynamickým zvukem Afriky. Šamanský buben navozující atmosféru ryzí a divoké přírody. Didgeridoo původem z Austrálie naplňující mysl i duši nekonečně poutavým zvukem. Mystické zvuky tibetských mís, zvonečků, kartálků a gongů nám navozující atmosféru chrámů v majestátních Himalájích. Loutna oud z říše tajemného Orientu. Nástroje strunné, jež svými melodickými vlnami rozechvívají nejen dřevo a kov.

20:30 - 22:00
VANDA NEČASOVÁ A MILUŠE BARTUSKOVÁ, koncert - hudební improvizace s tibetskými mísami, zvonky, zpěvem

Neděle, 27. 6. 2010

9:30 - 12:30
AFRICKÉ TANCE (seminář), lektorka Blanka Bartoszová
Afro je způsob, jak v sobě objevit tanec a schopnost vyjádřit se pohybem. Skýtá příležitost reagovat a komunikovat tancem s bubeníky, kteří nás budou doprovázet tradičními africkými rytmy. Objevit rytmus, najít radost a hravost ve svém nitru.
Kvůli zajištění dostatečně velkého prostoru prosíme o přihlášky předem!

12:30 - 13:30
přestávka (oběd)

13:30 - 15:00
Ivo Halkoci a J. Petržela - koncert Setkání s hudbou a tichem
housle, zpěv manter a meditace

15:15 - 16:45
ZA HRANICEMI TICHA, koncert skupiny s alikvotním zpěvem, doprovázeným tibetskými mísami, bubínky …

17:00 - 19:00
RAGMAKAM ENSEMBLE, indická a turecká hudba
Tvorba současného seskupení Ragmakam Ensemble je inspirována jak klasickou indickou, tak i arabskou hudbou v podání 5 nástrojů: ragmakamtaru, houslí, sitáru, violoncella a peruánské flétny.
Repertoár tohoto hudebního souboru je složen výhradně z vlastních skladeb Edwarda Powella, které jsou inspirovány starobylými orientálními hudebními systémy RÁGA a MAKAM. Základní hudební forma klasické indické hudby se nazývá RÁGA. Jak RÁGy tak i MAKAMy mají společné to, že jsou základními hudebními vyjádřeními svých kultur, třebaže se v mnoha směrech také vzájemně liší. Edwardovi, který do hloubky prostudoval oba systémy, se jako prvnímu podařilo spojit oba styly do hudebního útvaru zvaného RAGMAKAM.
                                            

V průběhu festivalu budou mimo vystaveny obrazy Blanky Bartoszové
Vstupné:

-     jednotlivé semináře:                                                                          300,- Kč/seminář

-         slevy:
      při zakoupení dvou seminářů (600,- Kč) vstupenka na hudební program:                                                                                            s 50 % slevou
      při zakoupení všech tří seminářů (900,- Kč) vstupenka na hudební program:          
                                                                                                                                  zdarma
                                                                                                                          
-     hudební program                             dvoudenní vstupenka:                             400,- Kč
                                                               jednodenní vstupenka:                            300,- Kč


                                                                                                                       
Organizátorem akce je Spolek přátel Frýdku Místku o.s., www.pratelefm.org, www.sokolikfm.cz

Svou účastí přispějete na činnost Spolku se zdravotně postiženými občany.
Edward Powel
Edward Powel
ztuišení
Ztišení 2009

Obrazy pro tyto dny

15. června 2010 v 11:25 | Eva |  Slova a obrázky
Všechno má svůj význam.
Po bouřce mi přestal fungovat počítač. Do večera si to rozmyslel, ale zase mi nejde internet.
Tím mi byl dán prostor, abych vytvořila obrázky.
A také se naučila využívat vyměnitekný disk. Protože je to pro mě časově náročné, vkládám dnes pro vás dva obrázky a doufám, že se mi můj "Kamarád"  zotaví a začne pracovat , jak má.
Možná se mám naučit "závislosti" na internetu, kdo ví??? :-)

Požehnání
Obrázek se jmenuje Požehnání nebo také V zahradách Frézie.
Poděkování patří Aničce, která mě obdarovala voňavou plnokvětou frézií.
Následující obrázek dostal jméno Andromeda, ale také Strážci hvězd, Mezi hvězdami...
Nu, vyberte si....Zase jsem u námětu "názvy obrazů"....není lepší, když si každý pojmenuje  obraz sám??
Andromeda


Nepřemožitelná síla světlých myšlenek

10. června 2010 v 22:01 | z e-mailu
Isabela seděla jako každý večer u okna a hleděla dlouze do zahrady, ozářené jen bílým svitem měsíce. Jako vždy myslela na svou zemi, kterou nesmírně milovala, a jež nyní tolik strádala pohodlností a sobeckostí lidí, kteří nehledíce napravo ani nalevo, drancovali vše okolo sebe jen pro svůj prospěch.
Cítila tichý nářek všeho živého v nádherném díle Stvoření a vnímala také hrozící sílu živlů, které nyní začínaly zesilovat své působení, aby lidé již konečně prožili, kdo je vlastně Pánem na této Zemi. Aby lidé také poznali, komu vlastně tato Země náleží, a kdo ji dostal propůjčenu ke spravování, rozhojňování a zkrášlování.
"Jak jen je možné, že se lidé za ta tisíciletí svého putování po Zemi nedokázali povznést na tento stupeň radostného tvoření a užívání daru Stvořitele? Daru, jímž byla možnost žít na této krásné planetě? Tolik jsme toho dostali nejen k užitku pro pokrm těla, pro možnost jeho ochrany a péče, ale kolik jsme také dostali možností prožívat krásu a radost. Ta hojnost květin, stromů a nádherných druhů zvířat, ta obrovská rozmanitost celé přírody, která nás obklopuje. A když se podívám na nebe, ve kterém smím spatřovat dálky nebeských úrovní, tak se mi až tají dech nad tou prostou nádherou.
Ach, tolik jsme byli obdarováni, a lidé jen jako nevychované děti všechny ty dary ničí a ještě se o své hračky mezi sebou perou. A když si pak ještě při tomto rvaní ublíží, svalují vinu na Tebe, můj Pane, že jsi dopustil takové bezpráví. Nezajímá je, jak působí vlastně celé Stvoření ve svých nádherných Zákonech, neboť se nechtějí namáhat, aby poznávali do hloubky tento svět. Svalit vinu za své chování na druhého je tolik špatnou lidskou vlastností!
Naše Země je obklopena lidskou zlobou, zformovanou do obrovských ošklivých forem, jež jako kalné bahno utápí každé světlé snahy o pravé lidství. Každý, kdo chce konat dobro, je ihned vystaven tlaku, posměchu a obrovské dřině ve všem tomto úsilí vytrvat. Jak jen je to možné, že jsme klesli tak hluboko? Že konat zlo je tak snadné a dobré úsilí si musíme doslova těžce vydobývat? Jak jen jsme mohli zapomenout na své pravé poslání a důvod našeho putování? Ano, lidé jsou jako temné mrtvé loutky, které se zde po Zemi sotva vlečou, majíce na svých zádech velk&ya cute; balvan všeho, co si kde nahromadily, a uvnitř jen prázdno, zoufalá nicota a zmar. A ti světlejší těžce usilují o lidské hodnoty.
Ach, Pane, co jen s tím ještě dokážeme učinit dobrého?"
"Isabel, nezoufej, síla Světla je mnohonásobně větší než temnoty. Avšak tvá tíživá malomyslnost a myšlenky zmaru a nicoty berou tvému duchu světlou sílu,"
zaslechla náhle Isabela nádherný jasný hlas ve svém nitru, který projel jejím tělem a rozbušil srdce, jehož tlukot nyní slyšela až ve svých spáncích.
"Kdo jsi, kdo ke mně hovoříš? Ano, vím, že je Světlo silnější a mocnější než temné formy, které lidé zformovali, ale cožpak je ještě možné jedním paprskem rozpustit ten ničivý kal, který naši Zemi již zcela pohltil?" tázala se zoufale, vyslovujíc v rychlosti svá slova Isabela.
"Ach, Isabel, nesmíš se poddávat svému smutku a utrpení ze zmaru světa. Trápí-li tě to opravdu, postav proti tomu své světlé kopí radosti, čisté lásky, odvahy a přesvědčení, které v trpělivosti tká jen světlá vlákna vítězství. Nechť se naplní celé tvé nitro jedinou myšlenkou: Budiž Světlo na této Zemi. Ani sebemenší stín beznaděje nesmí přejít přes tvé čelo, ani stín pochybnosti nesmí se zachvět ve tvém dobrém srdci.
Jsem tvá Světlá pomocnice Amenis a vidím všechna vlákna, jež kolem tebe víří a propojují se směrem vzhůru, a pak náhle ve tvých pochybách se trhají a padají bez využití k zemi, kde ihned vadnou. Nenechávej bez využití všechny dary, které jsi směla obdržet pro svou nynější pouť na této Zemi. Dostala jsi do vínku opravdu nádherné dary čistého a světlého ducha a tvé spojení se světlými úrovněmi je veliké. Isabel, byla jsem k tobě poslána, abych tě varovala, že nyní ztrácíš se ve svém poslání ve svých pochybác h, a tvé působení tak slábne. Nepochybuj o tom, že vítězství Světla nastane. Jakými cestami vše půjde, to neví nikdo jiný než Nejvyšší Tvůrce. A tak, i když nyní nedohlédneš na konec vláken skutků lidských, neoslabuj se beznadějí. U svého srdce chraň květ bělostné lilie čistého ženství a rudé květy růží jako květy všeobjímající lásky. Obrň se také trpělivostí a bdělostí, která zachytává vše, co i jen nepatrně pohasne ve své čistotě, abys tak dokázala rozpoznávat vše čisté a dobré od nečistého, temného a podbízivého strhávání tvého nejvyššího úsilí.
Isabel, máš kolem sebe nesmírné množství světlých pomocníků a bojovníků, kteří vždy sílí tvojí touhou po Světle a tvou touhou po zesvětlení lidského ducha. Spojuj se s nimi a vytvářej tak nádherné, ušlechtilé a silné formy světlých myšlenek, které budou pomocí a oporou všem, kdo budou toužit po pravém lidství. Bez těchto forem budou lidé stále snadněji propadat všemu nedobrému a jejich touha být lepšími začne být neuskutečnitelná, neboť jim k tomu bude chybět síla, která by odrážela vše to temné, kter&eacu te; na takového člověka ihned útočí, aby jej odradilo od úmyslu být čestným a pravým člověkem.
Isabel, máš již nyní velikou možnost. Využij ji plně a cele. Buď ženou čistou, něžnou, radostnou, bdělou i odvážnou, když budeš stát ve svém působení mnohdy osamoceně. Já budu vždy při tobě, i když o mne nebudeš vědět. Tvé vítězství v tomto poslání můžeš ohrozit jedině ty sama.
Bůh je stále se všemi svými věrnými, nikdy je neopouští. To lidé opouštějí svého Boha."
Tak dozněl z dáli ještě hlas vznešené Amenis, která s něžnou vroucností hovořila ke své přítelkyni zde na této Zemi.
Avšak tato Země, přestože je zmítána tíhou a temnotou, nese na sobě ještě mnoho takových, jako je čistá a krásná Isabela.
"Och, má krásná Amenis. Neviděla jsem tě, jen slyšela tvůj hlas, avšak i tento mi připomínal nádheru, vznešenost a sílu celého Stvoření. Ano, slibuji, že již nenechám přes své čelo přeběhnout ani jedinou myšlenku zmaru a pochybností. Toužím pomáhat všem trpícím duším. Musím jim vyprávět o tom všem, co jsi mi zvěstovala, aby konečně nalezly klidu a pochopily svá trápení, která je nyní tlačí k tomu, aby procitly. Vody se vzbouřily a valí se na jejich domy a mnozí netuší, proč se tak děje. Skály se hroutí na jejich domy a mnozí se zou fale ptají, proč právě oni tím trpí. Musím jim všem povědět, že to bytostní vládci živlů na pokyn Nejvyššího probouzejí svou silou lidské duchy ze sevření temného spánku.
Ach, má Amenis, všechna tíže ze mne spadla a já se cítím plná síly. Chci působit tak jako ty. Rozhořet naději v lidských srdcích, ukázat směr, kterým je třeba jít. Rozhojnit nádherné čisté myšlenkové formy lidské soudržnosti a přátelství. Děkuji ti, má krásná Amenis, a děkuji vroucně Tobě, vládče všech světů, že jsem směla zaslechnout tento něžně láskyplný hlas, jenž přinášel mi Tvé poselství, můj Pane, Vznešený Tvůrče celého Stvoření."
Paní Isabela seděla již tiše u svého okna, ruce sepnuté a na tváři blažený úsměv. S těmito myšlenkami ulehla ke spánku a prožila celou noc ve světlém působení svého ducha, který putoval k dobrým lidským duchům a promlouval k nim vroucně a naléhavě, aby zesílili svou touhu po všem ušlechtilém, čistém a pravém a v každé maličkosti svého života to nejlepší ze sebe vkládali do svého konání. Takto působila již každou noc ve svém duchu a každý den ve svém denním počínání.
Věřím, že její působení se rozhojní o další lidské duchy a brzy tak prožijeme slova:
"Budiž Světlo na této Zemi."

Martina Š


Obrázky Klárky a Nelinky

9. června 2010 v 14:58 Dětem
Klárka - Včelka Mája
Nelinka - Víla Amálka
Děkuji babičce Aničce i holčičkám. Další obrázky si schovávám do zásoby...

Co právě kvete modře

9. června 2010 v 13:55 | Eva |  Fotografie a jiné
Chrpa zahradní .
chrpa
Modrý orlíček vznikl křížením drobnokvětého tmavě modrého a zřejmě loňského žlutého..Ten se vytratil a místo něj vyrostl bílý.
orlíček
Oxalis kvete růžově.
 Posílám čtyřlístky do všech stran s přáním, ať vás komáří nesouží, slimáci ať jdou pryč a plevel roste jenom málo...slunce aby stále hřálo a déšť občas mírný byl  a nic více neničil...
oxalis

Tamaryšek podruhé

8. června 2010 v 10:50
Tamaryšek je můj oblíbený keř.Jeho proměny v průběhu roku lákají moje oči. Je nádherný v době rašení, kouzelný, když kvete, otravný při odkvětu, protože drobné kvítky způsobí menší smetiště na schodišti, plný zelené naděje po odkvětu, to začínají rašit nové vetvičky jemných lístků...
tamaryšek
tamaryšek
tamyryšek

Azalky

8. června 2010 v 10:42 | Eva |  Fotografie a jiné
Když kvetou azalky, popadne mě kupovací mánie. Líbí se mi jemnost květů a barvy, ocitám se někde v japonských zahradách. Když procházím zahradnictvím, nikdy se mi odtamtud nechce.
Už jsem si žádnou nekoupila, protože nemám místo.
Nejstarší naší azalce je dvacet let.
azalka japonica
A nejmladší tři roky.
azalka
A ještě jedna tříletá, která má kulovitá květenství.
azalka

Počasí a jeho ovlivňování

7. června 2010 v 15:17 | Eva |  Slova a obrázky
Je dobré vědět a být informován?
Jsou situace, kdy si říkáte - lépe nevědět.
Je nutno přijmout informaci a hledat řešení.
Někdy je blízko, jindy hodně vzdálené. Jen nepropadnout panice.
Nemá smysl ale zavírat oči a čekat, že někdo za nás něco vyřeší.
Stačí se kolem sebe dívat a pozorovat jevy v přírodě.... pak si udělá každý obraz sám a bude hledat další informace, které mu pomohou pochopit, že kondenzační páry vypadají docela jinak.

Delfíni

6. června 2010 v 22:44 | Eva |  Předlohy
Mandala na podporu projektu .
Více informací najdete na http://www.delfino.cz/

Zapojení do celosvětového projektu Ideál si zaslouží podporu ze všech stran, proto se obracím také na vás, abyste krásnou myšlenku pomohli nejen šířit, ale také uskutečňovat.


Mesiáš - Rosa se Sar

4. června 2010 v 22:05 Zajímavé knihy, odkazy
Srdečně zvu na prezentaci své knihy Mesiáš s koncertem středověké hudby do zámku v Dobřichovicích (20 min. vlakem směrem na Beroun). 
Budu moc ráda, když pozvánku rozšíříte i mezi své známé a přátele - děkuju vám za to!
Con amor! 
Hana Blochová

Místo konání: Zámek Dobřichovice

11. června, pátek - zámek ve 20:00

MESIÁŠ

Prezentace knihy "Mesiáš" RNDr. Mgr. Hany Blochové, píšící pod jménem Rosa de Sar, se týká témat ze života Ježíše a doby vzniku křesťanství. Kniha si všímá méně známých písemností i výpovědi uměleckých památek Egypta, Sýrie, Turecka a Evropy, jež autorka sama navštívila. Dokládá, že Ježíš byl egyptským chrámovým učencem, zasvěcencem mysterií a gnostikem z okruhu Šimona Mága a zcela nově se zaměřuje také na odkaz jeho dvanácti učednic, zakladatelek janovských křesťanských obcí. Současně odkrývá roli Jež íšových apoštolek pro středověkou Evropu a význam Sýrie pro vznik prvních křesťanských kosmopolitních komunit. Důležitou kapitolu knihy tvoří také korespondence Ježíše s králem Abgarem z doby po jeho ukřižování a sdělení mystika Jakuba Lorbera.
Součástí prezentace je i středověká hudba v podání přednášející − zpěvačky, hrající na středověké hudební nástroje (zpěv, gotická harfa, psaltérium).
Hana Blochová je také nedílnou součástí skupiny Kvinterna, která vystupovala např. vloni v karlickém kostele.

Další vystoupení Hany Blochové je naplánováno na 22.7. v gotickém kostele v Karlíku u Dobřichovic ke svátku Marie Magdalény.
SRDEČNĚ ZVEME!


Tinktura proti klíšťatům

4. června 2010 v 21:57 Zdraví, bylinky...
Vím, že  e-mail s návodem  na výrobu tinktury již koloval. Psalo se v něm, že tinkturu si připravují lesáci v severských zemích.
Nemám odzkoušeno, protože jsem nesehnala rozmarýnu.
Máte-li někdo zkušenosti, napište.

Návod na přípravu


Složení: 1 pytlík rozmarýnu, 1 lžíce bílého vinného octa, 1 l vody.
Postup přípravy:
1. 1 litr vody přivedeme do varu.
2. Odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí.
3. Po vyluhování a vychládnutí přefiltrujeme a přidáme 1 lžící bílého vinného octa.
4. Uchováváme v ledničce.

Návod na používání:
1. Tinkturu naplníme do prázdného rozstřikovače (např. po okeně)
2. Před vycházkou do lesa nebo na zahradu či chatu po těle rozstříknout tinkturu.

Moudro

3. června 2010 v 8:40 Citáty
"I když jste na správné cestě, budete-li jen sedět a čekat,
nakonec nikam nedojdete."
                                    Will Rogers

Váš životní cíl

2. června 2010 v 21:05 | převzato |  Slova a obrázky

Váš životní cíl
Náš vyšší smysl, jinými slovy naše životní cesta, je to, co vám dává radost a naplnění. Pokud máte chuť do života a jste plni nápadů, jste na své cestě. Pokud děláte to, co vás naplňuje, a nepřijmete nic menšího, naplňujete svůj plán. Někteří lidé mají hodně cest, po kterých si mohou vybrat jít. Někteří lidé si své poslání vyberou a připraví velmi pečlivě, a také si počkají na správný čas a na správnou příležitost. Znamená to, že předtím, než se narodíte, si vyberete čas a místo narození a dále rodiče, kteří vám nabídnou ty nejlepší příležitosti pro vaši lekci.
Děti jsou blíže energii své duše. Představy, které jsme měli v dětství, jsou často vodítkem k našemu poslání. Dítě, které chce být zdravotní sestrou, může vyjadřovat touhu sloužit nebo léčit. Ten, kdo chce být horolezcem, může vyjadřovat touhu být badatelem nebo může ukazovat touhu být průkopníkem nebo spirituálním učitelem. Malý chlapec, který chce řídit lokomotivu, může ukazovat touhu být něčemu ve vedení.
Naši rodiče jsou ti, kteří nás vysílají na misi na Zemi. Jsou veliteli, kteří nás posílají na naši cestu, i když nás opustí nebo jakkoliv zneužijí. Jsou naší volbou. Přišli jsme na Zem jako bytosti světla, abychom se poučili z cesty svých rodičů, překonali jejich stinné stránky a přijmuli jejich světlé stránky. Je to důležitá část vašeho životního úkolu.
Pokud je váš rodič slabý a nemůže vás podporovat, vaším úkolem je překonat svou slabost a posilovat sebe do té doby, než se stanete nezávislým. Velmi kritický rodič ukazuje na lekci cenit si sebe a ostatních. Rodič, který váš do věcí tlačí, vás učí najít v sobě rovnováhu. Tvrdohlavý a paličatý rodič vám umožňuje se naučit toleranci a rozvinout vytrvalost. Rodič, který vás zneužívá, vás učí bezpodmínečně milovat. Zneužití v dětství může být základem rozvinutí léčivých schopností a výzvu pro člověka, aby se rozhodl, jestli chce ve svém životě využívat sílu, ovládat ostatní a využívat je pro své cíle.
Některé odvážné duše prošli zneužíváním a nevšímavostí ze strany rodičů jako testem zasvěcení, což jim dá nezbytnou zkušenost pro to, aby pomohli takto postiženým lidem dostat se do světla. Pokud váš rodič nebyl často doma nebo se o vás nezajímal, navedl vás na cestu, abyste se naučili vést sami a nespoléhali se na vedení ostatních. Světlé stránky rodičů tu byly od toho, abyste je do sebe vstřebali a pozvedli je.
Štědří rodiče vám pomáhají mít otevřené srdce, odvážní rodiče vám pomohou být silní. Pokud jste si vybrali srdečné, milující a podporující rodiče, máte v sobě dobrý základ, abyste tvořili silné vazby, které vám budou oporou na životní cestě. Vaši rodiče vás velmi dobře vybavili pro vaše poslání. Co musíte překonat? Které kvality duše rozvíjíte?
Ty největší strachy, které máte, jsou jako draci na vaší cestě. Zabraňují vám, abyste se posouvali vpřed, a blokují vám myslet jasně. I když se jim vyhnete a vyberete si jinou cestu, i tak jim budete muset jednou čelit. Vzpomeňte si, že strach slouží lásce. Nalaďte se na své vedení a přemožte tyto draky. Všechny zkušenosti, kterými jste doposud prošli, jsou přípravou na cestu vpřed.
I když je dobré vědět, že jste sem přišli s posláním být zdravotní sestrou, léčitelem, vedoucím podniku nebo s misí upozorňovat na neutěšenou situaci delfínů, není nezbytné vědět, jaké je vaše životní poslání. Můžete začít tak, že každý den v meditaci požádáte o ukázání dalšího kroku a dveře se budou otevírat do té doby, než vaši cestu budete vidět jasně.
Každý z nás má nějakou mimořádnou schopnost. Je to jeho dar. Díky této schopnosti je ve spojení se svým životním cílem. Díky této schopnosti je spojen se zdrojem, který mu poskytuje velné množství energie. Díky proudu této energie člověk zažívá příjemné pocity. Je to ta činnost, kterou by člověk dělal i zadarmo. Je to ta činnost, kdy se čas zastaví. Životní cíl je to, co jste se rozhodli dělat na Zemi. Díky této činnosti jste ve spojení s proudem energie, která jde z vaší duše. Nevnímáte čas ani prostor, jste naprosto pohlceni touto činností. Tato činnost, sama o sobě, vám přináší naplnění. I příprava na ní, i menší uvědomění, které s tímto cílem souvisí, vás potěší, udělá radost.
Je to něco, co vás naplňuje a kam vás vede srdce. Kde jej přirozeně otevíráte. Kde dostáváte inspiraci. Kde jste v klidu a své síle. Každý máme nějaký speciální schopnosti. Určité vědění, vhled, nebo talent pro nějakou činnost. Máme ho od narození a záleží na okolnostech, kdy se k tomuto daru dostaneme. Pokud ho užíváme, jsme ve své síle. Jsme spojení s proudem energie, která proudí z naší duše na Zem. Ostatní tuto činnost potřebují. Díky tomuto daru se v této činnosti zdokonalujeme. Rozvíjíme. Spojujeme se s ostatními, kteří mají podobný dar.
Není důležité dávat si jasné cíle. Ty vycházejí z mysli a při jejich splnění jsme často jen krátkodobě uspokojeni. Pak zase potřebujeme další cíl a stáváme se uštvanými lidmi. Je důležité se napojit na duši. Na tu jemnou energii, která nás dělá trvale spokojenými. Pokud se napojíme na duši a budeme ji vnímat, sama nás povede. Esenci duše můžeme vnímat v místě uprostřed hrudi. Cítíte ji? Co vám chce říct? Co ve vás vyvolává? Může vás vést k vnímání určité potřeby. Může nás postavit čelem k záležitosti, kterou jsme dlouho nebrali na zřetel. Kde jsme řešení odkládali na později. Po čem opravdu toužíme. Jaký je váš cíl?

Cíl může souviset s dalšími oblastmi života, jako jsou vztahy s partnerem, rodiči, dětmi. Penězi. Uznáním. Láskou. Převzetím odpovědnosti. Hranicemi v životě, jestli víme, kde končí naše království a kde začíná království toho druhého. Se zráním. Někdy místo toho, abychom byli spokojení se svým životem, jednáme tak, abychom získali výše zmíněné věci, což způsobuje, že musíme odpojit některé části naší duše, a tedy svou sílu a začínáme být závislí.

Většina z nás jsme se dostali díky poměrům v naší společnosti, rodinách nebo náboženství, do karmických začarovaných kruhů. Je k dispozici velké množství kurzů a technik, které nám pomáhají uvolnit nefunkční systémy. Máme velkou podporu. K tomu nám pomáhá kontakt s duší, který nám dává sílu a podporu uvolnit tyto systémy. Nevstupovat do dramat, kde se přeme, kdo má pravdu nebo kde hledáme ocenění nebo lásku někoho jiného, místo abychom si ji dali sami.
Některé poznatky od Diany Cooper - A new light on Ascension
Tímto tématem se budeme zabývat na semináři 5. 6. 2010 ve Zlíně a 19. - 20. 6. 2010 v Praze s názvem Spirituální psychologie.