Modlitba

10. července 2009 v 21:55 |  Slova a obrázky
Modlitba

Neprosím o zázrak, Pane, ale o sílu pro všední život. Nauč mne umění malých kroků. Učiň mne vynalézavým a sebejistým ve správný čas. Obdař mne jemnocitem, abych dokázal odlišit prvořadé od druhořadého. Prosím o disciplínu, abych jen tak neproklouzl životem a svoje dny si rozumně rozdělil; abych ne-prospal záblesky světla a vrcholy, a abych si aspoň tu a tam našel čas na umělecký zážitek. Dovol mi utvrdit se v tom, že snít o minulosti či budoucnosti mi nepomůže. Pomoz mi co nejlépe zvládnout to, co je nejbližší, pomoz mi pokládat právě prožívanou hodinu za nejdůležitější.
Ochraň mne před naivní vírou, že v životě musí jít všechno hladce. Daruj mi střízlivé poznání, že těžkosti, porážky, neúspěchy a zklamání jsou přirozenou součástí života, že díky jim rosteme a dozráváme.
Připomínej mi, že srdce se často staví proti rozumu. Pošli mi v pravé chvíli někoho, kdo má odvahu povědět mi pravdu s láskou. Chléb každodenní dej mi pro tělo i duši, projev Tvé lásky, přátelské echo, a aspoň tu a tam náznak, že budu užitečný.
Vím, že mnoho problémů se řeší nekonáním; dej, abych dokázal čekat. Nechť vždy nechám Tebe i ostatní dohovořit. To nejdůležitější si člověk neříká sám, to nejdůležitější mu bývá řečeno.
Ty víš, jak velmi potřebuji přátelství. Dej, abych dorostl této nejkrásnější, nejtěžší, nejriskantnější a nejněžnější záležitosti života. Vnukni mi pravou chvíli a pravé místo, kde mohu zanechat balíček dobra, slovy či beze slov.
Chraň mne před strachem, že bych mohl promarnit svůj život. Nedej mi to, co si přeji, ale to, co potřebuji.

Nauč mne umění malých kroků!


Antoine Jean Babtiste Marie Roger de Saint-EXUPÉRY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monyka Monyka | E-mail | Web | 12. října 2011 v 21:28 | Reagovat

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama