Leden 2009

Olejomalba Vlasty

31. ledna 2009 v 22:34 | Vlasta |  Mandaly
Od mé kamarádky Vlasty - http://najdisvoudusi.blog.cz/
jsem si vypůjčila tuto nádhernou olejomalbu - mandalu - Obraz jedné duše.
Sálá z ní nádherné teplo, je cítit sílu obrovského zdroje nekonečné krásy a lásky

Energie února

31. ledna 2009 v 22:13 Slova a obrázky
Mistr KUTHUMI


Nyní je vhodný čas obrátit svou pozornost k energiím února. Jedná se o vhodnou dobu k posouzení toho, co je ve vašem životě "hmotné", jinými slovy, vašeho hmotného vlastnictví, vašich financí a čehokoliv dalšího, co vám, dle vašeho názoru, náleží.Meditace únorových dní

31. ledna 2009 v 14:53 | příšel e-mail |  Slova a obrázky
Dobrý den milí přátelé,
už od této neděle se budou prvních 5 dní (1.-5. únor 2009) v Indii konat pod
vedením duchovního mistra Šrí Tatháty velké obřady, jejichž cíl je velmi podobný
a v mnohém možná i přesahující již uskutečněné celosvětové skupinové meditace.

Cosmic Meditation

30. ledna 2009 v 18:40 Videa

Diamant

30. ledna 2009 v 14:43 | Eva |  Mandaly
V poslední době se u mě projevuje při kreslení jakási geometrizace. Vždycky mě pro svoji volnost přitahovaly mandaly volné a formální zůstávaly bokem . Možná pro svoji přesnost...nevím. Dnes na počítáčích lidé vytvoří vskutku mistrovská dílka. Možná i tam prožívají terapeutické účinky mandaly, konečně je to kruh, konečně promlouvá posvátná geometrie.
Mandalka nesla původně jméno rozkvétání, ale malá vnučka řekla, že je tam diamant. Nalistovali jsme v knize, jak diamant krystalizuje, a opravdu tam je. Možná vás napadne něco jiného.

Mantra

29. ledna 2009 v 23:32 Videa


Habr obecný

29. ledna 2009 v 14:17 | Eva |  Zdraví, bylinky...
Každý z nás se může dostat do stavu habrové esence. S dovolením astroložky Pavly Aligové přiblížíme vám onen nepříjemný stav,kdy pomůže Carpinus betulus

Zdroj : http://www.esoterika.cz/rozcestnik

Lidé, kteří mají momentální potřebu esence Hornbeam se cítí přetíženi, trpí pocitem absolutního vyčerpání a nepřekonatelné mentální únavy. Ráno by nejraději zůstali v posteli, ale ani sebedelší odpočinek nepřináší pocit osvěžení a uvolnění. Už jen myšlenky na práci, školu, povinnosti a úkoly, kterým se nemohou vyhnout, způsobují ještě větší únavu. Tento stav úplného mentálního vyčerpání se dostavuje převážně u lidí, kteří jsou v řídících pozicích, používají při práci výhradně svůj intelekt, u studentů, kteří již od základní školy podávají ty nejlepší výsledky.


Jednoduše řečeno u lidí, kteří "pracují hlavou" a zcela vypustili nebo zapomněli na rovnováhu mezi zaměstnáváním oblasti mentální a tělesné. V této silné nerovnováze mezi myslí a tělem začne mysl svého "majitele" nutit, aby si tuto skutečnost uvědomil a to tím nejúčinnějším způsobem; ať nutíme svoje myšlení jak chceme, odmítá myslet a pracovat bez ustání na nejvyšší obrátky. Naše myšlení nám dává výstražný signál k tomu, abychom tuto nerovnováhu uvedli opět do pořádku.


Esence Hornbeam má podobnosti s esencemi Elm, Olive a Larch, proto je nutné tyto rozdíly nepřehlédnout.


Lidé typu Larch se cítí rovněž přetíženi, důvodem však není přepracování, nýbrž chybějící sebevědomí, které může být spojeno s komplexy méněcennosti. Hornbeam typ je přesvědčen o tom, že kdyby si mohl skutečně jednou odpočinout, zvládnul by svoje úkoly bez problému, typ esence Larch však o svých schopnostech pochybuje.


Esence Olive ztělesňuje stav jak mentálního, tak tělesného vyčerpání. Další podobnou esencí je Elm. V tomto stvu přecenil dotyčný svoje schopnosti nebo od něho bylo neustále vyžadováno to, co je nad jeho síly. Úkoly, které před ním stojí jsou jako nepřekonatelná bariéra. Tuto bariéru může překonat vytrvalostí, kterou však postrádá a díky esenci Elm může získat.


Typ člověka Hornbeam říká:

  • jsem tak strašně vyčerpán, nejraději bych celý den jen odpočíval

  • ráno se cítím ještě unavenější než večer, než jsem se uložil ke spánku

  • jenom při představě, že musím ještě něco udělat, padám únavou

  • můžu sedět hodiny na stejném místě než se přinutím k nějaké činnosti, pokud se však dostanu do pohybu, jsem svoje úkoly zase bez problému zvládnout

  • roky jsem zvládala svoje náročné a zodpovědné zaměstnání bez problému, najednou však zápasím s nepřekonatelnou únavu už při ranním vstávání.


S esencí Hornbeam můžeme odstranit naše stavy vyčerpanosti a ochopit, že není možné donekonečna drancovat naše duševní síly a schopnosti.


Hořčice polní

29. ledna 2009 v 13:43 | Eva |  Zdraví, bylinky...
hořčice

Hořčice polní -Sinapsis arvensis
Světlo a radost. Hořčičná esence zvedne mraky náhlé deprese. Winston Churchil, který sám depresemi trpěl, to trefně pojmenoval tak, že "černý pes" zoufalství převzal vládu, odpojil vás od zbytku světa a vzal vám světlo a radost ze života. Jste sami, sami se svým utrpením. Ještě více frustrující je, jak poznamenal Bach, že " není možné udat důvod nebo vysvětlení pro takovýto nával". Na rozdíl od hlodáše může hořčičný stav udeřit zčistajasna, i když vám logická fakta říkají, že byste se měli cítit šťastní, spokojení a bezpeční. Ačkoliv může tato deprese odejít stejně náhle, jako přišla, je tak těžká, že vše ostatní v životě vypadá v té chvíli bezvýznamně, jelikož se všechny myšlenky soustředí na vlastní osobu.
Hořčičná esence pomůže rozhánět mraky, temnoty, které vás dusí, nadzvedne tíhu melancholie nebo deprese. Dlouhodobě pomůže rozvinout vnitřní rovnováhu a klid.
Na kartě vidíte, jak energii tohoto "plevele" rostoucího na rumištích a v okolí cest vnímám já.
Povídání o esenci jsem zprac. z knihy Tajemství Bachových květových esencí- Jeremy Harwood

Jak se lidem zjevuje Bůh

28. ledna 2009 v 10:12 | Eva |  Slova a obrázkyZkrácený úryvek:
Mágův pohled bloudil kdesi daleko. - Jedním z nejdůležitějších naučení Tradice Slunce je Láska, - přemítal. - Láska je jediný most mezi neviditelným a viditelným, který znají všichni. Je to jediný účinný jazyk, jímž lze vyjádřit všechna naučení, která Vesmír denně vštěpuje lidským bytostem. Nikdo nemůže vlastnit takový východ slunce, jaký jsme jednou viděli my. Stejně jako nikdo nemůže vlastnit večer, kdy do oken bije déšť, nebo klid, jejž kolem sebe šíří spící dítě, či magický okamžik mořských vln tříštících se o útesy. Nikdo nemůže vlastnit to, co je na Zemi nejkrásnější, můžeme to však poznat a milovat. Těmito okamžiky se zjevuje lidem Bůh.
Nejsme pány slunce ani večera, ani vln, ba ani vidění Boha, protože nemůžeme vlastnit sami sebe.
Lidé dávají darem květiny, protože v nich je skutečný smysl Lásky. Kdo se pokusí vlastnit květ, uvidí, jak jeho krása vadne. Kdo se však podívá na květinu na lukách, ponechá si ji navždycky. Protože ta květina patří k večeru, k západu slunce, k vůni vlhké půdy a k oblakům na obzoru

Zdroj :http://marieblankytna.blog.cz/
Vypůjčila jsem si ukázku nejen proto, že spisovatele mám hodně ráda, ale že tahle část je mi vellice blízká. Už několik let nestříhám ze zahrádky květiny do vázy a raději dostávám ty v květináči. Mnohokrát se mi stalo, že jsem viděla, jak se květina ve váze mění. Vyprchává z ní záře a já měla pocit, že pozvolna umírá. Dostává podobu umělé kytky,těch je na trhu dnes dost. Co by ale dělaly květinářky, kdyby tak každý uvažoval? No přece sázely kytky do květináčů...Domalovánky, dokreslovánky

28. ledna 2009 v 9:30 | Eva |  Dětem
Jen tak pro děti i dospěláky, co mají rádi barvy. Na počátku je kruh. A také kružítko může dělat divy.Pak několik linií a zkoušíme, co se nám do kruhu nakreslí. Jakousi kostřičku pak můžeme zkopírovat a společně s dětmi dotvářet nejen kresbou, ale také barevně a naše dílka se budou odlišovat. Naučíme děti míchat barvy- i pastelkami lze namíchat různé odstíny. A co je důležité při vybarvování - pastelkami jemně kroužit. Krouživý pohyb je nesmírně relaxační a také se jím dosáhne jemnějších odstínů.
krok 1
krok 2


nebo krok 3 na Pc

Od srdce k srdci

26. ledna 2009 v 18:31 | Eva |  Automatická kresba
Dnes kreslím jenom pro stránky, vkládám do blogové obálky, posílám k vám se vzkazem.
....ať rozvete nám celá zem ....od srdce k srdci proudí jenom láska....a když Tě napadne otázka
"ale jak, jak to mám udělat? "....pak zeptej se srdíčka svého a vykouzli úsměv na vážné tváří...
pak všechno se Ti hned rozzáří, když uvěříš v pohádku svého dětsví. ... přišla k nám víla našeho snění a rozdává touhu a sílu, když sen se vkrádá na víčka.... a je tu kouzelná babička , co plní přání , když potká tě na rozcestí... ne zadarmo.. co nabídneš jí?... co můžeš dát?... Peníze nechce...moudrýma očima se dívá, jak odpovíš....a v jejích očích vidíš světýlko a obraz lepšího světa.....stačí obyčejná a prostá věta....snad jen několik slůvek....a přišla víla ....snad spadla z nebe a také se dívá na tebe a čeká, co řekneš při tomto setkání....

Stránky přátel

26. ledna 2009 v 14:19 | Eva
Na blogu se musí jinak vkládat, prosím pokud odkaz není aktivní, zkopírujte si jej do vyhledávače. Časem opravím...
http://www.drahokamsrdce.ic.cz/
http://idanovotna.blog.cz/rubrika/novinky-news
http://www.delphin-dom.cz
http://zitzdrave.blog.cz/ - citlivé stránky

Legendy a současnost

25. ledna 2009 v 21:20 Slova a obrázky
Děkuji Ivě za zaslání
ZJEVENÍ PANNY MARIE V MEXIKU


Je vlastně překvapující, jak málo toho u nás o zjevení Panny Marie v Guadalupe v Mexiku víme. Přitom tato "tmavá Panna" je v Mexiku a v celé latinské Americe všudypřítomná. Její obrazy a sošky obklopené květinami zdobí luxusní byty právě tak, jako chudé chatrče. Její obrazy najdeme i všude na veřejných prostorách, v restauracích, na nádražích, v továrnách a dílnách, nebo třeba na zpětném zrcátku soukromých automobilů. Taxikáři ji prosí o ochranu při svém povolání. Rodiče pojmenovávají po ní své děti Lupa, Lupina, Guadalupina.

Modlitba z písně

25. ledna 2009 v 20:56 | Eva |  Slova a obrázky
Znovu jsem se vrátila na stránky Zibbyho a zkopírovala slova z písně sourozenců Ulrichových,
abych je zařadila do této rubriky. Zpočátku nesla jméno Texty. Potom se mi zdálo, že e-maily, texty...vzkazy.... a to vše jsou slova. Slova, která přicházejí v určitou chvíli, aby nám sdělila, co právě máme slyšet. Mnohdy si to neuvědomujeme a možná nám připadá, že text co by souvislá řada slov je něco víc...něco víc než obyčejné slovo. Není. Nic není víc .I málo je mnoho.
I docela jednoduché ano, prosím, dobrý den. ...,miluji.. a mnoho dalších slov...jediné slůvko... .může v životě člověka znamenat mnohem víc. Proto jsem přejmenovala rubriku.
Rubriku, do níž chci vkládat , co mi přijde na mysl, co mi někdo pošle, co někde najdu. Pro vás.
Abychom se potěšili slovem, myšlenkou.

Modlitba

Pane ať jsi stéblo trávy
nebo obyčejný list
prosím dej ať aspoň trochu umím
ve tvých vzkazech číst
prosím dej ať řeči stromů
aspoň trochu rozumím
ať vědí že se učím
a že nic neumím
prosím dej ať řeči stromů
aspoň trochu rozumím
ať vědí že se učím
a že nic neumím

Dej ať zlomím svoji pýchu
dej mi hledat pokoru
když se trápím zbytečnostmi
ať pohlédnu nahoru
ať mi stačí dohlédnout na obzor
který jsi mi dal
ať se smířím se vším
co jsi mi kdy vzal
ať mi stačí dohlédnout na obzor
který jsi mi dal
ať se smířím se vším
co jsi mi kdy vzal

A dej mi sílu snášet pokorně
co změnit nemám sil
odvahu abych to nač stačím
na tomhle světě pozměnil
a také prostý rozum
který vždycky správně rozezná
co se změnit nedá
a co se změnit dá
a také prostý rozum
který vždycky správně rozezná
co se změnit nedá
a co se změnit dá

Poselství lásky

25. ledna 2009 v 19:42 | Eva |  Automatická kresba
V automatické kresbě se setkáte s liniemi jednoduchými a pro vás velmi srozumitelnými, ale občas se objeví poselství složitější a možná nebudete vědět, komu je určeno. Takový osud má i tento obrázek. Uvědomíte si třeba jen jeho název, nic víc.

Z dopisu Zibbyho

25. ledna 2009 v 19:00 Vděčnost
Tesi me usmev na lidskych tvarich, tesi me jejich zarici oci a jestli jsem se postaral troskou o ten jejich vnitrni klid a usmev, pak urcite se mne ma radost i Stvoritel.
Pak jsem dal na sve Stezce.

...cele povidani a dalsi nove veci jsou na webove strance. Je tam i nadherna modlitba z hudbou H. a P. Ulrychovych

http://www.freewebs.com/bearspirit/
V lasce a vdecnosti


Zbynek "Zibby" Eller
May Our Teacher Be Love Itself!Kruhy v obilí

22. ledna 2009 v 23:38 Videa

Led

22. ledna 2009 v 23:18 | Pavla |  Fotografie a jiné

Vděčnost

21. ledna 2009 v 20:28 | Eva |  Mandaly
Při přemýšlení za co vše jsem vděčná vznikla mandala, kde jsem záměrně vytvářela symboly gratitude.Teprve potom byla barevnost vytvářena intuitivně, stejně jako text vzniklý v závěru.


Go Gratitude

Vděčnost, ta nezná čas.
Vděčnost, ta sídlí v nás.
A projevuje se za svítání,
kdy slunce chytáš do svých dlaní
v očekávání nového dne.
Vděčnost je jako Matka Země,
co dává vyrůst každodenně všemu, čím život samotný je.
A kdybys přece vděčnost zanedbal,
tvůj život půjde stejně dál,
však bude prázdný, bez příchuti
a možná poznáš méně lásky…
Až jednou přibudou ti vrásky,
pochopíš, co jsi zanedbal.
Věř, že vděčnost má obrovskou sílu,
měj svoji víru a děkuj denně nejen za svítání,
děkuj při každém rozjímání,
děkuj za skývu chleba,
za vodu, co je třeba,
za déšť i nepohodu,
za všechno , co k tobě přichází.
Pak věř,
že už nic neschází
a ponořen v radosti, štěstí a lásce jdi s vděčností v srdci
a rozdávej ji všude.
Pak láska a mír na Zemi bude.
Vděčnost jsou světla andělů,
co provází tě na cestách,
abys nezabloudil a upozorní tě vždy včas.
Upozorní tě vždy včas ,
pokud chceš vidět záblesk toho světla.
Vděčnost jak královna kráčí všude,
když pokoru máš, pak pozdraví tě
a lásky kol tebe přibude.
Nikým nevolána, nikým nezvána je tady a čeká, až pozveš ji dál.
Pak mávne proutkem se zlatých nití
a všechno kolem tebe se najednou třpytí
a ty si připadáš jako král.
Král, který všechno zmůže,
co kolem něho kvetou růže a on je rozdává na potkání.
Růže voní, strom poznávání vzkvétá, u něj teče zázračná řeka, nad níž se klene duhový most.
Spojnice mezi srdci všemi, co s vděčností kráčí za růžemi….

Změna rubrik

20. ledna 2009 v 23:15 | Eva

Stále se učím a snažím nějak stránky vylepšit. Už dávno jsem si přála mít přehlednou galerii obrázků a podařilo se mi to teprve dnes. Nyní budou nové obrázky řazeny přímo do Galerie, pokud k nim bude povídání, najdete je v příslušných rubrikách. Zatím...protože už jsem jednou psala, že škatulkování mi moc nejde.

K citátům

20. ledna 2009 v 15:36 Citáty
Rádi si pročítáte různá moudra? Hledáte občas motta?Jeden z mailů..
www.cintamani.cz
Pokud Motivační citáty ještě nedostáváte, můžete si je ZDARMA objednat vyplněním
formuláře na této stránce. Jestliže si nepřejete dále dostávat Motivační citáty, můžete se
kdykoliv odhlásit zde. Nemáme v úmyslu Vás zatěžovat nechtěnou poštou.
Respektujeme Vaše soukromí a Vaši emailovou adresu nesdělíme, neprodáme, nepůjčíme
ani nepronajmeme žádné třetí straně.

A máme nové budoucí prvňáčky.

20. ledna 2009 v 10:11 | Eva |  Dětem
Přeji všem dětem- budoucím školákům a nejen jim, aby škola pro ně byla jako barevná kvetoucí louka, vońavá, příjemná , kam se rádi budete vracet. Aby vám po všechny dny svítilo sluníčko, i když bude třeba zamračeno. Sluníčko uprostřed vašeho srdce, jehož paprsky zasáhnou každého , koho potkáte a úměvy budete rozdávat všude kolem sebe.
Protože úsměv a radost si vytváříme sami, radosti můžeme mít, kolik chceme.

O vděčnosti z jednoho e-mailu.

20. ledna 2009 v 9:57 Slova a obrázky

Když se chcete zbavit nepříjemných pocitů, jste-li vyčerpaní, unavení, smutní nebo zklamaní,
můžete rychle změnit svou energii, když se začnete dívat na vše dobré , co máte a budete děkovat "děkuji ti mé já, děkuji ti Vesmíre."
Co je smyslem vděčnosti? Posíláte tím doslova volání k Vesmíru, aby vám přinesl víc.Vše, za co děkujete a čeho si ceníte, se ve vašem životě ještě více rozšíří. Když děkujete, otevíráte své srdce. To vám umožňuje více se otevřít přijímání.
Láska, která ze srdce vyzařuje,pak léčí vaše fyzické tělo.Zvýší a zjemní se vaše vibrace a právě ty vám přitahují to, co chcete mít.
Děkovat můžete různě - myšlenkou, slovem nebo písemně . Když si pomyslíte " děkuji ti ", příznivě to ovlivní vaše fyzické tělo , a
když své díky vyslovíte nahlas, bude účinek ještě silnější.
Když něco chcete, zapište si to a řekněte to nahlas , protože proces mluvení a psaní je o krok blíže k dané věci než proces přemýšlení.
Napsané "děkuji ti" je ještě mocnější než vyslovené. Pište si večer seznam všeho, co jste přes den dostali . Může to být něco, co jste si koupili, nebo úsměv od neznámého člověka, dobrý pocit či příliv nové energie, nebo peníze, které jste dostali.
Budete žasnout, kolik darů vám kaž den přichází do cesty . Když potvrdíte , co jste dostali, navážete s Vesmírem spojení a to vám umožní dostávat ještě víc. Když si něčeho ceníte , doslova tím proměňujete své fyzické tělo. Oceníte-li například své dobré zdraví , posíláte buňkám svého těla zprávu . Vaše buňky mají také rády uznání.
Chcete-li si vyléčit nějaké potíže v těle, nevzpomínejte na své minulé nemoci a nebojte se už dopředu bolestí nebo problémů které by mohly nastat. Raději děkujte svému tělu za všechny úžasné věci, které dělá dobře.
Budete-li posílat svému tělu často svůj vděk, bude vám dávat ještě víc.
Buňky vašemu pocitu vděku rozumějí a budou se snažit pracovat pro vás ještě usilovněji.
Vděkem je nejvíce ovlivněno vaše srdce. Chcete - li
se spojit s lidmi
ve svém srdci - važte si jich . Můžete-li lidem nějakým způsobem
projevit svou vděčnost za to , kdo jsou , pozvednete úroveň vašeho
vzájemného vztahu.
Pocit vděku vám zpřístupňuje vaši abstraktní mysl . Díky tomu vám může přijít mnoho nových myšlenek a neobvyklých řešení . Vděčnost nám umožňuje dostat se do vyšších rovin moudrosti , které jsou ve Vesmíru kdispozici .

Abyste si vytvořili něco nového, nebo abyste dál dostávali to, co už dostáváte, vezměte papír a tužku a pište Vesmíru své
"
DĚKUJI TI " .

Jana
Děkuji Ivě Sedláčkové za zaslání příspěvku paní Jany.
Japonec pan Emoto fotil vodu, kde na skleničkách byly kladné i záporné nápisy.Zmrzlá voda vytvořila neuvěřitelné krystaly. Snad nejkrásnější vytvořila slova láska a vděčnost. Je dobré si tato slova napsat na kousek papíru a na ně položit sklenici vody. Vy vodě, voda vám...

Srdíčková setkání

19. ledna 2009 v 22:34 | Eva |  Mandaly
Znáte ta setkání, která ve vás zanechají stopu....setkání, z nichž vzchází něco nového...nemusíte člověka už nikdy potkat, ale obohatil vás natolik, že na něj vzpomínáte.... mám na mysli ta setkání příjemná, naplněná souzněním...
Všechna setkávání nás něčím obohacují a ta méně veselá nebo neutrální, ta teprve zasela semínka, co čekají na probuzení...když se ted díváte na zmrzlou zem, také nevidíte, že někde pod příkrovem sněhu čeká jarní květ. Není vidět a přece je...A tak je to se vším.... Nemusíme vše vidět očima, ale květ láskyplných střetů někde raší.
A mohou to být setkání na dálku...jsem vděčná všem, kteří mi napsali a posílám mandalku...
V originále je více zlatavě žluté a mně se zobrazuje oranžově.... snad nevadí...

Mistr

19. ledna 2009 v 9:13 | Eva |  Automatická kresba
Někdy se vám stane, že vás to bude nutit v obrázku dále pokračovat a změnit jej nebo nějak doplnit. Tak tomu bylo i v případě Královny vědění.

Virtuální prohlídka naší republiky

18. ledna 2009 v 20:42 Videa

tenhle odkaz jsem obdržela mailem a připadá mi úžasné zavítat někam .... u nás doma.