Únor 2009

Jarní - z cyklu Vděčnost

28. února 2009 v 23:55 Mandaly
Čemeřice je zajímavá rostlina. Když není sníh, kvete dokonce i o Vánocích, pak závodí se sněženkami, která z nich oznámí příchod jara. Bílé, nazelenalé , fialové , růžové květy několika odrůd promění pak v semeníky podobné korunce, ta pak rozsévá své černé drahokamy plné síly, aby dala vzejít mnoha dalším rostlinkám. Vypadá to, že téměř nespí, protože její nádherné tmavě zelené listy často přečkají i velké mrazy a ona jen co zmizí sněhová přikrývka, nebojácně rozevírá své křehké květy.

Léčitel a jeho kniha

28. února 2009 v 22:56 Slova a obrázky
Babú
Když jsem na této planetě prožil přibližně čtvrt století, začalo mě z ničeho nic bolet celé tělo. Každou chvíli jsem si na něco stěžoval, a protože jsem odpůrcem polykání prášků, byla mi tato situace velice nepříjemná. Stále jsem se ptal: "Pane Bože, proč mě pořád něco bolí?" Až mi postupně začalo docházet, že mi prostřednictvím různých znamení stále někdo odpovídá.
Zpočátku jsem tyto podněty považoval za náhody, ale později jsem pochopil, že zde funguje určitý systém.
Čím více jsem se soustředil a pečlivěji pozoroval své okolí, tím lépe jsem rozeznával jednotlivé odpovědi, až jsem nakonec usoudil, že bych tyto zkušenosti měl nejspíš předat i ostatním, aby si je mohli vyzkoušet na vlastní kůži.
Začal jsem proto sepisovat své postřehy a někdy se velice podivoval nad tím, jakým způsobem mi život tlumočil své připomínky. Abych dokázal být například ostražitější a pozornější, poslal přímo proti mně sojku, která uhnula těsně před mým nosem a sedla si asi metr ode mne na ocelový plot. Byl jsem z ptačího náletu pěkně vykulený, protože jsem ji viděl vždy pouze z dálky, a snažil jsem se proto rozluštit tuto ptačí indicii. Sojka vyjadřuje jakéhosi strážce lesa, který musí být pozorný a ostražitý a upozorňovat tamější obyvatele, že se blíží nebezpečí. Tímto způsobem mi život naznačil, abych v sobě zesílil tyto vlastnosti, protože je postrádám a budu je určitě v nejbližší době potřebovat. Zhluboka jsem se nadechl (nejlépe vždy nosem) a při výdechu v duchu prohlásil: "JSEM OSTRAŽITĚJŠÍ… JSEM POZORNĚJŠÍ…" Získal jsem tak novou energii, která mi nyní pomáhá čelit dalším novým výzvám a úkolům.
Když mě například zlobí kolena, vypozoroval jsem, že to způsobuje má negativní kritika ostatních kolem. Abych se dokázal opět zbavit bolesti, je třeba najít pozitivní opak - a tím je povzbuzování. Zhluboka se nadechnu a při výdechu opět v duchu prohlásím: "POVZBUZUJI..." a to nejlépe několikrát za sebou. Získám tak energii, která bude neutralizovat mé kritizování, a tím pádem se mohou opět uzdravit i má bolavá kolena. Tímto způsobem se dá postupně lokalizovat každá negativní vlastnost, která způsobuje naši bolest či nemoc, a pak stačí jen najít její protiklad, jejž s pomocí nádechu a výdechu vyzařujeme do svého okolí. Zdá se to být tak jednoduché, až se tomu téměř nechce věřit, a proto je nejlepší vždy vlastní zkušenost.

Díky, cibulky - cyklus Vděčnost

28. února 2009 v 22:28 | Eva |  Mandaly
Sněženky, dřípatky,krokusy, narcisy , tulipány....každé jaro vám patří dík za krásu, kterou nám dáváte. Tanec jara....


Srdíčka

28. února 2009 v 14:09 | Eva a Pavla |  Slova a obrázky
Poslední únorový den. Ptáci vesele cvrlikají na docela jinou notu ,aby probudili první pupeny.
Pokrývka sněhu místy zmizela docela, sněženky odhalují své bílé šaty a srdcovka, co vykvétá až v květnu, vystrčila z půdy chlupatou šálu, aby ukázala, že její křehký stonek je připraven . Na hlavě růžový čepeček jako by říkal, že ještě je zima, ale už jsme tady zase s vámi jako před rokem.
Květina našich babiček prožívá na zahradách renesanci a jsem vděčná paní Malíkové, že v době, kdy ještě nebyla tak hojná na trhu, mi darovala oddenek.

Mandala dnešního dne i pro dny příští

27. února 2009 v 23:15 | Eva |  Mandaly
Dnes vznikla pro mě zajímavá mandalka, protože z původně geometrické růžice vznikl tento květ.
Měla jsem pocit, že slouží k meditaci na zlatou mřížku, k meditaci nejen pro nás samotné, ale také pro matku Zemi. Také jsem ji pojmenovala, ale název ponechávám vaší fanazii...

Mandala k vybarvení - pokračování

27. února 2009 v 9:56 | Eva |  Mandaly
Když si vytvoříte mandalu určenou k vybarvování, můžete si vyzkoušet, jaké barvy použijí vaši kamarádi, rodina a zjistíte, že jedna jediná mandala může mít mnoho podob. Můžete rozebírat, proč právě ony barvy....Hodně tajemství v sobě ukrývají mandaly, ale jsou zde proto, abychom se naučili jim rozumět a jejich prostřednictvím porozuměli sobě. Barvy, symboly, čísla.... . to vše nám prozradí mnoho. Ale také nemusíme dělat vůbec nic, jen kreslit a nechat působit barvy. Je to pohodlné, a přesto uzdravující.Při stahování mandal z pc je na nich pozadí. Toto ale neumím zatím odstranit.

Cvičení na sebepřijetí

27. února 2009 v 9:05 Slova a obrázky
Naplnění svého těla a svého já láskou.
Můžete to pro začátek zkusit pouze s nějakou částí svého těla, která
potřebuje vaši pomoc nebo kterou nemáte rádi, odmítáte ji, či se za ni
stydíte. Pouze se na ni soustřeďte a nasměrujte do ní svou lásku.
Laskavě k ní mluvte, naplňte ji energií. Pokud vás něco bolí, věnujte tomuto
místu obzvláštní péči. Namísto toho, abychom od něho utekli (děláme to
všichni, když nás něco bolí), vědomě vstupte do této části těla a poskytněte
jí pozornost plnou lásky.

K meditaci

27. února 2009 v 8:38

Mandala k vybarvení a něco víc

26. února 2009 v 10:07 | Eva |  Mandaly
Dívej se na svět oběma očima a uzříš zázraky.
Když něco nového se počíná, dívej se nad mraky,
kde slunce každý den pro tebe svítí a na loukách rozkvétá nové kvítí...
Zbavíš se obavy, zbavíš se strachu a pohlédneš dál...
Jak moudrý král vládni sobě a srdce měj stále dokořán - v každé době.
Paprsek lásky míří k Tobě a ty jej posíláš dál....K vytvoření mandal pro vybarvování mě inspirovali účastníci kursu Mandaly - cesta k sebepoznání. A protože jsem jim chtěla dát nějakou moji vlastní mandalku k vybarvení, vzniklo jich několik. Předávám je dál pro ty, kteří si k mandalám teprve hledají cestu, pro ty, co mají rádi vůni pastelek...všem...

Mandala k vybarvení

25. února 2009 v 10:31 | Eva |  Mandaly
Dnes jsem pro vás vytvořila mandalu k vybarvení. Poloměry kružnic nejsou tentokrát zvoleny náhodně, ale podle Fibonacciho čísel ( tak je někdy nazývána Fibonacciho posloupnost, kdy každé následující číslo je součtem předcházejících dvou čísel - 0,1.1.2.3,5,8.13,21....)
V přírodě se tato matematická zákonitost objevuje hodně často. Pokud například vyrůstají listy jednotlivě, jsou na větvičkách rozloženy tak, že každý list vyrůstá nad předchozím listem posunutý o určitý úhel. Ten je pro určitou rostlinu chrakteristický a botanici jej vyjadřují pomocí zlomku, který udává, jakou část obvodu kružnice vytíná.Čísla v čitatelích tvoří Fibonacciovy posloupnosti.
Také trubkovité květy jsou uspořádány v květenstvích spirálovitě a každý kvítek je k dalšímu orientován přibližně ve zlatém úhlu a vzniká tak vzorek tvořený levotočivými a pravotočivými spirálami, kde počet levých a pravých spirál jsou po sobě jdoucí Fibonacciho čísla. Spirály můžeme krásně vidět na odkvetlé slunečnici, ale také na šišce borovice a dalších jehličnanů.
Krásně to má matka příroda spočítáno. Řád....vesmírný řád všude kolem nás...
Na mandalce zjistíte, kolik variant k vybarvení vám poskytne. Jaké květy vám připomíná?

Hra

24. února 2009 v 18:08 | Eva |  Slova a obrázky
Obrázek je věnován Vlastě Fišrové,autorce stránek Najdi svou duši


Enya - " Angels "

21. února 2009 v 22:11 Videa

Meditace jarní

21. února 2009 v 13:11 | Eva |  Videa
Na stránkách Vlasty Fišrové je mediace- Jarní a já si dovolím ji zde také vložit a znovu připomenout krásné stránky http://najdisvoudusi.blog.cz/.
Kdo by mezi přívaly sněhu netoužil po jaru? A u Vlasty najdete nejen krásné fotografie, zajímavá povídání , ale také hodně inspirace.
Nezapomeneme na zítřejší den 22.2. v 21,oo, kdy se můžeme připojit a meditovat pro Zemi.

Léčivé proudy

21. února 2009 v 10:24 | Eva |  Slova a obrázky
Meditační obrazy Sylvy Česlarové přinášejí mnoha poselství. V kalendáři , na kartičkách andělů. Na dnešním obrázku Léčivé proudy čtu: Jsi obraz toho, co nosíš v srdci. Jsi obraz toho, co tvoříš.
Na obrázy se můžete podívat v na stránkách Vesmír tvoří

Hematit

20. února 2009 v 13:39 | Eva |  Kameny
Hematit je zvláštní kámen určený k ochraně nositele. Má vynikající uzemňující účinky a při vsazení do kovu se jeho vlastnosti zdůrazňují a šíří po celém kovu. Odstraňuje vše nepříznivé a brání negativním energiím vstupovat do aury, tudíž v těle nastává klid a mír a nositel zažíví stálou harmonii.
Hematit posiluje a reguluje tvorbu krve. Podporuje činnost ledvin při čištění krve a současně pomáhá regenerovat jejich tkáň. Podněcuje ukládání železa a tvorbu krvinek. Zahání úzkost a zvyšuje sebevědomí. Pomáhá při nespavosti a také dokáže vyhánět horečku z těla.
Napomáhá rozvoji osobnosti, zlepšuje paměť a přispívá ke zrodu originálních myšlenek.Tento kámen obrací pozornost mysli k nenaplněným touhám a pomáhá nám jako motor k jejich uskutečnění.
Hematit je od pradávna uctíván jako kámen štěstí a úspěchu. Chránil své majitele před uřknutím. Jeho klidná, nicméně hutná a důrazná vibrace nám přináší sílu a vitalitu. Dokonce i v kritických okamžicích, v oslabení, ve vyčerpání či nemoci nám pomáhá aktivovat skryté rezervy.
Tolik jsem se dočetla na letáčku uměleckého kováře, o němž jsem psala v článku Anděl strážný.

Enkaustika - lekce 2

20. února 2009 v 0:24 | videoAnděl strážný

19. února 2009 v 14:17 Slova a obrázky
Dostal se mi do rukou letáček s odkazem na stránky uměleckého kováře Tomáše Szwanczara.
Přiznám se, že mým oblíbeným materiálem je dřevo a ke kovu jsem až do této chvíle měla chladný vztah. Včera jsem však viděla přívěšek z chirurgické oceli - anděla. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že tak hutný materiál může vyzařovat nesmírně jemnou energii. Ještě nikdy se mi nevracel šperk do mé mysli, byť by mě zaujal. Něco se líbí, ale pak zapomenete. Ten včerejší na krku mé kamarádky - v průběhu dne se mi jeho moderní tvar vrací , stále vstupuje před můj vnitřní zrak a já jen tuším proč. Autor do něj snad vložil " něco " , co neumíme pojmenovat, energii, kterou nám Vesmír seslal, abychom pochopili.
Dočetla jsem se také, že spojuje kov s kameny a celá stránka letáčku nás pak seznamuje s účinky hematitu.
Mladý umělec nabízí ručně kované osobní anděly, anděly na ochranu obydlí.. http://www.kovany.cz/
Připadám si v tuto chvíli jako reklamní agentura, ale tak to není. Jenom se mě svými křídly dotkl jeden anděl . Proto posílám dál, třeba vás nějaký osloví. Mě oslovil až jsem ho viděla na vlastní oči. Anděla z kovu.

Oáza poznání

19. února 2009 v 13:52
http://www.oazapoznani.cz/index.php?id=5 na těchto stránkách najdete nabídku mnoha seminářů a zajímavých setkání

Relaxace

18. února 2009 v 22:45 Videa


Smím prosiT?

18. února 2009 v 13:11 | Zibby |  Videa
Dnes zacina v Mayskem kalendari 10 dnu v rade, kdy jsou otevreny Galakticke Aktivacni Portaly. Zajimavy cas, uzasna energie.

Dostal jsem od sve ucitelky z Canady tento email a dost me potesil.

Ja se chytil nazvu "life for sharing" ( cesky zivot k sdileni) uz jsem videl par dobrych reklam a tohle je asi jedna z nejlepsich.
V 11 rano 15.1. v na Liverpoolske stanici metra v Londyne. Jen 350 tanecniku vedeli, co se deje, verejnost nemela poneti. Na stanici byly ukryte kamery, ktere natacely spontanni reakce a kreace cestujicich.
Trosku tance, smichu a radosti do nasich zivotu.Merkaba

16. února 2009 v 23:57 Videa
Děkuji Ivě Sedláčkové za zaslání videa.


Květ Radosti

16. února 2009 v 0:05 | Eva |  Mandaly

Zářič

15. února 2009 v 20:23 | Soňa Klváčová |  Mandaly
Když jsem se Soňou mluvila na Skype, ona mezitím kreslila si tužkou na papír jako mnoho z nás. Ale tím, že vytváří asi denně mandalky, vykreslila se jí taková trošku jiná, ve čtverci.Takový krásný zářič do kapsy . Moc jí za něj děkuji. A Soniny stránky jsem už představovala http://www.mandaly.vyrobce.cz/Nahlédnutí do jiné galerie

15. února 2009 v 19:04 Enkaustika
Chci vám dnes představit Hanku Kupkovou, která vytváří enkaustickou technikou krásné obrázky a ty doprovází veršem.


Talentované děti- Akim Camara

14. února 2009 v 23:19 Videa
Liduška mi poslala e-mail se slovy ..." je mi líto talentovaných dětí...."
Když si pustíte video a zahledíte se do očí malého Kima, uvidíte v nich zvláštní jiskérku moudrosti. On ví a naše lítost není asi na místě....ale soucítíme s ním, protože kolik asi času věnuje "hraní" ...