Listopad 2008

Dopis Zibbyho

30. listopadu 2008 v 23:51 | Zibby |  Vděčnost
Moji drazi,
doufam, ze jste si vyhrali se slovy Gratitude ci Vdecnost a ja se budu tesit na vase napady. Take doufam, ze jste porozumeli (ne ze bych nekoho podcenoval) slovni hricku

Trénink je dovednost se učit Mistrovství je dovednost žít Vděčnost je dovednost milovat


Den 2O vychází na první adventní neděli

29. listopadu 2008 v 21:50 | Zibby |  Vděčnost
Den 20 trenuj virtuozitu ve Vdecnosti
Trénink je dovednost se učit Mistrovství je dovednost žít Vděčnost je dovednost milovat

Z jednoho e-mailu

29. listopadu 2008 v 15:05 | Eva |  Slova a obrázky

K přemýšlení
Jednoho dne požádala jistá učitelka své žáky, aby napsali na kus papíru veškerá jména svých spolužáků a vedle jmen nechali volné místo.
Pak řekla svým žákům, aby přemýšleli, co je na každém kamarádovi nejmilejší - a TO ať napíší vedle jména.Až po celé hodině byli žáci s tímto úkolem hotoví, odevzdali listy učitelce a opustili třídu.
O víkendu rozepisovala učitelka pro každého žáka jeden list, připsala poznámky všech spolužáků a v pondělí rozdala hotovou práci žákům. Ti se všichni po chvilce čtení usmívali.
"Skutečně?", slyšela šepot. "Ani jsem nevěděl/a, že někomu něco znamenám!" a "Nevěděl/a jsem, že druzí mne mají rádi", to byly komentáře. Nikdo více o listinách nehovořil.Učitelka nevěděla, zda si žáci mezi sebou pověděli o obsahu listin, zdali o tom se svými rodiči diskutovali, ale to nevadí. Cvičení splnilo svůj účel. Žáci byli spokojeni sami se sebou a s druhými.
Několik let poté jeden z žáků zemřel,
učitelka šla na pohřeb. V kostele bylo přeplněno dobrými přáteli zesnulého. Jeden po druhém, kdo miloval a znal tohoto mladého muže, se zastavil před rakví, aby se poklonil.
Učitelka šla jako poslední, modlila se před rakví - tu byla oslovena:"Vy jste byla Markova učitelka matematiky?", pokývla:"ano." Dále slyšela:"Marek o Vás často hovořil." Po pohřbu se shromáždili bývalí spolužáci Marka - i jeho rodiče tu byli- čekali na tento okamžik ...."Chceme Vám něco ukázat", řekl otec a vyndal peněženku.
"Toto se našlo, když Mark tragicky zahynul.
Mysleli jsme, že to poznáte." Z peněženky vytáhl velice opotřebovaný list papíru, podlepeného, mnohokráte poskládaného. Aniž by to učitelka blíže prohlížela, věděla, že je to jeden z těch papírů, kde byla napsána krásná slova jeho spolužáků. "Chceme Vám tolik děkovat" řekla Markova matka. "Jak vidíte, Mark si toho vážil." Kolem učitelky byli všichni bývalí žáci - Charlie se malinko usmívala a řekla:"Také ještě mám svoji listinu, je v horním šuplíku mého psacího stolu."
Manželka Jindřicha řekla:"Jindřich mne prosil, abych nalepila listinu do našeho svatebního alba." "Já mám svoji listinu také ještě", řekla Monika. "Je v mém deníku." Pak sáhla Irena do svého notýsku a ukázala omšelou listinu ostatním. "Stále to mám u sebe", řekla Irena a dodala:"Myslím, že jsme si všichni tyto papíry schovali." Učitelka byla dojata.... musela si sednout.... plakala.
Oplakávala Marka, myslela na jeho přátele, kteří Marka už nikdy neuvidí.
Mnohdy zapomínáme ve spolužití s našimi blízkými, že každý život jednou končí a že nevíme dne ani hodiny. Proto bychom měli říci lidem, které milujeme, o které máme starost, že jsou něčím zvláštním a důležitým.
A já dodávám, buďme vděční za všechna setkání, protože nás něčemu naučila.Když tak prožívám vlnu vděčnosti, uvědomuji si krásu všeho kolem s ještě větší intenzitou než dříve. Dnes ráno na větvích jabloně se houpaly obrovské děšťové kapky.Znám ty nádherné křišťálově průzračné korálky, vždycky mě uchvátily....ale dnes, dnes v nich bylo jetě něco víc...nevím, jak to vyjádřit, popsat.... je to něco, jako by člověk viděl kousek dál. Každý jinak prožíváme, jinak vnímáme...Pokud někdo máte chuť, napište své prožitky . Vlna vděčností bude sílit , když se podělíme o radosti.

Aromaterapie trochu jinak

29. listopadu 2008 v 14:15 | Eva |  Pro inspiraci
Když si dnes máme s vděčností hrát, zkusme si pohrát se semínky a kořením. Není to nic nového, ozdůbky tvoří děti i ve školce. Kruh a různá semínka nám poskytnou možnost sednout si s dětmi, skládat a vytvořit si tak několik mandal, které nám provoní byt. Voňavé ozdoby pak můžeme zavěsit třeba na větev , na dveře. Hřebíček , vanilka a skořice vytváří nádhernou kombinaci vůni . Je to teplo domova. Prohřejme naše příbytky dříve než zavoní jehličí s vděčností, že nám příroda poskytla dary - semínka s obrovskou energetickou silou a my si s nimi ted můžeme hrát...

Gratitude - den 19

29. listopadu 2008 v 13:56 | Zibby |  Vděčnost
Den 19 Hravou Pravdou k Vdecnosti


Echinacea

28. listopadu 2008 v 10:55 | Eva |  Zdraví, bylinky...
Intuitivní kresba nemusí být jen diagnostická. Můžete požádat o zobrazení bylinky.Třeba se vám zadaří naladit se na její vlny...
Třapatka nachová - Echinacea purpurea je dnes hodně známá. V televizních pořadech Rady ptáka Loskutáka byla představena s návodem, jak z jejich kořínků vyrobit kapky, které dnes dostanete také v lékárně - proti nachlazení, prevence chřipkového onemocnění. Podporuje činnost bílých krvinek, které likvidují choroboplodné zárodky v organismu, a tím podporují jeho odolnost vůči nemocem.Třapatka má velkou hudoucnost, užíváme ji také preventivně, hlavně v chřipkovém období ještě dříve, než začneme pociťovat příznaky onemocnění. Má také další dobré účinky od zánětu kloubů přes nemoci trávení, dýchacích a močových orgánů až po obávanou rakovinu.Třapatka je silná rostlina, proto i když nemá nepříznivé účinky, dávkujeme ji opatrně podle návodu.
V poslední době je hodně populární a začíná se pěstovat na zahrádkách. Moderní člověk v uspěchané době asi intuitivně cítí, jak je pro něho důležitá. Tato působivá ozdobná květina - léčivka má domov v Severní Americe. Proč se rostliny dostávají z jiných oblastí k nám? Protože na každou nemoc nám Matka příroda dala bylinku. Jen jsme trochu zapomněli.
Představují si moderní sídliště, kde mezi betonovými chodníky kvetou záhony bylinek a lidé místo kouření u vchodu domu o ně pečují s láskou...To by bylo v létě vůně....levandulová, mátová, meduńková....lidé se usmívají, protože energie květin a stromů vnáší do jejich duší klid.

Léčitelka - příroda

28. listopadu 2008 v 10:18 | Eva |  Zdraví, bylinky...
" Všechny kopce, pohoří, všechny louky a lesy jsou přirozené lékárny." (Paracelsus)

"Na každou nemoc vyrostla bylina. " ( Stará lidová moudrost)

" Lékař léčí, příroda uzdravuje ." ( Hipokrates)

" Nechť ti je lék potravou a potrava lékem." ( Paracelsus)

" Když nejsi ochotný změnit svůj život, není ti pomoci. " ( Hipokrates )

Na stráních a kopcích, na loukách pociťujeme volnost, svobodu...V lesích pak můžeme rozjímat a s pokorou vzhlížet vzhůru do korun stromů, které nám přinášejí poselství a předávají energii. Hovoří s námi tím nejtišším hlasem. Když se dotkneme kmene , když obejmeme strom, cítíme jeho tep a tlukot našeho srdce souzní s tepem stromu. V tu chvíli jsme jeho součástí a vesmírná energie proudí v nás. Můžete pocítit jako byste se stali součástí stromu, jako byste do něj vstoupili....jako v pohádkách.....Nezapomeňte stromu poděkovat.
Stromy si zaslouží mnohem víc, než jim dáváme .
A stejně tak si naši vděčnost zaslouží rostliny, voda.....Vlastně vše, co nás obklopuje.
Dotýkejme se všemi smysly všeho. Pak uslyšíme hlas přírody.

Vděčnost -den 18

28. listopadu 2008 v 9:36 | Zibby |  Vděčnost
Den 18 Seď a toč se


Léčivé účinky jmelí

27. listopadu 2008 v 10:21 | Eva |  Zdraví, bylinky...
Jmelí je rostlinou parazitující na různých druzích stromů. Je obdařeno léčivými vlastnostmi, které zasluhují jeho širší popularizaci a použití. Určitě jste si všimli, že vytváří na stromech koule, jako by svými větévkami nabíralo vesmírnou energii, kterou ve svém dokonalém tvaru přetaví ku prospěchu těch, co jsou nohami na zemi. Snad právě proto se říká, že se nemá dotknout země, aby přineslo štěstí. Snad právě proto od pradávna patří k zimnímu slunovratu, bylo uctíváno a nám obvykle nesmí scházet na vánočním stole.
K léčivým účelům se používá nať jmelí ( plody jsou škodlivé, lze je užívat jen zevně).Trhá se nejlépe z dubu, topolu a břízy, neboť na těchto stromech dosahuje nejsilnějších účinků.
Jmelí snižuje tlak krve, působí protikrvácivě a spasmolyticky, posiluje činnost žláz z vnitřní sekrecí, zlepšuje krevní oběh, reguluje látkovou výměnu, posiluje činnost slinivky, má celkově posilující účinek.
Používá se k přípravě směsí, ale také do koupelí. Tam dáváme 4 LŽICE NATI NA 2 LITRY VROUCÍ VODY.Přikryté zahříváme, ale nevaříme. Koupel má trvat 15 minut. Aplikujeme dvakrát týdně dva měsíce jako úkon očisťující kůži.
Viscum album - jmelí bílé lze podle otce Kneippa používat společně s kukuřičnými vlasy k léčení nádorů. Podrobnosti najdete v mnoha knihách o bylinkách.

Jmelí

27. listopadu 2008 v 9:45 | Eva |  Automatická kresbaPod větévkou jmelí
Štěstí své hledáš
Pod větévkou jmelí
Tiše rozjímáš
Pod větévkou jmelí
Přání posíláš...

Vděčnost -den 17

27. listopadu 2008 v 0:08 | Zibby |  Vděčnost
Den 17 Vrch slova GO (D)
V tanci - hra

26. listopadu 2008 v 23:58 | Eva |  Pro inspiraci
Nikdy by mě nenapadlo, že budu kreslit prstem na počítači. Taková zajímavá hra. Jedná se vlastně také o automatickou kresbu a můžeme vytvářet obrázky, k nim vymýšlet pohádky .Třeba se dětem zalíbí technika, která jim umožní pěkně si zamíchat barvy, uvolnit ruku a kreslit tahy, které je zavedou do světa snů...Dívat se, pozorovat proměny a ....hlavně se nebát. Jde skutečně jen o relaxaci. A tak v těch dnech vděčnosti cítím symbol Gratitude i na tomto obrázku. Je teď se mnou všudypřítomný a já se přistihuji, že ho vytvářím i vařečkou, když míchám omáčku.
S vděčností tvořme, protože to děláme pro sebe. A když tvoříme pro sebe, tvoříme také pro jiné.Tak jako víly na obrázku. A když vymyslíte pohádku, pošlete mi ji prosím a já ji pošlu dál.....

Večerní psaní

26. listopadu 2008 v 22:25 | Zibby |  Slova a obrázky
Mi drazi,
posilam dalsi vzkaz a par citatu na zpestreni.
Meli bychom vytahnout srdce z utrpeni prostredky inspirace a pokracovanim ziti. (sir. Winston Churchill)
Nestarneme s pribyvajicimi roky, ale jsme novi s kazdym dnem. (Emily Dickinson)

Take bych vam chtel doporucit novou web stranku (adresa pod), kde budete nachazet dodatecne informace.
Zitra je Globalni Den Vdecnosti

http://bearspirit2.webs.com/den16.htm


Necht je mir s vami..........

--
Zbynek "Zibby" Eller
May Our Teacher Be Love Itself!
Bylinky automatickou kresbou

26. listopadu 2008 v 20:00 | Eva |  Zdraví, bylinky...
V jednom anglickém překladu o Bachových esencích jsem se dočetla, že si můžeme připravit sami esenci z jakékoliv rostliny - bylinky, která nás nějakým způsobem přitahuje. Potřebujeme k tomu skleněnou misku, čistou vodu a nepřetržitý svit slunce nejméně 4 hod. Pracovat samozřejmě musíme v naprosto čistém prostředí a bylinky sbírat z těch nejčistších kopců a strání. Pro nás z města trochu složitější způsob. Pro mě se tato informace stala inspirací a začaly vznikat další obrázky, možná budoucí karty ?
Představte si, že v knize byla uvedena dokonce kopretina. Líbí se hodně lidem, když v červnu září na loukách a spolu s fialovými zvonky a růžovými kohoutky pokorně čeká na senoseč. Už od dětství mně ji bylo líto, ale mohla jsem si zdůvodnit trhání do kytice.
Tak nějak jsem vnímala její energii.

Vzkaz pro dnešní den 16

26. listopadu 2008 v 13:41 | Zibby |  Vděčnost
Den 16 Poslouchej, poslouchej víc, poslouchej dobře


Citáty

25. listopadu 2008 v 22:05 | Zibby |  Slova a obrázky

Koncentruj se na to, kam chceš jít, ne čeho se bojíš. (Anthony Robbins)
Štědrost je dávaní víc, než můžeš a hrdost je brát míň, než potřebuješ. (Khalil Gibran)
Pamatuj, že nebýt šťastný je nebýt vděčný. (neznamý)
Je více v životě, než
jen zrychlovat
..
(Gandhi)
Většinou bereme jako samozřejmst ty věci, které nejvíce zasluhují
vděčnost .(Cynthia Ozick)

Vděčnost - den 15

25. listopadu 2008 v 10:53 | Zibby |  Vděčnost
Den 15 GO
Když vyřkneme GO….všimni si napsaného GO v Gratitude, "g" je před "O" (kruhem).

Dětem, které rády zpívají

24. listopadu 2008 v 22:45 | Eva |  Slova a obrázky
a nejen jim. Také všem Kateřinám, Kačenkám, Katkám ,Kátěnkám a Katuškám k zítřejšímu svátku. Všem s vděčností....

Obrázky k zakoupení

24. listopadu 2008 v 15:57 | Eva

Obrázky k zakoupení

24.11.2008 15:57 | Eva | Aktuální informace
Dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala dát na stránky informaci, že pokud se vám styl mých energetických obrázků a mandal líbí, můžete také nahlédnout do příjemného obchůdku Radost v Opavě. Nachází se na Horním náměstí , přímo proti obchodu Baťa, a naleznete tam spoustu zajímavých věcí a pěkných dárků.
Jestliže jste z blízkého okolí Ostravy, můžete se se mnou zkontaktovat mailem nebo na tel.č. 728 339 009.
Táák... a mám za sebou reklamu :-)...
Dívala jsem se z okna na oblohu a najednou se z mráčků utvořily mně důvěrně známé výjevy ze včerejšího nočního tvoření a tato informace jde do světa.
Určitě znáte ty impulsy, které vás nutí něco udělat.

Vděčnost - další vzkaz

24. listopadu 2008 v 0:21 | Zibby |  Vděčnost
Den 14 Kód pro výtvor


Mandala pro děti - zimní

23. listopadu 2008 v 17:48 | Pavla |  Mandaly

Vystřihovánky

22. listopadu 2008 v 22:47 | Eva |  Pro inspiraci
Dnešní poprašek prvního sněhu vzbudil ve mně vzpomínku na trpělivost mé maminky, která s háčkem a vlnou dokázala divy.Vyšívací techniku "richelie" zvládala tak dokonale, že byste nepoznali rub a líc a ubrusů máme na památku tolik, že je nestačíme vystřídat. Přesto vždycky říkávala , že neumí kreslit. Barvy měla dokonele sladěné, vše pečlive vypracované. Dnes vím, že měla v sobě blok, který jí bránil v kreslení. Několikrát mi pověděla: "Pochop děti, které neumí kreslit, ne ať jsi na ně zlá." Doufám, že jsem nebyla . A jestli jsem někdy náročnost přehnala, omlouvám se všem.
Když jsem dnes přemýšlela o tvořivosti obecně, napadlo mě, že tyto stránky nechci věnovat jen automatické kresbě. Jak vše souvisí se vším, tak je to i s tvorbou. Mandaly jsou na vyšívkách, na háčkovaných dečkách a čepicích.Teď už asi víme, že je jich tolik, že by se sem ani nevešly. A mnohé, co bude uvedeno v rubrice Pro inspiraci , se dá použít v docela jiné výtvarné technice.
S úcty ke všem, kdo se snaží nějakým způsobem tvořit, s úcty ke všem maminkám, babičkám, které vedou své děti ke tvořivosti, budu se snažit na tyto stránky vkládat občas i něco jiného pro inspiraci. Jsem vděčná své mamince i babičce, že mi byly příkladem svojí trpělivostí, vzpomínám, jak voněly od Mikuláše první pastelky, které jsem ráno našla mezi okny.Tam někde byl začátek mé touhy kreslit. Maminka s háčkem nebo jehlicemi, babička u šicího stroje a já u stolečku mezi papíry a medvědy. Jen se u nás nevystřihávalo. Asi proto mě tak hodně oslovily stránky http://www.vranovi.cz/pouziti_vystr.htm Snad se proto na mě nebudou manželé Vránovi zlobit, že tady zveřejním z jejich stránek pro vaši inspiraci. Mandaly totiž můžeme také vystřihovat. A nejen je. Podívejte na tu krásu! Jako by mandala v mandalách přinášela první sněhové vločky.
Cítíte vůni teplého čaje a štrůdlu, který voní jablky právě ze stromu za okny? Ticho, pohoda, někde v chaloupce se mihotají nůžky, aby vytvořily krásu pro vaše oči.


A protože advent se blíží, podívejte se dál v celém článku.

Háčkované cukroví

22. listopadu 2008 v 16:43 | Eva a ... |  Pro inspiraci
Přišly mailem fotografie cukroví, ze kterého se netloustne. Všimli jste si, že lidé kdysi dávno pekli linecká kolečka a hvězdičky a všechno to byly mandalky na mandalovém talíři? Kulatý tvar hladí. Dnes máme spoustu vykrajovátek, ale tvar kolečka obvykle neschází a nahradí ho třeba taková pusinka....Koláče, valašské frgály,dorty - spousta těch sladkých dobrot si dodnes zachovala tvar kruhu. Ten je hluboko v nás zakořeněn a vy si můžete zkoušet nejen mandalky kreslené, ale třeba perníčky pěkně zdobené.
Co všechno dovedou šikovné ruce....

Víkendová " Vděčnost " - den 12 a 13

22. listopadu 2008 v 10:48 | Zibby |  Vděčnost
Den 12 Zrychleni

Květ

21. listopadu 2008 v 9:25 | Eva |  Mandaly

Vděčnost - den jedenáctý

20. listopadu 2008 v 23:03 | Zibby |  Vděčnost
Den 11 Proudění s koncentrací


Svět bez hranic

20. listopadu 2008 v 18:23 | Eva |  Slova a obrázky
Ze stránek
www.cintamani.cz
jsem si objednala pozoruhodnou knihu


Svět bez hranic Joa Vitaleho a Dr. Hew Lena.
Ukázka z knihy v celém článku.


Od srdce k srdci

20. listopadu 2008 v 17:43 | Eva |  Mandaly

Vděčnost - den desátý

19. listopadu 2008 v 22:43 | Zibby |  Vděčnost
Den 10 Není nutná panika
Pro klidnou mysl

19. listopadu 2008 v 10:00 | Eva |  Automatická kresba
Za několik dnů přijde adventní čas. Chvíle ticha, chvíle rozjímání místo shonu a naříkání, že není uklizeno všechno, co má být... lepší vnést do mysli klid a ztišit vše, co se ztišit dá, aby bylo slyšet, co srdce zpívá, co ticho v tichu skrývá....